Schandaal om Agnew Xpelair Markovic door kogel gedood PONTIAC Sojoez-3 in andere baan 0111 de aarde AJA BESCHULDIGINGEN YORK 59.90 Kiesinger leidt onderzoek naar spionagezaak Tweede sectie onthult: 40 jaar op toneel OMLOOPPERIODE: 83 MINUTEN Voorstel - Harmsen Studiebeurzen demonstranten intrekken Socialisten in Italië nog lang niet in coalitie Zware straffen voor Oostduitse Pro-Doebtsek demonstranten MET EEN ENKEL WOORD I Russel-tribunaal Apollo-8 BELGISCHE KOFFIEFILTERS OP KUST GROOT BRITTANNIE beschuldigt ook Russische leiders PAGINA 1 DINSDAG 29 OKTOBER ljq J.UM. +X±TM.^J^> ADVERTENTIE ApW<!.' Xpelair voor NEW YORK (AP, Reuter) In de campagne voor het presi dentschap van de Verenigde Staten, die tot nu toe vrijwel zon der incidenten is verlopen, is sinds gisteren het eerste werke lijke schandaal-element geslopen. Een week voor de presidentsverkiezingen beging de Republikeinse kandidaat Nixon de grote jout tijdens een televisiedebat met journa listen het gezaghebbende Amerikaanse blad de „New York Times" aan te vallen over een hoofdartikel, waarin Nixons vicepresident- schapskandidaat Spiro Agnew beschuldigd werd van zwendel en corruptie. Volgens het blad zou Agnew in 1965 een stuk land hebben gekocht dat ln aanmerking kon komen voor de aan leg van een brug over een baai. In 1966 werd Agnew gouverneur van de staat Maryland. In die functie heeft hy zijn goedkeuring gehecht dat het betreffende stuk land de aanlooproute BONN (AP) De Westduitse mi nister-president Kiesinger en de mi nister van Buitenlandse Zaken. Brandt, zullen zich persoonlijk be lasten met een ingrijpend onderzoek naar de Westduitse veiligheidsdien sten als gevolg van de huidige vrees voor spionage, aldus werd hier van daag bekend gemaakt. De woordvoerder voor de rege ring. Ahlers. zei dat de twee leiders ..zo spoedig mogelijk hun onderzoek zullen instellen om na te gaan of het ontbreekt aan coördinatie tussen de veiligheidsorganen". Kiesinger is op het ogenblik in Spanje. Het onderzoek op topniveau is een bewijs van de diepe bezorgdheid in Duitsland en andere NAVO-landen in verband met de golf arrestaties, zelfmoorden, geheimzinnige sterfge vallen en verdwijningen onder mili taire- en regeringsfunctionarissen in de afgelopen maand. I werd van de brug. De zaak kwam in de publiciteit en de sterk bekritiseer- de Agnew zag zich genoodzaakt het stuk land te verkopen voor dezelfde prijs waarvoor hij het had gekocht. Politiek Nixon noemde deze beschuldiging „het laagste soort schandaalpolitiek dat een groot dagblad mogelijkerwijs I kan bedrijven". "HU zei herroeping te zullen eisen van het hoofdartikel. De „New York Times" heeft echter terug geslagen. In de editie van gisteren wordt de letterlijke tekst van de ge wraakte passages herhaald. In een commentaar op de uitlatingen van Nixon schrijft het blad dat deze bc- toogd heeft dat de beschuldigingen 1 ..vuns" waren. Inderdaad, aldus, de .New York Times", dateren de mees te van de aangeroerde zaken uit de tijd voor de presidentscampagne, maar daarom zijn zij nog niet minder geldig, niet minder ter zake ten aan zien van een beoordeling van de ge schiktheid van de heer Agnew om vice-president van de Verenigde Sta- ten te worden. In zijn vernietigende veroordeling van onze beschuldigingen was de heer Nixon zo weinig precies dat de hou ding van Agnew onjuist geacht moet worden. Blok Het ziet er naar uit dat Agnew zo langzamerhand de blok aan het been van Nixon gaat worden. De Republi keinse presidentsschapskandidaat koos de gouverneur van Maryland om de conservatieve stemmen die deze ongetwijfeld zou inbrengen. Uit de opinie-peilingen naar de populariteit van de vice-presidentschapskandidaat