I f f ROOT MIST PENALTY Jong Oranje speelt gelijk Europa Cup jax met 2-0 voorsprong naar Istanboel T. TM 'mf* Lof van Molnar Slechte dag voor zwarthandelaren Goed spel tegen Britse jeugd Black Hollandia: onweerstaanbaar Alleen emmer water hielp. Nederlanders in Tel Aviv op zevende plaats Anton Geesink maakt weer competitie special Fighting Macks rivaal geblesseerd (ERDAG 14 NOVEMBER 1968 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD llllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IppllllllllllllllllNHHHHHIHHNHHHIHNHHHHIIHNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW^ (Van onze sportredactie) STERDAM Verschrikt, alsof hij zijn eigen ogen niet geloven, bleef Henk Groot naar het doel van Fener- staren. Enkele seconden was hij erg alleen in het kille pisch StadionToen gaven Nuninga en Keizer hem roostend tikje op de schouders en draaide ook voor de »e middenveldspeler van Ajax de wereld weer verder, ik Groot miste in de twintigste minuut de penalty, die Jennings Ajax had toegekend nadat Fenerbahce-verde- Nunweiler Johan Cruijff onderuit had gehaald, jammer- ii liet daarmee de kans voorbij gaan in een belangrijk im van dit Europa Cup-duel de hoofdstedelijke kampi- loeg naar een comfortabele 20 voorsprong te schieten. Groot, later in de kleedka- Het gaat volkomen automa jor je op de bal toeloopt weet dice hoek hij moet en dat ge- festal vrij hard. Niet te hard, een metertje uit de hoek. !omt een keper nooit aan. ik had zoveel gehoord van man Javuz, adt ik enig risico omen. loe ik anders nooit. Nu nam tel extra scherp en prompt i naast. Wat ik voelde? Kan zeggen. Het lijkt wel of de nder je voeten open gaat. moet verder. Je hebt geen eraan te denken. Toch wordt door zo'n misser beïnvloed, misschien wel fanatieker, t sé niet beter spelen. Eigen- het toch onbegrijpelijk. Nor- iem ik er honderd achter el- dan gaan ze er echt alle- groot wilde echter wel beken- te zijn geweest, toen Ben- Uer, een kwartier voor tijd, tweede doelpunt scoorde en irmee een prettiger uitgangs- t voor de tweede wedstrijd, ïtien dagen in Istanboel. Greep lissen van deze strafschop |tx lange tijd in een beklem- jeep gehad. Rinus Michels: net als een lekke band. Bom, ilingert je auto Ajax iet ritme volkomen kwijt en goed begonnen ploeg bleef f weinig meer dan een elftal rkers over, dat vergeefs pro- peningen te vinden in de i-verdediging van de Tur- ke bovendien het principe van weg-is-weg en het uit halen van de tegenstander, is: die strafschop had nooit wrden toegekend, want vóór languit in het gras werd ge- rd was er een duidelijke bui- ositie aan vooraf gegaan. Echter Jennings, die bedol- i onder woedend protesteren- En en met het notitieboekje in uit de kluwen tevoorschijn „Ik ben niet bang geweest, k heb Abdullah en Can opge- Het spyt me, maar ik zal n rapporteren" was het niet eens. Toen Cruijff de ring hij stond meters bui- gaf de grensrechter het «n door te spelen. Cruijff nam ihenk dankbaar aan, omspeel- man Yavuz, maar werd, toen het punt stond te scoren te- pond gewerkt. bahce-trainer Molnar: „Bui- kun je over het hoofd zien, pen tien meter. Zo'n slechte rechter heb ik zelden gezien, voor mij onbegrijpelijk, dat oi voor een dergelijke belang- Mstryd is aangewezen". Tweede trafschop was overigens het cadeautje in deze wedstrijd, noch