Koninklijke familie gewend aan Nader overleg verkeer in Schoutenburgstraat Meer een gezinshuizen in plan Zijlwatering Promotie Prof. mr. P. J. Verdam sprak in Voorschoten voor prot. clir. groep DR. ANCEAUX GAF CURSUS NEDERLANDS IN CALIFORNIE KVP-Leiderdorp uit klacht over b.t.w. Dronkeman ramt gevels en auto's Schadevergoeding naar Rode Kruis Gebedsweek in Geen nieuwjaarsrede in raad Oegstgeest Oegstgeest !,,an Nog een politiek café in Leiden i LKV „De Spartaan" Twee rijdende schoollokalen afgekeurd Pater v. d. Werf naar Leeuwarden j aoptheek. Leidseweg 66. tel. 2525. WARMOND: dokter Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02532- 7393. wykverpleging zr. Mulhaus. Dr. Kuyperlaan 3 Voorhout tel. 02532 -8122. VRIJDAG 17 JANUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 HAMBURG (GPD) Met een steeds roder aanlopend gezicht heeft vanmorgen de rechter van het Hamburgse Landesgericht enige bepaald onsmakelijke pas sages voorgelezen uit het in au gustus in „Neue Welt" ver schenen artikel onder de uiterst schreeuwerige kop „Prinses Irene was zwanger voor zij trouwde met Prins Carel Hugo". Deze en veel meer onbetamelijke .Apublikaties over een vermeende ver- M houding van de prinses met een on bekende KLM-piloot voor haar hu- weliik, die de rechter met een bijna treurig hoofd citeerde, waren aanlei ding tot het proces dat Prins Bern- hard en zijn dochter tegen het blad I bedden aangespannen en dat van- morgen diende in het statige ge- rechtsgebouw aan het Sieveking- plein. Dr. Parn stelde namens het Ne derlands Koninklijk Huis: „De ko ninklijke familie is gewend aan rod del in de „Soraya-Presse" waarmee men in Duitsland de schandaal-pers iduidt. Er is meer onwaar dan raar van wat er over het Huis van of Dranje in het buitenland wordt ge schreven. Maar deze op onbeschaamde wijze ^publiceerde onwaarheden over- irijden elke grens der tolerantie, zaak is zo perfide, dat ze niet ens serieus ter discussie gesteld kan lorden". Hoofdzaak van het proces was het aststellen van de schadevergoeding, ieëist wordt 50.000 mark. De rech- er stelde vast, dat tot nu toe voor chaden van eer en goede naam in ifest-Duitsland niet méér dan mark was betaald. „Laten re het dus houden op een bedrag tus- en 30.000 en 50.000 mark" zo stelde y voor, „anders zou het op klasse- itie gaan lijken". Het bedrag zou (schonken worden aan het Interna- ionale Rode Kruis voor de hulpac- ie in Biafra. De vertegenwoordigers van de te enpartij, de advocaten dr. Labin en Arming wilden, op krakende choenen voor de rechter heen en eer wiebelend, even opmerken, „dat Rode Kruis en de grootmoedig- van de Prinses met deze zaak its te maken hadden". Pas laat op de middag zou van- lag het bedrag van de schadever- leding precies worden vastgesteld. Wellicht zal pas later worden be- lald of het blad veroordeeld wordt it publikatie van het vonnis. tl plaats van flatbouw Een overzicht van het gerechtsgebouw in Hamburg tijdens het kort geding, aangespannen door Prins Bernhard en Prinses Irene, tegen het Duitse schandaalblad Neue Welt. OESTGEEST In de week van 18 tot 25 januari zal ook in Oegst geest aandacht worden geschonken aan de Wereldgebedsweek. De zeven samenwerkende kerkgenootschappen organiseren dan drie bijeenkomsten, die alle om half acht beginnen en on geveer 40 minuten duren. Deze zul len worden gehouden op: zondag 19 januari (St. Willibrorduskerk), woensdag 22 januari (gereformeerde kerk, Mauritslaan), vrijdag 24 janu ari (gemeentezaal in Gemeentecen trum. W'ijttenbachweg) OEGSTGEEST Hoewel het in