Aanhoudende infiltratie in Zuid-Korea Echtscheidingswet in Italië actueel K?,!H!?Dampo Sterk verzet in r.kkringen espoord SLACHTING In Italië: partij en regeringscrisis MET EEN ENKEL WOORD BOTSINGEN VAN TIBETANEN EN CHINEZEN LEIDSE Messcher's Modehuis Dit is nu zo'n sluimerwekker PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 22 NOVEMBER (Van een medewerker) SINGAPORE (GPD) De vorige week arriveerde in het holst van de nacht een Noordkoreaans vissersschip voor de oostkust van Zuid-Korea, ter hoogte van de haven van Ulchin, een honderdveertig mijl van de Zuidkoreaanse hoofdstad Se oel. De boot moet van niet geringe tonnage zijn geweest, gezien de grote levende lading aan boord. Op ongeveer 15 mijl uit de Zuidkoreaanse kust werden de machines stop gezet. Er kwa men vier kleine boten langszij, die zestig Noordkoreanen van het vissersschip overnamen. Na een half uur bereikten de vier boten de kust. De 60 Noordkoreanen, in burgerkleding, maar zwaar gewapend, splitsten zich in twee groepen van dertig, die elk hun eigen weg het binnenland ingingen. Het vissersschip was echter waar-1 genomen op de radar van een Zuid- koreaans patrouillevaartuig. En toen er strepen op het radarscherm ver schenen die de kleine boten verraad den, wist men waai- men aan toe was. De kuststations werden gewaar schuwd en de zoveelste jacht op een groep infiltranten nam een aanvang. Een van de twee groepen kon worden opgespoord. Bij verscheidene vuurge vechten werd hiervan een tiental le- I den gedood. De anderen worden nog j achtervolgd door Zuidkoreaanse le- gereenheden, maar zy zullen waar schijnlijk het voor hen veilige berg land kunnen bereiken. Voor Zuid-Korea is deze Jongste Infiltratie een routinegeval. Ei* mag dan in 1953 een wapenstilstand zijn bereikt tussen de Verenigde Naties, Noord-Korea en China (Zuid-Korea was daarbij geen partij), op beperkte schaal is de oorlog jaar na jaar voort gezet. En dat in steeds heviger mate. Nu, vijftien jaar na de wapenstil stand. is het VN-(lees: het Ameri kaanse) leger de laatste maanden bij na verdubbeld en gebracht op 58.000 man. Dit op verzoek van de regering in Seoel, die het aantal incidenten en infiltraties met het jaar heeft zien" toenemen. In 1968 zijn tot dusver een drie honderd infiltranten uit het noorden gedood of gevangen genomen. Het aantal gesneuvelde Noordkoreanen overtreft verre het aantal, dat zich gevangen heeft laten nemen. Normale procedure is dat zy, gewond of in het nauw gedreven, een granaat tegen hoofd of borst houden. Het aantal van 300 is maar een deel van het werkelijke aantal Noordkoreaanse commando's, dat óf via de 38-ste breedtegraad of uit zee Zuid-Korea is binnen gekomen. Vijf leden van de familie van een Zuidkoreaanse plaatsver vangende pelotonscommandant zijn woensdag in een alleen staand huis aan de Zuidko reaanse oostkust op gruwelijke wijze, vermoord. Men neemt aan dat Noordkoreaanse guer rillastrijders de slachting heb ben aangericht. De ouders, de vrouw en twee j onge dochters van de commandant werden vermoord, terwijl hij deelnam aan een nachtelijke patrouille. I Noordkoreaanse leger is ongeveer 400.000. De noordelijke luchtmacht beschikt over duizend vliegtuigen, veelal van recente Russische types. Zuid-Korea stelt hier tegenover een totaal van meer dan 600.000 man en 200 gevechtsvliegtuigen. Het lucht- overwicht is dus duidelijk voor de communisten. Bij de totale man kracht-verhouding van de twee le gers moet in aanmerking worden