Ajax vrijwel voort- In de aanval noch Fe te vanuit de versterkte de- uitvallend over de twee ra- clle aanvalsspitzen Ogun en to een voetbal-épos schreef woor had een blunder van die in een volstrekt ongevaar- ótuatie het. leer (slecht) op terugspeelde. Nuninga een niet en kans geboden. De blonde aanvalsspits van de Amsterdammers zette gehaast zijn voet tegen het leer, raakte het niet vol, maar het draai de toch met voldoende effect langs de uit positie gebracht Javuz: 1-0. Twee cadeaus dus in de eerste helft, maar verder waren er nauwelijks reeële kansen. Voor het doel van de at letische Javuz bewogen zich gewoon lijk zeven fel reagerende Turkse ver dedigers en uit die muur maakte zich steeds weer Yilmaz los om Jo han Cruyff stap voor stap te volgen. Op het middenveld had Ajax een groot overwicht, dank zij de accurate Muller en de voortreffelijk plaatsen de Henk Groot, maar in het straf schopgebied liepen vrijwel alle aan vallen vast op de hard ingrijpende Nunweiler, Levent en Sukru. Zelfs de herhaaldelijk mee oprukkende Suurendonk vergrootten de aanvals- kracht van Ajax nauwelijks, want hun opkomst zorgde er alleen maar voor, dat het aantal spelers in het doelgebied van Fenerbahce groter werd en de mogelijkheden voor de Amsterdammers kleiner. Rinus Michels later: „Voor de rust waren de jongens te nerveus. Nee, het Turkse spel heeft me niet verrast. Tijdens de wedstrijd tegen Manchester City hebben we veel met de Engelsen (die door Fernerbahce werden uitgeschakeld) gesproken. Ik wist precies hoe de Turken zouden verdedigen. Onze jongens hebben de opdrachten goed uitgevoerd, maar waren bij het afwerken te gehaast". Drukte Na de rust bleef Ajax op het doel van Fenerbahce beuken, maar in de geweldige drukte voor de veste van Javuz demonstreerde Sjaak Swart zijn teruggelopen schotvaardigheid tot tweemaal toe bood Nuninga hem een kans en schoot zelfs Cruijff (in de 26ste minuut) het leer hui zenhoog over, hoewel hij by na ïn het Fenerbahce-doel stond. Het tweede Ajax-doelpunt, waarom het huiverende legioen al zo lang ge vraagd had. kwam tenslotte toclï. Een kwartier voor tijd werd een (slecht) door Piet Keizer genomen vrye trap door Muller via het been van Zaya ingeschoten en kon Ajax met een 2— 0 voorsprong de zaken met wat meer perspectief gaan bekijken. Piet Keizer, somber: „Het ging niet. Ik had steeds last van kramp in mijn linkerbeen. Vooral by het schieten en aanzetten ging het moeilijk. Die vrije trap waaruit Bennie kon sco ren was eigenlijk een gelukje. Ik was zelf verrast. Ik had die bal hoog wil len plaatsen en hij ging laag. Nou ja, mogen wy ook eens wat mazzel heb ben. Het liep toch al zo slecht. Bennie Muller, boven op een stoel staande, dacht daar heel anders over. „Ineens zag ik dat gat. Nu of nooit dacht ik. Prikken die bal. Mooi hè, toen tegen Besiktas maakte ik ook het tweede Ajax-doelpunt. Het ging wel even anders. Dat was zo'n af standschot, weet je wel. Vlak onder de lat. Nu was het een schuivertje, maar hij telt net zo zwaar. Twee nul, ik vind het genoeg. Laten ze in Istanboel er tegen ons maar eens twee maken. Op deze koude woensdagavond was Fenerbahce met deze 20 achter- Ontreddering in de Turkse defensie: Bennie Muller scoort de tweede treffer van Ajax. stand in ieder geval een duidelijk ver slagen