Smith groot immy en te mikt op publiek VL leerde Schutters at schieten is: 18-12 V erkeer smaatr egelen iii Zoeterwoude Valuta's nog uit de gratie Scylla-drietal met gemak in de finale brons Kluts Koninklijk voor A. A. Iroots welkom aan de Sint in Wassenaar Vader won... alhandbalcompetitie Raad Zoetenvoude donderdag bijeen Laatste Nieuws Reddingsbrigade sloot goed jaar af 0VAG 25 NOVEMBER 1968 JLEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 IPÖ) Een geroutineerd umentalist, die erop uit is io groot mogelijk publiek vriend te houden. Zo ISSENAAR Zaterdag-middag Sint Nicolaas zijn intrede in (naar gedaan. De grote kinder door de Wassenaarse Mid- andsaetie en door duizenden en oudere Wassenaarders een lier hartelijk welkom bereid, iki het gure weer en de regen iet enorm druk aan de kaden de Haven by de Oostdor- waar kort na 2 uur de Sint motorjacht arriveerde. alve het bestuur van de W. M. ren daar ook burgemeester en ïw Geertsema om hem te ver- ïen. De burgemeester hield espraak waarin hy de Sint en nechten hartelijk dankte voor omst naar Wassenaar. Niet al- !e kinderen hebben met onge le komst van de Sint tegemoet- ook de ouderen en zeker ook meentebestuur. het laatste jaar in Wasse- ?al het een en ander ge- k is veel gebouwd en er is kom van het dorp een ge- nieuwe verkeersregeling tot gekomen. De bedoeling daar- die oude kom van het dorp öaar voor het verkeer en aan zie te houden als winkelcen- gemeentebestuur werkt name st alleen met voortvarendheid fe ontwikkeling van het nieuwe In Zijlwatering, maar heeft *pen oog voor de belangen van «klenstanders in de kom van •orP. Het gemeentebestuur zal van Sint Nicolaas horen of het i°ed gedaan heeft. De Sint is deed hammondorganist Jimmy Smith zich kennen toen hij dit weekeinde zaterdagavond in de Kurzaal in Scheveningen, 's nacht in het Amsterdamse concertgebouw na ongeveer drie jaar terug was in Neder land. Heel vaardig mengt hij swing, soul en quasi-klassieke grapjes door een en komt daarmee tot een ge middelde dat uitstekend in het ge hoor ligt, ruimschoots voldoende heeft, maar de gedrevenheid mist die zijn spel in de beginperiode ken merkte. Zijn overwegend legatospel jaagt wolken orgelklanken de zaal in, waarin het moeilyk is de melodische en harmonische lijn te ontdekken Als hjj in de langzame nummers dan LEIDEN Een 44.jarige Leide- naar hield zaterdagavond, bruisend van vitaliteit, een wedstrijd met zijn zoontje. Wie het snelst de hoge trap pen van het Leidse Stadhuis af kon lopen, zou de wedstrijd winnen. De vader was het eerst beneden. Niet omdat hij het hardste liep, maar om dat hij een levensgevaarlijke tuime ling maakte. De sportieve vader bleek een gebroken been te hebben opgelopen. De E.H.D. bracht hem over naar het Academisch Zieken huis. Jimmy Smith, Nathan Page en Charley Crosby tijdens hun spel. ook nog de swing prijsgeeft, is het of je in de bioscoop zit te wachten tot de juffrouw met het ijs langs komt Maar een meer staccato gehouden .Mack the knife" bewijst dat Jimmy Smith wel in staat is de mogelijk heden van zijn instrument uit te bui ten. Daarom is het extra spijtig dat zijn spel ditmaal zo eenvormig was. Veel scherper geprofileerd waren de soli van gitarist Nathan Page, die daarmee de sterkste momenten van het optreden inbracht. Slagwerker Charley Crosby zorgde voor een wei nig opvallende, maar betrouwba re ritmische achtergrond. Wat het