Afscheid van een titel O sim zal zich debuut in voetbal anders hebben Nederlands voorgesteld Fighting Mack kwam er nog goed af Een lange thriller Ajax speelt een dag eerder tegen DOS NU OP SCHOOL BIJ WIM SNOEK Franse tennistitel voor Betty Stöve Turnploegen voor Benelux-wedstrijd Verrassing in Parijs PAGINA MAANDAG 20 JANUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD eindigen. Maar steeds opnieuw slaagde Mack erin als een vis aan I de handschoenen van Bertini te ont- komen. Zijn netis BOLOGNA (GPD) Toen Fighting Mack in de dertiende ronde voor de derde keer als een vis de ring uitspartelde, vond hij het welletjes. Hij bleef buiten de touwen en liet zich uittel len. Achteraf verdedigde de bokser zich, dat hij in de herrie van 7.000 schreeuwende Italianen het tellen niet had gehoord, maar naar onze indruk was dat een uitvlucht. Hij was er tegen de hard slaande en nog bijzonder fitte Bertini bijzonder goed afgekomen en hij wou het zo laten. Een weinig eervol afscheid van een titelWat kon men anders verwachten van een bokser die in 13 weken geen gevecht meer had gehad en zich niet eens op deze ontmoeting had voorbereid? Alles bij elkaar genomen is de Antilliaan er nog bijzonder goed afgekomen. Van de door Bertini rondgebazuin de knock-out in de eerste ronde is wel niets terechtgekomen, maar dat wil niet zeggen dat Fighting Mack niet voortdurend in gevaar is ge weest. Het werd nu een lange thril ler met zo n sensationeel slot dat de promotor, de Italiaan Sabatini na af loop sprak van een ..good-show". Het publiek had waar voor zijn geld gekregen, volop. Bijna een uur sensatie in de ring en na afloop de titel die- Mack van Carmelo Bossl had afgenomen vorig jaar augustus. De oud-kampioen zat zelf bij de ring en was na afloop in een restaurant waar boksers en anderen bij elkaar kwamen om gezamenlijk een hapje te gaan eten, een van de eersten om Bertini een kus op de wang te druk ken. Zoen De enige bokser die Fighting Mack na afloop getroost heeft was de Gha- nees Kofi, die ook in het program ma had gestaan. HU kwam hem in de kleedkamer, waar nog steeds het felle zoeklicht van de televisie op hem gericht was. een zoen op zijn wang geven. Kofi was misschien ook de enige die het gewaardeerd had dat Fighting Mack met een black- power petje de ring inkwam „Typisch Mack", zei Ruhling, zijn ons die de correctheid van deze es- manager' vorig jaar kwam hij met capades in twijfel trokken, die von- een hoed van een gondelier de ring den dat Mack er meer uitgeduwd was dan uitgestoten. Doch de Bel- Plotseling, in de tiende ronde, een kleine opleving bij Mack en bij en kele Nederlanders aan de ring waar van een kreet kwam: „zijn neus- Hiermee zou worden gesuggereerd dat de Italiaan iets aan zijn neus had die bedenkelijk dik begon op te zwellen. Het leek wel of de kreet ook tot de Italiaanse hoek doordrong, want in de ronde daarna begon voor Bertini het grote gooi- en smijtwerk met Mack Zo onstuimig drong hij de Antilliaan tegen de touwen op dat hij er doorheen ging. Dat was voor de eerste keer. Dat was de eerste keer dat de Belgische scheidsrechter in gebreke bleef om Bertini een waarschuwing te geven. In dezelfde ronde werkte hij Mack nog een keer de ring uit. waarbij de Antilliaan met de benen omhoog bij de om de ring gezeten journalisten belandde, die hem met vereende krachten weer de ring induwden. Nu telde de Belg, maar zo lang zaam dat het veel weg had van de uit de geschiedenis befaamde .Jong count". De gong bracht toen nog redding voor Fighting Mack. En in de der tiende ronde kregen we een herha ling van hetzelfde schouwspel