ge nomen dat de Noordkoreanen een hardere training ondergaan en over modernere wapens beschikken. Militaire waarnemers echter me nen. dat deze twee legers nooit te genover elkaar zullen staan. De ko mende strijd zal de guerrilla zijn op de manier van Noord- en Zuid-Viet- nam. Daar zijn vele aanwijzingen voor. De gestadig' Zuid-Korea bin- reaanse oorlog wel eens zou kunnen overtreffen. Guerrilla Magisch jaar Heeft de „verjaardagstheorie" van Kim veel aanhangers in Zuid-Korea, aannemelijker is dat de oorlog be gonnen zal worden als Noord-Korea meent genoeg steunpunten te hebben in Zuid-Korea. Het heeft 180.000 man opgesteld aan zijn kant van de de marcatielijn, die staan tegenover 250.000 Zuidkoreanen en 25.000 Ame rikanen. De totale stei'kte van het nenkomende infiltranten doen alles om ontdekking te voorkomen. Zij be geven zich over het algemeen direct naar schuilplaatsen in de bergen en afgelegen dorpen waar het Zuidko reaanse leger geen vat op hen heeft. Er zijn bovendien aanwijzingen, dat infiltranten getraind worden door rechtstreeks uit Vietnam afkomstige Vietcong-instructeurs. De regering van Zuid-Korea geeft openlijk toe dat ver van de hoofdstad Seoel zeker enkele duizenden Noord koreanen leven, die Zuid-Korea in filtreerden tijdens de Koreaanse oor log. Voeg hierbij de duizenden die sinds de wapenstilstand Zuid-Korea zijn binnengekomen en men heeft een rebellenleger, dat zeker zo sterk lis als de Vietcong bij het begin van de actie in Zuid-Vietnam. ADVERTENTIE ROME (AP) President Saragat heeft vandaag de meest vooraan staande staatslieden van Italië bij eengeroepen om een oplossing te vinden voor de regeringscrisis. De grootste Italiaanse partij, die van de christendemocraten, verkeert echter ook in een crisis, nadat gisteren par tij-secretaris Rumor, een van de be langrijkste kandidaten voor het ambt van premier, is afgetreden. Ondanks de toenemende chaos ver wacht men nog steeds dat Saragat zondag, aan het einde van zijn be sprekingen met zijn adviseurs, be kend zal maken wie tot premier be noemd wordt. De machtsstrijd bin nen de partij der christendemocra ten zou echter de regeringscrisis kunnen verlengen. Toen de vroegere premier Aldo Moro gisteren ln een redevoering partijsecretaris Rumor aanviel ontstond een open conflict tussen de hoogste leiders van de partij. Rumor en het gehele directo raat van de partij zijn onmiddellijk afgetreden, zodat de grootste party tydens een regeringscrisis zonder leiding is. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) ROME (GPD) Daar de moge lijkheid bestaat, dat er opnieuw een regering van centrumlinks ln Italië zal komen, is ook de oude kwestie van het wetsvoorstel tot invoering van zeer beperkte mogelijkheden tot echtscheiding weer actueel geworden. In r. katholieke kringen Is men daar Noord- en Zuid-Korea zijn het er over eens, dat er een nieuwe ooi- log, althans een confrontatie op gro te schaal, in het verschiet ligrt. De Noordkoreaanse radio zegt dag aan dag, dat deze oorlog er zal komen „om onze broeders in het zuiden te verlossen van de Amerikaanse uitzuigers". Een tydstip voor het beginnen van de oorlog noemt ra- dio-Pjongjang niet. Zuid-Korea ge looft, dat 1970 een magisch jaar is voor Noord-Korea's leider Kim II- soeng. Kim is partijleider, premier, sterke man en het hangt van hem af of het tot een nieuwe oorlog zal komen. En 1970 is voor hem een ma gisch jaar omdat hy dan 60 wordt (of volgens de Koreanen 61, omdat zy de