Fransen moeten duivels uitbannen Nieuw kabinet van Tsernik met realisten Brieven aan Dutschke doen boekje open De Gaulle in zijn nieuwjaarsrede tot de natie: Handen en Lippen ruw?puppL MINDER LINTJES VOOR ENGELSE AMBTENAREN Tovenaar van Marsal toch gearresteerd Smrkowski blijft omstreden Drama Biafra gaat boven krachten van Rode Kruis Eerste Russische harttransplantatie in november jX LEIDSE AGENDA PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 JANUARI 196! (Van onze correspondent) PARIJS (GPD) Der traditie getrouw heeft ook op de af gelopen oudejaarsavond Fr ankrijks staatshoofd generaal Char les de Gaulle zich weer tot de Fransen en Franqaises gewend om hen uit het diepst van zijn hart, zoals hij nadrukkelijk ver zekerde, een goed 1969 toe te wensen. Een hart, dat gelijk hij het eveneens uitdrukte, wel door zorgen werd gekweld, maar niettemin toch vervuld bleef van hoop en vertrouwen in de toekomst. Als verklaring van de mei- en ju- nicrisis haalde de generaal duivels en zeemeerminnen tevoorschijn die de Fransen toen plotseling in hun macht, bleken te hebben gekregen. Als een wijze grootvaderlijke profeet, be zwoer hij het Franse volk die duivels voor altijd te begraven en uit te ban nen. want het land had de ravages van die diabolische interventie nog lang niet overwonnen. Daarom zal zo herhaalde hij nogmaals, niet meer worden geduld dat de studenten zich opnieuw door anarchistische ni hilisten laten verleiden, terwijl de saneringsmaatregelen gehandhaafd zullen blijven tot het economisch evenwicht definitief is hersteld. Hij' kondigde nogmaals aan dat de participatie van de arbeiders en de studenten in de leiding van onderne mingen en universiteiten voor 1969 hec wachtwoord blijft. Generaal De Gaulle verzuimde echter de datum te noemen waarop het beloof de referendum over de hervorming van de senaat en de decentralisatie zal worden gehouden. In zijn over zicht van de buitenlandse problemen in 1968 viel op, dat hij de Russische inval in Tsjecho-Slowakije over het hoofd zag. doch daarentegen, even eens gistermiddag in een toespraak tot het corps diplomatique, wel met zware nadruk Israël aan de schand paal nagelde dat zich nu opnieuw aan de eigendommen van een be vriende mogendheid had vergrepen. Een korte passage dat. Frankrijk zijn traditionele vriendschappen trouw zou blijven, was kennelijk voor de toekomstige president der Verenig de Staten Nixon bestemd met wie Pa rijs de beste relaties hoopt te zullen onderhouden. (ADVERTENTIE) Het Franse staatshoofd deed niet temin zijn uiterste best te doen ge loven dat zijn land niets van zijn ambities als grote mogendheid had opgegeven, al moest hij dan ook met enige spijt constateren, dat Frank rijk de eerste reis naai- de maan aan een nog machtiger mogendheid had moeten overlaten Tot dile interna tionale ambities behoren intussen een voortzetting van de verzoeningspoli tiek in Europa, de opname van Chi na in het concert der grote mach- I ten, een internationale regeling met behulp van Frankrijk uiteraard, van de crisis in het Midden-Oosten en de opening van de mogelijkheid aan het I „Franse volk van Canada" zijn eigen nationale leven te mogen leiden. Ofschoon Frankrijks staatshoofd dus nog niet laten kon adviezen en waarschuwingen aan het adres van vele andere regeringen uit te delen, wist hij zich voor het eerst nu toch dertjes zijn jongste belevenissen op- President De Gaulle tijdens l gesprek met Libanese diploma te onthouden van al te nadrukkelij- haalde, die hy gegoten had in de de nieuwjaarsreceptie op het Ely- i ten. Rechts de Libanese atnbas- ke loftuitingen voor de eigen ver- vorm van een sprookje waarvan de see met een bezorgd gezicht in i sadeur Takla. diensten. Met zyn