Rede De Gaulle sceptisch ontvangen Hervorming monetair systeem Verrassing in Rome: socialist aangewezen als „informateur" Protest van de weduwe van Papandreoe tegen misbruik begrafenis Man met derde hart overleden Russen gaan naar de maan S3 Devaluatie vestigt (ongewild) aandacht op TISSOT Acht Arabieren naar Jordanië uitgewezen t(/üAH£cke HAAGSE AGENDA PAGINA 2 LEDDSCH DAGBLAD MAANDAG 25 NOVEMBER igjj HET besluit van De Gaulle om niet te devalueren is in de wereld met verrassing ontvangen en zoals te voorzien, waren de reacties verdeeld. Monetaire deskundigen in Euro-pa hebben zich over het algemeen voorzichtig sceptisch opgesteld. Vooral in Londen vroeg men zich af of de te verwachten versoberingsmaatregelen genoeg zouden zijn om de Franse frank te steunen. Sommigen van de finan ciële deskundigen menen dat devaluatie van de frank op lange ter mijn misschien niet onvermijdelijk zal zijn. De Westduitse minister van Fi nanciën, Strauss, heeft echter ver klaard, dat de Bondsrepubliek alle mogelijke hulp aan Frankrijk zal .geven bij het uitvoeren van de maatregelen ter oplossing van zijn financiële crisis. Volgens de minis ter was devaluatie voor Frankrijk ce gemakkelijkste weg geweest om uit de moeilijkheden te geraken. Nu rij echter de moeilijke weg hebben gekozen, wensen wij hen veel geluk en zullen wij hun alle hulp geven", aldus Strauss. Premier Baunsgaard van De nemarken heeft er daarentegen op gezinspeeld, dat zijn regering, nu president De Gaulle de frank niet wil devalueren .wellicht haar be sluit om tot het krediet van twee miljard dollar aan Frankrijk bij te dragen zal herzien. Van de noord se landen is alleen Zweden lid van de „groep van tien'', die het krediet heeft toegezegd. Als regel dragen de overige noordelijke staten echter bij tot het aandeel van Zweden. De Zuidafrikaanse minister van F.nanoiën, Diederichs, zei dat het besluit om de Franse frank niet te devalueren niets oplost. „Ik geloof niet dat het (financiële wereldbe- leid zo kan doorgaan", aldus de mi nister, die overigens nooit had ge dacht dat de frank zou worden ge devalueerd. Een hoge ambtenaar van het ministerie van Financiën heeft ver Japanse ministerie van Financiën heeft verklaard dat het besluit van de Franse regering de frank niet te devalueren wellicht een „delicate si- TEL AVIV, JERUZALEM (Reuter, AFP) Op last van de Israëlische minister van Defensie, generaal Da- jan, zyn acht Arabieren uit het door Israël bezette deel van Jordanië naar Jordanië uitgewezen. Het zijn drie onderwijzers en twee onderwijzeres sen uit Nabloes en drie Arabieren uit Jeruzalem. Volgens een Israëlische communiqué zijn de uitgewezenen le den van linkse nationalistische groe peringen die „terreurorganisaties en andere organisaties, die Israël vijan dig .gezind zijn", steunen. De Israëlische autoriteiten hebben gisteren het uitgaansverbod opgehe ven, dat vrijdag voor het oostelijk deel van Jeruzalem was afgekondigd nadat daar bij een bomaanslag op een markt twaalf personen om het le ven waren gekomen. De politie deel de mee dat „alle noodzakelijke on derzoeken en huisdoorzoekingen wa ren voltooid". De aanslag moet het werk zijn geweest van een onder grondse Arabische groep. In totaal werden vrijdag op de plaats van de aanslag circa 400 Arabieren aange houden, maar de meesten van hen zijn na een verhoor vrijgelaten. tuatie" zal scheppen tussen Frank rijk en de landen die in Bonn steun hebben toegezegd ter versterking van de positie van de frank. De situatie wordt moeilijk tenzij Frankrijk komt met efectieve alter natieven voor de devaluatie. Japan zal 50 miljoen dollar bijdragen aan het krediet van