tijd, doorgebracht in het moe derlichaam, voor een jaar tellen). Het bereiken van de 61-jarige leef- tyd is voor mannelijke Koreanen al tijd het sein geweest om zich uit het werkende leven terug te trekken en ln alle waardigheid niets te gaan doen. Men denkt in Zuid-Korea dat Kim echter niet van plan is deze traditie na te leven, maar zich, net als Ho Tsji-min. naar een nieuw hoogtepunt in zyn leven te begeven. Een hoogtepunt dan waarbij het aantal doden dat van de eerste Ko- BUITENLAND Nieuw NAVO-commando In Na pels is een nieuw NAVO-commando geopend voor de coördinering en ver- botering van de verkenning boven de Middellandse Zee. Het commando beschikt voorlopig over Amerikaanse, Britse en Italiaanse vliegtuigen. La ter komen daar toestellen van Grie kenland en Turkije bij. Jemeniet vrij Abdo Namer 19) dde met zijn vader en zijn oudere broer werd gearresteerd op 9 novem ber. onder beschuldiging samenge zworen te hébben om Richard Nixon te vermoorden, is gisteren op borg stelling van 25.000 dollar vrijgelaten Ziin vader, Ahmed, werd 15 novem ber, eveneens onder borgstelling van 25.000 dollar, vrijgelaten, Einde Fordstaking te Genk De stalkers by de Fordfabrieken te Genk in Belgisch Limburg, hebben met overgrote meerderheid het akkoord goedgekeurd, dat dinsdag onder lei ding van de Belgische minister van Arbeid, Major, door de vaikbondver- tegenwoordigers en de Forddirectie werd bereikt. De staking, die vijf weken geleden begon, zou vandaag worden beëindigd. Hogerhuishervorming Het Britse Hogerhuis heeft gisteren precies zes minuten nodig gehad om zijn eigen einde als een op adellijke privileges berustende Eerste Kamer goed te keuren. De lords waren verrassend meegaand. Met 251 tegen 56 stem men keurden zy het regeringsvoor stel goed, dat voorziet in afschaf fing van het erfrecht op zetels Daarmee is de politieke macht van de Britse adel zo goed als van de baan. Kinderen komen om door kolen damp In een huisje in het Ita liaanse stadje Campiglia Marittima zyn vyf kinderen om het leven ge komen door kolendampvergiftiging De ouders van de kinderen, die twee tot zeven jaar oud waren, hadden de kachel in hun slaapkamer aangesto ken voor zy een avondwandeling gin gen maken. Bij him thuiskomst von den zy de kinderen dood in hun bedjes. Kosmos gelanceerd De Sowjet- Umie heeft gisteren een nieuwe on bemande satelliet gelanceerd in de Kosmos-serie. De Kosmos-254 ruiimtestudies maken. Verder werd er niets over meegedeeld. Vlammenwerper by overval. By Napels is een overval gepleegd, op een auto van de Banco di Napoli, waarby één \an de rovers een vlam menwerper gebruikte. De chauffeur van de geldauto, een deurwaarder en een kassier hebben levensgevaarlyke brandwonden opgelopen. De buit be droeg 4000 gulden. De daders zijn ontkomen. Diplomatieke breuk MaleisiëPhi- lippijnen De Philippynen hebben besloten de diplomatieke betrekkin' gen met Maleisië te verbreken. De volledige diplomatieke missie van de Philippynen in Koeala Loempoer zal worden teruggeroepen. Zoals bekend hebben de Philippynen en Maleisië sedert jaren een geschil over het van de federatie deel uitmakende Sabah (Noord-Bom eo) Grensincidenten In Tel Aviv is bekendgemaakt, dat Jordaanse mi litairen gisteren 't vuur hebben ge opend op een Israëlisch scheepje dat in de Golf van Akaba voer. Twee Israëliërs, een man en een vrouw, liepen verwondingen op. Het .Palestijnse Bevrijdingsleger'.' heeft in Beiroet laten weten dat comman do's van het. leger een