ntlaad van Zoeterwoude aanvaardt begroting Brandweren gaan samenwerken Bouw instructiebad in Hazerswoude begonnen Jongen onder auto pi< nr 12 'ERWOUDE De gemeenteraad van Zoeterwoude ch gisteravond akkoord verklaard met de aangeboden Itebegroting voor 1969. Dat geschiedde uiteraard na den van de algemene beschouwingen en het antwoord ^5en W. Wethouder P. van Hofwegen en het raadslid A. ——der Poel konden deze vergadering wegens ziekte niet ïn. Zoeterwoudes wethouder verblijft momenteel in het uis. Burgemeester J. A. Detmers kon echter meedelen, ziekteverloop van dien aard is, dat de heer Van Hof- waarschijnlijk spoedig zijn werkzaamheden weer kan In Wassenaar MEJ. C. J. MEIJER PLOTSELING OVERLEDEN Vrije lijst VAN GEMEENTEN ROND LEIDEN REDER KRIJGT VERGOEDING VOOR JOZINA Antwoord Marktberichten stigingswet rtreden ALPHENSE mPPER BEBOET F. 121),- Ontslag v. Beinum aanvaard Oegstgeester raad gaat vergaderen werkplaats van Anjerfond s schenkt 2000,— aan de Panzi-Postgroep slagerij Medische diensten Sporttoto 1 10 JANUARI 1000 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 en. ides burgemeester hield na ig van deze eerste vergade- 169 zyn gebruikelijke nieuw- Hij gaf daarin een over- de woningbouw: er zjjn 125 gereedgekomen, 73 in aan- uitgezet, 4 herbouwd en 7 Er zijn thans gelukkig geen baar verklaarde woningen 'oond, zei de heer Detmers. {emeester was verheugd, dat ile dagen de verkeerslichten ge Rijndijk in gebruik kun- en genomen. Het gereedko- het bejaarden- en verzor- „Emmaüs" en van gebouw s" noemde hy van groot be- Zoeterwoude. jureel gebied wordt veel ge- ook zijn de plannen gereed aanleg van een tennisbaan, rkaveling zal dit jaar aan de len. Helaas is er nog geen ing ontvangen om te komen >uw van een openbare kleu- ©stkantoor of -agentschap loge Rijndijk noemde de heer geen luxe en voorts toonde teleurgesteld over de gevolg- jdure bij het toewijzen van ngen voor woningbouw. Zoe- is in de laagste klasse inge- aardoor een ongewenste si- ontstaan. a-heugde hem, dat deze ver werd by gewoond door leer- an de hoogste klasse van de school onder leiding van de V. Vink. ingekomen stukken was een 1 van de NV Citosa, dat ge- drie maanden een proef zal genomen met een hogere fre- van de busdiensten. De kos- rvan worden geraamd op De overige voorstellen LD. reeds uitvoerig behan- gingen zonder of na geringe s snel onder de hamer door. volgde de behandeling van de g. Allereerst werden de alge schouwingen gehouden. verden geopend door de heer d. Ploeg, voorzitter van de idsfractie, die allereerst in- het feit, dat de uitvoering iltaalswerken dit jaar zeer len gestagneerd. Met het col- treurde de fractie, het, dat 1 de bouwactiviteit de wo- d nauweiyks kan worden lerd. Vreugde sprak de heer oeg uit over een ontwerp-be- pgsplan voor het tweede ge- fan het plan Westeinde. Dit ^^neens het geval over het ^Bustri eschap. tiering toonde het raadslid or de voorbereiding van een - de Lebuïnesstraat en de Om- /jeweg. Dit plan ontmoet even- twaren by de provinciale pla- che dienst. Men gaat daar _flivan de gedachte, dat alle be- 50,ig tussen de straatweg en het iegebied in feite een obstakel grond waarop de laatste jaren Hoge Ryndyk wordt gebouwd |M>ewust uit het industrieschap en. Ook de grond, waarvoor >Uege een nieuw bestemmings- oorbereidt, ligt volledig buiten iustriegebied. Deze strook was IBie enige plaats, waarop aan de Rijndijk nog bebouwing mo gelijk i6. Het is een onbegrypelyke Jc, dat dit plan wordt tegenge werkt. In verband hiermee vroeg de heer V. d. Ploeg