Sociëteit Buut 110 Bank in Hilversum beroofd: buit ƒ.2000 Het dagelijks werk van de huisarts Franse franc en Sint Nicolaas nadelig voor veehandel mensen die van héél mooie dingen houden krijgen cadeaus uit de OPHALEN GROF VUIL Emil Hamar vraagt politiek asyl Defensiehulp voor kinderen uit Biafra Leidse veemarkt BRILJANTEN SIERADEN v. d. WATER Probleemwedstrijd Leidse Schaakbond werd groot succes Viva Mexico SER keurt voorstellen ondernemings raden goed f 1)11 MAANDAG Zylsingel. Rijnkade, Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen straat, Waardstraat, Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evert- senstraat. Heemskerkstraat, Ooster straat, van Speykstraat, Kortenaer- straat. Tasmanstraat, Overrijn. DINSDAG Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken- aa, markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis, Jan van hui Goyenkade, Gerat Doustraat, Vree wijkstraat, Hugo de Grootstraat, Bil- derdijkstraat. LEIDEN Het St. Jans- of Yan der Laanshofje aan de Haar lemmerstraat 264 heeft zijn naam te danken aan het vroegere St. VRIJDAG Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg. Doelensteeg, Doelen- jJ gracht, Nonnensteeg, Kolfmaker- iteeg, Zegersteeg, 5e Binnenvest gracht, Sterrenwacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Molensteeg, Boisotkade, 0U(1, Kampersteeg, Conciëntiestraat, Vliet, Douzastraat, St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jain van Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt. jj^ Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, •Uinj Salomonsteeg, Kloksteeg, Scheeps- makersteeg, Houtstraat, Gerecht, [Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pieterskerkkoor steeg, Dief steeg, Ber- kendaelstraat, Pieterskerkgracht, Pieterskerkstraat, Pieterskerkhof, Papengracht. Janskloosterdat zich in deze omgeving bevond. Stichters wa ren Jan Stoop Kerstiantsz en Klaartje Pieters Jan Klarenszn- dochter. In 1565 droegen de erf genamen van de stichters het hofje over aan mr. Gerrit van der Laan, rentmeester van de voor malige abdij „De Leede", die de huisjes deed verbouwen en hier toe ook de nodige financiën ver strekte. Enkele eeuwen later (in 1901) was een deel van het hofje wederom aan een verbouwing toe. Dit geschiedde in opdracht van de regenten H. C. Juta en dr. M. C. Dekhuyzen, die tevens wethou der van Leiden waren. Acht jaar later volgden de overige huisjes. Bij deze verbouwingen is het oor- HAMBURG (ANP) De twintig jarige Tsjechische voetballer Emil Hamar, die woensdag na de wed strijd tegen Hamburger SV voor het toernooi der Jaarbeurssteden niet met zijn vereniging Slavia Praha naar zijn vaderland terugkeerde, heeft politiek asyl in West-Duitsland gevraagd. Hamar gaf als reden voor zijn besluit op dat hij zich door de politieke gebeurtenissen van de af gelopen maanden in zyn land bedreigd voelde. Zeilen Op de jaarvergadering van de internationale zeilbond (IRYU), die vrijdag in Londen is ge houden, is besloten de 5.5. m2-klasse te vervangen door de Soling-klasse voor de Olympische Spelen van 1972. spronkelijke en intieme karakter van het hofje ten dele verloren gegaan. (Foto LD/Hol vast) DEN HAAG (ANP) Minister Den Toom van Defensie heeft op verzoek van de stichting Terre des Hommes Nederland ruim 7000 kilo gram genees- en verbandmiddelen uit de militaire surplusvoorraden ter beschikking gesteld voor de leniging van de nood onder de zieke en ge wonde kinderen uit Biafra. Maan dagochtend zullen de genees- en ver bandmiddelen (gezamenlijke waarde omstreeks 100.000 gulden) per F-27 Troopshiip van de Koninklijke Lucht macht naar Parijs