Carel Hugo veel verder ontwikkeld dan Carlisme Plan-Mansholt gaat nu naar EEG-regeringen Bezwaar van Madrid: Prins won terrein onder groepen„die er niet bij hoorden Telefoon-consternatie in het Witte Huis Maanreis 55 Argwanend Deel van Carlisme kiest de zijde van Madrid Grote concentraties in de landbouw In Japan gaan 50 Amerikaanse bases verdwijnen VS zullen Moskou danken voor hulp in „Pueblo"-zaak BIJ TREINRAMP] 43 DODEN W0LK00PMAN BESTELDE PAAR GOEDGEKOELDE BIERTJES „MISDAAD" LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 24 DECEMBER 1968 (Van onze speciale verslaggever Jan van Beek) HENDAYE (GPD) Wat het meest aan de man opvalt, is zijn eenzaamheid en zijn vrees dat hij, of een van zijn mede standers, fouten maken, die de Spaanse regering nog meer zouden prikkelen. In het „hotel Du Midi" in de Franse grensplaats Hendaye, op slechts enkele honderden meters afstand van Spanje, zit hij in een burgerlijke tweederangs hotelkamer opgesloten als een soort gevangene van zijn eenzaamheid. Enkele leden van de Spaanse veiligheidspolitie logeren in hetzelfde hotel, naast voormannen van de Carlistische beweging, te oud en invalide om zich gemakkelijk te kunnen verplaatsen naar het naburige Irun op Spaans grondgebied, waar enkele jongeren hun intrek hebben genomen. I je geen vliegen in je mond. als je I hem gesloten houdt", zegt hü. Jazeker, maar men zegt ook dat Journalisten van verschillende na- 'de vliegen die er dan al inzitten, er tionaliteiten. die het hotel omringen niet meer uit kunnen. Heeft u veel worden afgescheept met de medede- vliegen in de mond? „Dat weet ik ling dat Prins Carel Hugo allang is 1 nu nog niet, misschien zitten er nog afgereisd naar Parijs. Een correspon- I een groot aantal in. na dit inter- view" Het Carlisme is taboe tUdens het gesprek. De prins vindt dat hij daar in het verleden in interviews al vol doende over heeft gezegd. Voelt hü zioh dan een martelaar van het re gime van Franco? „Nee. ik voel mij geen martelaar. Ik kan begrijpen dat de berichten van de laatste da gen die indruk kunnen wekken. Ik heb geen roeping tot het martelaar schap". Als hij in de nabije toekomst niet. naar Spanje terug mag. zal hü zich dan dicht bij de Spaanse grens ves tigen? Daar ziet Prins Carel geen reden toe. De moderne communica tiemiddelen zijn zodanig ontwikkeld dat de afstand er dan niet meer toe doet. Waarom doet hij dit alles? Is het wel de moeite waard om -zich al deze problemen op de hals te ha len? „Een man zoekt zich een taak. De mijne is om tezamen met grote groe pen Spanjaarden een oplossing te vinden voor de democratisering van het land. Een daarmee bedoel ik dat Spanje niet over de mensen heen, niet vóór hen wordt geregeerd, maar dóór hen". Het gesprek wordt bijgewoond dooi de algemene secretaris van de Car listische beweging. Jose Zabala, een forse, maar kleine man van vijf en dertig jaar. die nu een dodeltfk ver moeid hoofd heeft. Volgens hem zou de prins meer kunnen zeggen. Maar Carel Hugo blijft bij zijn standpunt. Het is duidelijk dat hü blüft hopen daar een aantal stijve ledematen en °P een herroeping van het bevel, dat hebben over- als weinig minder dan een blun- I der beschouwt. dent van een Nederlands dagblad werd misleid doordat de chauffeur van de prins koffers in de zwarte, met witte gordijntjes afgeschermde Fiat 2100 ging laden, waarna Carel Hugo zelf instapte met de medede ling dat hij vertrok. Er werden foto's gemaakt en men wuifde hem vaar wel. Vijf minuten later was de prins weer in hotel Du Midi terug. De correspondent was al op weg naar Parijs. De prins is argwanend en wil geen verklaringen afleggen voordat de situatie, waardoor hij door het