Een stad zonder enig nut Opnieuw rellen in Den Haag Griek kaapt vliegtuig naar Cairo MANDATJAN GAF ZICH OVER Rantsoenering suiker op Cuba frOTTER'S^Ü Tariefsverhoging PTT op tijd aangekondigd Proces in Polen tegen docenten PAGINA S LETDSCH DAGBLAD VRIJDAG 3 JANUARI 19 Ruim tien jaar geleden schreef de Braziliaanse regering een prijsvraag uit voor het ontwer- pen van een nieuwe hoofdstad, Brasilia, die in het hart van het reusachtige land zou moe ten liggen. Beroemde architecten uit alle de len van de wereld namen de uitdaging aan. Er is sindsdien veel geschreven over de futuris tische stad, een architectonisch wonder, dat tegelijkertijd het Braziliaanse binnenland zou moeten ontsluiten en zou moeten aantonen, dat sociale gelijkheid voor alle bevolkings groepen een te verwezenlijken ideaal is. Wij hebben onze correspondent in Latijns-Ame- rika, dr. Hermann P. Gebhardt, die Brasilia- in-aanbouw al eens bezocht, gevraagd op nieuw naar het hart van Brazilië te reizen. In bijgaand artikel doet hij verslag van zijn er varingen in de hypermoderne stad, waar bij na niemand werkelijk gelukkig is en de krot- tenplaag vormen dreigt aan te nemen, die niet onderdoen voor de mate waarin andere grote steden in ontwikkelingslanden eraan lijden. Om politieke redenen BRASILIA (GPD) „Wie een woest gebied binnendringt met de roep om een sociale kruistochtis een tijdgenoot van de toekomst", proclameerde onlangs de prefect van Brasilia, de hypermoderne superstad, die midden in het oerwoud van Brazilië ligt als de nieuwe hoofdstad van een ambitieus land. jSMPV Wie nu na een tussenpoos van meerdere Jaren weer rondkijkt in die „hoofdstad van de hoop", vraagt zich wel af of de „sociale kruis tocht" geen schipbreuk geleden heeft voordat hij werkelijk begonnen is. Maar hi/ twijfelt er niet meer aan. dat de verplaatsing van de hoofd stad officieel is Rio de Janeiro afgedankt een onherroepbaar ex periment geworden is. Juist wat dat laatste betreft is er lang een grote onzekerheid geweest. Deze berustte vooral op het feit dat de openbare bouwbedryvigheid Jaren achtereen stokte en de parti culiere zich tot teleurstellend klei ne plannen beperkte. Brazilië is een land van speculatie. Toen het par ticuliere kapitaal de belegging schuw de. scheen het er slecht voor te staan met het geloof aan de toekomst van het geopolitieke en architectonische plan-Brasilia. Deze twijfels zijn niet meer ge rechtvaardigd- Brazilië wordt nog al tijd vanuit Rio geregeerd. Maar sinds president maarschalk Da Costa Silva vorig jaar het startschot voor de nieuwe bouwgolf in Brasilia gaf. weet men, dat de hele regering zal verhuizen. Dat heeft men vaker ge hoord. maar het ministerie van Bui tenlandse Zaken maakt zich nu se rieus gereed en heeft de Buiten landse vertegenwoordigingen een eis gesteld: ze moeten volgen. Bi) een grote ontvangst, die de Braziliaanse president gaf ter ere van de Engelse koningin die op be zoek was. werd het adembenemend mooie gebouw van het „Itamarati" het ministerie van Buitenlandse Zaken aan de wereld geopen baard. Niets maakt de sprong over een eeuw. die de bouw van Brasilia moest uitbeelden, beter duidelijk, dan 'n vergelijking tussen het oude en het nieuwe „Itamarati". Het zijn twee werelden: het oude ministerie van Buitenlandse Zaken in Rio de Janeiro is ontstaan uit het paleis van een miljonair. Het heeft een kleine vijver met verlichte fonteinen en twee zwanen erin. De omgeving wordt beheerst door twee rijen hon derdjarige palmen. Men heeft het ge voel alsof men in 1850 aan het wan delen is. Voorproefje In het nieuwe, in Brasilia, krijgt men een voorproefje van het jaar 2000. Net als bij het paleis „Alvora- da" (het „ochtendrood"), van waar uit president Kubitschek 12 jaar ge leden de grote omwenteling