worden gevlogen, vanwaar Terre des Hommes voor vervoer naar Gabon zal zorgdragen. HILVERSUM (GPD) Op één van de bijkantoren v. d. AMRO-bank in Hilversum, ge legen in een noordelijke bui tenwijk van de radiostad, is gisteravond een roofoverval gepleegd. De buit bedroeg slechts 2.000 gulden. Het kantoortje was, zoals gewoon lijk op vrij dagavond, gedurende an derhalf uur open, een nog niet ge- identificeerde man van naar schat ting tussen de 20 en 30 jaar, in het zwart gekleed en met een donkere zonnebril op, sloeg zijn slag toen al leen de twee kantoorbedienden ach ter de balie stonden. I Hij gaf bij het binnentreden de in- i druk een vuurwapen in de hand te hebben. Hij eiste geld. De kassier gaf wat bij de hand lag. tweeduizend gulden in biljetten van tien en vijf entwintig gulden. De overvaller, die een zenuwachti ge indruk maakte en plotseling ge schrokken scheen te zijn, nam genoe gen' met deze tweeduizend gulden en vroeg niet verder meer, maar maakte dat hij wegkwam. Hij heeft zich uit te voeten gemaakt met een fiets. De politie heeft tot nu toe geen spoor van de man kunnen ontdekken. Met weer ruime aanvoeren in de sector wolvee en varkens en matige voor de andere rubrieken, mocht de totaal aanvoer er gisteren wel zijn. Met de handel was het gisteren echter maar matig gesteld. Dez etijd van het jaar geeft tegen de Sint Nicolaas-drukte altijd een terug gang in het vleesgebruik te zien. De vleeshandel gedroeg zich deze week dan ook tamelijk rustig. Een ernstiger factor, die de handel be ïnvloede, was de onzekerheid op d^ internationale geldmarkt en de aan houdende devaluatiegeruchten van de Franse franc, die vooral zijn weerslag vond in de handel van ex port-gevoelig vee. De handel in vette lammeren moest dan ook een duch tige veer laten. Vette kalveren en slachtvarkenv waren weer duur dei-, terwijl voor andere rubrieken de prijzen nog wel gehandhaafd bieven. De totaal aanvoer bedroeg 3240 dieren. Gebruiksvee AMSTERDAM (ANP) De door- mee huisarts heeft het in de stad op donderdag het drukst en zijn collega op het platteland noteert de vrijdag in zondag als drukste dagen. Dit is gebleken uit een in 1967 onder 54 Nederlandse huisartsen ge houden onderzoek. Over de praktijk- •nalytische aspegten van dit onder zoek heeft dr. B. J. M. Aulbers, huis arts in Delft, vanochtend mededelin gen gedaan op het congres van het Nederlandse Huisartsen Genoot schap. De computer heeft de cijfers ver werkt tot een gemiddelde over de praktijken van de deelnemers. Ze geven naar het oordeel van dr. Aul bers een goede indruk van wat de Nederlandse huisarts aan werk ver richt. Alle 54 geënquêteerde huis artsen noteeerden gedurende een week per kwartaal alle spreekuur- consulten en visites overdag, 's avonds cn 's nachts op ponskaarten. Het onderzoek leerde, dat de door snee huisarts in één week 230 ver richtingen noteert. In de normale Werktijd tussen 8 en 17 uur ziet deze gemiddelde huisarts 210 van zijn 230 Patiënten oftewel 92,3%. Van 17 tot 20 uur ziet hij er 12 (5,2%), 's avonds van 20 tot 24 uur gemiddeld vier '1,7%) en 's nachts gemiddeld één Per week (0,4%). Op het platteland zijn er evenwel meer verrichtingen buiten de nor male werktijd en in de nacht. In de kleine stad zijn er meer verrich tingen in de avond. Van de gemiddelde 1000 maande lijkse verrichtingen gaat het om 370 nieuwe en 630 oude gevallen. De zie kenfondspatiënten zijn met 76% ver re in de meerderheid. Maar 72% van de Nederlandse bevolking is dan ook ziekenfondspatiënt. ADVERTENTIE Moderne diamantcollectie. Ringen met briljant reeds vanaf f 75, Ook verlovingsringen. Juwelier Haarlemmerstr. 