Leidse bioscoopcommissie is ruim van opvatting Leiderdorp gaat actief de doorstroming bevorderen Promoties "ui,vroutvcn in HAEX WIL NIET VAN PARADES AF „Cantate Deo" voldeed niet aan verwachting G De Danaïden en Fluks geven voorsprong prijs H. YAN WOUDENBERG kerststemming Leidenaar deelde met gulle hand tijdschriften uit Concert Hofwijck LOCO-BURGEMEESTER C. MEERBURG: DONDERDAG 1» DECEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 1 (Van een onzer redacteuren LEIDEN ..We moeten als com missie heel behoedzaam te werk gaan, zo mogelijk onopgemerkt door het publiek". Dat is de met veel nadruk uitge sproken mening van de heer H. van Woudenberg, die dinsdagmiddag is afgetreden als voorzitter van de plaat- telijke oommissie van toezicht op de bioscopen in Leiden. Hoewel er in de Sleutelstad zes filmtheaters zijn bomt de heer Van Woudenberg (75) er rond voor uit dat de taak van de plaatselijke bioscoopcommissie met erg belangrijk en nog minder jpectaculair is. „Met filmcensuur hebben we niets te maken. Onze commissie moet controle uitoefenen op de leeftijden van de jeugdige bioscoopbezoekers, de keuringskaar- tcn nakijken, toezicht houden op de naleving van het rookverbod en de reclameplaten in het oog houden. Dat laatste doen we overigens met vrij ruime blik". De heer Van Wou denberg, die meer dan dertig jaar lid is geweest van de Leidse bioscoop- missie, is een bedachtzaam man net gevoel voor humor. Hij praat [raag over de ..kunst" van het con- roleren en over de „betrekkelijkheid" de filmkeuring. De oud-commis- ievoorzitter is het eens met de plan- die er bestaan om de leeftijds grens van 18 jaar te verlagen tot 16 aar en die van 14 jaar tot 12 jaar. Jn de eerste plaats zijn de normen de afgelopen jaren sterk veran- H. VAN WOUDENBERG onopgemerkt derd en bovendien zijn de leeftijden dan wat gemakkelijker te controle ren". De heer Van Woudenberg vindt het wel wat dwaas dat een getrouwd meisje van zestien of zeventien jaar als gevolg van de wettelijke bepalin- Aan de Leidse Universiteit is de leer N. L. Dodde, leraar aan de lutskweekschool in Den Haag, ge- romoveerd tot doctor in de sociale stenschappen op een proefschrift etiteld „Het rljksschooltoezicht in e Bataafse Republiek. Een onder- oek naar het denken en het doen ran de eerste schoolopzieners in de lepartementen van de Amstel, do )elft en Texel en van het departe- nent Holland tijdens de schoolwet- en vam 1801 en 1803". Promotor was irof. dr. L. de Klerk. Voorts is de heer W A. Oost. le- aan de Christelijke Scholen- meenschap „Pascal" in Amsterdam, Epromoveerd tot doctor in de wis- iinde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „On the ssure dependance of the thermal lusion factor". Promotor was prof. J. Kistenmaker. Mevrouw M. K. de Soto-Hartgrink. rts in Oegstgeest, is gepromoveerd t doctor in de geneekunde op een roefschrift getiteld „Epidemiologie inschaemische hartaandoeningen erzoek onder ambtenaren te Gravenhage". Promotor was prof J. H. de Haas. Het onderzoek van evrouw De Soto-Hartgrink. is ge- bsidieerd door het ministerie van iciale Zaken en Volksgezondheid. LEIDEN De Leidse afdeling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen hield gistermiddag een kerstbijeenkomst in het St. Antonius- Clubhuis. De presidente mevrouw A. E. C. de Geus-Eggink. verwelkomde in het bijzonder de burgemeesters vrouwen Van der Willigen (Leiden) en Van Eysinga (Oegstgeest). Het programma was geheel door