Bosheck: „goedaardigegek" of een meester-imitator 6.95 Voldoening bij NTS na marathonuitzending Albert s lomer L Platen d irecteur kent vaak eigen artiesten niet INTOCHT VAN ST. NICOLA AS IN AMSTEPOA' 3 Kleywegt blijft bij de V.P.R.O. Theater Lumière afgebrand waar het eten goed is en de rekening meevalt. INDERDAG 7 NOVEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD DEN HAAG (GPD) „Ik ga naar een producer en zeg: Jan Piet zoek een stel artiesten bijeen, die dit muziekje kunnen jiazingen en -spelen". W. W. E. Bosheck uit Heemstede, eige naar van een op toeren rakende handelsonderneming, bezitter {n vertegenwoordiger van diverse grammofoonplatenmerken leeft succes met zijn opdrachten. PAGINA 5 ADVERTENTIE Talrijke pick-upbezitters in Neder- (nd draaien met vergenoegd ge- 'ht zyn imitaties. Hy zegt: „Ik ji platen maken zolang ze rond i zwart zyn met een gat in het lidden". Of: „Ik ken vaak niet ns de artiesten op myn platen." Sommigen zijn wel bekend. Albert osens bijvoorbeeld, die de stem n Toon Hermans zo kan imiteren, i,t hy op Kritos nummer 401 nau- >l(jks van Toon kon worden onder heiden. Of Ursula Jansen. Nelis laasen en Opa Woodgate, die op de ritos 130.041 plaat „Ja zuster, nee |ster" niet meer van Leen Jonge- Lard en Hetty Blok konden worden 'derscheiden. Ethiek ,Wy bestryken een volstrekt eigen fcbliek." zegt dertiger Bosheck ern- ,Ik vind dat niet zo erg." An- ren zyn er wel kwaad om gewor- en, mensen van de grote maat- lapptfen. Ethiek is een woord dat n valt. Maar wat is ethiek, wan- de platenmaatschappij Dureco, Inden met muziek van Ben Cra- |er en The Sparklings aan W. W. Bosheck verkoopt, maar verbiedt naam van Ben Cramer op de \es te vermelden? „Nu staat er foto van Ben Cramer op mijn fen plaat met als onderschrift d The Sparklings." W. W. F. Bos- ck grijnst. Vooropgesteld moet worden, dat man uit Heemstede de platen- iissiness van voren tot achteren tnt. Hij was werknemer bij CNR, irtone, Bovema, Stibbe en Dureco. tj was facturist en verkoopleider. Rarvoor zeeman. W. W. E. Bos- jck zag zijn ideeën niet gereali- prd en begon toen maar voor zich- if. Zonder geld en boordevol plan- in. Van zyn laatste achthonderd lden bekostigde hij vliegreizen lar Parijs en Hamburg, hij contro- lerde aan de hand van hoezen wel- i firma's nog geen vertegenwoor- png in Nederland bezaten en ging aten. In Frankrijk legde hij onder meer Blag op de representatie van Uni- rc, een duur merk met specialisti- he volksdans- en balletmuziek. Dat merk heeft hij nog. In Ham- urg zat een mannetje met kant en [ire banden. Volop draaiorgel- en arsmuziek. De met guldens jongle- tide Bosheck stond echter voor het «obleem: wie moest er persen. Nie- and wilde, totdat Artone toehapte, et merk Sunderland ontstond. Toen irtegenwoordigde de heer Bosheck vele kleine buitenlandse merken, fit Frankrijk en Portugal bij voor- ïld: dure platen, die deels werden sleten aan de Iberische gastarbei- Via enkele zaken in Amsterdam. Kwaad ..Kijk, echte klassezaken nemer; myn platen niet. Niet omdat ze technisch niet goed zijn, maar je kunt geen platen van f 6.95 in het rek zet ten. wanneer een plaat van een ander met de bekende uitvoerenden f 16.90 kost. Dat is logisch. Er zyn handela ren, wie het niets uitmaakt. Mijn pla ten zijn voor een deel voor de gezel ligheidsmensen. die willtn lekkere muziek die ze kennen." De eerste eigen opnamen van Bos- shede kwamen niet eenvoudig tot stand. „Ik liet een draaiorgelplaat maken in een bloembollenschuur Maar het lukte!. Hy