Nog veel raadsels om het proces tegen Panagoelis Rockefeller was te krenterig Cypriotische politici in sleutelrol? APERTURA I AVERECHTS Mali vraagt hulp van investeerders SALAZAR NOC WEER BETER Westduitse liberalen willen vreemde troepen weren RANCUNEUZE PAPOEA'S CONSUMEERDEN ZUINIGE MILJONAIR Ontbinding van r.k. huwelijk geoorloofd Ds. G. Koerselman beroepen PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 23 NO\EMBER igj, Het gaat niet goed met Italië. Sta kingen in vitale bedrijven en onrust aan vele universiteiten *tjn aan de (wan)orde van de dag. De oorzaak is niet moeilyk te vinden: er zijn wel plannen in regeringskrin gen, maar het ontbreekt aan door tastende uitvoering van die goede voornemens. Dit slaat vooral op so ciale voorzieningen zoals verhoging van de pensioenen, en op verbeterin gen aan het hoger onderwijs, waar men vooral met ruimtegebrek wor stelt. Vandaar de agitatie onder ar beiders en studenten, die des te spij- tiger is, omdat de partijen van links en het midden elkaar in 1963 gevon den schenen te hebben. In december van dat jaar slaagde de christende mocraat Moro erin een coalitierege ring van zijn eigen partij met die van de socialisten en de republikeinen tot stand te brengen. Moro werd pre mier. de socialist Nenni trad op als zijn plaatevervanger. Deze combina tie betekende een „apertura a sinis tra". een „opening naar links". Bui tengewoon solide is die „apertura" niet geweest. Zo waren er eerder in dit jaar moeilijkheden, toen de so cialisten. tengevolge van hun achter uitgang bij de parlementsverkiezin gen van mei, besloten een „bezin- ningsperiode" in te lassen en zich uit de regering terugtrokken. Leone vormde toen een christendemocra tisch minderheidsbewind, dat overi gens wel op de stilzwijgende steun van de oude bondgenoten kon reke nen. Maar steeds dringender werd de vraag of er een nieuwe mogelijkheid was om een coalitie-in-apertura-stijl te vormen. Het socialistisch congres van eind oktober bracht geen oplos sing: een duidelijke koers werd niet uitgestippeld. Daarop volgde dinsdag ji. het aftreden van de regering-Leo- ne. terwijl tegelijkertijd de christen democraten in vergadering bijeen kwamen om over de politieke toe komst te debatteren. Bij het schrij ven van dit artikel (vrijdagmiddag) waren de vooruitzichten niet onguns tig. Twee punten zijn zeker. Zo is het bestuur van de Christendemo cratische partij in ziijn geheel afge treden om waarschijnlijk te worden opgevolgd door een leiding, die ten- volle bereid is opnieuw een coalitie met socialisten en republikeinen te vormen. Oud-premier Moro heeft een indrukwekkende rede gehouden, waarin hy pleitte voor nieuwe sa menwerking met „links". Het tweede punt is, dat ook de socialistische lei der Nenni. die aanvankelijk nogal huiverig stond tegenover samengaan met de christendemocraten, uit de er varing heeft geleerd, dat de „apertu ra a sinistra" zo spoedig mogelijk hernieuwd moest worden. Hoe dit alles zy', het is te hopen, dat Italië op korte termyn een regering krygt, die bereid is de grote problemen energiek aan te pakken, niet door het opstellen van veelbelovende program ma's. maar door daadwerkelijke voor uitgang. p n en buiten Duitsland maken som migen zich ongerust over de „Na- tionaal-democratische party" (NPD) van Von Thadden, de rechtse groep, waarin nazi-gezinden zich het meest op hun gemak blyken te voe len. Het spreekt vanzelf, dat in een land met een recent verleden als Duitsland controle op extremisten al lesbehalve overbodig is. In dat op zicht steekt West-Duitsland gunstig af tegen een politiestaat als Oosfc- Duitsland, hetgeen niet wegneemt, dat ook in de Bondsrepubliek de ogen niet gesloten mogen worden voor ontwikkelingen. die gevaar lijk kunnen zyn. Maar dat dient dan wel op democratische wyze te geschieden. En daarmee zijn de me thoden van bepaalde demonstranten, die vergaderingen verstoren en „zaalafdrijving" toepassen, by