Herrie begon niet in de Discobar maar in cafe's Booreiland in moeili j kheden Interessant concert T oonkunstensembles L J. P. van Kampenhout erelid van Leidse postzegelverzamelaars 'A Toneel en poëzie op experimentele scholierenavond Zakenman voor één dag multimiljonair dr-exploitant Karei Bleekveld over de uiting van Generation *67" door burgemeester RT Klaprooscollecte ruim f 2( I erliuizers van balkon gevallen Bibliotheek in Zuidwest [0 15 NOVEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PALriNA a sbaar 2660 PEGRAVEN Bodegravens veelbesproken Discobar eration '67" is definitief gesloten. De ongeregeldheden, e laatste tijd het centrum van het Kaasdorp tijdens de einden steeds meer kenmerkten, zijn de directe aanleiding t besluit van burgemeester mr. J. J. Croles geweest. voor een week sloeg een Bodegraaf se jongeman in itionswachtkamer een 20-jarige Alphenaar met een asbak een kort moment bewusteloos. Deze daad was het gevolg naangenaamheden, die even tevoren in de discobar waren nen. egraafse jongelui konden loeilijk verkroppen, dat van buiten Bodegra- eh te veel ophielden met ^aafse schoonheden van Touwelijk geslacht. De yan de jonge Bodegraver it gevolg, dat de stations- Ie politie alarmeerde .In ip van maandag ging de over tot arrestatie van te Bodegraafse heethoof- len vijftal werd voor de r van justitie geleid en eef daarna in arrest. Discobar „Generation '67' jaar upgerioht door de iafse bontwerker Karei eze organiseerde reeds met veel succes op za- rond dansavonden, waar po en vooraanstaande bands op- Van ver buiten Bodegraven jongens en meisjes voor ronden naar Bodegraven, leekveld, als gevolg van eer in de bontwcreld. zonder in kwam, besloot hij een dis openen. In het hartje van yen, naast het toenmalige tehuis richtte hij met enkele boven een stal van Hotel sum een sfeervolle ruimte in Duistere figuren el bleek, dat Beekvelds for- 1 bijzonder goed deed. Aan was de discobar iedere eopend. Bleekveld deed uit raken. De keerzijde van Je was, dat de discobar tal- nistere figuren van elders Dikwijls werd het bijzonder I in het centrum en een rty met enkele Alphenaren ongewenst op de zwarte lijst was de aanleiding dat de «ter de discobar voor de sloot. Na een af koe- I gjj lode kon Bleekveld zijn ac- echter voortzetten, zjj het dens het weekeinde. De ex- kwam mede in handen van aar van hotel Van Rossum. meer kwam de Discobar in stonden uiteindelijk zo'n 250 eregistreerd. terwijl er nog MIHIl 200 h°nderd dagkaarten llllll op zijn. Daarnaast was er lyst waai een kleine vijf- j en op voorkwam. Zij moch- ten het jooigerencafé niet binnen komen. Naai- gelang de tijd verstreek, kwam de Discobar echter weer steeds meer in discreddet. Zaterdags avonds en zondags werd het steeds rumoeriger in het centrum. Jongelui gingen met flesjes oier de straat od en gooiden deze klakkeloos over straat of door de ruiten van na burige panden. Klacht op klacht be reikte de politie. De toenemende klachten en ongeregeldheden heb ben uiteindelijk geleid tot de defini tieve sluiting van de bar,, juist en kele uren voordat er woensdagavond in de raad vragen over werden ge steld. Deze sluiting, die door velen echt wel vroeger of later verwacht werd, was voor Karei Bleekveld een don derslag bij heldere hemel. Hfj zegt er dit van: „Woensdagmorgen kwam een gemeenteambtenaar bij de di rectie van Van Rossum met dp op dracht het hotel te sluiten. Uiteraard protesteerde de eigenaar hiertegen. Hij kreeg in zoverre zjjn zin, dat het hotel geopend, moeht bljjven, als de discobar maar gesloten bleef. Dat is gebeurd". Karei Bleekveld is over deze ont wikkeling uiteraard bepaald niet te spreken. „Ik ben nu zonder inkom sten. De burgemeester die ik over deze gang van zaken opbelde, vertel de me, dat hij met mij niet wenste te discussiëren en dat ik me maar bij Sociaic Zaken moest vervoegen Daar was men er echter helemaal niet zeker van, dat ik wel voor uit kering in aanmerking zou komen en bovendien als ik die wel krijg, is het toch