NEGUS STRENG VADER als je trouwt is een paar honderd gulden extra altijd meegenomen Nasser laakt Israël sparen., verstandig en handig Koninklijke familie reist van 1969 naar de Ethiopische middeleeuwen Werkd 10 uur Vl - FRANKRIJK WIL „GROTE VIER"TRO IN MIDDEN OOSTEN LETDSCH DAGBLAD Koningin Juliana en Prins Bernhard zullen samen met Prinses Beatrix en Prins Claus van 23 januari tot 30 januari een staatsbezoek aan Ethiopië brengen op uitnodi ging van Keizer Haile Selas sie I. Het koninklijk paar reist niet samen. Prins Bern hard gaat met de regerings- Friendship vooruit en zal nog een bezoek brengen aan de Soedan. Op 23 januari 7 uur 's ochtends vertrekt Konin gin Juliana met Prinses Bea trix en Prins Claus per ge charterde DCS van de KLM van Schiphol. Het toestel zal in Khar toem, de Soedanese hoofd stad, landen, waar Prins Bernhard zich bij het gezel schap voegt. De regerings- Friendship blijft ter beschik king voor Prins Bernhard. die een grote excursie naar wildgebieden wil onderne men. Na het staatsbezoek blijft het koninklijke paar nog en kele dagen in Ethiopië. Op 5 februari vliegen Koningin en Prins terug naar Neder land. Inmiddels zijn Prinses Beatrix en Prins Claus op 30 januari doorgereisd voor be zoeken aan Tanzanië. waar de Prins zijn jeugdjaren heeft doorgebracht en aan Kenia (van 10 tot 15 februari). De koninklijke familie be zoekt tijdens het staatsbezoek o.a. de HVA-nederzetting in Wonji, de watervallen van de Blauwe Nijl en de monolieth- kerk van Lalibela. Prins Bernhard heeft reeds in 1953 een bezoek gebracht aan het Ethiopische keizer rijk, Prins Claus heeft er een deel van zijn diplomaten- carrière doorgebracht. (Door Ohion Hagen*) JJet bezoek van de koninklij ke familie het eerste bezoek dat een gekroond Nederlands staatshoofd ooit aan Afrika heeft gebracht is een persoonlijke triomf voor Keizer Haile Selassie, die grote waarde hecht aan persoonlijke contacten tussen staatshoofden om de betrekkingen tussen zjin volk en andere volkeren te ver aterken. Hoewel Ethiopië en Neder land sinds de eerste koninklijke Nederlandse delegatie op 2 no vember 1930 ter gelegenheid van Haile SeiMrie's kroning dtt land bezocht hartelijke betrek kingen hebben onderhouden, waren er tot Haile Selassie Ne derland in 1954 bezocht vrijwel geen handels- en economische banden. Maar sindsdien zijn de Nederlandse beleggingen van niets tot 125 miljoen Ethiopi sche dollar of ongeveer 180 mil joen gulden de hoogste be legging in Ethiopië uit Europa of Amerika gestegen. In 1962 werd een handelsver drag tussen befrde landen gete kend, waarmee Nederland één van de zeer weinige Europese landen werd, die de bebande- van meestbegunstigde na tie genoot. Drie van de ■es voornaamste Nederlandse maatschappijen die thans za ken in Ethiopië doen de Ne derlandse Lloyd, KLM en Uni lever openden hier na de on dertekening van het handelsver drag in 1962 filialen. Van de drie maatschappijen, die al eerder belangen >n Ethio pië hadden Koninklijke Shell, Philips, en HVA is wat Ne derlandse beleggingen betreft de HVA veruit de belangrijkste pionier. De maatschappij be heerst bijna 100 procent van de nationale Ethiopische suiker markt met een geschatte pro- duktie van bijna 100.000 ton voor het seizoen 1969/'70. De Nederlandse regerings hulp aan Ethiopië k tot dusver beperkt gebleven tot een ge zondheidsproject in Jimma in de zuidelijke koffierjjke provin cie Kaffa. Drie jaar geleden werd daar een opleidingscen trum voor personeel in gezond heidsdienst geopend. De eerste afgestudeerden van dit centrum zullen hun diploma's