OGEN TE KORT Strijd in Westduitse coalitie weer opgelaaid 1001 TASSEN Stengun hing ah antiek aan de nuiur Studentenonrust in Egypte duurt voort ez 16,9S 28,95 Familieberichten ZWO - subsidie Bij Leidse thuis OMSINGELING RODE TROEPEN BIJ DIEN BAN OM TE GENIETEN VAN DE VELE FRAAIE, APARTE SINT NICOLAAS GESCHENKEN VOOR SURPRISE PRIJZEN BIJ: 15,95 29,7! 5,95 16,95 9,95 PAGINA 6 DINSDAG 26 NOVEMBER 1968 BONN (GPD) Ondanks hel be staan van de grote coalitie laait de stryd tussen de in de regering ver enigde partijen steeds weer op. Het ia vooral de Beierse CSU van minis ter van Defenp*? Strauss, die uitval len doet tegen de sociaal-democra ten van minister van Buitenlandse Zaken Brandt. Ditmaal heeft de spreekbuis van 8trauss en zijn Christelijke Sociale Unie een nieuw offensief gelanceerd. Het is de in München verschijnende ..Bayern-Kurier", die weet te vertel len dat de vertrouweling van minis ter Brandt in Oost-Berlijn geheime besprekingen zou hebben gevoerd over een erkenning van de DDR door de Westduitse regering. Het gaat om de persoon van Egon Bahr, die ten tijde van Brandts bur gemeesterschap in West-Berlijn al een raadgeversrol bij Brandt vervul de. Nu heeft hij in het ministerie van Buitenlandse Zaken een hoge func tie. Er gaan geruchten dat de Bayern Kurier zijn kennis heeft opgedaan aan de hand van geluidsbanden waarop de gesprekken tussen Bahr en de oostelijke autoriteiten zouden zijn opgenomen. Deze geluidsbanden zou den afkomstig zijn van de West duitse binnenlandse veiligheidsdienst, die ze weer zou hebben gekregen van Oostduitse spionage-organisaties. Onderzoek Joegoslavische klacht De Joe goslavische officiële krant „Borba" heeft geklaagd dat de verkoop van het blad in de Sowjet-Unie vrijwel is stilgelegd, terwijl de Sowjetrussi- sche bladen, waarin soms brute aan vallen op Joego-Slavië staan, vrij worden ingevoerd en overal In Joe go-Slavië te koop zijn. Minister Brandt heeft, na de pu- blikatie van het artikel in de Bayern Kurier. van kanselier Kiesinger ge- eist dat hij de kwestie zou onderzoe ken. De CSU van Strauss en de CDU onder voorzitterschap van kanselier Kiesinger treden in de bondsdag ge zamenlijk op. Zowel volgens informa ties van de staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken als van de regerings woordvoerder bij de Westduitse vei ligheidsdienst zou men daar van de geluidsbanden niets af weten. Het steekt de sociaal-democraten echter bijzonder, dat CSU-voorzitter Strauss tot nu toe geweigerd heeft zich open lijk van het ai tl kei in zijn Bayern Kurier te distanciëren. Egon Bahr zelf verzekerde het- afgelopen week einde, dat hij in verband met de kwestie van de erkenning van de DDR nimmer in Oost-Berlijn was geweest. In de Westduilse pers wordt ver ondersteld dat de Bayern-Kurier ten onrechte gesprekken tussen de so ciaal-democraten en de Oostduitse communistische partij over een uit wisseling van sprekers voor onder handelingen voor een eventuele er kenning heeft aangezien. Deze ge sprekken vonden in 1966 plaats. Ze leverden echter niet het gewenste re sultaat op. overgenomen uit andere bladen) Getrouwd: dr. A. Brandon en E. A. J. Relth, Amersham. Overleden: P. J. Verhage (66), Rotterdam; E. C. K. Baronesse Von der Schulenburg (68), Den Haag; J. A. v. Rikxoort (66), Barendrecht; J. T. de Ruijter, Groningen Bomaanslagen in Rome Krach tige ontploffingen hebben gis teravond een politiebureau in Rome en een kerk in Milaan op hun grond vesten doen schudden. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gemeld. Volgens de politie werd de ontplof fing in Rome veroorzaakt door een lading dynamiet die onder een poli tieauto was gelegd. De auto en de ramen van het politiebureau werden vernield. Het was de zesde bomaan slag sinds één week in de Italiaanse hoofdstad. LEIDEN De Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver-Wetenschappe lijk Onderzoek heeft prof. dr. J. J. M. van Tulder een subsidie verleend voor een onderzoek naar het gebruik van factoranalyse in het sociologisch onderzoek. Prof. Van Tulder is bui tengewoon-hoogleraar in de statis-1 tiek aan de Leddse Universiteit en adjunct-directeur van de N.V. Ne- derla-ndse Stichting voor de Statis tiek te 's-Gravenhage. Het bewuste onderzoek zai. onder I supervisie van prof. Van Tulder. j voor het overgrote deel worden ver- richt door mevrouw drs. M. J. M. I Brand'Kooien, die de resultaten j daarvan zal neerleggen in een we-1 tensohappelijk handboek voor socio- logen Onder factoranalyse wordt een zeer belangrijke techniek verstaan, die de socioloog in staat stelt de verbindingen tussen allerlei losse elementen te onderkennen. LEIDEN Een 34-jarige in woonster van Leiden stond gis teren voor de Leidse ka*-'-*- rechter terecht omdat zij de vuurwapenwet had overti c'. De politie nam onlangs bij haar thuis een geweer, een seinki?ra- bijn en een stengun in beslag, De wapens hingen ..ter ver siering" van de woonkamer bo ven de schoorsteen. De vrouw verklaarde de wapens als antiek te hebben gekocht. De kanton rechter kon dat moeilijk geloven. In het proces-verbaal stond nadrukkelijk vermeld, dat de wapens vrij modem en voor di rect gebruik geschikt waren. „Voor mij waren ze antiek", hield verdachte niettemin vol. De officier van justitie, mr. J. Th. de Wit. kwam tot de conclusie, dat verdachte er een vreemde liefhebberij op na hield. Hij eiste zowel drie geld boeten van f. 40 subs 8 dagen a's ile verbeurdverklaring van de in beslaggenomen wapens. „Als de wapens nu eens on- kla. r worden gemaakt, kan ik ze dan niet terugkrijgen?", vroeg de vrouw nog Tot haar grote teleurstelling bleek dat niet mo gelijk te zijn. Het feit dat de politie geen munitie bij de wapens had ge vonden, liet de kantonrechtr mr. W. de Koning ten gunste van verdachte gelden. Hij leg de drie boetes van f. 15 subs. 9 dagen op. BEIROET (AP) Bij nieuwe uitbarstingen in Alexandr'ië zijn verscheidene personen gedood en ve len gewond, aldus hebben gisteren reizigers uit Egypte in de Libanese hoofdstad Beiroet meegedeeld. Dui zenden studenten en arbeiders heb ben >n de havenstad een grote chaos veroorzaakt. De demonstraties breid den zich uit van de universite'itswijk tot het centrum van de stad. Groe pen studenten vielen stadsbussen aan, vernielden winkelruiten en be kogelden politieauto's met stenen en andere projectielen. Volgens een of ficieel rapport zijn 400 personen ge- wond. van wie 300 studenten. De politie opende het vuur op de menigte in de straten en trachtte de menigte met. traangas uiteen te drijven. De demonstraties, die in de (nop van gisterochtend begonnen, duurden heel de dag voort. De universiteit is door de autoritei- ton zondag voor onbepaalde tijd ge sloten. maar de studenten houden bepaalde gebouwen bezet. Zondag zouden tenminste 70 studenten bij schermutselingen met de politie zijn gewond. De studenten verlangen, dat de minister van Binnenlandse Zaken wordt ontslagen en voor het gerecht gebracht wegens zijn aandeel in de dood van de vier demonstranten die m Mensoera zijn omgekomen. De studenten eisen eveneens dat de in Mansoera gearresteerde studenten onmiddellijk worden vrijgelaten en dat de perseensuur wordt opgeheven. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft gereageerd met een ver klaring waarin wordt gezegd dat Schoonmaakbedrijf Knhn vraagt Jongens voor de gehele dag. Aaam. dagelijks van 10 12 uur en 19.3020.30 uur. Kantoor Langestraat 22. Leerling-zetter gevr. Min schoolopleiding 6 kl lager en 1 klas voortgezet onderwijs. istad". Gevraagd nette werkster. 2 middagen per week in studen tenhuis. Rapenburg 4, tel. 24529 Gevraagd net winkelmeisje. Levensmlddelenbedrljf A. van Egmond, Drlfstraat 1. Lelden, tel. 31799, na 6 uur Heems kerkstraat 102. Gevraagd een lief meisje van 9 tot 1.30 uur. Mevrouw An- driessen Wlttenburgerweg 152A Wassenaar, t/o bushalte, tel ef 01751—8183. Gevraagd chauffeur, l.b.v. alle rijbewijzen, minimum leef tijd 23 Jaar. Aanmelden voor 7 uur P. en M. v. d. Meer. Oude Vest 175. Gevraagd flinke oudere werkster v.g.g.v., In Wassenaar, voor een hele dag per week. voor f 3.60 per uur. Tel. 01751- 9363. Gevraagd hulsb. hulp voor ochtenden of middagen per week. Mevrouw Hlllingar, Schoonmaakbedrijf Clean. vraagt werksters voor ln de avond. Aanmelden I. Klinkha mer. Corantljnstraat 86 Lei den, tel. 42775. Gevraagd flinke Jongen van 15 a 16 jaar. voor licht, schoon werk. v. d. Meulen. Oude Rijn 36. Lelden. Finish, hulp gevraagd In ge zin met 3 schoolgaande kinde ren. voor 3 ochtenden en 1 middag per week. Huisvrouw veel afwezig. Minimum leeftijd 20 Jaar. Mevrouw Wessel. Wil lem de Zwhgerlaan 43. Oegst- geest. tel. 52007. Waesery Spronk vraagt voor diverse afdelingen meisjes, prettige werkkring. Hoog loon Aanmelden Iedere werkdag op Witte Singel 14. Leiden. WIJ zoeken voor zo spoedig mogelijk Aankomend of 2de monteur. Aanmelden dagelijks van 818 uur. Garage De Doe len. Noordelnde 25. hoek Var- kensmarkt, tel. 22945. na 7 uur 01715877. Woonruimte gevraagd B Te koop of te huur gevr leeg winkelpand liefst met woning Brieven our van dit blad ond no 19694 k Per I Januari aangeh. bene denhuis. ruime suite plus ser re. keuken enz. Voor 1 of 2 alleenstaande dames. Genegen de warme maaltijd voor een heer te verzorgen. Brieven bur. van dit blad ond. no. 82364 k. Te koop of te huur gevraagd schuur omg. Zoeterwoude. Z.W. of Voorschoten. Vivaldlstraat 5. Lelden, telef, 25501. A.s. echtpaar zoekt kamers plus keuken of etage in Leiden of Oegstgeest tot f 200. Belde b.b.h.h. Hordijk, Hooigracht 39, tel. 41206. Ouderejaars student zoekt ln Lelden grote gestoffeerde kamer. Brieven bur. van dit blad ond. no. 5326 k Ken goed werkende Jongen van 21 Jaar, zoekt kosthuis. Brieven bur. van dit blad ond no. 5311 k. niet-studenten zich hebben gemengd in de studentendemonstraties tenein de deze een politieke wending te ge ven. Het zou hier gaan om leden van de verboden Moslem-Broederschap en leden van voorheen vermogende fa milies van landeigenaren die door het regime-Nasser hun bezit zijn kwijtgeraakt. Volgens anderen zijn linkse en communistische elementen actief geweest bij de demonstraties in Alexandrië. DIEN BAN (Reuter) Een Ame rikaanse marinierseenheid van 5000 man en ongeveer 2000 Zuidvietname- se en Zuidkoreaanse militairen heb ben een gebied van 24 km2 omsin geld bij Dien Ban in Zuid-Vietnam waar zich naar schatting duizend Noordvietnamezen en Vietcong-sol- daten ophouden. Sedert de geallieer de eenheden vijf dagen geleden be gonnen de ring nauwer aan te halen zijn 190 tegenstanders gedood. De ingeslotenen bieden echter hevig ver zet met mortieren en raketten en de aanvallers ondervinden veel hinder van