de Oegstgeester raad gebruikelijk is, dat de voorzitter bij de ope ning van de eerste vergadering Na afloop van de bijeenkomsten jn nieuwe jaar een korte nieuwjaarsrede uitspreekt, was dit ditmaal niet het geval. Bur gemeester jhr. T. A. J. van Ey- singa merkte in de gisteren ge houden vergadering op, dat hij zo kort na de begrotingsbehande ling voor het dienstjaar 1969 weinig van belang meer had te zeggen. By de ingekomen stukken werd melding gemaakt van een adres van de heer H. F. Medendorp namens de bewoners van de Indische buurt. Hoewel B. en W. voorstelden ge let op de besprekingen in de raad de brief voor kennisgeving aan te ne men, werd er op aangedrongen, dat het bericht aan de heer Medendorp zich niet zou bepalen tot één enkele regel. De voorzitter verklaarde dat er De heer N. J. Bakker geboren te Zaandam en thans wonende te 's- Gravenhage is aan de Leidse Uni versiteit gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Aandoeningen in het urethro-trigonale gebied der urineblaas als oorzaak voor chro nische, niet specifieke urinewegin fecties bij het kind diagnostiek en behandeling." Promotor was prof. dr. P. J. Donker. Herv. kerkdiensten in Leiderdorp LEIDERDORP Met ingang van zondag 19 januari zullen de kerk diensten van de herv. gemeente in Leiderdorp niet meer gehouden wor den in de kapelzaal van de Schep- pingskerk, maar in de kerk zelf. Daardoor zullen de diensten een half uur later moeten beginnen, namelijk om 11 uur. VOORSCHOTEN A.R.P.. C.H.U. i weinig gehoord wordt en „zo gaat en K.V.P. kwamen gisteravond in het" veel gezegd wordt. Voorschoten gezamenlijk bijeen op De geeamenlijke vergadering uitnodiging van de A.R.-kiesvereni- j bracht een veertig politiek geïnteres- WASSENAAR Het architecten- ureau E. F. Groosman N.V. heeft odertijd voor het noordelijk deel in het uitbreidingsplan Zijlwate- ing een plan gemaakt voor de bouw an een aantal flatwoningen in zes ouwlagen waarvan het eerste mplex nu in aanbouw is een untal eengezinswoningen en een linkelcentrum. Voor een gedeelte van het bedoel- e terrein, dat bebouwd zal worden oor de Wassenaarse Bouwvereni- ;njr. was een aantal van 162 flat- iimingen geprojecteerd. De Wasse- uarse Bouwvereniging heeft echter kennen gegeven dat zij liever tngezinswoningen wil bouwen om- lat nu eenmaal de voorkeur van de ►nning7nekenden naar dit soort wo- 'ineen uitgaat. Het architectenbureau Groosman [eeft nu fn plaats van een plan voor 162 flatwoningen een plan ge naakt voor 70 eengezinswoningen, lurgemeester en wethouders delen raad mee. dat zy met deze op- ei akkoord zijn gegaan, al bleef het college de vermindering het aantal woningen wel zwaar «xt(Ien E n gedeeltelijke compensatie ^arvoor is nu echter gevonden in wijziging van de bouwplannen het terrein ten zuidwesten van iiek Donker Curtiusstraat. tussen de )3I bndorperweg en de Starrenburg- lijl '!an' Daar waren aanvankelijk 37 een- "Y^toswoningen in de premie-sector jecteerd. Door toepassing van (jj Merijbouw in twee woonlagen kan j kt aantal woningen worden uitge lid tot 82. De woningen zullen a'et als premiewoningen maar als "•ningwetwoningen worden ge- bouwd. De Wassenaarse Bouwver eniging is bereid deze woningen te bouwen. Burgemeester en wethouders zijn bereid medewerking te verlenen- aan de plannen voor 70 eengezinswonin gen in het noordelijk deel van plan Zijlwatering, mits op het andere terrein het aantel woningen wordt uitgebreid van 57 tot 82. Aan de raad wordt gevraagd akkoord te gaan met deze ziensvijze, waarna de plannen nader zullen worden uit gewerkt. De vermindering van het aantel van 162 woningen tot 70 woningen betekent voor het grondbedrijf van de gemeente een nadeel van f262.115 Burgemeester en wethouders verkla ren zich bereid ter dekking van dit verlies een beroep te doen op de reserve van het grondbedrijf. ging. Als gast was aanwezig prof. mr. P. J. Verdam, oud-minister en lid van de groep van „Achttien". A.R.