komt Agnew steeds als de mindere naar voren van de ..running mate" van Humphrey senator Muskie. Mus- kie zowel' als Agnew zyn nakomelin gen van niet-Westeuropese immi granten. hetgeen in de VS nog steeds Agnew (links) met Nixon. iets betekent. Muskies voorouders woonden in Polen en Agnews voor ouders in Griekenland. Agnew heeft zich de laatste tyd voortdurend ge distantieerd van de minderheden hetgeen hem v.eel populariteit onder deze groepen moet hebben gekost. De aanvallen van de „New York Times", I die overigens de Democraat Hum- phrey steunt, zou wel eens de be- I slissende slag kunnen geven aan de populariteit van Agnew. Nixon kan zich iets dergelijks juist om de kleine voorsprong die hij bezit niet veroor loven. PARIJS «Reuter» De lijfwacht en stand-in van de Franse filmster Alain Delon, wiens lijk enige tijd geleden in een zak op de vuilnisbelt bij Parijs is gevonden, blijkt niet om het leven te zijn gebracht door een slag met een stomp voorwerp, maar door een kogel. Deze sensationele wending in de tot dusverre nog mysterieuze moordzaak-Markovic is aan het licht gekomen bij de tweede sectie op het vorige week opgegraven lijk. Het is onbegrijpelijk dat de kogel in het hoofd van Markovic bij de eerste sec tie volledig „over het hoofd" is gezien. Toen op 1 oktober het stoffelijk overschot van Markovic 131) werd ge vonden. zijn Alain Delon en zijn vrouw Nathalie langdurig door de po litie ondervraagd, zonder dat er veel licht in de zaak werd gebracht. Mar kovic was niet alleen de stand-in en lijfwacht van de filmster, maar even eens een soort huisvriend. Hij is ook het laatst levend in het huis van De lon gezien. Toch hoeft de moordenaar van Markovic niet persé in de kring van intimi van de Franse filmster te wor den gezocht, want de Joegoslaaf Mar kovic. die illegaal Frankrijk binnen kwam. is betrokken geweest bij tal van duistere zaakjes en hij was voor de politie zeker geen onbekende. Nu gebleken is dat Markovic door zUn hoofd is geschoten, zyn vermoe delijk nieuwe verhoren noodzakelijk. DEN HAAG Op 14 november zal In de Haagse Koninklijke Schouwburg na afloop van een voorstelling van „Veertig karaat" de actrice Georgette Hagedoorn worden gehuldigd naar aanleiding van haar 40-jarig toneel jubileum. Op 29 september was het precies 40 jaar geleden, dat. zij debuteerde. Toen werd zij al door Joris Diels na mens directie en collega's van de Haagse Comedie in besloten kring gelukgewenst. Vele vrienden en be wonderaars van de populaire toneel speelster. chansoniere en cabare tière, wensen ook in de gelegenheid gesteld te worden de jubilaresse hun hulde te betuigen. De directie van de Haagse Come die geeft aan die wens graag gehoor. Een aanknopingspunt voor de viering van dit 40-jarig jubileum vond men in het succesrijke blijspel „Veertig karaat", dat donderdagavond 14 no vember zijn 65ste voorstelling bij de Haagse Comedie beleeft, en waarin Georgette Hagedoorn excelleert ln een rol in een voor haar grote komi sche capaciteiten typerend genre. ADVERTENTIE MOSKOU/WASHINGTON (ANP) Het onbemande Russische ruimteschip Sojoez-2 is gisteren, zoals bekend, in de Sowjet-Unie geland, maar de Sojoez-3, met kosmonaut Georgi Beregowoi aan boord, draait nog altijd zijn rondjes om de aarde. Gisteren begon Beregowoi zijn dag in de ruimte met 25 minuten gymnas tiek, gevolgd door een ontbijt. Hij zij dat hij zich goed voelde en dat de Sojoez-3 normaal functioneer- de In de loop van de dag bracht de Rus het ruimteschip in een andere baan om de aarde Zijn omlooppe riode is nu 88.8 mmuten. de groot- 1 ste afstand tot de aarde is 244 km l en de kleinste 199 km. De baanhoek is nu 51.7 graden. De ruimtevaarder heeft