strandseizoen betreft gaf algemeen leider A. Golverdingen een gedetailleerd overzicht over de acti viteiten. Er werd gedurende 788 man-uren patrouille gelopen en ge durende 157 uren patrouille gevaren. Er werden 265 verdwaalde kinderen opgevangen en samen met het Rode Kruis in 361 gevallen eerste hulp bij ongelukken verleend. De gemiddelde bezetting van de strandpost bedroeg 19 leden per dag. In het afgelopen seizoen werden door WRB-leden ln totaal 293 diploma's behaald Wat de financiën betreft staat de brigade er niet zo gunstig voor. Het afgelopen seizoen leverde een exploi tatietekort op van ruim f 6600, aldus penningmeester G. J. van Gent. Er moest een deel van de reserveringen worden teruggenomen. Materiaal commissaris Bloemendal maakte melding van enkele verbeteringen in het materiaal: telefoonaansluiting in de strandpost en een nieuwe buiten boordmotor en een tweede zuurstof- cylinder. In het nieuwe seizoen hoopt de brigade een nieuwe rubberboot in gebruik te nemen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Schrijver, die nu 17 jaar de voorzittershamer hanteert, met alge mene stemmen herkozen. Zijn her verkiezing was voor het oudste be stuurslid, de heer G. Versteeg, aan leiding enkele vriendelijke woorden tot de voorzitter te spreken en zijn vrouw een boeket bloemen te over handigen. De waardering voor de wijze, waarop de heer Schrijver lei ding geeft aan de WRB is algemeen, zowel binnen als buiten de brigade. Na de rondvraag volgde een gezel lig samenzijn met verschillende spel letjes. immers tot oordelen bevoegd, omdat hij in alle dorpen en steden van ons land komt! Na het welkomstwoord vormde zich een feestelijke stoet, waarin be halve het Spaanse gevolg van Sint Nicolaas ook drie muziekkorpsen en een aantal aantrekkelijke reclame wagens van Wassenaarse midden standers voorkwamen. Er volgde een rondrit door een deel van de ge- meènte, waarna Sint Nicolaas en zijn Pieten receptie hielden in res taurant „Mie-Li" aan de Luifelbaan. DEN Vorige week, toen van Neptunes won, kon men dateren dat het defensief Dij ^witten op dit ogenblik voor- klopt. Niet in het minst om- kuit de Koning in het doel voor straf worpen opzij gaat. -trafworpendankten de reser- Jn de Schutters gisteren in Porthal aan de Vijf-Meilaai redelijke tegenscore. Achtmaal pochten zij op de 7m streep i. Zevenmaal was de toch W goed keepende Gerrit de ^8 kansloos op de harde scho- k niet al te beste arbitrale lei- de stemming binnen de iy- 5 snel tempo deed verslechte nde de rust uit de Leidse for- De reeds bij de rust zeker ly- zege (11-5), kwam zowaar 1 gevaar. By de stand 12-10 te George Tiesema, aanvallend man by de roodwitten, na keurige combinatie met Hans van de cirkel hard in: 13-10 1 een korte periode van Rot- "s overwicht vallende Leid- ïfler, luidde de definitieve on- "■8 van de Rotterdammers in. Kagie maakte met een listige schuiver 14-10. Johan Thelen uit een strafworp 15-10. k hierop vond Gerrit de Ko- ®et een zuivere uitgooi Jan lrtog in een break-out en zeer "t werkte de H.V.L.-aanvoerder de bal over de uitgelopen Rotterdam se doelman in het lege doel, 16-10. De gasten wisten nog twee doelpunten aan hun totaal toe te voegen uit straf worpen. Theo Zwartjes en Peter Forder herstelden evenwel de marge van zes doelpunten verschil, 18-12 voor H.V.L. De H.V.L.-doelpunten werden gescoord door George Tiesema. 