=)rie gemeenten een in waardering MATRASSEN LEDIKANTEN Leids lector Hemker kreeg Europese prijs Hij mocht z'n rijbewijs even halen ©JE S3 ui i Swift en Olympische wielerploeg in koetsjes door Leiden TIEN MILJOEN VOOR MERENDIJK Lijst van geslaagde doktersassistenten Mr. Melai hoogleraar Siilen voorkennis van burgemeester cy ^eiden huldigt rnirgemeester j HAARLEMMERSTRAA1 Voorstel bouw nieuwe centrale aangehouden Bazaar in het Kooikwartier St. Nicolaas in Leiden Ds. L. KIEVIT BEROEPEN 1 GOUDEN RING JUWELIER v.d. WATER Academische examens be —dag 5 NOVEMBER 1968 LEIDSCH DAGftLff» pagina 8 >pn 0 -| 0 u elf ADVERTENTIE Op de helft Drs. I. E. Batenburg, wnd. hoofd van hel Instituut hoofden van dienst, had uitgerekend, dat burgemeester Van der Willigen op 1 november j.l. precies op de helft was van zijn 'Leidse jaren' Vier-en-veertig maan den bent U in Leiden, waarop nog 44 maanden als Leids burgemeester kunnen volgen. Dan volgt voor u de pensioengerechtigde leeftijd. Drs. Batenburg, die er aan herin nerde, dat burgemeester Van der Willigen het samenwerken in zijn rede, waarmee hfj zijn ambt in Lei den aanvaardde centraal stelde, zei- de. dat hij dit volledig waar had ge maakt- U heeft, aldus spreker, een scherp kritische geest, een enorme werkkracht en weet in korte tijd tot cle problemen door te dringen. Nota ^LDEN Het „stadhuis" zal weinig, zo wel niets doen ïdefi daarin de burgemeester te kennen. Maar gisteravond °u,Joop van een openbare raadszitting plaatste het „stad- iart mr. G. C. van der Willigen voor een voldongen feit: de zaal liep vol met genodigden, voor wie inderhaast stoe- aoesten worden bijgezet. Zij waren allen gekomen om te geven aan een verder intiem gehouden huldiging van vaitns burgemeester, die 1 november het feit herdacht, dat prtig jaar geleden werd benoemd tot burgemeester van verkerk. ïrlffl grote verrassing van mr. er Willigen waren onder de igden ook afgevaardigden jn eerste gemeente en uit tweede standplaats Haar- srmeer. Verder vulden vrij- vuile hoofden van dienst de Jfcaal. Naast de zetel van de meester ivas een plaats in- 'T^id voor mevr. Van der Wil- ^Reddingius, die bij haar met een fraaie tuil stefen werd verrast. Ook de mpjer en de schoonzoon van a- jmeester Van der Willigen en deze door loco-burge- opjer Menken geleide samen- k" t bij. ^jheer K. F. de Bree, die als van de raad als eerste spre- woord voerde, merkte o.m het thans 3% jaar geleden N-i mr. Van der Willigen zijn in deed als eerste burger van de Pgl5jstad. In deze korte tijd heb- i., eij u, aldus spreker, leer en ken- [s een man, die naast zijn be- Ijke kwaliteiten grote belang- ee<g toont voor het wel en wee 9.lie stad en haar ingezetenen. U zich een mede-burger van de 10 bevolking. Waar het maar even 4 jioekt U die bevolking op- In idaffkerk bent U begonnen met de pagina te schrijven van uw krmeesterlijke carrière, in Haar- uuïrmeer volgden er meer .moge gegeven zijn om in Leiden 'ele pagina's aan uw „boek toe 4 jïgen". daf/houder Menken draaide deze i het protocol om en richtte zich e]ns de wethouders niet tot de "jneester, doch tot diens echtge- m« aangezien het juist de vrouw N i zulk een belangrijke rol speelt t i functie, welke