en toen vond Mack het welletjes. Hij liet zioh gewillig buiten de touwen, waar het veiliger was voor hem dan daarbinnen uittellen. De scheids rechter gaf als beslissing knock-out, terwijl het meer leek op een vrijwil lige opgave. Er waren er meer met Het Italiaanse publiek kon het niet erg waarderen, al viel het nauwe lijks op in de herrie. Ze hadden het veel te druk om Bertini toe te jui chen die met een en al stralende zelfverzekerdheid de ring Inkwam. Ecu kans Fighting Mack heeft zegge en schrijve één kans gehad om zijn ti tel te behouden. Dat was in de twee de ronde, toen Bertini zjjn eerste grote stormloop inzette en Fighting Mack nog de fut had om de aanval over te nemen. Toen raakte hij de Italiaan met een dubbelstoot op de kin, waarvan hij geducht schrok. Die ronde was onbetwist voor Mack en daar kwam hij later steeds op terug. Toen had ik een kans om hem te pakken! Een van de dertien, het was niet veel. In de vierde ronde begon hij al tekenen van vermoeidheid te tonen en begon voor de hoekmannen Henk Ruhling en Wim Snoek het zware werk om hem steeds weer in die ene minuut respijt op te kalefate ren. Met „Sil-va-no. Sil-va-no' schoten de Bolognezen iedere keer oud-zwaargewichtkampioen, die een boksschool heeft, had geen dro ge draad meer aan zijn lijf. „Het was hard werken geblazen", zuchtte hij na afloop in de kleedkamer, waar Fighting Mack ogenschijnlijk uitgeput op de masseertafel neerviel. Maar na enkele minuten was zijn polsslag weer volkomen normaal en kon hij weer grapjes maken over Simba de leeuw, typische jongen deze Fighting Mack. Mack kéék even beduusd toen Ruh- g.een pap meer konden zeggen. Onze ling hem het petje af griste. Toen ging hij gewillig naast de Nederland se vlag staan om het Wilhelmus aan te horen: Afgezien van dat petje was Figh ting Mack goed gemutst. Een heel andere Mack dan in hotel Delia Ro se. kwam 's morgens al op de weging. Even nog de spanning of de bascule in het hotel goed was geweest. Maar daarna was hij vol grapjes. Hij had het aldoor over Simba de leeuw. Als hij 's avonds in de ring was moesten de paar Nederlanders die er waren hard Simba roepen, dan ont waakte in hem de leeuw. Hij liet de leeuw horen vlak vóór Bertini die maar eens lachte. „Maak hem nou niet kwaad Mack" werd hem toegeroepen. „Een grapje zei Mack, we mogen tooh wel eens vrolijk zijn". De dokter kon bij hem ook niets ontdekken dat niet in de haak was en toen ging Mack weer vliegensvlug terug naar zijn hotel en naar zijn bed Bertini ging rustig in een res taurant eten. HAARLEM (ANP) De sectie keurturnen van het KNGV heeft de beide landenteams samengesteld voor de Beneluxwedstrijd, die zater dag 25 januari in Luxemburg wordt gehouden. In de Nederlandse damesploeg ontbreekt Margo Klees. De nationa le kampioene moet wegens een rug blessure verstek laten gaan. De Nederlandse ploegen zijn da mes: Ans Heerschop (HGV-Hilver- m), A tie van Veen (Quick-Huizum). Ans van Gerwen (PSV-Eindhoven) en Cora Stins (Hercules-Hygiea, Noord-Scharwoude). Stientje de Goede (Adundo-Dokkum) is reserve. Heren: Hans Gunneman en Cor Smulder (PSV).. Ab Wijma .Hercu les Hebe-Enschede) en Alex Knip (St. Mauritius-Volendam). Peter Kar- regat (St. Mauritius) is reserve Schermen De Hagenaar Rob Villerius heeft gisteren in Delft de i sabelwedstryden om de Hofmanbe- 1 ker gewonnen. Hij bedwong de 1 Utrechter Leo van Daalen in de bar- _f rage. die noodzakelijk was. omdat duidelijk in zijn voordeel was. te be- I den gewonnen. UTRECHT (ANP) De wedstrijd Ajax—DOS. die voor 9 februari op het programma stond, zal een dag eerder worden gespeeld. DOS