maai- zo'n 85 gulden per week Wie kaïn daarvan met een gezin in deze tijd rondkomen? Bovendien geloof ik helemaal niet dat de Discobar de enige aanleiding tot de ongeregeldheden is. Er ge beurden in de bar beslist geen din gen. die het daglicht niet konden velen. Er werd door buitenstaanders wel ontzettend veel over gepraat, maar ik durf te verklaren, dat het er binnen altijd ordelijk aan toe ging. Ik zorgde dat binnen de rus werd gehandhaafd en verwachtte van de politie, dat die het buiten deed. Eigentijdse jeugd vermaakte er zioh met eigentijdse muziek". In feite wilde Bleekveld zijn Dis cobar al lang weg hebben van „De Hoek". Het liefst had hij zich aan gesteld gezien als jeugdleider in een echt ontspanningscentrum buiten de bebouwde kom. Hij en zijn vrouw studeren hard voor het Horecadi- ploma. Voor zijn Discobar hee't hij dat nu echter niet meer nodig. De gTote vraag die Bleekveld en vele anderen nu bezig houdt, is, of het rustig zal worden in Bodegraven Bleekveld beweert dat de onrust voortspruit uit plaatselijke café's. Hij beweert ook, dat als de burgemeester hem niet uit de financiële nood helpt, hij maar een kik behoeft te geven en er zal een enorme chaos ontstaan in Bodegravens centrum tijdens het aanstaande weekeinde. Of het zover zal komen, is vandaag nog moeilijk te voorspellen. Het nieuwe kerkgebouw van de gereformeerde gemeente aan de Mendelweg in Boskoop, dat vol gende week in gebruik zal wor den genomen. (Foto Leidsch Dagblad) Voorzitter zilveren jeugdafdeling Dir. W assen aarse biblioth. benoemd WASSENAAR Tot directeur van de Openbare Bibliotheek aan de Lui- felbaan is met ingang van 1 januari a.s. benoemd de heer E. Kreijts, ad junct-directeur van de Openbare Bi bliotheek te Alkmaar. De heer Kreijtz volgt mejuffrouw Van Tienhoven op, die op 1 november ji. de bibliotheek als directrice heeft verlaten. LEIDEN Twee inspirerende mu zikale krachten in onze stad, n.l. de dirigent Henk Briër en de adjunct- directeur van de Stichting Leidse Muziekschool Loek Stevens hebben ons iets verteld over het concert, dat woensdagavond 20 november in de Geref. Kerk aan de Oude Vest wordt gegeven. Dan zal het Toonkunstorkast dat thans over 28 strijkers en 6 blazers In Agnes-lyceum in Leiden pria oogoveiis doet op Excelsior- De Maas !1S JU )EN (ANP) Besprekin- «en Hoogovens en de N.V. ja ?de buizenfabrieken Excel- in iMaas hebben geleid tot het om een nauwe samenwer- »t stand te brengen op het ge ng in de fabricage van gelaste buizen. Dit zal worden geëf- nbied rd door een bod van Hoog •- u K op alle gewone en preferente m Excelsior-De Maas. totaal Wens stelt houders van deze voor hun gewone aandelen *isselen in niet-royeerbare aten van gewone aandelen 25Ü N in een verhouding van la' f 1.000 gewone aandelen W-De Maas in 11 stuks van (Uroyeerbare certificaten van aandelen Hoogovens cum di al 1968voo de preferentie b ad nominaal f 100 zal contanten worden betaald, aanbod geschiedt onder het 1751 een naar de mening '°ogovens voldoende aantal Excelsior-De Maas ter om wordt aangemeld. Com 2131 en directie Excelsior 185 bevelen aanvaarding van 2131 ad aan hun aandeelhouder SU •a Pvr. Le Coultre 20 foorzitster van rov. jeugdraad 'S.ENAAR Tot voorzitter van Bciale jeugdraad Zuid-Hol- fisteren in Den-Haag gein- ™evr- 'e Coultre-Foest. RRi J* Wassenaar. Zij volgt in op H.G.I. baron van -ken, burgemces I LEIDEN Een hartelijke hul- diging viel gisteravond in het St. Antonius Clubhuis ten deel aan i de heer J. P. van Kampenhout. voorzitter van de jeugdafdeling van de Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars. Namens het bestuur van de grote" ver eniging deelde voorzitter A. de Best mee, dat de heer Van Kam penhout, een kwart eeuw geleden oprichter van de jeugdafdeling, was benoemd tot erelid in ver- I hand met zijn vele verdiensten voor het jeugdwerk. De heer Van Kampenhout gaf tij dens de bijeenkomst, die was belegd ter gelegenheid van het zilveren ju bileum van de jeugdafdeling een kort overzicht