haar man ver- dZij is het immers, die hem sti- en hem tot steun is. De wet- aWs hadden him geschenk ie- spreker bood deze avond een -daenk aan, vrijwel steeds in de van boeken geheel afgestemd feze toespraak, ook in de vrou- sfeer gehouden. diD De gemeente-secretaris, dr. J. v. d. Poel. die namens een tiental afde lingschefs ter secretarie het woord voerde, had op humoristische wijze een „ambtelijke nota" opgesteld, waarin werd voorgesteld de burge meester een dynamische figuur „een hem passend geschenk aan te bieden". Het geschenk was verborgen in een fraaie bloemenmand een PÜP De loco-burgemeester van Lekker - kerk en Haarlemermeer gingen ver volgens in op de plaats, welke mr. Van der Willigen in hun gemeente heeft ingenomen. Terwijl Lekkerkerk er prat op gaat, dat de bevolking van deze gemeente mr. Van der Wil ligen het langst in haar midden heeft gehad „bij ons heeft U het geleerd" zegt Haarlemmermeer, welke gemeente aanvankelijk met wraakgevoelens was vervuld, „hij heeft het ver gebracht". Ter genist stelling voegde de loco-burgemeester onmiddellijk toe, dat men thans geen enkele wrok tegenover Leiden koes tert. De heer K. F. de Bree biedt na mens de raad gelukwensen en ge schenken aan. (Foto LD/Holvast) lijke zelf ontworpen gelukwens zei, dat Lekkerkerk voor hem een goede leerschool was geweest, dat Haarlemmermeer hem veel ervaring had bijgebracht en dat hij in Leiden is geconfronteerd met tal van grote stadsproblemen, waarvan de oplos sing veelal in fiancieel opzicht zo moeilijk is. In Leiden, aldus de burgemseter, is alles even interessant als mooi, doch men mist in deze gemeente veel meer van wat er niet is, dan dat men oog heeft voor wat er wel is. Vooral de Leidse woningnood gaat hem daarbij zeer ter harte. Na dit dankwoord werden allen in de Burgerzaal in de gelegenheid ge steld om burgemeester Van der Wil ligen en zijn echtgenote geluk te wensen met dit zesde lustrum op be stuurlijk en representatief niveau. ADVERTENTIE Grote keuze - Lage prijzen Moeilijk Burgemeester. Van der Willigen, die in zijn dankwoord o m. opmerkte, dat hij in deze lustrumdagen van voor hem nimmer verwachte kanten veel hartelijkheid had ontvangen in Zuid-West stuurden 39 leerlingen van een klas hem ieder een persoon- LEIDEN Op voorstel van de heer Van Aken (PvdA), die daarbij de steun kreeg van de heer Ham <KVP>, heeft de raad gisteravond besloten om het voorstel, dat voorziet in de bouw van een elektrische centrale in de Barrepolder in Zoeterwoude aan te houden en eerst te behandelen in de zitting van 25 november. De heer Van Aken merkte o.m. op. dat vele leden dit voorstel gaarne eerst be sproken zagen in een op korte ter mijn' te houden informele bij eenkomst. Het College van B. en W. kon hiermee akkoord gaan. LEIDEN In het wijkgebouw Irene aan de Driftstraat (naast de Bethlehemkerk) wordt woensdag, donderdag en vrijdag een bazaar ge houden, waarvan de opbrengst is be- stemd om het wijkgebouw op te knappen. In de bovenzaal van het I wijkgebouw wordt een drink- en eet- j gelegenheid ingericht, terwijl in de benedenzalen textiel-, levensmidde len- en speelgoedstands de aandacht 1 vragen. Attracties zoals een grab- belton, touwtrekken