ontvangen tijdens het bezoek dat Koningin Juliana aan het centrum brengt. Haile Selassie (boven kleurrijk uitgedost) houdt een rede in de troonzaal van zijn paleis in Addis Abeba (foto onder). (Door onze speciale verslaggever Ewout Janse) ADDIS ABEBA (GPD) Keizer Haile Selassie I, de „negus negasta", koning der koningen, uitverkorene van God, over winnende leeuw uit de stam van Juda, wenst modernisering P van zijn land, maar niet te snel. De kleine, 76-jarige, maar tijdloos schijnende vorst vormt op dit „christelijke eiland in een zee van moslims", na 38 jaar keizerschap nog steeds het begin en einde van de dingen. CAIRO (AFP. Reuter) President Nasser van Egypte heeft gisteren in de nationale vergadering gezegd dat „wij nooit ook maar een klein stukje Arabisch grondgebied zullen afstaan en nooit zullen onderhandelen met een vijand die ons gebied bezet. „De vjjand zal zich pas terugtrekken wanneer wij hem met de wapenen daartoe dwingen". Het was de eerste maal sinds geruime tijd dat Nasser dergelijke harde taal gebruikte. De Arabische landen hebben niet genoeg gezamenlijk gedaan, zei de president. Hjj prees echter Saoedi- Arabië, Libië en Koeweit voor hun financiële hulp. De rol van de Ara bische commando-organisaties wordt steeds belangrijker. Zij verzwakken de kracht van de vijand en moeten de vrije hand krijgen, aldus Nasser. Mogelijk zal het spoedig nodig zijn, opnieuw een Arabische topconferen tie te houden. Op militair vlak wordt alles gedaan om de legers van Jor danië, Syrië en Irak doelmatig te maken om deze te laten samenwer ken met de Egyptische-strydkrach- ten, die contingenten uit Algerije, Soedan en Koeweit bevatten. Nasser prees de Sowjet-Unie en De Gaulle en zei verheugd te zijn over de steun van Oostbloklanden als Joego-Slavië en van niét gebonden landen als In dia. Een Arabische vrouw is gedood en negen gewond toen Israëlische mili tairen maandag in de strook van Gaza het vuur openden op een groep demonstrerende vrouwen, die weiger den zich te verspreiden. H'ij stelde een gekozen parlement in, maar politieke party en zijn verbo den en ongewenste afgevaardigden laat hij vervangen. Hy wil sterke verbreding der intellingentsia. maar houdt berichten over Franse studentenrellen uit de streng be- bewaakte pers. Hij stuurt honder den studenten naar West en Oost, maar ziet er verdelend en heersend op toe, dat de positie van de over winnende leeuw onwankelbaar blijft. Hij roemt de inspiratie der christelijke deugden, maar laat een rebellerende generaal, die al zelf- mooxd had gepleegd, publiekelijk toch nog ophangen. Een verlicht despoot. En een va der die zich in alles met. het gezin bemoeit. Het is zeer wel mogelijk, dat Keizer Haile Selaasie de route zal rijden, die later ook zijn ko ninklijke gasten uit Nederland zul len volgen. Hij zal persoonlijk toe zien, dat details, die onaangenaam zijn. verwijderd worden. Misschien, dat hij soms zijn tocht, even onder breken moet. omdat er een man ADVERTENTIE Dat kan als je zo vroeg mogelijk begint te sparen met de Zilvervloot. Wanneer je er mee kunt beginnen? Op iedere werkdag tussen je 15e en 21e verjaardag; oud-militairen zelfs tot en met 23 jaar. Je spaart 6 tot 9 jaar een bedrag van ten minste f 30,- en ten hoogste f 300,- per jaar. Na afloop van de spaarter- mijn (bij huwelijk al na ten minste 3 jaar sparen) ont vang je over de totale inleg plus rente een belasting vrije premie van 10%. Wie bijv. 9 Jaar f 25,- per maand inlegt, krijgt maar liefst 'n dikke f 3.500,- terug (f 2.700,- inleg, zo'n f 500.