- voorzitter Den Hollander wees op het historische moment, dat de drie confessionele partijen een gezamen lijke vergadering houden en dat zij naar de leden de verbondenheid met elkaar willen uitdragen. Prof. Verdam hield een meditatie over de „programpartijenNier zon der humor ontrafelde de inleider de historische groei van de drie partijen, waarvan de K.V.P. de grootste is en tevens de partij, waarin thans naar voren komt de veranderde instelling van de mens. Alle confessionele partijen hebben te maken met de deconfessionalise ring. dat kan tot spanningen lei den. De K.V.P. heeft de P.P.R. uit de gelederen zien vertrekken. Het ver schil tussen de K.V.P. en de prot. christelijke partijen is echter, volgens prof. Verdam, dat de weggelopen le den van de K.V.P. steeds weer terug keren, maar dat iedere afscheiding bij een prot. christelijke party steeds blijvend is. Prof. Verdam vermeed concreet te zijn. De vreugde over het samen bijeenkomen was soms groter dan de realiteitszin. Lang stond prof. Verdam stil bij de stellingen: „Alle gezag komt van God" of „alle gezag spruit voort uit het intermenselijk contact". Prof. Verdam wilde niet direct afstappen van „alle gezag komt van God", hoe wel hij begrip kon hebben voor de tweede stelling. Deze tijd is typisch een periode, waarin „zo hoort het", zal gelegenheid bestaan „na te pra ten": zondag 19 januari in het rJc.- parochiehuis, woensdag 22 januari in het geref. jeugdgebouw „Taber- na" en vrijdag 24 januari in het Ge meentecentrum. LEIDEN Een tweede politiek café in Leiden heeft zich binnen en kele dagen aangekondigd. Maandag avond om 8 uur organiseren de poli tieke jongerengroepen Arjos, CHJO en KVPJG dit in de Kleine Burcht. Het onderwerp is „Oorlog en vrede", dat wordbingeleid doorheb AR-ka merlid mr. dr. N.G. Geelkerken en studentenpastoor JA-A. van Well. Dit is de tweede openbare avond, die gëên b^waar "tegen bUtond" de" heer Medendorp een exemplaar te zenden van de raadsnotulen over de bespre kingen. Het bestuur van het Heilige Geest Armbestuur draagt zijn vermo gen over aan de raad. Ged. Staten gaan daarmee akkoord. B. en W. zullen een voorstel doen over een nadere bestemming van het kapitaal. Als lid van de commissie van Toe zicht op het bejaardencentrum „Hof. wyck" werd herbenoemd de heer drs. B. Cox. Als ambtenaar van de bur gerlijke stand werd benoemd de heer R. Rus, adjunct-commies ter secre tarie. De heren J. P Brouwer en de heer J. de Graaf brachten bij dit I punt ter sprake de benoeming van zo'n ambtenaar buiten de ambtelijke sfeer. Hierbij dacht de heer De Graaf aan een priester of predikant. De voorzitter merkte op, dat in dit geval versterking nodig was vanuit het ge meentehuis, dus een ambtenaar moest worden benoemd. Er was door bewoners van de Schoutenburgstraat een adres ge zonden over het auto- en busverkeer de plaatselijke afdelingen van de drie politieke jongerengroepen hou den. LEIDEN LKV De Spartaan gaat morgen naar Den Haag om in de gewichtshefcompetitie Simson te bestrijden. De Leidenaars gaan met vier punten voorsprong op Simson ongeslagen aan de leiding. Of die ongeslagen status gehandhaafd kan blyven is mede afhankelijk van de heersende griepepidemie De voorlo pige opstellingen luiden: Ploeg 1: Th Sanders. S. Holswilder. A. Hille- brand. N. Faas. A. de Bruin: ploeg 2: F. Marijt, A. Swagers. S. Willem- se. J. v. Kampenhout. J. v. Loon Reserves: P Labrujère en J. Devi- lé H. Zierkzee en D. v. 