van het wel en wee van deze afgelopen vijfentwintig jaar. Hij j zei o.m dat de jeugdafdeling bij de oprichting met ongeveer 60 leden be- 1 gon Deze geweldige toeloop was een gevolg, van het feit dat in de bezet tingstijd veel verenigingen waren verboden. Het ledental is in de loop I der jaren teruggelopen tot 25 jonge ren (11 t/m 18 jaar). Dank bracht de heer Van Kampenhout aan de „grote" vereniging, die de jeugdaf deling vaak als een „troetelkind" De- handelde De heer De Best, voorzitter van de seniorenafdeling, sprak eveneens zijn blijdschap uit over de belang stelling van de ouders, die hiermee interesse toonden voor een zinvolle vorm van vrijetijdsbesteding. De na druk legde hij voorts op het feit, dat de jeugd leiding krijgt bij het aan leggen van een postzegelverzameling. Tot slot deelde hij mee, dat de heer Van Kampenhout was benoemd tot erelid van de Leidse Vereniging van Postzegelverzamelaars. Aan deze LEIDEN De jaarlijkse klaproos- collecte heeft in Leiden f 1907,27 op gebracht. Bijna de helft van dit be drag is ingezameld door leerlingen van de Gem. Bedrijstechnische School. SALDO VAN 100 MILJOEN I '"notie Ser- Zoeterineer. ENSCHEDE 'GPDi De heer D J. Muller uit Holten is een dag multi miljonair geweest. Dinsdagmorgen kreeg hij per post de bankrekening van maandag In zijn bus en toen bij de enveloppe openmaakte, ontdekte hij tot zijn grote verbazing, dat er op zijn rekening een tegoed stond van 99 999.999.99 gulden. De heer Muller heeft twee bedrij ven: een transportbedrijf en een mengvoederbedrijf, beide met een eigen rekening bij de Amro-Bank Na deze vergissing van de bank ln zijn voordeel begon hij als goed monopolie-speler maar direct trans acties af te sluiten en telefonisch gaf hij zijn overschrijvingen van enkele miljoenen door aan de bankhouder. Het spelletje werd aanvankelijk door dp financiële instantie niet direct als zodanig aangevoeld, maar naarmate de miljoenen toenamen, groeide ook het wantrouwen „Meneer, u hebt niet eens zoveel geld op uw rekening. Hoe kunt u al die overboekingen doen?" luidde op een gegeven mo ment de verbaasde vraag van de Am- ro-filiaalhouder. „Gen geld!" wat 't antwoord. „Kom dan maar eens kij ken". Bij de komst van de Amro-man zwaaide de heer Muller triomfantelijk met het bewijs van zijn miljonairs- status. Bleek van schrik heeft de fi liaalhouder toen het administratief apparaat in werking gezet. Onder ex cuses, dat bij mechanische bewerking een dergelijke fout eigenlijk niet mag voorkomen en met een forse doos si garetten als troost devalueerde miljo nair Muller weer tot een gewone, hardwerkende zakenman. De droom was uit. maar het was toch wel een vrolijke dag geweest. vreugdevolle bijeenkomst was een kleine expositie verbonden van post zegelverzamelingen van de jeugd. De prijzen werden als volgt toege kend: groep 1 (17-19 jaar): eerst» prijzen J. Wolf en W. Baming, twee de prijs P. v. d. Laken. Groep 1(14- 16 jaar) 1. R. Ligtvoet, 2. B. Overde- vest, 3. M. Abrahams. Groep 3 (12- 13 jaar): 1, H. Wolthaus. 2. Ph Geel kerken, 3. P. Vlasveld. Op de foto de heren Van Kampenhout (met brdl) en De Best temidden van een aan tal jeugdige postzegelverzamelaars. LEIDEN Grote belangstelling bestond er gisteren voor de „experi mentele" avond die de leerlingen verenigingen van het Agnes-lyceum en het Bonavature-ooilege in Leiden j hadden belegd. Het programma was experimenteel omdat het nogal af week van het gebruikelijke school- avondjestramien met een cabaretje I voor en een al of niet bekend toneel- j «tukje na. Het bevatte in hoofdzaak een „modern" toneelspel en een sym- I fonisch gedicht, dat even voornitstre- vend op papier bleek te zijn gezet. Het toneelspel „De Appel" werd op de planken gebracht, door leer lingen van het Fioretti-college in Lis- se, die het met veel gevoel voor crea tiviteit onder leiding van regisseur N. Q. Versteegen zelf hebben samen gesteld. Het werd de stampvolle au la van het Agnes-lyceum al gauw duidelijk dat het hier om een soort