Bom ontploft in Jeruzalem Clir. mavo-school in Leiderdorp hield jaarvergadering Investeringsprogram gemeente Leiderdorp V.V.D. in Leiderdorp over liet rapport „Kiezer-Gekozene" Warmonds raad komt woensdag bijeen Amateurkwekers ontvingen een prijs Valutaconferentie in Bonn geëindigd er SPELEN VOOR PUPILLEN „Overal zie je bloed" Korfbal programma GEEN EXECUTIE PANACOELIS Overeenkomst Sow jet-Unie en Nigerië Wisselvallige resultaten van „Steeds Vooruit" VRIJDAG 22 NOVEMBER 1908 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 LEIDERDORP De chr. mavo- jchool in Leiderdorp resorteert on der een gemeenschap van 20 scholen, met als centra de chr. lycea in Lei den. Dit zei gisteravond de directeur ran de school, de heer D. Groeneveld tijdens de ledenvergadering van de jehoolvereniging die in de aula van drae school aan de Van Geerstraat fferd gehouden. Dit komt o.m. uit ln het geven van gecoördineerde proefwerken op de- lelfde dagen en uren, met als doel aan het einde van het jaar determi natie van elke brugklasse. Daarnaast is er een conventsraad van alle par ticiperende scholen en de chr. kweek scholen in Leiden als bestuurlijk or gaan van alle scholen, terwijl voor de onderwijszaken een onderwijsraad fc benoemd die gevormd wordt dooi de directeur en rectoren van alle scholen. In zijn jaaroverzicht, zei de heer Groeneveld verder, dat het veront rustend was, dat er dit jaar en met name in de tweede klasse zoveel iittenblijvex-s waren. Dat verschijn sel was regionaal. Daarnaast is het vereuim van de leerlingen nogal hoog. Verheugend was het dat dit ]aar 100 geslaagd is voor de eind examens A en B of A met midden stand. Het schooljaar is begonnen met 231 leerlingen, 13 minder dan verleden jaar, wegens de zuigkracht van HAVO onderwijs verdeeld, over 8 klassen, met 9 leerkrachten, onder wie nieuw benoemd waren de heren Beertsen, Branderhorst en Vis. Uit de jaarverslagen bleek, dat er vele vergaderingen werden besteed aan de voorziening in de vacatures en aan de mogelijkheden, hoe de ge luidshinder. die de school van het verkeer op Rijksweg 4a ondervindt, te ondervangen. Het is geprobeerd met dubbele beraming maar toen bleek er weer ventilatie-stoornis op Ie treden. Het bestuur blijft deze zaak nader onderzoeken. Medische diensten Leiderdorp dokter De Bruyne, (Hoofdstraat 8, tel 22208. Zuster Ruig- Hoge Rijndijk 200, Hazerswoude, tel. 01714-255. Oegstgeest dokter Held, telef. 52255. Voorschoten dokter Van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Voor- kschotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Wijkverpleginggezondheids centrum, Wijngaardenlaan, tel. 2177. Warmond dokter Bots, Prof. Aal- Jberselaan 2. Voorhout, tel. 02532-7393. Zuster Meyssen, Jacoba van Beieren- nj 1. voorhout, tel. 02532-7796. Wasenaar dokter Paulides, Van Z. vaai Nijeveltstraait 42, tel 4561 en litter De Wit, Jonkeri,aan 83, tel. 60. Wassenaarse apotheek, Schouw- :g 32, tel. 2402. Tandarts Stork, .J Sloep laan 6, tel. 9508 (za. en zo. 18.00- 1 13.30 uur) Zoeterwoude Bij ongevallen aan foe Ryndijk tel. 01724-278. Ter tafel lag een uitgebreid en zeer correct financieel verslag van de pen ningmeester, de heer L. C. Bulens. Nu, volgens de nieuwe wet, per 1 ja nuari a.s. de gestorte waarborgsom men van de schoolbesturen door het Rijk zullen worden terugbetaald, komt er voor deze school f 20.000 ei gen geld terug. Het bestuur vroeg en verkreeg mandaat dit geld zo te be leggen, dat er indien nodig over be schikt kan worden. Dit in verband met het feit, dat de exploitatiever goeding nu door het Rijk wordt be taald. In de vakature van de secretaris, de heer A. C. van de Nadort, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd mevr. C. J. de Jong-Stoets ge kozen. De voorzitter, de heer M. Splinter, bedankte de aftredende se cretaris voor alle werk dat hij gedu rende vier jaar voor de vereniging heeft gedaan. Voor de jaren 1969 tot en met 1973 LEIDERDORP B. en W. heb ben een investeringsprogramma op gesteld voor de jaren 1969 tot en met 1973. De benodigde bedragen zijn globaal geraamd. Ook moet aan de gekozen volgorde geen absolute waar de worden toegekend, aldus B. en W. in de toelichting. Het investerings programma omvat de volgende ob jecten: 1969: derde openbare lagere school Vogellaan f 550.000,-vierde chr. la gere school Wilddreef f 550.000.- 12- klassige r.k. lagere school Leeuwe rikstraat f 1.000.000,-; chr. kleuter school Lijnbaan f235.000.-; Gymnas tieklokaal Willem de Zwijgerschool f 300.000,-; uitbreiding Doeshaven f 25.000,- recreatieplan De Bloemerd eerste fase f 900.000,-; reconstructie Achthovenerweg eerste fase f 200.000; reconstructie Van der Valk Bouman- weg tussen Spanjaardsbrug en Laan van Ouderzorg f 200.000,-; semiper manent kantoor der bedrijven f 200.000,-. 1970dubbel gymnastieklokaal Gaarmeesterstraat f 500.000,-; ver vangende ruimte twee klassen chr. LEIDEN Morgen starten de winterspelen voor de voetbalpupillen van 9 tot 12 jaar. Op het program ma staan: tafeltennis, tafelvoetbal en sjoelen. Deelnemende verenigingenRoo- denburg. Meerburg, DOCOS, Leidse Boys, Leiden, VTL, LFC en RCL. De wedstrijden vinden plaats in de kan tines van de deelnemende verenigin gen en vangen om 10 uur aan. j|LEIDEN Tijdens de in september gehouden tentoonstel ling van bloemen en fruit, die door de Leidse amateur bloe men-, planten- en fruitteeltclub „Mater-Sprenger" en de Volks- tuindersvereniging „Ons Buiten" werd georganiseerd, hebben !twee jury's de inzendingen beoordeeld. Onder grote belangstel- ■Hng van beide verenigingen heeft de voorzitter van het Alge meen Ned. Verbond van Volkstuindersverenigingen, de heer P. Visser, gisteravond in „Ons Buiten" de prijzen aan de win naarsfessen) uitgereikt. De voorzitter van „Mater-Spren- ler", de heer H. H. Dongelmans, 'Prak zijn grote voldoening uit over lift feit, dat de gezamenlijke exposi tie wederom had getoond tot welke Prestaties de leden bij het kweken 'en bloemen en fruit in staat zijn. Spreker richtte zich in een hartelijk dankwoord tot de leden van de jury's, de organisatoren en allen, die tot het mislagen van de expositie een by dra- Ie hadden geleverd. Hierna was het woord aan de heer Glas, tuinbouwconsulent, die 'n in teressante causerie hield over het ge bruik van meng-meststoffen. Alvorens tot de prijsuitreiking over gaan, gaf de heer Visser uiting van zijn bewondering voor de vele activiteiten, die de Leidse amateur- toekers steeds weer aan de dag leg- ftn en de hoogte van bekwaamheid, d'c zij op hun terrein hebben be- reikt. Na de pauze vertoonde de heer Glas twee fraaie kleurenfilms met als onderwerpen: „De grondbeginse ls van de bemestingsleer" en „Van ftad tot tomaat". De uitslagen luiden: leden „Mater- brenger": afd. bloemen: VTL-wis- aelbeker voor mooiste cactus-dahlia, 1 H. Dongelmans; wisselbeker voor de best verzorgde stand, mevr. R. Delfos-v. Klink; wisselplaquette voor de mooiste dahlia in vaas, H. H. Dongelmans; le pr. voor de mooiste ftmengde dahlia's in vaas, J. Jager 'van Hees; le pr. voor mooiste pom- Pon-dahlia, mevr. J. van Zijp-van "ees; le pr. voor mooiste grootbloe- mige chrysant, H. H. Dongelmans; wisselplaquette voor mooiste tros- chrysant, H. H. Dongelmans; le pr. voor mooiste zinnia, mevr. J. v. d. Plas; le pr. voor mooiste gemengde bloemen, G. van Veen; le pr. voor mooiste potplant, mevr. J. Jager- Baak; wisselbeker