Israëlische patrouille bU de AUenby-brug in een hinderlaag hebben laten lopen en tenminste tien Israëlische militairen hebben gedood. De beroemde Amerikaanse vlieger Charles A. Lindbergh, die in 1927 in 33 uur de eerste solo vlucht over de Atlantische Oce aan volbracht (New York-Parijs) heeft gisteren met zijn vrouw Anne aan een diner in New York de gouden medaille van het ..Na tional Institute of Social Scien ces" ontvangen voor belangrijke diensten aan de mensheid. TAIPEI (Reuter. AP» Het Tai- wanse persbureau meldt, dat vorige maand tweehonderd personen zijn gedood of gewond toen hongerige Ti- betanen slaags raakten met Chine se troepen in de Tibetaanse stad Sji- gatse. De Chinezen openden het vuur nadat de Tibetanen hun voedelvoor- raden hadden geplunderd. Het inci- I dent zou op 25 oktober hebben plaats gehad, toen een duizend man com munistische troepen in de stad, on geveer 200 km ten westen van de Tibetaanse hoofdstad Lhasa, arri veerden. Volgens functionarissen van de ge heime dienst van Nationalistisch- China Is midden oktober een dui zendtal communisten het hoofdkwar tier van het Maoistisch revolutionair comité in Lhasa, de hoofdstad van Tibei binnengedrongen en hebben zij daar 20 personen gedood. De aan val ging uit van de leiders van twee rivaliserende Maogroepen, die niet in het revolutionaire comité waren vertegenwoordigd. nogal opgewonden over en de laatste tijd is een toenemende activiteit ont plooid om by voorbaat deze „aanslag op het gezinsleven", zoals men dat in die kringen noemt, te doen mis lukken. De Katholieke Actie wil zelfs een referendum organiseren waarbij aan alle Italiaanse burgers de gele genheid zal worden geboden om ja of nee te antwoorden op de vraag of echtscheiding in dit land tot de mo- gelijkheden moet gaan behoren. Daar meer dan de helft van de Ita liaanse bevolking uit vrouwen be staat en er vooral onder de vrouwen stellig een meerderheid is die niets voor deze nieuwigheid voelt, zou zulk een referendum waarschijniyk meer tegenstanders vinden dan voorsten ders. Maar het zou de parlementaire discussie niet aantasten, omdat de Katholieke Actie tenslotte niet de re gering veregenwoordigt. De Italiaan se grondwet kent wel het instituut van een referendum, maar de wet waarby dat onderdeel van de grond wet moet worden geregeld is nog steeds niet in behandeling genomen, ook al is die grondwet inmiddels al weer twintig jaar oud. Het is dus op het ogenblik niet mogeiyk van rege- ringszyde een referendum uit to schryven. Een recent zodagsnummer van het Vaticaanse blad „Osservatore Roma no" wijdde aan dit onderwerp een uitvoerig artikel, waarin werd ge zegd dat de kerk de voorschriften van Christus steeds heeft weten te verdedigen tegen het machtsmis bruik der wereldse potentaten en daarmede de waardigheid van de menselijke persoon heeft verdedigd. In die landen waarin het burgerlyk recht echtscheiding toelaat kan een rooms katholiek zich nimmer tot de rechter wenden om zulk een verbre ken van het sacrament te krijgen. Wie dit toch zou doen overtreed een zedelyke wet en sluit zichzelf uit van alle kerkelyke sacramenten. Geweten beslist In dit staten waar echtscheiding wettelyk nog niet bestaat, en daar toe behoort Italië, mogen rooms-ka tholieken nooit een wetsvoorstel in die geest steunen of er op enige wy- ze propaganda voor maken. Ook ka merleden mogen een dusdanig wets voorstel niet indienen of onderschry- ven. ook al zou de politieke groep waarvan zy deel uitmaken