twee miljard dat in j Bonn is toegezegd. Als de Franse j maatregelen leiden tot een chaos op j de internationale geldmarkt zal daar- j van volgens deze ambtenaar zeker het gevolg zijn dat de Europese lan den een protectionistische politiek gaan voeren. In Noorwegen is men van me ning dat de beslissing van De Gaul le voor een groot deel gebaseerd is od politieke prestige. De Noorse mi nister van Financiën, Ole Myrvoll, heeft verkaald dat het nog steeds 'n open vraag is of Noorwegen zal deel nemen aan het Scandinavische kre diet dat Frankrijk verleden week werd toegekend. De ..Prawda'' schrijft vandaag dat Amerika en West-Duitsland pro beren „de economische positie van de frank te ondermijnen" omdat zij on tevreden zijn over het standpunt van De Gaulle inzake de internationale politiek. In het eerste Russische com mentaar op de beslissing van De Gaulle de waarde van de Franse frank te handhaven, schreef het blad dat hij het hoofd biedt aan de druk van Bonn en Washington, die beide p* oberen „om Frankrijk te dwingen zijn internationale koers die het in d® recente laren gevolgd heeft, te wijzigen". Julie Nixon, de jongste doch ter van de wel gekozen, maar nog niet in functie getreden Ameri kaanse president Richard Nixon, zal op 22 december in het huwe lijk treden met David Eisenhower, een kleinzoon van de voormalige Amerikaanse president Dwight Eisenhoiver. Het huwelijk zal worden ingezegend door ds. Nor man Vincent Peale. Op de foto: de jongelui met de a.s. president. ADVERTENTIE ROME (Reuter. AP) President Saragat van Italië heeft Alessandro Pertini. voorzitter van het Huis van Afgevaardigden, verzocht de moge lijkheden na te gaan voor de vorming van een nieuwe regering. Pertini heeft het verzoek ingewilligd. De 72- jar>ge Alessandro Pertini is socialist. Hij werd in juni gekozeq tot voorzit ter van het Huis van Afgevaardigden. Pertini's benoeming kwam voor de Italiaanse politieke kringen als een verrassing. Algemeen had men ver wacht dat de christendemocraat Ru- mor als kabinetsformateur zou wor den aangezocht. Maar in de afgelo pen dagen is de eenheid binnen de Christendemocratische partij volledig verloren gegaan en is Rumor afgetre den als partijleider, (hij werd giste ren herkozen). Saragat. zelf socialist, heeft met de benoeming van een socialist tot for mateur de christendemocraten wel licht op dramatische wijze willen aansporen de eenheid van de partij te herstellen en tegelijkertijd de so cialisten een stimulans willen geven hun rijen te sluiten en zich niet lan ger te verzetten tegen het herstel van de coalitie van centrum en links. Gezien de leeftijd van Pertini ver wacht men niet dat hij een lang pre mierschap zal ambiëren maar mis schien is zijn keuze voldoende om de socialisten weer in de regering terug te brengen. In de vijf jaar dat zij in de regering hebben gezeten, was de hoogste post die een socialist heeft bekleed het vice-premierschap, ver vuld door Pietro Nenni. Pertini. die algemeen geacht wordt wegens zijn houding in het verzet te- Informateur Pertini. gen de nazi's, behoort met Nenni tot de meest gerespecteerde socialisten van de oude garde. ATHENE, ROME (AP) Mevr. Papandreoe-Kljveli. de weduwe van de gewezen Griekse premier George Papandreoe. heeft kritiek geleverd op de leden van haar eigen familie om dat dezen zich bjj de begrafenis van haar man op 30 november bjj wat ze „wanordelijke lawaaischoppers" heb ben gevoegd. In een brief aan premier Papado- poelos schrijft mevr. Papandreoe. dat het „sommige familieleden waren en ik vermeld dllt met de grootste spijt die zijn nagedachtenis oneer bewezen en de waardigheid van de begrafenis