voor mooiste zaai ling, wisselplaquette voor de grootste dahlia, A. Hofman; wisselbeker J. Flaman; voor de mooiste gecombi neerde stand, A. Hofman; wissel plaquette voor de mooiste top-mix, A. Hofman; wisselbeker voor het mooiste bloemstuk, mevr. R. Delfos- v. Klink; Joh. Materbeker voor de top-kweker, H, H. Dongelmans; afd Fruit; wisseibeker voor de mooiste fruitmand, J. H. Leperlaar; wissel plaquette voor de mooiste 12 appels, D. v. d. Wetering; idem voor de mooiste peren J. Jager-Baak; le pr. voor de mooiste 6 appels, A. Zaal berg; idem voor de mooiste peren, J. Jager-Baak; idem voor het mooiste fruitassortiment, J. Roman; wisselbe ker voor de mooiste meloen, A. Hof man; L. C.-wisselbeker voor de mooi ste fruitmand, A. Hofman; leden „Ons Buiten": le pr. voor de mooiste gemengde bloemen in vaas, H. De- vilee; 2e pr. idem, H. J. Haarlem; le pr. voor mooiste potplant, mevr. D Koudyzer-Renes; 2e pr. idem, M. den Hartog; le pr. voor mooiste ge mengde groenten, F. Vermeer; 2e pr, idem, W. J. Frederiks; le pr. voor het mooiste gemengde fruit. M. Gie- zen; 2e pr. idem, Th. Verbiest. Waar geen prijzen zijn vermeld, bestonden deze uit geschenkbonnen. kleuterschool „Marijke" f 235.000; verkaveling terrein kleine zandput f 35.000; schetsontwerp nieuw raad huis f 50.000; uitbreiding begraaf plaats f 300.000, reconstructie Acht hovenerweg tweede fase f 500.000,-: plan vernieuwing Doesbrug f 25.000 1971recreatieplan De Bloemerd tweede fase f 500.000,-. 1972: cultu reel centrum met vergaderzalen f 850.000,-; derde fase bospark De Houtkamp f 400.000,-; sanering be bouwde kom pro memorie. 1973: re creatieplan De Bloemerd derde fase f. 500.000,-. Jachthoorns voor Wilbert-drummers OEGSTGEEST Het instrumen tarium van de Wilbert-drummers is uitgebreid met acht jachthoorns. De ze kostbare aanschaffing is mogelijk geworden door financiële hulp van het Anjerfonds, het gemeentebestuur van Oegstgeest en een Oegstgeester ingezetene. Deze band heeft in de vier jaar van zijn bestaan al heel wat gepresteerd, gelet op de verdien de medailles en bekers. De band, die nu 50 leden telt, staat onder de be zielende leiding van de heer W. Driessen. Reeds bekend is dat deze band medewerking zal verlenen bij de feesteiyke opening van de sport hal van het Rijnlands Lyceum op 21. dec. a.s. Sint komt naar Oegstgeest OEGSTGEEST Morgenmiddag om 2 uur zal Sint Nicolaas worden ontvangen op het raadhuis door de loco-burgemeester, de heer M. van der Voet. Hierna gaat hij, voorafge gaan door het muziekkorps „Werk- mans Wilskracht", rechtstreeks naar het Gereformeerd jeugdhuis „Taber- na" aan de Mauritslaan. Om half drie en om vier uur zal Sinit Nicolaas de kinderen tot 7 jaar ontvangen. Ook op zaterdag 30 november op de zelfde tijden zal hij diaar zitting hou den. Eenrichtingverkeer in het Oostdorp WASSENAAR Met ingang van maandag zal in het Oostdorp in een groot aantal straten eenrichtingver keer worden ingevoerd. Toen inder tijd door de politie en de dienst ge meentewerken een verkeersplan voor de kom van het oude dorp werd uit gewerkt, is daarbij ook het Oostdorp betrokken omdat ook daar de stra ten smal zyn en het aanbal gepar keerde auto's steeds groter wordt. Het eenrichtingverkeer beoogt een vlottere doorstroming van het ver keer te bevorderen. Wegens gebrek aan belangstel ling zal de voor vanavond aangekon digde lezing van prof. L. D. Bron- gersma voor de K. en O.