anders hebben beslist. In zulke gevallen geldt niet de partydiscipline, omdat men te doen heeft met een wetsvoorstel dat strijdig is met het geweten. Mocht er een meerderheid bestaan ten gunste van zo'n voorstel, dan is het de plicht van de r. katholieke, steeds op wettige wyze het aannemen van zo'n wet. met alle macht tegen te werken. Indien ook dat niet mocht baten en de wet toch wordt aangenomen dan moeten zy er naar streven het kwaad zoveel mo gelijk te beperken door het aantal gevallen waarin een echtscheiding wordt uitgesproken tot een minimum terug te brengen. R. katholieken die zich niet aan deze voorschriften houden over treden in ernstige mate de chrdste- lyke zedelyke orde. De onverbreek baarheid van het huwelijkssacrament is een door God ingestelde zaak en is als zodanig onttrokken aan de wil lekeur der echtgenoten en aan de wetgeving van onverschillig welke staat. Dit is in hoofdzaak de inhoud van het artikel in het zondagsblad an de Osservatore. Zinloos Het belangrykste punt hjkt ons dat- waarin gezegd wordt dat r. katholie ke kamerleden die deel uitmaken van partyen welke de echtscheiding wen sen in te voeren, verplicht zyn te gen het voorstel te stemmen. Tot nu toe heeft één party daarmee reke ning gehouden, nameiyk de liberale partij, die voorstander is van echt scheiding in bepaalde gevallen maar de Kamerleden in dit geval vrijlaat te stemmen volgens hun ge weten. Dit neemt niet weg dat de vice-secretaris van de liberale par ty Aldo Bozzi, heeft verklaard dat het voorstel van de Katholieke Ac tie om een referendum te gaan hou den juist op dit ogenblik de grote moeilykheden by het vormen van een nieuwe regering nog zouden doen toenemen. Zulk een referendum is bovendien zinloos. Men kan niet zonder meer zeggen, dat men voor of tegen de mogeiykheid van echtscheiding is. Het gaat er om in welke nauwkeurig omschreven gevallen de wet die mo gelijkheid zou willen bieden en dan kan men alleen na diepgaanse dis cussie zyn houding bepalen. BREESTRAAT 175 - LEIDEN TELEFOON: 22095 ADVERTENTIE Schadevergoeding Een apothe ker uit Kellinghusen in het West- duitse Sleeswyk-Holstein moet een moeder achttien jaar lang onder houdskosten betalen voor haai' kind, dat door een fout van zyn assistente ter wereld is gekomen. De moedei had in plaats van anti-conceptie pillen maagtabletten gekregen, en die in goed vertrouwen ingenomen Rome omdat ze het opschrift op het doosje j wenen °'m voor camouflage hield. zürlch Geen onrustig getik. Zacht ver lichte wijzerplaat vertelt de hele nacht hoe laat het is.Op de inge schakelde tijd zoemt de sluimer wekker u voorzichtig terug in de werkelijkheid. Tot viermaal toe, om de 10 minuten, dankzij een uitgeslapen, elektrisch repeteer- systeem. Model AE 123: f 35.95 Andere modellen reeds vanaf f 19.95 GENERAL ELECTRIC Mijntsen t Co N.V. A'dam - Tol. 64876 WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen Amsterdam De Bilt Dee] en Eelde Eindhoven Den Helder Twente Vlisslngen geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt Zuid-Limburg geh.. bew. Luchth.R'dam onbewolkt Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Mallorca München Nice Oslo Parijs regen onbewolkt geh. bew. regen geh. bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. geh. bew. onbewolkt mist onbewolkt geh. bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. geh. bew. licht bew. half bew. geh. bew. geh. bew. onbewolkt regen geh. bew. onbewolkt motregen geh. bew. geh. bew. 