en het raden van een poppenaam, zullen de echte bazaarsfeer compleet maken. LEIDEN De wielerploeg van zal morgenavond op grootse wijze ADVERTENTIE Rillerig? Pas dan op voor Neem direct de Leidse Swift-combinatie, die onlangs voor de derde achtereen volgende keer het Nederlands clubkampioenschap op de weg veroverde (een unieke prestatie), LEIDEN Met de Merenwijk, een woonwijk in de Broek en Simontjespolder, wil het college van B. en W. grote spoed betrachten. In plm. zes jaar denkt het college de plannen te verwezenlijken. Vooruitlopend op het plan heeft de raad gis- steravond een krediet van ruim tien miljoen gulden beschik baar gesteld voor de ontsluiting en het bouwrijp maken van de gronden. Van deze tien miljoen wordt in to taal f 8.812.000 uitgegeven aan het bouwrijpmaken en nog eens ruim één miljoen voor het treffen van tal van maatregelen waaronder het aanleg gen van verhardingen voor het ge deelte van de verlengde Sumatra- straat, de aanleg van een parkeer terrein nabij de Abraham Crijnssen- straat en de bouw van een vaste brug over de Slaaghsloot. Hoewel de raad unaniem akkoord ging, waren er nog wel enkele be denkingen. De heer Portheine (VVDj en na hem ook de heren De Wilde (KVP)Kret (Prot. Chr.) en Den Dubbelden (PvdA) maakten bezwa ren, dat dit krediet thans reeds wordt aangevraagd terwijl het bestem mingsplan van deze wijk de raad nog niet heeft gepasseerd. Via o.a. de Leidato en een welis waar goed verzorgde voorlichtingsbij- lage is het plan bij de burgerij reeds geïntroduceerd. De raad moet zijn fiat aan dit plan nog geven. De heer Den Dubbelden wenste boven dien de toezegging van het college, dat het krediet niet eerder wordt be schikbaar gesteld vooraleer de raad met het bestemmingsplan akkoord gaat: de heer Kret wenste de moge lijkheid open te laten tot een verdere detaillering van het plan. Spoed worden gehuldigd. Het viertal Gerben Karstens, Bart Zoet. Joop Zoetemelk en Jan Zoons wordt per koets door een deel van Lei den gevoerd, voorafgegaan door een muziekkorps en geflankeerd door renners van Swift. In de hul diging deelt voort de wegploeg, die in Mexica Stad Olympisch kampioen op de 100 km tijdrit werd: Fedor den Hertog. René Pijnen en Jan Krekels (Zoete melk behoorde, zoals bekend, eveneens tot deze formatie. Zij nemen plaats in een tweede rij tuig, waarin ook zitten coach Joop Middelink en de veelbespro ken soigneur Sjeng Collard. De stoet zet zich om kwart voor zeven in beweging bij de Vijf-Mei sporthal aan de Boshuizerlaan. De route die verder wordt gevolgd luidt: Vijf-Meilaan, Hoflaan, Wil lem Klooslaan, Da Costastraat, Haagweg, Noordeinde. Kort Ra penburg. Prinsessekade, daarna öf Blauwpcortsbrug - Steenstraat LEIDEN St. Nicolaas, die over enkele weken in ons land zal arri veren, brengt dinsdag 19 november een bezoek aan de Sleutelstad'. In de middaguren is er dan feest in de Stadsgehoorzaal. Bij de behandeling van het voor stel een krediet van f 606.097 be schikbaar te stellen voor de bouw van een rioolgemaal op een terrein van de Lammenschansweg vroeg de heer De Wilde (KVPi of deze bouw geen afbreuk doét aan de huidige bebouwing. Ook de heer Kret (Prot. Chr.) stelde een dergelijke