het college zo spoedig mogeiyk op hoog niveau een uitspraak te vragen. Inzake de woningnood merkte de KVP-woordvoerder op dat nog te weinig wordt gedaan aan de socia le woningbouw. De gemeente zal moeten doorgaan met het bouwen van woningwetwoningen voor de minder draagkrachtigen. Verheugd vernomen, dat er een sportstichting was hy over het geven van voorlich ting over gemeentezaken aan de burgerij. De heer v. d. Ploeg ging vervolgens nader in op de bouw van 'n zwem- en instructiebad. Hy had vernomen, dat er een sportstichting in oprichting is. Met het oog hierop, stelde hy de vraag of deze sport stichting niet gelden kan aantrek ken met gemeenteiyke garantie. Een mogeiyk exploitatietekort zou door een subsidie kunnen worden gedekt. Ook bracht hy de suggestie naar voren van een renteloze lening. Het bedrag van f 350.000 dat voor de bouw nodig is, achtte hy geen haal bare kaart voor de gemeente en ze ker niet in 1969. Aandacht vroeg de heer v. d. Ploeg tenslotte voor het openbaar vervoer en de vervanging van de openbare lagere school, die hy zeer urgent noemde. gesloten dit jaar ln de Noardbuurt "n brug te bouwen. Aan speelruimte voor de Jeugd in het dorp en aan de Ryicdyk zal aandacht worden ge schonken. De heer J. H. v. d. Ploeg kreeg van de heer Detmers ten antwoord dat na realisering van de sportvelden aan de Nieuweweg en de bouw van de nieuwe kerk in het plan Wesbeinde vele plaatsen open komen voor speel ruimte. Voorts hoopte de burgemees ter de bouw van premiewoningen in het plan Westeinde te kunnen reali seren en daardoor doorstroming te bevorderen. Ook bestaan er plannen te komen tot het bouwen van een win kelcentrum. Er zijn reeds contacten gelegd met instellingen, die zo'n cen trum willen financieren. Burgemeester Detmers had aan de door de heer B. C. van der Veer ge voerde beschouwing niets toe te voe gen. Daarna volgde stemming over de begrotingen, die tenslotte werden goedgekeurd. WASSENAAR Op 62-jarige leef tijd Ie in Wassenaar plotseling over_ leden mejuffrouw Caroline J. Meyer, echryfster en een bekende figuur in het plaateeiyk verenigingsleven. Mej. Meyer, die sinds 1924 in Was senaar woonde en vroeger werkzaam was als piano-lerares, schreef onder het pseudoniem Gonne Kemp enkele romans. Verder hield zy zioh bezig met vertalen en met journalistiek werk. Van de buurtvereniging Oostdorp en omgeving was zy sinds verschei dene jaren de zeer actieve secretares se. Ook voor andere verenigingen maakte zy zich verdiensteiyk, onder meer voor de toneelgroep Incognito. Haar plotselinge heengaan heeft verslagenheid gewekt, vooral in de buurtschap Oostdorp. waar zy zeer gezien was door altyd klaar staan voor anderen. De teraardebestelling zal zaterdag in Den Haag plaatshebben. Dr. Th. Pley voerde het woord na mens de Vrije Lyst. Hy noemde en kele lm het afgelopen jaar tot stand gekomen werken. Zeer verheugd was hy over de verkeersvoarzieningen aan die Hoge Ryndajk. Minder op timistisch was hy wat betreft de fi nanciële situatie van de gemeente. Om de begroting sluitend te kunnen maken, moest over een bedrag van ruim f 11.000 van de reserve worden beschikt. In 1966 was de saldi-reserve ruim f 250.000, thans f 75.000 in welk bedrag niet f 50.000 is begrepen, dat nog ontvangen moet worden van de gemeente Leiden. Dit houdt in, dat Zoeterwoude zioh niet lang meer be grotingen met tekorten kan permit teren. Met name zag hy hier een taak voor de begrotingscommissie. Graag zou hy ook inlichtingen ontvangen over de algemene uitke ringen uit het gemeentefonds. Het. investeringsprogramma noemde hy een stuk. dat alle waarde mist, door dat het niet reëel ls. Bezwaren waren er ook tegen de volgorde van het in vesteringsprogramma. Eveneens te gen de bouw van een elektriciteits centrale. De heer B. C. van die Veer sprak namens de Prot. Chr.