hiermee de zonnebatterijen op I de zon gericht en zijn ruimteschip I gestabiliseerd. Deze manoeuvre werd tijdens de 36ste omwenteling om de aarde uitgevoerd. Tijdens de 33ste omwenteling, aldus Tass. heeft Be regowoi drie bosbranden waargeno men en zag hij duidelijk een storm bij de evenaar. De geleerde Boris Petrov schreef gisteren in de Prawda dat het doel van de huidige experimenten is de entermethoden, van essentieel belang voor de bouw van ruimtestations, verder te verbeteren Kolonel Bere gowoi heeft zijn ruimtevaartuig tweemaal dicht in de buurt van de vrijdag gelanceerde onbemande So joez-2 gebracht, zonder eraan vast te maken. Dr. Petrow wees op hei belang van om de aarde cirkelende zware ruimteplatforms voor de ver dere verkenning van het heelal. Deze zijn noodzakelijk voor de op lossing van vele wetenschappelijke problemen, voor medische en biolo gische experimenten en ook voor het ondernemen van vluchten naar an dere planeten, zei hij. nen, zo deelde directeur A. I. Tho mas Paine gisteren mee. De Apollo-8 zal 1) tot tien maal toe rond de maan cirkelen, of 2) eenmaal om de maan vliegen en dan direct terugkeren, of 31 in een baan om de aarde gaan, waarbij de grootste afstand 7.500 km of meer zal zijn. Voordat een besluit wordt geno men zullen ,de risico's en de moge lijke resultaten" zorgvuldig tegen elkaar worden afgewogen. Daaron der valt een tot in de finesses na gaan van het ruimteschip dat aï op Kaap Kennedy klaar staat, de nog nodige gesimuleerde maanvlucht en het controleren van de werking van de 108 meter hoge Saturnus-5, die bij de jongste onbemande vlucht in april gevaarlijke slingeringen ver toonde DEN HAAG (GPD) Naar aan leiding van de recen te studentenon- lusten in Amsterdam heeft het Tweede Kamer-lid E. J. Harmsen (Boerenpartij-Groep Harmsen) de ministers van Binnenlandse Zaken en van Onderwijs en Wetenschappen 1 gevraagd de studiebeurzen in te trekken van de studenten, die aan de onlusten hebben meegedaan. De heer Harmsen vindt, dat tegen de onruststokers streng moet worden opgetreden omdat, de burgers be- schermd moeten worden tegen over last. omdat de betogers tegen bin nenlandse aangelegenheden in Me xico ageren en zelf terreur uitoefe nen in eigen land en ook omdat zy de naam van goedwillende studenten in diskrediet brengen. Hij acht het intrekken van de studiebeurzen ge rechtvaardigd. omdat de demon stranten volgens hem geen verant- j woordelijkheid kennen en misbruik maken van de bevoorrechte positie, die zy hebben verkregen door ge- j meenschapsgeld. ROME (AFP/DPA) Het con gres van de Italiaanse Socialistische Party is gisteravond geëindigd in een sfeer van verwarring en tumult. De afgevaardigden slaagden er niei j in het eens te worden over de voor- I waarden voor een terugkeer tot een I nieuwe coalitie in een centrum links-regering met de christen-de mocraten en de republikeinen. De kwestie is overgelaten aan het nieuwe centrale p?.rtijcomité, dat binnenkort vergadert. Hierin heeft voorzitter Nenni, die op het congres vergeefs probeeerde de verschillende stromingen tot elkaar te brengen met 64 aanhangers 21 van de groep-Tanassi en 43 van de groep- Nenni - een meerderheid. Op de slotdag kwam het enkele j malen tot stormachtige tonelen, die een aanduiding waren van de binnen de partij heersende spanningen, toen fluitconcerten en afkeurende kreten klonken en verscheidene af gevaardigden met elkaar op de vuist gingen. BERLIJN (AP) Zeven Oost duitse jongelui zijn veroordeeld tot gevangenisstraffen wegens betogin gen tegen de invasie In Tsjecho- Slowakije. Thomas Brasch, de 23-Jarige oude zoon van de Oostduitse minister van Cultuur Horst Brasch, werd tot 27 maanden