't Riet zijn ziek. Academische examens Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het doctoraal examen Ned. recht de heer A. Joosse (Lei den) seerden bijeen, waaronder vrijwel al le raadsleden van de confessionele partijen in de Voorschotense raad. Jhr. T. A. J. van Eysinga geen nieuwjaarsrede door deze straat. Zij menen dat een noodsituatie is ontstaan en wensen éénrichtingverkeer B. en W. wilden oorspronkelijk geen veranderingen aanbrengen. maar na een tweede brief met enkele interessante sug gesties stelde de voorzitter voor om nogmaals de zaak, ook wat de bus route betreft, met de verkeerscom- mlssie te bespreken. Daarom werd dit punt van de agenda afgevoerd- Voorbereidingsbesluit De raad had veel interesse en ook veel waardering voor het initiatief van B. en W. om voor twee delen der Verteld over reis naar Stille Zuidzee gemeente een voorbereidingsbesluit te nemen ter voorbereiding van een be stemmingsplan. Het betreft het deel der gemeente nabij de Kwaak en het deel van de Kamphuizenpolder tussen Buitenlust en de grens met Rijnsburg. Bij de Kwaak zal aan het gebied een recreatieve bestemming worden gegeven. Er is overleg gaan de met de gemeente Warmond. De heer De Graaf pleitte voor een ijsbaan (mogelijk misschien Kunst ijsbaan) en de heer ir. Stapel dacht aan terreinen voor een voetbalvere niging. Daar aan de stedebouwkun- dige opdrachten zullen worden gege ven, werd aangedrongen in de eerste plaats op spoedige behandeling en in de tweede plaats aan vooroverleg. De voorzitter had er geen bezwaar te gen een gespreksavond te beleggen. Destijds is een commissie ingesteld om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid tot samenwerking tussen de brandweren van een aan tal plaatsen rond Leiden. Dit heeft geleid tot een ontwerp gemeenschap pelijke regeling, die thans aan de raad ter goedkeuring werd voorge legd. Over deze zaak is lang gespro ken omdat men van mening was. dat zo'n samenwerkingregeling tot stand moet komen via de Gewestraad;. Hieromtrent merkte de voorzitter op, dat hij by zijn komst in Oegst geest deze regeling had aangetrof fen. Als deze brandweergemeenschap tot stand komt, zou hij het voorzit terschap op zich nemen. De burge meester was van mening, dat nu men al zover is gevorderd, deze zaak ook zijn beslag moet krijgen, ook al zal dan misschien de Gewestraad hierover gaan spreken. Sommige raadsleden vonden de verordening wat te zwaar met zijn 24 artikelen, doch zagen ook wel in dat er meer vóór dan tegen is en dat men het in de praktijk maar eens moet proberen. De heer Brouwer vond evenwel, dat door de verorde ning de raden buiten spel worden gezet, want de verantwoording is al leen aan de colleges van B. en W. Hij wilde dat veranderd hebben. Zijn voorstel kreeg bi/val. Een en ander had tot gevolg, dat de voorzitter ten aanzien van de verantwoording en de rekening de verordening nog eens zal bekijken. LEIDEN Dr. J. C. Anceaux heeft gisteravond in de aula As- serstraat voor de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Leiden Oegstgeest waarvan hij voor- zitter is op onderhoudende wij ze verteld over zijn reis naar Ca lif ornië en de eilanden van de Stille Zuidzee. De Universiteit van San Diego had aan de Leidse Universiteit het verzoek