Nieuw centrum zal beide dorpskernen aaneenrijgen Presidents Analyst Openheid Kamer gelukkig met uitkeringen Indonesië PPR kapt gesprek met ARP Structuurplan Noordwijk: certinaO Films Leiden in „Krankzinnig" Weer sexblad in beslag genomen Bejaarde onder rijdende auto PRIJDAG 20 DECEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 21 het; NOORDWIJK Deze week is aan de gemeenteraad van Noordwijk \d ontwerp-structuurplan aangeboden. Het is het meest ingrijpen- r, dat ooit in de historie aan de vroede vaderen van de badplaats voorgelegd. Het zal het aanzien van de oude dorpskernen, zoals in de loop der eeuwen zijn gegroeid, volkomen veranderen. In de gemeenteraad en op een door B. en W. gehouden persconfe- He is met nadruk gezegd, dat het in de bedoeling ligt, dat de <,le bevolking over dit structuurplan gaat meedenken. Het is islist geen zaak, die uitsluitend de middenstand en de horeca- tirijven aangaat, maar ook de vakorganisaties, de vrouwenver eni gen, kortom allen, die in Noordwijk wonen of werken, zullen er vect of indirect mee te maken krijgen. tussen de beide kernen Deze bebou wing wordt in het plan gedacht op de grond tussen de Nieuwe Zeeweg en de Van Pamhuysstraat, en aan de andere zyde begrensd door de We teringkade en de Duinweg. I I Daarom wenst het gemeentebe- I uur de grootst mogelijke openheid betrachten. Het is voornemens in llerlei bijeenkomsten het structuur- aan de orde te stellen, terwijl jere Noordwüker in de gelegenheid ordt gesteld op het gemeentehuis n maquette te bekijken, waarop Noordwijk van de toekomst te (n is. Daarbij behoort een to©- 34 hting van 28 pagina's, samenge- W3^ >id door de ontwerpers van het I in: het Bureau voor Ruimtelijke igdenlng en Architectuur, waaraan )0 stedebouwkundige van Noordwiik. eag of. ir. J. van Tol verbonden is, be l Economisch Technologisch In- uut voor Zuid-Holland belde Rotterdam en een verkeer?- skundige van het Ingenieursbu- iu Dwars, Heederik en Verhey uit nersfoofrt. Wel dient men steeds :ohc of ogen te houden, dat dit struc- wfo iirplan slechts hoofdlijnen aan- >hoij [ft, gebaseerd op enkele essen- Ie punten. Tot nog toe besbaat de gemeente twee kernen. Noordwijk aan Zee ongeveer 7400 en Noordwij k- men met circa 10.000 inwoners. resterende aantal var. de bijna 000 inwoners woont buiten kommen, in het Langeveld en de beide inrichtingen „Sancta a" en de Dr. Mr. Willem van Berghstichting. Hoewel Binnen iter is dan Zee, zijn de verschil de voorzieningen niet naar even- ligheid over de beide kernen ver- ld. Speciaal geldt dit ten aanzien de winkelstand, die zich door invoed van het toerisme in rdwijk aan Zee. zowel wat aan- als kwaliteit betreft, krachtiger ft ontwikkeld dan Noordwij k- arfcien aditionele verschillen tussen sen en Zee zijn geleidelijk aan verminderd. Zij bestaan echter steeds en worden voor een deel stand gehouden door het open Idengebied tussen de beide ker- I. aldus de deskundigen. Deze leiding heeft o.a. tot gevolg, dat toerisme vrijwel aan Ncordwijk- inen voorbijgaat. )e tegenstelling Binnen en Zee nt geheel te verdwijnen in het ang van een harmonische ont- ;eling van Noordwijk. Dit is een hoofdgedachten van het struc- ■fcplan I Winkels Uitgebreide aandacht wordt in het structuurplan besteed aan het be langrijke aspect van de detailhandel. De winkelstand bepaalt in niet gerin ge mate het gezicht van een gemeen te. Men acht de winkelvoorziening in Noordwyk aan Zee. zowel wat het aantal als de kwaliteit betreft, gun stiger dan die in Noordwljk-Binnen. De toename van het inwonertal maakt een ingrijpende wijziging in de situering van het winkelapparaat in Noordwijk aan Zee niet noodzake lijk, menen de deskundigen. Boven dien is het hier voor een belangrijk aan de westzijde van de kern van Noordwljk-Binnen met daarop aan sluitend de Zeestraat. De Molen- straat, waar zich reeds