'68 kiest voor de broek Kerstcouture KERSTBIJLAGE 1968 VAN HET LEIDSCH DAGBLAD De broek is deze winter voor het eerst volko men geaccepteerd in het modebeeld. Het meisje, de jonge èn de rijpe vrouw kunnen te allen tijde gebroekt verschijnen. Zelfs met Kerstmis mogen zij de broek aan. Daar zijn couturier Frans Molenaar, ontwerpster inkoopster Marianne David van Metz Co en Peter van de Haar van de Amsterdamse boutique Peter Marlys het samen over eens. In hun collectie feestkleding hebben zij gedrieën de broek de beste plaats gegeven. Omdat de vrouw zich daar het ge makkelijkst in beweegt. Omdat zij begrijpen dat de kerstdagen drukke dagen zijn voor de vrouw en dat zij zich dan het prettigst voelt in kleding die fees telijk en praktisch tegelijk is. Het is natuurlijk even wennen. De jarenlange tra ditie van de „zondagse jurk" en het „nette pakje" voor de kerst zal zich nog bij velen doen gelden. De modellen uit de collecties van Molenaar, Metz en Peter Marlys bewijzen echter hoe chic een broek kan zijn, of dat nou een broekpak, broek jurk of een jurk-met-broek is. Enfin, op een dag of zeven uur in de ochtend ver trok ons modereportageteam met een auto vol kerstkledij naar Hoogovens in IJmuiden. Een hele dag is er \jverig gekiekt bij walsen, windverhitters, liften, ovens en elektronische meetinstrumenten. Fotograaf Sjaak Ramakers en verslaggeefster He- leen Schuttevaer gehuld in helm en overall vol vlek ken; model Inez Klok in brandschoon feesttenue steeds lieflijk glimlachend zowel op torenhoge over- loopjes in de yzige wind, als bij de brandende hitte van de ovens Boven: Wat is mooier dan te trouwen in de kersttijd?! Frans Molenaar ontwierp voor de heel prille kerstbruid deze allerliefste vinyl broekjurk, het materiaal waar o.a. lakjassen van worden gemaakt. De bloemenrand langs de capuchon maakt dat dit bruidspak net niet te sportief is. Het pak kan van boven naar be neden opengeritst worden. Beneden: Peter van Haar van Peter en Mar lys zegt: „Ik vind het onzin, dat een jong meisje voor de feestdagen een dure jurk moet kopen, die se misschien maar éénmaal per jaar draagt". Hij bedacht daarom deze com fortabele combinatie van broek-met-jurk in wijnrode jersey. Door accessoires kettingen deze winter!en haardracht moet het fees telijke accent worden gelegd. Zijn de kerstda gen voorbij, dan kunnen de broek en het jurk je afzonderlijk van elkaar worden gedragen. BOVEN: Deze jurk van Metz, ontworpen door Marianne David, komt pas goed tot zijn recht wanneer de draagster ervan de gratie en het élan van de rijpere vrouw heeft. Het is een bijna klassieke brokaat jurk in de herfstkleuren bruin en goud. in huis te dragen met een tweeënhalve meter lange shawl die op aller lei manieren, maar liefst zo nonchalant mogelijk, gedrapeerd kan ivorden. RECHTS: Van zware zwarte zijde is deze Creatie met een grote C van Frans Molenaareen koninklijk kostuum waarvan de jurk heel wijd valt. De pantalon heeft de wijde driekwart pijpen van een kozakkenbroek. De jurk is zo op en top chic en feestelijk, dat hij niet meer versiering dan de driehoek van zwarte en witte kralen bij de hals nodig heeft. Dit pak is wel de piek van deze ver zameling kerstkleding. MHHM| In de cleane meetkamer van Hoogovens zit Inez in een speels pak van Metz. Ontwerpster-inkoopster Marianne David ziet dit als de ideale dracht voor het ranke meisje van onder de twintig. Hierin zal de tiener zich vrij en beslist niet opgeprikt voelen. Het is een pak van witte shantung met doorgestikt ge watteerd jasje uit de Design Thai-collectie Thai land K

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 19