gericht een gastdocent af te staan en hiervoor was dr. Anceaux aange wezen, die na aankomst aldaar het aantal cursussen nog met enkele zag uitgebreid. Daaronder was een cursus Nederlands, die ook werd gevolgd door een meis je, dat een jaar op het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest was ge weest. In San Diego is een groot mari tiem instituut gevestigd, dat over een aantal eigen schepen beschikt en dat zyn kennis over de eilanden van de Stille Oceaan graag wilde ver meerderen. De universiteit beschik te over de wetenschap en omdat ze tevens brandde van verlangen om het taalonderzoek in Polynesië en Melanesië krachtig ter hand te ne men, was er een belangengemeen schap aanwezig, die leidde tot een wetenschappelijke expeditie met dr. Anceaux als een van de deelne mers naar de Stille Zuidzee. Regering loopt voorop Met de vertoning van een groot aantal kleuropnamen nam spreker zijn gehoor mee langs en over de (hoge» vulkanische en (lage) koraal eilanden. De natuur is op al deze eilanden van een ongekende schoon heid. Samoa behoort tot de eerste groep. De huizen op dit Amerikaan se eiland bestaan uit ovale daken op palen. Het onderwijs op de scho len wordt de gehele dag door middel van televisiecursussen gegeven. De eigenlijke bewoners van de Fidji-eilanden zijn verwant aan de Papoea's. De huizen zijn naar Sa- moaans model. De helft van de be volking is uit India afkomstig en werkt op de suikerplantages. De bei de bevolkingsgroepen kunnen niet met elkaar overweg en de Engelsen moeten nauwlettend toezien, anders ontstaan er grote vechtpartijen. Kawa gedronken Tarieven Met de tarieven van het nieuwe zwembad kon de raad in grote trek- ins temmen met hetgeen wag ken LEIDEN Een 27-jarige Leidse betonarbelder, die onder invloed van Nerke drank verkeerde en aan wie de rijbevoegdheid al was ontzegd, heeft tlsteravond omstreeks half elf met een personenauto op de Herensingel een bote ravage aangericht. De dronkeman ramde enkele gevels, botste tegen een lichtmast en reed in °P drie geparkeerde auto's. Van twee woningen werden de gevels ontzet, baarbij een tuinhek, een deur en een radiotoestel het moesten ontgelden. auto van de betonarbeider werd geheel vernield en de drie geparkeerde *agens kregen aanzienlijke schade. Ook de lichtmast liep veel schade op. De ghken autobestuurder liep niet meer op dan een wondje aan zijn neus. s door de politie ingesloten. LEIDERDORP De Leiderdorp- se afdeling van de KVP vergaderde gisteravond in een zaal van de Scheppingskerk. Als spreker was uitgenodigd de heer Van de Sanden, perschef van de Tweede Kamer fractie. De belangstelling was ma tig, maar wel kon de voorzitter de heer A. L. Dirksen welkom heten de beide r.k.-raadsleden drs. G. van 't Klooster en J. M. Fieken en verte genwoordigers van de ARP en CHU- Hun aanwezigheid alsmede het ge bruik van de geref. Scheppingskerk voor een KVP-vergadering noemde de heer Dirken kenmerkend voor de hele samenwerking tussen die par tijen. De heer Van der Sanden sprak al lereerst over het standpunt van de KVP ten aanzien van het kabinet-De Jong. Dit is gunstig, daar het kabi net. de door de KVP gestelde eis, bij de aanvaarding van de regering, nJ. herstel van de economische groei en het veilig stellen van de werkgelegenheid vrijwel verwezen lijkt ziet. Noodzakelijk blijven een sociaal economische democratie en een sti muleren van de bezitsvorming. Over dit laatste wacht de kamer nog steeds op een SER-advies. Ook voor zag hij een snelle invoering van het spaar- en investeringsloon. De