een aantal winkels bevinden, zal een belangrijke i aanlooproute zijn naar dit centrum. Behalve winkels en dergelijke zul len in het middengebied tussen de I kernen van Binnen en Zee nog an- I dere voorzieningen een plaats kun- nen krijgen, zoals scholen voor la- J ger- en kleuteronderwijs, een biblio- I bheek. een verkeerslum, filialen van i de PTT, bankgebouwen, een dien- i stencentrum en dergelijke. Oude kern Wat gaat er in dit structuurplan van het winkelareaal bepaalt. In Noordwijk-Binnen liggen de z-x- Het ligt niet in de bedoeling heo ken andens. In het rapport wordt be- gehele middengebied vol te bouwen, rekend. dat in 1980 voor deze kern deel het toerisme,- dat de omvang 1 gebeuren met de oude kern van In het plan ziet men een mogelijk heid om daar, aansluitend op de be staande bebouwing van de Van Pam huysstraat en Dahliastraat ongeveer 500 woningen te realiseren. Op 1 januari 1968 bestond de wo- met 14.000 inwoners behoeft bestaat aan een winkeloppervlakte van 12.850 m2. Thans bedraagt dit areaal ongeveer 8600 m2. In het plan is er rekening mee gehouden, dat de groei van het inwonertal van Noordwijk- niiigvoorraad in de kernen uit «36 Binnen het mo^,k maakt deze nllid^n Vnlffönc Ha nvntrnAcoe nart na I Bebouwing der middelen daartoe is het, grotendeels opheffen van de scheiding door een gedeelte bebouwing van de open ruimte huizen. Volgens de prognoses van de deskundigen wordt verwacht, dat het bevolkingsaantal in deze kernen in 1980 zal zijn gegroeid van ruim 17.000 tot ruim 20.000. waarvoor dan 6350 huizen beschikbaar kunnen zijn. Het open gedeelte tussen de bebou wing aan de Ljjnbaanweg en de Prins Hendrikweg, aan de andere zijde be grensd door de Nieuwe Zeeweg en het Dompad. blijft ln het plan gro tendeels ongerept. Wel krijgt in het structuurplan deze grond, thans ln gebruik voor de bollenteelt, een an dere functie. Aan dit door wandel- en fietspaden te ontsluiten gebied heeft men een recreatieve bestemming toegedacht. Het toerisme ls een andere reden waarom een structuurplan is vereist. „In een Noordwijk zonder toerisme is armoe troef", zei burgemeester mx. J. N. Bonnike op de persconferentie. In de toelichting op het plan wordt op de ontwikkeling en het belang van het toerisme voor Noordwijk uitvoe rig ingegaan. Onder meer wordt daarbij gewezen op de ongunstige concurrentiepostie van de Noordzee badplaatsen als gevolg van het kli maat. Het is gebleken, dat de vaste bezoekerskem vermindert en dat het aantal gasten, dat in de badplaatsen pleegt te verblijven, door allerlei fac toren grotere schommelingen ver toont dan vroeger. Veelbetekenend is. dat van 1967 op 1968, ondanks de toeneming van het Europese toerisme, geen stijging van het aantal over nachtingen was vastgesteld. Voor een verdere groei is uitbrei ding van de logiesaccommodatie no dig. Geadviseerd wordt, om bij de nog te bouwen woningen hiermede reke ning te houden en wel in die zin, dat zij tot verhuur in het seizoen ge schikt moeten zijn. Een andere mogelijkheid om het toerisme te animeren, is het bieden van beschutte recreatiemogelijkhe den. zoals een zwembad met schuif- dak. tennisbanen, midgetgolfbanen, kindercrèche, enz. Voor zover deze veel ruimte in be slag nemen, komt situering in 't ge bied tussen de kernen het meest in aanmerking. kern een modern winkelcentrum te verschaffen, dat een wijkverzorgende functie kan vervullen, niet alleen ten behoeve van Noordwijk-Binnen zelf, doch tevens voor de omgeving. Het aantal overnachtingen in deze kern, dat thans op een niveau ligt van 50.000 per jaar, wordt voor 1980 ge raamd op 160.000 per jaar. Naar de mening van de samenstel lers van het structuurplan lijdt het. Noordwijk aan Zee? In de toelich ting wordt opgemerkt, dat de Hoofd straat zich heeft ontwikkeld tot een belangrijke winkel- en wandelstraat. Zij reikt al tot. ver achter