voor baat veroordeeld. Gevechten als in Siegen waar de NPD dezer dagen een regionaal congres hield en dreigementen met lynchen en explo sies tegen de bedrijfsleider van de Münchense „Bürgerbraukeller" (vaak bezocht door Hitier en zyn trawanten) hebben een averechtse uitwerking. Wie dit soort middelen toepast is niet veel beter dan de groep, die hij bestrijden wil en staat even vreemd tegenover de grondsla gen van de democratie als zyn te genstander. Sterker nog, hij werkt de behoefte aan gewelddadige tegen maatregelen in de hand en legt de basis voor een nieuwe SA en SS. de isemi-)militaire organisaties, waar mee de nazi's hun vergaderingen en optochten meenden te moeten be schermen. Al is een reactie als hier boven omschreven tegen de achter grond van het verleden niet onbe- grijpelyk. daar staat tegenover, dat ware democraten tegeiykertyd zó veel van dat verleden hebben ge leerd, dat zy begrijpen dat geweld dadig optreden een organisatie als de NPD in de hand werkt. Geen de monstraties en verstoring van ver gaderingen, maar actie door het ge sproken en geschreven woord, by voorkeur gekruid met ironie, waai- voor extremisten doodsbenauwd zyn. Helpt dat niet of niet voldoende (wat wy, gezien onze Nederlandse ervaring van voor de oorlog, beslist betwyfelen), dan is een krachtige actie by de verantwoordelijke auto riteiten van stad of staat de vol gende stap, die ondernomen moet worden. Gelet op de uitslagen van Westduitse verkiezingen is er geen reden om die overheid te wantrou wen. Wie „op eigen houtje" de orde wil handhaven komt verkeerd uit en wekt bovendien de verdenking, dat hij, by gemis aan eigen politieke ideeën, op kunstmatige wijze een te- genparty in het leven wil roepen. Zo iets kan alleen van extremisten vei wacht worden. Gezonde democra tie beschikt over een uitgebreid ar- eenaal van betere en vooral van in telligenter methoden. De Griek Alekos Panagoelis. om wiens doodstraf zoveel te doen is ge weest, werd op 13 augustus gearres teerd op de weg naar Athene, waar twee bommen waren geplaatst. Een van de bommen ontplofte toen de ge pantserde Lincoln van premier Pa- padopoelos (de auto is oorspronke lijk gebouwd voor Nkroemah) net voorbij was. De premier was de toestand vol maakt meester. Hij stapte uit. bekeek het beschadigde wegdek en zei later tegen de pers, dat hy niet zou ster ven zolang Griekenland hem nodig had. De volgende dagen waren er in alle kerken dankdiensten. Boze ton gen zeiden, dat het gat in het weg dek groter was gemaakt. Er kwam een wacht bij te staan en er werd I bekend gemaakt, dat op die plek een dankkapel zou worden gebouwd. Uit het hele land ontving premier Papa- d o poe los gelukwenstelegrammen. Al leen zijn eigen ministers vergaten om hem in bet openbaar te felicite ren. Die kleflne nalatigheid, samen met de perfecte regie van de hele aanslag in het voordeel van de pre mier, overtuigde de Grieken ervan, dat Papadopoelos zelf zijn aanslag had geënsceneerd. Maar toen verscheen op 21 okto ber het rapport over het vooronder - I zoek met een paar klinkende namen erin. De eerste schok werd teweegge bracht door de naam van de samen steller majoor Theophilogiannakos. Hy komt op zyn beurt zelf ln een rapport voor: het rapport vail „Am nesty International" dat hem be schrijft als een van Griekenlands fol teraars in een opvoedingskamp van de militaire politie. Twee Cypriotische politici werd aan gewreven, dat ze een sleutelrol had den gespeeld by de aanslag op pre mier Papadopoelos. Een van hen: Georkatzis, ministers van Defensie en Binnenlandse Zaken, een man met een woest verleden in de verzetsbe weging EOKA, van wie het de eerste samenzwering niet zou zijn. En de an der: Lyssaridis, onafhankelijk links afgevaardigde en lyfarts van Maka- rios. Georkatzis zou zelf het explosie ve materiaal hebben gestuurd per di plomatieke post en dus via de Cy priotische ambassade in Athene. Geen beginneling O