-afdeling Oegstgeest niet doorgaan. Prof. Brongersma zou spreken over „Zee schildpadden en grote zeeslangen". In het duingebied aan de Was- senaarse Slag is vandaag een jachtpartij gehouden, waaraan ook Prinses Beatrix en Prins Claus deelnamen. Op de foto Prinses Beatrix temidden van haar gasten. JERUZALEM (AP) Een ontplof fing heeft vanmorgen op de markt in de Joodse wijk van Jeruzalem een bloedbad aangericht. Volgens de eer ste opgave van het ziekenhuis zijn er 10 doden en 49 gewonden. Een deel van de Agrippas straat aan de Mahaneh Jehoeda markt werd ver nield. Naar schatting bevonden zich een 3.000 mensen op de markt om hun sabbath inkopen te doen. Zeker zes auto's en verscheidene winkels zijn geheel uitgebrand. De politie neemt aan dat de ontploffing veroorzaakt is door een geparkeerde auto welke geladen met springstof fen was. Een journalist meldde: „Overal zie je bloed". Het is het ergste bloedbad uit de 20 jaar sabotage tegen de Joodse staat. Het was de derde bomaanslag in de heilige stad in de laatste maan den. By de eerdere aanslagen is een WARMOND Voor morgen staan er voor de christelyke korfbalvereni ging „Warmond" drie competitiewed strijden op het programma. Op het sportveld 't Overbos spelen om 2.30 uur de adspiranten a tegen de Noordwykse Fluks adspiranten a. Warmond I komt om 2.45 uur ln het veld tegen VES II uit Den Haag. Warmond II gaat naar Noordwijk om Fluks II party te geven. Deze wed- stryd begint om 2.30 uur. Voorschotenaar beboet met 50,- VOORSCHOTEN „Nou, die wil wel weg wezen," had een dame by zichzelf gemompeld, toen ze in een nachtelijk uur van 14 april door een harde klap ontwaakte en een auto snel zag wegrijden. De 29-jarsge be stuurder van de auto, afkomstig uit Voorschoten, werd evenwel achter haald door de politie en dat deed hem voor de Haagse politierechter verschynen, resp. vanwege de aan- ryding en vanwege het wegryden. „Ik hoorde niets van die aanry- ding, voerde verdachte thans als ex cuus aan. „Er zat anders een grote deuk in de aangereden auto," con stateerde de rechter. „Wanneer er een steentje tegen de carosserie van je auto spat, hoor je dat als goed automobilist." „Ik heb de schyn te gen me," gaf verdachte toe, „maar ik heb beslist niets gemerkt." „Misschien verkeerde u wel onder invloed van drank," waagde de of ficier te veronderstellen, maar ver dachte zei slechts een glas cognac en een biertje te hebben gedronken. De officier vond zowel de aanryding als het doorrijden bewezen en eiste respectieveiyk f 50 en f 100 boete en voorwaardelyk 4 maanden in trekking van het rybewys. De rechter achtte de schuld van de aanryding wel bewezen en legde diaarvoor f 50 boete op, doch niet wat betreft het wegryden en sprak verdachte daarvan vxy. LEIDERDORP In de Schep- pingskerk in Leiderdorp heeft de af deling Leiderdorp van de VVD gis teravond een vergadering belegd, ter bespreking van haar standpunten over de inhoud van het rapport „Kie zer Gekozene", alsmede daarmee ver band houdende amenderingen van enkele resoluties. Deze haalden ove rigens slechts twaalf procent bij do kamerstemming. In het openings woord van de voorzitter van de afde ling, de heer F. L. Meyers, sneed deze het onderwerp compromissen-koe handel aan. Het kwam hem wense lijk voor in dit verkiezingsprogram ma wat minder onderwerpen op te nemen, zodat een groter percentage ln de komende parlementaire periode waar gemaakt zou kunnen worden. Ook onder de toehoorders bleek de wens te leven b.v. twee hoofdurgen- tiepunten vast te leggen, welke dan bepalend moeten worden voor al of niet zittingname in het te vormen kabinet. Het tweede-kamerlid mr. J. G. Riet kerk bestreed deze zienswyze. Deze was voor deze byeenkomst uitgeno digd, niet, zoals de voorzitter in het openingswoord zei, om een inleiding 6e houden, doch om direct met de aanwezigen in dispuut te treden. ,.Er zyn wel degehjk verkiezingspunten geweest", aldus de heer Rietkerk, „welke