7 aar E S E S 5 s SR 1 s S Of 8 i 0 H 2 0 7 2 0 7 2 0 9 3 0 7 1 0 7 3 0 7 3 0 9 1 0 8 2 0 12 9 6 19 10 5 14 9 0 4 3 21 6 5 0.5 13 2 0 8 -0 0 6 2 0 4 1 0 5 -2 0 1 0 1 6 -6 0 7 5 0.5 20 13 0 9 -3 0 12 4 0 4 -1 0 16 2 0 19 12 0 19 13 0 1 -1 0 16 4 0 -1 -1 5 7 -2 0 16 6 0 2 1 0.1 6 3 O 3 -0 0 Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedie: „Trommels en Trompet ten" van Bertolt Brecht. Circustheater, 20.00 uur: Nederlandse Operastichting „La Traviata" van Giusseppe Verdi m.m.v. het Utrechts Symphonle Orkest, het. Ned. Operakoor o.l.v. Cor Olthuis en solisten van het Nationale Ballet. Muzikale leiding: Giuseppe Morelll. Paviljoentheater, 20.15 uur: Nieu we Komedie: „De Ruiters" van Aris tophanes. Theater in de Steeg, 21.00 uur: Solo Cabaret door Jos Brink: „Wobbewaf". ZATERDAG Kon. Schouwb. 20.15 uur: Haagse Co medie: „Het wijde land" van Arthur Schnitzler. Circustheater, 20.00 uur: Nederland- Be Operastichting: ..La Traviata". Diligentia, 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „Kabouters geloven niet aan mensen" van Don en Ly Vermeire. Kurzaal. 20.16 uur: The Jimmy Smith Trio. Jazz. Paviljoentheater. 20 15 uur: Nieuwe Komedie: „De Ruiters" van Aristopha nes. Theater ln de Steeg, 21.00 uur: Solo Cabaret door Jos Brink: „Wobbewaf". ZONDAG Kan. Schouwburg, 14.00 uur: Haagse Comedie: „Het wilde land" van Arthur Schnitzler. (T)20.15 uur: Haagse Co medie: „Veertig karaat" van Barillet en Grédy. Circustheater. 14.30 uur: Mlsha Dichter, piano. Diligentia. 14.30'uur: Uto Ughi, viool, mm.v. Fullio Macoggi, piano. Kon. Schouwburg. 2015 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „De onbekende soldaat en zijn vrouw" van Peter Usti nov. Diligentia. 20.15 uur: Nederlands Kamerorkest o.l.v. Szymon Goldberg m.m.v. Janos Starker, cello. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Zuide lijk Toneel Globe: „Kleren maken de man" van Sir George Etherege. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Neder landse Comedie: .De Huisleraar" van Bertolt Brecht. Kuraaal, 20.15 uur: Residentie-Ork. o.l.v. Willem van Otterloo mm.v. Mls ha Dichter, piano. DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten" van Bertolt Brecht. Gemeentemuseum (aula). 20.15 uur: Ensemble Syntagma Musicum o.l.v. Kees Otten. DAGELIJKS Diligentia, 20.15 uur: (beh. zon- en maandagavond): Cabaret Fons Jansen: ,,3 x andermaal". Nederlands Congresgebouw, 20.15 uur (t.m. 24 nov.)Max Tailleur Show: „Asjemenou" mm.v. Leslie Davis, pia no; Mieke Bos en Pauline Johnson. Theater Pepijn 20.30 uur: (beh. maandagavond): Cabaret Pepijn o.l.v. Paul van Vliet: Dag en Nacht". HAAGSE BIOSCOPEN Apollo: „Buig< gelyks 12. lö' Asta: „Moeder'8 Moordpartijtje" 18 Jr., Dag. 2.30-7.00-9.15. Zondag 1.30-4.00 /7.00-9.15. Byou: „Prudence and the pill", 14 Jr. 15e week. Dag. 2.00-7.15-9.30. Zon dag 2.0-4.15-7.15-9.30. Camera: „Samen uit, samen thuis", al le leeftijden. Dag. 2.15-7.15-9.30. Zon dag 2.15-4.30-7.15-9.30. Cineac; „Het oerwoud roept" en een boelende film over de IJ Tunnel Vrijdag, Maandag, Dinsdag 9.30 tot 5.00. „Laurel en Hardy in Wonder land" a.l. Zaterdag en Woensdag 9.30 tot 5.00; Zondag 11.30 tot 5.30. Elke avond 5.30-7.30-9.30 „Jonge mensen leven 's nachts" 18 jr. City: „The big gundown", 18 Jr. Dag, 2.00-6.45-9.15. Zondag 1.45-4.15-6.45- 9.15. Corso; „The graduate". 