-fractie. Hy toonde grote waardering voor de be groting 1969, nadat er aanvankelyk scepticisme was geweest in verband met de saldovenmindarlng van f 60.000. Hier waren aanvaardbare oorzaken voor. Burgemeester Detmers. Vervolgens hield de heer Van de j Veer een pleidooi voor het bevorde- j ren van de woningbouw. Zorgen had hy ook wat betreft de elektriciedts- centrale in de Bairepolder. Dit zal gepaard gaan met verlies van veel kostbare gronden, waar weinig of niets tegenover gesteld kan worden. Dankbaarheid was er voor de plaat sing van verkeerslichten by de Hoge Ryndyk, evenals voor de ontwikke ling van de recreatie, zoals sportvel den e.d. Ongeveer 75 rechercheurs, po litieagenten, reservisten en PTT- opsporingsambtenaren hebben gisteravond in Almelo de grootste razzia op geheime zenders, die ooit in Nederland plaatsvond, ge houden. In een half uur namen ze 7 complete zendinstallaties in beslag. OEGSTGEEST In het najaar van 1965 hebben de brandweer commandanten van de gemeen ten Leiden, Leiderdorp, Oegst- geest, Valkenburg, Voorschoten, Warmond, Wassenaar en Zoeter woude zich op verzoek van de burgemeesters, onder voorzitter schap van de toenmalige burge meester van Leiderdorp mr. R. M. Burgemeester Detmers beant woordde de sprekers uitvoerig. Hy deelde drs. Pley mede, dat hy over de reconstructie van de Hoge Ryn dyk contact op zal nemen met Rijks waterstaat. Ten aanzien van het in vesteringsprogramma was de burge meester zeer optimistisch. Er bestaat een mogelijkheid te ko men tot een openbare kleuterschool, gezien de toezegging van „Ons Huis", dat daarvoor een lokaal beschikbaar wil stellen. Ook is de kans niet uit- HAZERSWOUDE De tienjarige Menno Kroese uit de Albert Cuyp- straat is gisteravond, omstreeks half zes, in bewusteloze toestand en met een ernstige hoofdwond naar een Leids ziekenhuis vervoerd nadat hy was betrokken geraakt by een ver keersongeval. De jongen reed tydens een zeer onoverzichtelyke verkeerssituatie op 't kruispunt Dorpsstraat-Gemeneweg KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 jan. Groenteveiling: waspeen (per kist): A-extra 10,60-10,90; Al 9,10-10,40; A2 6.60-8,70; Bl 9,10-14,00; B2 2,90-4,70; met zyn rijwiel laatstgenoemde weg nr> V^~7'00:.br,eek£eeIl 1 'p,er over, toen uit de richting Ryndyk 6.90-8,10; andijvie 87; boerenkool 47- 64; korten A2 (per kist) 1,50-2,40; prei een door een Rotterdammer bestuur- A1 67-68; A2 38-47; Bl 47; B2 21-22; de personenwagen naderde. De jong- rode kool 35-42; spruiten 116; uien pn w<,rri a,«. h~f (per kist) 3,50-5.00. Aanvoer waspeen en, als net ware 167.000 kg. schept' .ge- Gallas, verenigd in een werkcom- missie, teneinde een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden tot samenwerking tussen de brandweren onderling. Deze eerste stap, die op de weg naar samenwerking werd gedaan vond zUn oorzaak in het besef van de bestuurders en de leidinggevende functionarissen van de brandweren, dat deze diensten zich moeten aan passen aan de snelle ontwikkeling van de wetenschappeiyke, techni sche en industriële sectoren ln de hedendaagse maatschappij. De aan- I passing aan de huidige omstandig- heden sou op tweeërlei wyze kunnen worden verwezeniykt, nJ. door het oprichten van regionale brandweer