5. Jo han Thelen, 4. Hans Kagie, Theo en Jan Schuuring, Ruud van Zyp, Zwartjes en Rob Rotteveel, ieder 2, Peter Förder en Frank Bonte, ieder I. De dames van H.V.L. kwamen iets beter voor de dag dan vorige week tegen H.V.S. Ook in deze tweede wed strijd werd het echter een stevige ne derlaag: 10-4. De dames van H.V.L. mogen wel eens op strafworpen gaan oefenen. Zij misten er maar liefst vyf. De reserves van HVL hielden Hellas 4 met 14-6 op ruime afstand. De heren van L.Z.C. 1 en de da mes van Foreholte hadden een vrije zondag. De L.Z.C.-reserves wonnen van Union Sport 5, met 1 doelpunt verschil, 15-14, en de LZC-dames verloren van S.O.S. 2, 5-8. Overige uitslagen: Afd. Ie kl. (dames': O.D.I.S.e Athene 2, 6-8. Afd. Ie kl. (Heren): HVP—Flamingo's, 19-10. VOORWEDSTRIJDEN NTTB - CUP HEEMSKERK Bert van der Helm, Gerard Bakker en Ed van den Berg hebben zich gisteren met op vallend veel gemak geplaatst voor d'e finale van de NTTB-Cup, vol gende maand in Deventer. De drie Scy 11a-spelers onderstreepten in de massa-kampen nog eens hun hui dige kracht, vorm en conditie vrij dagavond Belcrum, zaterdagavond Steeds Hoger/TSB en gisteren dus nog eens zeven partijen en waren reeds vóór de slotronde zeker van plaatsing. In de voor-ach tkampen, waar overigens door de topspelers sterk werd geageerd tegen de directe plaat sing van bekerhouder Frans Schoofs - de 29-jarige Amsterdammer werd ln verba/nd met een blessure recht streeks geklasseerd, terwijl Gerard Bakker in de afgelopen jaren als (zieke) Cup-verdediger wèl tot het spelen van de voorronde was ge dwongen baande het eerste Scyl la-drietal zich imponerend een weg aoor de rijstebrijberg van party en naar de finale-poule. In groep A verzekerde Van der Helm zich van «•en plaatsje door zijn eerste zes par tijen in winst om te zetten, waar door hij het zich kon permiteren om ln de slotronde van Carel De ken te verliezen. Deken, tevoren ver slagen door Colthof en Rob Joëls, redde daardoor het vege lijf. Ed Fallaux kwam in de sterke poule wat routine en beheersing tekort. Ook Gerard Bakker hoefde zich ln de slotpartij niet. meer in te spannen. Zijn verlies tegen Henny Stolk bracht hem weliswaar door een slechter game-gemiddelde ach ter Peter Joëls op de tweede plaats, maar dat was nog altijd voldoende voor plaatsing. De jeugdige Anton Will van Zoelen kon het tegen de routine nog niet bolwerken. In afdeling C vestigde Ed van den Berg de aandacht op zich door Bert Schoofs te verslaan en zich zo doende zonder moeilijkheden te klas- eer en. met de nog wat koortsige Nico van Slobbe (zaterdagavond drie nederlagen tegen de NewLloyd-re- serves). Via de barrage tegen Stolk en Colthof wist Schoofs zich alsnog te p.aatsen. Bij de dames leverde de strijd slechts één verrassing. Mieke ten Broek, Mary van Ruiten en de jeugdige Haagse speedster Veroniqe van der Laan en Ellen Klatt bleven ongeslagen, terwijl Ellen Kort tne derlaag tegen de op het ogenblik in de Westduitse competitie triomfen vierende Mieke ten Broek), RiaBog- mans en Aukje Wynia zich even eens vrij gemakkelijk plaatsten. Al leen de Warmondse Nora Broxter- man kon zich in groep A niet waar maken. Behalve tegen Ellen Klatt moest de Steeds Vooruit-speelster zich ook tegen de geroutineerde „veterane" Ilse HameetemanTes- sensohn gewonnen geven, waardoor zij werd uiitgesechakeld. De jeugdige Marian van der Helm Zoeterwoude) en Nelly Etót- geest (Roelof arendsveen) konden het in de sterke D-groep niet red den. Oversteekplaats voor voetgangers ZOETERWOUDE Onlangs is in het Westeinde gereed gekomen de r.