heer Van der Sanden betreur de de situatie, die zich momenteel bij de Pv.dA voordoet, zeer en hoopte op een spoedige oplossing van deze onverkwikkeiyke kwestie, want deze noemde hy vrijwel iden tiek met de situatie in eigen party met de radicale-affaire enige tyd geleden. By de gelegenheid tot vragenstel len kwamen o.m. aan de orde de NATO. het woningbeleid en het in tern beleid. Mr. J. M. M. Koeken candidaat notaris uitte een ernstige klacht na melijk dat de regering bij de onrede lijke btw-verhogingen zelf voorop loopt door de legesgelden van diver se akten soms te verhogen met 50 De inleider nam dit zeer ernstig en zegde toe, deze opmerking zeker aan de kamer-fractie te zullen voorleg gen. Nadat de heer Dirksen de verga dering had gesloten, werden de dis cussies verder voortgezet in het nieuwe a.c.weg-restaurant. LEIDERDORP Nog tydens het bestuur van burgemeester mr. R. M. Gallas besloot de Leiderdorpse raad tot aankoop van twee rijdende schoollokalen, in verband met de lo- kalennood voor de scholen. Kosten 160.000,-. De school inspectie keurde echter de lokalen af. De twee loka len zün elk geplaatst op twee be tonnen platen en aangesloten op het slot gas-, elektriciteit, en waterleiding- 1 net, en staan bij de chr. school in het Zijlkwartier. De Willem de Zwijgersohool heeft een nieuwe leerkracht benoemd en de klas moet worden gehuisvest in de oude Maryke-school aan de Hoofd straat. Maar hier heeft de muziek school onderdak gevonden. Gebleken is nu, dat de bezwaren van de school-inspectie niet gelden ten aanzien van de muziekschool. De zer dagen is nu één schoollokaal over 1 Op de Fidji-eilanden was veel werk te doen wegens de diverse Fidji-dialecten. Ook leerde dr. An ceaux daar Kawa drinken, een plantaardig produkt met een peper achtig aroma. De Nieuwe Hebriden hebben een gemengd Engels-Frans bestuur. Al naar hun voorkeur leren de bewo ners óf Engels óf Frans en de zo ontstane groepen leven volkomen langs elkaar heen. Wel wordt er ook nog een Fidji-Engels gesproken. Aan hun behuizing stellen de Fidjianen weinig eisen en ze nemen genoegen met hun armeiyke hutten, maar heb ben op een naburig eiland een mo derne kerk gesticht. Op het Franse Nieuw Caledonië zou men niet zeggen van Europa byna het verst verwijderd te zyn, want de EEG is daar goed merk baar en Nederlandse brouweryen zyn bekende klanken. Het is een va kantieoord voor Nieuwzeelanders. Dr. Anceaux toonde opnamen van de Pacific plantentuin in Brisbane en van Hawaii en besloot met een serie van Californië, waaronder dia's van de kortdurende, maar bui tengewone kleurenpracht van de bloeiende woestynflora. In drie maanden tyd waren voor lopige gegevens verzameld van 35 talen. Dr. Anceaux vertelde aan het hoe het studiemateriaal was verkregen. Eén van de ontdekte eigenaardigheden was, dat er ver schillende bezitteiyke voornaam woorden in gebruik zyn al naar ge lang een bezit vervreemdbaar is of niet. voorgesteld door de beheerscommis sie. De heer De Graaf zocht naar een middel tot verlaging t.a.v. de ge zinsabonnementen en de heer Brou wer legde in het bijzonder het accent op het recreatieve deel van het zwembad n.l. de z.g. ligweide met restaurant. Hij vroeg of er ook be zoekerskaartjes verkocht konden worden. Wethouder M. v. d. Voet merkte op, dat de beheerscommissie daarom trent nog twyfel had. Erg enthou siast staat men er om allerlei rede nen niet tegenover. Mevrouw F. Munting wilde een huis-aan-huis folder om de voorverkoop te stimu leren. vooral omdat dit bad voor Oegstgeest nieuw is. De heer