- aan rente plus een premie van ruim f 300,-). Daar kun je heel wat mee doen! Vraag een brochure aan het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid, afdeling Voorlichting be zitsvorming, Postbus 51, Den Haag. languit op de weg ligt, met een brief in zijn hand. Een adjudant zal het papier in ontvangst nemen en de keizer zal goedgunstig knik ken: op deze wijze worden petities van het volk bij de vorst inge diend. Kroonprins Keizer Haile Selassie wil het goede voor zyn land en de macht voor zichzelf. En voor zijn familie. Heet het niet. dat slechts een afstam meling van Koning Salomo en de Koningin van Sheba de kroon van het keizerrijk bezetten mag? De legende is dierbaar en tot histo rie verheven. Niet zo dierbaar schijnt de verhouding van de kei zer met zyn 52-jarig zoon, kroon prins Asfa Wassen. Ingewijden zeg gen, dat het vertrouwen van de vorst, in zijn oudste zoon beperkt is en de verhouding koel. Wat was de rol van Asfa Wassen tijdens de generaalsopstand van 1960, toen Haile Selassie buitenlands ver bleef? D# kroonprins legde voor de radio een verklaring af ten gunste van hoogst noodzakelijke hervor mingen. Uiterst onaangenaam voor de keizer. Een met het pistool af gedwongen verklaring luidde latei- de officiële verklaring. Maar wie weet er het juiste van?- in een land zonder persvrijheid gedijen vooral de geruchten. Het licht van de democratie schijnt nog niet in dit land met zyn vele stammen, tientallen talen, honder den dialecten. En met de heersers positie van de Amharen. koptische christenen, die de macht, goeddeels in handen hebben, ook over de mos lims en heidenen, die 65% der be volking vormen. Geen democratie, hoe zou het kunnen? Ethiopië ligt nog verstard in het grootgrondbe zit van de gunstelingen en van de machtige en behoudende Kerk, Wie met Ethiopian Airlines van Europa naar Addis Abeba vliegt reist van 1969 naar de middeleeu wen. Addis Abeba, uitstalkast van steeds meer moderne gebouwen, kan nog misverstand wekken. Maar enkele kilometers daarbui ten begint het platteland, zo groot als de zes EEG-landen tezamen. Met een economie, die dikwijls nog niet aan het stadium van primitie ve ruilhandel is ontstegen. Met een groeiend, maar nog steeds onvol doende wegennet, dat in de regen tijd grote delen van het land iso leert. En met een bevolking, die in onmondigheid en ongeletterdheid ligt gedompeld: het analfabetisme bedraagt 95%. Kasstukken Er zijn ook buiten Addis Abeba en kele kasstukken. De suikerfabrie ken van de H.VA. het savamnage- bied van Wongi en Sjoa, en een derde in de maak in Metahar. Een olieraffinaderij bij de haven van Assab, in het islamietische Eri trea, voormalige Italiaans gebied, dat sinds 1961 een hachelijk en opstandig noordelijk gebiedsdeel vormt. Typisch-Ethiopischde raf finaderij werd door de Sowjet-Unie geschonken, maar de olie komt uit Koeweit, en de afzet is in handen van Shell en de Italiaanse Agip. Er z(jn wat' fabrieken voor tex tiel. schoenen, frisdranken binnen kort gaat een papierfabriek open. Ethiopië is het oudste onafhankelij ke land van Afrika. En misschien het armste. Het gemiddeld inko men van de overwegend landbou wende bevolking bedraagt 200 dol lar per hoofd. Belangrijkste uit- voerprodukt is de- koffie, die gro tendeels maar de V.S. gaat. Een te eenzydige gerichtheid, „alle eieren in één mandje", zeggen de econo men. Door een conservatief mone tair beleid wordt de kwetsbaar heid van de export getemperd: de koers van de Ethiopische dollar is sinds 1951 ongewijzigd gebleven. Andere landbouwactiviteit: de koe ien, in oud-testamentische trant een status-symbool, zijn