eigen leden samengesteld, uitgezonderd de décors van het kerstspel, die door de heer L. MacLennan ontworpen wa ren. De viering weid geopend en beslo ten met een kerstlied. Mevrouw C. Hageman-Verhagen droeg een rij uit de Gljsbrecht voor (O Kerstnacht, schoner dan de dagen), en een kerst vertelling. Ook het huisvrouwenkoor droeg een waardevol steentje aan deze middag bij. Onder leiding van de heer H. Buurman werd een aan tal bekende kerstliederen ten gehore gebracht. Na de pauze, waarin lek kere hapjes werden geserveerd, ging het doek op voor het kerstspel „Amahl en de drie koningen." welk stuk door de componist Menotti eigenlijk als opera is bedoeld. De huisvrouwen vingen deze toneel-tech nische moeilijkheid op door het af draaien van geluidsbanden. De leden gen de meeste films niet mag zien. „Wist u overigens dat er in Neder land bioscoopexploitanten zijn die het bordje toegang 18 jaar naast de kassa hangen om een onschuldige film toch vooral maar interessanter te doen lijken?" „Controleur" van Woudenberg „ik heb drieëntwintig jaar lang voor de P.v.dA. >in de Provinciale Staten gezeten" is ook een tacticus. „Je moet bij het controleren van de leeftijden aan een minderjarige bio scoopbezoeker nooit vragen hoe oud of ie is. Een achteloos klinkend wan neer ben je geboren heeft veel meer effect, tien tegen één dat als je het zo stelt de jongen of het meisje er in vliegt". Het rookverbod wordt in sommige Leidse bioscopen her haaldelijk overtreden. Het is de heer Van Woudenberg geweest, die er voor gezorgd heeft dat de bioscooprokers zelf verantwoordelijk worden gesteld voor hun overtreding en niet zoals vroeger het geval was de bioscoop exploitant. „Als we op de eerste rij een heel stel jongens stiekum zien roken grijpen we zelf niet in. We waarschuwen in zo'n geval de bio scoopdirecteur of de bedrijfsleider die dan meestel wel Z(jn maatregelen j treft". Wat de geschilderde buitenre- Prijsuitreiking Sinterklaasaotie WARMOND In Boerderij Meer- rust had de prijsuitreiking plaats van de Sinterklaasactie 1968, die door de winkeliersvereniging „Warmond" gevoerd was. De heer Mentink. die deze avond opende maakte bekend, dat de prij zen in Ader groepen zouden worden uitgereikt. De eerste prijs in iedere groep was een weekeinde naar Parijs. Londen. Brussel of Val kenburg (L). Voor de jury, die een moeilijke taak tot een zeer goed einde bracht, had de heer Mentink ook een aardi ge verrassing in petto, de leden kre gen een boekenbon. In de eerste groep was mevrouw Van der Meer de gelukkige, zij gaat een weekeinde in Parijs door brengen. De tweede prijs, een set bij zettafeltjes ging naar mevrouw D. Roest. Het reisje naar Londen in de tweede groep, werd gewonnen door mevrouw van Haas ter en. de tweede prijs een tape-recorder was voor me vrouw Betram. In de derde groep zal de winnares mevrouw Ter Haar een weekeinde in Brussel door gaan brengen .Me vrouw Van Dongen krijgt als twee de prijs een autoracebaan. Het reisje naar Valkenburg, dat de eerste prys in groep vier vorm de, werd door mevrouw Groen in de waoht gesleept en de tweede prijs een fotocamera kwam in het bezit van de heer P. Kerkhof. De overige prijzen bestonden uit clames betreft, daar mag volgens de heer Van Woudenberg geen be zwaar tegen worden gemaakt wan neer zij een kopie zijn van een door de filmcommissie goedgekeurde vi trine-foto. „We hebben in het verle den wel eens enkele al te nadrukke lijk bloot geschilderde