ging akkoord met het verzoek de wedstrijd een dag te vervroegen en op zaterdagmiddag te houden, omdat Ajax op 12 februari zijn eerste wedstrijd uit de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Benfica speelt. In het weekeinde van 15 en 16 februari waarvoor een inhaal programma zal worden vastgesteld, voorafgaand aan de uitwedstrijd tegen Benfica. zal Ajax niet spelen De achterstallige wedstrijd tegen GVAV zal op een andere datum worden gespeeld. gische scheidsrechter hield het laat ste vol. Hij had de stoot gezien die Maok voor de derde keer bij de pers deed belanden. Niemand protesteer de. ..Hij was finaal opzeiden Ruhling en Wim Snoek, die zelf ook Hier zijn Fighting Mack en de Italiaan Bertini genoeglijk bij een tijdens de weging. Mack doet hier nog tamelijk grimmig, hij meldt de goedgehumeurde Itali aan zelfs dat hij Simba de Leeuw is. Later bleek de leeuw tussen de touioen bijzonder tam te zijn. BOLOGNA (GPD) Elke sport-crack heeft zijn eigen aardigheden. maar zoals Figh ting Mack is er maar één. Drie dagen lang bekijkt hij zijn ma nager niet en na afloop van de wedstrijd 'ligt Mack aan de borst van Henk Ruhling en belooft hij plechtig dat hij van voren af aan zal beginnen en zal pro- proberen opnieuw kampioen te worden Een oude vete die tot de vreemdste ontboezemingen en soms tot de meest afschuwelijke bedreigingen heeft geleid. lijkt Ineens vergeten. En de man uit Zand voort die er ernstig aan heeft gedacht om de relatie met deze wispelturige bokser maar te verbreken, is ook ineens weer vol nieuwe plannen. Mack moet bij Wim Snoek op school komen en zich daar se rieus op zijn come-back voor be- reiderf. „Hij heeft hard een goede leermeester nodig", zegt onze oud-zwaargewichtkampioen, en hy laat Mack zien hoe hij een linkse hoek moet plaatsen. De kampioen zette herhaaldelijk zijn voeten verkeerd neer waar door hy zijn evenwicht verloor! Mack luistert leergierig en maakt nu eens geen grapjes over Simba. Het is natuurlijk vreemd dat zoiets moet worden gezegd tegen een bokser die. een uur tevoren nog Europees kam pioen was. Het is zoiets als te gen Piet van de Pol, in de tijd dat hij nog Europees kampioen was, vertellen dat h;j zijn keu verkeerd vasthield. Nijdam, de vertegenwoordiger van de Ne derlandse Boksbond, staat er als een sfinx bij. Diegene die weet hoe de Nederlandse Boksbond zich tegenwoordig beijvert om de bokssport meer populair te maken bij het grote publiek, kan zich misschien voorstellen wat er ln hem omgaat. Een amateur die ongetraind in de ring komt wordt er onmiddellijk uitgestuurd met de raad om la ter nog maar eens terug te ko men. En hier is een kampioen de ring ingestapt die zelfs de elementaire beginselen van de sport niet eens onder de knie had Het is allemaal goed afgelo pen. Fighting Mack behoeft niet eens de voorgeschreven 8 weken te wachten om opnieuw de ring in te komen, want de knock out was er eigenlijk een van theoretische aard. Ruhling wil hem nu eerst in Nederland la ten boksen, waar Fighting Mack zich nog maar één keer in Am sterdam aan het publiek heeft vertoond. Maar, het lijkt ons dan een eerste vereiste dat Fighting Mack zich serieus op het ring- werk voorbereidt. Boksen is niet iets om grapjes mee be maken. PARIJS ANP i Betty Stöve. die lange tijd niet meer in wed- strijdtennis was uitgekomen, heeft gisteren in Parijs voor een indrukwekkende internationale rentree gezorgd. Zij zegevierde namelijk enkelspel van Franse kampioenschappen op overdekte re Courcol won met 10-8, 6-8, 6-0, 10-8 van de Brit Graham Stilwell. Tijdens de open kampioenschap pen van Nieuw Zuid Wales in Syd ney (Austr.) heeft de Austr. prof. To- nv Roche revanche genomen op ziin landgenoot Rod Laver voor de de finale dames- nederlaag die hij tegen hem leed in de internationale 1 de eindstrijd van het Wimbledontoer- nooi. De 23-jarige Roche bleek op de finaledag beter bestand tegen de banen met 6 3. 