ids ambtenaar na 47 met pensioen Spoedig slopen MSG-gebouw Afscheid en installatie M. A. van der Have Warmonderhofnaar Kerk-A vezaath Plezier- rijder in de val Leiderdor])s nieuwe burgemeester Verplaatsing middelbare land- en tuinbouwschool RDAG 9 JANUARI 1969 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 j]3V. F. Everstijn inliet Stadhuis cht£EN Een in gemeentelij - ,gen zeer bekende figuur, G. A. F. Everstijn, heeft gen in verband met het van de pensioengerech- ^feeftijd afscheid genomen chefs en collega's. uiten zijn ambtelijke werk- 1 genoot hü grote populari- dat niet alleen als organi- evenementen als Braderie festivalmaar onder meer van het Rijnsburgs corso- penningmeester van de VW r kort) en hoofdbestuurslid ftichting '40'45. In al deze ■Érerd dankbaar van zijn fi- inzicht gebruik gemaakt. 5 de receptie, die vanmorgen tadhuis werd gehouden, na- ozen de gelegenheid te baat woord tot de heer Everstijn en. Het personeel van de e stelde zich in een lange de scheidende functionaris Qd te drukken. Wethouder T sprak de scheidende func- als eerste toe, gevolgd door «entesecretaris J. v. d. Poel :te chef van de heer de heer A. Verhoeven. »erden het grote gevoel mor en de onverzettelijkheid hij in de laatste wereld- i belangrijke rol speelde in tsbeweging. De heer Ever- ■e ruim 47 jaar bij de ge- ^in dienst was, dankte allen goede woorden en de vele pen in een geestige en pun- lirgerlijke Stand Leiden van GEBOREN I d. v. A K. Ray en A. Gup- z. V. W. J. Boom en J. M. Christiaan Hendrik Jeroen. 1 Heek en L. van der Reij- jhelmus Johannes, z. v. J. A. IKempen en P. M. Smit; Ar- nlus. z. v. A. J. Staal en T. Elisabeth Cornelia Maria. J A. Molkenboer en C. Cor- René, z. v. J. S. van Am en M C. de Vogel; Ingrld, L, C. Pet en M. van Leeu- .$sten Noëlle. d. v. S. J. Geen- M. Wassenaar; Hans, z. v. E. •gen en D. Stember; Isaac z. v. W A. H. Overdijk en "ruteboom; Diana, d. v. J. A. taécio en S. Diaz Dlaz; Jo- rlk Willem, z. v. A. H. W. i en J. van der Spruit; Ray- bter Adrianus, z. v. T. A. P. H. T. Warmerdam. plaagde show 6Wim Kan GOM Het 32 jaar oude baret van Wim Kan en Cor- H heeft dinsdag- en woensdag en een volgepakt Treslong irstelling van „Hop, hop, hop" I, een VA uur durende vlie- ^igge show. „twaalf miljoen papegaaien", Kan de exacte, eigentijdse, spraakwaterval van modi- ikelij op de hak neemt, en biljarters die tot de kleine aan de stoot blijven, sloeg c tussen publiek en artiesten Vonk, Sant Heijermans en toten „Ik hou zoveel van en „Ja dominee, fijn domi- 'im Kan zelf excelleerde als y de badman", „Knodde, een ïarderwijker visser" en als Kan, een Scheveningse Ha- Johan Mattijsen verving jan Veen, de vaste pianist van I zeischap, die na de laatste teer" een minutenlange ova- Btvangst mocht nemen. Brandweer compleet ONTSLAG VAN VRIJWILLIGERS VOORKOMEN ROTTERDAM (GPD) Het massale ontslag van de vrijwillige Rotterdamse brandweer is op het laatste ogenblik voorkomen. Aan vankelijk leek het erop, dat onge- vijfhonderd brandweerlieden Wethouder C. J. Piena (rechts) neemt afscheid van de heer en mevrouw Everstijn. (Foto LD/Holvast) Raadselachtige Haagse hranden DEN HAAG (GPD) Twee nach ten nadat de Haagse Cameleon-bar geheel uitbrandde, is de brandweer de afgelopen nacht uitgerukt naar een flinke brand in de woning van de ex-barkeeper van de Cameleon. De politie zoekt ijverig naar de oorzaak, maar legt vooralsnog geen verband tussen de beide branden. Inmiddels is de Haagse politie nog steeds druk bezig met het onder zoek naar de brand