veroordeeld. Frank en Flo- rian Havemann, twee zoons van de geleerde Robert Havemann. werden resp. tot 18 en 14 maanden gevan genisstraf veroordeeld. Erika-Dorothea Berthodl. de 18- jarige oude dochter van de onder directeur van het Leninistisch-mar- vistisch instituut van het centrale comité van de Oostduitse commu nistische partij, werd tot 22 maan den veroordeeld. Verder werden veroordeeld Rosi'a Hunzinger (27 maanden), Hans Jür- gen Utzjereit (15 maanden) en San dra Weigl (24 maanden). Volgens Westduitse persberichten is Sandra Weigl een bloedverwante van de we duwe van de overleden toneelschrij ver Berthold Ba-echt De twee jongens Havemann en Utzgereit hadden, volgens de Oost- duitsers „gebouwen besmeurd met leuzen". Profa Havemann, die in 1964 geschorst is ais professor van de Humboldt Universiteit en de volkszanger en dichter eveneens een communist, Wolf Biermann, hadden systematisch geïnspireerd tot hun anti-socialistische houding, aldus de Oostduitse autoriteiten. Holiday Inn. Modeshow Sporthu Wilms Floet 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) ting Bouwfonds Ned. Gem. 7-" vur n> middag. Stadsgehoorzaal K. en o Hoofdstad operette met „Die Csardasfüffctin" a nam. Stadsgehoorzaal (Foyer) N.C.R.V mon de Waard over Roemenië kleürtj films) 8 uur nam. Rijksmuseum van Oudheden ker dhr. P. J. Felder en C. Radem» kers over „De opgraving van een p.t historische vuursteenmijn ln RUckhó- 8 uur nam. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zendln Spr dhr. J. P. H. Zijlstra. 8 uur WOENSDAG Leldse Volkshuls Middagfeest kind# boekenweek 2.30 uur nam. Leidse Volkshuls Avondfeest kind» boekenweek 7.30 uur nam. Schouwburg K. en O Blijspel h lk dan" van Annie M. G. Schmid uur nam. Oegstgeest (Gemeentecentrum) v# koopdag Handwerkclub Vrijz. Her 11 uur voorni. -12.30 nam., 2-5.30 nam. en 7-8.30 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur m slcale raadsvrouw 4-6 uur nam. Kleine Burcht Openbar* bijeenkom P. v. d. A. 8 uur nam. Gebouw Chr. Soc. Belangen. Vros wenbond C.N.V. Spr. dhr. Kooy ot begraven of cremeren. 8 uur nam DONDERDAG Aula Louise de Coligny-school (Kt gerstr.„Ende dlspereert niet" op ningsavond voor kl. 3 t.e.m. 6. 8 u nam. Stationsweg 41 Verg. Kamer Koophandel en Fabrieken voor Ril land Spr. prof. dr. P. G. Fohr afvalwaterzuivering 2.30 uur nam Microtheater (Vestestr.) Impertu met „Vuile handen" 8 uur nam. Stadsgehoorzaal L.O.I. Symposia over schriftelijk onderwijs 10.30 ii voorm. Lutherse Kerk. Herdenkingsdienst 3 Jarig bestaan kerkgebouw 7.30 uur middag. Leldse Volkshuis. Leidse Commla voor Internationale Samenwerkli Spr. mevr. E. Posthumus Meyi Krantz over „De vrouw ln trop'is Afrika". 2.15 uur nam. Ant. Clubhuls: Voorlichting over B T W. voor midden- en klelnbedr 8 uur nam. Oude Vest 13 Evang. chrlsteng* „Ecclesia" 8 uur nam Konlngskerk Rullclub 7.30-10 nam. Aula Louise de Colignyschool i K gerstraat) „Ende dlspereert niet" Oj nlngeavond kl. 1 en 2 8 uur nam Doelenkazerne Afscheidsreceptie E. Moens 4-6 uur nam. 'd d Microtheater Vestestraat) Imperii] g' met „Vuile handen" 8 uur nam. ADVERTENTIE het meest verkochte merkhorloge in nederland SWISS MADS •an keurig strek ma Haf *a*alle«|a rond. duidelijk afleatbaar. model, slank dat U «ver twintig Jaar da rand la an sear modieus nog mooi vindt mot diamant gasnadsn. In duurzaam doublé solid# gouden kast goud mat stalan bodem r I».- r ist.- 1».