nieuwjaarsbood- moraal uit zichzelf opdrong: in de. schap deed hy wel wat denken aan toekomst zich nog gehoorzamer aan >4.. een hoog bejaarde patriarch die voor zyn leiding en zyn raadgevingen te een gehoor van niet al te brave kin- onderwerpen LONDEN (GPD» By de onder scheidingen op nieuwjaarsdag viel het op. dat het aantaal ambtenaren, dat onderscheidingen ontving, verge leken by vorige jaren sterk vermin derd is. aangezien de Labounregering besloten heeft voortaan alleen top functionarissen te bedenken. Daar entegen viel de dank der regering ten deel aan een record aantal industrië le leiders, die zich voor de Britse uit voer, waarvan zoveel afhangt voor het land, byzonder hebben ingespan nen. Voorts viel de nadruk op dege nen, die zich verdlensteiyk hebben gemaakt voor verzoening tussen de rassen. De in Trinidad geboren diplo maat Sir Learie Constantine <67), in zijn jonge jaren een bekend cric ket-spel ei* en in latere tyd een ver- öiensteiyk lid van de raad voor ras- senbetrekkingen. is in de niet-erfe- lyke adelstand verheven en zal a'ls zodanig lid van het Hogerhuis wor den. Het is voor het eerst sinds vyf- t.ig jaar. dat hiermee weer een niet- blanke in het Hogerhuis komt. By de overige benoemingen trekt de aandacht, dat de Britse en Europese bokskampioen zwaargewicht Henry Cooper officier in de Orde van het Britse Ryk wordt. Dezelfde onder scheiding ontving de zangeres Vera Lynn. (Van onze correspondent) PARIJS (GPD) Maurice Ge rard, ofwel ,de tovenaar van Mar sal" in Lotharingen, is door de Franse politie tezamen met zijn vrouw en vier zijner „discipelen" in voorlopig arrest gesteld. Gerard had op 25 november bij de politie aangifte gedaan van de ver dwijning van twee zijner vyf kinde ren die, volgens zyn zeggen, 's nachts gekidnapt zouden zyn. Die lezing had hij gedurende al die tijd van het politiële onderzoek volge houden, zonder dat de politie er eni ge aanwijzing had gevonden waar door aan Gerard's verhaal geen ge loof kon worden gehecht. Overigens is het de politie nog evenmin gelukt de tovenaar en zyn vrouw direct in beschuldiging te kunnen stellen van schuld of mede plichtigheid aan de verdwijning van hun beide kinderen die geesteP'k en lichamelijk niet normaal waren. Ze zijn gearresteerd onder de verden king hun kinderen ernstig te heb ben verwaarloosd. PRAAG (Reuter, AP, DPA) Tsje- Tot minister van Buitenlandse Zaken choslowakye is met ingang van het werd benoemd Jan Marko, een tot nu nieuwe jaar een federatie geworden, toe weinig bekende Slowaakse econo- bestaande uit twee gelykgerechtigde mische en technische deskundige, die socialistische republieken, een Tsje- wort beschouwd als vooruitstrevend, chische en een Slowaakse en met was minister zonder portefeuille in twee staatsburgerschappen. Met de het kabinet-Tsernik tot april van het federalisering is een oude wens van vorige jaar. de Slowaken in vervulling gegaan. I Er zyn vier vice-premiers in de nieuwe regering. Het zijn: Wales, de Een van de eerste stappen was vroegere minister van Handel. Co- eind december het formele aftreden w van de regering van premier Tsernik lotka, vroeger rechter aan het inter nationale hof van justitie in Den Haag, vice-premier van de aftreden de regering en progressief. Hamoets, vice-premier in de aftredende rege ring en een deskundige op het gebied van de handel met de landen van het oost-blok; hij wordt beschouwd als waakse regering zal leiden staat oftl- m voorstander van de economisch, cieel nog ntet vast. hervormingen: Volgens diplomatieke kringen m vierd(J vl remiel. d>. Samue, Praag kan de nieuwe regering wor-puta de voorzitta. yan het s]0_ den beschouwd als één van de nud- waakse nationale front, denweg, tussen progressieven en