vraag. Wethouder Piena bracht deze raads leden onder het oog, dat vrijwel het grootste deel van dit rioolgemaal on der de grondoppervlakte wordt aan gebracht. Voor de bovengrondse be bouwing zullen de esthetische eisen zeker in het oog worden gehouden. LEIDEN Voor de vijfde maal Benoemingen werd in Leiden het examen Dokters- c assistente afgenomen onder toezicht Tot de leden van de Comissie van van de Koninklijke Nederlandsche advies Woonruimtewet 1947 werden Maatschappij tot bevordering der in deze zitting 'herkozen dhr. L. Zit- Geneeskunst en voor de tweede maal man, B. Bakels. P. W. de la Riviere, ook onder toezicht van een Rijksge- B de Kier en mevr. C. A Kerling- committeerde. Alle kandidaten waren Simons, idem tot leden en plv. leden opgeleid door de Leidsche Onderwijs- van de Gem. Gasvoorziening Zuid- instellingen Holland de heren P. S. Harmsen en LEIDEN Ds. L. Kievit, her vormd predikant in Leiden, heeft een beroep ontvangen van de Her vormde Gemeente in Huizen (N.H.u rest. De Vergulden Turk of via Het is deze maand precies vier jaar Turfmarkt naar De Vergulden I geleden, dat ds. Kievit zijn intrede Turk. Om half acht begint in deed als Leids predikant, werkzaam laatstgenoemd restaurant een re- hn de hervormde wijkgemeente Ko- ceptie van de kampioenen. ningskerk. C. van Baaren (lid) en mevr. N. A. den Haan-Groen en de heer J. C. J. Lamibermont plv. lid) de heer A. Hilgeman werd benoemd tot ambte naar van de Burgelijke Stand. Op al deze vragen kon wethouder Piena de raad een bevrdigend ant woord geven. Inderdaad komt het be stemmingsplan eerst in december in de raad, doch daarop vooruitlopend komt het college van B. en W. met dit voorstel. B. en W. streven ernaar om met de verwezenlijking van het Merenwijkplan spoedig te beginnen. Gaat de raad akkoord, dan kunnen daarvoor thans reeds de financiële middelen worden gevonden. Hierover is reeds contact met G.S. opgenomen. Wethouder Piena gaf de raad de ver zekering, dat de kredieten niet eer der zullen worden verstrekt dan na dat de raad het bestemmingsplan heeft goedgekeurd. Er slaagden 124 kandidaten, t.w.: Mej. C. M. P. Aalders, Leiden; mej. H. M. Akkermans, Den Haag; mej. G. Ansink, Emmeloord; mej. C. .M Beemsterboer, Alkmaar; mej. E. A. W. M. Berntsen, Nijmegen; mej. N. A. Binnendijk, Gouda; mej. M. Y. K. Blitz, Utrecht; mej. D. E. G. M. Blom. Sassenheim; mej. A. Ph. Bongers, Mijnsheerenland; mej. M. A. Boog- mans. Leiden; mej. A. v. d. Bos. Hon- selerdijk; mej. J. Bosma, Hai'den- berg; mej. A. Brinkers, Zoetermeer; mej. J. Buitelaar, Dordrecht: mej. C. P. Bijl, Wassenaar; mej. C. M. Col- not, Bergen; mej. M. F. C. Crouzen, Weert; mej. H. M. v. Daalen. Den Haag; mej. I. I. M. P. Dobbelman, Nijmegen; mej. A E. Doornink, Lei den; mej. J. A. Eisses, Woerden; mej. C. Elbersen, Utrecht, mej. G. A. Bij K.B, is mr. A. L. Melai. weten schappelijk hoofdmedewerker bij de faculteit der rechtsgeleerdheid van de Leidse Universiteit, benoemd tot gewoon hoogleraar in het straf- en j C. strafprocesrecht. Hij is als zodanig i Eibertsen. Mijdrecht; mej. C. C. v. d. de opvolger vam prof. mr. J.M. van Ende, 's-Gravenzande; mej. J. E. v. Bemmelen, die na een hoogleraar- j