organisaties, dan wel door het ver enigen van de seifstandige brand weren in een hecht samenwerkings verband. Ten aanzien van de preventieve brandweerzorg kon inmiddels wor den bereikt, dat de gemeenten Lei den, Leiderdorp en Oegstgeest een uniforme brandweerverordening in hat leven hebben geroepen. Voorts heeft men zich tot het bestuur van de Zuidhollandse Provinciale Brand- weerbond gewend met het verzoek de mogelijkheden af te tasten voor het stichten van een gemeenschap- pelyk oefengebouw door een groot aantal gemeenten in onze provincie. Verwacht mag voorts worden, dat op korte termyn aan het verlangen van diverse gemeenten tot aanslui ting van de eigen alarmnummers op één centrale alarmeringspo6t kan woiden voldaan. De commissie tot bevordering van de samenwerking heeft zich verder diepgaand beraden met betrekking tot de vraag in hoeverre de thans bestaande samenwerking, welke ook de goede verstandhouding tussen de commandanten en de korpsen onder ling heeft bevorderd, verder zou kunnen worden uitgebouwd. Daarby is zy tot de conclusie ge komen, dat thans het tydstip is aan gebroken om het samengaan van de onderscheidene brandweren een HAAG/ALPHEN AAN DEN Cl'- officier van justitie by agsc politierechter deelde een I.Vl&e kapper uit Alphen aan den ippee, dat de kans er in zit, dat iedryf zal worden gesloten, ïwoordig moet je overal ,ia- voor hebben", zo constateer- officier en daar ontbrak het pper aan. Hy had daardoor de ngen van de Vestigingswet eden. kapper ontkende dit niet. Hij te de rechter van zyn proble- M heeft een filiaal en omdat lf niet in twee zaken tegelyk taan. is slechts één zaak door 0ttPieren gedekt. „Zie nu maar personeelsleden te krygen, die bezit zyn van de nodige diplo- 8- zo legde hy zijn problemen [Ie rechter voor. Die had er wel voor, doch het Vestigingsbe- er niet voor niets, kapper kon de gelukkige me- ing doen, dat een assistente op k is eni in dat vooruitzicht wil- officier ditmaal nog volstaan 0een totale boete van f 120. De ^er kon zich daarmee verenigen. hechtere basis te geven in de vorm van een gemeenschappeiyke rege ling, waarvan het doel zal moeten zyn- de bevordering van een be hoorlijke vervulling van de brand- weertaak in de ruimste zin in het ge bied van de deelnemende gemeen ten Na een studie, die ter zake is ver richt, is de voorkeur gegeven aan een model van een gemeenschappe iyke regeling tot instelling van een brandweergemeenschap, zoals die door het „Stimulerend Orgaan" is opgesteld en naar de inzichten van de commissie is aangepast aan de voor onze agglomeratie bestaande behoeften. B. en W. van Oegstgeest stellen de raad voor tot het sluiten van deze gemeenschappeiyke regeling over te gaan. Vit de stukken aangaande de regeling blykt, dat Oegstgeest is aangewezen als de centrale gemeen te. Zy zjjn van mening, dat een nauwere samenwerking tussen de verschillende brandweerkorpsen noodzakelijk ls. OEGSTGEEST De gemeente raad van Oegstgeest komt donder dag 16 Januari, 's avonds half aoht, in het gemeentehuis in openbare vergadering byeen ter behandeling van de volgende agendapunten: be noeming van een lid van de commis sie van toezicht op het bejaarden centrum Hofwyckbenoeming van een ambtenaar van de burgeriyke stand; voorstel van burgemeester en wethouders met betrekking tot de adressen van D. J. Kommer en an deren inzake de busroute enz; idem tot wyziging van de bouwverorde ning; idem tot het verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied van de Kwaak en voor het gebied tussen Buitenlust en