landmijnen en granaatvallen. Van bijna 2500 geëvacueerde dorpe lingen wordt aan de hand van een „zwarte lijst" gecontroleerd of zij tot" het politieke kader van de Vietcong behoren. Wonitiernil Aangeboden 3-kamerflal ln Leiden (Z.W.) Boshulzerkade Gevraagd 4-kamerflat of an dere 4-kamerwomng ln Oegst geest. Brieven bur. van dit bl. ond. no. 5278 k, Te ruil aangeh. huls, zes kn- mers, grote keuken, met bal kon en grote zolder. Gevraagd benedenwoning, mag iets klei ner zijn. Eventueel omg. Lel den. Brieven bur. van dit blad ond. no. 82354 k. Te koop gevraagd sjoelbak. Telefoon 26864. Wie kan een jongetje van jaar helpen aan een accor deon. klein model. Gaarne prijsopgave tel. 0171043903. Gevraagd platencursus En gels. Tel. 32791. Lego gevraagd voor zes deine kinderen. Brieven bur. /an dit blad ond. no. 82368 k Te koop gevraagd skischoe nen en of ski's, maat 4344 Tel. 40058. Aangeb. voor heer. geen student, gemeub. zit-slaapk, per 1 december. Tel. 50092. Garage te huur met grote zolderruimte, huurprijs f 25 p.w., geschikt voor 2 auto's, omg. Levendaal. Hogewoerd, tel. 25212, na 7 uur 42452. Te huur per 1 jan. 1969. re presentatieve kantoorruimte in centrum Leiden (3 kamers). Inl. accountantskantoor W. Verhaagen. Hooigracht 52A, tel. 30737. Te koop een winkelpand, centrum, bevattend winkel. 2 grote kelders. 4 kamers, ge schikt voor elke branche. 15 december leeg te aanvaarden. Te bevragen Pieterskerkstraat 2, hoek Dlefsteeg. Voor juffrouw Ipuke gemeu- bileerde slaapkamer met ge bruik van keuken en douche. Huur f 80 p.m. gas en licht in begrepen. Brieven bur. van dit blad ond. no. 5366 k. kend meisje, f 135,- per maand,I lncl. verwarming. Brieven bur. van dit blad ond. no. 82264 k. Wat zal Moeder blij zijn met deze prachtige boodschappentas. Geen wonder, want hij is uitge voerd in een heel mooie skai- kwaliteit. Zie daarbij eens de geweldige ruimte en het geheime - alleen aan u bekende - vak onder de voorklep en verbaas u dan over de prijs Ja. Sinterklaas, dit,is de echte Vistram handtas. Vistram - origineel Bayer-fabrlkaat staaft op het etiket - is het allernieuw ste vederlichte materiaal dab zelfs chemisch te reinigen is. Met z'n leuke voorvak met neer vallende klep) is dit een heerlijke stads- of kantoortas. In diverse modetin ten "S^n dat ideale Vistram mate riaal is ook deze mooie schouder handtas gemaakt. Goede Spaan se wijn behoeft geen krans, dus wijzen we alleen maar op het extra binnenvak. de 2 opgestikte voorvakjes, de royale ruimte, de leuke gespsluiting en de lage P"js *""X75 Gespen zijn inDaarom liet Sint deze vlotte tienertas extra leuk daarmee garneren. Keurig afge werkt in hip model, een zee van ruimte door de fijne, brede bodem (wel 11 cm). En toch kost zo'n vlotte tas maar 22^^ Deze 100% lederen tweèvaks dócumentenmap met zeehond- printing, inschuifbare handvatten en handig treksluiting-voorvak, zal iedere Vader enorm verras sen. Maak hem blij voor Op weg naar Holland kocht Sint in Italië nog speciaal voor u deze moderne 3 vaks- sigarettenbeker. Hij is - heus waar - met leder bekleed en heeft een groen vilten bodem die schuifkrassen onmoge lijk maakt. Ook de prijs is een echte sur prise Hier is hij. De aller nieuwste herentrek- sluiting beurs. Door z'n handig veersy- steem kan Pa ook 't kleinste geldstukje gemakkelij k pa kken ïn eerste kwaliteit leder en keurige af werking nu Dit is de alles in één portefeuille. Tel maar eens even mee: auto papieren, fotovak voor Ma en de kinderen, identiteitskaarten, waardepapieren en grootgeld-vak en dan nog meer bergruimte. In