bevel tot uitwijzing uit Spanje in verzeild is geraakt, is opgeklaard. Is dit bevel dan niet onherroepe lijk? Prins Carel is er duideUjk zo door verrast, dat hü niet weet wel ke krachten er in het Spaanse regi me aan het werk zün geweest. Be roep bleek onmogelijk, omdat de Spaanse ministerraad onder voorzit terschap van generaal Franco vrij- dag j.l. in zün wekelükse zitting bij een was en zich niet liet storen. Vol gens de korte berichten in de Spaan se kranten zou de prins verzocht zün uit eigen beweging het land te ver laten. Hü heeft dat niet gewild, zo dat hü onder politiegeleide over de grens is gezet. In het hotel in Hendaye heerst een sfeer als van een samenzwering. De Opperste raad van het Carlisme is er büeen om de prins verslag uit te brengen van de ontwikkelingen In Spanje. In Pamplona is het tot ge vechten tussen Carlisten en de poli tie gekomen. Enkele mannen en vrouwen die alleen maar de schaal van „eenza mer" te zün De man, Carel Hugo is ongetwij feld veel verder geëvolueerd dan de beweging, waarvan hij de exponent is geworden. De vraag is terecht of hü feitelijk niet reeds zover van het nog steeds levende doctrinaire en Carlisme U verwijderd dat hij. ex- ten tijde van Paus Leo XIII levende pansüe zoekend voor zijn eigen poli tieke ontwikkeling, de Spaanse boe- rencommune. waaruit het Carlisme is geborene heeft verlaten en terrein heeft gewonnen onder groepen die traditioneel nooit tot deze beweging blauwe plekken van gehouden komen die tonen aan de prins. Er is een robuste man bü die omstandig uitlegt hoe hü zag dat een politieman een Car list op leef tijd te pakken nam. Koelbloedig Botsingen Is de prins niet bang dat zün uit wüzing de licht ontvlambare Carlis ten tot ernstige conflicten met de po litie zal drüven, of is dat wellicht de bedoeling? De prins hoopt van niet. Hü heeft eü" volgelingen gevraagd orde en rust te bewaren, totdat de storm voorbü zal gaan. „Het Carlisme is ..Hoe slaat Prinses Irene zich door deze situatie?" De prinses wordt in Madrid niets in de weg gelegd. Vol gens Carel Hugo heeft zij de situatie met noordelijke koelbloedigheid on dergaan. Haar schoonouders. Xavier en Magdalena Bourbon Parma. zün in Madrid en ook Marie Teresa, de jongste zuster van Carlos. De prins verwacht dat Irene spoedig naar Hendaye zal komen, volgens hem is er nog geen wijziging in de plannen om op 28 december in Utrecht aan een gedisciplineerde beweging die j wezig te zün bü de doop van de jonge gewend is het advies van de leiders Prins Johan Friso. Hü zegt nog geen op te volgen". Duidelüke politieke reden te zien om van dat voornemen besluiten zoals uitwüzing. roepen vol gens hem echter altüd conflicten op Dat zün risico's, waarvoor men hem niet verantwoordelük kan stellen. Wat is volgens hem dan de reden dat bü voorbeeld in Pamplona de Carlisten zün advies niet hebben op gevolgd? „Als je oudere mensen ziet slaan, dan doe je daar iets tegen". Dat is volgens zün mening een plicht. Niet veranderd Volgens Carlistische kringen in Ma drid, zou Prinses Irene thans de lei ding van het Carlisme overgenomen hebben. Is dat juist? Prins Carel is uiterst verbaasd over dit bericht. HU zegt: „Het Carlisme wordt geleid door een hoge raad en daarin is door mün uitwijzing niets veranderd. Ik zelf heb nooit de leiding van het Carlisme gehad. Dus zie ik niet in hoe men er bij komt dat Irene die nu wel zou krijgen. Prinses Irene leeft in Spanje als mijn vrouw". De prins antwoordt moeilyk. lang zaam en weloverwogen. Hoewel zün besluit vaststond geen enkele verkla ring af te leggen, heeft hü tegenover mü en een vertegenwoordiger van de NTS een uitzondering willen maken, op voorwaarde dat hem