-k. school voor gewoon lager onder wijs. De kinderen, die deze school be zoeken. z\jn grotendeels afkomstig uit de dorpskern en Noordbuurt. Grote behoefte is derhalve ontstaan aan een voetgangersoversteekplaats in de Dorpsstraat. Ook de bewoners van het Westeinde, die hun inkopen doen aan het Watertje en de Dorpsstraat, zul len met de aanleg van een zebrapad gebaat zijn. Omtrent het vorenstaande hebben B. en W. het advies ingewonnen van de politie. Conform dit advies stellen B. en W. de raad voor in de Dorps straat, nabij de Dr. Bouwdijkstraat, een voetgangersoversteekplaats aan te brengen. LEIDEN Burgemeester G. C. van der Willigen reikte vanmorgen aan één van de personeelsleden van Vroom en Dreesmann de bronzen me daille in de Orde van Oranje Nas sau uit. De gelukkige jubilaris was de heer A. A. Kluts, die veertig jaar ZOETERWOUDE Ter bevorde ring van een snelle doorstroming van het verkeer achten B. en W. het noodzakelijk enige verkeersmaatrege len met betrekking tot het parkeren in de Vyf Meilaan, de Nassau- straat, de Servatiusstraat en de Le- btfinusstraat vast te stellen. Ondanks deze maatregelen zal voldoende par keergelegenheid gereserveerd blij ven. Uiteraard zal geen parkeerver bod gelden voor die parkeerhavens in de Vijf Meilaan en Servatiusstraat, terwijl het parkeren in de Nassau- straat en Lebuinusstraat slechts aan één zijde zal warden verboden. Voor het geleelte van de Nassaustraat. gelegen tussen de Willlbrordusstraat en de Vijf Meilaan, ware evenwel een stopverbod vast te stellen De Nassau straat is ter plaatse zeer smal. Re capitulerend stellen B. en W. de raad voor: 1. een stopverbod vast te stellen voor het gedeelte Nassaustraat, ge legen tussen de Vijf Meilaan en de Willibrordusstraat. aan beide zij den; 2. een parkeerverbod vast. te stel len: a. ln de Vijf Meilaan, met. uitzon dering van de parkeerhavens; b. in de Servatiusstraat, met uit zondering van de parkeerhavens; c. in de Nassaustraat, voor het ge deelte gelegen tussen de Vijf Mei laan en de Servatiusstraat. aan de zuidzijde: d. in de LebulnusStraa/t, aan de zuidzijde. Nu de realisering van het com plex 49 koopwoningen aan de Hoge Rijndijk een feit is geworden, ach ten B. en W. het gewenst, dat voor de straten in dit gebied enige ver keersmaatregelen worden vastgesteld Bedoelde straten en met name de Vyf Meilaan zijn voor tweerichting- verkeer vrij smal. In verband daar mede stellen B. en W. voor: 1. de Vijf Meilaam, voor het ge deelte gelegen tussen de Lebulnus-- straat en de Nassaustraat, in de richting zuid-noord: 2. de Nassaustraat, voor het ge deelte gelegen tussen de Willibror dusstraat en de Servatiusstraat, in de richting oost-west; 3. de Servatiusstraat in de rich ting noord-zuid; 4. de Lebuinusstraat in de richting west-oost gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve voor voetgan gers. bij het Leidse warenhuis heeft ge werkt. In 1928 stapte hij voor de eerste keer in één van de bestelwa gens van V en D. Een meubelwagen. Naast zijn functie als chauffeur had hy ook een taak als emballeur in de meubel-expeditie afdeling. Dat hy een harde en betrouwbaar werker is, blijkt wel uit het feit dat hij 6 jaar geleden als magazijnbeheerder werd aangesteld. Directeur C. A. A. Kerck- hoff overhandigde de heer Kluts