principieel gesteld werden, wy hebben van verschillende van deze, deelneming in het kabinet laten af hangen". Op een vraag met betrekking tot de Inflatie, antwoordde het tweede-ka merlid, dat dit geen nationale, maar een internationale zaak is. wy zyn wat dit betreft zeer zeker allergisch voor inflatie-invloeden uit het bui tenland. Bovendien vond de spreker dat minister Witteveen met een er fenis van zijn voorgangers zit. Be paald niet van één voorganger, doch beslist van meerdere. In dit kader is het dan ook zeer zeker verheugend te kunnen constateren, dat de cy- fers van dit jaar gunstig afsteken by die van vorige jaren. Nochtans is het uitstel van de verlaging van de be lastingdruk niet in overeenstemming met de verminderde inflatie. Doch dit heeft toch zeer zeker wel een con juncturele reden. Ook vindt hy de verhoging voor 1970 afgekondigd, van de belastingvrye voet en de gecorri geerde belastinglyn tot f 17.000 een succes voor de VVD-fractie in de Tweede Kaïmer. Ook de belastingpro- gressiviteit voor de middengroep komt dan gunstiger te liggen. Tenslotte werd de visie gevraagd ten aanzien van de status van de burge- I meester. Mr. Rietkerk bleek voor de j benoeming te zyn, boven een aan- i stelling. Ook het dualisme in deze functie vond hy een gunstige invloed j hebben op het verantwoordeiykheids- j besef. Het aspect herbenoeming na vier jaar, na een soort taakonderzoek juichte hy toe, mits er wat meer re- lief in werd gebracht. Functie-ont heffing na een ambtsperiode van 12 jaar, waartoe ook ln WD-kringen stemmen waren opgegaan, leek hem funest. Behandeling gemeentebegroting WARMOND De hoofdschotel van de woensdag te houden gemeen teraadsvergadering is ongetwijfeld de vaststelling van de gemeentebe groting voor 1969 en die van het ge meentelijk waterleidingbedrijf over dit jaar. Verder wordt voorgesteld subsidie te verlenen aan de Nederlandse Ver eniging tot bescherming van voet gangers, aian de vereniging tot steun aan de nierstichting Nederland en aan de Nederlandse Stichting tot bestryding van hart- en vaatziekten. Het tekort aan vaste financierings middelen zal in het begin van vol gend jaar f 2.245.345 bedragen. Dit tekort zal met f 662.195 afnemen wanneer de lopende aanvragen voor BONN/BRUSSEL (AP) Vanmiddag om half een zyn de vertegenwoor digers van de tien ryke landen, die de afgelopen dagen en nachten in Bonn hebben vergaderd, uiteengegaan. In de loop van vanmiddag werd een slot communiqué verwacht. Ook minister Witteveen zou vanmiddag in Den Haag een persconferentie houden over de resultaten van de besprekingen in Bonn. Hoewel de devaluatie van de Franse frank nog steeds niet officieel is, en dat mogelijk niet zal worden, is in feite de slag al gevallen. Na de West- duitse wisselkantoren hebben ook de banken op Brussels internationale vliegveld de frank al geherwaardeerd. Zij gingen zelfs 20% omlaag. Ook de aankoopkoers van het pond werd hier met 20% verminderd. Belastingvrye winkels weigerden Franse of Engelse betaalmiddelen aan te nemen. vaste geldleningen ter financiering van kapitaalsuitgaven worden afge wikkeld. Het liquiditeitstekort zal mitsdien bedragen f 1.763.150. Ver wacht wordt, dat van dit bedrag f 325.000 als rekening-courant kre diet door de Bank voor Nederlandse Gemeenten beschikbaar zal worden gesteld. Voor het dan nog resteren de bedrag is de gemeente aangewe zen op de financiering door middel van te sluiten kasgeldleningen. Ge let op het vorenstaande, stellen B. en W. voor het college voor het jaar 1969 te machtigen f 1.800.000 aan vlottende middelen op te nemen. Voorgesteld wordt voorts het be drag per leerling voor 1969 voor de byzondere scholen vast