in de Haagse bar. Het vermoeden bestaat name lijk dat de brand opzettelijk is aan gestoken. Een van de omwonenden heeft 's nachts na een zware ont ploffing een jongeman hard zien weglopen. De barkeeper is er wel van overtuigd dat er verband be staat tussen de beide branden. „Nu hebben ze ook met mij een „geintje" uitgehaald," was zijn commentaar. Fluks geklopt door door Regenboog LEIDEN De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden Zuid- West IFluksRegenboog 56, SpangenV.O. 55; CKB: Pemis— Ons Eiland 54. Junioren A: Zui derkwartierPernix A 94. Asp.: Crescendo bDanaiden d 10. LEIDEN Afbraak Is gelukkig „in" in Leiden. Er staat in het oude centrum veel op de nominatie voor de sloop en er wordt flink afge- I broken. Vandaag, op de dag, waarop met ingang van 1 apnl hun ontslag i' de afbraak in de Haarlemmerstraat zouden aanvragen wanneer een uleuwe regeling voor de vrijwilligers van kracht zou worden. Wethouder Worst is de vrijwilli gers gisteravond na een urenlange bespreking echter tegemoet gekomen. Met name hadden de brandweer lieden bezwaar tegen de regeling van het kleine alarm. Deze zaak is nu tot tevredenheid geregeld. Zo heeft hij o.m. toegezegd de gelijkstelling bij de bevelvoering te zullen bevor deren. Burgerlijke Stand GeborenEverdien H. Rublngh en E. H Leiderdorp Margaret, d. Koppelaar. Wassenaar Geboren: Albertus J., z. v. A. P. J. Noordoven en C. C. B. }JL. Zonneveld; Margaretha, d. v. A. J van der Putte en N A. M Altorf: Charles J. W„ z. v. W. L. H. van de Graaff en J. C. Dutilh; Bernard D., z. v. B.Prak- ke en J. H Ingen-Housz Ondertrouwd: H. J. Schut (Gronin gen) en F. E. Dekking; M. J. Sanchez- Apellaniz Valderrama (Spanje) en T. H. Melnesz. Getrouwd: P. M. Tromp en M. Luljckx; I. de Bruijn en S. Werk hoven; P. H. J. Looljestein en C. T. G. Noordover; P. J. Detmers Blom en M. Friellnk; H J. Kooreman en B. J. Fre- derikse. Overleden: C. Fortanier, 55 laar, (Voorschoten); L. Bos. 37 jr., (Sdhlp- luiden). voor de verwezenlijking van de noord-zuid-route op spectaculaire wijze officieel werd beëdigd, kwam van gedeputeerde staten de goedkeu ring af op het raadskrediet voor het afbreken van het bijna een jaar ge leden leeggekomen (en daarna ille gaal bewoonde) oude schoolgebouw van het koninklijke genootschap MSG aan de Pieterskerkgracht Wethouder Piena van Openbare werken had vanochtend veel kijkers, toen hij, zoals elders gemeld, de laat ste muur omtrok van het oude rk schoolgebouw aan de Haarlemmer straat, dat vroeger nog als schuilkerk heeft dienst gedaan. Door de geza menlijke krachtsinspanning van drif tig draaiende draglines en volle vrachtwagens met puin ging eerst voor- en achtergevel en de zijgevel aan de kant van de Pelikaanstraat om. Toen de stofwolken waren op getrokken. bleken flinke brokken puin NOORDWIJK Met de arrestatie van een jonge plezierrijder blijkt de Noordwijkse politie een goede slag te hebben geslagen. Dezer dagen kwam er een nachtelijk telefoontje van de rijkspolitie in Noordwijker- hout, dat een 20-jarige bloemist-ar beider uit die gemeente er vandoor was met een aldaar weggenomen personenauto. Een patrouille ging toen op onderzoek u'it. Men vond de wagen terug op het Picképlein in de badplaats, zodat de veronderstel ling voor de hand lag, dat de jonge man zich wel in een van de nabijge legen dancings zou ophouden. Met portofoons uitgeruste politie mannen namen daarop in de omge ving van de auto posten in en na een goed uur hadden zij reeds suc ces. De volkomen verraste plezier rijder werd