een enveloppe met inhoud. Eerder deze morgen was de jubila ris al gehuldigd door het personeel. De heren G. M. Gribnau, bedrijfs leider, W. J. M. Kriek, chef meubel afdeling, en H. T. Juffermans spra ken waarderende woorden. Ze waren het er allen over eens, dat de heer Kluts een onmisbare collega is. Naast zijn uitvoerige daktaak kan de jubilaris toch nog tijd vinden om naar klassieke muziek te luisteren. Dat wisten de collega's, die hem een prachtig radio-pick up-meubel ca deau gaven. Aanvoerder-keeper Bals van ijax neemt temidden van zijn ploeggenoten (Cruijjj links Muller en Pronk zittend en Krol staand vlak voor het vertrek naar Istanboel de berich ten over hun wedstrijd tegen MVV nog even door. Verfraaiing raadhuisplein Zoetenvoude ZOETERWOUDE Nu achter het gemeentehuis een ruime parkeerge legenheid is geschapen, zijn B. en W. voornemens vóór het gemeentehuis, aan de straatzijde van het plein, een trottoir aan te leggen. Achter dit trottoir is een grasgazon geprojec teerd van 1.50 m breed. In deze gazonstrook zal een tweetal vlagge- masten worden geplaatst. De vlagge- mast in het torentje op het raad huis, die nodig aan vernieuwing toe Is zal dan kunnen vervallen. Ter markering van de bushalte zal in het trottoir een aantal witte tegels wor den aangebracht. B en W. zyn van mening, dat, wanneer een en ander gerealiseerd wordt, het plein voor het raadhuis beslist een fraaier aanzien zal krij gen Bovengenoemde werkzaamheden, die in eigen beheer zullen worden uitgevoerd, vergen geen extra uitga ve. daar alle hiervoor benodigde ma terialen in voorraad zyn, met uitzon dering van de vlaggemasten. Deze kunnen uit de onderhoudspost wor den bekostigd. De raad wordt ge vraagd tot uitvoering van genoemde werkzaamheden te besluiten. Hoewel enige tijd geleden achter het gemeentehuis een ruime parkeer gelegenheid is geschapen, worden nog steeds veel auto's geparkeerd voor het raadhuis. Bij trouwpartijen heeft dit in het verleden reeds diverse malen tot moeilijkheden aanleiding gege ven. Herhaaldelijk wordt de ingang van het gemeentehuis versperd door geparkeerde auto's. In verband daarmee stellen B. en W. de raad voor het plein voor het gemeentehuis een parkeerverbod vast te stellen. Bestemmingsplan voor Zoeterwoude ZOETERWOUDE Zoals in de vorige raadsvergadering is medege deeld heeft de Kroon, na ingesteld beroep door J. M. Elderhorst en vier andere ingezetenen van Zoeterwoude, het besluit van de raad van 14 april 1965 tot vaststelling van het uitbrei dingsplan in hoofdzaak 1965, goedge keurd door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland d.d. 30 maart 1966, als- rog vernietigd. Teneinde ongewenste bouwkundige ontwikkelingen te voorkomen, moet het noodzakelijk worden geacht, al dus B. en Wdat de raad, overeen komstig artikel 24 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bepaalt dat voor het gebied een bestemmingsplan wordt voorbereid. B. en W. stellen de raad voor te bepalen, dat de vaststelling van een bestemmingsplan voor vorenbedoeld gebied wordt voorbereid, waartoe zij een in ontwerp opgemaakt besluit ter vaststelling aanbieden. 