a- ,Ik Us kom alleen nog terug de oude hap aftreedt" SIMIHIIIWI St. Bernardus m gehuisvest blindedarm van Hazerswoude ,K Atletiektrainer Wü Westphal: boeken opnieuw overwinning „Ik speel voor mezelf pa Noorse zwemploeg Volleyhalcompetitie onder leidins van ])ames NON-ACTIEF Brabants echtpaar UW WIJNHANDEL NIEPOTH'S WIJNKELDER DE WIJNKELDER VOORZITTER J. STRAVER 1 Nieuw van Jovanda. De Sterke Kous. Nu met garantie. Op perfecte Pasvorm. En op een langer Leven Joop Zoetemelk beste van Swift lENSDAG 13 NOVEMBER 1968 PAGINA M LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD AMSTERDAM (GPD) „Toen de schaatsers bij de rel rond Z nton Huiskes zich niet achter hun coach schaarden, had men iar commentaar op. Nu echter de meeste atleten resoluut en istberaden voor mij opkomen, heeft men daar ook kritiek op". Een verbitterde en teleurgestelde Wil Westphal hield gister- ond in intieme kring een soort afscheidspersconferentie. foor mij hoeft het allemaal niet meer. Ik heb er het afgelopen eekeinde goed over nagedacht en heb besloten er definitief streep onder te zetten, wat betreft het trainen van een ntal topatleten". Ha Mexico ben ik in het belang op dringend verzoek van de atle- ïelf. begonnen de training te itten, hoewel ik eigenlijk op l-actief sta. Ze hebben eerst Jutte eld, maar deze liet niets van zich en en alleen om ze te helpen ben lot< ieer begonnen." fJJ pit alles heeft my veel geld en gekost. Het geeft allemaal niets, nu er steeds meer geruchten pij ronde doen van: „Hij doet het al ten aal ter meerdere glorie van zich- stop ik ermee, hoe erg ik dit voor de atleten vind. Het is alle- il koren op de molen van men- die slecht denken." heb ook helemaal geen ver- iwen in de commissie van onder die is benoemd om de hele sloïi lel k ed uit te zoeken en dan op 14 de- t .JÜoersen Hilversum raaie triomf van arony v. d. Lente eigi iVERSUM (Eigen berichtgeving' In de internationale draverij was w inklapper als vanouds gestart en reeds kort na de eerste bocht 40 meter handicap op de kop- 19Jrden Zilvertip en Crony v. d, eerij te goedgemaakt en de leiding ge ien. Entry Volann was na een Ie in zyn nabyneid gekomen en queerde de leider voortdurend, het laatste rechte einde bleek tnklapper zijn beste krachten te ni' ben gegeven en viel terug. Entry ]njf inn leek nu de meeste kansen op zege te hebben, doch Jan van geiijifcyeweerd bracht Crony v.d. Lente volle snelheid en met een maoh- eindsprint klopte deze kort voor etreep Entry Volann met klein ieuijsoliil Ln 1.24.4 kan-tijd. Zombro !on' d een verrassende derde voor de flert met Little Miss Mitzie, die geen oent opviel. Het trio gaf f 2769.60. UITSLAGEN, oxerprijs: 1. Fresia Fez (L. F. H. oen) (1.28.5), 2. Edel van Dobra. Toto w. 14.10, pl. 3.90, 3.60. kopp. 13.50. cov. 12.30, trio and 10. lijkt eaglecprijs, eerste aid.: 1. Hovi fin J (P. Petersen) (1.33.4), 2. Harol- ze t e. 3. Hea 's Gravenhof. Toto w Len pl. 1.30, 1.30. 2.00. kopp. 6.10. 350. assetprijs: 1. Courage (J. van yeweerd(1.26.3), 2. Fantasie, 3. du Coq d'Or. Toto w. 4.60, pl. 2.20. kopp. 11.60, cov. 5.00. mvierprijs. eerste afd.: 1. Gerard M. Verga(j) (1.33.8), 2. Flamlng- 3. Freule CH. Toto w. 3.60, pl. 5.40. 2.50, kopp. 9.40, cov. 21.20. 