filmdames van de gevel moeten laten halen, maar ach met een klein haarlokje hier of daar er bij konden de problemen bij na altyd worden opgelost. Trouwens het bureau dat de reclames voor de Leidse bioscopen verzorgt weet zelf heel goed tot hoever het allemaal kan. En nogmaals, zo heel erg nauw kijken we nou ook weer niet. De heer Van Woudenberg heeft als lid van de bioscoopcommissie ontel baar veel films gezien. Hij houdt er wat de films van nu een ruime op vatting op na. Een film als „Ik ben nieuwsgierig-geel" kan hij inet waar deren. Niet omdat er veel bloot in voorkomt, maai- „omdat je deze film net zo goed van achter naar voren af kunt laten lopen". Klantenservice van bank zeer belangrijk WARMOND Voor de feestelijke opening van het nieuwe gebouw van de Coöp. Raiffeissenbank, was veel belangstelling. De heer P. F. Ver geer voorzitter van het bankbestuur voerde als eerste het woord. Het was, zei hü, een moeilijke opdracht geweest een gebouw te stichten, dat voldeed aan alle eisen, die in dez® tüd aan een bankgebouw moeten ge steld worden. LEIDEN/DEN HAAG Een 52-ja- rige chauffeur uit Leiden was zeer royaal geweest in het uitdelen van tijdschriften. Hij voorzag zijn bejaar de moeder geregeld van wat lectuur, evenals zijn vrienden op het sport veld. „Ik pakte zo nu en dan maar een partijtje weg", bekende verdach te gisteren voor de Haagse politie rechter. Of hif ook tijdschriften had verkocht, informeerde de rechter. Dit zou echter niet het geval zijn ge weest. Wel gaf de chauffeur toe soms eens iets voor zijn gulheid te hebben ontvangen. De officier vond het een nare ge schiedenis. want verdachte, die bij na twintig dienstjaren had, was op staande voet ontslagen. Hij eiste f 60 boete en twee maanden voorwaarde lijk. „Dat is dan best geregeld en ik ben u zeer dankbaar", gaf ver dachte te kennem. Het vonnis luidde overeenkomstig de eis. Bazaar voor jeugd- en kerkewerk in Zoetenvoude: 3700 ZOETERWOUDE Naar thans bekend is geworden, heeft de bazaar ten bate van het hervormde jeugd- en kerkewerk netto f 3700 opge bracht. Geen winst voor Effect '54-teanis ZOETERWOUDE De laatste competitie-zaterdag in 1968 bracht voor de junioren van Effect '54 uit sluitend wedstrijden tegen De Val ken. De uitslagen waren: Effect '54 1De Valken 1 28 (uit 19>, De Valken 4Effect '54 2 55 (thuis 4- 6), Effect '54 3—De Valken 3 010 (uit idem) Door deze resultaten beëindigde 't tweede team deze eerste competitie op de tweede plaats. Aanvoerder Aat de Jonge bleef zonder verlies. Het eerste en derde team moeten met een heel wat bescheidener klassering genoegen nemen. DEN HAAG <GPD> Staatssecre taris Haex van Defensie voelt er niets voor parades, zoals gisteren gehou den bij de commando-overdracht door de bevelhebber der landstrijd krachten, af te schaffen. Hij meent, dat van een dergelijke manifestatie een positieve werking uitgaat, omdat de burger daarvan een beeld krijgt van de besteding der belastinggelden en de gevechtswaarde van het leger. In antwoord op mondelinge vragen van de socialist Wieldraaijer zei de staatssecretaris vanmorgen in de Tweede Kamer, dat de gisteren ge houden parade niet alleen ten doel had de waardering uit te drukken OEGSTGEEST Dank zij het destijds gelegde contact met mevr. j Jo Vincent vindt thans nog ieder jaar een kerstconcert plaats door i leerlingen van deze beroemde zan- ge res in de hal van het bejaarden centrum „Hofwijk". Gisteravond j werkten aan het concert mee