181 Altijd voordelig, 's Maandags gesloten. LEIDEN Voor de probleem- wedstrijd van de Leidse Schaakbond j is de animo zeer groot geweest. De j winnaars, die allen door loting zijn j aangewezen, ontvangen een prijs van 15 gulden (van de LSB), de win naar van de klassementsprijs een bedrag van 50 gulden. lste probleem: auteur Goldschme- ding (1948): oplossing Pe5c4, dreigt Df5. Winnaar C. E. P. M. v. d. Bult, Flanorpad 2 c. Leiden. Er wa ren 39 goede oplossingen. 2de pro bleem: auteurs Goldschmeding en Visserman (1948)oplossing Pe2— d4 Zwart is in tempodwang. Win- i naar A. J. Mulder jr., Ravelstraat 126. Leiden. (61 goede oplossingen). 13de probleemauteur Ten Cate (3958): oplossing Db6-b5, dreigt De2. Winnaar J. Melse. Mahler- straat 9. Leiden. (85 goede oplos singen). 4de probleem: auteur Ha ring (1968): oplossing e4 x d5, dreigt D x e6. Winnaar C. M. Wittemaan Jan van Houtkade 12, te Leiden j (57 goede oplossingen). 5de pro- j bleern: auteur Sammelius (1968) oplossing T c6g6, dreigt Td4 of Te5. Winnaar T. v. Kesteren, Lelie- straat 21. te Leiden. (39 goede op lossingen). 6de probleem: auteur Kieboom (1958): oplossing e6—e7 dreigt e8P. Winnaar E. Molenaar. Haarlemmerweg 73, Leiden. (50 goede oplossingen) Onder degenen, die alle 6 oplos singen hadden gevonden, is de klas sementsprijs verloot. Er waren hier voor 20 kandidaten. Na loting bleek de gelukkige winnaar te zijn: J. Ser- dijn, Resedastraat 18, Leiden. De prijzen zullen aan de winnaars wor den toegestuurd. De aanvoer in deze afdeling was aan de matige kant. In de hande) was nog weinig verandering waar te nemen. De stallen staan vol. Men houdt de goede dieren aan, waar door er maar weinig aanbod is. Bij een flauwe belangstelling hield da handel het bij rustig voor het melk vee en zeer kalm voor de vare koeien. Notering: melk- en aalf- koeien van f975.— tot f 1250— en f 1650.vare koeien van f 600.— tot f900— en f 1300.— Vette koeien De aanvoer in de afdeling vette koeien was aan de krappe kant. Hoe wel de vleeshandel nog niet te kla gen had, liepen die omzetten toch wel iets terug. De export was niet noemenswaard, waarbij ook het aan bod van import gering bleef. Bij het over het algemeen tamelijk krappe aanbod had die handel gisteren toch een redelijk va-loop, waarbij de prij zen voor de eerste soort koeien, waarvan er maar weinig werden aangeboden, weer iets stijver kwa men te liggen. Notering per kg ge slacht gewicht: vette koeien van f3.50 tot f4.— en f4.80; extra kwa liteit boven notering tot f 5.20.1 slachtstieren van f 4.60 tot f 5. worstkoeien van f3.20 tot f3.45. Vette kalveren Zoals alle jaren lopen de prijzen van de vette kal- veren aan het einde van het jaar1 altijd iets op Bij nog voldoende vraag is er maai- weinig aanbod van goede kalveren. Ook gisteren eei. geringe aanvoer, een vlugge hand°. en iets hogere prijzen .Notering per kg levend gewicht: van f3.60 tot f 4.en f 4.40 Wol vee Die aanvoei- in de iwolvee-afde- ling liet niet te wensen over. De schapenhouders moeten nu een- j maal tot ruimen overgaan, willen ze 1 niet dat de dieren er op verslech teren. De stemming in de handel was echter mineur. Deze lag geheel in de greep van de geruchten om trent de devaluatie van de Franse I franc. De exporteurs waren daar- j door huiverig met het doen van hun aankopen en namen een af wachtende houding aan. De handel in vette lammeren ver liep zeer stug. De prijzen vielen tot f 10.ét f 20.— per dier naar bene den. De handel in vette schapen, waarvan er maar weinig waren die overwegend voor de binnenlandse consumptie wei-den afgenomen, had nog een goed en prijshoudend ver loop. Notering: vette schapen van flOO tot f115— en f135-, vette lammeren van f 115— tot f 135 en f160.