v oor Brazilië door de bouw van de nieu- j we hoofdstad proclameerde, wordt het ook door Oscar Niemeyer ont- worpen ministerie van Buitenlandse Zaken door grote watervlakten om ringd. zodat men er als over een brug binnengaat. Er bloeien gele. li la en rose waterlelies. Vermetel ge welfde trappen zonder leuning lei den naar de eerste verdieping, de grote ontvangst-vleugel, die plaats j biedt aan 5000 mensen. Men kan ook j over een auto-oprit direct aan de j ene kant erin en aan de andere er uit rijden. Op de reusachtige ter rassen tropische planten en abstrac te figuren, waaronder het skelet van een boom. Op een heel nieuwe ma nier zijn hout en steen verwerkt: een imponerend werkstuk. Beton vraagt om bochten. Voor Niemeyer is architectuur een vorm van poëzie, waarin het minder om de functie dan om de schoonheid gaat. Alleen zo is verklaarbaar, dat hij de kathedraal helemaal en de twee parlementsgebouwen half on deraards bouwt, maar hun kanto ren in smalle hoogbouw onderbrengt. (Het zal veel tyd en moeite vergen om een kamerstuk van de twaalfde verdieping naar de zittingszaal van de senaat te brengen) Bij mtfn bezoek zag ik een spook achtige parodie op het parlement. In de prachtige zittingszaal waren 15 mensen: een afgevaardigde stond bij de microfoon en sprak met wild bewegende handen. Naast hem om helsden er twee elkaar. Niemand luisterde. De president en 6 steno grafen maakten een onvergetelijk beeld compleet. De belangrijkste woonvorm is die in de zogenaamde „supervierkan ten." die 48 of 96 woningen bevat ten. Alleen voor die blokken zijn er trottoirs. Verder is Brasilia een stad tegen de voetganger „Wie geen auto rijdt, heeft het aan zichzelf te wij ten" zegt men. De hoofdstraten zijn in twee etages boven elkaar ge bouwd in het belang van de ra cende auto's. Maar men ziet er re latief weinig. De stad is voor 750.000 mensen aangelegd en herbergt er zowat 160.000. De vervoersmogelijk heden zijn de laatste tijd sterk ver beterd. Er zijn één overheids- en twee particuliere busondernemin gen. Nog onlangs werd de spoorlijn naar Sao Paulo geopend. De trein doet twee dagen over de 1250 kilo meter en dient voorlopig slechts voor vrachtvervoer. De autobussen rijden in 19 tot 24 uur over de goede weg naar Sao Paulo en Rio. Een en- 1 kele reis kost bijna 50 gulden. Bedroefd De ambtenaren en diplomaten, die het heerlijke Rio de Janeiro moeten j verlaten, zijn echt bedroefd. Het le ven in Brasilia is geen lolletje. Nu pas worden er reusachtige ..handels centra" (op 160.000 vierkante meter) j met elk 800 zaken, supermarkets. I restaurants en bioscopen (er zijn er I vier) en hangende tuinen, gebouwd, j Zij behoren praktisch nog tot een toekomstdroom. Voorlopig is er nau welijks afwisseling. Het sociale leven is exclusief. De „clubs", die vooral aan de kunstmatige stuwmeren lig gen. zijn duur (Men sprak over een entreegeld van 1000 gulden en een maandelijkse bijdrage van 250 gul den. Vijf jaar geleden was er nog slechts de rode aarde. Nu zijn er ook grasvlakten. Maar de bomen groei en armzalig. De sterke wind stuift de rode aarde op en jaagt de zand storm de huizen in. Het. is een stad zonder schaduw. Iedereen klaakt over de muggenplaag. Zo is ook voor hen. die in Brasilia kunnen leven, de „hoofdstad van de hoop" een won der met beperkingen. De meesten kunnen het echter niet. Zeker: ambtenaren trekken in woningen, die door de staat worden opgetrokken en zakenlui hebben lelijke woningen gebouwd langs door- i gaande wegen maar de .man van de straat" kan geen eigen woning I kopen. Zijn inkomen is meestal lager dan het huurpeil in Brasilia. Zo heeft de bouw van de hyper moderne hoofdstad gelijktijdig geleid tot het ontstaan van wooncentra, die in groteske tegenspraak staan tot hun sociale funktie. Eerst woonden ingenieurs en bouwarbeiders in een grote barakkennederzetting. 