bij de auto ingerekend en aan de rijkspolitie overgegeven. Een hoofdagent, die bij de aktie be trokken was geweest, kwam en'ige tijd later tijdens zijn surveillance op de gedachte nog eens te gaan kijken in de buurt waar de auto had ge staan. Hij trof daar toen een met verf bemeurde transistor-radio aan, die. zoals later op de dag bleek, in Noordwijkerhout was gestolen. Toen de verdachte door de politie van zijn woonplaats en door de Noordwijkse recherche over een en ander flink aan de tand werd gevoeld, bekende hü verschillende diefstallen. Zo bleek hü in de badplaats tot weggenomen om er plezierritjes drie maal toe een auto te hebben mee te maken. De wagens liet hü onbeheerd achter na daaruit diverse van zün gading zünde goederen te terwinning voor iouwe-lieren I IpiNXVEEN Het eerste he- fötal van De Gouwe behaal- verdiende 54 overwinning op j concurrent De Zül uit Lei- i de derde periode had de Gou ds een 40 voorsprong, maar tterde periode kreeg de Gouwe j, nog moeilük, wat groten- ■Jgen schuld was. y 4o voorsprong door doel- van Troost en Overdam, n.l. ,de eerste periode, twee in de 'i periode en een in de derde kreeg de Zül In de vierde een voordeelstrafworp, die lbert Speijker feilloos werd in leen. Arie Troost zorgde voor ifde doelpunt maar Loek van sn had het antwoord klaar ftouwe kreeg hierna een straf- maar deze werd gemist. De dit even later beter en be- toegekende strafworp. Al- Ijker maakte er 53 van. (Uwe ging hierdoor onnodig pa- j spelen en dat leverde De I i vierde treffer op, gescoord "rans de Boer. In de laatste I hebben ontvreemd. Ook pleegde hü pen van de wedstrijd was er diefstallen uit op straat geparkeerde panning. De stand bleef even- auto's, welke hü open aantrof. Een —4 in het voordeel van de deel van de buit werd in zün woning nxveners. teruggevonden. op het wegdek van de afgezette Haarlemmerstraat terecht gekomen. Van de Haarlemmerstraat af ligt nu een flink gat In de bebouwing tot de Oude Vest, waarin nog een enkel brokstuk verwezenlijking van dit deel van de uiteindelijke verbinding Hooi gracht—Langegracht in de weg staat. Overigens wordt 't vrijgekomen ter rein voorlopig parkeerterrein, waar mee de winkeliers van de Haarlem merstraat (op zaterdag promenade) bijzonder zün Ingenomen. Tussen Oude Vest en Langegracht is ook al heel wat oude bebouwing/ tegen de grond gegaan. PIT'54-meisje in finale achtkamp ZOETERWOUDE Het jeugdige PIT '54-meisje Anneke Koek. dat in het eerste team van de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging speelt, komt zondag uit in de finale achtkamp in Vlissingen. Enkele weken geleden werd zü win nares in de voorrande die in Den Haag werd gespeeld. Een gedeelde VALKENBURG/LEIDERDORP Tijdens een bijzondere verga dering van de Valkenburgse raad, die zaterdagmiddag om half drie begint, zal burgemeester M. A. van der Have officieel afscheid nemen als eerste burger van Val kenburg. In aansluiting hierop vindt om vier uur in het Dorps- „Steeds Vooruit" houdt massakamp WARMOND De Warmondse ta feltennisvereniging „Steeds Vooruit" organiseert op 12 januari een mas sakamp voor alle senioren. De wed- stryden beginnen om tien uur 's och tends. De uitslag van deze massakamp is beslissend voor de indeling bü de Warmondse kampioenschappen, die 25 en 26 januari zullen worden ge houden. De massakamp is dit jaar anders georganiseerd dan voorheen De deelnemers worden verdeeld in twee groepen. De vier besten uit iedere groep gaan dan over naar het eind- toemooi. Bij de reeds gehouden zes kampen