geen poli tieke vragen zouden worden gesteld. Maar de verleiding is groot. De laat ste tüd heeft de prins veel contact gehad met de rumoerige universitai re milieus van Spanje. Kan het zijn dat dit een reden voor zün uitwüzing is geworden? „Wat die reden precies is. dat is mü niet bekend Dat zoudt u daarom aan de bevoegde mensen in Madrid moeten vragen". Vliegen in de mond Hij wil evenmin iets over ztfn plannen voor de onmiddelhjke toe komst zeggen. Waarom dan deze te rughoudendheid0 .Volgens een Spaans gezegde krüg af te stappen. „De laatste jaren heb ben wü steeds het oude jaar gevierd in paleis Soestdijk. Als de situatie niet verandert hoop ik er dit jaar weer te zün". Hü is onzeker, in het hotel ratelt de tele foon. Er is een verbinding met Ma drid. Na een lang gesprek is de prins nog meer gesloten. Zijn eenzaam heid blükt weer duidelük. Windmolens Vecht hü tegen windmolens? Een moderne Don Quichotte? In de mees te publikaties in Nederland en daar buiten blüft men hem zo voorstellen, blüft men hem verbinden aan het historische Carlisme van de vorige eeuw. Het is een erfenis die hij heeft meegekregen, maar die hij duidelijk onder boedelscheiding heeft aan vaard. Het vergroot in de situatie, waarin hü thans terecht is gekomen. (Van o ze correspondent Jan van Beek). BARCELONA (GPDI De Natio nale Broederschap van ex-Carlisti- sche strüders in de burgeroorlog heeft vandaag de ayde van het re gime van Franco gekozen. Gisteren gaven zij een- nota uit, waarin zü ontkenden dat de „opperste raad van het Carlisme die zaterdagmiddag een communiqué uitgaf om te pro testeren tegen de uitwijzing van Prins Carel Hugo, het recht had om officieel in de naam van alle Car- listen te spreken. Zü herinnerden er aan dat gene raal Franco de nationale leiding van het Carlisme had afgeschaft met zün decreet- van de 19de april 1937, waarbü hij alle politieke krach ten die aan zün zijde vochten, ver enigde. Bovendien verklaarden zü dat zü de aanspraken van Prins Carel Hugo op de Spaanse troon niet steunden, omdat h{j geen Span jaard Ter verduideljjk'ng: deze broeder schap verenigt slechts een k'ein deel van de Carlis+ische oud-strijders uit de burgeroorlog. waren aangetrokken, economen, stu denten en arbeiders I Dit is hem noodlottig geworden. I Men vergist zich te menen dat Fran co ook maar één vinger zou uitsteken om een traditionele en conventionele I exponent van het Carlisme uit te wü- zen. Hü zou er eerder de voorkeur aan geven een dergelyke figuur in zün land naar voren te halen als in lachertje voor het democratische bui- i tenland. Het past helemaal In de po litiek van de slimme generaal het controversionele Carlisme als be- lachelük anachronisme te laten voortbestaan. Door de activiteiten van Carel Hu- go is dit niet langer het geval en zün uitwüzing is daar het gevolg van. De uitwüzing heeft een moeizaam tot stand gebrachte communicatie met andere bevolkingsgroepen in Spanje doorgeknipt. Daar bieden de moder ne communicatiemiddelen geen re medie tegen, omdat in dit geval het contact was opgebouwd als persoon lijke relatie, die van over de gren zen niet meer mogelük is. Daardoor is Carel Hugo een soort gevangene in het oud-modisdhe ho telletje Du Mida in Hendaye. TOKIO iAFP> De Verenigde Staten hebben de Japanse autoritei ten voorgesteld, ongeveer vüf tig Amerikaanse militaire bases in Ja pan op te heffen of aan Japan over te dragen. De Amerikaanse ambassadeur ln Japan heeft nader verklaard, dat dit aantal ongeveer eenderde is van het totaal aantal Amerikaanse bases in Japan. De VS zullen een verdere in krimping van de Amerikaanse mili taire installaties in Japan overwe gen. BRUSSEL (AP» De EEG heeft