Ie Kempenaerstraat in Oegstgeest heropend Straatbelasting hoger door parkeerprobleem Zes man in arrest na mislukte roofoverval rene" sloot oed jaar af fis (RENPARTIJ IRSCHOTEN 'DER EEN IDSLIB Schipper Hoogduin nam afscheid Voorstel B. en W. Voorschoten aan raad St. Matthias op de planken Nederlagen voor DKD Agenda raad Voorschoten ,New Forest' begon wintercompetitie DVS concerteerde Toneeluitvoering „Zijlkwartier'' Viering dankdag voor oogst LTB Samenstelling Warmondse parochieraad Auto's botsten op Hoge Rijndijk pA0 18 NOVEMBER 1968 LEIDSCB DAGBLAD PAGINA 13 Gedroste jongen brengt Seheveningen in rep en roer TGEEST Burgemeester J. van Eysinga heeft in ordigheid van wethouder M. oet zaterdagmiddag onder belangstelling de gerecon- ten van parkeerhavens voor- Kempenaerstraat officieel De middenstanders van winkelcentrum van Oegst- lidden de vlaggen uitgestoken etalages bijzonder vee! emaakt. Oegstgeests eerste en wethouder Van der Voet net een Rolls Royce uit de jaren van huis afgehaald Hen ln dit oude voertuig na ■knippen van het lint achter iband „De Wilbertdrummers" door deze verbrede straat, die in de zaken hun hl- omen doen, nu aan beide zjj- parkeren. Foto's LD/Holvast. in» RI8C mEN'AAR De Chr. Sportver- „Irene" hield in een van de in de gereformeerde kerk paan de 18de jaarvergade- ouden. Onder de belangstel- die deze vergadering bij- waren ds. D. van der Meu- ormecrd predikant en de van Duyn en Verhoog, ere- de vereniging. k er J. Valkenburg consta- it de vereniging een rustig, id jaar achter de rug heeft nstieklessen konden, dank er steeds goede tech- iiding aanwezig was, onge- j< ioortgang vinden. Wat de betreft is er sprake van aantal leden. Ook voor •afdeling is de belangstelling Al met al was 1967/1968 enigingsjaar. waarop met rheid mag worden terugge- d jaarverslag gaf secretaris een meer gedetailleerd over het wel en wee van het afgelopen jaar werden uten koninklijk goedgekeurd, drumband werden vele nieu- nimenten aangeschaft dank eerder gevoerde actie. Dank- iet bestuur de technische lei- ir haar werk, dat in goede LBO houding verricht werd. Het do- vereniging bedroeg aan le van het verslagjaar om- 340. Een nieuwe evenwichts- i bestelling. igmeester Ringenier kon de ing mededelen, dat ook wat ciën betreft de vereniging er 'oor staat. Bij de bestuurs- ig werd de heer Vellenga natie herkozen. De voorzit- woorden van dank voor het dat mej. A. Schmal voor it verricht. Zij heeft de kennen gegeven haar functie estuur van de vereniging neer en werd tot instelling van Jdbestuur, dat naast het ge- stuur de helpende hand zal bieden. Voorlopig werden en voor dit jeugdbestuur ge- Ht aantal zal nog worden uit- Tot slot werd er gekiend. erfe® iters SCHOTEN De heer D. als afgevaardigde van ^ii'rttj lid is van de Voor- rgOPi raaci, heeft door middel "brief d.d. 12 november be- W\ raadslid. JIJ "Pvolger van de heer Scheps "raadslid in aanmerking de J Meijer. De heer Scheps tot de nieuwe partij ^■ts" van Max Lewin. De ■t heeft twee jaar geleden i, "u"nlrf als lid van de Boe ket is niet bekend of hij ^in' «1 aanvaarden. Meer Vat de 'ijst van de Boeren- '"orsohoten niet. DEN HAAG (GPD) —Een zestien jarige jongen heeft vannacht het Scheveningse havengebied in rep en roer gebracht, door vlak voor de af vaart van de SCH 45 Bastiaan, waarop hjj had aangemonsterd, er stlekum