15 km van het stadscentrum verwijderd, in de zogenaamde „cidade livre". de „vrije stad". Zij moest worden afge broken. als Brasilia „klaar" zou zijn. Maar zoals zo vaak bleek het provisorische definitief te zijn. Daar bij komen drie zogenaamde .satel lietsteden" op een afstand van 15 tot 40 km met nu in totaal 180.000 be woners. Ze doen denken aan het wil de westen uit de pionierstijd. zette zones van de „invasie" compro mitteren de doelstelling van de hele onderneming. De „ideologen" van Brasilia, de schepper van het stadplan Lucio Costa en architect Oscar Niemeyer. wilden „in het hart van Brazilië" een „hoofdstad van het algemeen welzijn" scheppen. Zij wilden de klassenverschillen overwinnen. In plaats daarvan ontstaat een conglo meraat van nederzettingen, waarin de afgrond tussen arm en rijk nog sterker in het oog springt dan in de oude Braziliaanse steden. Men heeft de massa een plaatskaartje in de luxeklasse van het leven beloofd, en stopt ze op het tussendek. Het valt nog niet te overzien in hoeverre Brasilia zijn „functionele opgaaf", de uitoefening van de centrale re gering van de bondsstaat, zal ver vullen. Maar de .sociale opgaaf", die hun bouwers zichzelf stelden, schijnt nu reeds schipbreuk te hebben geleden. Brand in Joods instituut In het Joodse centrum van Brooklyn is gis teren op vjjf verschillende plaatsen brand uitgebroken. Alle vuurhaarden konden binnen een kwartier worden bedwongen- In de afgelopen vier maanden is ruim een dozijn aansla gen gepleegd op of vernielingen aan gericht in Joodse instellingen in New York. die thans in opdracht van bur gemeester Lindsay betere politiebe waking krijgen. DJAKARTA (Reuter) Lodewijk Mandatjan, de leider van de verzets strijders in de Vogelkop van West- Irian (het voormalig Nederlands Nieuw-Gulneaheeft zich aan het Indonesische leger overgegeven, zo heeft de Indonesische commandant in West-Irian, brigade-generaal Sar- wo Edhie, gisteren meegedeeld. Man datjan meldde zich op nieuwjaarsdag en valt onder de door de Indonesi sche autoriteiten toegezegde amnestie voor de verzetstrijders. Generaal Edhie zei dat hiermee de vrede in het gebied nagenoeg is hersteld. Lodewijk Mandatjan, die in de tweede wereldoorlog het verzet van de Arfakkers tegen de Japanners leidde, werd overgehaald zich bij de autoriteiten te melden door een In donesische parachutisten-officier, majoor Heroe. een aangenomen zoon van de Arfak-stam. Mandatjan wordt op het ogenblik behandeld in een medisch centrum van het leger te Manokwarl. De aard van zijn ziek te is niet bekendgemaakt. Generaal Edhie zei dat Fritz Awom. Een van de naaste medewerkers van Mandatjan, zich nog schuil houdt maar dat pogingen worden onderno men hem te bewegen zich ook te melden. Een doorkijkje langs de ge bouwen van het ministerie van Buitenlandse Zaken. HAVANNA (AP) Premier Fidel Castro van Cuba heeft gisteren voor de acht miljoen Cubanen de rantsoe nering van suiker bekendgemaakt. HU zei, dat deze rantsoenering per jaar een zeer noodzakelijke tien mil joen dollar zal besparen aan buiten landse valuta. Precies een jaar gele den kondigde Castro de rantsoene ring van benzine aan. Castro noem de 1968 een hard Jaar en voorspelde, dat ook 1969 een moeilijk jaar zal worden. ATHENE/CAIRO (AFP. Reuter) Een Griek heeft gisterochtend de bestuurder van een Grieks lMn- vHegtuig, dat van Kreta op weg was naar Athene, gedwongen naar Egypte te vliegen. Het is in Cairo geland. De DC-6 van de Olympic Airways had 95 passagiers en een bemanning van vijf aan boord. De Griek. George Flamorides. loste een waarschuwingsschot toen dp piloot verbinding met Athene wil de zoeken. De overvaller wordt door de Egyptische politie vastge