heeft een Westduitse landbouworga- «isteren bijzonderheden bekend- I nisatie gesproken van „collectieve gemaakt over Mansholts tienjaren- boerderüen" en het „bolsjewiseren plan van 90 miljard gulden, dat ten i van West-Europa. Mansholt zegt doel heeft de landbouwbevolking tol de helft terug te brengen en dege nen. die op het land blijven werken, te stimuleren zich in coöperatieve on dernemingen op grote schaal te ver enigen. De produktle-eenheden zou den op zijn minst 80 hectaren voor de grote oogsten, zoals granen, moe ten beslaan. Op de zuivelboerderiien moeten op z'n minst zestig koelen zijn en 150 dieren op boerderüen voor vlees (450 voor varkens). Kuikens voor consumptie zouden gefokt moeten worden ten getale van 100.000 per jaar. Het minimum voor eieren zou tienduizend legkippen zün. Aan de hand van voorpublikaties is er reeds veel kritiek geweest. Zo WASHINGTON (Reuter, AP) De woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, j McCloske.v heeft verklaard, dat de Amerikaanse regering waarschijnlijk j haar dank zal betuigen aan de Sow- Jet-Unie en een aantal andere landen voor hun bemiddeling en hulp bij de ▼rjjlating van de bemanning van de „Pueblo". WOENSDAG McCloskey herinnerde eraan dat de Verenigde Staten nadat Noord Korea het inlichtingenschip had opgebracht zich tot vele landen in de wereld had gewend om hen te bewegen hun in vloed aan te wenden opdat de be manning zou wormden vrijgelaten. De 82 leden van het Amerikaanse c spionageschip „Pueblo", zün van- Kon. Schouwburg, 14.00 uur: Haags© K, Comedie. „Veertig Karaat" van Baril- j daag uit de Zuidkoreaanse hoofdstad let en Grédy. 20.15 uur Haagse Co- medle: „Een vlo in 't oor" van Geor ges Fedyeau. DONDERDAG Kon. Schouwburg, 14 00 uur: Haagse Comedie: „Een vlo ln 't oor" van Geor- Feydeau. 20.15 uur: „Ziehier, een vrij man" van Tom Stappard. DAGELIJKS Theater Pepyn. 20.30 uur (beh. maandag av. en 24 en 25 dec.) ca baret Pepijn o.l v. Paul van Vliet: ..Dag en nacht". daarentegen, dat hü de coöperatieve boerderüen alleen gevormd wil zien uit vrüe wil van de landbouwers. Zün plan houdt subsidies in om hen te stimuleren en beoogt prijsverlagin gen. welke kleinere bedrijven niet rendabel maken. Het plan is intus sen gewijzigd en daarna goedge. keurd door de veertien leden van de uitvoerende commissie van de EEG. waarvan Mansholt een der vi- ce-presidenten is. Het zal nu behan deld worden door de regeringen van de EEG landen. De in de aanhef genoemde land- bouwvorm is vooral bedoeld voor gebieden welke verschillende land- bouwprodukten hebben en waar de boeren alleen maar ten aanzien van een deel van hun produktie willen samenwerken. In de moderne landbouwbedrijven zouden al het land, alle dieren en alle machinerieën onder een enkele leiding worden gecombineerd. Zü moeten op zün minst zo groot zün als de produktie-eenheden. Als zü BOEDAPEST (MTI) De Hon gaarse spoorwegen hebben be kend gemaakt, dat bü een botsing die zich zondagmiddag ten zuidoos ten van Boedapest heeft voorgedaan. 43 personen om het leven zijn geko men en 57 gewond. Van de gewon den konden er 27 na te zijn behan deld naar huis terugkeren. Het a-an- vankelük opgegeven getal van hon derd blükt gelukkig te hoog te zijn. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat een wisselwachter een uit per vliegtuig naar huis vertrokken. Boedapest komende passagiers- Ook het stoffelük overschot van net trein op een verkeerd spoor leidde. 