heren hebben de deelne mers geen opmerkelüke successen behaald. Nol Sikking stond na een zeer goede start bovenaan, maar kwam in de laatste twee wedstrijden duidelük kracht te kort. De laatste wedstrüd die in winst omgezet de eerste plaats opgeleverd zou hebben verloor Nol van G. Brouwer met 2116 en 2220. Deze veroverde toen de eerste plaats. Louis Ritzen liet zich de eindzege ontglippen door verlies tegen Lie, met cüfers 2119, 1621 en 2119. Hü eindigde op de tweede plaat». By de dames gaat Marlies Broxter- man het opnemen in de tweede klas- Magere buit veel schade huis een bijeenkomst plaats voor genodigden, 's Avonds om half acht zal tenslotte eveneens in het Dorpshuis een afscheids receptie voor de burgerij worden gehouden. De heer Van der Have zal de week daarna, zaterdag 18 januari, worden geïnstalleerd als eerste burger van Leiderdorp. Dit zal geschieden in een bijzondere bijeenkomst van de Leiderdorpse raad, die 's ochtends om 11 uur begint. Het programma voor de dag van de installatie luidt: 10.00 uur: Begroeting op de Acht- hovenerweg aan de grens van de 14.32 tot 14.45 uur: Inspectie van de korpsen van de vrü willige brand weer en Bescherming Bevolking staande onder leiding respektieveltlk van de commandant brandweer, de heer W. F. Buitendijk en het hoofd zelfbescherming, de heer E. Kro nenburg. De inspectie vindt plaats op 't parkeerterrein nabü de Schep- pingskerk. Rijtoer 14.45 tot 15.45: Rijtoer door de re- meente. Aan de rijtoer wordt deelge nomen door de burgemeester en zün gezin, de wethouders met hun dames, de gemeentesecretaris, de di recteur van gemeentewerken en de 1^1Ileden van het comité van ontvangst. gemeente door het comité van ont- Het gezelschap neemt plaats in rii- vangst. De oudste bewoonster tuigen. Het zal worden begeleid door OOK IN LEIDEN Barkeeper 29) verdacht van inbraken AMSTERDAM (ANP) Aan de officier van Justitie in Amsterdam is vanochtend een 29-jarige barkee per voorgeleid. De man wordt ver dacht van het plegen van oplichtin gen, verduisteringen, inbraken en valsheid in geschrifte in Amsterdam Den Haag, Rotterdam en Leiden. Hij heeft volgens de recherche in november en december vorig jaar zes gehuurde auto's verkocht, gesto len rijbewijzen vervalst, drie inbra ken gepleegd en dasurbü ontvreemde eerste plaats was het resultaat van I cheques geïnd. Zün praktijken zou- zes overwinningen zondag tüdens de den hem enkele tienduizenden gul- halve finale in Utrecht. I dens hebben opgeleverd. - VOORSCHOTEN Bü e*n in- braakpoging in het hoofdkantoor van Hulshoff's Woninginrichting aan de Rouwkooplaan in Voorschoten is voor duizenden guldens schade aangericht. Hoewel de daders niet zün geslaagd in him opzet, een brandkast met een inhoud van f 10.000 te kraken heb ben zy wel kans gezien om de kluis op de 3de etage te forceren en de 2000 kg wegende brandkast van de bovenste etage naar de begane grond te transporteren. Dit transport heeft waarschünlük plaatsgevonden met de lift, die officieel een draagvermogen heeft van 400 kg. De daders, die zich waarschünlük de avond tevoren hebben laten in sluiten (aan de buitenzüde van het gebouw zijn geen sporen gevonden, de mag azijn deur is van binnenuit ge forceerd) hebben in het gebouw zelfs iedere la en kast opengebroken be nevens een koffieautomaat. De in houd van deze automaat is het enige financiële voordeel dat de kraak voor de waarschynhjk echte zware Jongens heeft opgeleverd. De rijkspolitie van Voorschoten rtelt een ondrzoek in. de Ruitervereniging „Liethorp". De