houden. Het is. naar het Egyptische persbu reau meldt, een 30-jarige man uit Kreta, die om politieke redenen tot een jaar gevangenis zou zijn veroordeeld. Hjj had op deze wy- ze willen protesteren tegen het vonnis, dat hij onrechtvaardig acht. Een ander toestel van Olym pic Airways is onmiddellijk na de landing van het gekaapte vliegtuig naar Cairo vertrokken om de pas sagiers van de DC6 op te halen. Olympic Airways, de Griekse natio nale luchtvaartmaatschappij is ei- gendcm van Ortassis. die aan vankelijk van plan was naar Athe ne te gaan vanaf zijn privé-ei- land in de Ionische Zee om de vraagstukken ontstaan door het incident te bespreken. Maar later werd meegedeeld, dat hij van plan was veranderd en dat hij op het eiland bij zijn vrouw de voorma lige Jacqueline Kennedy blyft. Het is de tweede keer binnen twee maanden dat een toestel van Olym pic Airlines gekaapt werd. Op 12 november werd een toestel van de maatschappij door twee gewapen de Italianen gedwongen naar Pa rijs terug te keren. De Italianen worden nog steeds door de Franse autoriteiten vastgehouden. Oegstgeest (Rijnzlchtweg 27) Vol le Evangelie-gemeente Spr. ds. K. van Twillert 8 uur nam. Auberge Francaise Kloksteeg 19) Cabaret Peter de Jong mm.v. Donalfl i ten Hooven 9 uur nam. I Tltus Brandsmaln. 76 „De Duikboot' Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uui nam. I Koningskerk Ruilclub 7.30-10 uui 1 nam. I Oude Vest 13 Evang christengemeen- schap Ecclesia 8 uur nam. ZONDAG j Rijnlanclslyceum (M. H Tromplaan 1) Gem voor oorspronkelijk christen- dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen 11.30 uur dienst. Ons Centrum Hooigracht 84 Nieuwjaarsbijeenkomst Hum. Verbond 3 uur nam. Oude Rijn 3. Pinkstergemeente. Spr, dhr. Meijer. 2 uur nam. MAANDAG I Schouwburg Abonnementsvoorstellin Gezelschap ..Globe" met „Het spel der vergissingen" 8 uur nam. DINSDAG Oegstgeest (Hazebosln. 101) Ope ning nieuw gebouw Chr. Kweekschool 2 uur nam Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. Koningskerk N.C.V.B afd. Noord, Spr. luit Warmerdam over „Taak en achtergrond van de vrouwelijke militai ren korpsen" 8 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoorstelling Gezelschap „Globe" met „Het spel der vergissingen" 8 uur nam. WOENSDAG Achterbuurten Nog grotesker is het ontstaan van achterbuurten in de onmiddellijke na bijheid van de nieuwe luxueuze ge bouwen. Grote, doodarme families trekken vanuit de noordelijke honger zone in een onophoudelijke „binnen landse trek" naar de plaatsen waar ze op werk en brood hopen. Zij mis sen zelfs het geld. om in de satelliet steden onderdak te vinden. Dus „bezetten" ze bij hun zogenaamde „invasie" een willekeurig stukje grond en bouwen uit hout 'n optrek je, waarin ze zonder water, zonder licht zonder een minimum aan hy giëne op elkaar geperst vegeteren Bijna 60.000 mensen huizen, zo in mensonwaardige toestand midden in de modernste hoofdstad van de we reld. Dit overwicht van de randbe- volking in de „cidade livre". de „sa tellietsteden" en de zonder plan be- ADVERTENTIE) en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES All een bij apotheker» tn drogisten Canada gonst van geruch ten over een mogelijk huwelijk van zijn premier, de 49-jarige vrijgezel Pierre Trudeau. De naam van de waarschijnlijke kandidate: de 24-jarige Jennifer I Rae, dochter van Canada's am bassadeur in Mexico, met wie hij de afgelopen maanden verschei dene afspraken had. Op de foto: premier Trudeau met mej. Rae, die tot de staf van Trudeau's personeel behoort. DEN HAAG (GPD) Tijdens de „legale" kerstboomverbrandingen, op maar liefst 14 plaatsen in Den Haag, was het allemaal nog rustig. De vuren waren echter nog niet gedoofd of op enkele plaatsen In de 9tad laaiden de illegale vuren