schonden. Zij gebruikten de uitvaartdienst om er een onheilige politieke bijeenkomst van te maken". Mevr. Papandreoe doelde kennelijk op de actie van haar schoondoch ter, mevr. Andreas Papandreoe, Ame rikaanse van geboorte, die uit Stock holm overkwam om de begrafenis bij te wonen. Zij liep voor de kist van haar schoonvader en maakte ge baren met haar handen. Haar man, Andreas, een politieke vijand van het militaire bewind, is leider van een beweging tegen dat bewind in Stock holm. Onlangs is hij in verband ge bracht met een moordaanslag op Pa- padopoelos. Mevr. Papandreoe zegt verder ln haar brief„Mijn weerzin was zo groot, dat ik, toen Ik die lawaaima kers, die rode dassen droegen en rode zakdoeken en rode bloemen in hnn hand hadden, op de begrafenis van de heer Papandreoe zag en hen on eerbiedig hoorde schreeuwen, het raampje van mijn auto dichtdeed en zo krachtig mogelijk protesteerde. Dit zün mijn oprechte gevoelens en ge dachten over de communistische ma chinaties, die op zondag 3 november 1968 werden tentoongespreid". Nog moeilijker De Griekse regering heeft via haar ambassades in het buitenland laten weten dat zij met verantwoorde! ij k - lieisgevoel is opgetreden in de zaak- Panagoelis. Zij voegt hier echter aan toe, dat voortduren van het verzet de taak van de regering „nog moeilij ker" zou maken. Men ziet hierin een waarschuwing aan de verzetsbewe gingen zich te onthouden van ver dere activiteiten tegen de regering, omdat anders de terechtstelling van Panagoelis toch nog ten uitvoer zou worden gelegd. Zoals bekend Ls Pa nagoelis ter dood veroordeeld door 'n militaire rechtbank. De tenuitvoerleg ging van het vonnis is voor onbe paalde tijd opgeschort. De regering vervolgt dat zij, on danks binnenlands verzet tegen haar hervormingsplannen, er met trots op kan wijzen geen enkele druppel bloed te hebben vergoten. In deze geest is die zaak-Fanagoelis van het begin af door haar gezien, aldus de regering. Zij vervolgt, dat men tenslotte niet mag vergeten dat het hier niet gaat om een gelsoieerdle aanslag tegen het leven van de premier maar van een reeks aanslagen die gelijktijdig op verschillende punten in Athene plaatsvonden en diie tevoren door het revolutionaire centrum in Parijs wa ren aofgekondigd. „De Griekse autoriteiten hebben deze situatie met de rust, die hun verantwoordelij ksheidsgevoel ver eist, het hoofd geboden. Het is ech ter van belang dat de openbare me ning in het buitenland zichzelf niet laat bedriegen door een campagne die is opgezet door subversieve krin gen en die slechts ten gevolge kan ebben dat de taak van de regering nog moeilijker wordt", aldus besluit de verklaring. Vliegtuig gekaapt Vier gewa pende mannen hebben zaterdag avond de piloot van een Boeing-727 van de maatschappij „Eastern Air lines" gedwongen, koers te zetten naar Havanna. Het toestel was op weg van Chicago naar Miami en had 83 pasagiers en zeven beman ningleden aan boord. Het was het vijftiende Amerikaanse lijntoestel, aat dit jaar gedwongen werd op Cuba te landen. Geen excuus De 32-jarige on derwijzeres mevr. Patricia Green- field is zaterdag beboet met twee pond sterling omdat zij een glazen pressepapier door een ruit van de ambtswoning van premier Wilson had gegooid uit potest tegen de nieuwe belastingverhoging. Ze zei voor de rechtbank: „Ik heb geen excuus. Ik deed het voor de kinde ren en de oude mensen wier Kerst feest wordt bedorven". Een horloge a la mode Dit is één van die snoe zige modellen die Tissot tot hèt merk maken voor de chique vrouw. Voor de vrouw, die heel veel jaren plezier van haar horloge wil hebben. Goud 218.-; doublé f 116.