An- neke van der Holst (sopraan), Truus j van Dongen (alt). Kees Borger (te nor), Hans Zomer (bas-bariton) en Jan Raas (piano). Voor de pauze was de muziek- en zangkeuze in overeenstemming met Kerstmis. Dit deel van het program ma werd besloten door zang van het kwartet van „Wohl mir dass ich Jesus habe" door J. S. Bach. Daar na las mevr. J. Schröder-Vos een kerstverhaal. Na de pauze was er een geheel an der genre. Begonnen werd met liede ren van Piemé en B. Britten. Ver volgens bracht Jan Raas een piano solo van Cl. Debussy en aan het ein de waren het de onsterfelijke melo dieën van Fr. Léhar, die voor een opgewekt slot zorgden. voor luitenant-generaal F. van der Veen maar ook een belangrijk oefen aspect had. De operatie, die in totaal 90.000 gulden heeft gekost, waarvan tienduizend gulden aan de parade is weggegaan, had voor zeker negentig procent betrekking op verrichtingen, die ten doel hadden de geoefendheid van het Eerste Legerkorps te vergro ten. Vanwege de grote waardering van persoon en werk van de scheidend® chef van de generale staf is deze oe fening aan diens afscheid gekoppeld. ,X>e Koninklijke Landmacht heeft zeer veel te danken aan luitenant- generaal Van der Veen, die vijf jaar lang zijn taak onder moeilijke om standigheden heeft verricht", aldus de staatssecretaris. „Dank zij de in spanningen van de scheidende bevel hebber konden grote besparingen in de exploitatiekosten van het leger worden bereikt, waardoor aanschaf fing van nieuw materieel mogelijk werd". De staatssecretaris noemde dat een opmerkelijke prestatie in een tijd van krapte aan investeringen en vond het défilé, waaraan twaalfhonderd vrij willigers en 2300 dienstplichtigen hebben deelgenomen, daarom geheel op zijn plaats. LEIDEN Twee Leidenaars, bei den 21 jaar oud. werden in de afge lopen nacht op heterdaad betrapt, toen zij van een vrachtauto in de Kraaierstraat acht zakken met steenkool wegnamen. De knapen zijn bekenden van de politie. Het bankwezen heeft na de oorlog tf~^ -w r ook in Warmond een hoge vlucht ge- V^OUCdTC in v oorsciioten nomen. Waren er in 1940 slechts 113 leden nu zijn diat er 293 geworden en de omzet van de bank is sinds 1940 opgelopen van 1 tot 34 miljoen. Hij dankte allen die aan het tot stand komen van dit gebouw hadden meegewerkt. Het bleef niet alleen bij woorden, want het bestuur stelde een bedrag van f 1000 beschikbaar i voor het stichten van een sporthal. Burgemeester drs. F. K. Lange- VOORSCHOT )N meijer vestigde er in zijn toespraak de aandacht op dat de bank van grote betekenis is voor de groei en ontwikkeling van de gemeente. Namens de Centrale Bank bood de heer Wildschut het bestuur een fraai tegeltableau aan. Door dr. Verhage werd namens de ring van banken het woord gevoerd en ook de heer A. Versluijs, oud-di- reoteur van de bank bracht zijn ge lukwensen over. De heer H. Voet bood namens de Vereniging voor Bloembollencultuur een prachtige zilveren sigarettendoos aan. Nadat het zoontje van de direc teur. de heer Hoek, de burgemees ter de sleutel had overhandigd, open Burgerlijke staml van Leiden GEBOREN 61mon Petrus Johannes, z v p j. ttekaas en M. J. Kret; Johannes ndrlk. z. v. J B. Wouters en N. C. Ijeur; Maria Joanna Gabriëlla, J. S. van Capel en C. T. Ver- Jeannette. d. v. M. F. Brou- ir en M. J. Pels; Jefta Samuel, z. van Garderen en G. Scho- 'eld; Johanna Petronella. d. v. C. Langezaal en W. M. van Haas- Cht; Gijsbert Peter Johannes Cor- Ufi, z. v. G. P