ploeg. De Turken, die in de tweede helft zelden gevaarlyk uit hun defensie waren gekomen de snelle Ogun en Abdullah hielden de aandacht van Vasovic c.s. echter voortdurend gevangen probeerden het in het laatste kwartier nog over een andere boeg te gooien. De moe gestreden Ogun en Abdullah werden vervangen door respectievelijk Salim en Yasar. maar deze wijzigingen gaven de ploeg toch geen nieuwe kracht. Ajax, gestimuleerd door Mul lere treffer, bleef aanvallen, maar ook Inge Danielsson, die Piet Keizer kwam vervangen, kon de stootkracht van de nog altijd naar zijn vorm zoekende voorhoede niet vergroten. Het bleef 20 in dit matige Europa Cup-duel, dat over veertien dagen in Istanboel de tweede acte gaat bele ven. ADVERTENTIE PURE OLD jVofi WTSTU [üttHrtrt j AO. 17» 1 BOW ST. 0I8TILLERV DUBLIN door velen ontdekt in hun Irish Coffee! IMPORT: SCHAEFERS WORDEMANN N.V., A'DAM Tennis Arthur Ashe, de titel houder van Forest Hills, die on langs zijn grote naam nieuwe luis ter bijzette door indrukwekkende overwinningen in de Interzonefinale van de Davis Cup, verloor gisteren in de tweede ronde van de Britse in doorkampioenschappen met 61, 64,62 van de Brit Gerald Bat- trick. Deze won enkele weken gele den ook van Tom Okker. De Ameri kaan bood zo weinig tegenstand, dat het publiek aan het einde van de par tij ongedurig werd. oetbal Nog voor de thuiswed strijd tegen Fenerbahce hadden al honderden Ajax-supporters zich ver zekerd van een vliegbiljet en een toegangskaartje voor de uitwedstrijd in Istanboel, die over 14 dagen volgt. Het tot dusverre gevormde legioen bestaat uit 1200 supporters. Koersen Nootdorp NOOTDORP Eigen berichtgeving) Black Hollandia. die dinsdag avond in Hilversum in de 2400 me ter-koers een prima 1.24.5 zege boek te, was ook gisteren in de Grote Prijs van Nootdorp onweerstaanbaar In de eerste adeling, over 1680 me t-er. klopte de Messidor-zoon met een machtige eindsprint de verrassende David O II, die van start af het veld had aangevoerd, in 1.23.2 km- tyd. In de tweede afdeling kon Harry Pools de heftige, veelal loute rende, doch zeer snelle Caesar Julia H nu eens „vlak' houden en bleef met gemak in 1.21.5 de baas over Atnia/d Kinley, die Coryphee RH op de streep de tweede plaats ontnam Black Hollandia was in de finale, over 2000 meter, heer en meester Wagenaar jr. bracht de ruin direct, op kop, sloeg de aanvallen van zijn zeven tegenstanders met succes af en triomfeerde gedecideerd in 1.24.6 km-tijd. Bosvink S (Kooyman) ont nam met gering verschil Eddy Six de tweede plaats. UITSLAGEN. Haaksbergenprljs1. Goudhaartje (G. L. J. Kleijweg) (1.31.5), 2. Frtgga J.. 3. Gertrulda. Tot. w. 2.pl. 1.60. 2.60, 3.20, gek. 8.70, cov. 7.80. Grote Prijs van Nootdorp I: 1. Black Hollandia (J. Wagenaar Jr.) (1.23.2), 2. David O II. 3. Eddy Six. Toto w. 4.70, pl. 2.20, 5.—, 1.90, gek. 12.40, cov. 13.70. trio 354.30. Idem II: 1. Caesar Julia H (H. J. Pools) (1.21.5), 2. Amad Klnlcy. 3. Coryphee RH. Toto w. 7.80, pl. 6. 3.20, kopp. 23.30, cov. 4.60. Haarlem-prijs: 1. Grietje Peterhof (T. H. Kooyman) (1.30.6), 2. First Girl, 3. Emir. Toto w. 170, pl. 1.10. .10, kopp. 3.cov. 2.40, Halfwegprijs: 1. Danlella Prelesjnik (P. J. Zandt) (128.4), 2. Diamant- S. 3. Bernadotte. Toto w. 1.70, pl. 1.10, 2.1.80, kopp. 6.90, cov. 9. trio 82.40. Haastrechtprljs: 1. Fannie Blan kere (W. B. van Overeem) (1.27.5). 