r* De beschuldiging gaf nieuw voed sel aan oude geruchtendat president Makarios van Cyprus er allang op uit was om de junta ten val te bren- J gen en dat hy zelf een oogje had op het premierschap van Griekenland en Cyprus samen. Maar het bleef vreemd, dat explosief materiaal van Georkatzis, die op dat terrein geen beginneling is. niet meer dan een be scheiden gaatje in het wegdek sloeg. Bovendien zyn Georkatzis en Lyssa ridis allesbehalve vrienden van el kaar. Majoor Theophilogiannakos schreef in zyn rapport verder, dat Panagoe lis in het buitenland ontmoetingen had gehad met Andreas Papandreaoe van de linkse Unie van het Centrum, die in ballingschap in Zweden leeft. Andreas zou moreel verantwoorde- lyk zij voor de aanslg. In de volgende weken gingen er geruchten, dat Cyprus zijn ambassa de in Athene zou sluiten. Maar een correspondent van het Franse pers bureau AFP, die dat publiceerde, moest boete betalen omdat het een onjuist, bericht was geweest. Toen kort daarna minister Georkatzis zyh ontslag nam, schreef de Griekse krant „Vfadini", dat dit neerkwam op schuld bekennen. Misschien zat de schrik van Papan- dreoe's begrafenis de junta nog in de benen. Misschien ook had zy con crete aanwyzingen om op verzetsda den te rekenen. In elk geval is een grote politiemacht gedurende het he le proces op de been geweest. Wie het (openbare) proces wilde Bygaand artikel is van de hand van drs. F. G. van Has selt, voormalig GPD-correspon- dent in Athene, die thans als balling in Turkye woont. P§Ö#D-PSQ* by wonen, moest zyn identiteitsbewys by de ingang afgeven en kreeg dat pas terug, als hy het gebouw weer verliet. Het. lukte hem echter vrijwel nooit om binnen te komen. Altyd was de zaal vol met politieagenten in burger. waardoor werd voorkomen, dat grote groepen burgers het proces x.v>,iuen volgen. Bevindingen De Internationale Federatie voor de rechten van de mens had een waarnemer gestuurd: Dénis Langlois. Teruggekeerd in Parys somde hy puntgewys zyn bevindingen op: de meeste plaatsen in de zaal van het gerechtshof waren bezet door po litieagenten om te voorkomen dat het proces werkeiyk openbaar was: de verdedigers van de verdachten I zijn verscheidene malen byeengeroe- pen door de politie en bedreigd, na- I dat ze in de loop van de rechtszit tingen de omstandigheden, waarin het proces plaatsvond, hadden ver oordeeld: de beschuldiging was slechts geba- seerd op bekeirtenissen, die door mid del van folteringen uit de verdachten zyn geperst, en op de getuigenissen van politiemannen die voor de recht bank hebben geweigerd enig bewys te geven om hun beweringen te sta ven. waarby zy zich beriepen op hun beroepsgeheim de hoofdverdachte, Panagoelis, is vrywel verhinderd om zyn verdedi ging onder normale condities te kun nen voeren. Toch heeft hy het be- I wind in Athene aangeklaagd en „zyn eigen verantwoordelijkheid op zich genomen om de Grieken aan te tonen dat verzet mogelyk is". Het proces werd vijf dagen opge- j schort, omdat twee rechters ziek wa- j ren. Geen Griek, die op de gedachte kwam om de ziekte van de rechters j ernstig te nemen. De grote vraag i was: waarom dat uitstel? Op het eerste oog waren er een paar mogelykheden. Het knelpunt kon m de Cypriotische kwestie lig gen. De rol van de Cypriotische po- i is m het proces niet erg uit de verf gekomen. En in Athene's voornaamste hotels, Grande Bretag- ne en King George, waren bespre kingen gaande tussen Turkse en Griekse officials. stonden voortdurend auto's met Turkse di plomatieke nummerborden. Griekse gezagsdragers, onder wie Athene's burgemeester, reden er af en aan. De gesprekken hebben mogelyk de NAVO-problemen in de Middellandse Zee betroffen, maar het kan ook om Cyprus zyn gegaan. En waarschynlyk ziet de junta niet graag, dat Cyprus alléén met Turkye gaat praten, zo dat Griekenland „er naast zit". Misschien ook heeft onenigheid tussen de vyf rechters tot het uit stel geleid. Die