V. d. Voet was van mening, dat het vol doende bekend is, dat voor 1 april de voorverkoop plaats zal vinden. De heer Lag as vond de tyden, waarop het bad tydens het weekeind open is, niet zo gunstig. Dit zal wel iets te maken hebben met de perso neelsbezetting. merkte de voorzitter op. Overigens zal al hetgeen werd bes» proken de beheerscommissie ter beoordeling passeren. In april wordt met de exploitatie begonnen. By de rondvraag bracht de heer Brouwer ter sprake de invoering van de plastic-vuilniszakken, waarover by de begrotingsbehandeling gespro ken was. De voorzitter deelde mee, dat opdracht was gegeven over het vóór en tegen uitvoerig te rapporte ren. Pas daarna wordt deze zaak aan de raad voorgelegd. ging: zr. Prins, Kom van Aaiweg 7, tel. 24909. OEGSTGEEST: dokter Hugenholtz Wilhelminapork 2 tel. 51390. I VOORSCHOTENdokter Van Schaik. Jul. van Stolberghlaan 62, I tel. 3344. Wykverpleging: Gezond- I tel. 2177 Apotheek: Voorschotense Medische diensten LEIDERDORP: dokter Van der gebracht naar de Hoofdstraat, zodat ®ert\ Bus^en Huetstraat 22. Hazers- tenminsüe één rijdend lokaal gebruikt I e L *0714-2344. Wykverple- gaat worden, en de 10-klassige W de Zwygerschool nu de klas kan huis vesten in de oude school (In nabu rige gemeenten zyn dergelyke ry- dende lokalen wel in gebruik voor het basis-onderwysRed LEIDEN Pater M. J. van der Werf, tot vóór kort kapelaan aan de Sint Antoniusparochie te Leiden, wordt met ingang van 23 januari ka pelaan in de parochie van Sint Jan de Doper te Leeuwarden. In verband met te verwachten mu taties binnen de Nederlandse Pro vincie der Franciscanen zal deze functie vooralsnog een voorlopig ka rakter hebben. ZOETERWOUDE: Voor ongeval len aan de Ryndyk tel 01714-227. Het 17-jarige slachtoffer van de aanryding woensdagmiddag op het kruispunt Hugo de Vriesstraat-V. d. Waalsstraa/t is geen meisje zoals het L.D. gisteren ten onrechte meldde, maar een jongen. Burgerlijke Stand van Leiden GETROUWD R. Hoogduijn en W. Steenbeek; G. J. Vink en J. van der MeU; A van Oosten en E. A. van der Steen; H. van der Voet en A. Waasenaar GEBOREN Ingrld. d. v. C. Klinkenberg en H. S. Wassenaar; Margaretfria, d. v. J. Ver ver en H J van der Haven; Christi na Julia Maria. d. v ,C J. de Roml|n en H. C. Koper; Coen Adrian us. z. v. A Brandhorst en M C Wessellng; Hans, z. v, A. J. H. Flaman en L. Ou wehand; Robert Wllltbrord. z. v. N O. M. Wolfs en M M. T. de Zwart, Her man Johannes Jacob, z v J. J Kor- bee en M. H. van der Reet; Patricia Dlna Cornelia, d. v. L. Groenewold en D C. van Amerongen; MatthUs, z. v D. Zwanziger en T. Hartevelt; Sonja Marl ka. d. v B. van der Reek en M. Teerling; Mlnke Rudolfina d. v J P. Molenaar en R. Brouwer; Anthonlus Nlcolaas Johannes, z. v. N Zuurbier en T. M. van der Meer OVERLEDEN J. L. Wlethoff, 88 Jr.. wed. v H W Doorneveld; M. H Mattljssen, 65 Jr.. man; J. Klenjet. 55 Jr.. e v H J van Staden; C J. van der Fits 78 Jr.. e v. I Hoogenboom; N. Sanders. 71 Jr, vrouw. ONDERTROUWD D van Klaveren en H. Burger H. Vrij bloed en H. Hermee; E. T J. van Latum en M. J. C B de Graaf C. Versluys en A. E. A. de Haas; T. j! M. van Kan en H S. M. van Noort; J J, W. Lankhorst en L. T M Nolte H. Beerenfenger en O. K KroescmeU- er; F. van Kasterop en L Boehlee; R. L Mulder en H. P van den Dolder; J. W. M Scboo en C. van der Voort; H. R. van der Laan en V M S Ver- zljden; J. M. Schouten en C M Voogt- F. A. A Duynstee en M MeulemAna; H Hoogstraate en M. Steenhauer; A. Polderman en C. G. Kloots.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13