[Catwijks Y.V.Y. boekt eer overnachtingen Katwijk wil Y.Y.Y.-werk meer steunen fiooo,- f2500,- f4000,- Katwijk is tevreden over badseizoen Visserijbedrijf vindt kostenniveau van liet produktschap te hoog Export van bloemen nstig Toekomst van liet toerisme AMRO-LENING 2140 VOOR HET EERST CIJFERS BEKEND GEMAAKT Tsjechische oud-international tekent bij Ni mes Scholen strijden om de kleine Europa Cup 1968 f 62,07 p.m. (18 mnd.) f 118,37 p.m. (24 mnd.) f 189,39 p.m. (24 mnd.) V.V.V. - VOORZITTER MR. J. VAN DER PLAS: Bonaparte fltfJDAG 22 NOVEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 25 (Van een onzer redacteuren) KATWIJK AAN ZEE In it afgelopen seizoen heeft de V.V. „Katwijk" 19.058 over- tchtingen meer geboekt dan jin 1967. In dat jaar waren het er 69.529 en nu 88.587, hetgeen toeneming betekent met 27 rocent. Dit blijkt uit de cij- •s, die gisteravond tijdens de restaurant „De Zwaan" aan Boulevard in Katwijk aan e gehouden najaarsvergade- ig bekend werden gemaakt [et was voor het eerst in de hiedenis, dat de V.V.V er over het toeristenbezoek teft vrijgegeven, in moet bij het beschouwen deze getallen rekening hou- •n met het feit, dat het alleen boekingen betreft, die door be- ddeling van de V.V.V. werden (rricht. Er zijn echter in Kat- jk nog anderen, die zich bezig mden met het verlenen van be- iddeling bij het verhuren van imers en bovendien zijn er tal ie Katwijkse gezinnen die jaai jaar uit dezelfde gasten ont vangen of relaties daarvan. Voorts hebben de Katwijkse hotel houders zelf de Zeester-combinatie jevormd. Ook zij benaderen zelf- ttandig in het buitenland reisbu reaus en -organisaties. Toch geven de V.V.V.-cijfers een rrjj goed beeld van de totale situa te, want aangenomen mag worden dat het aantal gasten, dat door de andere Katwijkers. die een bemidde lende rol spelen bij de toeristenwer- werd geboekt, ongeveer met dezelfde percentages is gestegen Katwijk, zo wordt algemeen ge- «teld beschikt over zo'n 30.000 bed den, waarvan er ruim 15.000 zijn in- feschreven bij de V.V.V. Boekingen Het boekingsoverzioht van de V.V.V. „Katwijk luidt als volgt: Duitse reisbureaus: personen 1967 T.838. 1968 8.691; overnachtingen Het afgelopen seizoen ivas niet slecht voor Katwijk. De V.V.V. hoekte 19.058 overnachtingen meer dan in 1967. De toeristen- stroom veroorzaakte volle par keerterreinen. Deze foto werd af gelopen zomer gemaakt vanaf het parkeerterrein bij restaurant ..De Zwaan". (Foto LD/J. v. Duyn, Katwyk a. Zee) 26.563, 27.212. Verschil: 853 personen en 869 overnachtingen méér. Toene ming 5% Particuliere reserveringenIndi viduele reserveringen met aanbeta ling: personen 1.158, 1.817; over nachtingen 13..679 21.634. Verschil. 659 personen en 7.955 overnachtin gen méér. Toeneming 55 Engelse reisbureaus: personen 104. 250; overnachtingen 844, 2236; ver schil: 146 personen en 1.392 over nachtingen méér. Toeneming 165 Scandinavische reisbureaus: perso nen 1.105. 2.016, overnachtingen 6.657, 11.515; verschil. 911 personen en 4.858 overnachtingen méér. Toe neming 73 Balieboekingen: overnachtingen 21.785. 