zag na talryke produkties. die de balans van het succes deden schommelen, plotseling de mogelijkehid van de imitatie. „Ik trek slechts producers aan. Vaak gaat de rest van het procédé buiten mij om. Zijn de voorbereidingen rond, dan stappen wij naar de studio's van Bovema of Artone. om maar enkele voorbeelden te noemen, en kan men opnemen. Studio's zijn per uur te uur." Woodgate Heeft een plaat van Johnny Wood- house succes, dan geeft de heer Bos heck opdracht een gelijkluidend orgel op te sporen en een organist, die goed kan luisteren en ook nog spe len. Eén van de accordonisten, die voor deze handelsman werkt, kreeg de naam Bill Woodgate. „Daarover zyn sommigen kwaad geworden. Maar mijn naam Is Bosheck, dus Woodga te. Wie kan daarvan wat van zeg gen? De musicus vond het niet erg mijn naam als schuilnaam opgeplakt te krij'gen. Dat grapje heb ik doorge dreven. Op de elpee „Ja zuster, nee zuster" staat de naam van opa Wood gate. Die elpee heeft hem wel moeilijk heden opgeleverd. Dat wil zeggen de hoes. Daarop stond een getekend zusterhoofd. dat volgens de mannen van Phonogram, de maatschappij van de echte „Ja zuster, nee zus ter"-plaat, te veel leek op het hoofd en Hetty-„zuster Clivia "-'blok. „Ik wilde geen moeilijkheden en dus heb ik de hoes laten veranderen Kinder-klanken-kleuren-plaat, waarop 12 geliefde artiesten 24 kinderliedjes zingen. mèt alle teksten en een bijgevoegde langspeelse plaat met tekeningen om zelf in te kleuren. Zó'n prijs voor zó'n plaat kan alleen maar tijdelijk zijn! En de netto-opbrengst komt ten goede aan het Bio-Revalidatie-centrum (stichting Bio-Vacantieoord) voor gehandicapte kinderen. Verkrijgbaar bij alle plalenhandclaren m f Zijdeur (Een groot warenhuis in Rotterdam tide platen, goedkope platen. Bos- pck leverde ze ena aarult ontstond hi verbintenis, die later werd ver roken toen de directie van het wa- tnhuis steeds scherpere eisen ging lellen. Het merk „Sunderland" ver- Ween, „Kritos" kwam. De zaken- pn iuit Heerlen rook geld en ris- feerde veel. Zyn langspeelplaten bor 6,95 klassiek en amusement, \zz en volksmuziek werden verkocht I warenhuizen. Maar de officiële jandel, de detaillisten met platenrek en vol overbekende duurdere mer en roken óók geld. Hun eerste ver beken werden ingewilligd. En de- fclfde detaillisten, die eerst kwaad aren geweest omdat Bosheck voor potpryzen leverde aan warenhuizen, iezelfde detaillisten werden nu waad omdat Bosheck nóg leverde an warenhuizen. „Dus besloot ik het an warenhuizen. „Dus besloot ik het hjwel helemaal op de normale han- jel, via de gangbare zaken te gooien. Sn daarna weren de warenhuizen [eer kwaad". ADVERTENTIE» 5c vond 't fijn om zelf uit te zoeken' in platenbon is altijd raak! v.a. f4.25 Bekende artiesten, die al onder contract stonden van een maat- schappy willen via een zijdeur nog wel eens werken voor het Kritos-la- bel van Bosheck. Albert Br osens bij voorbeeld staat onder contract bij Iramac (van Willem Duys). Soms heet Brosens dan ook Ab Simons. „Dat is zijn moeders naam, snap je". Een enkele keer worden ook ar tiesten geleend, met toestemming van de betreffende maatschappij. Want al scheldt de groep van grote maatschappijen dan wel eens tegen Boshéck uit Heemstede, om de losse hand waarmee hij handelaren prij zen laat vaststellen, om zyn imita ties en om zijn penetratie in de „ge regelde" detailhandel, diezelfde clan stelt hem toch in de gelegenheid op te nemen, artiesten te lenen en op namen aan hem te verkopen. Dureco doet dat. „Ik ben bevriend