ongeveer even talrijk als mensen, 22 miljoen. Zij zijn er niet voor de melk, maar voor de slacht en voor de huiden, die een nogal karig export-produkt vormen. Het streven is gericht op verbetering van de Dooimeihoden. Dit in het kader van vijfjarenplan nen. waarmee Ethiopië zijn eco nomische en infrastructurele vraagstukken te lijf gaat. Méér we gen (nu 6800 km verharde weg), industrie, vaktechnische scholing, medische voorzieningen. Het land heeft 350 doktor-®-: (van wie 100 Ethiopische), dat zou één arts zijn op 62.000 mensen, ware het niet. dat zij vooral in Addis Abeda en enkele kleinere steden zijn gecon centreerd. Ontworsteling aan de middeleeuwen ook door meer scholen. Het is een gigantisch probleem in_ dit kei zerrijk met zijn slechte verbindin gen. Er is vooruitgang: in 1920 be zochten 300 leerlingen middelbare scholen, nu zijn het er 30.000. Handicap tot op de dag van van daag is de beperktheid van het in tellectueel kader: velen van hen werden tijdens de Italiaanse bezet ting uitgemoord. Door studenten aan de nieuwe „Haile Selassie"- universiteit of in het buitenland wordt het vacuüm opgevuld. Dat wü zeggen: de afgestudeerden hebben af te wachten welke plaats de keizer hen toedenkt Voor discussie staat het besluit van de „Uitverkorene Gods" niet open. De ontwikkeling van de ruilhandel naar de geldeconomie voltrekt zich langzaam. Buitenlandse inves teringen worden aangemoedigd, vooral door fiscale vrijdom in de eerste vijf jaren. De Ethiopiër wordit omschreven als achterdochtig, ten opzichte van zijn landgenoten èn van buitenlanders (dit laatste is niet zo verwonderlijk)Het bestuurs apparaat werkt bovendien traag. Zakelijke contracten met buiten landse ondernemingen komen daarom moeizaam tot stand. Maar is eenmaal elk detail bekeken en gewogen en staat eenmaal de zaak zwart op wit, dan is de geschre ven letter heilig. Oók als de zaken partner zich niet wenst uit te leveren aan de corruptie, die in elk ontwikkelingsland tot de folkloris tische verschijnselen lijkt te be horen. Temidden van de islamitische buur landen gaat Ethiopië behoedzaam zyn weg. Door de Semitische af komst der Amharen traditioneel Israëlisch gezind zorgt de keizer er tegelijkertijd voor deze landen niet van zich te vervreemden. Daar om onderhoudt Addis Abeda géén diplomatieke betrekkingen met Is raël. maar zyn er wel handels- j relaties en heeft de Joodse staat j naar men zegt nogal wat invloed op de instructie van leger en po- litie. De verhouding met Somalië 1 in het zuiden (eertijds Italiaans Somaliland) is nogal gespannen i gezien de onduidelijkheden van het i grensverloop, evenals trouwens met I de Soedan in het noordwesten, dat Ethiopië vervolging van de mos lims in Eritrea en het platbran den van hun dorpen heeft verwe ten. Internationaal heeft de keizer zich zozeer een reputatie van bemidde- Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Ceasar en Cleo patra" van George Bernard Shaw. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ned. Danstheater mm.v. Ned,. Balletorkest „Metaforen, Nocturne, Arena (prem.) en Point of no return". DONDERDAG Ned. Congresgebouw. 20.00 uur Berliner Operettentheater„Schön iet die Welt" van Franz Léhar. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Viissingen Zuid-Limburg Luchth. R'dam Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich geh. bew. geh.