22.702; verschil 916 overnach tingen méér. Toeneming 4 Hotel en pensionboekingen: perso nen 1.117, overnachtingen 3.288. Totaal overnachtingen: 69.529, 88.587; verschil 19.058 overnachtingen méér. Toeneming 27 DEN HAAG Bij de jaarlijkse be lande! ing van de begroting van het Iroduktschap voor Vis en Vispro- Inkten is de laatste jaren in toene- nende mate by het bestuur en 'in feserykringen onbehagen ontstaan Wer het kostenniveau. Dat was ook Haarlem <anp> in de gis- I krmiddag in Haarlem gehouden ver- pdering van de vakbond bloemkwe kers an de in West-Nederland wer kende Katholieke Land- en Tuin- kouwbond (L.T.B.) heeft de voorzit- kr. de heer C. A. M. Grootscholten, ktegedeeld, dat de algemene situatie In de bloemkwekerij als niet ongunstig *stempeld kan worden. Toch kon zich niet aan de indruk onttrek- bn. dat de tendens tot een zekere faling van de gemiddelde prijzen, fa* men de laatste jaren heeft ge- fand, zich ook in 1968 heeft voort- Ittet. Vele bloemkwekers hebben zich te len deze in ongunstige zin verlopen- k prijsontwikkeling teweer gesteld '-a door verdergaande specialisatie 111 de teelten, door rationalise- ling van de bedrijfsvoering en door i® hogere kwaliteitsproduktie per üerkante meter de rentabiliteit van '■in bedrijven op peil weten te hou- fcn. Verheugend noemde de heer Groot- kholten het, dat de stijging van de ®*Port van bloemkwekerij gewas- zich gunstig blijft ontwikkelen. Oyer de eerste acht maanden van jaar bedroeg de export 163,2 mil ten gulden, hetgeen vergeleken met Int bedrag van 143.7 miljoen gulden fan verleden jaar over dezelfde pe- faxie. een stijging van bijna 17 pro- fant betekent. De veilingen houden lening met de snelle ontwikkeling, te vernieuwing van de veilingap- Ipatuur in Honselersdijk, de fusie fan de twee grote Aalsmeerse vei len en de voortvarendheid van de ■temenvei ling in Roelofarendsveen fcven daarvan blijk. gisteren tijdens de behandeling van de begToting voor 1969 het geval. In de discussie kwam als hoofdvraag naar voren hoe de kosten verlaagd of althans in de hand kunnen worden gehouden en in hoeverre de totale kosten in een juiste verhouding staan tot het nut voor het Nederlansde vis serijbedrijf in al zijn geledingen. Een en ander heeft de instelling van een informatiecommissie tot ge volg gehad. Deze commissie heeft echter niet de toverformule kunnen vónden waar door het bedrijfsleven ln de Nederlandse visserij niet meer zal zeggen, dat het produktschap on doelmatig werkt en dus te duur is en waardoor het bestaansrecht niet niet meer in twijfel zou worden ge trokken. De commissie heeft evenmin kun nen concluderen, dat inderdaad het produktschap wel optimaal functio neert, alle taken onontbeerlijk zijn en het niveau van uitgaven is gerecht vaardigd- Tussen deze beide uiter sten komt de informatiecommissie tot de conclusie, dat althans voor een aantal taken de aanwezigheid van het produktschap voor Vis en Vis- produkten bijzonder gewenst is en dat niet minder efficient wordt ge werkt dan elders in vergelijkbare or ganisaties het geval is. Ook echter, dat het totale kostenniveau hoog ligt en helaas daarin weinig ruimte tot beperking beschikbaar is vanwege de gedurende jaren gegroeide structuur. Naar aanleiding van dit rapport merkte het dagelijks bestuur onder meer op, dat het verlagen van de kosten in deze tijd van voortdurend stijgende lonen bij een begroting, zo als die van het produktschap waar bij vanzelfsprekend verreweg het grootste deel van de lasten bestaat uit personeelslasten niet moge lijk is by een gelijkblijvende be zetting. Evenals in het visserijbedrijf gaan by het produktschap de lasten om hoog. Intussen wordt getracht de kos ten zoveel mogelijk in de hand te houden. Bij de begroting voor 1969 bedroe gen de uitgaven 2.360.000 gulden, de raming van de inkomsten 2.302.000 gulden, zodat 'n nadelig saldo is ge raamd van 58.000 gulden. Dekking van dit nadelig saldo kan plaatsvin den uit het saldo van vorige kalen derjaren. Na ampele discussie zowel over het rapport als ook over