tussenuit te knijpen. De SCH 45 van de V.V.M. was al vijftien mijl buitengaats, toen men de jongen vermiste. Hij was voor de afvaart wel aan boord verschenen en had zich daar al in werkkleding ze- stoken. Radiocontact met de rederij helderde niets op. zodat er voor de Bastiaan niets anders op zat dan naar huis terug te koersen. In Seheveningen werd intussen de politie ingeschakeld, en werden in de haven liggende loggers afgezocht, Zonder resultaat In de woning van de vermiste jongen aan dc Douza- I straat werd de bel letterlijk uit de muur getrokken, zpnder dat er ge- I hoor werd gegeven 1 Na een tweede zoekcampagne heeft de politie tens'ofte de toegang van het huis aan de Douzastraat gefor ceerd. En toen bleek dat de jon^n rustig in bed lag te slapen Hij moet op het laatste moment van boord zijn gegaan, waarschijnlijk via het dek van een naastliggende loeger. WASSENAAR —De heer C. A. Hoogduin, die gedurende 9 jaar schipper was bij de zeeverkenners- groep „Van Wassenaar van Obdam", heeft zaterdag als zodanig afscheid genomen. Er werd een afscheidssa- menkomst belegd in het troephuis van de groep ln park De Paauw. Niet alleen de welpen en de verkenners, maar ook vele ouders waren daar bijeen om hun waardering te tonen voor de wijze, waarop de heer Hoog duin gedurende vele Jaren leiding ge geven heeft aan deze zeeverkenners- groep. De groep telt op het ogenblik een 50-tal leden en beschikt over ver schillende schepen, o.m. een motor- tjalk van 25 meter lengte. De heer Hoogduin zal als groepsleider worden opgevolgd door de heer G. C. B. Dof- fegnles, terwijl de heer S. Hop uit Den Haag de leiding over de ver kenners op zich zal nemen. Harttransplantatie in Frankrijk PARIJS CSFP) In een zieken huis te Suresnes, bij Parijs, zijn in het afgelopen weekeinde een hart en twee niertransplantaties verricht. Het was de vijfde harttransplanta tie in Frankrijk. De man die een an der hart kreeg afkomstig van een 50- jarige vrouw, is de 53-jarige Jacques Hemon uit Vincennes. De nieren gin gen naar twee andere patiënten. VOORSCHOTEN Burgemeester en Wethouders van Vcprschoten stellen de raad voor de straatbelas- tïng met ingang van 1 januari 1969 te verhogen tot 28% (thans 20%). Deze verhoging heeft betrekking op het parkeervraagstuk in Voor schoten. In overleg met, de commis sie voor de gemeen tefinanciën is het college van mening, dat de van de belanghebben te vragen bijdragen m de kosten van aanleg, onderhoud enz. van parkeervoorzieningen moe ten worden gevonden in een verho ging van het heffingspercenbage van d° straatbelasbing voor de gebouwde eigendommen. De gedachten gaan uit naar een jaarlijkse opbrengst van de voor parkeervoorzieningen door te voeren tariefsverhoging in 6e orde van grootte van f 100.000, Jaarlijks zal de 8% verhoging ge stort worden in het fonds parkeer- voorz'en-'ngen Centrale verwarming Diverse huurders van Voorschoten- se gemeentelijke woningen hebben verzocht om die woningen van ge meentewege van centrale verwar ming te doen voorzien. Hoewel de gemeente streeft naar verhoging van het wooncomfort kan aan deze ver doeken geer gevolg gegeven worden in verband met financiële moeilijk heden. Ei- bestaan geen bezwaren tegen aanleg van centrale verwarming in gemeentewoningen door de bewoners zelf- Wanneer een bewoner centrale verwarming aanbrengt in een ge meentewoning