2. Dlta Pluto. 3. Faxlla J. Toto w. 3 50. pl. 2.3.40. kopp. 25 50, cov. 8.k0. aisterenprljs: 1. Exclusif du Com merce (M. Bouwhuis) (1.26.6). 2. Dal ver L, 3. Fouska P. Toto w. 3.90. pl. 1.90, 1.90, 1.80. kopp. 4.80. cov. 10.10, trio 138.60. Grote Prijs van Nootdorp, finale: 1. Black Hollandia (J. Wagenaar Jr.) (1.24.6), 2. Bosvink S. 3. Eddy Six. Toto w. 1.90, pl. 1.10. 140. 1 10. kopp .'>70. cov. 6.60. Totallsatoromzet f 88.300.50. Het moment waarop Henk Groot gaarne onder alle gras- zoden van het Olympisch Stadion had willen kruipen: hij mist de penalty tegen Fenerbahce. LONDEN (ANP) Tijdens de bekerwedstrijden, die gisteren in di verse plaatsen zyn gespeeld, wer den drie spelers uit het veld ge stuurd. Joe Cini van Sliema Wande- reis (Malta», dat in Randers met 0—li van de plaatselijke club Freja verloor, gaf de Deense rechtshalf Per Lykke een klap in zijn gezicht en moest het veld verlaten. Buiten de lijnen raakte hij in ge vecht met enkele toeschouwers. Hij koelde pas af toen een official een emmer water over hem leeg goot. Twee Britten moesten voortijdig de kleedkamers opzoeken: Ron Rees '-an West Bromwich Albion dat uit met 11 gelijkspeelde tegen Dyna mo Boekarest en Alex Scott van het Schotse Hibernian dat voor de Jaar- beursstedenbeker het Oostduitse Lo- komotiva met 31 bedwong. TEL AVIV (AP) Op de laatste dag van de Olympische Spelen voor gehandicapten hebben de Ameri kanen vijf gouden medailles op atle tiek nummers gewonnen, waardoor hun totaal 30 goud, 24 zilver en 33 brons werd. Op de tweede plaats eindigde Groot- Brittannië (27—16—17) gevolgd door Israël (15—20—17). Australië (15— 14—7). Duitsland (13—11—16). Frankrijk (12—7—7) en Nederland (1246». Er waren 27 landen verte genwoordigd. De Italiaan Roberto Marson (24). een vroegere houthakker wiens benen vier jaar geleden onder een vallende boom werden verpletterd, was de at leet die de meeste medailles won ral. negen gouden bij het schermen, zwemmen en atletiek. UTRECHT (GPD) „Het wordt geen come-back. De wedstrijden doen me niets meer." In twee zin nen ontzenuwde Anton Geesink het gerucht dat hy van plan is nog aan judowedstrijden te gaan deelnemen, hoewel de Olympisch kampioen in training is. Zaterdag 30 november wacht hem namelijk een zware strijd tegen 20 Engelse judoka's. Een competitie special dus, maar ditmaal een heel speciale. In de Londense Royal Albert Hall worden twintig man op een rij ge zet. Een nog onbekende Japanner begint aan de ene zijde van de rij, Geesink aan de andere, totdat de twee kemphanen elkaar tegenko men. Dan zit het karwei er voor de helft op. Later op de avond wordt de wed strijd herhaald in tegengestelde rich ting. zodat de kans bestaat dat één van beiden meer dan twintig man j krijgt te verelaan. Dit spectakelstuk gaat een van de hoogtepunten vormen van het festijn dat de Londense Budokwai op touw heeft gezet ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan. FLORENCE (ANP) Het gevecht om de Europese titel in het weiter- gewicht tussen de Italiaan Silvano Bertini en de titelhouder Fighting Mack (Nederlandse Antillen), dat op 29 nov. a.s. in Rome zou plaats vinden, wordt hoogstwaarschijn lijk verplaatst naar december. De Italiaanse bokser heeft last van een spierentsteking