21-jarige bemanningslid, dat om het waardoor deze trein op een tegemoet- leven kwam toen de „Pueblo" werd komende goederentrein botste. De aangehouden, is per vliegtuig naar machinist van de personentrein, die de VS gezonden. Na het kerstverlof ernstige verwondingen heeft opgelo- zal een krijgsraad onder vice-admi- pen. wordt mede verantwoordelük raai Bowen een routine-onderzoek in- geacht, omdat hü ondanks zün I stellen naar wat tijdens de aanhou- schriftelüke instructies niet had be ding van de „Pueblo" en de detentie- merkt dat hü op een verkeerd spoor i periode gebeurde. reed. CANBERRA (AP) Een Aus tralische wolkoopnian uit Coona- barabran heeft met de noodtele- foon van president Johnson het Witte Huis opgebeld en om een paar goedgekoelde biertjes ge vraagd. Het incident vond plaats toen Johnson in december van het vorige jaar Australië bezocht voor de begrafenis van de Australische premier Harold Holt en veroor zaakte een ogenblik van wilde consternatie en een tijdelijke pa niek onder degenen, die verant woordelijk waren voor de veilig heid van de president. „Ik zat aan mijn bureau en be keek enkele borderellen, toen er Amerikanen met grimmige ge zichten binnenkwamen en zeiden dat zij een veiligheidscontrole in de zaak wilden uitoefenen"aldus de directeur van een hotel in Canberra. ..Zij zeiden dat presi dent Johso7i zou komen logeren, klopten op de muren, keken on der de bedden en kamden zelfs zeer nauwgezet het ketelhuis uit. „Er kwamen enkele lui van de PTT, die een particuliere lijn naar het Witte Huis aanlegden. Het telefoontoestel zag eruit als elk ander telefoontoestel, behalve dat het een afbeelding van het Witte Huis op de kiesschijf had". De president is nooit gekomen. Het schijnt, dat om veiligheids redenen altijd in verscheidene hotels kamers voor hem worden gereserveerd. Hij heeft in een an der hotel gelogeerd. „Wij kwamen weldra tot de conclusie, dat wij de heer John son niet in ons hotel zouden zien. Toen kwam die wolkoopman en vroeg aan de receptie een kamer voor de nacht. De meisjes boek ten hem in de kamer die voor Johnson was gereserveerd. Deze wolkoopman komt in de kamer en voor hij uitpakt grijpt hij de Kamerbediening ik wil ka merbediening", zegt de gast. „Dit is het Witte Huis" klinkt het opnieuw aan de andere kant van de lijn. Stuur een paar flesjes goedgekoeld bier naar boven", beveelt de wolkoopman. „We hadden vergeten, dat die telefoon nog in de kamer was en al gauw was het huis vol met lui van de FBI en politie die brul den: „Wie gebruikt hier de tele foon van het Witte Huis? De am bassade zweette bloed". De arme drommel in de kamer wist niet wat hij moest doen. Hij telefoon. Ér klikt iets en aan de j annuleerde zijn reservering en andere kant van de lijn zegt ie- maakte dat hij weg kwam. Hij mand: „Het Witte Huis". I wachtte niet eens op zijn bier produken maken waaraan zekere commerciële risico's zün verbonden 'varkens, eieren of kippen bijv.), dan moeten zü er op zün minst twee van maken. Ze zullen worden onderworpen aan speciale arbeidseisen. Gedurende de eerste rijf jaar zal worden geëist, dat zü hun arbeidskrachten beperken tot niet meer dan 75 procent méér dan zü feitelijk nodig hebben. Thans is er op 80 procent van de boerenbe drijven niet voldoende werk om een man volledig bezig te houden. De nieuwe typen boerderüen zouden ge vormd kunnen worden door groepen boeren tezamen of door de vergro ting van een enkele reeds bestaande boerderü- De regeringen zouden subsidies kunnen verlenen tot 30 procent van de beleggingen en met ongeveer 18.000 gulden als starthulp. Vervolg van pagina 1 De ruimtevaarders voelen zich na wat moeihjkheden, die aan een griep je deden denken, thans weer in uit stekende lichamelijke conditie. Tech nische moeilükheden van ernstige aard hebben zich ook niet voorge daan. Op een gegeven moment was er een probleempje met de klep van een koelstelsel. maar