dan wordt hieraan een inkoopregeling gekoppeld voor het geval de huurder de woning ver laat en de opvolger niet bereid is de centrale verwarmingsinstallatie over te nemen. Opgemerkt wordt dc-t de installatie zodra deze in de woning is aangebracht, eigendom van de gemeente wordt, maar zolang de huurder de woning bewoont, komen de kosten van onderhoud enz. voor rekening van de huurder. De ge meente controleert of het onderhoud goed is. Bij verlaten van de woning krijgt de huurder de boekwaarde ver goed en de nieuwe bewoner betaalt f 56.25 per maand voor de installa tie, die dan eigendom van de ge meente is. Tegen de vaststelling van het ontwerp-plan „Adegeest", zijn in to taal 23 bezwaarschriften ingediend. De bezwaarschriften, bevatten in hoofdzaak: bezwaren tegen het ge deeltelijk opnemen van het landgoed „Berbice" in het ontwerpplan: be zwaren tegen het doortrekken van de Richard Wagnerlaa-n naar de wijk ..Noord-Hofla.nd"; bezwaren tegen 't projecteren van parkeerhavens op WARMOND „Toen de oude, ver trouwde krachten de vereniging ver lieten. waren wfj bang dat het af gelopen zou zijn met het toneel in Warmond. Maar wat wij vanavond gezien hebben, wat deze jongelui hier brachten, doet ons vol vertrou wen de toekomst tegemoet zien". Dat zei burgemeester drs. F. K. Lange- meijer. na afloop van de eerste win- teruitvoering van Matthias. Dat hfj namens alle aanwezigen sprak be wees het langdurige en luide applaus. Het gespeelde stuk was een Frans spel „Jeugd" genaamd, waarin zo als de titel al zegt —de jeugd de touwtjes in handen heeft. Vijf jon gelui in een buitenhuisje: Olivier, de zelfverzekerde student, Bernard, pu ber en het mikpunt van plagerijen, Francine, moederlijk, Marianne vlot, verliefd op Olivier en coquet en Per- nette, vol dromen en fantasiën. Als Olivier bepaald grof tegen Marianne doet. verzinnen de meisjes een „min naar" om hem jaloers te maken, en als er dan zo'n „minnaar" uit de lucht komt vallen, dan is de sfeer rijp voor een spel van liefde, blij en soms een beetje triest, maar met toch een verrassend slot. De jongelui had den er duidelijk plezier in. Zij brach ten het stuk vlot en vol overgave. Het was de verdienste van de regis seur Bas van Stijn Jr, dat hij het jeugdig enthousiasme van zijn spe lers volledig tot zijn recht deed ko men en het eventueel gebrek aan spelervaring opving met vaart en actie. Kortom een uitstekend regie debuut. Een extra woord van waardering nog voor het zeer verzorgde en sfeer volle decor. Het droeg bij tot een zeer geslaagde avond, die zaterdag in 't Trefpunt wordt herhaald. een groenstrook aan de zuidzijde van de rijbaan van de Brucknertaan en bezwaren van diverse aard. B. en W. stellen dat het gedeelte lijk opnemen van het landgoed „Ber bice" in het plan „Adegeest" ten on- rpchte een grote publiciteit gekregen heeft, waardoor de indruk zou zijn gewekt, dat het college akkoord zou gaan met de Rijksweg 11, welke dwars door het landgoed gedacht wordt- Volgens B. en W. is alleen ter af ronding van het bestemmingsplan een gedeelte Aan „Berbice" opgeno men in „Adegeest". Ter voorkoming van de schijn, dat het gemeentebe stuur van Voorschoten ook maar op enigerlei wijze het landgoed „Berbi ce" in tweeën zou willen delen en met een aantasting door Rijksweg II van dit landgoed akkoord zou gaan, geeft het de raad in