absurdistisch psycho-drama ging. Een drama echter waarbij de sym boliek soms wat al te nadrukkelijk tot uiting kwam. De symboliek na melijk van de mens die gevangen zit in zijn eigen situatie en niet méér ken doen dan luchtkastelen bouwen en bellen blazen. Na een wat lang zaam begin raakten de toneelspelen de scholieren in dit serieus bedoelde stuk met zijn komische intermezzi bijzonder aardig op dreef. Met name de rol van de „gevangene" was heel aardig getypeerd. Eerder op de avond lieten André Douw (piano) en Boudewijn Büch (voordracht) het symfonische ge dicht „Ode aan de Noordzee" horen. Een spel van woorden, teveel woor den soms, die bijelkaar een niet ge heel onsamenhangend geheel vorm den. Er ging weldegelijk een zekere zeggingskracht van uit. hoewel niet alle onderdelen even poëtisch waren. Verder werden er op deze school avond door scholieren nog wat liedjes gezongen, waarvan enkele op verdienstelijke wijze. Jaarvergadering Wassenaarse IJsvereniging WASSENAAR De Wassenaarse IJsvereniging houdt volgende week dinsdag in het Jeroenhuis een alge mene ledenvergadering. Er vindt een bestuursverkiezing plaats en de be noeming van een baan-commissie. Verder zal gesproken worden over de mogelijkheden van een conditie- en ijstraining. De IJsvereniging beschikt sinds vorig jaar over een bijzonder fraai gelegen nieuwe ijsbaan op „De Hartenkamp" aan de Backershagen- laan. Tijdens de vergadering zullen twee schaatsfilms worden vertoond. CROMER AP i Het personeel van het booreiland Hewitt A. dat op 32 km uit de Engelse kust naar aard gas zoekt, heeft vandaag het eiland moeten verlaten, omdat het door de storm in moeilijkheden was geraakt en het schip, dat het eiland bevoor raadde, in zee kapseisde. Een reddingsactie van schepen en hefschroefvliegtuigen kwam onmid dellijk op gang, om de 40 man, die aan boord van het vooreiland waren en de bemanning van het bevoorra dingsschip, de Hector Gannst, in veiligheid te brengen. Op het platform, waar men aan het werk was. heeft zich een ontploffing voorgedaan. De kustwacht heeft later meege deeld, dat alle 33 man personeel van het booreiland waren opgepikt. Enke len van hen hadden een gasvergif tiging. Twee bemanningsleden van de Hec- I tor Hannet, het bevoorradingsschip van het booreiland, worden nog ver mist en men vreest dat zij verdron ken zijn. Een woordvoerder voor de Philips maatschappij, de eigenares van het booreiland, heeft gezegd, dat men ge looft dat het bevoorradingsschip door de hoge zee tegen het eiland werd aangeslagen en zo de ontploffing ver oorzaakte doordat een gasleiding werd afgesneden. Dierententoonst. van ..Rijnland" LEIDEN De Kleindderensport- vereniging „Rijnland" opent heden avond in het Padvindersgebouw in Leiderdorp haar jaarlijkse kringteD- toonstelling. Er zijn voor deze ten toonstelling 320 dieren ingezonden w.o. konijnen, hoenders, sierduiven en -eenien en cavia's. De tentoon stelling is ook morgen geopend. Ir. F. Bleiehrodt niet pensioen WASSENAAR De directeur van de gemeentebedrijven, Ir. F. Bleieh rodt. zal eind maan 1969 de pen sioengerechtigde leeftijd bereiken. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor hem met mgang van 1 april 1969 eervol ontslag te verlenen onder dankzegging voor het vele en belangrijke werk. dat hij gedurende een lange reeks van jaren in het be lang van de gemeente heeft verricht. Voor de opvolging van de heer Bleiehrodt hebben B. en W. een voor dracht opgemaakt waarop voorko men: 1. P. Medema, ing. technisch hoofdambtenaar van het Gemeente lijk Energie- en Vervoerbedrijf van Utrecht en 2. S. W. M. Stevens ing.. chef elektronische dienst bü de Ne derlandse Aardolie Maatschappij. Jaarvergadering IJsclub arinond WARMOND De Warmondse IJs club houdt volgende week dinsdag haar algemene jaarvergadering in het verenigingsgebouw „t 'Trefpunt". Op de agenda staat o.a. de bestuursver kiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren G. ,Q Beugelsdijk, W. v. Bladel, P. v. Leeuwen, W. F. Lee- nen. J. A. v. Rijn