671.40. ulldogprijs: 1. Endurance (M. A. *8) (1.26.9), 2. Frieda Zélé W, 3. jat* Pereur CH. Toto w. 13.70, pl. 4.00. 3.30. kopp. 23.80. cov. 6.80. ibicheprijs: 1. Crony v. d. Lente ,nt van Dooyeweerd) (1.24.4), 2. Entry 01I urn, 3. Zombro. Toto w. 6.50. pl. 10 I. 2.60. 12.00. kopp. 14.70, cov. 8.90. 2769.60. eaglepnjs. 2e afd.: 1. Hanny Hol- lr!rf dia (J. van Dooyeweerd), (1.29.7). [Heléne Hanover. 3. Heros. Toto w. pl. 1.60. 1.30. 1.30. kopp. 10.90. 5.30. arsolprijs: 1. Black Hollandia (J. B' genaar jr.) (1.24.5). 2. Domingo. 3. Alkestls VE. Toto w. 4.70. pl. 1.70, 2.00. kopp. 6.30, cov. 4.50. 518.10. d louvlerprljs, 2e afd.: 1 Gamecock ,W de Vries) (1.31.8), 2. Gids, 3. miluk Frances. Toto w. 2.90, pl. 1.50, 2.10, kopp. 10.20, cov. 19.10. totale omzet 189.546. cember verslag uit moet brengen tij dens de buitengewone vergadering, die in Amsterdam zal worden gehou den." „Deze commissie, die door KNAU- voorzitter Frans Jutte is benoemd, bestaat uit: mr. De Rooy van Zuide- wijn uit Vught, Jan de Vries uit Am sterdam, Rein de Waal uit Amster dam, mr. H. S. van der Straaten uit Den Haag en toegevoegd lid zonder stem Eef Kamerbeek uit Eindhoven. Ik twijfel niet aan de kunde van de ze mensen, helemaal niet. hun denk patroon is echter hetzelfde als dat van het hoofdbestuur van de KNAU, l.c. Frans Jutte." Niet provoceren Vanmorgen pas werd ik opgebeld door de administrateur van het KNAU-bondsbestuur, de heer Van der Meer. Deze verzocht mij as. za terdag naar hotel Terminus in Utrecht te komen om daar voor de commissie te verschijnen. Hier ko men dan ook Moerman, Jutte, van der Heiden en de meisjes van de 4x 100-ploeg. Aangezien ik echter zater dag moet werken heb ik een andere datum voorgesteld. Sinds Mexico heb ik taal noch te ken van iemand van het hoofdbe stuur gehoord. Wel hebben de heren laten weten, dat ze mij onder geen beding willen accepteren. De KNAU volgt naar mijn mening een bepaal de taktiek. Ten eerste de hele zaak zoveel mogelijk uitstellen, wat haar aardig is gelukt en ten tweede doet de KNAU alle mogelijke moeite mij onsympathiek af te schilderen. Nogmaals, het hoeft voor mij niet meer. de wijze waarop de hele af faire wordt gespeeld vind ik bij zonder goedkoop en erg min. Ik stop er dus definitief mee. tenzij er een andere technische commissie komt en een ander hoofdbestuur. Dat laatste zie Ik echter niet, iedereen loopt te azen op een baantje en bovendien heerst er grote verdeeldheid onder de districten. Zowel Noord- als Zuid-Holland dingen al jaren naar de gunsten van het invloedrijke district zuid en juist dkt district is tegen mij. De hele affaire- Westphal is voor Noord- en Zuid-Holland in dat kader van min der belang. De grootste boosdoener is feitelijk voorzitter Frans Jutte, hij heeft my beloften gedaan. Als hij een kerel was geweest had hij, toen hy alles hoorde, dokter Dokkum onmiddellijk moeten laten weten, dat Moerman zijn belofte na diende te komen. Ik heb de atleten, die ik al jaren train, laten weten hoe ik er nu over denk. Verder heb ik ze uitdrukkelijk ver zocht geen provocerende stappen te ondernemen. Zijzelf worden daar im mers toch de dupe van. Nogmaals, als de oude hap blijft, laat ik het erbij. DEN BOSCH (GPD) —De 25-ja rige leraar Lichamelijke Opvoeding