Europort '68 met veel visserij-nieuwtjes Wajang zegt u ongezouten de waarheid JUVENA Uw huis wordt veel meer waard, met een centrale verwarming van lemco Wajang, een goud-eerlijke plantenmargarine DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN IEMCO NV. Noordwijkse koopman sloeg Katwijker liet ziekenhuis in Parfumerie Ben Huynink Maritieme tentoonstelling in het Amsterdamse R.A.I.-gehouw Ontsnapt damhert doodgereden Een plantenmargarine moet zuiver zijn. Zuiver plantaardig. Goud-eerlijk. Zonder extra kleur. Zonder bijsmaak. En ongezouten. Wajang (van Brinkers uit Zoetermeer) is louter natuur. Gewoon de eenvoud zelve. En da's eigenlijk 't lekkerst. En wel zo gezond. Blauwe molen in Alkemade wordt gerestaureerd PAGINA 6 LETDSCH DAGBLAD DINSDAG 12 NOVEMBER fyM Doordat elk vertrek heerlijk warm is, wordt Uw huis ook veel groter. Wilt U er meer over weten Bel of schrijf ons even. U krijgt dan alle gewenste inlichtingen geheel vrijblijvend. U krijgt een mapje met folders van c.v. ketels, radiatoren, thermostaten, enz. zodat U vooraf weet, dat U het beste gaat krijgen. Geheel vrijblijvend verstrekken wij U dan ook een prijsop gave, stookkosten berekening en installatietekening. Bij IEMCO N.V. kunt U veilig kopen en daardoor goedkoop kopen. NIEUWE RIJN 32 LEIDEN P TELEFOON 24244 AMSTERDAM (GPD) De minister van Verkeer en Wa terstaat, drs. J. A. Bakker, heeft vanmorgen in de Am sterdamse RAI de thans groot ste jaarlijkse maritieme ten toonstelling ter wereld, „Euro port '68", officieel geopend. In deze expositie neemt ook de visserij een zeer belangrijke plaats in, want bij wijze van experiment is dit jaar ook de nationale visserij tentoonstel ling „Visto" aan deze tentoon stelling toegevoegd. Minister Bakker merkte in zijn openingswoord op, dat het interes sant genoeg is om te weten, dat zo'n inemationaal spektakel vaak een krachtige impuls is tot vooruitgang op velerlei gebied. In deze ruimte vindt een massa contacten en con frontaties plaats, waarvan het effect slechts sporadisch rechtstreeks aan wijsbaar zal zijn, maar die in alle andere gevallen een niet geheel te analyseren, indirecte bijdrage leveren tot een goede gang van zaken in deze bedrijfstak. Zuiver plantaardig (smeert zacht, bakt braadt mooi). Ook hechtte de minister grote waarde aan de congressen, die aan de tentoonstelling zullen worden vastgekoppeld. Dat op zaterdag 16 november zal gewijd zijn aan de vis serij. Dan zal ir. E. J. de Boer van de afdeling technisch onderzoek van de Directie van de Visserijen spreken over het onderwerp „Het functionele verband tussen vislier, vistuig, en voortstuwing bij de boomkorvisserij". De andere onderwerpen, die de ko mende dagen behandeld zullen wor den, zijn ondermeer toekomstige ont wikkeling veerdiensten mammoettan kers, voortstuwing in de toekomst, ontwikkeling van passagiersschepen en eisen, die in de toekomst aan de havens zullen worden gesteld. Deze expositie toont de producten van 850 firma's uit 20 landen. Hoewel de Nederlandse animo natuurlijk het grootst is, komt 57% procent van de geëtaleerde goederen uit het buiten land. De waarde van die „import" beloopt ongeveer 80 miljoen gulden. Er zijn heel wat noviteiten te zien en ongeveer 40 firma's hebben geheel nieuwe zaken, waaronder wereldpri meurs, geïntroduceerd. Zo laat Kat uit Soest een zeewaterontzoutings- installatie zien voor gebruik aan boord van vissersschepen en plezier vaartuigen. Er zijn talrijke motoren aanwezig, radarinstaliaties. op af stand bedienbare pneumatisch win ches, visopsporingsa pparatuur en modellen van schepen. De zwaarste noviteit komt van de N.V. Kon. Ned. Grofsmederij 'n Lei- Tussen de enorme scheeps motoren staan op „Europort '68" ook vele scheepsschroeven in ve lerlei vorm en afmeting. den. Het is een 14.767 kilogram zwaar poolanker, het grootste ooit in Nederland gebouwd. Dit anker voor mamoettankers heeft een zeer hoge houdkracht per kilo ankergewicht. De tentoonstelling is tot en met za terdag geopend. DE OMBUDSMAN DEN HAAG (ANP) De regering is van plan binnenkort de Tweede Kamer in te lichten over haar ziens wijze omtrent de instelling van het instituut van ombudsman, zoals dit in die motie van de WD'ers mr. To- xopeus en mr. Geertsema wordt ge vraagd. Dit hebben de ministers mr. H. K. J. Beemink (Binnenlandse Zaken) en mr. C. H. F. Polak (Jus- bitie) meegedeeld ai een brief aao de Tweede Kamer. De collecte in Noordwijkerhout van de stichting „Nieuw Unicum" ten bate van de lichamelijk gehandicap ten heeft in totaal f 2.431,- (dorp f 1.825.