en C. A. E. van Winsen. Het bestuur heeft een aan tal toegangsbewijzen voor de We reldkampioenschappen schaatsenrij den in Deventer voor haar leden ter beschikking. Degenen die er belang stelling voor hebben kunnen zich tot morgenavond 8.00 u opgeven bij W. v. Bladel, Warmundastraat 30. Tij dens de vergadering vindt een gratis verloting plaats. Ernstig ongeluk op Rijksweg 4a LEIDERDORP Twee werkne- mers van de aannemingsmaatschap pij Vermeer, die herstelwerkzaamhe den uitvoert aan Rijksweg 4 A, zijn vanochtend omstreeks half zeven zeer ernstig gewond, toen de auto waar mee zij naar hun werk reden tegen een stüsaande asfalteermachine bot ste. De bestuurder wilde afremmen by de op de afgesloten rijbaan staan de maehine, maar de auto schoot deor de gladheid door. Beide mannen, resp. een 39-jarige inwoner van Broek op Langendijk en een 49-jarige Koedyker. werden zwaargewond naar het Acadenvcch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. beschikt optreden, met medewer king van een vocaal ensemble in ka merkoorbezetting, samengesteld uit leerlingen van de solozangklasse van de Leidse Muziekschool. Loek Stevens heeft dit koor geïnstrueerd. Het presenteerde zich onlangs reeds op verrassende wijze in de Lutherse kerk. Vocale solisten zijn Leny Ste- vens-Riclderhof, (sopraan) Lies- be th Ar ends (alt), Marius van Alte- na (tenor) en Aad Haasnoot (bas). De instrumentale soli worden ver zorgd door o.a. Han Kapaan (hobo) en Ada van der Bent (orgel). Het ge heel staat onder leiding van Henk Briër. Het programma bevat belangrijke werken, die zelden worden uitge voerd. Hoogtepunten zijn de indruk wekkende kantate's van J. S. Bach no 78 „Jesu. der du meine Seele" en nog 84 ,Jch bim vergniigt mit mednem Glücke, alsmede Psalm 117 voor koor en orkest van G. Ph. Telemann. Het Toonkunstankest speelt een Concerto Grosso van Pieter Hellen- daal en de zelden gehoorde, belang wekkende Fantasieën voor strijkor kest van Puroel. Het ligt in de bedoeling in de toe komst nog vele onbekende werken, o.a. uit de vroeg-barokke periode uit te voeren: er liggen op dit gebied nog totaal onbekende rijkdommen braak. Men kan zich deze eerste keer al op een hoogst interessant pro gramma voorbereiden. LEIDEN Twee Leidse verhuizers zijn gisterochtend in de Johan de Wittstraat van een balkon geval len. De mannen, resp. 53 en 61 jaar oud, stortten omlaag, toen plotseling het balkonhek brak. De jongste van het tweetal kreeg een hoofdwond en een polsfractuur, de oudste een hoofdwond. Beiden zijn door de EHD naar het Academisch Zieken huis overgebracht. LEIDEN Het gezamenlijke fi liaal van „Reuvens" en de R.K. Openbare Bibliotheek in Leiden-Zuid west zal in december van dit jaar in gebruik worden genomen. Dit werd gisteravond op de gecombineerde vergadering van .Reuvens" en de Raad van Bijstand bekend gemaakt. Wat het gezamenlijke filiaal in Noord betreft, dit zal in 1969 nog niet worden gerealiseerd. Op deze door mr. P. J. Teebaal gepresideerde vergadering werden o.m. de jaarver slagen van 1967 en de conceptbegro ting voor 1969 besproken en goed gekeurd. Medische diensten I Leiderdorp dokter v. d. Berg, Busken Huetstraat 22, Hazerswoude, j tel. 01714344. Zuster Van Maarle. Bonifaciusstraat 15. Zoeterwoude tel j 0171O—34673. Oegstgeest dokter Hugenholtz tel. 51390. Warmond dokter Walenkamp, tel. 01711220. Zuster Van Paassen, I Kerkdam 3. tel. 01711—250. I Wassenaar dokter Romer, Lan- ge Kerkdam 56. tel. 2501 en dokter I Van Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Wassenaarse apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Tandarts (za. en zo. 18.0018.30 uur) Van Bommel. Lan ge Kerkdam 29. tel. 4312. Zoetenvonde Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714—278. Het Leidse toneelgezelschap „Litteris Sacrum" zal dinsdag 26 no vember voor de stichting Culturele Kring in Waddinxveen een uitvoe ring geven me een blijspel „Op blote voeten in het park".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9