André Strooper uit het Brabantse Rosmalen en zijn vrouw Betsie Dul- lemen lerares Lichamelijke Op voeding gaan op 1 januari naar Oslo. André wordt er coach van de Noorse zwemploeg, die hij moet voor bereiden op de Spelen van Mlinchen. Zijn vrouw zal hem assisteren bij zijn pogingen de Noorse zwemmer ij op peil te brengen. André Stooper heeft drie jaar lang de regionale training verzorgd van Brabantse zwemmers en kwam daar bij vaak in contact met Rob Kerk hoven, die het nationale team dik wijls trainde in het Brabantbad van Den Bosch. Deze maakte hem enthou siast voor de baan in Oslo. Het echt paar krijgt een contract voor vier jaar. ADVERTENTIE Voetbal In de Westduitse bun- desliga is gisteravond een inhaal wedstrijd gespeeld. Bayern Miinchen (de koploper) won op eigen terrein met 3—0 van FC Nürnberg. Wielrennen De Zeeuwse renner Jo de Roo stopt met wielrennen. Op de weg zal men hem al niet meer zien. Hij besluit zijn carrière volgen de maand in de zesdaagse van Am sterdam. WIL WESTPHAL Oude hap moet weg Levendaal 166b -Tel. 22717 - Leiden Prinsessekade 5. tel: 23538 - Leiden LEIDEN De dames van Argos 1 hebban in de Vijf Meóhal die twee de zege in suces&ie geboekt, met welk resultaat zij zich weer wat verder hebben weggewerkt uit de ondierste regionen van de hoofdklasse. Het Haagse P.V.C. moest met 13, set standen 15-7, 15—5, 12—15 en 15—12 zijn meerdere in de pupillen van Henk Kleingeld erkennen. Dat zij n het duidelijke verlies van de eerste en tweede set toch nog een bedrei ging konden vormen voor de Leidise dames dankten zij eerdieT aan die beslissingen van de arbiter, die bij de stand 82 in de derdie set voor Ar gos geen smash van Wil van de Wijngaard meer goed keurde, dan aan eigen kunnen. Een en ander knaagde uiteraard aan het zelfver trouwen van genoemde speeJlster en aan de gehele Argos-ploeg. Dat in de vierde set de winst toch bij Argos terechtkwam mag voor een groot déél op rekening van Hanna Wang en Josine van dier Bosch worden ge schoven. Zy hieflden op kritieke mo menten het hoofd koel en durfden ook, wanneer de kansen zich daar toe aandienden, te smashen. Waren de dames van P.V.C. niet in staat om Argos van de zege af te houden, de heren van P.V.C., trotse lijstaanvoerders van de overgangs klasse XII, waren dat wel tegen de V.C. Kangeroes 2. Het constant en zelfverzekerd draaiende PVC maakte bekwaam ge bruik van de inzinkingen van Kan geroes. Met 156, 158, 135 en 15 6 gingen de gasten als triomfators huiswaarts. De dames van Kange roes zorgden voor een opkikker, door het hoog genoteerde K.D.S., no 3 op de ranglijst van de overgangsklasse HAZERSWOUDE In het investeringsprogramma 1969 1975 van de gemeente Hazerswoude staan voor de sport tal van plezierige zaken vermeld: uitbreiding van de tennisbanen in Rhynenburch en aanleg van een tenniscomplex in het dorp Hazerswoude, de bouw van een overdekt instructiebad in Rhynenburch en van een sporthal in het dorp. Voorts uitbrei ding in het dorp van het aantal sportvelden en vergroting van het openluchtzwembad. De voorzitter van de rksv St. Bernardus, de heer J. Straver, is verheugd en teleurgesteld tegelijk. Verheugd, omdat ei*5 in zijn woonplaats het een en ander staat te gebeuren. Teleur gesteld, omdat hij in