de begroting werd deze laatste met slechts een stem tegen aangenomen. (Van een onzer redacteuren) KATWIJK AAN ZEE Met genoegen en instemming heb ben wij vernomen, dat het ge meentebestuur van Katwijk zijn taak ten opzichte van het vreemdelingenverkeer wil herzien door te bevorderen, dat de stranden schoon blijven, dat ze veilig zijn en dat ze wor den uitgebreid. Voorts dat er meer faciliteiten komen voor het watertoerisme, dat er rui me aandacht zal worden ge schonken aan de „slecht-weer"- recreatie en dat uitbreidingen in de horeca-sector worden ge stimuleerd. Deze woorden kwamen gister avond uit de mond van Katwijks V.V. V.-voorzitter. mr. Jan van der Plas, tijdens de najaarsvergadering van de V.V.V. „Katwijk", die in restaurant „De Zwaan" werd gehouden. Die ge meentelijke plannen, op vele waar van w\j als V.V.V.-bestuur reeds eer der hebben aangedrongen, hebben onze volledige instemming, zei hy. Daarnaast noemde hy nog de drin gend noodzakelyke verbetering van de toegangswegen naar de vissers badplaats. De bestaande situatie is bedroevend. Ook drong hy aan op een snelle sanering en herbouw van het badcentrum. Het is nu de tijd om met concrete plannen te komen, want de huidige situatie is niet meer houd baar. Mr. van der Plas wee® er voorts op, dat de financiële steun van de ge meente Katwijk aan het werk van de V.V.V. niet is om over naar huis te schrijven. Voor dit jaar is er f 16.000, uitgetrokken en nog steeds wordt hy de vaststelling van de subsidie de zelfde schaal als in 1953 toegepast. Daardoor kan de V.V.V. slechts met moeite rondkomen. De salariëring van het personeel is beneden peil en wij moesten de grote taptoe dit jaar om financiële redenen niet laten doorgaan. Onze contributies zijn reeds tot het maxi mum opgevoerd. Financieel drijft het V.V.V.-werk op de enorme omzet van het V.V.V.-kantoor Katwijks V.V.V .zo |be*loot mr. Van der Plas. wordt verreweg hei laags; gesubsidieerd in verhouding met andere gemeenten en ten aan zien wat er wordt gedaan voor sport cultuur etc. Het is te hopen, dat het gemeentebestuur daarin spoedig ver andering brengt. PARIJS i ANP i De dertig ja rige oud-international van Tsjecho- Slowakije Adolf Scherer heeft een contract getekend bij Nimes, dat in de eerste divisie van de Franse com petitie speelt. Scherer. die deel uit maakte van de Tsjeohische ploeg, die bij het wereldkampioenschap in Chi li achter Brazilië tweede werd, staat op dit moment eerste op de lijst van topscorers in Tsjecho-Slowakije. Ni- mes wil hem al binnen tw ee weken opstellen. Vorige week was al een Tsjechi sche oud-international naar Frank rijk vertrokken, namelijk Pospichal, rijk vertrokken, namelijk Pospichal, die voor Rouen zal uitkemen. Ook FC Metz heeft belangstelling voor Tsjechische spelers. De club heeft een aantal waarnemers naar Tsjecho-Slowakije gestuurd. In Hamburg ontbrak gisteren een van de spelers van Slavia Praag, dat woensdag in het toernooi om de Jaar- beursstedenbeker met 1-4 van de Hamburger SV verloor, op het ap pel. De leiding van Slavia heeft de twintigjarige reserve Emil Hamar als vermist opgegeven by de Hamburgse politie. Daar was overigens nog niets van een eventueel verzoek om asyl van de jonge Tsjech bekend. (Van een onzer redacteuren) KATWIJK AAN ZEE Ten aanzien van de toekomst van het toerisme, merkte mr. J. van der Plas tijdens de na jaarsvergadering van de VVV „Katwijk" op. dat dit op één na de belangrijkste steunpilaar is van onze economie. Over de structuur wordt allerwege ge sproken, ook door rijk, provin cie en gemeenten. Het