- (Van onze correspondent) LONDEN (GPD) De weigering van president De Gaulle om de Franse frank te devalueren heeft de aandacht weer teruggebracht op één van de stokpaardjes van de presi dent: de hervorming van het Inter nationale monetaire stelsel. Enkele gezaghebbende Engelse commentaren hebben de mening uit gesproken dat De Gaulle's maatrege len misschien ongewild een voortzet ting vormen van zijn politiek van maart dit jaar toen De Gaulle met opzet een goudcrisis uitlokte en hoopte het internationale valuta-sys teem naar Franse inzichten te kun nen wijzigen. Deze overweging staat in de eer ste Londense reactie op het besluit van generaal De Gaulle naast een diepe ontgoocheling, verwarring en een verminderd schuldgevoel ten opzichte van Engelands veelvuldig gelaakte economische tekortkomin gen centraal. Gezien de door de Franse weige ring om tot devaluatie over te gaan nog toegenomen bouwvalligheid van het pond sterling dat vrijdag door nieuwe stutten werd geschraagd, voelt men hier, dat de enige werke lijke uitweg uit de misère is: een nieuwe conferentie naar het model van het in de praktijk maar ten dele toegepaste Bretton Woods, om een dringend noodzakelijk nieuw interna tionaal monetair systeem uit te wer ken dat er voor zal moeten zorg dragen dat de valuta's niet langer de speelbal zullen zijn van speculatieve bewegingen. Middenweg Een dergelijke conferentie zal een middenweg moeten vinden tussen de totale valutavrijheid uit het verleden en de tegenwoordige methode, hoe wel deze door praktisch alle erbij be trokken regeringen onbuigzamer is gemaakt dan zij op papier is. Van daar dat volgens de Engelse com mentatoren iedereen mede verant woordelijk moet worden gesteld voor de huidige monetaire crisis. De werkelijke boosdoeners zijn, zo redeneert één hunner, de internatio nale monetaire autoriteiten die om verschillende redenen een botsing- koers hebben gevolgd. Het enige vereiste voor elk internationaal mo netair systeem is een soepele metho de die het mogelijk maakt dat ver schillende in concurrentiekracht on gelijksoortige nationale economieën hun valutatarieven zonder ontwrich tende gevolgen fluctuerend aan el kaar aanpassen. Indien deze weg niet wordt ingeslagen, vreest men ook in Londen een terugkeer naar nog grotere monetaire chaos en een nieuwe angstwekkende verschijning van het protectionistische spook. HOUSTON (API De 47-jarige accountant Everett C. Thomas, de Amerikaanse harttransplantatiepa tiënt die het langst met een ruilhart heeft geleefd, is zaterdag in hrr. St. Lueasziekenhuis in Houston (Texas) overleden. Thomas ontving zijn eer ste ruilhart op 3 mei en herstelde nadien zo goed, dat hij weer een maatschappelijke functie ging be kleden. Zijn toestand ging echter la ter achteruit en jongstleden donder dag onderging hij als eerste mens een tweede harttransplantatie. Dit twee de ruilhart bleef wel goed werken, maar er deden zich niercomplicaties voor. die Thomas fataal werden. In de Franse stad Lyon overleed de 34-jarige Noel Moisenier die op 11 november een nieuw hart kreeg, en tn Valparaiso in Chili de 30-jarige Luis Domingo Roa die vrijdag j.l. als derde Chileen een nieuw hart kreeg. Inmiddels is de eerste harttrans plantatie in Turkije verricht, maai de 40-jarige patiënte overleed enkele uren na de operatie. Gisteren werd in Parijs de zesde Franse harttransplantatie uitge voerd. De 28-jarige Joseph Fores, een Spaanse fabrieksarbeider, kreeg het hart van een niet bekend ge maakte donor. (ADVERTENTIE) Erkend deatérj llbellp oupp-tpse* f 18.90 Stationsweg 22 Breestraat 126- Haarlemmerstraat 158 Universiteiten gesloten De vijf universiteiten van Egypte zijn ge sloten in verband met een betoging op zaterdag van studenten van de technische faculteit van de univer siteit van Alexandria Kon. Schouwburg. 