Foid Escort 1969 U.S.A. FORDS NU IN NEDERLAND Grote show met olie nieuwe modellen. Ga kijken en stap in voor een proefrit bij uw Official Ford Dealer. Ford wijstde weg naar rij-plezier. De mening van objectieve auto-experts onderstreept dit nog eens duidelijk (Algemeen Handelsblad 12 september) FORD ESCORT Rolls voor de kleine man Op het punt van weglig- ging bleek de Escort voor ons een voortreffelijke auto. Nadat wij al gemerkt hadden, dat hij bepaald geen neiging had om in de bocht welke benen dan ook te nemen, hebben wij hem in handen ge geven van de slip-instructeurs van Peter Gijswijts AAS op Zeeburg, die er, zoals dat in jargon heet, mee "gescheurd" hebben, dat het een lieve lust was en wier bewon dering (want dat was het) tot uiting kwam in het superlatief geweldig. De Escort mag licht in het stuur zijn, in de bocht laat hij zich bijzonder goed in de hand houden Vraag inlichtingen bij uw Official Ford Dealer. (Het Vaderland 17 april) Gordon Wilkins rijdt de Escort De nieuwe tandheugel- besturing is tot dusver Fords beste: hij is licht, nauwkeurig, en geeft bijna geen stuurreactie. Het stuur maakt 3 /x slag van uiterst links tot uiterst rechts, en geeft de kleinste draaicirkel, die Ford ooit heeft gemaakt; alhoewel de cirkel eerder 9 meter lijkt dan de aan gegeven 8,70 m (Autovisie 13 april) Roadtest Escorts. De Escort is snel. Sneller dan vele zijner concurrenten, wanneer men althans de goed koopste uitvoeringen van dit Ford- produkt beschouwtDe baga geruimte is bijzonder groot en handig te gebruiken De Escort 1100 Standaard is aantrekkelijk geprijsd, hóógst aantrekkelijk mag men wel zeggen. Hij biedt een zeer aanvaardbare value for mo ney. (Dagblad van het Oosten 27 april) Ford Escort» verzorgde auto In de stad is de Escort een lenige auto. Behalve beschei den buitenafmetingen heeft hij een kleine draaicirkel van nauwe lijks negen meter. En het benzine verbruik? Bij een gemiddelde snelheid van 75 a 80 km/uur noteerden we rond 8 liter op de 100 km. Op de autoweg, met een snelheid van 100 - 115 km/uur liep de consumptie op tot ruim 10 liter op 100 km. Onze wagen nam alles bij elkaar 9,8 liter op 100 km, wat niet direct zuinig maar ook niet onredelijk is (Wereldkroniek 3 augustus) Roadtest Hans Hugenholtz De pedalen gaan zeer licht en de koppeling munt uit door buitengewoon soepel aan grijpen. Vooral in 1 en 2 pikt de wagen bij het wegtrekken bijzon der snel op en bij een verkeers licht kwam het telkens weer voor dat in no-time een voorsprong van 40 tot 50 meter ontstond voordat de verbaasde achterligger eindelijk begon weg te trekken (Algemeen Dagblad 2mei) Escort: goedkoop sleetje Het koetswerk van de Escort is bijzonder goed gelukt, aardige vlotte lijnen met venijni ge grille. De ruimte binnen is heel behoorlijk, voorin zelfs uit gesproken royaal. Ook de koffer bak mag er heel best zijn. De inrichting is zakelijk en netjes. Geen tierelantijnen, maar toch een redelijk verzorgd interieur. De stoelen voorin zitten goed, de achterbank gaat wel. Plezierig voor de inzittenden is de uitne mende luchtvervcrsings- en ver warmingsinstallatie (Gooi- en Eemlander, 2 september Henk van Zalinge: "Zelfs Ml' onervaren rijder kan met Escort geen kwaad." Ik zal een kleine demon* stratie geven. In een langgerekt bocht gaat het gaspedaal op plank. De auto is nu onderstuun wil eigenlijk rechtuit. En n( komt het. Die prachtige overgan van onderstuurd naar overstut (zijn achterkant wil dan wi Maar er is niets aan het han< De Escort doet precies wat bestuurder wil. Alleen helt df carrosserie wat over weg)* indj

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 32