met men sen van alle grote maatschappijen. Ik geloof dat ze mij meer zien als een goedaardige gek". „Ik heb ook een plaat met muziek door een of andere pater gemaakt op een missie-orgel", zegt Bosheck tot slot. „Ik moet zo nu en dan toch eens wat goeds doen". AMSTERDAM (ANP) Onder het motto „De hele wereld achter de Sint" zal St. Nicolaas zaterdag 16 november voor de 32ste maal zyn officiële intocht in Amsterdam hou den. Een kilometers lange stoet met praalwagens. muziekkorpsen, sprookjes- en stripfiguren een 50-tal Zwarte Pieten en natuurlijk de goed heiligman ze'f die volgens het or ganiserende initiatiefcomité Amster dam volgende maand 1500 jaar wordt zal tussen 13.30 uur en 16.00 uur door de binnenstad trek ken. Zoals elk jaar zal het verkeer op vele punten worden stilgelegd om de Sint en zijn stoet een ongehinderde doorgang te garanderen. Verleden jaar stonden naar schat ting 700.000 mensen langs de route om het schouwspel gade te slaan. Bij gunstige weersomstandigheden wordt een zelfde aantal verwacht. De tocht begint op de Prins Hen drikkade, waar St. Nicolaas om 13.40 uur met zijn schip zal arrive ren. Tien vreugdeschoten kondigen zijn komst aan. Eindpunt is het Hil ton Hotel. Hier krijgen 500 kinderen een feest aangeboden. Platendireeteur Bosheck ADVERTENTIE „Hy is morgen jarig en woont ver weg" Een platenbon per brief - is altijd raak v.a. f4.25 HILVERSUM (GPD) —De heer Kleywegt, tijdelijk hoofd van de tv- sectie van de VPRO, zal het dienst verband met deze omroep na 1 ja nuari 1969 continueren. Deze moge- ltfkheid lag besloten in het commu niqué dat de VPRO uitgaf nadat Kleywegt na abrupt ontslag by deze omroep terugkeerde om de VPRO aan een nieuw winterprogramma te helpen. Op het ogenblik werken de heren J. Kassies, het onlangs bij de VPRO benoemde hoofd informatieve programma's Jan Blokker en Arie Kleywegt aan een reconstructieplan voor de televisie-sectie. Hierbij wordt in de eerste plaats gestreefd naar de vorming van een hecht t.iam. De hiërarchie zal aan deze opzet ondergeschikt worden ge maakt, zo verklaarde vanmorgen ds. Immink. NEDERLAND I 18.50 De fabeltjeskrant (NTS) 19.00 Journaal (NTS) 19.06 Julia, tv-feuilleton in kleur (AVRO) 19.30 Sportpanorama (AVRO) 20.00 20.20 4.0.45 «1.45 22.15 22.40 23.00 Journaal (NTS) Info, maandelukse advies- en informatierubriek (AVRO) Villa des Roses, tv-spel (AVRO) Nationaal allerlei, Nederlandse mini-filmpjes (AVRO) Televizier (AVRO) Journaal (NTS) Teleac-cursus (NTS) NEDERLAND 11 18.50 19.00 19.03 20.00 20.02 21.00 21.50 21.55 22.20 22.50 De fabeltjeskrant (NTS) Journaal (NTS) Scala (NTS) Journaal (NTS) Rodeo, jong talent In de lichte muze (NCRV) KykKijk, amusementsprogramma (NCRV) Dagboek van Rembrandt (NCRV) Actualiteiten (NCRV) Adviezen (1KOR/ CVK) Journaal (NTS) en cfióteren HILVERSUM (GPD) Om één uur gistermiddag sloot de NTS de uitzending van de Amerikaanse presidentsverkiezin gen af, op ..Open het dorp" na de langste in de geschiedenis van de Nederlandse televisie. Toen bedankte de centrale presen tator W. L. Brugsma alle wakkerblijvers (zowel de kijkers als al die tientallen omroepmensen, die aan de uitzending hadden meegewerkt) en bedankte, toen het beeld was uitgevallen, Carel Enkelaar. hoofd van de programmadienst, op zijn beurt weer Brugsma. LAREN (GPD) Het pas enkele aren geleden geheel gemodemi- eerde theater Lumière is gisteravond t>t de grond toe afgebrand. Niets an de inventaris kon worden ge- ed. Het historisch archief van de ifdeling speciale projecten en