overweging het gehele landgoed „Berbice" buiten het ontwerpplan te houden. LEIDERDORP Zaterdagavond hebben beide teams van de water- polo vereniging D.K.D. een wedstrijd gespeeld in de Overdekte in Leiden. Helaas werden beide wedstrijden ver loren. Het tweede -tal verloor kans loos van B.Z. en P.C. uit Bodegra ven met 5-1. Wat geflatteerd overi gens, omdat er twee adspiranten wa ren ingevallen. Ook het eerste team kwam sterk verzwakt uit door diverse afschrijvin gen. Bovendien had DE.D. 1 de scheidsrechter tegen. Overigens was het wel hoopgevend, dat de vaste spe lers van het eerste zevental alleszins aanvaardbaar speelden, hetgeen nog werd geaccentueerd door de debu terende keeper, de in ons land ach ter gebleven Tsjech Pavel Jezek. Na dat door de K.N.ZJ3. de moeilijkhe den rond zijn vermeende prof status op een vlotte manier uit de weg wa ren geruimd, gaat hij de naar Al phen a. d. Rjjn verhuizende Jan Ver- var vervangen. 4-0 was de uitein delijke uitslag. ROTTERDAM (GPD) —De Rot terdamse recherche heeft tot nu toe zes personen aangehouden, die er van worden verdacht zaterdagmiddag be trokken te zijn geweest bij een bru tale. maar mislukte roofoverval. Om ongeveer half zes werden twee n®r- soneelsleden van de Hema in Rot terdam op de Bul«rerxtcynhor aange vallen. Zjj brachten een tas met f 90.000 erin naar de Amro-Bank. De overvallers gooiden neper in hun ge zicht. De twee personeelsleden van de Hema lieten zich echt-*- n'et zon der meer overmeesteren. Er ontstond een hevige vechtn^rtu tnssen de overvallers en de Hema-employe's De overvallers, die kennel"k n'et op zoveel verzet hadden gerekend, na men de vlucht en lleter d" t">s. die zii al in hun bezit hadden, achter. F~n van rte te-op He,m-,-omr)'oye's, de 24-jarige M. Kalishoek spurtte de overvallers n" Hii' rende -chter de 22-jarige elektriciën aan. die via de metro trachtte te ontkomen. In h"t beurs-station had hij hem te pakken en kon een inmiddels gewaarschuw de politie-agent de man van hem overnemen. Vijf andere oersonen, die ervan worden verdacht bij de over val betrokken te zijn geweest kwa men eveneens niet ver Zij werden later op de dag ingere kend. De politie vermoedt, dat enke len van hen in de omgeving met au to's klaar gestaan hebben om, wan neer de buit veroverd zou zijn. snel een goed heenkomen te kunnen zoe ken. Employe's van de Hema maken enkele malen per dag een gang van het warenhuis naar de Amro-Bank, De politie heeft het onderzoek nog niet afgerond De 20-jarige Marianne van Dinter heeft, evenals haar collega, een groot aandeel geleverd in de vechtpartij, waardoor de overval mislukte. Van morgen dacht zij nog met schrik aan de bange momenten van zaterdag middag. „Ik ben aan de kleren van een van die mannen blijven hangen" zei de kordate Marianne, die met Martin Kalishoek voor hun kordate optreden door de bedrijfsleiding van de Hema-vestiging Rotterdam in het zonnetje zijn gezet. Bij de Hema is men van de overval ook wel een beetje geschrokken. „We zullen met de geldtransporten nog strakkere maatregelen moeten nemen", aldus een woordvoerder van de Hema. VOORSCHOTEN De gemeente raad van Voorschoten komt vrijdag avond in openbare vergadering bij een om 8 uur. De agenda vermeldt o.a. voorstellen tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de aan leg van het Bizetplein; voor een ont- sluitingsweg