te stellen op f 102. Voor 1968 bedroeg dit f 100. Mede wordt voorgesteld de subsidie voor alle hiervoor in aanmerking komende verenigingen in maximum vast te stellen op f 2500. Tot heden was dit maximum f 2000. Gevraagd wordt een krediet beschikbaar te stellen van f 7500 voor de aanschaf fing van een motorgazonmaaimachi- ne inclusief aanhanger, markerin gen enz. Een ander voorstel betreft vast stelling van een verordening inzake het plaatsen van benzinepompen en daarmee gelijkgesteld pompen op of aan de openbare weg. Voorgesteld wordt tenslotte over te gaan tot ont eigening van grond ten behoeve van de uitvoering van het bestemmings plan „Endepoel," in eigendom toe behorende aan de heer J. G. Key- zer. Zaterdag komt Sinterklaas WASSENAAR Morgen, zater dagmiddag 2 uur zal Sint Nicolaas. in gezelschap van een grote ere-escorte per boot in Wassenaar aankomen in de Haven by de Oostdorperweg. De Sint zal daar worden verwelkomd door het bestuur van de Wassenaar- se Middenstands Actie, die hem weer voor een bezoek uitnodigde en door burgemeester mr. W. J. Geertsema. In een feestelyke stoet met drie mu ziekkorpsen zal de sint een rondrit maken door gedeelten van het dorp. ATHENE (AP) In kringen die In nauw contact staan met de Griek se regering werd gisteravond ver nomen dat het kolonelsbewind „heeft besloten om Alexander Panagoelis niet terecht te stellen." Van dezelf de zijde werd vernomen dat Pana goelis onder zware bewaking is over gebracht naar de gevangenis op het eiland Aegina, 25 km uit de kust by Athene. Panagoelis is zondag ter dood ver oordeeld op beschuldiging van sa menzwering tot omverwerping van het bewind en het instellen van een communistische regering, alsmede voor desertie. Hij kreeg ook 18 jaar gevangenis voor een aanslag op premier Papadopoelos. Pangagoelis heeft bekend een bom te hebben ge plaatst die op 13 augustus op de kustweg bij Athene explodeerde en kele seconden nadat de auto van de premier was gepasseerd. Het Griekse bewind heeft gisteren hoge autoriteiten van posten doen verwisselen. De twee belangrykste ervan zyn: Ioannis Lasa, een voor malig kolonel van het leger, en se cretaris-generaal van het ministerie van Openbare Orde is overgeplaatst en wordt nu hoofd va.n het ministe rie van Binnenlandse Zaken. Ladas, die beschouwd werd als de leider van een groep jonge, harde legerof ficieren heeft hiermee de leiding van de veiligheidstroepen verloren. Deze post wordt nu bekleed door Petros Kotselis, een gematigd man, die zyn post op het ministerie van Binnenlandse Zaken neerlegt. Oegstgeest Geboren: Yvonne As- trid, d. van J. M. Bouman en C. Els- hout; Jan Willem, z. van J. M. H. Mulder en A. A. Lubu.h; Chrlsta, d. van H. van Gent en R. B. Dalquen; Foeke. z. van J. Mandema en P. Wy- nia; Gerard, z. van H. van der Schrler en A. Cuperus: Brigitte Saskia Inez, d. van W. J. Karssen en B. A. Stig- ter. Ondertrouwd: A. W. Anholts en E. Heyboer; G. W. N. Gelderblom en D. de Lange; D. J. Goossen en H. Wijn tjes. GetrouwdA. C. Hakker en A. P. de Uoes; C. de Graaf en C. C. W. Brons geest- J. T. Mackenzie en A. Korthals. OverladenE. Salvoldi, e. v. G. Pe- rola; W. den Besten, w. v. J. Ver- poorte; L. Gans; C. J. Koornhof, e. v. W. Franssen; H. J. Muilaart; M. Riphagen. dertigtal Israëliërs gewond. In sep tember zyn door bommen welke door Arabische saboteurs tot ontploffing werden gebracht, één Israëliër gedood terwyi 59 mensen gewond werden. De meeste sabotage aanvallen bin nen Israël hebben geleid tot vergel dingsmaatregelen van de Joodse be volking tegen de Arabieren. Politie en militairen hebben de markt afgezet uit vrees dat nog meer bommen of springladingen zyn aangebracht. Het