de iele opname-apparatuur van de rammofoonpla tenmaatschappij Pho- logram. die het gebouw gebruikte i!s studio, gingen verloren. Er waren inkele dagen geleden nog een nieu we plano, een nieuwe vleugel en een iieuw elektronisch orgel in het thea- £i' geplaatst. De schade aan het gebouw en in- ïntaris bedraagt ongeveer vijf ton. (et verlies dat Phonogram heeft te Ijden aan apparatuur, archief en "edrijfsschade zal zeker ook enige ntnen bedragen De oorzaak van brand is niet bekend. CAO-overleg bij de Hoogovens afgebroken DEN HAAG (GPD) Het over leg tussen de vertegenwoordigers van de vakbonden en Hoogovens IJmui- den over een nieuwe 3-jarige c.a.o- per 1 januari 1969 is gistermiddag voortijdig afgebroken, zo deelt de af deling voorlichting van de Hoogovens mee. De gedachten van partyen betref fende de omvang der verbeteringen op het gebied der materiële arbeids voorwaarden lagen zover uiteen, dat de vakbonden geen basis meer meen den te zien voor verdere onderhan delingen, aldus de Hoogovens. De vakbonden vroegen naast con tante loonsverhogingen van respec tievelijk 6,5 en 5 pet. voor de jaren 1969. 1970 en 1971 nog een bijstu- nngspercentage van 2 pet voor elk der contract jaren, alsook een pakket verbeteringen op het gebied van ar beidstijdverkorting, vakantie-verlen ging enz. Het totaal der arbeidskos ten bij Hoogovens zou daardoor over de genoemde drie jaar stijgen met ruim 39 pet, hetgeen neerkomt op 11.6 pet elk laar. Hoogovens bood de vakbonden een pakket arbeidsvoorwaarden, waarbij dc totale arbeidskosten per jaar met 7.8 pet zouden stijgen- Joost de Draaier uit de ether HILVERSUM (GPD) De heer W. van Kooten alias Joost de Draaier van Radio Veronica, jaren lang Nederlands meest populaire disc-jockey zal niet meer in de ether „klinken." Nadat hij onlangs zyn bindingen met Veronica, waar hij ook programmaleider was, los ser had gemaakt en als platenpra- ter op free-lance basis was overge gaan heeft hij het contact nu hele maal verbroken. Samen met Peter Koelewyn runt de heer Van Kooten sinds kort een eigen platen-produk- tiemaatschappy in Hilversum. Ge ruchten over een controverse bin nen de reclamezender werden door Veronica-directeur Verwey tegenge sproken. „Hij vertrekt uit eigen beweging. Zijn nieuwe werk vergt zoveel tijd, dan kun je moeilijk twee heren blij ven dienen." Oostduitse militair gevlucht Dekking zoekend achter een West- duitse douanebeambte is gisteren een Oostduitse militair naar West-Duits- land gevlucht. De militair, die met collega's aan het werk was ln de on middellijke nabijheid van de zone- gram. was plotseling op Westduits gebied gesprongen en had dekking gezocht achter de douanebeambte. Volgens de politielezing had daarop de bevelvoerende Oostduitse officier zijn pistool op de Westduitse ambte naar gericht, maar gewapende leden van de Westduitse grenspolitie na men stellingen in om de aftocht van Het tekende de sfeer van voldoe ning wel: voldoening over een goed stuk werk. dat als een proef mag v/orden beschouwd voor wie weet soortgelijke uitzendingen over de Nederlandse verkiezingen. Het is in elk geval dinsdagnacht gebleken, dat de NTS over genoeg ruimte, techni sche mogelijkheden en organisatie vermogen beschikt om zulk soort uitzendingen te maken. Na 15 uur beelden van de Ameri kaanse presidentsverkiezingen was het eigenlijk nog jammer, dat de Ne derlandse kijkers de foto-finish van de race tussen Nixon en Humphrey misten. De NTS had waarschijnlijk nog wel willen door gaan, maar de Amerikanen vonden