in het bestemmingsplan „Noord-Hofland"; de vaststelling van de bestemmingsplannen .Ade geest" en „Adegeestsportpark" verhoging van het krediet voor de restauratie en verplaatsing van het hekwerk van Huize Bijdorp met bij komende voorzieningen: het vast stellen van een inkoopregeling van centra leverwarmingsinstalla ties in gemeentewoningen voor de bewo ners: het beschikbaar stellen van een krediet voor de aansluiting op het aardgasnet van het resterende gedeelte van het plan Vlietwijk I; verhoging van de straatbelasting en instellen van een fonds voor par keervoorzieningen en een aantal on derwij s voorstel 1 en De 20-jo-rige Marian van Din ter, die zaterdagmiddag in het centrum van Rotterdam werd overvallen* toen zij een koffer met f 90.000,- van de HEMA naar een hank moest brengen, was vandaag weer gewoon aan het werk. Zij pakte een van de over vallers beet en werd over de grond gesleurd, vandaar het ver bonden been. VOORSCHOTEN Gisteren is te Voorschoten de wintercompetitie be gonnen voor de junioren (gevorder den en mindergevorderden) bjj de Jeugdrjjschool „New Forest". De eer ste wedstrijd, een springconcours, werd verreden om de „Louwman be kers". Aan hot einde van de competitie, die uit vier wedstrijden bestaat, zul len de winnaars tegen elkaar uitko men. Daarna zullen aan de beste van bedde groepen de bekers worden uit gereikt. Na een demonstratie van 23 ruiters, volgde de eigenlijke wedstrijd. De heer T. van Dien reikte na afloop de prijzen uit: mindergevorderden: 1 Alexander van Kinschot - Edwina, 2. Marjolein Roos - Edwina, 3. Kees van Zanten - Caroline, 4. Rieneke I Kanbier - Edwina, 5. Kathy Beude- ker - Foresta, 6. Petra v. d. Bergt - I Pretje, 7. Jaap den Haan - Pretje, i Gevorderden: 1. Bart. Louw I man - Viola, 2. Minnie v. d. Heer - Orcy, 3. Kees Louwman - Viola, 4. Richard Boekkooi - Colerit, 5. Peter Berkers - Orcy. 6. André Vierling Arabei, 7. Danielle van Dalen - Or cy. Jhr. A. R. P. van Kinschot prees namens de oudercommissie de heer Van Zeist en zijn medewerkers voor de geslaagde middag, die hij een waardig begin van de wintercompe titie noemde. De heer B. van Zeist dankte de familie Louwman voor het besohikbaar stellen van de bekers en de heer en mevrouw Van Dien voor hun bereidwilligheid als jury te fun geren. WASSENAAR De accordeonver eniging DVS gaf zaterdagavond ln de zaal van het Jeroenhuls in de Kerkstraat de najaarsuitvoering. De vice-voorzitter van de vereniging, de heer K. H. Anzion sprak een wel komstwoord, in het bijzonder tot de wethouder van onderwijs, s-port en culturele zaken, mevrouw A. J. le Coultre-Foest, die namens het ge meentebestuur deze avond bijwoonde. Onder leiding van dirigent Sjoerd de Vries kwam daarna het senioren orkest van de vereniging op de plan ken voor een gevarieerd programma, dat op voortreffelijke wijze werd ge bracht. Ook deze uitvoering legde ge tuigenis af van de ernst, waarmee in deze vereniging de muziek wordt be oefend. Een intermezzo vormde de huldi ging van drie trouwe leden. De heer Anzion bood namens het bestuur en de leden geschenken aan mevr. K. Kiers. die al 20 jaar deel uitmaakt van het orkest en aan J. Riem en mevrouw J. v. d. Does Post. die beiden tien jaar lid zijn van DVS. Traditiegetrouw volgde er na de pauze een toneelspel. Ditmaal was het de klucht „Het beroemde lijk", die door