van ernstige aard was dit niet en het euvel schünt in middels verholpen te zün. De bemanning heeft in de afge lopen nacht om 3 uur Ned. tüd de boordraketten voor de tweede maal korte tüd laten branden voor een snelheidscorrectie: ongeveer 60 cm per seconde minder. Dit was nodig om vandaag in de juiste baan om de maan te komen. Andere voorziene koerswüzigingen hoefden door de gro te precisie van de lancering niet te worden uitgevoerd. Verdere vlueht Nadat de Apollo in een baan om de maan is gekomen, is het de bedoeling dat de capsule tien omwentelingen om het hemellichaam maakt alvorens terug te keren naar de aarde. De eer ste twee omwentelingen hebben in een elliptische baan plaats, daarna moet de baan in een cirkelvormige op 112 km hoogte worden veranderd. In deze banen duurt iedere omloop onge veer twee uur. Het lag in de bedoeling tüdens de tweede omwenteling een directe tele visieuitzending uit de Apollo te ver zorgen. Deze beelden van de maan worden vanavond om half zeven met beelden uit voorgaande uitzendingen op het Nederlandse televisiescherm herhaald van 18.30 tot 18.50 uur In de komende nacht heeft tüdens de negende omloop opnieuw een uitzen ding plaats, ook in ons land te zien, van 03.30 tot 03.45 uur. Na de tiende omwenteling verlaat de Apollo de maanbaan door het aan zetten van de hoofdraketmotor. Dit een van de kritiekste momenten van de vlucht. Deze koerswüziging naar de aarde moet morgenochtend om 7 06 uur Nederlandse tüd plaats hebben. De capsule moet vrijdagmiddag om tien minuten over half vüf Neder landse tüd in de Pacific landen Daaraan wüdt de Nederlandse televi sie aandacht (in kleur) van 16.20 tot 18.00 uur over het tweede net. Stadhuis (Wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. Stadhuisplein: Kerstzang 7.45 uur nam. WOENSDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zending Spr dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Oude Vest 13 Evang. Chrlstenge.; meenschap „Ecclesia" 8 uur nam Rest Van der Heijden Kath. verken ners district Leiden St. Janvierin* 8 uur nam Oegstgeest (Gemeentecentrum) K en O. Kindermatinee Ned Marionetten theater Bert Brugman 2.30 uur nam. Leiderdorp (Dorpshuls) K. en 0 Klndermatlnee Poppentheater van Frank Kooman 1.30 en 3.30 uur nam. Auberge Francaise (Kloksteeg 19) Cabaret Peter de Jong m.m.v. Donald ten Hooven 9 uur nam. Oegstgeest (Rljnzlahtweg 27) Vollr Evangellegem Spr. ds K. van Twlllert 8 uur nam. ZATERDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-gemeen te Spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Rijnlandslyceum (M. H. Tromplaan I) Gem. voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest Spr. evang. N d. Brugge. 7.30 u. nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chris tus van de heilige der laatste dagen dienst 11.30 uur voorm. DINSDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-gemee>n- te Spr. dhr. J. Zijlstra 7 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „Bambl". a. 1. Vanaf eersti kerstdag. Belde kerstdagen en zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15. Nachtvoorstel- llng vr. en zat.: „Bonjour tristesse' 18 jr.. 23.30 Lidn: „Pas op Je tellen", al. Dag 2.30. 7.00, 9.15. Beide kerstdagen en zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15. Luxor: „Angélique en de sultan" Jr. Dag. 2.30, 7.00. 9.15. Beide kerst dagen en zondag 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 Studio: „Manon 70", 18 Jr. Dag. 2X. 7.00. 9.15 Belde kerstdagen en zondag 2.30. 4.45. 7.00. 9 15. Re\: „De 4 dollars der wraak". 14 Ji Dag. 2.30 7.00, 9.15. Belde kerstda gen en zondag 4 voortrelllngen. Vrij dag en zat. nachtvoorstelling .."s Nacht langs het strand". 