6 2 verstikkende hitte dan de 30-jarige over de sterke Francaise Janine I Laver. In het grootste gedeelte van Lieffrieg. jde partij bleef Laver ver onder de Het einde is iti zicht voor Fighting Mack. Bertini heeft hem buiten de ring op het canvas ge deponeerd en de Europese titel houder laat het er dan maar ver der bij zitten. Betty Stöve speelde in de eind- strijd ronduit voortreffelijk. De Rot- i terdamse kon door haar grotere slag- j kracht aanvallender spelen dan de Francgaise, was bovendien sneller en i volleerde bijzonder gedecideerd. Zij had van de eerste slagenwisseling i af het initiatief en won zonder ook maar een moment in moeilijkheden I te zijn geweest. vorm die hij o.a. in Wimbledon heeft gedemonstreerd. Hij had tel kens de grootst mogelijke moeite om zijn eerste opslag in te krijgen en veraer misten zijn volleys de bij hem gebruikelijke zuiverheid. Roche won de eerste set (64). verloor de twee de met dezelfde cijfers hoewel hij twaalf keer de gelegenheid had door Lavers service te breken, kwam in de derde met 7-6 achter maar won De finale by de heren eindigde j daarna drie games achtereen (9-7). ln een Franse zege. Jean Pier- In de vierde deed de hitte zich ge ducht voelen. Roche won die set met 12-10. De wedstrijd nam 2 uur en 42 minuten in beslag. De overwin ning bracht Roche 14.000 gulden op, voor Laver was er nog altijd een douceurtje van 8 000 gulden. Een dag tevoren had Roche in de halve eindstrijd een enorm gevecht geleverd tegen Ken Rosewall. De eerste sets waren voor de 34-jarige Rosewall, maar daarna kreeg Roche vat op het spel van zijn geslepen rivaal en na drie uur spelen was de score weer in evenwicht, twee sets ge lijk In de beslissende set deed Ro sewall herhaaldelijk een achterstand teniet (0-3, 4-5), maar hij trok ten slotte met 6-8 aan het kortste eind. De totaal uitgeputte Rosewall rus te na de partij een uur uit in een stoel alvorens een douche te nemen. Aan zijn partner Stolle vroeg hij of hy „alsjeblieft" niet de halve finale van het herendubbelspel hoefde te spelen. Dat dubbelspel leverde in de eindstrijd een overwinning op voor Laver en Emerson. Zij wonnen met 10-12, 6-4, 6-3 van Newcombe en Roche. By de dames had Margaret Court- Smith in de finale niet de minste moeite met de Amerikaanse Rose mary Casals. In 50 minuten was het pleit beslecht: 6-1, 6-2. Rosemary Casals, die zaterdag voor een verras sing zorgde door Wimbledon-kam- pioene Billie Jean King te verslaan, maakte een vermoeide indruk. Het damesdubbelspel was voor Marg. Court en Judy Tegart die Casals/ King met 15-13, 1-6. 6-4 klopten. ZWOLLE (GPD) Ivica Osim zat als een geslagen hond in een hoekje van de kleedka mer zjjn debuut bij Zwolse Boys te overdenken. Naast hem zyn al even ontgoochelde land genoot Bojo Gardasevic, die kennelijk vergeefs naar woor den van troost zocht. Osim was er lichamelijk goed doorgerold. Ily kon de hele wedstryd tegen Gooiland met de nodige voor zichtigheid door komen, maar hij liet zonder woorden te ge bruiken zijn teleurstelling dui delijk blijken. Niet zo zeer over zijn eigenlijk onopvallend de buut, als wel over het oneven wichtige niveau van het tweede divisie voetbal, dat deze mid dag werd vertoond. De man van de zuivere pass, de schakelspeler die op voor hand denkt te kunnen vertrou wen op