weer op. Met de vuren kwamen de rellen. Op en om de Hoefkade. op het Kaapse plein, de Gouveraeurlaan en zelfs op het toch altijd zo rustige Ivoorhorst in Mariahoeve. Al wat de politie aan mankracht kon opbrengen was nodig om de met hekken, stenen en flessen smijtende Jongelui enigszins in toom te houden. Elf jongens werden aangehouden. Gisteravond stond trouwens hele maal ln het teken van het vuur: op de Meppelweg brandde een woonkamer totaal uit en de afgelopen nacht brandde boekhandel Oomens in de Reinkenstraat totaal uit: scha de: 80.000 gulden. Minister Bakker: DEN HAAG (GPD) Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat is van mening, dat hij ten aanzien van de verhoging van PTT-tarieven per 1 januari 1969 en 1 februari 1969 vo* daan heeft aan zijn opvatting, dat tussen datum van aankondiging en de datum van inwerkingtreding van de tariefsverhoging een voldoende ruime tyd moet liggen teneinde het bedrijfsleven en overige belangheb benden de gelegenheid te geven zich op de tariefsverhoging ln te stellen De bewindsman zegt dit in antwoord op schriftelijke vragen van het socia listische Tweede-Kamerlid, dr. ir. A.j P. Oele. Reeds in de troonrede werd aange kondigd, dat als gevolg van de ver wachte lastenstijgingen in 1969 aan verhoging van een aantal PTT-ta rieven niet kon worden ontkomen, aldus de minister, die er verder op wijst, dat de tariefsverhogingen op 1 november door de kroon werden vast gesteld en in het staatsblad van 21 november werden gepubliceerd. j WARSCHAU (Reuter) In de Poolse hoofdstad is gisteren een pro ces begonnen tegen twee voormalige lectors van de universiteit van War schau, die de ideologische leiders zouden zijn geweest van de studen tenbetogingen van maart j l. voor meer vrijheid. Het zijn Jacek Kuron en Karol Modzelewski. die beiden in de dertig zijn. Westerse journalisten mochten de rechtszaal niet binnen, al was het proces als openbaar aan gekondigd. De Poolse pers, radio en en televisie hadden gisteravond nog niets over de zaak gepubliceerd. In juli 1965 stonden de twee man nen. overtuigde communisten, ook al terecht, toen wegens verspreiding van pamfletten waarin kritiek werd geleverd op de politiek van de Pool se communistische partij en vervan ging van de partijleiding werd ge- eist. Kuron kreeg drie. Modzelewski drieëneenhalf jaar, maar ze werden in 1967 vrijgelaten. Volgens een Poo;- se krant hadden ze daarna de lei ding op zich genomen van een stu- dentenoppositiegroepdie bekend stond als „commando's". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Loulö de Funès op vrijersvoe ten". Asta „2001". Bijou: „Prudence and the plll". Camara; .Jtomeo en Julia". Cineac: „Les Biches", 's Avond* „De dwergexpress". Overdag. Olty: „Het Jungle-boek". Corso: „What so bad about feeling good" Du Midi: „Louis de Funés als schat graver". Euro Cinema: „The sound of music". Flora: „Vulkaan der helse driften". Hollywood: „Le weekend". Metropole-Tuschinskl„Chlttv Chitty- bang bang". Odeon: ..Oliver". Olympla: ..De vlerkante recruut". Passage: „The Devlle Brigade". Rex: „Shalako". Roxy: „Navaja Joe". Seinpost: „Modern Millie". Studio De Luxe: „Een trein ln de nacht". Studio de Luxe: „Geheime leven van Amerikaanse huisvrouw". "Thaila: „Vanuit de Ardennen naar de hel". De Uitkijk: „Edlpo Re". j VRIJDAG Kon. Schouwburg 20.15 uur: Haagse Comedle: ..Een vlo ln 't oor" van Geor ges Feydeau. Pavllloentheater. 20 15 uur: Nieuwe Komedie: „De ruiters" van Aristopha nee. Circustheater. 20.30 uur: Ned. Dans Theater met. ..Three pieces". Nocturne" „Carmina Burana". m.m.v. Ned. Ballet Orkest. ZATERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedle: „De humorist" van John Os borne. Paviljoentheater. 20 15 uur: Nieuwe Komedie: „De ruiters" van Aristopha nes. ZONDAG Kon Schouwburg. 