de bou levard in de richting van Noordwljk- Binnen. Het ligt dan ook voor de hand dat de Hoofdstraat deel gaat uitmaken van de centrale ader. die de dorpskernen moet verbinden. De bebouwing aan weerszijden van de Hoofdstraat is in sterke mate verkrot. De samenstellers van het structuurplan zijn van oordeel dat deze bebouwing opgeruimd dient te worden en vervangen door nieuw bouw. Uit een oogpunt van levendigheid acht men het ongewenst alle verkeer 's zomers van de Koningin Wilhel- mina Boulevard te verbannen. In stelling van eenrichtingverkeer lijkt J aan gebrek aan concentratie. Het te genwoordige stratenplan en de be staande bebouwing lenen zich slechts tegen hoge kosten voor modernise ring en uitbreiding tot een winkel centrum. dat voor deze kern pas send is. Men zou dan bovendien blij ven kampen met een tekort aan par keerruimte. Het vestigen van een nieuw winkelcentrum in de bebou- wingstrook tussen de beide kernen acht men aanzienlijk goedkoper. In het ontwerp -structuurplan wordt dit nieuwe winkelcentrum gedacht van de caféterrassen in noordelijke richting mogelijk. Onmiddellijk ach ter deze terrassen komen de grote hotels. Deze zouden htm Ingang moeten hebben aan de parallelboule. vard, in de toelichting Achterboule vard genoemd. Zeer uitvoerig wordt ln het struc tuurplan verder ingegaan op de huidige en toekomstige verkeerssi tuatie. Uit een onderzoek is geble ken, dat. het strandgedeelte voor Noordwijk maximaal 30.000 bezoekers tegelijk kan bergen. (Van onze parlementaire redactie» DEN HAAG «GPDi De Tweede Kamer heeft gisteren ingestemd met de afbetalingsregeling van de Indo nesische schulden, die de regering is overeengekomen. Ook met de verdeling van de be dragen (totaal 600 miljoen gulden) onder Rijk, bedrijven en particulie ren bleek de Kamer het eens te zijn. De regering kreeg van alle zijden lof toegezwaaid, omdat zij van haar aanvankelijke voorstellen, waarin het aandeel van het Rijk veel gro ter was, ls teruggekomen. Het Rijk zal, vooral na aandrang van de Kamer tijdens de voorberei ding van de wetsontwerpen. 85 mil- ADVERTENT IE Voor jou, m'n hart... Omdat het dc eerste Kerst is die we samen vieren. Omdat wij nu zelf moeten zorgen in plaats van verzorgd te worden. Omdat jij me zon groot vertrouwen voor de toekomst geeft... voor jou een Certina omdat elke seconde jou verder zet in een nieuw leven en omdat ik wil dat die seconden mooi zijn. voor al die momenten dat je het beste wik geven. Joen prtfsgeven ten gunst© van par ticulieren en bedrijven. Van de schadeclaims, die zijn in gediend (totaal 4434 miljoen gulden) zal uitgesmeerd tot het jaar 2003 600 miljoen gulden worden terug betaald. De uitkeringen gelden hoofdzakelijk voor in beslag geno men gebouwen en grond. Particulieren, die aanvankelijk 15 procent van hun eis zouden krijgen, zullen nu 50 procent ontvangen voor aanspraken tot 250.000 gulden. Van bedragen waar ze verder recht op doen gelden zullen ze een kwart te rugkrijgen. Bedrijven ten andere i rechtspersonen) zullen hun eisen tot i 25.000 gulden voor 25 procent uitbe taald zien. De staat, die aanspraak maakt op 1900 miljoen gulden, zal door deze hogere uitkeringen nog 10,5 procent daarvan ontvangen. De uitbetalin gen aan particulieren worden door het Rijk gegarandeerd, die aan het bedrijfsleven niet. Het was een van de laatste zaken, die de Kamer voor j kerstmis behandelde. Gisteravond ging men op reces. Op 21 januari komt men weer bijeen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG (OPD) De Politie ke Partij Radicalen ziet geen heil meer in verdere gesprekken met de A.R.P. over mogelijke samenwerking. Naar ons oordeel is het een illusie te menen, dat de vooruitstrevende krachten in de A.R.P. erin zullen slagen de KVP en de CHU plus de behoudende stroming in eigen par- I tij mee te krijgen naar een vooruit- strevende