prima rundlederen uitvoering. Welke vrouw zou deze heel aparte en verrukkelijk mooie (leder gevoerd), echt slangenlederen vleugel tas op 't heerlijk avondje niet willen krijgen. Toegegeven, dat 't hier niet om een surpi'ise prijs gaat, maar als surprise is dit geschenk door niets te overtreffen. En in dat verband valt de prijs voor deze fraaie, met zorg afgewerkte tas toch nog mee. Slang is hoogmode! En de bijdetijdse Sint ziet deze handige damesportemon- naie met z'n luxueuze slangen-afzet, dan ook als een grandioos cadeau. Let ook vooral op de keurige afwerking en de geheel lederen voering. I Bij ons voor 14,95 1 P.SWat past die mooi 1 bij onze slangentas! 'T MOOISTE EN T MEESTE IN LEDERWAREN laar lem nierstraat 159 (t/o lloogendoorn) Leiden. Tel. 21788 AMSTERDAM HAARLEM, ZAANDAM, LEIDEN, Reclame Permanent. Dins dag. woensdag, donderdag per manent (Therm O-Perm) Com pleet f 13.50. Salon „Rlta", Willem Klooslaan 15, telefoon 24683. Mevr. II. Stikkellorum chi- ropodlste. Algehele voetverzor ging. Maasstraat 69. Meerburg, tel. 41699. y 1ste hypotheken to. 125.UU0 duur 3f jaar. Vervroegde af lossing. boete vrij toegestaan. Vliet Krediet. Bakkersteeg 6, Leiden. Tel 01710-31144 ij de Kalserstraath fc 2de hypotheken. Perste oiijft van kracht Vliet Krediet, Bakkersteeg' 6. -reiden. Telef, 01710-31144 (bij de Kaiser- Htrant) Alle verzekeringen, vraagt rybiyvend advies. Vliet Kre- llet Bakkersteeg Tel. 01710-31144 Kalserstraat) Leiden (by B Alle financieringen. Vliet Krediet, Bakkersteeg 6, B iste en 2de hypotheekren« te vanaf 6% pet. 5-10 Jaar. Met of zonder aflossing Boete* ▼rye aflossing 10 pet p J mo- geiyk Bureau P. Heynen, Ho ve woerd 124 Leiden tel 2^098 B Antieke meubelen repareren, schoonmaken. politoeren en wormvrij maken. Vraag vrijbl.:. Telefoon 33583. B Verloren zondag voorm. om geving Morsweg, 1 br. leren! handtas, inh. 1 p. br. nieuwe] leren handschoenen, 1 \sjaal. 1 portemonnee met ong. f 23.50, 1 toilettasje. Tegen beloning terug te bezorgen. Paula v. d. Blom. Leemansstraat 42, Lel den. Bl Dame met eigen woning wenst kennismaking met be slist nette heer, om de een zaamheid op te lossen, leeftijd 6065 Jaar. Brieven bur. van dit blad ond. no. 5217 k. B Pluwelen Sint en Plet tuums te huur. Ecentueel met grime. Billijke prijzen. Als van ouds Van Velzen. Rijnsburger- singel 47A, Lelden, tel. 41828 of 54479. Bestel vroegtijdig. B Voor lessen en byiessen Duits. Telef. 50193. Oegstgeest. B Verantwoord boksen bij er kende boksvereniging D.T.S., o.l.v. gediplomeerd Bondsleraar N.B.B. ex-bokser D. Snik. trai ning 3x per week. geven u conditie (zelfverdediging, wed strijdboxen). Inl Oosterstraat 52. Tel. 0171043034. B Wil dame die op 2 augustus 2 japonnen kocht voor f 38,- maar deze vergat te betalen, alsnog direct komen voldoen. Breestraat 39, daar opgegeven adres: mevr. Van Laar Pink sterbloem 5, Leiderdorp, on juist blijkt te z(jn. B Wilt u Sint en Plet aan huls schrijft u dan even of komt u even langs. De Ruyterstraat 10 of Lammenschansweg 243. Lel den f 7,50 per bezoek. B Dame. met mooie woning zoekt kennismaking met een nette heer van m.b.l. Brieven bur. v. d. bl. ond. no. 5234 k. B By Sam's snuckroom wor den a.s. woensdag 27 november en zaterdag 30 november uw kinderen bediend door 2 Zwar te Pieten. Vrouwenkerkkoorstr. Leiden bij Haarlemmerstraat, tel. 33009. 's Zondags gesloten. B Voor het naaien van gor<Hi- nen: Utrechtse Veer 10. telef. 33583 (Halen, meten, brengen gratis) Vakkundig werk. scher pe prijzen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6