het zelf blijk baar welletjes en lieten de satelliet Early Bird uitvallen. Richard Schoonhoven vertelde na afloop, dat de beslissing om de NBC-uitzending te blijven volgen, een moeilijke was geweest. „Ik per soonlijk had om zo'n uur of twee 's nachts willen stoppen. Maar je zit eigenlijk voor het blok: aan de ene kant weet je, dat er de eerstvolgen de uren toch niet veel nieuws uit komt, aan de andere kant heb je de kijkers eigenlijk al verplicht om aan het toestel te blijven. En dan: als we gestopt waren en we hadden onze bedden opgezocht, dan had om zeven uur 's ochtends een nieuwe ploeg de touwtjes moeten oppakken, die wij hadden laten vallen. Een on mogelijke zaak. Dus we gingen door en het werd ons wel gemakkelijk ge maakt, omdat bijna alle landen van West-Europa, die met de Early Bird waren verbonden, ook door ble ven gaan". Wat de vermoeidheidsverschijnse len van de commentatoren betrof, ietwat laatdunkend in de morgen uren door een student van de school van de journalistiek geconstateerd hij werd met nog 'n paar aanko mende journalisten door Joop van Zyi geïnterviewd), er was een rege ling getroffen, die het de heren dr. L. de Jong, Henk Neuman en mr. G. B. J. Hiltermann mogelijk maak te om toch even rust te krijgen. Er was een schema van „een half uur op en een uur af", wat voor Henk Neuman, dubbel belast door zijn radiocommentaren, niet hele maal goed werkte. In een apart voor het drietal gereserveerde kamer kon den zij telkens wat op sterkte ko men. Na de maiabhon-uitzending van dinsdagavond op woensdag morgen, was het woensdag avondprogramma een anti-cli max. Om maar eens iets te noemen: ik heb de hele Neu man. De Jong, Hilterman niet meer gezien! Ze lagen, vertelde Ageeth, op één oor, vermoede lijk hetzelfde oor waarmee ze via een draadje veertien uur lang in directe verbinding had den gestaan mot het wereldge beuren, waarvan zij op zulk een deskundige wijze verslag hadden gedaan. Ik weet niet of u, net als ik, instinctief om kwart voor zeven ween- wakker bent geschrokken, ik bedoel nier woensdagavond maar woens dagochtend, en of u toen ook hebt gezien wat ik meende op te merken: een lichte irritatie namelijk tussen De Jong en Neuman, met Hiltermann als sussende derde. Misschien krijg je dat wel, als je zó lang met elkaar in één capsule zit en op elkaar bent aangewezen, terwijl het hele volk toekijkt, zodat je nooit eens flink van je af kan bijten als iets je niet bevalt van de anderen. De Jong kon het kennelijk beter met Hiltermann vinden en iemand vergeleek hun on derlinge driekamp dan ook met die van de piesidentskandida- ten, met De Jong en Hilter mann als runners-up (De Jong als de beste, met de grootste feitenkennis, Hiltermann met wat meer zwier) en Neuman als de derde man. waarmee overigens de vergelijking met Wallace, zoals u begrijpen zult, ook ophoudt. Hoe dan ook, het was vreemd en ietwat kaal, dat zij op er woensdagavond niet meer bij waren toen uiteindelijk de beslissing gevallen was. Nu ging „Scala" met de eer strij ken, en later deed ..Brandpunt' er indirect nog wat aan (Neu man in solo) en voorts via Willebrord Nieuwenhuis en ook via een lid van Black Panther, die, in Amsterdam aanwezig, op zeer bedachtzame wijze, voot iedereen begrijpelijk uitlegde wat de zwarte panter-mensen willen en niet willen. Het enige vermeldenswaardige was verder „wet-strijd", waarin leden van de Provinciale Staten van Limburg en Groningen aantoonden, dat hun wetsken- nis niet al te best is, en zelfs niet bestand is tegen het