con- Het is een kabinet van Deze is met de vorming van de nieu we bondsregering belast De toekom stige regering van de Tsjechische re publiek komt onder leiding van Sta- nislaw Razl. tot dusver minister voor de Chemische Industrie. Wie de Slo- I servatieven zogenaamde realisten. vooruitstrevenden zoals de econoom Ota Sik, de onlangs afgetreden mi nister van Buitenlandse Zaken Ha- jek en de vorige minister van Onder wijs Jan Kadiets ontbreken dan ook, zoals ook al werd verwacht. Een van de voornaamste vragen, nameiyk wie de leider zal zijn van het nieuwe federale parlement, zal waarschymyk omstreeks het midden van deze maand kunnen worden be antwoord De huidige voorzitter, Jo sef Smrkowski is een vooraanstaan de progressieve figuur. De Russen zyn tegen hem en hy staat momen teel onder sterke druk om een min der belangrijke functie in het nieuwe parlement te accepteren. Over veranderingen in de leiding van de communistische party is niets bekendgemaakt. De eerste secretaris is Alexander Doebtsek. De party is zeer belangrijk omdat zy de politiek vastlegt die de regering moet uitvoe ren. Samenstelling In het nieuwe kabinet van Tsernik zijn vier vice-premiers, zeven minis ters en zeven voorzitters van de staatscomité's die de rang van minis-1 ter hebben. Leden van de vorige re gering die ook in het nieuwe kabinet j zitting hebben, zyn luitenant-gene-1 raai Dzoer (minister van Defensie),] Pelnar (minister van Binnenlandse i Zaken), Wlaskak (minister voor Eco- i nomische Zaken». Sucharda (minis-1 ter van Financiën) en Stantsel, mi nister van Arbeid en Sociale Zaken Twee van de meest prominente Tsjechoslowaakse leiders hebben hun Uitgespio en funct,ie als vice-premier neergelegd Hu omniKim maar hun machtspositie blijft ge handhaafd door de belangrijke par tyfuncties die zy bekleden. Het zyn Gustav Hoesak, de Slowaakse party- leider en Loebomir Stroegal, de Tsjechische partyleider. GENEVE (AP. AFP) De pre- snlent van het internationale Rode Kruis. Gonard heeft gewaarschuwd dat alleen door een snelle gezamen- I ljjke actie van de hulporganisaties I in de wereld voorkomen kan worden dat miljoenen mensen in Biafra en Nigerië van honger omkomen. In een nieuwjaarsboodschap zegt president Gonard dat de internatio nale hulpacties in de door strijd ver scheurde gebieden hebben gezorgd dan ongeveer anderhalf miljoen vrouwen en kinderen tydelyk gered zijn van een wisse dood. Het Inter nationale Comité is echter aan het einde van zijn mogelykheden tot hulpverlening gekomen", aldus Go nard. Hy voegt hieraan toe dat de omvang van het drama in dit deel van Afrika de beperkte mogelijkhe den van het Rode Kruis te boven g?at. Biafra heelt voorgesteld een deel van de rjvier de Niger te neutrali seren voor de aanvoer van hulpgoe deren. Deze „corridor" zou moeten lopen tot Ogoeta, dat nog in handen van de Biafranen is. Het voorstel was vervat in de nieuwjaarsboodschap van de Biafraanse leider Ojoekwoe. die pleitte voor nieuwe pogingen om de oorlog tot een einde te brengen. V olgens hem bestaat er een ruim gebied waarop de twee partijen tot wederzijds voordeel kunnen samen werken. MOSKOU/PARIJS (AP) In de „Literatoernaja Gazeta" (Letter kundige Gazet) is gisteren bekend gemaakt. dat bijna twee maanden geleden voor het eerst in de Sowjet- Unie een hart is getransplanteerd. Het blad vermeldde niet waarom dit pas nu kon worden gemeld. Er zouden nog vijf patiënten voor een dergelijke ingreep in gereedheid worden gehouden. Uit het artikel blijkt dat op 4 november in Lenin grad het hart van een 19-jarig meis je, dat om het leven was gekomen, toen zü onder een rijdende trein te rechtkwam, werd overgebracht in het lichaam van een vrouw van 25 jaar oud, die evenwel 33 uur