rechters zyn natuur- lyk gezuiverd door de junta, maar de demonstratie by Papandreoe's be grafenis kan hen op de gedachte hebben gebracht, dat het junta-ryk niet eeuwig is en dat ze die dood straffen vroeger of later op hun bo terham krygen. Het meest aannemelyke is echter, dat onenigheid binnen de junta tot het uitstel heeft geleid. Al zolang de junta bestaat, is er sprake van kolo nels, die een harde en andere, die een zachtere lyn voorstaan. Wellicht wilde de harde lyn de zwaarste straf en zou dus hebben gewon nen. Wellicht ook is een nieuw pro ces overwogen met meer, harder materiaal, over het aandeel van An dreas Papandreoe byvoorbeeld. En misschien is die ene nooit beantwoorde vraag aanleiding tot de moeilykheden geweest. Halverwege het proces werd aan Panagoelis ge vraagd: „En wie heeft u toen in Pi- raues ontmoet?". Het antwoord: „Ais ik dat zeg, komt er hier grote opschudding". De rechter: Wie was het?" Panagoelis: „Wy, u en ik, dragen allemaal het soldatenuni form, we zyn allemaal voor de ko ning". Daarna werd het proces af gebroken. de vraag bleef onbeant woord. Wie heeft Panagoelis in Pi raeus ontmoet? Wiens naam wilden zowel hy als de junta buiten het pro ces houden? Er zyn herhaaldelyk geruchten over spanningen binnen de junta, maar deze intrigerende vraag zal wel nooit worden beantwoord. DAKAR (Reuter) De voorzit ter van het regerende militaire comité in Mali, luitenant Moussa Traore, heeft een beroep op buitenlandse re geringen en maatschappijen gedaan zyn land hulp te verlenen. Traore zei, dat de nieuwe regering, die dinsdag president Modibo Keita afzette, voor de investering van bui tenlands kapitaal volledige garanties geeft. De voornaamste reden van de militaire staatsgreep was de verslech tering van de economische situatie en achteruitgang van de landbouwpro- duktie. LISSABON (AP) Artsen hebben gisteravond bekend gemaakt dat de toestand van de vroegere eerste mi nister van Portugal, Salazar, vooruit is gegaan. Salazar stond reeds met één been in het graf, toen hy op 16 september een beroerte met een hersenbloeding kreeg. In een medisch bulletin werd meegedeeld, dat de 79-jarige Salazar in een leunstoel mocht zitten en nor maal voedsel kreeg. KOBLENZ (AFP) De Vrije Li berale Partij (FDP). Westduitslands enige in het parlement vertegen woordigde oppositiepartij, heeft op een congres over militaire zaken in Koblenz het vertrek geëist van alle „vreemde militaire troepen" uit Eu ropa. De FDP pleit verder voor de instel ling van een zone in dit werelddeel, waaruit nucleaire, chemische of bac teriologische wapenen moeten worden gebannen en de oprichting van een Europees veiligheidsstelsel. Wat be treft de Bundeswehr, willen de libe ralen dat deze uitsluitend met con ventionele wapens wordt uitgerust en dat de dienstplicht van 18 op 15 maanden wordt gebracht. Wegencontroleur B. Hall con troleert hier een windmeter bij Sheffield. Als de wind een snel heid van 65 km bereikt (40 mijl), gaat er automatisch een lamp branden. De wegenpatrouilles van de politie kunnen dan maat regelen nemen. (Van onze correspondent) WORMERVEER (GPD) —Michael Rockefeller is in 1961 opgegeten, waarschynlyk omdat hy zo krenterig was geworden. Dit is de mening van de Wormerveerse hoofdagent van po litie, de heer J. Heemskerk, die in 1961 als inspecteur van politie op Nieuw-Guinea het onderzoek leidde naar de vermiste Rockefeller. Hij ontdekte tijdens dit onderzoek, dat de Amerikaan was gedood en opgege ten. Teneinde de familie te sparen, is dit nooit wereldkundig gemaakt. De Wormerveerse hoofdagent kan precies vertellen hoe de moord in zyn werk is gegaan. Rockefeller was in Nieuw-Guinea voor een museum in New York. In ruil voor door de in landers begeerde artikelen, zoals ta bak, kreeg hy interessant materiaal zoals speren, gebruiksvoorwerpen etc. „Maar", vertelt de heer Heemskerk, terwijl hy een zware ijzerhouten speer uit Nieuw-Guinea laat