- bew. geh. bew. regen motregen regen zwaar bew. geh. bew. regen zw. bew. regen regen mist geh. bew. sneeuw onbewolkt half bew. onbewolkt half bew. geh. bew. - half bew. geh. bew. licht bew. onbewolkt regen zwaar bew. onbewolkt half bew. geh. bew. zwaar bew. onbewolkt sneeuw licht bew. onbewolkt geh. bew. geh. bew. mist laar en vredesstichter opgebouwd, dat hij in 1964 zelfs is voorge dragen voor de Nobelprijs voor de vrede. Mét Tito, Nehrol en Nasser vormde hij het symbool van de niet -gebonden derde wereld. Zijn ster is nog gerezen sinds Nehroe stierf en Nasser steeds meer in de mede door hem zelf opgeroepen Midden - Oostenperikelen verstrikt is ge raakt. In Afrika verdween een groot rivaal voor het leiderschap, toen Nkrumah van Ghana ten val werd gebracht. Zoveel staat vast: de vorst van één der armste landen van Afrika is één van de onomstreden leiders van dit ontwaakte werelddeel. Het zal een absoluut monarch in een onaantastbare positie zijn, die onze koninklijke familie op 23 ja nuari in Addis Abeba verwelkomt. Zijlsingel 2 Volle Evangelises spr. dhr. J. Zijlstra 8 uur nam, Stadhuis wachtkamer trouws Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden prof. dr. M. S. Ipsiroglu over Perzische landschapsbeeld" 8 uur i Ars Aemula Filmclub 16 „De sche dozen van Kuri-san" 8 uur a Rijksherbarium Schelpenkatle Jaarverg. afd. Leiden Kon. Ned i tuurhistorische Vereniging 8 uur WOENSDAG Steenschuur 6 Leidsche Ver. van ft zegel verzamelaars 8 uur nam. Gerecht 10 Jongerencontact Ver. van Huisvrouwen. Film over de voeding van schoolkinderen 8 -om. Camera-theater Film van de nu. North by North West 7 uur nam Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur clale raadsvrouw 4-6 uur nam. Oude Rijn 3 Baptistengem Spr R. Reiling over ,.De oude bilbel jn nieuwe wereld" 8 uur nam. DONDERDAG Gebouw Staalwijk (Herenetr.) u Tuiniers- en Bloemistenver r Eendracht Verbonden". Spr. dhrj Smit over het kweken van voorlaan wassen 8 uur nam. Levendaal 14 Ned. Ver. van Ex-tJ tieke gevangenen uit de bezetting Kienavond 8 uur nam. 1 Gebouw Chr. Soc. Belangen Bond van Overheidspersoneel. Spr J. H. v. d. Jagt over „De nota p» neel6beleid van de gemeente Leider uur nam. Stadsgehoorzaal (Kleine zaal) R avond N.R.V. 8 uur nam. Schouwburg K. en O. Toneel» Globe met „Het spel der vergisslnt 8 uur nam VRIJDAG Antoniuskerk (Z.W.) Wereldgebi week. 7.30 uur nam. Lidwlnaschool (Lammensclhanst Contactcommissie Kinderbeschern SP*", drs. P J. Stolker over „Voo rei ding op het maatschappelijk lei 8 uur nam. Antonlusclubhuis Toneelavond phis". Opv. van „De ooievaar vér zich 8 uur nam. Louise de Collgny-scholengenu schap (Kagerstr. 7) Beroepenvoori tingsbijeenkomst 2 uur nam. Oegstgeest (Langevoort 44) Vrienden van het lied. Huisconcert semary le Gras (alt), Cornells So (bariton) 8.15 uur nam. Oegstgeest (RIJnzichtweg 27) Evangelie-samenkomst Spr. dhr. man 8 uur nam. Boshuis (Z.W.) Ruilclub voor meiaars 7-9.30 uur nam. Auberge Francaise (Kloksteec Cabaret Peter de Jong m.m.v. Da ten Hooven 9 uur nam. Tltua Brandsmalaan 76 „De p boot" clubhuiswerk handenarbeid 10 uur nam Oude Vest 13: Evang. Chrlstenj „Eoolesia" 8 uur nam. ZATERDAG Micro-theater (Vestestr. '40) In rium met „Vuile handen" 8 uur i Lutherse kerk „Stichting Leidse Jes". Concert Jeugd Kamer Orkest den. 8.15 uur nam. ZONDAG Gerecht 10 Soefi Beweging Spr. i G. C. Voüte over de kracht van gebed" 11 uur voorm. Wassenaar Rest. Bijhorst Drivi dienst 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (Apollolaan 1) meente voor oorspronkelijk chrls dom afd. Oegstgeest. Spr. evang. d. Brugge 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Un Idiot A Paris", 1( Dag. (beh. womid.) 2.30. 4.45. 7.0t 9.15. Nachtvoorstelling vr. en i „The intimate stranger", 18 Jr. 2 Lldo: „Mondo Freudo", 18 Jr. 2.30, 7.00. 