in de rechterschou der. Zijn manager Adriano Scon- certi heeft verklaard, dat zijn pupil over veertien dagen nog wel niet her steld zal zijn. AMSTERDAM Ignar Mol nar, de kleine 69-jarige trainer van Fenerbahce, had niets dan lof voor Ajax. Terwijl hjj een speldje van een Xerxes-aanhan- ger ruilde voor een van Fener bahce zei hy: „Ajax heeft de overwinning ten volle verdiend. Het is een ploeg met louter uit blinkers". Al schertsend vervolg, de hü: „Ajax heeft de sportief ste verdediging en de beste voor hoede van Europa ook. Als Ajax tegen Twente zo goed had ge speeld als vanavond, had Twen te met 15 verloren". Over de kansen van zyn ploeg in Istan boel liet Molnar zich bepaald niet pessimistisch uit: „Ik ver wacht een veel betere presta tie van mijn mannen dan hier. Alle aanvallers speelden van daag ver onder hun normale vorm. Thuis zullen ze laten zien dat ze voetballen kunnen". Dat Abdoelah en Can een officiële waarschuwing hebben gekregen en een dreigende schorsing van een wedstrijd hen boven het hoofd hangt, verontrustte Mol nar niet. „Twee van de interna tionals hebben nu niet meege daan, dus als ik Abdoelah en Can uit het elftal moet laten, betekent dat geenszins een ver zwakking". Fenerbahce-voorzitter liga 2 was iets minder geprononceerd in zjjn uitlatingen. „Ajax heeft de beste kansen. Twee-nul is misschien wel wat teveel, maar de situatie Is niet hopeloos! Muller en Keizer vond ik erg goed. Jammer dat de arbiter zo zwak was". Hij vervolgde: „Ik vond de wedstrijd toch wel goed. Fenerbahce benadert in leder geval weer zijn normale vorm". Er waren echter maar wei nig spelers die het met hun voorzitter eens waren, dat het in Istanboel niet hopeloos is. In gebroken Frans vertelde de Roemeen: „Ajax is erg goed. Cruijff is zelfs fantastisch. Bo vendien spelen die mannen mo dern voetbal. Nee, wij zullen het heeJ moeilijk krijgen. Mis schien zullen we winnen, maar dan zal er nog heel wat moeten gebeuren". Scheidsrechter Jennings had het geen moeilijke wedstrijd gevon den. „Alleen bij dat incident om die strafschop moest ik er voor zorgen dat de wedstrijd me niet uit de hand liep", aldus de Brit. Over Ajax zei Jennings: „Een goede ploeg, die zeker in de top van de Engelse eerste divi sie kan meedraaien". AMSTERDAM (ANP) De clan destiene handelaren in toegangs bewijzen voor de wedstrijd Ajax- Fenerbahce beleefden gisteren een zwarte dag. Zij drentelden, 1 dikwijls diep weggedoken in een dikke winterjas tegen de kille avondlucht, op en neer voor de poorten van het Olympisch Sta dion. Zij prijsden daarbij hun waar als marktkooplui aan. Hoe deze speculanten op fortuin meestal ook hun best deden, de transacties betekenden nagenoeg alle verlies. Bezitters van kaar ten voor ere- en marathontribu ne raakten deze nog tegen een re delijke prijs kwijt. Vraag naar minder dure zitplaatsen en staan plaatsen bestond er weinig. In dien die al van de hand gingen, was dat veelal voor de helft van het daarop vermelde bedrag of minder. Sommige handelaren gingen er wanhopig, doordat zij hun waar niet aan de man konden brengen foe over on- BIRMINGHAM (ANP) Jong Oranje is gisteren dichtbij de zege geweest tegen het Engelse jeugdelftal. Een zege, die de Britse spelers onder 23 jaar thuis tot nu toe nog slechts een maal hadden moeten toestaan aan een land