- en de Zilk f606,-) opge bracht. Mej. J. Verboon uit Katwijk aan Zee is geslaagd voor het examen dok- sersassistente, .afgenomen onder toe zicht van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst en een Rijksgecommit teerde. NOORDWIJK Een 21-jarige lakspuiter uit Katwijk kreeg de schrik van zijn leven, toen op de Zwarteweg in Nooröwijk, vlak voor zijn „lelijk eendje' een hert van het terrein van de Dr. Mr. Willem van den Bergh-stichting kwam en de rijbaan opliep. Het dier werd door de bumper geraakt en weggeslin gerd. Dodelijk gewond bleef het aan de overzijde van de weg liggen. De auto liep flinke schade op. Waarschijnlijk is het damhert een van de exemplaren, die van het ter rein van de Leidse Duinwaterleiding Maatschappij in Katwijk zijn ont snapt Niet lang voor de aanrijding werd het dier op het strand tussen Katwijk en Noordwyk waargenomen. Uit het hertenkamp van de Dr. Mr van den Bergh-stichting en het ge meentelijke kamp aan de Beek laan varden geen hei-ten vermist. DEN HAAG/NOORDWIJK „Ik sla j« hardstikke dood", zo luidde de mededeling, die een 25-jarige koopman uit Noordwjjk deed tijdens 'n vechtpartij, gevolg van ruzie in 'n café tussen een broer van de koop man en het bedreigde slachtoffer. Het bleef niet bjj de bedreiging, want de uitvoering daarvan gebeur de op straat voor het café. Toen gaf die koopman de tegen stander. die onder invloed van drank verkeerde, zo'n klap, dat deze tegen die straat viel en een breuk in de schedel bekwam. Tengevolge van deze mishandeling had de koop man zich voor de Haagse politie rechter te verantwoorden. Volgens mededeling van de broer van verdachte, zou deze het slacht offer slechts een lichte stomp heb ben gegeven, om de vechtenden te scheiden. Het slachtoffer, iemand uit Katwijk, kwam wel heel slecht te recht, doch daarvan had verdachte zich niets aangetrokken en hij ging weg. Het slachtoffer moest geduren de een maand in een ziekenhuis worden verpleegd. De feiten werden gepleegd op 14 april, doch pas op 10 juni kon de man weer aan het werk gaan. „En ctet allemaal, omdt u het no dig vond hem tegen de grond te voor een complete schoonheidsverzorging Uw Juvena-dépositaire geeft U gaarne advies DAMES- EN HERENKAPSALON Steenstraat 1323 - Telefoon 32492 - Leiden slaan", verweet de politierechter „Maar hij pakte zijn broer beet en als ik er niet tussen was gekomen, dan zou het nog erger zijn gewor den", ad dius het verweer van ver dachte. ..Dan zou er waarschijnlijk niets zijn gebeurd", opperde de rechter. De ofliicer van justitie consta teerde dat het kwader had kunnen eindigen en dat op de mishandeling een dodelijke afloop had kunnen vol gen. De eis luidde twee weken ge vangenisstraf. Kan het niet met een geldboete of een voorwaardelijke straf?" pro beerde verdachte. Dat ging niet, het vonnis werd conform de eis. De heer A. de Vreede uit Lisse is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd voor het kandidaats examen elektrotechnisch ingenieur. De heer S. Dronkers uit Lelden bezorgde de leden van de fotoclub Bollenstreek, bijeen in Lisse, een unieke avond. Hij boeide de aanwe zigen met kleuren- en zwart/wit- werk van de eerste orde. Ook de „overvloeiende diashow" ondervond veel belangstelling. Meegedeeld werd. dat de zwart/wit-fotograf en een werkgroep gaan vormen. ALKEMADE De Stich ting „Het Zuid-Hollands Land schap" heeft onlangs met pro vinciaal subsidie de Blauwe molen in de gemeente Alkema de verworven. Het betreft een De goud-folie verpakking beschermt de versheid van uw Wajang. rietgedekte achtkante polde dermolen, die in 1904 van el ders werd overgebracht. De molen is bijzonder aan trekkelijk gelegen nabij 4 Rijksweg 4a ('s-Gravenhage-i Schiphol) en zodoende beken bij tienduizenden passanten. De stichting heeft het behef overgedragen aan de in Leidi gevestigde Rijnlandse Molen stichting, die waarschijnlijT reeds volgend jaar de molei j aan een ingrijpende restaunf tie zal onderwerpen.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6