zien. „Rockefeller werd nogal krenterig, hoorden we van de Nederlandse con troleur. die bij hem was. Eerst gaf-ie twee pakjes tabak. Later dacht hy dat hy er ook wel één kon geven en weer later gaf-ie alleen nog maar zo'n plukkie". Omslaan Op een dag voeren zij met een ka- tamaran langs de kust (een katama- ran bestaat uit twee uitgeholde boom stammen. verbonden door latjes). Door de wind zyn ze toen (het was december 1961) omgeslagen. Ze ge bruikten benzineblikken om zich tr laten dryven. De controleur zei tegen Rockefeller dat ze moesten wachten want als radiocontact met de politie post zou uitbiyven, zouden ze onge- twyfeld worden opgespoord. Maar ja. Rockefeller wilde weg. Twee uur latei werd de controleur door een water vliegtuig opgevist". „Rockefeller dreef naar de kust. De inlanders zagen hem komen". Op de speer wyzend, zegt Heemskerk: „die gebruiken de Papoea's ook als peddel om mee te kanoën. Toen ze er aan kwamen met hun bootjes, hoef den ze hun peddels alleen maar om te draaien en hem er aan te spiet sen. Ze hebben hem ter plaatse op gegeten. Ze waren waarschynlijk nydig omdat hy zo krenterig was geworden". De heer Heemskerk, die destyds met verlof in Merauke verbleef, kreeg de opdracht naar Agats te gaan om te kijken waar Rockefeller zat. Bin nen een week wist hy, dat de Ame rikaan opgegeten was. „We spraken met veel stamhoofden. Bij een stam hoorden we vertellen, dat Rockefeller door leden van de naburige stam was vermoord en opgegeten. Dat vertelden ze waarschynlyk uit nyd. Lekker Die mensen kun je eigenlijk geen menseneters noemen. Ze eten wel eens iemand op, maar alleen uit nyd, niet omdat het lekker is. Ik heb het eens gevraagd en ze zeiden, dat alleen de handpalmen lekker waren. Aan de rest is niet veel aan". „In dit gebied bewaren ze de sche dels: ze gebruiken ze zelfs als hoofd kussen. Aangezien een Europeaan een grotere schedel heeft dan een Pa poea, zochten we naar een grotere schedel, die hebben we niet gevonden. Wat ze met zyn schedel gedaan heb ben, weet ik niet". De kampong waar Rockefeller werd vermoord, was enorm groot, ongeveer 1200 zielen. Bovendien lag deze in een gevaarlijk gebied wat de bewoners ook kop pensnellers betreft. Men wilde, vertelt de lieer Heemskerk, eerst met een militaire patrouille naar die kampong toe om de daders op te spo ren. „Maar ja, dat zou een bloed bad geworden zyn, daarom hebben we er van afgezien. Het was wel een moord, maar het is heel anders dan hier". Heeft de familie Rockefeller het nooit geweten? Waarschynlyk wel. Een pastoor uit Agats lichtte inder- tyd een Nederlandse krant in, welk bericht ook de familie Rockefeller ter ore kwam. De pastoor is op het matje geroepen en heeft zyn verhaal moe ten herroepen. „Of ik het nooit verteld heb? Tsja, er was geen zwygp licht. Ik heb een rapport van het onderzoek opgesteld, en daar hoefde niet in dat we het gehoord hadden. Aan familieleden en kennissen heb ik het wel eens verteld, en veel mensen in Nieuw-Guinea hebben me er indertyd naar ge vraagd". ADVERTENTIE IS kaas uit het vuistje de m van muisjes zijn er ook dol op NIJMEGEN (GPD) De Italiaan se mgr. Vincenzo Fagiolo, verbonden aan de hoogste kerkelijke rechtbank heeft in een publikat-ie in de Osser- vatore Romano scherp stelling geno men tegen een artikel van de Ny- meegse hoogleraar prof. P. Huizing In dit bedoeld artikel, dat is op genomen in het internationale tyd- schrift Consilium, wordt de vraag aan de orde gesteld in hoeverre de onontbindbaarheid van het huwelyk 1» de kerkorde absoluut is. Volgens prof. Huizing betekent het feit dat twee mensen (die beiden zyn gedoopt) een wettig huwelyk hebben gesloten, niet dat er tussen hen een evangelisch on verbreekbare band bestaat. De hoogleraar komt tot deze uitspraak op grond van god delijke wetten, waarop de onont bindbaarheid van het huwelijk niet steunt. Volgens de Nijmeegse profes sor moet het dan ook niet ondenk baar zijn, dat