politiek", aldus een brief, die de radicalen vandaag de voorzit- ter van de ARP. dr. A. Veerman, hebben geschreven. De PPR is tot de conclusie geko men, dat voor de ARP alle gespreks partners ongelijk zijn, „maar voor sommigen een beetje meer ongelijk dan de anderen". De brief signaleert, j dat partijen die uitdrukkelijk stellen op christelijke grondslag te staan kennelijk de voorkeur van de Anti- revolutionairen hebben. Samenwer king met KVP en CHU is voor de ARP blijkbaar van hogere orde dan samenwerking met bijvoorbeeld de PvdA. D'66 of de PPR De radicalen schrlfven. dat zij een progressieve concentratie wen sen en zich daarom niet kunnen bin- den aan een party die steeds vaster komt te zitten in een christelijke I concentratie. CAMERA .Tedere overeen komst met bestaande personen is toevallig". Zoals vele stukken satire begint ook The Presidents Analyst (regisseur Theodore Flicker. hoofdrolspeler James Coburn) met dit befaamde zin netje dat op zichzelf al een brokje satire ls. Flickers film rekent op bijzon der snelle wyze af met de Ame rikanen. het Amerikaanse sys teem, de Amerikaanse presi dent. de Amerikaanse wetge ving; om kort te gaan met alles waar een Amerikaan met trots aan denkt als hij de .stars and stripes" ziet r Ij zen. Dat afreke nen gaat daarom zo snel omdat Flicker de Amerikaan pakt waar hij het meest kwetsbaar is; zyn ziel. Die ziel wordt blootge legd door de psychiater Schae- fer (Coburn) die op gaat tre den als de man waaraan de Amerikaanse president zyn moeilijkheden kwijt kan. Het is geen wonder dat Schaefer dat zelf nauwelijks verdragen kan (hem is absolute zwygplicht op gelegd) en het byitje er snel by neer wil gooien. Maar dan be ginnen de moeliykheden pas goed voor de succesvolle psy chiater. Velen hebben belangstelling voor degene die als geen ander de Amerikaanse staatsgeheimen kent. Zo'n beetje alle geheime diensten maken jacht op hem. Dankzij zijn ietwat naïeve idea lisme weet hij op het laatste mo ment echter te ontsnappen aan 'n zekere dood. Dat naïeve idea lisme is het enige wat Flicker heeft heel gelaten aan de Ameri kanen. Voor diegenen die in The Presidente Analyst beslist een boodschap willen zien is die mis schien daarom zo: een Ameri kaan is ook maar een mens. Om even terug te komen op die niet zo bedoelde toevallige overeen- „Ik ga, ik dood" LIDO Bedrog, vuurgevech ten en geld zyn de voornaam ste ingrediënten van de western „Ik ga, ik dood en kom terug" Een zekere „Stranger" speelt de sympathiekste hoofdrol. Hy jaagt verbeten op een beruchte bandiet, Monetero, op wiens hoofd een fiks© premie staat. Monetero heeft met behulp van een andere bandiet, Pajondo, een trein met een enorme lading goud overvallen. Pajondo be dreigt Monetero en moet dat met z'n leven bekopen. Wel heeft hij nog kans gezien de schat te ver stoppen. De rest van de film wordt dan ook beheerst door het roeken naar die schat. Aan dl© roekparty neemt ook een zeker» Clayton deel een bankemployé die zien eis een rolleerde schurk ontpopt. Stranger, Monetero en Clayton zoeken alle drie naar d» buit, elkaar afwisselend hel pend en bedreigend. Daarbij komt het tot vermakèiyke ge vechten, o.a. een duel tussen Stranger en Clayton en een massale vechtpartij in een bad huis. Een amulet., een hond met twee koooen. soeelt ook no® een belangrijke rol en is de uiteinde- delilke weewilzer naar d® nl-»1»** van het verborgen goud O-k daar zi*n da ^h(°tr«prt'ioT> "W van de lucht. maar de drie hoofdroi1 meCers blilven onge deerd. Zii besluiten de gouden muntstukken, die als een ver kwikkende reven uit een ver gaan orgel over de mannen neerdalen, te verdelen. Deze western is van een be hoorlijk niveau hoewel er van de spelers geen ultronderDilce ac teerprestaties worden verlangd Hun verrichtingen eaan niot verder dan de gebruikelijke heldhaftige blikken en doortas