één van de investeringsprogramma's be horende bij de begroting van 1969 een belangrijke zaak mist. Waarom teleurgesteld? Straver: „Myn mede-bestuursleden en ik missen in dat programma de aanleg van sportvelden in Rhynen burch, het sportpark waar onze vere niging een thuis zal vinden. Gelden de huidige terreinen dan niet als zodanig? Straver: „Nou ja, een thuis is het wél, maar dan één met veel man kementen. Neem nu eens de ligging. Je zit er in een uithoek. In de Groe nendijk is geen aanwas meer, er wordt niet gebouwd, dus je krijgt er ook geen jonge gezinnen. In Rhy nenburch zijn die er wel. Maar wat zegt men daar? Die jongen van mij mag gaan voerballen, maar ik laat hem niet die drukke Rijksweg naar de Groenendijk overgaan. Het gevolg is dat ons ledental er niet bepaald op vooruit gaat". En die mankementen? „Handenvol. Kijk maar eens naar die twee velden. Zij zyn bespeelbaar, dat is alles. Die sloten: een ergernis als je moet voetballen. De kleedka mers: een koeiestal. Normaal wassen met warm water kun Je er niet. Een kantine? Hebben we niet". ADVERTENTIE JOV. De Sterke Kous. De ragfijne nylon die tweemaal zolang leeft Gegarandeerd. JOV. Die zitten perfect en u doet er langer mee. Niet goed? Geld terugl Jovanda staat er voor In. Postbva 41. Hawgato CO) Aanbod Kan de vereniging zelf niet wat opknappen en verbeteren? „Dat is het hem juist. We willen betere velden, we willen onze gasten in betere kleedkamers ontvangen, we willen een kantine bouwen. Maar hoe zit de vork nu in de steel? Destijds, bij de aanleg van ons tweede veld, hebben we een bespreking gehad met het gemeentebestuur. Ter sprake kwam toen een sportpark in Rhynen burch. We hebben toen de gemeente gezegd: als u daar een sportpark gaat aanleggen dan willen we graag van uw aanbod gebruik maken en er naar toe verhuizen. Bij ons ging toen, logisch, de idee leven: jongens we krijgen daar een piekfijn sport complex. Nu kijk je naar de investe ringsprogramma's en wat zie je: niets. We zyn daar erg terneergesla gen over. Deze dagen hadden we een bestuursvergadering en daar waren er zelfs die zich afvroegen of St. Ber nardus nu langzamerhand gaat doodbloeden. Ik wil er nog iets aan toevoegen omdat daar ook wel eens geruchten over waren: een fusie met Hazers- woudse Boys. Daar zijn we beslist niet voor, ook al zou dat misschien mogelijk zijn wanneer de Boys een maal die nieuwe velden bezitten. En waarom niet? Omdat 'n inwonrer van Hazerswoude-dorp al een heel ande re mentaliteit heeft dan de Rijndy- ker. Ten tweede: ik meen dat je de leden er niet toe zou kunnen bren gen lid te worden van een vereniging die zyn home een paar kilometer ver der heeft". Wat gaat er nu gebeuren? „Een heleboel. We gaan aan de ge meente vragen wat er de komende jaren zal gebeuren. Het bestuur re kent op een reëel antwoord. Dan kun nen we maatregelen treffen. Is het antwoord positief, dus over een x- aantal jaren aanleg van een sport park in Rhynenburch. dan roeien we nu nog door met de riemen die we hebben. Is het antwoord vaag, dan gaan we zelf de handen uit de mouwen steken. Allereerst moeten we een kantine bouwen, dat vinden wij op dit moment het belangrijkste. Kijk nu eens in de winter: voor de pupil len hun je vrijwel niets organise