Ryrisburg; idem tot sluiten van een overeenkomst inzake de afvoer van grofvuil; idem tot verlening van en kele verpachtingen van grond; idem tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling voor een brand weergemeenschap; idem tot vaststel ling van de tarieven voor het nieu we zwembad; idem tot beschikbaar stelling van een krediet voor het schilderen en het treffen van an dere voorzieningen voor de lokalen idem tot huur Rynlands Lyceum Van j van het nood-gymnastieklokaal M. HAZERSWOUDE Bijna een jaar na het eerste contact tussen het Ha- zeiswoudse gemeentebestuur en de di rectie van de NV installatiemaat- schappy Lucas Pesie in Amersfoort um te komen tot de bouw van een in structiebad, was het gisteren zover, dat de eerste paal kon worden ge slagen. Deze plechtigheid werd op het terrein aan de Herman Heyermans- stiaal. nabij de Potgietersbrug, ver richt door burgemeester C. G. van Dobben de Bruyn. De burgemeester noemde het werk bij de heimachine een mijlpaal in de geschiedenis van de gemeente. Voorts zei hy, dat het gemeentebestuur ernaar blijft stre ven de jeugd van Hazerswoude meer te bieden. Het slaan van de eerste paal werd tevens bijgewoond door de wethouders H. van Ryn en P. J. Kouwenhoven, gemeente-secretaris J. Verlare, direc teur gemeentewerken W. Soeters, ver tegenwoordigers v. d. sportstichting, schoolarts mevr. L. C. van Dam- Schermerhorn, de heer M. Kouwen hoven en de heer L. J. M. Pesle. Dp heer Pesie sprak de wens uit, dat het overdekte instructiebad de trots van Hazerswoude mag worden. Hij gaf de verzekering, dat het be- clryi geen poging ongemoeid zal laten om te komen tot een snelle uitvoe ring van het project. De heer M. Kouwenhoven van de inspecties Al- phen en Gouda lichamelyke oefening ;er onderwys deelde mee, dat in de inspecties ruim 20 kinderen elk jaar door verdrinking om het leven ko men. Mevr. Van Dam besteedde hierna aandacht aan de uitslag van een en quête op de lagere scholen. Daaruit bleek, dat op een totale schoolbevol king van 1171 leerlingen in Hazers woude slechts 17% een zwemdiploma heelt Voor de meisjes was het per centage 21 en voor de jongens 13. Een instructiebad is dan ook geen luxe. Op de foto zien burgemeester Van Dobben de Bruyn 'met helm) en de genodigden toe, hoe de eerste paal de grond ingaat. 'Foto Leidsch Dagblad). Het ontslag, dat Bart van Beinum heeft genomen, is door de stichtings- raad van het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, na ampele over wegingen aanvaard. De heer Beinum heeft zioh bereid verklaard I h. Tromplaan en aankoop van ma de lopende zaken te behartigen tot- teriaal; idem tot verlening van een dat een nieuwe dirigent is benoemd. j krediet voor de aanschaffing van Voor de bezetting van de past van j de inventaris van de oudenhof- dirigent zal een nieuwe open solli- school; idem inzake de aanbouw van citatie plaats hebben. j lokalen aan de school Kamperfoelie- laan en de school Lange Voort; idem 1 11 i I 111 inzake de aanvrage van het bestuur d-1-1" lil inzake brandwerende voorzieningen LEIDERDORP De M'hala Pan. zi-Postgroep West, de postgroep voor invalide padvinders, die is gehuis vest in „De Houtkamp" in Leider dorp, ontving van Het Anjerfonds Zuid-Holland een subsidie van f 2.000. De bouw van het clubhuis bracht nogal wat extra kosten mee, onder andere voor speciale voorzieningen iin verband met de handicap van de Jongens. Het clubhuis voldoet aan alle verwachtingen en de groep is nu. mede dank zy de subsidie van het Anjerfonds, grotendeels uit haar financiële