nor male gezonde verstand. De eni ge misser die ik als leek scoor de was by de vraag of het een misdrijf was als een automobi list op zyn voorhoofd wees om te kennen te geven dat de an dere automobilist gek was. Ik dacht van niet. maar het is wei zo. Verder waren er nog de twee enquête-vragen. Vindt u dat werklozen uitkering moeten krijgen ais zy weigeren hondierd kilometer verderop te gaan werken? De Groningers zeiden voor 77 procent ja, de Limbur gers voor 80 procent, het Ne derlandse volk voor slechts 39 procent. Andere vraag: vindt u het goed of fout als een rech ter rekening houdt met de maatschappelijke positie van een verdachte? Van de Gronin gers zei 56 procent goed, van de Limburgers 16 procent en van het volk 35 proeent. En dat was het dan. Ik vond deze tweede uitzen ding ook technisch, beter in elkaar zitten dan de eerste. Aan het begin moest trouwens worden toegegeven dat vorige keer twee vragen van een ver keerd antwoord waren voorzien. Buitenlandse arbeiders hebben evenveel recht op by stand in rechtszaken als Nederlandse arbeiders, en in veel gemeenten is het wél strafbaar om aan een hotel een valse naam op te ge ven. Twee van de tien vragen fout, dat is twintig procent, zo iets kan natuurlijk niet. N. 3. ADVERTENTIE „Ze heeft een grammofoon. Dus?" Een platenbon is altijd raak! Protest tegen vogelvangst Or ganisaties voor "vogelbescherming uit zes Europese landen, w.o. Neder land, hebben in een brief aan de in urn uc tu'iAJcut ran Belgische regering geprotesteerd te- de douanebeambte en de vluchteling i gen het feit. dat België als enige te dekken. land nog vogelvangst toelaat. ADVERTENTIE b i a ^•^inok zondags geopend) De Italiaanse filmster Elsa Martinelli verscheen zeer kort geknipt op een bijeenkomst van de Franse radio ter gelegenheid van de bekendmaking van de uit slagen van de Amerikaanse presi dentsverkiezingen. VOOR DONDERDAG 7 NOVEMBER Hilversum 1. 402 m. NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muz. in vrije tijd: koorzang en harmonie-ork. 18.30 Nws. en weerpr. 18.46 Actuali teiten. 19.05 Spektrumnws. uit de pro testants Chr. org. 19.20 Stereo: Muziek van het Leger des Hells (gr.). 19.35 Stereo: Lichte ork.mu». 20.00 Hoof den op hol: detective-hoorspel. 20120 Stereo: Steravond: gevar. progr. 21.35 Stereo: Lichte ork.muz. (gr.). 21.50 Kerkorgelconcert (opn.)moder ne muz. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22AQ Onvoorzien: licht gevar. muz .progr. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.16 Radiojourn. 18 20 Ultz. van de V.V.D. 18.30 Licht ork. en zangsol. 18.50 Gesproken brief. I "ge poezie tussen Belgische en Neder- 18.55 Voor de kleuters. 19.00 Knipper- landse gymnasiasten 15 00 Klein chan- ;oov alle weeeebruiker» i son- p-hansannrmrr i»~> progr. voor alle weggebruikers Nws. EKOR: 19.35 Kerk veraf licht 19.30 - i o.ou nci vera, en dichtbij. 19.40 Avondgebed. AVRO 20.05 Stereo: Resldentleork. en solist mod. muz. (plm. 21.15 Planorecital klaas. muz 21.30 Een veld ln Vlaan deren. 22.30 Nws. 22.40 Radiojournaal. 22.55 Ik hoor. Ik hoor wat U niet hoort: causerie met gr pl. 23.20 Klass. strijkkwartet (opn.). 23.55-24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 8 NOVEMBER Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badlnerie: klass. en mod. muz. (gr.). (7.30 Nws.; 7.32 Act.; 7.50 Overweging; 8.00 Nws.). 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvr. (9.00-910 Gym. voor de hulsvr.). 9.35 Waterst. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Stereo Aubadeklass. en mo derne muz. (gr.). 