Kempenaar en E. J. Kuljpers: Yvonne, d. v. J. H. A. Itker en Y. Maarsen; Robert, z. v. G. Moleman en E. Leemburg; Fa- I •n Ramón, z. v. F. O. M. Gerlag A. P. van Loon; Bartholomeus iter Rudolf, z. v. P. van Wensveen W. Azler Anna Maria, d. v. W. H. Pleterse P. M Pennings; Susanne Anthonia. W. Bloemendaal en H. P M van |k; Irene AUda Maria, d. v. C. J. j in en J. M de Jong; Marcellnus, ion van Ld.; Sandra, d. v. T. Mar- lenie en M M. van Weeren; Patrick irtiin. z. v. M. J. Kamsma en C. L. T. j Jong; Paul Enrico, z. v. P A. Scipio C. M Deijkers; Emma Maria Jea- I 'e. d. v. L W. M. Menken en J G. Drahuska Sophlnka Jolanda. d. v. M. Juffermans en M. V. S van Kraan; Cenqiz z v. S. Kaya en Y An: Fokke Enno Philippe, z. v. C. P llaart en N. J. Seekles; Noëlla Marln rina. d v. R H. van den Hof en J os; Frans. z. v. J A Voorvelt en M. »rver; Eva,, d. v. A. van Duijn en S. OUtier; Katja Louise, d. v. A. P. M. 'Uknecht en Gravin D. M. van Llm- jirê Stirum; Heidi, d. v A. Regeer en Kuhn; Lucy Cornelia, d. v. D W. JriUieiJ en J M. Plokker; Ellen Mtstine. d. v G. van der Wiel en P de Kort; Eugène. d. v. K H. L ki- inn en W. H. Oltmans; Ronaldu6 etnis Leonardus. z. v. P M. de Boer C. H van den Berg; Johanna Ali- Wllhelmina d v. G C. Ammerlnan C. C. H. van den Berg, Dedan Pe- T Johan. v P Schmidt en J. M wahams GETROUWD W. W. L J. Bavelaar en J Kor- W. Schuil en S. Vuijk. P J "Irlk en Y. van Es: J. A den »k en W. B de Jong: W van den Waard en J. ""Sdhalk; A G. ichenbrand en E Kaufman A. J. Guijt en M. E. J. Bouwman; van Dijke en P A. Schouls; D. w>ck en G. Jansen: D. J. L. Bussing 3 J van der Burgh OVERLEDEN JA, Gouw. 75 Ir., man; J. Eradus. 83 man. w. Regeer, 78 Jr., man; M. Zoetemelk. 49 |r.. e. v. A. van der Uw Kraan; J. van Nieuwkoop. 73 Jr., W; D Oosterom. 76 jr wed. v. P w Houten; L. BekooiJ. 57 Jr.. man; ^ngezaal. 55 Jr.. e v. W Zitman. 7*° Nieuwkoop 72 Jr., man; L. N kjRduln. 35 Ir., man; C. van Doorn. Jr.. man; h. a. Hensing. 80Jr., e. v J. Dubbelaar; C. van der Tang, 76 Han; J. van Laar, 77 Jr., man waardebonnen van f 10 en f 25. Na namen aile rollen voor hun reke- j de prijsuitreiking bleven allen tot na j de deze het bankgebouw, waarna dit ning. Mevrouw De Geus voerde de middernacht in een feestelijke stem- i door de belangstellenden werd be- regie. I ming bijeen. zichtigd. „Nut" en Herv. Cult. Commissie van Voorscho ten hadden het Haags Mannen koor „Cantate Deo" met een Haagse orkestgroep „Camerata" uitgenodigd. Tamelijk groot was de opkomst in de Dorpskerk en zeker ook de verwachting, gelet op de naam van de dirigent Jos Vranken senior. „Cantate Domi no" is het kerkkoor van de Onze Lieve Vrouwen Onbevlekte Ont- vangenis-kerk aan de Eland straat, „Camerata" een amateur- kamerorkest. dat de kerkmissen onder Vranken begeleidt. Het koor hééft niet aan de ver wachting voldaan. Het minst in de LEIDERDORP De repliek van het college van Leiderdorp op de algemene beschouwingen van de fracties van maandag avond, resulteerde in een uitvoe rige en gedegen beantwoording van loco-burgemeester C. Meer burg, die ruim 2V2 uur in beslag nam. Wij zyn niet ontevreden over de uitkeringen, die de gemeente per in- woner van rijkswege ontvangt, van- i daar deze büna sluitende begroting. Het kan dus met deze uitkeringen i aan de gemeenten. Er zijn dit jaar vele gronden verkocht, en het geld i is voor verschillende investeringen gebruikt. In 1969 zullen nieuwe le ningen moeten worden afgesloten