—. Varkens voor fok- en mesterij In dieze afdeling weinig verandering De aanvoer was goed en het aan bod kon door de vraag worden op genomen. De handel had een rede lijk verloop. Notering: drachtige zeugen van f 375.tot f 400.— en f 450.schrammen van f 90.tot f 100.— en f 120biggen van f 65. tot f70.en f75. Slachtvarkens De handel in slachtvarkens was deze week Uitge sproken goed. Als gevolg van de in- voerstop uit de Oost-landen een goe de export-afzet naar Frankrijk, werd het begin van deze week duur inge zet. Aan het einde van de week was vooral de export-handel weer terug houdend in afwachting van het ver loop op de geldmarkt. Prijzen per kg ievend gewicht: lichte slachtvar kens van plm. f 2.45 tot f 2.55, lichte slaohtzeugen van plm. f2.tot f 2.10. Slaohtzeugen van plm. f 1.90 tot f2.— Geilen In deze afdeling liep de belangstelling iets terug. Dé aan voer was redelijk, maar de handel rustig met iets lagere prijzen. No tering: van f15.tot f45.en f75.— Hasselman Pander Botermarkt 21-22 Leiden LEIDEN De tentoonstelling „Viva Mexico" in het Rijksmuseum voor Volkenkunde is verlengd tot en met zondag 12 januari. IJshockey Het Haagse HIJS Hoky heeft gisteravond in de Hout- rusthallen de ijshockeywedstrijd te gen het Tsjechische Butovice met 7 10 verloren. In Tilburg verlom» TIJSC de ontmoeting tegen Brno, eveneens uit Tsjecho-Slowakije, met 6—11. LEIDEN Buut 110, de Vereniging van Beeldende Kunste naars in Leiden, gaat haar tweede levensjaar in met een geheel verniewde sociëteitsruimte. Het interieur van dit gisteren of ficieel geopende culturele ontmoetingscentrum werd ontwor pen naar een idee van de Leidse binnenhuisarchitect Kees Starre. De snelle groei van het aantal so- i ciëteitsleden en de financiële steun van mevrouw Van Meizen eigenares se van het pand Nieuwe Beesten-1 markt 13. waar de sociëteit is gehuis- vest, maakten de interieurverbouwing 1 van een aanvankelijk recht-toe- recht-aan vergaderzaaltje tot een j eingen kunstenaarshome eerder mo gelijk dan werd verwacht. Het ligt in de bedoeling dat in de nieuwe sociëteitsruimte een groot aantal culturele manifestaties zal worden georganiseerd, zoals meetings, wisseltentoonstellingen van jonge Nederlandse beeldende kunstenaars, Het interieur van de Buut- sociëteit. waarvoor normaal in musea geen plaats is. Het nieuwe ontmoetings centrum zal bovendien een belang rijke rol spelen bij gezamenlijke ma nifestaties met andere Nederlandse kunstenaarsverenigingen De toegang tot de sociëteit wordt ook opengesteld voor hen die zich, zij het zijdelings, betrokken voelen met kunst en kunstenaar Met uitzondering van de maandag is de sociëteit geopend op elke door deweekse avond van 9 tot I uur PAGINA 3 ADVERTENTIE H DEN HAAG (GPDi De Sociaal- Economische Raad zal de regering adviseren over te gaan tot een dras tische wijziging van de wet op de ondernemingsraden. Gisteren heeft de SER de voorstellen van de com- J missie onder voorzitterschap van prof. mr. N. E. H. van Esveld goed- gekeurd. De belangrijkste wijzigingen, j de de SER voorstel zijn: het opleggen van de plicht aan de ondernemer de ondernemingsraad de benodigde fi- nancieeel-economische gegevens te verstrekken; toekenning van het recht aan de raden om deskundigen van buitenaf te raadplegen; verplich ting voor de ondernemer de onder-1 nemingsraad vroegtijdig in te lichten over ingrijpende wijzigingen in het bedrijf; ontslagverbod voor leden van de ondernemingsraad. JATÏRDAO 23 NOVEMBER 1968 UDD9GB DAGBLAD

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3