route luidt als volgt: Scheppineskerk Van Poelgeestlaan, Laan van Ouder zorg, Van der Valk Boumanweg. Zijl- dijk. Spanjaardslaan, Steenbakkers laan, Splinterlaan, Laan van Ouder zorg, Van der Valk Boumanweg, Tol- lenaerslngel, Ockenrode (Ventweg)- Loevestein. Acacialaan, Ericalaan. Mauritssingel, Irenestraat, Fred. Hen drikplantsoen. Fred. Hendriklaan, Wilhelminastraat Mauritssingel. Tuinstraat, Doeslaan, Hoofdstraat Hoogmadeseweg, Munnikenweg. Van Dlepeningenlaan, Laan van Ouder zorg. Aankomst Schepplngskerk (v. Poel geest! aan.) Tüdens de rondrit zal op de vol gende plaatsen worden gestopt: Spanjaardslaan: Namens de buurt en speeltuinvereniging „Zülkwartier" worden mevr. Van der Have bloe men aangeboden. Ockenrode: Het gezelschap arri veert om 15.00 uur aan de Ockenro de, komende van de Tollenaersingel en voorafgegaan door de drumband „Leiderdorp", die op de hoek van de Tollenaersingel staat opgesteld. Op het Voordorpterrein zullen on geveer 670 leerlingen van de plaatse- lijke kleuterscholen ballonnen opla ten op het sein van de burgemeester, die een grote tros ballonnen het luchtruim zal laten kiezen. Aan dit evenement is een wedstrijd verbon den met een aantal prijzen. Kinde ren die hun wedstrijdkaartje later terug ontvangen, kunnen dit inleve ren ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. De Dillenburg: Van 15.45 tot 16.15 uur zal een bezoek worden gebracht aan het door de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenverzorging geëxploiteerde bejaardencentrum „De Dillenburg", waar gelegenheid wordt geboden een kopje thee te go- Al vaak heeft men zich onge- hmiirpn rust gemaakt over de beroemde scheve toren van Pisa. Maar het\ 16.30 uur: Aankomst Scheppings- valt blijkbaar wel mee. Want de kerk. 110° 1800 voor dezer dagen In Pisa duidelijkl eenocU«den' vertegenwoordigers van merkbaarwas En^de Pifanen "f1" hadden weer eens gelegenheid j ï"86" 6,1 belanPteUen<le ingezeten- over de toekomst van hun toren te praten van het bejaardencentrum „De Dil lenburg", mevr. G. van Muijen-van Dam (91) zal aan mevr. Van der Ha ve een boeket bloemen aanbieden Hierna vertrek per auto naar het gemeentehuis, voorafgegaan door de drumband .Leiderdorp". Route Achthovenerweg en Hoofdstraat. 10.50 uur: Aankomst gemeentehuis De Zeeverkennersgroep Van der Does Liethorpgroep en de welpen staan aan weerszüden van de ingang van 't gemeentehuis opgesteld. Verwelko ming in de hal door loco-burgemees ter C. Meerburg, wethouder J. Nie- vaart en gemeentesecretaris C. Ho bo. 11.00 uur: Aanvang openbare ver gadering van de gemeenteraad, waar ln de installatie van de edelachtba re heer M. A. van der Have zal plaatsvinden. 12.15 tot 13.00 uur: Gelegenheid voor de genodigden die de openbare raadsvergadering hebben bijgewoond om de nieuwe burgemeester en zijn gezin te feliciteren. 13.15 uur: Aankomst bü de Schep plngskerk aan de Van Poelgeest- laan. Leerlingen van de Leiderdorp- se Muziekschool brengen een wel komstcantate, geschreven door mej. H. J. P. Kop en getoonzet door de directeur van de muziekschool, de heer A. J. Hoogenboom. 13.25 tot 14.30 uur: Gebruik van de lunch in de Schepplngskerk. Tij- I dens deze lunch zal achtergrondmu ziek ten gehore worden gebracht door leerlingen van de Leiderdorpse Muziekschool. 