ren. Voetballen wordt dan wel een heel moeizame bezigheid. Kortom, we willen een eigen huis, waar ieder lid ln zijn vrye tijd eens kan aanwippen. Ik denk wel dat dat te financieren is, al zal het niet meevallen. Desnoods gaan we de industrie om hulp vragen. En als we de komende tien jaar nog J. STRAVER .verheugd en teleurgesteld (Foto Leidsch Dagblad) aan de Groenendijk zitten, gaan we proberen de velden beter te maken". Tikkeltje hoop Dus er is toch nog wel optimis me? „Dat moet er wel zijn. Je hebt ver plichtingen ten opzichte van je le den. vooral de jeugd en ten opzichte van degenen die St. Bernardus heb ben opgericht. Ik heb trouwens een tikkeltje hoop dat er ook nog wat groeit uit de hearing die de gemeen te destijds organiseerde voor alle sportverenigingen in Hazerswoude. Een vertegenwoordiger van de Ver. Ned. Gemeente heeft ons hele preve. XII, na het verltes van die eerste set met 1215 een regelrechte afstraf fing te geven. Dat lag in de eerste plaats aan het in aanvallend opzicht verrassend goede optreden van Cara Brussee. Na een wat aarzelend be gin diende deze speelster zloh zon der meer a'ls een aanwinst aan. Adri Smit, Wil Goedhart en Ans Vrie- link scoorden, zichtbaar gesterkt door het werk van de nieuwkomer, in ouderwetse stijl die ene treffer na de andere. Er was voor K.D.S., ondanks hardnekkig verzet, geen houden meer aan, getuige de setstanden: 156, 156 en 158! Tenslotte deed L.U.S.V. weer eens van zich spreken door in Zaamdam op het nippertje te verliezen van Zaanstreek '65, setstanden 15—12, 3—15, 15—8, 11— 15 en 515. Met een beetje geluk zouden de studenten zelfs gewonnen hebben. De aanval van de Leidse studenten, van oudsher bij hen het best verzorgd, liep weer en dan zijn zij voor iedere ploeg gevaarlijk. Kon Zaanstreek '65 de dans nog net ontspringen, de reserves van Mo lenwiek konden dat ln de Vijf Mei- hal niet. Met 15—7. 12—15, 15—13 en 1511 bleef L.U5.V. aan de goede kant van de score. Er zit weer lijn in het spel van de studenten en zien zij kans die lijn te handhaven dan behoeven zij zich over degradatie geen zorgen te maken. Uitslagen: Hoofdklasse West (dames)Haag 8 2—V.K. A'Dam 3—1, 8.05.-P V.C 32, OctopusMolenwiek 31, Del ta—V.I.05. 3—1, Z.V.C.—Molenwiek 3—2, Zaanstreek—M.I VO. 1—3. Ar gosdie Raeckse 30, ArgosP.V.C, 3—0. Overgangsklasse IX (Heren): P.V.C.—Syrena, 3—0, H.M.L./ CL.V. 2—CasteUum 3—0, Valtoovol 2 Hercules 23. Overgangsklasse XII: V.C. Kangeroes—H.VB. 2 1—0, St. Martmus/A.ML.Armada 1—3, Zaanstreek '65—L.US.V. 3—2, VK. A'dam—Typhoon 2 3—0, V.C. Kange roes 2—P.V.C. 1—3, L.UB.V.—Mo lenwiek 2 34. Overgangsklasse XII (dames) Allüajnoe '22Kennemers 03, K.D.S.A-M.VJ./R.L. 2 3—1, H.VB, -Armada 2 31, SlotenmeerMo lenwiek 2 30, V.C. KangerOes— KDJ3. 3—1. BREDA (ANP) Een gesprek on der vier ogen in de bestuurskamer van NAC tussen Frans Bouwmeester sr. en trainer Leo Canj els heeft gis teravond niets opgeleverd. Canjels. die bij de Bredase eredivisieclub over verregaande bevoegdheden beschikt. lement toen aangehoord. Hy keek wel was genegen het incident van zon- op van de situatie die wij schilder den. Maar nogmaals: willen we als vereniging reden van bestaan houden dan moeten we verhuizen naar Rhynenburch. Om het ledental op te voeren