in bepaalde gevallen eer breuk tussen de huwelijkspart ners door het kerkfelijk recht kan worden erkend en een scheiding het gevolg kan zijn. Mgr. Fagiolo ontkent dat het denkbaar zou zyn. dat goddehjke wetten in bepaalde gevallen van on herstelbare ontwrichting tussen twee puwelijkspartners de ontbinding van her huwelyk erkennen. LEIDEN Ds. G. Koerselman, hervormd predikant in Bleiswijk, is beroepen als predikant van de Leid- se wijkgemeente „Kooiwijk" (vaca ture ds. J. Poort). Ds. Koerselman (51) was van 1957 tot 1964 hervormd predikant in Koudekerk a. d. Ryn. ZATERDAG Kon. Schouwb 20.15 uur: Haagse Co- medie: „Het wijde land" van Arthur Schnitzler. Circustheater. 20.00 uur: Nederland se Operastichting: „La Traviata". Dillgentia, 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Kabouters geloven niet aan mensen" van Don en Ly Vermelre. Kursaal. 20.15 uur: The Jimmy Smith Trio. Jazz. Paviljoentheater. 20.15 uur: Nieuwe Komedie: „De Ruiters" van Aristopha nes. Theater ln de Steeg. 21.00 uur: Solo Cabaret door Jos Brink: „Wobbewaf". ZONDAG Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haagse Comedie: „Het wijde land" van Arthur Schnitzler. (T); 20.15 uur: Haagse Co medie: „Veertig karaat" van Barlllet en Grédy. Circustheater. 14.30 uur: Mlsha Dichter, plano. Dillgentia. 14.30 uur: Uto Ughi, viool, m.m.v. Fullio Macoggl, plano. MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „De onbekende soldaat en zijn vrouw" van Peter Usti nov. Dillgentia. 20.15 uur: Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg m.m.v. Janos Starker, cello. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Zuide lijk Toneel Globe: „Kleren maken de man" van Sir George Etherege. Kon Schouwburg, 20.15 uur: Neder landse - Comedie: „De Huisleraar" van Bertolt Brecht. Kurzaal, 20.15 uur: Resldentle-Ork. o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. Mls ha Dichter, plano. DONDERDAG Kon Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten" van Bertolt Brecht. Gemeentemuseum (aula). 20.15 uur: Ensemble Syntagma Musicum o.l.v. Kees Otten. Dillgentia. 20.15 uur: (beh. zon- en maandagavond): Cabaret Fons Jansen: „3 x andermaal". Nederlands Congresgebouw. 20.15 uur (t.m. 24 nov.)Max Tailleur Show: „Asjemenou" m.m.v. Leslie Davis, pia no; Mieke Bos en Pauline Johnson. Theater Pepijn 20.30 uur: (beh. maandagavond): Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: Dag en Nacht". Schouwburg Kinderoperette „Amelt.. ranna en de groene paraplu" ju uur nam. Microtheater (Vestestr.) Imperlui, met „Vuile handen" 8 uur nam. Schouwburg Herman Van Veen c« baret „Harlekijn" 8 uur nam. Romanuszaal (achter Hartebrug^. Jongerenmis. Celebrant pastoorj l h Wel. Thema „Heb iik God nu nogn&.' dig?" M.m.v. Slum-house Ja?- 7.15 uur nam. ZONDAG Zijlsingel 2 Volle Evangelie-zendln, spr. dhr. J. Zijlstra 10 uur voorm. Ons Centrum (Hooigrt. 84) Bei ningsbijeenkomst Hum. Verbond dr. J. Cohen 10.15 uur voorm. Rijnlandslyceum (M. H. Trompla» 1) Gem. voor oorspronkelijk christen dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang. N i d Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrii tus van de heiligen der laatste dagen Avondmaal 11.30 uur voorm. 11 Gerecht 10 Soefi-beweging Spr. men Van Leer over „Aanvaarden" n voorm. Rijksmuseum voor Volkenkunde r Flohr en dr. G. D, van Wen»» „Een wajangvoorstelling" 8 uur nan Rest. De Doelen Ja a rververgadeilcj Leidse Amateurfotografenver. 8 uur ij. middag. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur i middag. Jeugdgebouw (Breestraat 19): Postzegelvrienden. 7.30 uur nam, DINSDAG ZiJlsLngel 2 Volle Evangelie-wndki spr. J. Zeegare 8 uur nam. Pieterskerk Universitaire herdenk^ 26 november 4.15 uur nam. De Lakenhal Ver. Oud-Leiden, gpn mevr. H. M. de Meyere-Huizlnga oti „Kijkje bij een Leidse regentenfamll) in de 18e eeuw". 