14.30 uur: Bü het verlaten van de Schepplngskerk zal een aantal dui ven worden gelost door de 2 plaat selijke postduivenverenigingen. WARMOND De middelbare land- en tuinbouwschool „Warmon derhof", thans gevestigd op de bui tenplaats „Haghewüde" van de fa milie Menten, zal worden verplaatst uaar het landgoed „Thedingsweerth" in Kerk-Avezaath (ongeveer 3 km. van Tiel), eigendom van mevr. J. VerhoeffVan Beuningen uit Den Dolder. Overplaatsing van het complex naar elders werd reeds enige jaren overwogen. Over het school- en be drijfsterrein is namelijk een vier baans provinciale weg geprojecteerd, waarvan de aanleg vaststaat. Mede ln verband hiermee wordt de huur van het terrein, dile per 1 september 1970 afloopt, niet verlengd. De nieu we provinciale weg zal het terrein van de „Warmonderhof" in tweeën delen, terwijl de resterende opper vlakte te klein wordt. Compensatie van het terreinverlles door aankoop van grond in die onmiddellijke om geving is uitgesloten. Van het landgoed „Thedings weerth", groot 65 ha., worden als zelfstandige ondernemingen het truitbedrijf van 36 ha. en hetland- oouw-veeteeltbedrijf van 22 ha. af gesplitst. Aan de stichting „War monderhof" wordt op lange termijn ter beschikking gesteld d£ kern van net bedrijf, te weten de villa, de voor de school bruikbare bedrijfs gebouwen en het omliggende terrein van ongeveer 7 ha. Het internaat van het bedrijf wordt in de villa gevestigd, die door verbouwing daar voor geschikt zal worden gemaakt. Voor zover mogelijk en gewenst, worden ook gedeelten van de school- accommodatie der bestaande gebou wen ondergebracht, terwijl voor de resterende nodige ruimten een semi permanent gebouw zal worden ge plaatst. Concentratie „Thedingsweerth" is op betrekke- lük geringe afstand van de rüks middelbare land- en tuinbouwschool in Tiel gelegen. Dit biedt het pers pectief, dat de leerlingen van de bei de scholen door samenwerking op het personele vlak en op het terrein van de accommodatie meer mogelükheden kunnen worden geboden. Het onder- wüs met betrekking tot landbouw werktuigen en motoren zal voor de leerlingen van de beide scholen wor den geconcentreerd in de school in TieL De middelbare land- en tuinbouw school „Warmonderhof" werd ln 1947 opgericht op particulier initiatief. In 1953 werd de school ondergebracht in de .Stichting Warmonderhof'. Met ingang van 1955 volgde subsidiëring door de overheid, waarna in 1960 de erkenning als middelbare land- en tuinbouwschool kwam. Deze erken ning hield in. dat de directie Land bouw en Visserij van mening was, dat op deze school agrarisch onder wijs werd gegeven op middelbaar ni veau, zonder dat echter stelling werd genomen inzake een van de meest karakteristieke kenmerken v. „War monderhof"", namelijk het onder wijs in de beginselen van de biolo- gisch-dynamische land- en tuinbouw. Het onderwijsprogramma van school bevat namelijk naast het nor male vakkenpakket van de middel bare land- en tuinbouwschool het vak biologisch-dynamische landbouw, dat door alle leerlingen wordt gevolgd en in de praktük op het schoolbe- drijf wordt beoefend. Bü de oprichting van de school werd gekozen voor een brede agrari sche opleiding met een driejarige cursusduur, die zowel akkerbouw en veeteelt als verscheidene tuinbouw- richtingen omvat. De leerlingen ko men vrüwel uitsluitend uit niet-agra- risch milieu. De leerlingenbezetting bestaat voor meer dan eenderde uit meisjes. Het aantal afgestudeerden van de school, dat te zünertijd ais ondernemer in Nederland terecht komt, is gering. Het karakter van de school, de herkomst en bestem ming der leerlingen en de samenhang tussen school, internaat en bedrijf, geven aan „Warmonderhof" een lan delijke aard.

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 11