Feestelijk tafelen met Kerstmis JATERDAG 21 DECEMBER 1968 LD EXTRA S f^N kerstetentje is zoveel feestelijker in het lang. De drie bekendste mJ jeugdige Nederlandse mode-ontwerpers hopen op een Kerstmis zon- ÊJ der de traditionele zwarte jurkjes. Ze zien de vrouw van vandaag het liefst aan een feestmaal in een schitterende avondjurk en hun partner in smoking. De Grote Provinciale Dagbladen waarbij het Leidsch Dagblad is aan gesloten lieten de modevorsten Henk Wichers uit Rotterdam, Edgar Vos uit Amsterdam en Léon Bouter uit Den Haag samen met de in hun creaties gehulde zangeresjes Anneke Grönloh, Martine Bijl, Shirley en Olympisch goud-winnares zwemster Ada Kok achter een feestelijk gedekte tafel plaats nemen in het Vinkeveens restaurant „De Ronde Venen". Ere-gast was schaatskampioen Ard Schenk. Grote foto boven: Het vrolijke gezel schap aan een feestelijk gedekte tafel in het bekende „Sterren"-restaurant. „De Ronde Venen" in het Hollandse Vinkeveen. V.l.n.r. Anneke Grönloh <25), Henk Wichers (26). Martine Bijl (20), Ard Schenk (24), Ada Kok (21), Edgar Vos (36), Shirley (22) en Léon Bouter (36). Foto links: Shirley in een met gou den en zwarte kraaltjes geborduurde avondjurk van Léon Bouter. Léon Bouter begon acht jaar geleden een eigen modezaakje in Den Haag: daarvóór werkte hij bij de bekende Spaanse modevorst Pedro Rodriguez. Foto rechts: Anneke Grönloh, die tij dens de kerstdagen haar come-back maakt in een grote tv-shoifZe droeg een oranje crêpe avondjurk met een bovenlijfje van zwarte, oranje en gou den pailletjes, een ontwerp van Léon Bouter. Foto links onder: Zwemster en Olym pisch goud-winnares Ada Kok, die in januari haar debuut als mannequin en fotomodel zal maken, in een blau we moiré-zijden japon met een met kraaltjes geborduurde hals, van Ed gar Vos. Edgar Vos, Amsterdams mode-ont werper bij wie Prinses Margriet en Christine vaste klanten zijn, begon zijn carrière in Parijs bij Christian Dior. Daarna werkte hij nog enige tijd bij Pierre Balmain en keerde toen naar ons land terug. Foto rechts onder: Henk Wichers. mode-ontwerper in Rotterdam, die vijf jaar geleden een eigen boutique begon, was eerder assistent van de bekende Griekse couturier Jean Des- sès in Athene. Wichers ontwerpt niet alleen voor de modebewuste vrouwen uit de Rotterdamse high society, maar maakt ook kostuums voor het Rotter dams Toneel. Martine Bijl in een groen-blauwe lurex-zijden japon van Henk Wichers.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13