zorgen. Hilversum (GPD) De reder C. Lenten uit Oud-Loosdrecht heeft een schikking met de firma W. H. Muller en Co. gesloten. In oktober 1967 werd zyn schip de Jozina door de Nlge- riaanse regering ln beslag genomen, omdat het wapens vervoerde voor Biafra. Het Nigeriaanse staatshoofd Jako- boe liet in december de bemanning huiswaarts keren, maar de Jozina werd niet terug gegeven. Het schip voer in opdracht van Kamps scheep vaartkantoor ln Groningen, een „vol le dochter" van Muller en Co. Men had echter verzuimd een bank garantie af te sluiten, met het gevolg, dat na de inbeslagneming de heer Lenten brodeloos was. Hy stelde toen de firma Muller en Co verantwoor delijk. Tot een proces is het niet gekomen. Er ls een schikking tot stand geko men, waardoor de heer Lenten in de gelegenheid wordt gesteld de hypo theek op zyn schip af te lossen en binnenkort, met een nieuw schip van start te gaan. De naam staat al vast: het wordt weer Jozina. LEIDEN De brandweer is van nacht om by half drie uitgerukt voor een kleine uitslaande brand in de werkplaats van slagery D. de Roode in de Kraaierstraat. Het vuur was ontstaan door hittestraling van de rookkast, waarby door warmteover dracht een kist met houtkrullen vlam vatte. De brandweer sloot het vuur in door middel van drie stralen op de hogedrukspuit en kon voorkomen, dat omliggende verdiepingen in brand raakten. Door een grote rook ontwikkeling moest het brandweer personeel gebruik maken van pers- luchtapparatuur. Na twintig minuten was men de brand meester. De schade bedraagt f 25.000 en wordt door verzekering gedekt. Leiderdorp: dokter Hennink, Mau ri tssing el 166 tel. 33686. Wykverple- ging: zr. Ruigrok. Hoge Ryndyk 200 Hazerswoude, tel. 01714-255. Oegstgeest: dokter Held, Marelaan 36 tel. 52255. Voorschoten: dokter Kooy, Schim- melpennincklaan, tel. 2527. Wykver- pleging zr. Molleman, Wijngaarden- laan 2. tel. 2177. Apotheken: za. Voorschotense Apotheek. Leidseweg 66, tel. 2525 en zo. Apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20 tel. 21522. Warmond: dokter Walenkamp, tel. 2220. Wijkverpleging zr. Meyssen Jac. van Beierenweg 1 Voorhout, tel. 02532-7796. Wassenaar: dokter Plink, Prinse- weg 44a tel. 2075 en dokter van To lingen, Wilhelminaplein 1 tel. 8303; apotheekdienstApotheek Langstr. 86 tel. 2141; Tandartsen )za en zo van 18-18.30 u)Stork Stoeplaan 6 tel 9508. ZoeterwoudeBij ongevallen aan de Ryndyk bellen 01714-2278. DEN HAAG «AP» De cyfers van sporttoto 20 van 28 en 29 de cember zyn: deelnemers: 734.742. bruto inleg: f 1.613.427. Pry zenbe drag: f. 726.042. Beschikbaar voor de eerste prys: f. 217.812, aantal mel dingen: 653, bedrag: plm. f. 333. Beschikbaar voor de 2e prys: f. 145.208, aantal meldingen: 11695. bedrag: plm f. 12,40. Beschikbaar voor de 3e prys: f. 217.812, aantal meldingen: plm 71000, bedrag: plm. f 3,. Beschikbaar voor de extra prys: f 145.208, aantal meldingen: plm. 8900. bedrag: plm f.16,30. De recla- metermyn loopt af op 5 februari 1969 te 12.00. uur. j De cyfers van sporttoto 21 van het afgelopen weekeinde zyn: deelne mers: 794.294, bruto inleg: f.1740.797. Pry zenbedrag: f. 783.359. Beschik baar voor de le prys: f 235.007, aan tal meldiingen: 11, Bedrag: bruto f. 21.364, netto f. 18.159. Beschikbaar voor de 2de prys: f 156.671, aantal meldingen: 238, bedrag: f658. Be schikbaar voor de 3e prys: f 235.007. aantal meldingen: 2668., bedrag: f88. Beschikbaar voor de extra prys: f 156.671, aantal meldingen: 546, be drag: f 286,

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 13