18 jaar. Dag. (beh. za. en wo.mld.) 2.00-7.00- 9.15. Zo. 2.00-4.15-7.00-9.15. Du Midi; „Moed voor elke dag", 18 Jr. Dag. 2.30-8.15 (beh. zat. en wo. mld.) Zat. en zond. 7.00-9.30. Zond. 2.30 „Thunderbirds are go", a.l. Euro Cinema: „Sound of Music", a.l. Zat., zond., wo.. 4.00-8.00. Overige dagen 2.00-8.00 a.l. Flora: „Een dollar tussen de tanden" 18 Jaar, Dagelijks 2.30-7.00-9.15. Zondag 2.00-4.30-7.00-9.15. Hollywood: „Wanted" 18 jr. Vrijdag, zatedag. zondag 2.30-7.00-9.15. O- verige dagen 2.30-8.15. Krlterlon: „Petulia", 18 jr. Dag. 2.15- 7.00-9.15 Zondag 1.45-4.00-7 00-9.15. Metropole-Tuschlnski: „Romeo en Ju lia", 14 Jr. Dag. ook zondag 2.00- 8.00. Odeon: „Muiterij op de Bounty". 14 Jr. Dag. ook zat. en zond. 2.0Ó-8.00. Olvmpia: „The night of the generals", 14 Jr. Dag. 2.00-8.00. Pa«>sage: „Barbarella". 18 jr. Dag. 2.30- 7.00-9.30. Zondag 1.45-4.16-7.00-9.30. Rex: „De zoete zonden van Suzanne", 18 Jr. Dag. 9.30-11.30-1.30-3.30-5.30- 7.30-9.30. Zondag v.a. 1.30. Roxv: „Sunerman contra de vampier- vrouwen" 18 Jr. Vrljd., zat. 2.30, 7.00, 9.15 Zond. 7.00-9.15. Ov dagen 2.30- 8.15. Zond. 2.30 „Caesar de verove raar", 14 Jr. Seinpost- „De dief van Parijs". 18 Jr. Dag. 2.15-8.15. Studio de Luxe: „Het naakte vlees". 18 Jr. Dag. 2.15-7.15-9.30. Zat en zon. 1.30-4.00-7.15-9.30. Studio 2000: „Het Quiller memoran dum". 14 1r. Avondvoorstell. ma t/m do. 8.00. Vrijdag t/m zondag 7.Ó0- 9.30. Matinee: maandag, dinsdag, donderdag vrijdae 2.00. Zondag 4.00. Thalia: ..Eddie speelt met vuur". 14 Ir Zondag 3.00-7.00-9.15. Overige dagen t/m dinsdag 2.30-7.00-9.15. De Uitkilk: „Orfeu Negro", 14 Jr. Dag. 2.30-7.30-9.45. Zondag 2.00-4.15-7.30 -9 46. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ver. van Hulsvrouwen Filmavond recreatie in Nederland. 8 uur nam Boshuis (Z.W.) Rullclub voor TMtl meiaars 7-9.30 uur nam. Oude Vest 13. Evang. christen», meenschap „Ecclesia." 8 uur nam. Oegstgeest (Rljnzichtweg 27) vmi. evangelie-bijeenkomst. Spr. dhr r\, huis 8 uur nam Ult' Auberge Francalse (Kloksteee Cabaret Peter de Jong m.m.v. dJ ten Hooven 9 uur. nam. 1,1 Gebouw Staalwijk. Ledenvergaden.. Leidse Tuiniers- 'en Bloemistver Eendracht Verbonden. 8 uur nam. Schouwburg Herman van Veen r, baret „Harlekijn" 8 uur nam. Honk „De Duikboot" (Tltus Brand, malaan 76) Clubhulswerk-handen. ar bead 8-10 uur nam. Doopsgezinde kerk. Spr. prof dr Sevenster over ..Richtlijnen" T, ethisch handelen". 8 uur 'nam Schouwburg Kinderoperette „Amele. ranna en de groene paraplu" j uur nam. Microtheater (Vestestr.) Imperii», met „Vuile handen" 8 uur nam 110 Schouwburg Herman Van Veen Ca baret „Harlekijn" 8 uur nam. Romanuszaal achter Hartebrugka Celebrant pastoor J y Wel. Thema „Heb Uk God nu nóg ffsurn-MnmV' Slum-höu~ Ons Centrum (Hooigrt. 84» Bwi» nlngsbljeenkomst Hum8 Verbond dr. J. Cohen 10.16 uur voorm. Rijnlandslyceum (M. H. Trompte» I) Gem voor oorspronkelijk christen. 5°ï?- Oegstgeest. Spr. evang N d Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chrl». tus van de heiligen der laatste dagen Avondmaal 11.30 uur voorm. Gerecht 10 Soefi-beweging Spr. mevr Van Leer over „Aanvaarden" li u« voorm. Oude Rijn 3 Pinkstergemeente Sw dhr. Eikerbout 2 uur nam. MAANDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde Flohr en dr. G. D. van Wengen ■Een wajangvoorstelling" 8 uur nam. t «De. O**?1®11 Jaarververgaderini Leidse Amateurfotografenver. 8 uur na middag. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 uur iu- middag. DINSDAG Stadsgehoorzaal Concert Eerste Leid. Jeugdorkest „De Burcht" 8 uur na middag. Den Burcht Prijsuitreiking wedstrlld „Geef uw gevel een corsage" 7.45 uur nam. Schouwburg K. en Studio met „Trlchloor" Toneelgroep uur n TJnAr6, Pieterskerkgracht 9)i Filmclub 16 „Jidl mlt 'n Fidl" 8 uur nam. Dlamantpl. 