buiten Groot-Brit- tannië. Toen Klijnjan in de 61-ste minuut Nederland aan een voorsprong (1—2) hielp, leken de pupillen van Georg Kessler te gaan zegevieren. De vreugde was echter van korte duur. Eén minuut later zorgde Hurst na een prachtige combinatie tussen Greenhoff en Knowles voor de gelijkmaker: 22. derling kaarten te ruilen. Zij hoopten dat wat hun collega's niet konden slijten, alsnog te verkopen. Een van de handela ren verzuchtte: „Het is net als bij AjaxNeurenberg. Je kunt haast niet aan kaarten komen en als je vlak voor de wedstrijd probeert te verkopen sterft het ervan". ADVERTENTIE Agfa Magneton Magn.lonband stiidio-zuiver Na een kort maar hevig Brits be- ginoffensief toonden de Nederlanders zich waardige tegenstanders van Alf Ramsey's toekomstelftal en de strijd zou verder gelijk opgaan. Rensenbrink.Geels en Klijnjan von den vele openingen in de Britse de fensie en oogstten bewondering bij de 25.000 toeschouwers met magnifieke combinaties. Geels zette Jong Oran je in de 33ste minuut op een voor sprong met een kopbal uit een voor zet van Rensenbrink. Tot aan de rust behoefde de man aan het scorings- bord niet meer in actie te komen De eerste twintig minuten van de tweede helft waren opwindend. De beide voorh' temden zich zeer schotvaardig. De doelverdedigers Shilton en Treytel hadden handenvou werk. De Feyenoorder moest het eerst zwichten. Knowles plaatste de bal uit een hoekschop naar Radford, die geen moment aarzelde: 11. Di rect daarop schoot Geels tegen de paal en kon Shilton redding brengen toen Klijnjan van dichtbij inschoot. Het was uitstel van executie: van 20 meter afstand liet de Spartaan in de 16ste minuut de bal via de paal ach ter Shilton verdwynen (21). Hurst behoedde zyn team echter zestig se conden later voor een nederlaag 2—2. De opstellingen waren: Engeland: Shilton, Bonds, McFar- land, Hurst en Cattlin., Kendall en Coates. Knowles, Radford. Greenhoff. en Evans. Jong Oranje: Treytel, Drost, Pylman en Schneider. Veenstra en Achterberg. Geels. Klynjan Van Dyk en Rensenbrin.k JAN KLIJNJAN Behalve AjaxFenerbahce wer den nog enkele wedstrijden gespeeld voor de tweede ronde van de Europa Cup voor landskampioenen: Celtic- Glasgow—Red Star Belgrado 5—1 (rust 11), aantal toeschouwers: 67.000. AEK (Athene)Akademisk (Ko penhagen i 00, aantal toeschouwers: 15.000 Manchester UnitedAnder - lecht 30 (rust 00), aantal toe schouwers: 51.000. Uitslagen tweede rond voor de Eu ropa Cup voor bekerwinnaars: FC Oporto (Port.)Slovan Bratislawa (Tsj) 10, aantal toeschouwers: 20.000 Freja Randers (Den)Sliema Wanderers "Malta) 60, aantal toe schouwers 7.000. Dunfernline Athletic (Schotl.) Olympiakos Pireus (Griek) 4—0, aan tal toeschouwers: 7.000. Dynam Boekarest—West Brom wich Albion (GB) 1—1, aantal toe schouwers 10.000. Om de Jaarbeurssteden bekerFC Ar ges Pitesti (Roem)Goeztepe Iz mir .Turk) 42, laatstgenoemde ver eniging gaat over naar volgende ron de omdat het de eerste wedstrijd met 3won. Olympique Lyon (Fr)—Vitoria Se- tvbal (Port.) 12, Vitoria gaat over naar volgende ronde. FC Dundalk (Ierl.)Glasgow Ran gers (Schotl.) 03, Glasgow Rangers ronde verder. Hansa Rostock (O. Did)—AC Flo rence 3 2, Hibernian «Schotl Lo- komotiva Leipzig 3—1, Leeds United —AC Napoli 20.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9