20.16 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: ,,De onbekende soldaat en zijn vrouw" van Peter Usti nov. Dlligentia. 20.15 uur: Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg mm.v. Janos Starker, cello. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Zuide lijk Toneel Globe: .Kleren maken de man" van Sir George Etherege. WOENSDAG Kon Schouwburg, 20.15 uur: Neder landse Comedle: „De Hulsleraar" van Bertolt Brecht. Kurzaal, 20.15 uur: Resldentle-Ork. o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Mis- ha Dichter, plano. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten" van Bertolt Brecht. Gemeentemuseum (aula), 20.15 uur: Ensemble Syntagma Musicum o.l.v. Kees Otten. DAGELIJKS Dlligentia. 20.15 uur: (beh. zon- en maandagavond): Cabaret Fons Jansen: „3 x andermaal". Nederlands Congresgebouw. 20.15 uur (t.m. 24 nov.): Max Tailleur Show: „Asjemenou" m.m.v. Leslie Davis, pia no; Mieke Bos en Pauline Johhson. Theater Pepijn 20.30 uur: (beh. maandagavond): Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: Dag en Nacht". WEERRAPPORTEN Vap hedenmorgen 7 nur a i s i B SST a 8 dri Amsterdam onbewolkt 10 3 0 De Bilt onbewolkt 11 4 0 Deelen onbewolkt 10 2 0 Eelde onbewolkt 10 5 0 Eindhoven onbewolkt 11 3 0 Den Helder onbewolkt 10 7 0 Twente onbewolkt 10 4 0 Vilssingen onbewolkt 10 5 0 Zuid-Limburg onbewolkt 11 4 0.1 Luchth. R'dam licht bew. 11 5 0 Aberdeen zwaar bew. 7 2 0 Athene licht bew. 6 0 Barcelona onbewolkt 17 9 0 Belgrado half bew. 8 4 4 Berlijn half bew. 9 5 5 Bordeaux geh. bew. 16 12 1 Brussel mist 11 3 1 Frankfurt onbewolkt 12 3 4 GenèVe mist 10 1 5 Grenoble geh. bew. 9 2 6 Helsinki motregen 1 -0 4 Innsbruck zwaar bew. 6 3 4 Kopenhagen onbewolkt 9 3 3 Lrisabon zwaar bew. 17 14 0 Locarno onbewolkt 12 1 0 Londen zwaar bew. 12 4 0. Luxemburg mist Madrid onbewolkt 13 0 0 Malaga onbewolkt 18 10 0 Mallorca licht bew. 19 3 0 München zwaar bew. 11 5 7 Nice licht bew. 12 8 0 Oslo mist 4 -1 2 Parijs zwaar bew. 14 2 0 Rome onbewolkt 16 3 0 Stockholm geh. bew. 7 4 3 W enen half bew. 4 4 4 Zürich half bew. 11 2 8 MAANDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde Flohr en dr. G. D. van WetWJ „Een wajangvoorstelling" 8 uur naj, Rest. De Doelen J a a rv erve rgaderln. Leldse Amateurfotografenver. 8 uur middag. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur n». middag. Jeugdgebouw (Breestraat 19): d, Postzegel vrienden. 7.30 uur nam. spr. J. Zeegers 8 uur nam. Pieterskerk Universitaire herdenkltu 26 november 4.15 uur nam. De Lakenhal Ver. Oud-Lelden, mevr. H. M. de Meljere-Huizlnga Kijkje bij een Leldse regentenfamilie in de 18e eeuw". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Concert Eerste Leij. se Jeugdorkest „De Burcht" 8 uur n». middag. Den Burcht Prijsuitreiking wedstrtid „Geef uw gevel een corsage" 7.45 - nam. Schouwburg K. en O. Toneelgro* Studio met „Trichloor" 8 uur nam Ars Aemula (Pieterskerkgracht 9)> Filmclub 16 „Jidl mit 'n Fldl" 8 uui nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) zit. ting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7j uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur sociale raadsvrouw 46 uur nam, Steenschuur 6 Leidsche Ver. vas Postzegelverzamelaars 8 uuir nam. Schouwburg K. en O. Toneelgroep Theater met „Beschuit met mulsj»»' 8 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal) v«, van Hulsvrouwen. Mevr. EversdOk-* Smulders over Tibet. 