Essen. Aalten; mej. J. J. M. Fassaert, schap van zevenendertig jaar op l! Hulst; mej. W. B M. Fleerkamp, september met emeritaat is gegaan. Badhoevedorp; mej. M. P. T. Flin- Onlangs maakten wij reeds melding trop, Gendt; mej. M J. de Frank, van deze op handen zijnde benoe- Voorburg; mej. M. P. Franken, ming. Heemstede; Mej. E. C. Gordijn, Was- LEIDEN Aan de Leidse lector in de biochemie van de hart- en vaatziekten, dr. H. C. Hemker, is de Prix Européen Ganassini toegekend. Dit is de eerste prijs voor de beantwoor ding van een prijsvraag, uitge schreven door de Fondazione Ganassini te Milaan, voor me dici in geheel Europa. Het be kroonde onderzoek betrof de ontdekking van een tot dus verre onbekende bloedstol- lingsfactor, die wellicht een belangrijke rol speelt bij de bestrijding van hart- en vaat ziekten. Het onderzoek, dat dooi- dr. Hem ker in samenwerking met prof. dr. E. A. Loeliger, Leids hoogleraar in de haemostase en trombose is ver richt, betreft de invloed van vitami ne K en vitamine-K-antagonisten op de biosynthese van stollingsfactoren. Het. onderzoek werd verricht met steun van de Stichting Scheikundig Onderzoek Nederland. De klinische waarde van de nieu we stollifigsfactor kan mede van be lang zijn voor de strijd tegen hart- en vaatziekten omdat de factor in te genstelling tot de eerder bekende niet de stolling bevordert maar deze juist remt. De prijstoekenning geschiedde door een jury bestaande uit de voor zitter van de medische faculteit van de Universiteit van Milaan en andere Europese specialisten. De prijs omvat een geldsbedrag en de publikatie van het bekroonde onderzoek. na' voor dame of heer u« 111 Haarlemmerstraat 181 !VS heeft hem. id; Ook met briljant. 3 I Altijd voordelig. ;o; 'sMaandags gesloten* „Er rijden in Nederland zoveel auto's rond met mankementen, dat zij een groot gevaar op de weg be tekenen. Het is onbegrijpelijk, dat mén met dergelijke vehikels, vaak zelfs zon dei- rijbewijs en WA-verze kering. de weg op durft te gaan". Dat riep gisteren de officier van justitie bij het Leidse Kantongerecht, mr. Th. J. de Wit uit in de zaak tegen een 40-jarige grondwerker uit Leiden. Verdachte reed destijds zon der rijbewijs en WA-ver zekering in een auto, die tal van gebreken ver toonde. De grondwerker was één van de vele verdachten, die voor de plaats vervangend-kantonrechter, mr. J. C. de Vroom terecht stonden, omdat zij al dan ndet in het bezit van een rij bewijs of verzekering, met een auto wrak de weg op waren gegaan. De grondwerker verklaarde, dat de auto voor de sloop bestemd was en dat hij er net mee op weg naar huis was toe nhij werd aangehouden De officier hechtte weinig geloof aan verdaohtes bewering. Hij eiste voor het rijden met een voor de sloop bestemde wagen een totale geldboete van f 220 subs. 44 dagen en voor het rijden zonder rijbewijs en WA-verzekering twee geldboeten van resp. f 100 en f 100 subs. 40 da gen. alsmede een voorwaardelijke hechtenissöraf voor de tijd van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar. Verdachte vroeg uiterste clementie, omdat hij wegens ziekte in finan ciële moeilijkheden verkeerde. De plv. kantonrechter vonniste met een iotale boete van f335 subs 