ter realisering van vele objecten o.m. scholen- en lokalenbouw. zei hü. Als Leiderdorp vandaag 192 wo ningen ter beschikking zou hebben, dan zou de ergste nood gelenigd zijn. Die zyn er echter niet. De totale lijst vermeldt 275 woningzoekenden. Aan Leiden, welker woningnood door het college beslist niet wordt onder schat, zijn nu 50 woningwetwoningen toegewezen, en de in aanbouw zijnde premie-woningen zullen ook voor ve le Leidenaars een uitkomst beteke nen als zij onder de toegewezenen vallen. Doorstroming De w.w.-flatwoningen zijn groot, maar de kale huur gaat f 140 bedra gen. Deze zijn bestemd voor de min- derdraagkrachtigen. Dat is voor het gemeentebestuur een grote zorg. im mers vaak een te hoge huur voor jonggehuwden. Het college wil dan ook de door stroming bevorderen, en zal daartoe, zei de heer Meerburg, een haxde maatregel gaan instellen. Gemeente- woningen in de lage huurprijs-klasse zullen tijdelijk verhuurd worden Blijkt na enige jaren, dat het inko men van de hoofdbewoner zo is ge stegen, dat een duurdere woning betrokken kan worden, (maatstaf is nu dat 15% van het inkomen aan huur moet worden besteed), dan zal de huur worden opgezegd. Ook in bestaande gevallen dus gemeentewoningen die nu bewoond worden, door gezinnen die qua inko men te goedkoop wonen zullen na der worden bekeken Het is de enige manier om de nood van velen (on der wie. zij die al jaren verloofd zijn of gevallen van inwoning) enigs zins te lenigen. Als de gemeente het voorbeeld geeft, hoopt zij op verdere doorstroming. Bejaarden woningen Daarnaast is er nog altijd het plan voor de bouw van 26 bejaardenwo ningen aan de Brittenburg. Dit plan zal nu gerealiseerd worden door de Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinsverzorging, evenwel zonder claim. De toewüzing zal geschieden via de woningadviescommissie door B. en W. De huisjes zullen volgend jaar klaarkomen, ongeveer te gelij kertijd met de woningwetwoningen. Een kunstijsbaan in Leiderdorp, zit er niet in. vinden B. en W. de plaats is niet gunstig en de toegangs weg is onvoldoende. De kinderboerderij, kosten f 80.000 en exploitatiekosten f 15.000 zal ge realiseerd kunnen worden als de tweede fase van de Houtkamp ge reed is. Sportvelden lil verband met de terreinennood van de voetbalvereniging RCL zullen in het sportpark „De Bloemerd" niet tegelyk vier, zoals gevraagd was, maar in eerste instantie twee velden met accommodatie en toegangsbrug gereed worden gemaakt hetgeen een investering van f275.000 voor de vel den en nog eens 5 'A ton voor de brug vraagt. Het is de bedoeling, dat in de oksel van de flats Engelendaal-Vronken- laan een artsenpraktijkruimte wordt gebouwd. Een sporthal is nog niet haalbaar, en de plannen voor de bouw van een gemeenschapsruimte zullen niet voor 1972 kunnen worden gerealiseerd. Ten aanzien van de win kelgalerij aan de Laan van Ouder zorg verwachten B. en W., dat men er over een jaar zal kunnen winkelen. De luchtverontreiniging langs de Van der Valk Bouwmanweg en ver dere omgeving treft niet alleen de Koninklijke Grofsmederij. Wat de lucht ingaat is anorganisch en ge nomen monsters, in opdracht van de K.G. hebben uitgewezen dat de neer slag organisch is met onder andere En ook hiermede hopen B. en W. dan j hars en vezels. Het college zegde een op verdere doorstroming. I verder onderzoek toe. Er zal een commissie ad hoe wor den benoemd die het gevoelen van de fracties moet gaan peilen ten aan zien van