later ook is gestorven. Philip Bla'iberg uit Kaapstad, de man die nu al meer dan een jaar leeft met een nieuw hart, heeft gis teren een telefoongesprek gevoerd met de tweede overlevende van een harttransplantatie, de Franse Domi nicaan Charles Boulogne. Een Frans radiostation had gezorgd voor een telefoonverbinding tussen Parys en Kaapstad. Blaiberg vertelde zijn „collega," dat hy dis dag, nieuw jaarsdag, voor het eerst na zijn ope ratie een borrel had gepakt. „Dan ligt u stukken achter by my',' zei de Franse monnik. „Ik ben er al weer een hele tyd geleden aan begon nen." Vermoedelijk zullen de twee man nen samen het glas heffen, als Blai berg met vrouw en dochter dit voor jaar naar Europa komen. Philip Blaiberg zei dat hij vanaf eind maart begin april zes weken in Europa denkt te zyn. VRIJDAG De Lakenhal Nieuwjaarsvergadering Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland 3.30 uur nam. Oegstgeest Rljnzichtweg 27) Vol le Evangelie-gemeente Spr. da. K. van Twillert 8 uur nam. Au berge Francalse (Klok~*.«eg 19) Cabaret Peter de Jong m.m.v. ten Hooven 9 uur nam. Titus Brandsmaln. 76 ,.De Duikboot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-10 uur nam. Oude Vest 13 Evang. christengemeen schap Ecclesia 8 uur nam. Rijnlandslyceum (M. H. Tromplaan 1) Gem. voor oorspronkelijk christen- dom, afd. Oegstgeest. Spr. evang. N. v. d, Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen 11.30 uur dienst. Ons Centrum (Hooigracht 84): Nieuwjaarsbijeenkomst Hum. Verbond 3 uur nam. Oude Rijn 3. Pinkstergemeente Spr dhr. Meijer. 2 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoorstellin Gezelschap ..Globe" met „Het spel der vergissingen" 8 uur nam. Oegstgeest (Hazebosln. 101) Ope ning nieuw gebouw Chr. Kweekschool 2 uur nam. Diamantpl. 27 Bahai-gespreksavond 8 u. nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. Koningskerk N.C.V.B. afd. Noord ®Pj"' lult. Warmerdam over „Taak en achtergrond van de vrouwelijke militai ren korpsen" 8 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoorstelling Gezelschap „Globe" met „Het spel der vergissingen" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Camera: .Bambi". a. 1. Vanaf eerste kerstdag. Belde kerstdagen en zondag 2 30, 4,45. 7.0Q en 9,15. Nachtvoorstel- 18?r V23 3™ zat-: ..Bonjour trlstesse" LIdo: „Pas op je tellen", a.l. Dag, 2.30, 7.00, 9.15. Beide kerstdagen en zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15. Luxor: „Angélique en de sultan" 18 jr. Dag. 2.30. 7.00, 9.15. Beide kerst dagen en zondag 2.30, 4.45, 7.00. 9.15. Studio: „Manon 70", 18 jr. Dag. 2.30, 7.00. 9.15. Beide kerstdagen en zondag 2.30. 4.45. 7.00, 9.15. Rex: „De 4 dollars der wraak". 14 Jr Dag. 2.30 7.00, 9.15. Belde kerstda gen en zondag 4 voortrellingen. Vrij dag en zat. nachtvoorstelling ,,'s Nachts langs het strand". 18 jr., 23.30. Trianon: „Shalako", 14 Jr. Dag. 2.30, 7.00, 9.15. Beide kerstdagen en zondag: 2.15. 4.30. 7.00. 9.15. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Tentoonstelling Paul Citroen als verzamelaar 10 uur voorm.- 4 mir nam. (t.e.m. 2 febr. (Zondag gesloten ut baxenhal: Dag 105 uur: zond i b uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28) Wertd 10 uur toorm - n uur oain„ zond 1-5 uur nam David Eisenhower, kleinzoon dochter van de a.s. president, in van de oud-presidentvertoeft Florida, waar zij hun witte- met zijn jonge vrouw Julie Nixon, I broodsweken doorbrengen. DAGELIJKS Dillgentla 20.15 uur: (behalve 31 dec.) Wim Sonneveld Show m.m.v. Ina van Faassen. Joseph's place. zon. (t/m do. 21.00 uur; en Tiffany's vr. t/m 31 dec Plano en Rythme m.m v. Lila Herna- dez. Paul Weeden en Ed Jones. Tlieater Pepijn 20.30 uur: (behalve 29. 30. 31 dec.) Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: „Dag en nacht". Schietpartij Een sluipschutter heeft gisteravond kort voor midder nacht vier personen doodgeschoten en acht anderen gewond in het ge bied aan de voet van die Adirondacks, ongeveer 50 km. ten noordoosten van Syracuse in het noorden van de staat New York. De politie is een grote jacht op de schutter begonnen. De ween omst andigheden werken echter tegen, er woeden sneeuwstormen. (Van onze correspondent. Rudolph Bakker BONN Sinds in maart van dit jaar schoten op de Berlynse Kur- flirstendamm klonken en de studen tenleider Rudi Dutschke in de sche del getroffen lneenzeeg, is het stil geworden om de toenmalige burger- schrik nummer één. De dader wacht nog op zyn proces, het slachtoffer kan weer praten, schryven en le zen, de opstandelingenleider van wel eer heeft de bondsrepubliek verlaten Soms brengen de kranten een be richt hoe hy van het ene elegante oord in Italië op weg is naar het an dere. Dezer dagen werd de eerste foto gepubliceerd: Dutschke met vrouw en kind op het Stazione Termini van Rome. Rykgeworden literaten en Italiaanse gravinnen hebben de on blusbare volkstribuun met zyn hese stem en zyn voor het volk te gecom pliceerde boodschap in bescherming genomen. Nederland heeft Dutschke de toegang ontzegd, zoals het dat eer- tyds Willy Brandt deed toen deze voor de Gestapo op de vlucht was. Citaten De Gestapo duikt op in de honder den brieven, die Dutscke op z'n lan ge ziekbed ontvangen heeft. Een bloemlezing hiervan is in boekvorm by het Voltaire-Verlag in Frankfort verschenen. De brieven zyn gedeel- telyk in facsimile afgedrukt. Ze vor men een beklemmende en soms tot I tranen roerende lectuur. „Je hebt niet drie maar vier kogels verdiend. Jammer, één heeft gemist, maar je zult niet verrekken maar je hele leven kreupel biyven en ïyden lyden schryft een kenneiyk ge ïnspireerde anonymus. „Lieve Gretchen, dat was een on- gelooflyke ervaring gisternacht aan 1 de telefoon. Een ogenblik scheen je stem zo vreemd, ik was er niet zeker van dat je het wel was. Toen zei je „ja" in plaats van „yes" en het klonk zo Duits gekleurd, dat ik eerst twy- felde. Toen herkende ik je stem. la ter. toen je sprak". Dit schryft de va der van Rudi's vrouw een apotheker uit Boston, die de nacht van het dra- I ma nog opbelde en veel hulp van de telefonistes kreèg, zoals hij schreef „omdat ze waarschynlyk onder de indruk waren dat het gesprek uit Amerika kwam en het voor belang- ryker hielden dan het was". En dan is er die anonieme brief met hakenkruisen in stumperige cir keltjes: „Dutschke jy communisten- zwyn, ik kom naar Berlyn en maak je van kant. Wij houden van Hitier". Schoolkinderen sturen brieven met plakplaatjes uit poëziealbums. De jongste briefschryver is 6 jaar. j de oudste in de tachtig. De scheldbrieven zyn het interes- 1 santst. Ze zyn overigens niet typisch Duits, hoewel vanzelfsprekend met I typisch Duitse begrippen doorspekt. De Gestapo, de SS, het vergassen. Er wordt van doodslaan en doodran selen gesproken, van kreperen en van leegbloeden. Zowat iedere Dut- schke-hater schrijft byna stereotiep: „Ga naar Oost-Duitsland terug, communlstenzwyn, daar hoor je thuis". Enige tijd geleden verscheen in de Bondsrepubliek een boekje met scheldbrieven die aan kranten wa ren afgezonden. De toon was dezelf de, al ging het om andere dingen. In ons land denke men aan de uit gave „Zo is het toevallig ook nog 's een keer", indertijd bij Polak en Van Gennep verschenen. En aan de aanvallen die toentertijd Mies Bouw man moest doorstaan, aanvallen waarvoor ze capituleerde. Alleen per brief De Inleiding van Rudi Dutschke in het boekje dat aan brieven voor en tegen hem gewijd is, bevat veel behartenswaardige