11.00 Nws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Med. 12.00 Van twaalf tot twee: gevar. progr. 12.22 Wij van het land; 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb.; 12.30 Nws.: 12.41 Act.; 13.00 Raden maar 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Musiësta: licht gevar. muz .pro gramma. (opn.) TROS: 15.00 Mensen als U en lk Profiel van een volk: Deel VI: Zigeuners. 15.30 Stereo: Proefdraaien: nieuwe lichte gr .platen met commentaar. 16.00 Nws. 16.02 Ma rinierskapel der Kon. Luchtmacht. 16.30 Boem!: Popshow. 17.15 Sportkompas. 17.45 Act. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Oclitendgvm. 7.20 Stereo: Lichte gr .muz. VPRO: 7.54 Deze dag. AVRO: 8.00 Nws. 8.11 Ra- Stereo: Lichte gr .muziek. ilinJ De groenteman). 8.50 Woor- deHJk vandaag de dag. NRU: 9.00 Voor kleine bezetting: Krallngs Vrou wenkoor en het Rijnmondkwintet mo derne muz. AVRO. 10.00 voor de kleu ters. 10.10 Arbeldsvit populair verz pl progr d 1.00-H.02 Nws). 11.30 Ste reo: Planorecital: mod. muz 11 55 Beursber. NRU: 12 00 Blik op de we reld: een lnf progr. 12.26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.29 Ultz. voor de land bouw. 12.39 Lichte gr muz. 12 49 Recht ^"«lecbt. pr. 13.00 Nws. VARA: 13.11 J Voor de middenstand, praat- Je 13.25 Klass. muz. (gr.). NRU: 14.10 roerlsmoeen veertiendaags progr. Teleac-Frans De tienduizend ste inschryving voor de teleac-cur sus Frans is gisteren genoteerd. Zy was van de heer P. Kraus. kunst schilder in Dordrecht. De heer Kraus zal worden uitgenodigd voor een culinair rendez-vous met de presentatoren en docenten van „En France avec Nicolas". met toeristische lnf. uit binnen- en buitenland. 14.30 Poëzie op punten: wedstrijd ln het voordragen van luch tige poëzie tussen Belgische en Neder landse gymnasiasten. 15 00 Klein chan son: chansonprogr. VPRO: 16.00 Nws. 16.02 Tliuls: progr voor thuiszittenden. 16.45 Wiener Festwochen 1968: De Wiener Svmphoniker: mod. en klass. muz. 17 40 Inf.: achtergronden en commentaar Hilversum 3. 240 m. en FM. VARA: 9.00 Nws. 9 02 Klink- klaar, zonder nonsens (10.00 Nws). NRU: 11.00 Nws. 11.03 Micro-notities. VPRO: 12.00 Nws 12.03 Agent 000. 13.00 Nws 13.03 Progr. met Hans Kemna 13.30 Help TROS: 14.00 Nws 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15 00 Nws. 15.03 Muziek- Boetiek. (16.00 Nws 17 00 Nws. 17.02 RadloJJournaal. 17.0518.00 Tussen 10 plus en 20 minprogr. voor de tie ners. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NTS/NOT: 11.00-11.50 Schooltelevi sie. NTS: 18.50 In kleur: De fabel tjeskrant. NTS: 19.00 Journ. VRPO: 19.06 Toontje, tekenfilm. 19.15 Concert voor Jonge mensen: Philh. ork. van New York: mod muz. NTS: 20 00 Jour naal en weeroverz. VPRO: 20f20 In terview met Nana Mouskourt 20.30 In kleur: Harlem Impressies: fllmrepor- tage. 20.55 Jenny: lledlesprogr. met Instr. begeleiding. 21.20 Onaantastbaar. TV-feuill. 22.05 Transls: Tour de chant van bekende buitenlandse artiesten. NTS" 22 40-22 45 Journ. 23 00-23 30 Te. leac: En France avec Nicolas (les 2). Nederland II NTS: 18.50 In kleur: De Fabeltjes krant NTS: 19.00 Journ 19.03 Scala, een lnf. progr. 20.00 Journ. VARA: 20.20 In kleur: Ironside. TV-feullle- ton. 21.10 De Jonge onderzoekers: ma gazine voor wetenschap ln wedstrijdver band. 21.20 Mies en scène. NTS: 22.20- 22.25 Journ. ADVERTENTIE „Ik weet niet waar hij van houdt" Een platenbon is altijd raak! v.a. f4,25

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 5