het weer instellen van de rondvraag en het büwonen van com missievergaderingen door de pers. Voor dit laatste voelen B. en W. niet veel. Het herstel van de galerijen in de Pinksterbloem zal voor de bewoners geen huurverhoging betekenen. Ver dere hoogbouwplannen hebben B. en W. niet op hun lijstje staan, het vol gende plan omvat uitsluitend laag bouw. terwijl ln het plan Binnenhof verschillende woontypen aullen ko men, onder meer drive-in huizen. Na vaststelling en goedkeuring van de gemeente- en bedrijfsbegrotingen, restte nog het voorstel tot verhoging van de wegenbelasting en het aan tal opcenten op de personele belas ting. De raad ging daarmede ak koord. Dit was de op één na laatste raads vergadering in de oude raadszaal. In afwijking van hetgeen altijd gebrui kelijk was. zal de nieuwjaarsreceptie van het gemeentebestuur niet op 1 januari worden gehouden, maar op 2 januari 's avonds en worden vooraf gegaan* door de nieuwjaarsrede, die de loco-burgemeester in een korte raadsvergadering zal houden. Dan zal men direct de volgende dag be ginnen met de verbouw en uitbrei ding van de raadszaal. Desgevraagd deelde de heer Meer burg mede, nog niets te kunnen zeg gen omtrent de benoeming van een nieuwe burgemeester in de vacature die nu al vanaf 15 augustus bestaat. A Capella zangen van Tittoria, Wit- le. Giesen, Kothe. Deze zijn zonder meer groezelig overgekomen, tot op de grens van het onaangename toe. Klankeenheid vrijwel nergens, onge lijkmatige crescendi en de crescendo's overal. Stoer waren de allereerste maten, stoer uit sterke kelen en toen wisten we initiatief, een kerkkoor te beluisteren dat aan een grote ruim te gewend is, een veronderstelling die Juist bleek. Nu nivelleert een grote ruimte nogal wat, men kan daar soms smokkelen, naar de kerk van Voorschoten verraadt alles. Van de standen van strottenhoofd, tong, gehemelte, als hü zingt, behoeft een amateur-korist geen weet te hebben, maar zeker praktisch wel wat van een beheerst spannen en ont spannen van de stemorganen en te beseffen, dat kracht zoeken in de ademdruk tot nadeel van de schoon heid strekt. Nu kan men camouflage toepassen in een resolutie discipline. Dat gebeurde in Haydn's Nelson-mis. Deze ontrolde zich geroutineerd, bleek het eigenlüke zangdomein van deze koristen en was zonder overwegende bezwaren aan te horen. Als strijkorkest van 2 bassen. 3 celli en 8 violen heeft „Camerata" het z.g. kerstconcert van Corelli ver tolkt, dat redelük goed kink. Na een wat moeizaam acclimatiseren kwam het toch tot een muzikaal mededelen van de compinistische waarden. In de begeleiding van de mis, waarbij zich hout, koper en pauken voegden, ontstond zeer zeker voldoening. Fijn zinnige verklankingen brachten de harpiste Mapje Keerweweer en een hobo-duo, in het overbekende Bach- koraal uit Kantate 147, en de har piste en de violiste, in variaties van Andriessen. Door ziekte van de so praan Alide Ellens verviel Mozart's motet „Excelseltate, Jubilate". V. Het eerste achttal van de chris telijke korfbalvereniging „Warmond" zal zaterdagmiddag in de sporthal in Lisse een micro-wedstrüd spelen te gen TOP III uit Sassenheim. Deze wedstrijd begint om 14.10 uur. De opstelling van Warmunda I (Warmond) voor de uitwedstryd te gen Alphia I (Alphen) luidt: A. v. Kampen (doel); P. v. Putten, R. de- re, C. v. Westerop, H. Vergeer (ach ter); Th. v. Rün, M. Schavemaker (midden); H. Tijsen, J. Meskers, A. v. Staveren. W. Meskers (voor). WARMOND Door de herv. ge meente in Warmond is als notabel gekozen de heer J. de Jong (oud kerk voogd). De heer De Jong volgt de heer H. Dekker op die het volgend jaar de gemeente gaat verlaten, om zich in het noorden van het land te vestigen. Gemeentediensten op 27 december gesloten De gemeentesecretarie van Voor schoten en de kantoren van de be drijven zijn voor het publiek geslo ten op vrydag 27 december. Voor het doen van aangiften betreffende de brgerhjke stand bestaat die dag ge legenheid van 9 tot 9.30 uur. Het ophalen van huisvuil in de kerstweek zal niet geschieden op don derdag 26 en vrijdag 27 december. In de daaropvolgende week zal gele genheid bestaan naast de vuilnisem mers eveneens pakken met huisvuil aan te bieden. Op 25 december en I Januari zal geen grofvullophaaldien" rüden. Warmonds IJsclub wijzigt reglement WARMOND In de praktijk is meer malen gebleken, dat de le den van de Warmondse IJsculb niet precies wisten wat wel en wat niet geoorloofd was. Het was daarom noodzakelijk dat de vereniging een wijziging van de statuten en het huishoudelük reglement voorst» 1 waardoor in de toekomst verdere moeilükheden voorkomen kunnen worden. De hiervoor in 't Trefpunt beleg de buitengewone ledenvergadering had niet die belangstelling, welke men verwacht had. maar zij die wel aanwezig waren voerden over deze aangelegenheid vruchtdragende dis cussies. Voordat tot behandeling van deze aangelegenheid werd overge gaan bracht de voorzitter een woord van bijzondere dank aan de heer Kwakkenbos voor de deskundige wij ze waarop hü het bestuur in deze terzijde had gestaan. Zowel de statuten als het huishou delük regelement werden hier na zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. Het bestuur zal met de meeste spoed op de statuten de Konink- lijke goedkeuring aanvragen. Hierna werd nog een tijdje gedscussieerd over alles wat in verband staat met de ijssport, waarna deze geanimeer de bijeenkomst werd gesloten. MICROKORPBALCOMPETITIE LEIDEN Bij de gisteravond ge speelde microkorfbalwedstrüd tussen Danaiden en Spangen hadden onze stadgenoten aanvankelijk de beste papieren. Het begin swas althan duidelyk voor de Danaiden, die door Frans Bosman met 20 voorkwa men, waarna Cisca Peeters de voor sprong tot 30 opvoerde. Uit een strafworp bracht Spangen de rust stand op 3—1. Daarna werd de strijd duidelüker forser. Spangen miste een strafworp, doch kwam toch tot 3—2 terug. Uit een strafworp kon Frans Pasman opnieuw scoren (4—2). Hier na kwam Spangen terug en mede doordat Danaiden twee strafworpen onbenut liet slaagden de Rotterdam mers er in nog naast onze stadgeno ten te komen (44). Ook Flpks kon in Voorbuig een 3-0 voorsprong niet handhaven In het begin ook hier een Leids overwicht. Rudi Niesing schoot al dadelijk raak en door Frans de Haas werd het van achter de paal 0—2. Nadat DKC een strafworp miste werd het door Co de Haas 0—3. Van afstand scoorde DKC tegen 1—3, doch Rudi Niesing maakte direkt daarop fraai 14. Daarna kwamen de Delftena ren terug en met rust was de Leidse Vborsprong reeds tot 34 geslon ken. In de tweede helft misten bei de ploegen twee strafworpen. Co de Haas zorgde daarna nog wel voor 35, doch DKC werd nu toch de be tere ploeg. Het werd tenslotte gelyk 55 en vlak voor tüd door een oJ. arbitale fout nog 6—5 voor DKC. Uit slagen uit de sporthal: Velocitas-Al- gemene 2 3—5. Ons Eiland-Pernix 1—1

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9