14.00 uur: Haag se Comedle: .De humorist" van John Osborne. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Het wijde land" van Arthur Schnitz- ler. MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle: „Trommels en trompetten' van Bertolt Brecht. BIOSCOPEN ('amera: „Bambi", a. 1. Dag. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15. Nachtvoorstel ling vr. en zat.: „Bonjour trlstesse", 18 1r„ 23.30 Lldo: „Pas op je tellen". aJ. Dag. 27.30. 7.00. 9.15. Zondag 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15. Luxor: „Angélique en de sultan" 18 Jr. Dag. 2.30. 7.00, 9.15. Beide kerst dagen en zondag 2.30, 4.45, 7.00. 9.15. Studio: „Manon 70". 18 jr. Dag. 2.30. 7.00. 9.15. Zondag 2.30. 4.45. 7.00. 9.15 Rex: „De 4 dollars der wraak". 14 Jr Dag. 2 30, 7.00. 9.15. Vrijdag en zat. nachtvoorstelling ,,'s Nachts langs het strand". 18 Jr.. 23.30. Trianon: „Shalako". 14 jr. Dag. 2.30, 7.00. 9.15. Zondag 2.15. 4.30. 7.00, 9.15 TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Tentoonstelling Paul Citroen als verzamelaar 10 uur voorm.- 4 uur nam. (t.e.m. 2 febr. (Zondag gesloten). ut Latcenhal: Dag 10—0 uur. eond i 6 uur Rijksmuseum van OudhedeD (Ra penburg 28): Werkd 10 uur voorm - 5 uur nam.: zond 1-6 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1) dag 10—8 uj zon dags 1-6 uur nam RUksmuseum voor de geecbiedenls der natuurwetenschappen: Dag 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Tentoonstelling ..Viva Mexico Werk dagen li uur voorm.6 uur nam.; zon eD teestdageD 16 uut aam (t.e.m, 17 Januari). Ned.-Legermuseum: Geopend maandag tot eD met vrijdag 9 uur voorm 6 u. nam.: zon - sd feestdagen 1-6 uur nam HULP NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uur tot woensdag 12 u waargenomen door het Dlaconessenhuls Van vrildag 12 uur tot zaterdag 12 uur door 't St Ellsa- bethziekenhuls Op andere werkdagen en op zondag door het Acad. Zieken huis. Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen: Haven Apotlheek. Haven 18. tel. 20085 De zaterdag-, zondag- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallen- burg te Leiderdorp wordt waargeno men door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten z(jn de gehele week geopend. Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur uitsluitend voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle: „En lk dan?" van Annle M. G. Schmidt. WOENSDAG Kon Schouwburg. 20.15 uur: Thea ter: „Venus op mars" van Goldonl. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedle; „De humorist" van John Osborne. Zichzelf doodgeschoten De schutter, die, zoals gisteren gemeld, in het noorden van de staat New York zijn vrouw, haar zuster, een twaalfjarig meisje en een tienjarig jongetje had doodgeschoten, heeft tenslotte na een vuurgevecht van een uur met de politie, de hand aan zichzelf geslagen, eveneens door een kogel. Nog drie personen verkeren in levensgevaar tengevolge van schoten van de man. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 nor Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vllsslngen zwaar bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. Zuid-Limburg zwaar bew. Luchth. R'dam zw. bew. Aberdeen Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Nice Oslo Parijs Rome Stockholm '.V enen Zürlch onbewolkt onbewolkt sneeuw geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zwaar bew. geh. bew. sneeuw sneeuw onbewolkt onbewolkt onbewolkt mirt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt onbewolkt onbewolkt geh. bew. motregen zwaar bew. zwaar bew. sneeuw geh. bew. Sf3 C3 JÜ 10 2 0 -7 -10 0.6 -7 -12 0.3 -1 -1 20 13 8 13 -2 12 4 0 -4 -10 6 3 0.4 9 5 0 -4 -4 0.2 -2 -6 11 -1 -1 16

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2