27 Bah al - gesp reksavond o uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zit ting Bouwfonds Ned. Gemeenten 7-f uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreeku* sociale raadsvrouw 46 uur nam. Steenschuur 6 Leldsche Ver vu Postzegelverzamelaars 8 uur nam. Schouwburg K. en O. Toneelgroep Theater met „Beschuit met muielei" 8 uur nam. DONDERDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ver, van Huisvrouwen. Mevr. Eversdilk- Smulders over Tibet. 2.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Het Residentie-or kest o.l.v. Willem van Otterloo (solist Misha Dichter plano) 8 uur nam. Schouwburg K. en O. Toneelgroep Theater met -.Moordenaarsavond" 8 u, nam. Kleine Burcht Ledenverg. K.V.P. Spr, dhr. J. Lij ten over actuele Leidse pro blemen. 8.15 uur nam. Bevrijdingskerk bovenzaalBazau Morgenlandzending 3-5.30 en 8-10 uur nam. Rest. v. d. Helden Statenkring Lel den C.H.U. Spr. nor. F. H. Piket ov# .Toekomstverwachtingen" 8 uur nam, Rijnsburg (Gemeentehuls) Vergade ring Gewest Leiden 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor: „Erotiek In Moulin Rouge", 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondg 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Erotiek In Moulin Roi tr. Zoi Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en r Rex: „DJango, kill!", 18 jr. 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelling „Het moeras der de". 18 jr. Studio: „De pussycats van het oudi Rome", 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera: „Het wonder van de liefde", 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zondag 11.30 uur nachtvoorstelling „The Cincinnati Kid". 18 Jr. Lido: „De Duivelsbrigade", 14 Jr- Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „De wraak van She", 14 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal Expositie van kunst voorwerpen geschonken door de Vei van belangstellenden ln de Lakenhal 10 uur voorm.- 6 uur nam. 'sZondags w uur nam. (t.e.m. 30 november) RUksmuseum voor ae geschieden" der Natuurwetenschappen Boerb»"- tentoonstelling l.v.m 8de eeuwfeest nl zijn geboorte Werkd 10 uur voorm uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/8 I december) Oe Lakenhal: Dag. 10—8 uur. eonl 1—6 uur. Rijksmuseum van Oudheden if** pendurg 28): Werkd. 10 uur voorm- 5 uur nam.: zond 1-6 uur nam Rijksmuseum voor Voikenkund» (Steenstraat l). dag 10-8 uj '««o» dage 1-6 uur nam Rllksmuseum vooi de gerehiedeDli der natuurwetenBObappen' Dag 104 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor voLkenrumW l'entoonstelling „VIva Mexico Wert- dagen lt uur voorm.8 uur n*®* zon en leestdagen 16 uit aam 't/ro l december) Ned.-Legermuseum. Geopend ma*a<W cot eD met vrijdag 9 uuj voorm - 811 Oam zon - ep feeptdagep -6 uUi nuffl Wassenaar Kunstzaal Heuff. Exposi tie Nora de Jong wandkleden) en Heh» Severljns (keramiek) Maandag t/m w terdag 10 uui voorm.-5 uur nam., dins dagavonden 8-10 uur nam (t.ejn, W december) Avond- en nachtdienst der apotheSf' Geopend voor spoedeisende gevaliw; Apotheek Reijst Steenstraat 35. 20136. Apotheek R. van Breest Smalienburf te Leiderdorp en Apotheek Voorscho- t.' zyn de geheele week geopend, De Oegstgeestse Apotheek is op zon dag 24 november gesloten van 8uurt«' 24 uur.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2