eigen leden werd opgevoerd. De aanwezigen beleefden er veel ple zier aan. Tot slot was er gelegenheid tot dansen. LEIDERDORP Zaterdagavond werd in de kantine van de Verenig de Touwfabr>?ken opnieuw een to neelavond gehouden door de buurt vereniging „Zjjlkwartier". In zjjn openingswoord kon voorzitter L. v. d. Hoogen vele belangstellenden welkom heten. Het toneelstuk „Dingen van de Dag" van J. Hemmink-Kamp werd dermate boeiend gespeeld, dat het jong en oud 'in zijn ban hield. Het geheel werd geregisseerd door mej. F. Ilfflbink. Onder haar bekwame leiding kwam vooral mevr. v. d. Hoo gen, die de rol van tante Sjaan ver tolkte. tot grote prestaties. De voorzitter besloot deze bijzon der geslaagde avond met de medede ling. dat de Sinterklaas-middag voor de kinderen tot 14 jaar. 7 december zal worden gehouden. De Wassenaarse Reddingsbri gade houdt vrijdagavond om 8 uur de jaarvergadering in het gebouw van de firma Imecon aan de Kat- wijkseweg. Voorgesteld wordt het aantal leden van het bestuur met één te vermeerderen. De functie van algemeen leider van de brigade is overgenomen door de heer A, Gold- verdingen. Na het huishoudelijke ge deelte van de vergadering volgt een gezellig samenzijn met spelletjes exi. VOORSCHOTEN De Land- en Tuin bouwbond te Voorschoten heeft de jaariijkse oogstdankdag gevierd met een H. Mis in de St. Lauren - tiuskerk, waarbij pastoor Out de pre dikatie hield. Bruidjes brachten tij diens de dienst de gaven van het land naar het altaar, zoals fruit- bloemen- groenten. Het dameskoor van de St. Laurentius verzorgde (ie gezan gen. Na de H. Mis vólgde een gezellig samenzijn in het fondsgebouw. B11 deze feestviering was uitgenodigd mejuffrouw L. Peeraer van de eco nomische sociale voorlichtingsdienst van de Land- en Tuinbouw Bond, die sprak over de financiering in het ge zin. Onder cte aanwezigen waren pas toor Out, pastoor J. Blonk van de „Moeder Gods parochie", vertegen woordigers van St. Deus de erebur ger van Voorschoten de heer G. Sohrama. erelid en oudpvoorzitter van de LTB de heer G. v. d. Hulst. De voorzitter de heer J. Hendriks herdacht met gebed het overleden lid de heer A. van Galen. WARMOND De parochieraad in Warmond is thans als volgt samen gesteld: W. Vergeer, voorzitter, Was- beeklaan 5, mej. S. Paardekooper, secretaresse Pr. Bernhardstraat 20; W. Welsink, gedelegeerde voor de de kenale adviesraad, Juli&nastr&at; O. J. van Bennekom, Irenestraat 14; mevr. J. Hartveld-Beugelsdijk Tetj- lingskade 7; R. Quaedvlieg namens het kerkbestuur, Herenweg 16; A. Heemskerk Dorpsstraat 101; mevr. En Heemskerk-v.d. Vlugt, Marikestr. 8; A. van Leeuwen Warmundastra&t 9; J. van Stijn Dorpsstraat 50; A. Sikking Dorpsstraat 8 en Zuster Van Paassen Kerkdam 1. ZOETERWOUDF. Zaterdagmid dag omstreeks kwart over twaalf deed zich op de Hoge Rijndijk, ongeveer ter hoogte van de percelen 205-209. een verkeersongeluk voor, waarbij drie auto's ernstig werden bescha digd. Het ongeluk ontstond doordat een 29-jarige Hazerswouder naar rechts uitweek voor een oprijdende Citosa- bus. Als gevolg hiervan botste hij te gen een geparkeerd staande auto, die op zyn beurt een andere gepar keerde auto raakte. Deze auto's, eigendom van een Zoeterwoudse ga ragehouder, werden, evenals de wagen van de Hazerswouder, ernstig ver nield.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13