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Het Residentie-or kest o.l.v. Willem van Otterloo (sollet Mlsha Dichter piano) 8 uur nam. Schouwburg K. en O. Toneelgroep Theater met „Moordenaarsavond" 8 nam. Kleine Burcht Ledenverg. K.V.P. dhr. J. Lijten over actuele Leldse pro blemen. 8.15 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) Morgenlandzending 3-5.30 en 8-10 uüi nam. Rest. v. d. Heiden Statenkrlng Le|. den C.H.U. Spr. mr. F. H. Piket ore „Toekomstverwachtingen" 8 uur nam Rijnsburg (Gemeentehuls) Verged» ring Gewest Lelden 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor: „Erotiek In Moulin Rouge" 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.16 uur. Zond» 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „DJango, kill!", 18 Jr. Dag. 21 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 N 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 u\i nachtvoorstelling „Het moeras der zoc de". 18 Jr. Studio: „De pussycats van het oud Rome". 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uu Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Het wonder van de llefd» 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zoa dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Vriidi en zondag 11.30 uur nachtvoorstelll „The Cincinnati Kid", 18 Jr. Lldo: „De Duivelsbrigade", 14 J Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2,30 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De wraak van She", Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zond» 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Expositie van kunst voorwerpen geschonken door de V< van belangstellenden ln de Lakenhal uur voorm.- 5 uur nam. 'sZondaga 1* uur nam. (t.e.m. 30 november) Rijksmuseum voor de geechledeol der Natuurwetenschappen Boerhaaf» tentoonstelling l.vjn 3de eeuwfeest f» zijn geboorte Werkd. 10 uur vooim. uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/i 1 december). 1- Rijksmuseum van Oudheden (M penburg 28): Werkd. 10 uur voorm. 0 uur nam.: zond 1-5 uur nam RljksmuseuiL voor Voikenrund» 1 Steenstraat 1): dag 10—6 u.; Ho» dage 1 6 uur nam Rijksmuseum voor de geschieden! der natuurwetenschappen: Dag 10- uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor volkenkund» Tentoonstelling ..Vlv» Mexico" Werb dageD IC uur voorm.6 uur o&ir zon- en leestdagen 16 uur nam. (t/m 1 december). Necl.-Legermuseuin; Geopend maand' tot en met vrijdag 9 uur voorm. - 6 nam.: zon.- en feestdagen 1-6 uur nam Galerie v. d. Vlist Expositie schil' derljen Diana Vandenberg, potterll Carla van Ouwenaller, tekeningei Frans Erkelens, grafiek Erip Pape, ceramiek Anke Blankevoort en bloea decoraties Elisabeth van (t.e.m. 31 december). Wassenaar Kunstzaal Heuff. Exposi tie Nora de Jong (wandkleden) en Hein Severijns (keramiek) Maandag t/m za terdag 10 uu: voorm.-5 uur nam., dins dagavonden 8-10 uur nam. (t.em. december) Avond- en nachtdienst der apotheken. Geopend voor spoedeisende gevallenl Apotheek Reljst, Steenstraat 35. tel. 20136. Apotheek R. van Breest Smallenbur| .9 Leiderdorp en Apotheek Voorscho ts zijn de geheele week geopend. MOSKOU (TASS) De ruimte schepen Sond IV, V en VI werden gelanceerd om de automatische func tionering van een bemand ruimte schip te vervolmaken, dat naar de maan zal worden gezonden, aldus een artikel in een Russisch blad ovef de resultaten van deze Sond-vluch- ten. In westerse kringen werd sl aangenomen, dat de Sond-vluchten een bemande vlucht om de mflan zou moeten voorbereiden. Men verwacht deze vlucht nog voordat de Amerikanen omstreeks Kerstmis een bemande vlucht om de maan zullen maken.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2