67 dagen. De voorwaardelijke hech- tenisstraf liet hij ditmaal nog ach terwege. Een 24-jarige .asser uit Leiden kreeg niet minder dan vijf proces sen-verbaal, toen hij met zijn in zeer slechte staat van onderhoud verke rende auto werd aangehouden. Ook hij had nooh rijbewijs noch verzeke ring. „Ik reed er pas twee dagen mee en kooht de wagen met de bedoeling 'm geheel en al op te knappen" al dus probeerde de lasser. Hij had in middels zijn rijbewijs gekregen en vond dit ook een punt in zijn voor deel. Toen de plv. kantonrechter hem vroeg het pas verworven rijbewijs te tonen, kon verdachte dat niet. Hij had het thuis laten liggen, maar kon het wel even gaan halen. De plv. kantonrechter stemde hierin toe en schorste de zaak voor een half uur. Voor de Leidse balie OSörÖ^3SOr<®Q§C^^ Nadat verdachte zün rybewijs had overgelegd, eiste de officier voor het rijden zonder rijbewijs slechts f25 subs. 5 dagen. Voor het rijden zonder verzekering eiste hij zowel een geld boete van f 150 subs. 30 dagen als twee weken voorwaardelijke hechle- nisstraf met een proeftijd van 2 jaar en wat de gebreken aan de auto be- I treft een totale boete van f235 subs. 47 dagen. Ook de lasser verkeerde, zo ver klaarde hij, in financiële moeilijk heden. De plv. kantonrechter liet het daarom bij een totale boete van f 275 subs. 55 dagen, maar bepaalde in zijn vonniswijzing wel, dat het in beslag genomen voertuig yan rijks wege zal worden vernietigd. Voorts liet hij de voorwaardelijke hechte- nisstraf nog achterwege. Toen een 21-jarige schilder uit Leiden 's nachts met zijn auto de Zijlpoort aan de verkeerde kant voorbij reed, werd hij op heterdaad betrapt door twee patrouillerende politie-agenten. De auto bleek een waslijst van gebreken te vertonen. Verdachte verklaarde niet van plan te zijn geweest om er mee te blij ven rijden, want de wagen was voor de sloop bedoeld. Hij reed ermee, omdat hij vlug ergens naar toe moest. Ook zijn excuus vond echter bij het, rechtscollege geen weerklank. De officier eiste twee geldboeten van resp. f 100 en f 40 subs. 28 da gen, een voorwaardelijke ontzegging van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden met een I proeftijd van 2 jaar en de vernie tiging van rijkswege van het in be- slag genomen vehikel. De plv. kantonrechter zag geen reden tot enige clementie en von- niste geheel conform. Voor een afwisseling op het „wakken-menu" zorgde een 55-ja- rige inwoonster van Oud Ade. Zij mocht even de auto van haar man besturen en reed prompt tegen een brugleuning. Na de botsing ging verdachte die geen enkele rijbe voegdheid bezat er ijlings van door. Zij kon later via het ken t eken- nummer worden achterhaald De officier eiste een boete van f75 subs. 15 dagen voor de botsing en voor het rijden zonder rijbe voegdheid f 100 subs. 20 dagen. Wel wat veel vond verdachte. Zij had immers al f 700 schade moeten betalen. De plv. kantonrechter vonniste 1 echter geheel conform de eis. senaar; mej. J de Groot. Den Haagt mej. J. E. de Groot. Purmerend; mej. M. L. v. Hardenbroek Ammerstoi, Leiden; mej. M. A. van Hattum, Rijs wijk ZH; mej. G. den Heeten, Gou