het combinatievermo gen van zyn ploeggenoten, toon de zich. volgens uitlatingen van zijn vertrouwensman Perovano- vic. teleurgesteld over de gerin ge effectiviteit van het elftal, waarin hij zondag als nummer zeven zyn entree maakte. „Voor rust, maar ook daarna, hadden enkele zekere kansen zonder meer benut moeten wor den." zo zag men Osim bijna woordelijk denken. Misschien ook kon men het zwijgen van de Zuidsla vische topman vertalen met: „Wat ben ik begonnenTerwijl Osim de vragen over zich heen liet gaan. knikte Perovanovio geruststellend als wilde hij zeggen: „Over die teleurstel ling van vanmiddag komt hij heus wel heen De laatste wedstrijd die Osim speelde was in oktober van het vorig jaar met de nationale ploeg van Zuid-Sla vië tegen België. Een ontmoeting die hii wegens een pijnlijke rechter knie niet kon uitspelen en die zijn voetbalcarrière tot gisteren in de tweede divisie van het Ne derlandse voetbal zou onderbre ken. Osim kwam verrassend snel over zijn Ingrijpende knie operatie heen. maar men mocht zondag niet het bovenmenselij ke van hem verlangen. De 8.000 kijkers by Zwolse BoysGooiland waren ten aan zien van de Zuidslaaf trouwens ook zeer tolerant en toonden zich al meer dan tevreden dat hjj kon meedoen en zelfs de wedstrijd kon uitspelen. Boven dien ontdekten ze ln het nog stramme spel van de man uit Serajewo onmiskenbare trekjes van grote klasse. Osim nam uiteraard geen risico's, al wa ren die tegen het agressieve Gooiland zelfs by alle voorzich tigheid al groot genoeg. Osim, natuurlijk wel gewend aan een strakke dekking, moest ervaren dat het lagere voetbal ook naar andere middelen zoekt om hem het „zwijgen" op te leggen Waarbij In dit geval nog kon worden geprofiteerd van een sterk aangetaste conditie bij ijde Zuidslaaf. De bonkige blokkades lagen Osim echter allerminst en het was begrijpe lijk. dat hij het „vrolijke strijd gewoel" zoveel mogelyk ver meed. Natuurlijk omdat hem de vereiste conditie en de soepele wending nog ontbreekt, maar ook omdat het lidteken op zyn stevig omzwachtelde knie nog als levensgroot waarschuwings teken geldt. Niettemin zag men Osim soms verrukkelijke passes uit delen. Dikwijls een uitgekiende positie innemen en schijnbewe gingen maken die zyn tegen standers op het verkeerde been zetten. Osim. zoals men hem gisteren zag. heeft wel iets weg van Piet Keizer. Een man die het zoekt in de fyne trekjes en bij voorkeur de passes zo ver rassend maakt, dat de tegen stander er door wordt misleid en een ploeggenoot kan profite ren. Dat laatste nu miste Osim kennelijk zondagmiddag. De wedstrijd Zwolse BoysGooi land (11) droeg de kenmer ken van een meedogenloos ge vecht. waarin de kwaliteit ech ter dusdanig was. dat zelfs een stersneler in topconditie moeite zou hebben om uit te blinken Ongecontroleerde trapbewe- gingen bij de tegenstrevers mo gen Osim op zijn weg door Europa vaker hebben ge shockeerd, zyn debuut in de Nederlandse competitie had hij zich wellicht toch anders voor gesteld. Zwolse Boys speelde deze middag- onder de druk van de omstandigheden en het be lang van de uitslag niet in zijn beste vorm. Zo ook legden de Beeld uit de strijd Zwolse BoysGooiland. Rechts de wat raadselachtige Zuidslaaf Osim. die het heel kalmpjes aandeed. leiders van Zwolse Boys het uit. zich daarbij bovendien nog boos makend on de inderdaad niet sterke leiding van de heer Beek uit Amsterdam. Osim zal intussen wel over zijn ergste teleurstelling heen zyn en al uitzien naar de vol gende wedstrijd waaraan hij mogelijk meer voldoening zal beleven.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 6