tende optredens welke men in andere westerns ook aantreft.. De titel van de film ..Ik ga. ik dood en kom terue" is niet helemaal duideliik. Weliswaar uit Stran ger dit gezegde aan het begin van de film. maar degene op wie hy het heeft gemunt Mo netero, blijft in leven. Deson danks ts de film een bezoek ten volle waard. Schaefer Coburnvoor de verandering zelf eens op de bank. komsten «zie begin»gelyke- nissen met bestaande situaties (CIA. FBI, Hippies, de doorsnee Amerikaan) liggen voor het op scheppen. The Presidents Analyst is een knappe film, niet alleen door die satire maar ook door een flink brok avontuur dat Flicker er aan toe heeft gevoegd. Een ver gelijking gaat misschien alleen maar op met „Dr. Stangelove or how I learn to love the bomb" dat ongeveer, hetzelfde uit gangspunt had. „Strijd om San Sebastian" TRIANON In „Strijd om San Sebastian" verandert de goddelijke Mexicaanse bandiet Leon Al astray in een godsdien stig mens. Deze gedaanteverwis seling, die na veel moeiiyke en vergeefse pogingen tot stand komt, wordt op voortreffehjke wyze gespeeld door Anthony Quinn. die een dergelijke rol op het iyf is geschreven. Door zyn belangrijke bydrage is het een boeiende film geworden met veel spanning. Het verhaal speelt zich af in het wel zeer primitieve Mexico van twee eeuwen geleden, dat toen onder Spaans bewind stond. Een tijd waarin de geesteiyk- heid, de militairen en de welge- stelden een welhaast tirannieke macht hadden. Als dank voor zyn redding uit handen van d© soldaten trekt de ruige bandiet Leon met zyn redder, een zeer menselijk© pater, naar het ln een woestenij gelegen dorpje San Sebastian, waarheen de geesteiyke voor zyn menslie vende daad is verbannen. De be woners hebben het dorpje ver laten wegens de voortduren de aanvallen van wilde indianen en leven nu onder bescherming van hun aanvoerder Teclo in de bergen. Deze zoekt de schuld by de geestelijkheid maar de dorps bewoners blyven gelovig. Een sluipschutter maakt een einde aan het leven van de pa ter en door toedoen van het meisje Kitina biyft Leon. dl© voor priester wordt aangezien, in leven. Door een wonder wint hy het vertrouwen van de dorpsbewoners, die daarop te rugkeren naar htm dorp. Met alle macht wordt gewerkt aan verbetering van de levensom standigheden. daarby aange voerd door Leon, die als priester een wel vreemde indruk maakt. De indianen blyven niet stil en bygestaan door Teclo wordt een aanval uitgevoerd op het welvarend geworden dorpje. Een hevige strijd ontbrandt, die door een list van „pater" Leon in het voordeel van de dorpelingen wordt beslist. Nadat hy de bis schop ervan heeft overtuigd, dat ook het „godvergeten" San Se bastian een priester nodig heeft, wordt de inneriyk sterk veran derde Leon weer de opgejaagde bandiet. De kunst van het verleiden REX .De kunst van het verleiden" is een film bestaan de uit een aantal losse fragmen ten. aan elkaar gepraat door een soort super-verleider. Twee van die verhaaltjes komen het alle daagse niet te boven, een Is er tameiyk bizar, maar twee zyn beslist de moeite waard. Eén van de geslaagde stukjes gaat over een jongeman die zyn meisje zelden of nooit te zien krijgt om dat haar moeder haar streng bewaakt. Om het meisje toch eens in handen te krijgen huurt hy een ambulance, doet zich by de moeder als dokter voor en bepaalt vervolgens dat het meis je moet worden opgenomen. Al toerend in de ziekenauto heeft hy dan enkele genoegelijke uur tjes. Het meisje uiteraard ook. Het procédé met de ziekenwa gen is overigens niet nieuw, het is al eens eerder gebruikt in een drieluik met o.a. Raquel Welch, maar de uitwerking ervan in ,De kunst van het verleiden" is stellig niet onaardig. Het twee de geslaagde fragment ls het slotverhaal. Het gaat over een stel amazones die het Instituut tot Herrijzenis van de Vrouwe lijkheid hebben opgericht. Op listige wyze lokken zij daar tal van notoire vrouwenjagers naar toe en houden hen dan verder gevangen. De taak van deze ge kidnapte figuren la de in lak leer verpakte dames te „be dienen". Dit laatste verhaal is door zijp satirische karakter be slist het aardigste wat er by ls. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Angéliques (3,4) LUXOR Alle vyf .Angéli ques" (vorige week twee, dez© week twee en volgende week de nieuwste) is beslist geen klei nigheid. Anne en Serge Golons monsterwerk over de Gravin van Peyrac en haar echtgenoot Geoffrey en hun avonturen in het Frankrijk van de achttien de eeuw geven echter genoeg spanning, romantiek en intrige om iedere week weer te boeien. Tot zaterdag in Luxor nog An- gélique (3) en de koning, van zondag t.em. dinsdag Ontemba re Angélique (4) Decadentie 1-1000 STUDIO Deze wat wonder lijke film van Lennart Olsson blijft nog een weekje in het klei ne theater aan de Steenstraat. Zoals wy vorige week 6chreven: aaneenschakeling van absurdi teiten, onwerkelijkheden en on zin. Inderdaad niet van geestige invallen gespeend. Maar Olsson heeft toch voornamelijk filmi sche prikkellectuur afgeleverd. Een sterk gepeperde erotische dis, waaraan men zich vrij snel kan overeten. WORCESTER (Massachusetts) (AP) De directeur van het kunstmuseum in Worcester is van oordeel, dat speculanten, die schilderijen kopen voor geldbe legging, de prijzen in Europa hebben opgejaagd. „De prijzen voor 19de-eeuwse en vroegere schilderijen bewegen zich op een absoluut krankzinnig niveau", zo zei Catton Rich na een reis naar Londen, Amster dam en Zurich. Rich vertelde, dat een kunst handelaar in Londen 80.000 dol lar vroeg voor een schilderij van de 19de-eeuwse kunstschilder Sir John Everett Millais. Dat schil derij, zei hij, zou 15 jaar geleden nauwelijks 5.000 dollar hébben gekost. Op een veiling bracht een van de minder belangrijke werken van de 17de-eeuwse kunstschil der Emanuel Dewitte 156.000 dol lar op. Een beter werk van De- witte was bij een handelaar te koop voor 45.000 dollar. Rich zei, dat schilderijen sinds de tweede wereldoorlog extra in ternationale waarde bezitte/i, AMSTERDAM (ANP» De Am sterdamse zedenpolitie heeft gisteren in oparacht van de officier van jus titie, mr. H. E. van Ren esse, enige honderden exemplaren van een sex- contactblad in beslag genomen in tydschriftenwinkels in de hoofdstad. De 28-jarige verkoper van het blad is gearresteerd en in verzekering ge steld. De uitgever van het blad woont In Dordrecht. De inhoud van het blad wordt door de officier aanstotelijk voor de eerbaarheid geacht (artikel 240 Wetboek van Strafrecht). Het is de tweede keer, dat de Am sterdamse zedenpolitie een sexcon- tactblad in beslag neemt. Het eerste was een blad waarin een fotomodel als hoofdprijs van een nieuwjaars- prijsvraag voor een weekend ter be schikking van d© prijswinnaar werd geateld. doordat vluchtelingen, die geen geld konden meenemen, kunst voorwerpen bij hun bagage pak ten. HILVERSUM (OPD) Een on begrijpelijk drama heeft zich op de Groest-Emmastraat in Hilversum af gespeeld. zonder dat betrokkenen iets in de gaten hadden. Een auto mobiliste (57 Jaar» reed een nog on bekende afstand met een bejaarde man (72) onder haar auto, beklemd tussen het chassis en het wegdek. Een passerende automobilist ont dekte de versehrikkeiyke toestand en dwong de vrouw te stoppen. Het slachtoffer bleek zeer ernstige ver wondingen te hebben opgelopen maar nog wel te leven. De politie staat voor het raadsel, hoe het moge Dik is dat de automobiliste niets heeft ge merkt. Volleybal Voor de eredlyisi© van de Nederlandse volleybalcompe titie ls gisteren een wedstryd ge speeld tassen AMVJ Rotterdam en AMVJ Amsterdam. De Amsterdam mers wonnen met 30. De setstan den waren 10—15, 7—15 en 0—15.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 21