opmerkingen, ook wanneer men het niet met Dutsch- ke's revolutie-idee eens kan zyn. Zo schrijft hy: „De vele brieven tegen my kan men niet politiek of sociolo gisch veralgemenen. Ik ben overi gens van mening dat het grootste gedeelte van de briefschryvers die my of spoedig anderen —willen dood schieten. alleen maar In een brief iets konden doen. maar niet in wer- keiykheid. Het btfna angstaanjagend aantal brieven voor my is meer dan ooit te voren een rechtvaardiging, een teken van de eigen onderdruk king, zwakheid, angst, van een door het systeem aangeleerde lafheid. Het met-doen moet de mens van heden karakteriseren. De brieven van oude mensen, die tientallen jaren onder drukt heen- en weergejaagd werden, zie ik anders. In hen leven nog ele menten van hoop op een ander le ven in een menselyke samenleving". Dutschke wil ook de moordenaar Bachmann niet „in werkelykheid als schuldig aan de aanslag" zien. En Dutschke gaat verder in zyn in leiding tot de bloemlezing van de brieven: „Bachmann werd dagelyks door kranten van Springer en van de NPD bepaald. Hy heeft het werke lijke wezensmerk van deze samen leving als eerste uitgevoerd. Nimmer werd de verdringing van de fascis toïde elementen de zogenaamde rust, orde en veiligheid zo duidelyk zicht baar als voor, gedurende en na de aanslag". In het boekje is ook het telegram van kanselier Kiesinger afgebeeld, dat deze kort na de aanslag aan Gret chen Dutschke verzond. Gretchen scheurde het telegram na ontvangst meteen middendoor. En Dutschke vermeldt in zyn inleiding: „De tele grammen van Kiesinger, Schutz (de Berlynse burgemeester) enz. heeft Gretchen me niet eens laten zien, hoogstwaarschyniyk had ik meteen moeten kotsen i uur i Kiitsniiistuü. vim Volkenkunde- (Steenstrahit 1) du*t 10 ft u.: zon dags 1 - 6 UUT nam Rllksmuseum voor de gezcbledenii der natuurwetenschappen- Dag 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor volkenkunde; 1'ertoonstelling „Vtva Mexico Werk dagen It uur voorm.6 uur nam.; zon od leest.dagen 16 uil* aam (t.e.m. 1' Januari). Ned -Legermuseum Geopend amanda tot en met vrydag 9 uur voorm 6 v nam zon en feestdagen 1-6 UUt non- HELP NA ONGEVALLEN De poilkllnlsche behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uur to woensdag 12 u waargenomen door he' Dlaconessenhuls Van vrijdag 12 uu tot zaterdag 12 uur door 't St Ellsa- bethztekenhuls Op andere werkdagei en op zondag door het Acad Zieken huis Avond- en nachtdienst der apotheken Geopend voor spoedeisende gevallet (ook op Nieuwjaarsdag)Centraal Apo theek, Breestr. 74. tel. 20552. Apotheek R. van Breest Smallenburi te Leiderdorp ls de gehele week ge opend. Tot zaterdagmorgen 10 uur raadple ge men de eigen hulsarts, daarna to zondagnacht 24 uur uitsluitend voo spoedgevallen de dokterstelefoon 22225 Botsing Twaalf personen wei den gisteren gewond bij een botsin, tussen hindoes en moslims in Indor< ongeveer 600 km ten noorden vai Bombay. By de gevechten werdei messen, stenen en stalen staven ge bruikt. De politie heeft byna 200 per sonen gearresteerd. In Indore is eei uitgaansverbod van kracht. WEE: .-FOa.cN Vat- hedenmorgen 7 aar Amsterdam Dt Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder geh. bew. geh. bew. regen regen regen geh. bew. Luchth. R dam geh. bew. Twente regen yilssingen zwaar bew. Zuid-Limburg regen Aberdeen zwaar bew. Barcelona Belgrado Eerlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zurich licht bew. geh. bew. ij zei geh. bew. geh. bew. regen zwaar bew. geh. bew. geh. bew. sneeuw sneeuw licht bew. mist zwaar bew. sneeuw onbewolkt zwaar bew. half bew. sneeuw zwaar bew. motsneeuw geh. bew. onbewolkt half bew. sneeuw sneeuw 10 -0 12 LE tij' bei

Leidsch Dagblad | 1969 | | pagina 2