9.15. Zondag 2.30. 4.45, en 9.15. Luxor: „De groene baretten", 11 Dag. 2.30. 7.00, 9.15. Zondag 2.30 7.00, 9.15. Studio: „Branding", 18 Jr. Dag, 7.00, 9.15. Zondag 2.30, 4.45. 7.00, Rex: „De pistolero van Ave Ms 14 jr. Dag. 2.30, 7.00. 9.15. zondag 4.45. Vrijdag en zat. nachtvoorst*! „Dracula prins der duisternis". 18 23.30. Trianon: „Een blok aan mooie nen". 18 Jr. Dag. 2.30. 7.00, 9.15, l dag 2.15, 4.30. 7.00. 9.15. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp Expositie T Geraerdts Dinsdag t.e.m. vrijdag 1-6 uur nam., zaterdag van 2-5 nam. (t.e.m. 23 januari). De Lakenhal Tentoonstelling Citroen als verzamelaar 10 uur voa 4 uur nam. (t.e.m. 2 febr. (Zos gesloten). Rijksmuseum van Oudheden zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor tfolkenJnn (Steenstraat 1): dag 10—6 U.; dage 1 - 6 uur aam RUk6museum voor de geschied der natuurwetenschappen: Dag uur zond 1-4 uur Ned.-Legermuseum. Geopena cao» tot en met vrijdag 9 uur voorm. - nam.: zon.- en feestdagen 1-5 uui Kunstzaal Heuff (Wassenaar)B sitie Joop van Dam (aquarellen houtplastieken) en Kees Hoogen (keramiek en etsen) 's maandags 's-zaterdags 10-5 uur (dinsdag ook 8-10 uur) Tot en met 5 februari Avond- en nachtdleust der apufb'1 Geopend voor spoedeisende geval Zuiderapotheek Lammenschansww telefoon 23553. De zaterdag-, zond avond- en nachtdienst van de Le!< dorpse apotheek wordt waargena door de Zuiderapotheek, welke apoti zondag van 8 tot 22 uur ook w neemt voor de Voorschotense apo© De Oegstgeestse apotheek ls hele week geopend. (Van onze correspondent) PARIJS (GPD) Frankrijk zou willen voorstellen, dat de vier grote morendheden gezamenlijk een troe penmacht organiseren, die de Ara bische landen, maar bovenal toch wel Israël, zou moeten beletten op nieuw tot handtastelijkheden over te gaan. Het Franse ministerie van Bui- I tenlandse Zaken ontkent nog, dat er I sprake is van een uitgedokterd en 55 definitief plan. Al vlug na de „zes daagse oorlog" in het Midden-Oos ten lanceerde generaal De Gaulls zijn denkbeeld voor een conferentie van de Gorte Vier. Geen der andere drie mogendheden had er in die da gen oren voor. Het was echter Mos kou. dat onlangs dat Franse plan toch wel wilde aanvaarden. Bovendien produceerde Moskou zelf nog een memorandum over het Arabisch-Israëlisohe geschil. Dat gaf Parijs nieuwe hoop om samen met Rüsland ook Amerika en Enge land over de brug te kunnen krij gen. maai' ook die hoop was weer snel vervlogen. Intussen worden alle voorstellen die generaal De Gaulle uit zijn mouw schudt, stelselmatig door Is raël verworpen. Voor Tel Aviv heeft Frankrijk het recht verspeeld zich als bemiddelaar op te werpen door de Arabische landen steeds meer militaire en morele steun te ver lenen. Frankrijk zette gisteren een nieu we stap in de richting van militaire hulpverlening aan Israëls tegenstan ders: drie Franse hoofdofficieren gaan in Libanon een weeklang be studeren hoe dat land, met actieve Franse steun, het doelmatigst tegen Israël zou kunnen worden verdedigd Die militaire-diplomatieke activi teiten in de richting van het Mid den-Oosten, zouden wel eens in ver band kunnen worden gebracht een nieuwe malaise in het Fri leger. Het is een publiek geheim, generaal De Gaulle eindelijk ingezien dat zijn aspiraties voor eigen atoomzwaard de mogelij in de Franse economie toch wel melyk ver hebben overtroffen. 1 leger beschouwde dat eigen nation atoomwapen nu juist als een pleister op de wonde, na de lukte staatsgreep in Algiers in 1?

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2