da; mej. J. v. Hekke, Rotterdam; mej, L. E. v. Heiten, Voorburg; mej. C. C. Hilgersom, Voorburg; mej. H. M. v. d. Heuvel. Culemborg; mej. W. Cl Hofland, Den Haag. Mej. L. J. S. Holleman, Ooltgens- plaat; mej. M. J. de Hoop, Vriezen- veen; mej. M. Horeman, Haarlem^ mej. L. H. Horz, Oegstgeest; mej. A. Huis. Purmer; mej. C. Hulsmann, Voorburg; mej. A. Idsinga. Midlum* mej. E. A. M. Jansen, Rijen,; mej» A. de Jong, Den Haag; mej. G. Jongh Visscher, Amsterdam; mej. G. G. M» Kaak. Woerden, mej. M. A. M. Kaan dorp. Burgerbrug, mej. C. M. Ka merbeek. Rotterdam; mej. H. J. Kempkes, Gouda; mej. L. r. d. Kerk. Woerden; mej. M. J. de Klerk, Den Haag; mej. W. J. M. Klok, Sant poort; mej. E. M. Kloosterman, Den Helder, mej. H. C. Koffeman, Zwam- merdam; mej. C. A. de Kok Krim pen a.d. IJssel; mej. A. T. A. M. Könst. Heemskerk; mej. G. C. M» Koot. Gouda; mej. M. Krabbendam, Vooi'burg; mej. C. Krens, Den Haag: mej. D, M. A. Laagland; mej. E. C. Laarhoven, Utrecht; mej. D. Lam- merts van Bueren, Maastricht; mej, E. H. M. Margés, Voorburg: mej, M. P. T. Meltzer, Aerdenhout; mei S. W. M. Meijer. Delft; mej. J. G» Miedema, Leiden; mevr. A. M. H, Müller-Krol, Vreeland; mej. P. T, van Muijlwijk, Den Haag; mej. W. L» van Muijlwijk, Den Haag: mej. E. Nebbeling, Utrecht; mej. E. M. Nij- pels, Den Helder; mej. Y. van Om men, Alphen a. d. Rijn; mej. G. E. Oxener, Wassenaar; mej. N. E. Piaz za, Hilversum; mej. C. W. C. v. d» Pol, Utrecht; mej. A. E. J. Raaff, Oegstgeest; mej. T. J. Reijneveld, Nieuwveen; mej. A. Riihrwiem, Lei den; mej. A. Schouten, Marken; mei M. J. J. Schretlen, Voorburg; mej. J» Schroten, Leiden; mej. C. A. Sliep, Delft; mej. J. G. Slingerland, Gouda; mej. M. J. Th. Slingerland, Sassen heim; mej. L. L. Spans, Utrecht; mej. M. A. v. d. Sprong. Gouda; mei E. W. H. van Spijk. Groenekan;* mei M. B. ter Steeg, Dinxperlo; mej. M, Steen, Ommen,; mej. D. A. H. Ta- nis, Breda; mej. J. van Tienen, Har derwijk; mej. W. G. van Tol. Valken burg Z-H; mej. A. J. Vader. Oegst geest; mej. G. J. E. v. d. Veer, Den Haag; mevr. P. M. v. d. Velden-Kla- verkamp. Alphen a. d. Rijn; mej. C. Verboon, Voorschoten mej. J. Verboon, Katwijk aan Zee", mej. H. Verhagen, Rijswijk ZH* mej. C. Verloop. Noordwijk; mej. C» Visser, Rotterdam; mej. J. G. Vis ser, Ridderkerk; mej. G. Voerman, Gouda; mej. F. J. Volbeda, Leiden? mej. J. de Vos, Ooltgensplaat; mei A. de Vries, Slootdorp; mej. H. H. Vrugteman, Broekheurne; mej. A, T. Wennekes, Arnhem; mej. C. L. van Westenbrugge. Rotterdam: mej, W. Wind, Alphen a. d. Rijn; mej. M. J. H. Wijnings, Eindhoven; mej. H, M. van Zetten, Echteld; mej. T. van der Zouwen, Den Haag; mej. D. J. A. Zwiers, Deventer; mej. M. C, Touwslager, Vreeswijk. Er werden 38 kandidaten afgewe zen, terwijl het examen met 3 kandi daten wordt voortgezet. Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor de volgende examens: kandidaats geschiedenis mej. M. H. Spanjaard (Den Haag»; kandidaats Ned. Recht: Mevr. W. van Bochardt- de Nie (Voorschoten), de heren J.C. A. Bijlloos (Leiden) en W.v.Es (Lei den), mej. H Leendertse (Leiden) en de heren P. Ruitinga (Leiden.) en G. E. M. Willems (Leiden) Kandidaats notariële studierich ting de heer D, Erdbrink (.Leiden),

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3