1 hoa ZOETERWOUDE De gemeente raad komt donderdagavond om half acht in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. de volgende voorstellen i aanbrengen van een trottoir en gras gazon op het plein voor het raadhuis: vaststellen van een parkeerverbod voor het raadhuisplein; aanbrengen van een voetgangersoversteekplaats in de Dorpsstraat; vaststellen van ver keersmaatregelen voor de 5 Meilaan. de Nassaustraat. de Servatiusstraat en de Lebuinusstraat; nemen van een voorbereidingsbesluit voor het be stemmingsplan in hoofdzaak; wijzi ging van de ziektekostenregeling ambtenaren (I.Z.A.)wijziging van de verordening op het verkeer van het grondbedrijf; opheffing van de com missie tot wering van schoolverzuim; aanbieding gemeentebegroting 1969. Vlucht in edelmetalen LONDEN (AFP) Ondanks het aanzienlijke koersherstel van de Ftanse frank, het pond sterling en de Amerikaanse dollar bij de herope ning van de Londense wisselmarkt vanmorgen blijft de toekomst van het internationale monetaire be stel aanleiding geven tot zeer sterke onrust in Londen. De reactie van de verschillende markten getuigt daarvan. Valuta's zijn nog steeds uit de gratie en men geeft ervoor in de plaats de voor keur aan goederen goud, zilver of aandelen in goudmijnen en oliemaat schappijen. Aan de speculatie is zeker nagenoeg een eind gekomen en het is duidelijk dat op korte termijn gezien enigerlei verandering van de valutapariteiten uitgesloten is. Daarmee wordt het herstel der wisselkoersen verklaard- Ver scheiden e speculanten hebben zelfs een deel van hun kapitaal weer uM, West-Duitsland teruggetrokken, al Is het alleen om him werkkapitaal weer aan te vullen. De terugvloeiing heeft evenwel niets te betekenen en bepaalde wis selmakelaars aarzelen niet met de voorspelling dat de speculatie spoe dig weer zal l»eginnen. Op de wissel markt van Londen zei men: „We be vinden ons nog steeds op hetzelfde punt. Er Is niets opgelost". Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Theodorus Wilhelmus Johannes, z. v W. O. Olyerhoek en M. M. C Kok; Willem Eauard Pleter, z, v. P. W. Dool en M. E. Vis; Willem Gerard, z. v. J van Egmond en R. Tollenaar: Dirk. z. v. D. Vooljs en H. G. Kromhout; Gilbert Michel Patrick, z. v. D. Schekkerman en S. E. Jacobs; Maar ten Cornells, z. v. D. Barnhoorn en M. van der Boon. GETROUWD N. H. van Leeuwen en L. P Vis; J. M. Hupkes en M. J. F. A. Gaalman. OVERLEDEN C. de Jong. 86 Jr.. vr.; A. J. Krult hol, 55 Jr., man; P. T. Klinkhamer. 53 ir., man; S. Dreef. 71 jr.. man; J. van looidonk, 72 Jr.. man; G. S. Bonte. 89 Jr.. man; N. H. Bink, 73 Jr.. man; B. J. H. M. Splerlngs, 6 dagen, zn.; B. van der Starre, 74 Jr., man; J. Roden burg, 52 jr., man; H B. Klsker, 78 Jr wed. v. P H. van Eok; J. N. Sloos, 55 Jr., man; F. C. Hol, 76 jr.. man; A. M. van Kampen, 83 Jr.. w v. H. J F. van Valderen, J. A. H. Lauber, 74 Jr.. e. v. L. van Buuren Veertig jaar bij V. en D. WASSENAAR De Wassenaarse Reddingsbrigade heeft eind vorige week in het bedrijfspand van de fir ma Imecon aan de Katwijkseweg de jaarvergadering gehouden. Na een openingswoord door voorzitter M. Schrijver bracht secretaris II. Hilge- man op de van hem bekende geesti ge wüze een jaarverslag uit, waarin het wel en wee van de brigade in het zojuist afgesloten verenigingsjaar werd behandeld. Er werd herin nerd aan de installatie van burge meester Mr. W. J. Geertsema als be schermheer van de brigade, aan een succesvol strandseizoen zonder ver liezen aan mensenlevens en aan de organisatie van districtswedstryden ln het zwemmend redde», die enkele weken geleden plaats vonden m het Wassenaarse Sportfondsenbad.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11