oostelijke Arabische deel van Jeruzalem is ook voor het verkeer gesloten. Bij de ontploffing werd een: anderhalf meter brede krater gesla gen ln een straat voor een kapsalon. LAGOS (AP) Nigerië en de Sow- jet-Unie hebben vandaag de overeen komst voor technische bijstand on dertekend waarbij zich, naar men gelooft, een lening bevindt van 58 miljoen dollar en hulp voor weder opbouw na de oorlog. Voorafgaand aan de ondertekening heeft de Nigeriaanse minister voor Economische Zaken, Goesoea de overeenkomst toegejuicht „als een basis voor de groeiende economische- en handelsbetrekkingen tussen Nige rië en de Sowjet-Unie". Byzonderhe- den over de overeenkomst zyn vaag maar deze voorziet „in de uitwisse- seling van deskundigen, specialis ten, adviseurs en een uitbreiding van de kredieten voor de financie ring van ontwikkelingsprojecten". Het Internationale Rode Kruis heeft sinds het begin van zyn hulp acties aan Nigerië en Biofra per maand gemiddeld 10 miljoen Zwit serse francs (ongeveer 8.400.000 gul den) uitgegeven om de nood in het door de oorlog geteisterde gebied: te lenigen. De acties tot hulpverlening begon nen twee weken na het uitbreken van het conflict tussen Nigerië en het uit de federatie getreden Biafra, begin juni vorig jaar. In het niet-bezette deel van Biafra heeft het Rode Kruis zeshonderd vluchtelingenkam pen onder zyn beheer en vierhonderd voedseldistributiecentra. Daar heeft het 850.000 kinderen en aanstaande moeders van voedsel voorzien en ver zorgd en voor zover nodig onder me dische controle gehouden. In het door de federale troepen bezette gebied van Biafra bedraagt dit aantal 500.000. WARMOND De resultaten van de deze week door diverse teams van de tafeltennisvereniging: „Steeds Vooruit" gespeelde wedstryden wa ren zeer wisselvallig. Het eerste da mesteam kwam tegen Play Fair niet tot winst. Lies v. d. Post, Marlies Broxterman en Leny v. Wissen boek ten elk één overwinning. Dames II verloor met 46 op het nippertje van S.M.L. Ank Koek en Ciska Sik- king scoorden de punten. Het eerste herenteam speelde te gen Gossima wat onfortuinlyk gelyk. Behalve het dubbelspel leverden de enkelspelen van Nol Sikking (3x) en Nel van Ryn (lx) overwinningen op. Nora Broxterman was slecht op dreef en won geen enkele keer. Heren n boekte twee overwinnin gen. Eerst werd TOV met 9—1 ver slagen en in de andere weds try d werd St. H./TSB met 73 aan de kant ge zet. Corne Elburg, Ton v. d. Voort en Rob Ritzen zorgden voor deze ze ges. Heren III won met 8—2 van Spar kler. Louis Ritzen bleef opnieuw on geslagen terwyl Jan de Vroomen en Hans v. Wissen elk 2x scoorden. Het vierde team verloor teleurstel lend met 2—8 van RTC. Siem v. Ryn en Nico Waasdorp scoorden elk één punt. Mart Meskers, Bert Slingeland en invaller V. d. Zalm (het vyfde team) won met 64 van Charibdys. Heren VII verloor met minimale cyfers van Histor: 46. Martin Ouwehand, Cees Slingerland en Jan Oremus scoorden de punten. Het eerste meisjesteam, bestaande uit Annemiek Broxterman, Joke Ver- sluys en Greet van Ryn, behaalde een ruime overwinning op Avanti 1. Meisjes II won opnieuw met grote cyfers. Ditmaal werd Docos het slachtoffer van Tineke v. d. Zalm. Els v. Ryswyk en Marian Versluys. Marian Oremus, Jozé van Dyk en Lia Diemei, tesamen het derde team vormend, zetten Scylla met 10—0 aan de dyk. Meisjes IV werd met een 91 ne derlaag door Avanti naar huis ge stuurd. Liesbeth van Winsen redde de Warmondse eer. Het eerste jongensteam kwam te gen Scylla, ondanks drie overwinnin gen van Lode Schrama, niet tot winst. Jongens 2 verloor kansloos van Effect. Cees Witsenburg scoorde 2 keer.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9