18 Jr.. 23.30. Trianon: „Shalako". 14 Jr. Dag. 2.3Q 7.00. 9.15. Beide kerstdagen en zondag 2.15. 4.30. 7.00. 9.15. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Tentoonstelling Pan Citroen als verzamelaar 10 uur voorm. 4 uur nam. (t.e.m, 2 febr. zondag ei tweede kerstdag 1-4 uur nam. eerst kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten) De Ruif Expositie Leldse kunatgroe[ „Colourform" (t.e.m. 31 dec.). üt LaKenhai Dag 100 uur: zona i 6 uur RIJksm useum van Oudheden <Ka penourg 28). Werfcd 10 uur voorm 5 uur oain.: zond 1-6 uur nam Rijksmuseum voor Volkenkunde I Steens craat 1). dag 10—fl ton dags 1 uur n«m Rilksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen' Dag 10-< uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor volkenkunde tentoonstelling „Vlva Mexico Werk dagen It uur voorm.6 uur nan zon eD leestdageD I6 au- nam it.ejn 11 Januari). Ned.-Legermuseum Geopend maaflC tot eD met vrildag 9 uur voorm 6 aam zon.- er> feestdagen 1-6 uur nan Galerie v. d. Vllst Expositie schil derijen Diana Vandenberg, potterli Carla van Ouwenaller. tekeningen Frans Erkelens, grafiek Erlp Pape ceramiek Anke Blankevoort en bloem decoraties Elisabeth van Sandicl i.m 31 c'ecember) Avond- en nachtdienst der Apotheken Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek r. C. Kok. Rapenburg 9. tel 24807 Apotheek R. van Breest Smallenbuq te Leiderdorp en Apotheek Voorscho ten zijn de gehele week geopend. De Oegstgeestse Apotoeek is op zon dag 15 december gesloten van 8 uur tol 24 uur HULP NA ONGEVALLEN De poliklinische behandeling na on gevallen wordt van dinsdag 12 uur tol woensdag 12 u waargenomen door hel Diaconessenhuis Van vrijdag 12 uui tot zaterdag 12 uur door 't St El Isa- bethziekenhuls Op andere werkdagen en op zondag door het Acad. Zieken huis Tot dinsdag 2 uur Raadplege mei ae eigen huisarts, daarna tot don derdagnacht 12 uur uitsluitend voor spo dgevallen d» dokterstelefoon 2222) Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallen van vrijdag 20 december 17.30 u. tot 2d» Kerstdag 's morgens 8 uur. Apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel 20502 en Apotheek Zuid-West. Brahmslaan 20. tel. 21522 De zaterdag-, zondag-, avond en nachtdienst van apotheek R. van Brees! Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh en Blanken (ook op 1ste Kerstdag). De Oegstgeestse Apotheek is geopend De diens', van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 22 december en op I- ste Kerstdag van 's morgens 8 uur to» "s avonds 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid-West. De dienst op 2de Kerstdag wordt waargenomen door de Doeza Apotheek Doezastraat 31. tel. 21313. Op de 2de Kerstdag is Apotheek Voorschoten gesloten van 8 uur tot 22 uur, terwijl Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en de Oegst geestse Apotheek geopend zijn. LONDEN (Reuter) De filosool Bertrand Russell en zestig intellec tuelen hebben opgeroepen tot een in ternationale conferentie van com munisten en socialisten die gekant zyn tegen de bezetting van Tsjecho- Slowaküe. De oproep is getekend door academici en schrijvers uit Eu ropa, Japan, de VB. en Australië Russische invasie in Tsjecho-S1<m bye wordt een misdaad genoemd. 1 bli Ha eei ko Le Sti pol ha: li has stui per het besi pak te 7 de mei lük nie1 N 20- has zitt coö was ails raa ook trot reel heb er t '.I gegi „1 met nud u e stuc met der „1 nob op op een D ovei de geb: aan het Mu' has gevi mat lui Nee dat zier Nat kra slac tie" H. H den Keb luki ook E L SCh; pen wet Lat Pla leei nisc nus hee visi var der De var GF D( TE

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2