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Concert Eerste L»U ae Jeugdorkest „De Burcht" 8 uur u< middag. Den Burcht Prijsuitreiking wedetri) „Geef uw gevel een corsage'' 7.46 w nam. Schouwburg K. en O. Toneelgr«j Studio met „Trichloor" 8 uur nam Are Aemula Pieterskerkgracht Filmclub 16 „Jidl mit 'n Fldl" 8 uu Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned. Gemeenten V uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekua aociale raadsvrouw 46 uur nam, Steenschuur 6 Leidsche Ver. i Postzegelverzamelaars 8 uur nam. Schouwburg K. en O. Toneelgrc* Theater met „Beschuit met mulgja 8 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ve van Huievrouwen. Mevr. Eversdljk- Smulders over Tibet. 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Het Residentie-or kest o.l.v. Willem van Otterloo (soli Mlsha Dichter plano) 8 uur nam. Schouwburg K. en O. Toneelgro Theater met „Moordenaarsavond'' nam. Kleine Burcht Ledenverg. K.V.P. Spi dhr. J. Lij ten over actuele Leidse pra blemen. 8.15 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) Basil Morgenlandzending 3-5.30 en 8-10 uu nam. Rest. v d. Helden Statenkring L*l den C.H.U. Spr. mr. F. H. Piket ore „Toekomstverwachtingen" 8 uur nam Rijnsburg (Gemeentehuls) Vergad» ring Gewest Lelden 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor: „Erotiek in Moulin Roug(' 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „DJango, kill!", 18 jr. Dag. 2.3-5 &r 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 a 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30-uui nachtvoorstelling „Het moeras der zon de". 18 jr. Studio: „De pussycats van het oudi Rome". 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uui Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Het wonder van de liefde' 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon' dag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Vriidil en zondag 11.30 uur nachtvoorstew®| „The Cincinnati Kid". 18 jr. Lido: „De Duivelsbrigade", 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De wraak van She". M Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondsj 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Expositie van kunsi- voorwerpen geschonken door de V« van belangstellenden ln de Lakenhal 1 uur voorm.- 5 uur nam. 'sZondags 1- uur nam (t.e.m. 30 november). Rijksmuseum vooi de geschiede®® der Natuurwetenschappen Boerhaf»" tentoonstelling l.vjn 3de eeuwfeeet n» zMn geboorte Werkd 10 uur voorn uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/B 1 december) De Lakenhal: Dag 10uur «oa* x6 uur Rijksmuseum van Oudheden (Ra penburg 28): Werkd 10 uur vo> o UUT nam zond 1-5 UUT nam Rijksmuseum voor Voikenkund»! (Steenstraat 1); dag 10—5 U4 d age 1 6 uur n«.m RXIEsmuseum voor de geschieden!» der natuurwetenschappen: Dag uur zond l -4 uur Rijksmuseum voor volker-kund»! Tentoonstelling „Vlva Mexico Werk' dageD R uur voorm.8 uur zon eD xeestdageD 16 uu» oam t/m 1 december) Ned-Legermuseum; Geopend awaijM tot eD met vrijdag 9 uur voorm - 11 nam.; zon., en feestdagen 1-5 uur oei» Galerie v. d. Vlist Expositie schil derijen Diana Vandenberg, potter!» Carla van Ouwenaller, tekening»® Frans Erkelens, grafiek Erip P®Pe- ceramiek Anke Blankevoort en bloem- decoraties Elisabeth van Sandlct (t.e.m. 31 december). Wassenaar Kunstzaal Heuff. Exp.0',1; tie Nora de Jong (wandkleden) en Hei® Severilns (keramiek) Maandag t/ffl terdag 10 uu. voorm.-5 uur nam., diw- dagavonden 8-10 uur nam (t.e.m december) Avond- en nachtdienst der apotheken- Geopend voor spoedeisende gevalle®: Apotheek Reyst Steenstraat 35 20136. Apotheek R. van Breest Smallenbuil te Leiderdorp en Apotheek Voorscho- t.' zijn de geheele week geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op Z® dag 24 november gesloten van 8uurto» 24 uur. WEEIvEINDEDIENST DER HUISARTSEN Tot zondagnacht 24 uur raadjÉïl incn voor con huisarts de dokterstel»* foon 22222. Di

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2