gemeen tebestuur van Katwijk wijdt er in een nota bij de begroting voor 1969 belangrijke beschou wingen aan. Dat zal wel blij ken als de begroting wordt vrijgegeven. Er worden voorts in den lande sug gesties gedaan de A.N.V.V. te her vormen, de taak van de Provinciale V.V.V. wordt onder de loupe geno men en ook de by het toerisme be trokken gemeenten breken zich over de nieuwe aanpak het hoofd. Het vreemdelingenverkeer, aldus mr. Van der Plas. brengt welvaart en daarvan profiteert de gehele bevolking. De vakantiebehoefte van de mens, die steeds groter wordt, zoekt bevre diging. Het probleem van de vrye tyd is (deels) op te lossen door het schep pen van mogeiykheden tot verpozing ln de vrye natuur, dus ook de dui nen en op het strand. Als V.V.V. hebben wy een dienende taak ten opzichte van het socieal toerisme. Bovendien, zo vervolgde mr. Van der PI?», brengt het verbroedering on der de volkeren, daarom wordt er wel gezegd, dat toerisme het paspoort voor de vrede is. Reconstructie van de A.N.V.V. kan belangrijk zyn, voor al als de overheid byvoorbeeld het marktonderzoek voor haar reke ning neemt en by de reclamevoering coördinerend optreedt. De belangrijke eigen taak van de plaatselijke V.V.V.'s mag echter niet worden onderschat. Persoonlijke contacten met de reisorganisaties en de vakantiegangers blyven voor de V.V.V.'s echter zeer belangryk. Niettemin juichen wy de over heidsbelangstelling van harte toe en ook die van het Katwijkse gemeen tebestuur. want het vreemdelingen verkeer Is één van de belangrijk ste pylers voor de economie van on ze badplaats. LEIDEN De elftallen van Alke made United (Gerardusschool) en Inter Leiden (H. Hartschool» zullen morgen op het terrein van ASC in Oegstgeest aantreden voor de finale van het voetbaltoernooi om de Klei ne Europa Cup 1968. De eindstrijd begint om 12 uur en staat onder leiding van de heer W. J. M. Schalks De resultaten van de beide fina listen: Alkemade United (Gerardus school, Alkemade) bereikte de eind strijd door achtereenvolgens Lange- raar United (De la Salleschool, Lan ge raar) bekerhouder 1967: Veen Uni ted Ignatiusschool, Alkemade). Noorden (Antoniusschool, Noorden» en De Bony Boys (Bonifatiusschool, Alphen) uit te schakelen met een totaalscore van 335 in zes wed strijden. Inter Leiden (H. Hartschool, Lei den) werd finalist door achtereen volgens de Leonardusschool (Lei den), Sportclub Lisse Wilhelmus- school, Lisse» en De Blauwe Tor nado's «Jozefschool, Voorschoten) uit te schakelen met een totaalscore van 312, behaald in drie wedstrij den. ADVERTENTIE De AMRO Bank leent u graag het geld voor die nieuwe meubelen, die wasautomaat, die verhui zing en noemt u maar op. In die 18 mnd betaalt u: 18xf 62,07=f 1117,26. Dat is slechts f 117,26 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 6,50 p. m. In die 24 mnd betaalt u: 24 xf 118,37=f 2840,88. Dat is slechts f 340,88 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 14,20 p. m. In die 24 mnd betaalt u: 24xf 189,39=f 4545,36. Dat is slechts f 545,36 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 22,70 p. m. Komt u eens langs bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in uw buurt. (Bellen of schrijven mag ook!) Wij vertellen u graag alles over de bedragen die u kunt lenen, over het aantal terugbetalingstermijnen, over de kwijtschelding bij overlijden. Een uitgebreide fol der met alle inlichtingen en tarieven ligt voor u klaar. Als u daar de voorkeur aan geeft kunt u deze folder ook opvragen bij Postbus 342, Amsterdam. EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK (Van een onzer redacteuren) KATWIJK AAN ZEE —Dat men in Katwijk tevreden is over het af gelopen badseizoen blijkt wel heel duideiük uit de in september ont vangen extra bydragen van dc middenstand, de hotelhouders en de strandexploftanten. Er werd dit jaar een record-by drage van f 11.500 beschikbaar gesteld. Tot nu toe spande 1966 de kroon met f 9500. Daarvóór en ook in 1967 wa ren de bijdragen altyd lager. Deze onthulling deed mr. J. van der Plas gisteravond tijdens de in res taurant „De Zwaan" aan de Bou levard gehouden najaarsvergade ring van de Vereniging vooi Vreemdelingenverkoop „Katwijk' die door vele leden werd bezocht Mr. Jan van der Plas wilde in he byzonder hulde brengen aan d< middenstand. Het is, zei hy, in Katwyk een met ons meelevende groep, die haar werk goed doet en beschikt over modern Ingerichte za ken. De service laat niets te wen sen over, want er bereiken het be stuur nimmer klachten van de gasten. In het begin van zijn openingstoe spraak had mr. Van der Pias ge wezen op de nadelige invloeden ge durende het badseizoen: het gemis aan een gerichte vakantiespreiding met Duitsland, waardoor in juli de Toch kan van een redelijk seizoen worden gesproken. Grote waardering had de V.V.V.- voorzitter voor het werk van direc teur Chris Verplancke, zyn mede werkersisters) en Jan van Ryn, die vele evenementen organiseer de. De bezoeken van de heer Ver plancke aan de Scandinavische landen, Duitsland. Engeland en Finland hebben zeker resultaten opgeleverd. Er werden vele nieuwe contacten gelegd. Ondanks het feit. dat er op dc Duitse toeristenmarkt veel concurrentie is, werd er toch nog een lichte vooruitgang geboekt. )e conclusie mag worden getrokken, dat de buitenlanders meer gebruik gaan maken van de diensten van de V.V.V. en dat er nog steeds een MR. J. VAN DER PLAS ondanks slechte weer en ge mis aan vakantiespreiding tevre den (Foto LD/J. v Duijn, Katwyk a. Zee) vakanties samenvielen en vooral het minder gunstige weer. Dc rode en blauwe vlaggen hebben in de topmaand juli meer op bet strand gewapperd dan ooit tevoren. tendens is tot verhoging van de omzet. Resumerend kan gezegd worden, dat Katwyk niet ontevre den mag zyn. Natuuriyk zyn er veel tegenvallers geweest in het afgelopen badsei zoen, zei mr. Van der Plas. Door het slechte weer vooral by de strandexploitanten en by de hotel houders, die over een terras de be schikking hebben, maar ook by de kamerverhuurders, voor zover het Vragen over de moeilijkheden in IJmuidens haven DEN HAAG 1JMUTDEN (GPD) - Het VVD-tweede kamerlid Rietkerk heeft piin. Roolvink (Soc. Zaken en Volksgezondheid) gevraagd een on derzoek in te stellen naar de moei- ïykheden in de IJmuidense haven. Deze moeiiykheden zyn het gevolg van het inschakelen van uitgeleend personeel by het lossen van vissers schepen. De heer Rietkerk vraagt of de minister bereid is op korte termyn maatregelen te nemen, waardoor de augustus betreft, omdat het besoek aan de badplaats op 12 augustus, toen alle scholen begonnen, ineens teneinde was. Noordwijkse slachtoffer van kolendamp NOORDWIJK De 74—jarige me vrouw Hoogduin uit Noordwyk is gis teren door kolendampvergiftiging om het leven gekomen. Buren vonden de alleenwonende vrouw dood op bed. De oorzaak wa seen slecht trekken de kachel en een slecht trekkende positie van de overige werknemer» in schoorsteen. de haven kan worden beschermd. ADVERTENTIE KEIJZER TAPIJT KAMERBREED ~Hikaloti TAPIJT v.a. Éhb I p.mr POSTBUS 39 -HILVERSUM

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 25