en om meer publiek te trek ken naar de wedstrijden van het eer ste. In die uithoek, de blindedarm van Hazerswoude, zit je wat dat be treft. ook heel slecht. Ik kan niet an ders zeggen dan dat we er het beste van zullen maken. Maar de mogelijk heid van langzaam doodbloeden blijft bestaan. Dat zit er in els Je déér blijft". dag teen Bouwmeester na een te rechtwijzing het veld uitliep als afgedaan te beschouwen, indien de Bredase international zyn veront schuldigingen zou aanbieden aan zyn medespelers, die hij door zijn han delwijze dupeerde. Bouwmeester heeft dat niet willen doen. Zyn antwoord: „Ik heb met die spelers niets te maken. Ik speel voor mezelf", was voor Canjels aanleiding het gesprek als geëindigd te beschou wen. Bij de thuiswedstrijd van zondag as. tegen PSV staat Bouwmeester cr. niet opgesteld. Leidse Schaakboiui Twee nederlagen van „Revanche" LEIDEN De Leidse d oven schaakclub „Revanche", vorig sei zoen gepromoveerd naar de tweed» klasse, gaat een moeilijk jaar tege moet. Deze conclusie lijkt gewettigd na de nederlagen tegen Voorschoten II (7—3) en tegen Philidor IV (4*4— 5)H. In deze tweede klasse A werden twee wedstrijden afgebroken: LSG III-Leiderdorp I (bij 2*4—3*4) en Al phein II—Voorschoten II (bU 414—3) De arbiters wijzigden de eindstand van Leiderdorp I-Leithen n van 6-*4 1 14in 7V4—2.*4 In de tweede klasse B hadden da scheidsrechters druk werk. Vijf hang- partyen bij Katwyk I-Leithen I wer den door hen beslist. De einduitslag werd 64 in het voordeel van de Kat- wijkers. Btf Rynsburg-LSG IV werd de eindstand bepaald op 714—2*4 (eerst 714—1)14. In de derde klasse A bleef Bode graven Koudekerk Juist iets voor "514414) Voorschoten III won in de derde klasse B de afgebroken wed strijd tegen Leithen III met 64. Debutant Leithen IV verloor in de derde klasse D opnieuw. Deze maal van Sassenheim II <64). Voorhout I, dat de eerste ronde vrij was, start te veelblovend tegen Zwarte Pion» 7—3. LEIDEIN Joop Zoetemelk uit Rijpwetering, die met Fedor den Har- tog, Jan Krekels en René Pijnen een gouden medaille bemachtigde in de Olympische ploegentijdrit in Mexico, was in het voorbije wielerseizoen ook de succesvolste renner van de Leid se Ren- en Toerverenlging „Swift"- combinatie". Hij eindigde in het prestatieklassement met ruime pun- tenvoorsprong op de eerste plaats. Jan Zoons was ook goed op dreef en trad by de amateurs meerdere kerenop het voorplan in open koer sen. be strijdvaardige knaap uit Voorschoten gaat de profs. Gerben Karstens en Bert Zoet in het pres tatieklassement vooraf. De eindstand luidt: 1. Joop Zoetemelk (amateur) 664 pnt.; 2. Jan Zoons (amateur 552 pnt; 3. Gerben Karsten (prof.) 534 pnt.; 4. Bert Zoet (prof.) 421 pnt.: 5. Riet Heemskerk (dames» 417 pnt; 6. Erna Meskers (dames) 321 pnt.; 7. Cees Schyff (amateur) 319 pnt.; 8. Alber Meskers (aspirant- 303 pnt.; 9. Gerard van Velzen (nieuwe ling) 233 pnt.: 10. Gijs Zandbergen (aspirant) 169 pnt In het café-restaurant ,X>e Kleine Burcht" worden woensdagavond 20 november de prijzen uitgereikt. Het clubkampioenschap cycle-cross van „Swift" is vastgesteld op zondag 8 december op het vertrouwde par cours in Noordwljkerhout. Start tien uur.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11