- Pas na uitgebreid onderzoek zal de NASA, in de week na 10 novem ber. besluiten of de „Apolïo-8" een reis om de maan zal gaan maken Voor de voorlopig op 20 december vastgestelde start, waarbij voor de I eerste maal de „Saturnus-5" een be- j m&nd ruimteschip omhoog zal bren gen. bestaan drie verschillende plan- DOVER (AP) Belgische functionarissen hebben hun veront schuldigingen aangeboden voor de plastic koffiefilters, waarmee het strand bij Kingsdown is bezaaid. De dorpsbewoners eisen schadever goeding van België. Over een breedte van vijf km zijn duizenden groene koffiefilters aangespoeld, welke afkomstig blijken te zijn van de Belgische ka naalboten naar Dover. De gebruikte filters toerden in zee geworpen en zij zijn bij vloed te Kingsdoton. tussen Dover en Deal, aangespoeld. De Belgische staatsrederij heeft haar verontschuldigingen aan. geboden en beloofd dat de gebruikte koffiefilters voortaan op land gestort zullen worden. Maar een delegatie van het dorp, dat duizend inwoners telt, heeft de streekraad van Dover gevraagd het strand schoon te maken en de rekening aan de Belgische regering te sturen. Zij wees erop dat de reeds in zee geworpen filters nog wekenlang zullen blijven aanspoe len. Het is nog niet bekend of de raad op het verzoek zal ingaan. BINNENLAND Caravan-RAI De tentoonstelling Caravan RAI '69 wordt van vrydag 24 januari tot en met zondag 2 fe bruari gehouden in het nieuwe RAI- gebouw in Amsterdam. Deze expositie (de vyfde in de reeks) omvat sta- en toercaravans. vouwwagens, kampeer auto's, bagage-aanhangwagens, als mede een uitgebreid assortiment on derdelen en toebehoren. Aansprakeiykheid kernenergie Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de wet, waarin regelen worden gegeven in zake de wetteiyke aansprakelijkheid op het gebied van de kernenergie. Voorgesteld wordt de wettelijke aan sprakelijkheid van de exploitant van een in Nederland gelegen kerninstal latie uit te breiden tot het grondge bied van de bondsrepubliek Duitsland, België, Luxemburg en Frankrijk. In regenput verdronken Gister middag is de 21i-jarige Wim Tolle- man uit Hoedekenskerke in een re genput gevallen en verdronken. Een dokter heeft nog getracht de levens geesten op te wekken, doch dit mocht niet meer baten. Chemische fabriek in Bqtlek De Koninklijke Zout-Organon N.V. heeft besloten tot de bouw van een vinyl- chloride monomeerfabriek met een produktiecapaciteit van ca. 300.000 ton per jaar in het Botlekgebied. Deze eenheid zal tot de grootste in haar soort behoren. Het Is een project van de Koninklijke Nederlandsche Zout- industrie, die deel uitmaakt van KZO. De investering zal ongeveer honderd miljoen gulden bedragen. Eend weer spijkerloos De Oos- terender eend is bevrijd van de spU- ker door zijn kop. De heer A. Steven- ga uit Oosterend zag dezer dagen de vogel in zijn tuin zitten. Hy trok zijn jasje uit en gooide dat over de eend. Het dier wist zo snel niet wat er aan de hand was en werd gegrepen. De heer Stevenga trok aan de spyker, die zich vry gemakkelijk liet ver- wyderen. Toen hy de eend daarna los liet maakte de woerd dat hy weg kwam. BUITENLAND Mandy Rice Davies heeft dochter Mandy Rice-Davies, die betrokken was by het Profumo schandaal dat Engeland in 1963 op stelten zette, heeft zondagavond haar eerste kind gekregen. Moeder en dochter, die 4 pond weegt, maken het goed. Mandy (23) is twee jaar geleden getrouwd met een vroegere Stewart by de Israë lische luchtvaartmaatschappy El Al, Rafi Shauli. Nieuwe regering in Syrië Presi dent Atassi van Syrië heeft een nieu we regering gevormd waarvan hy- zelf de premier is. Minister van Bui tenlandse Zaken is Eid Atsjawi, mi nister van Binnenlandse Zaken Mo- i hammed Rahab Tawil en van De- I fensie generaal Hafez Assad. PARIJS (Reuter) Dertien leden van het internationale tribunaal voor oorlogmisdaden hebben de Sow- Jet-Unie beschuldigd van agressie tegen Tsjecho-Slowakije en terug trekking van de Russische troepen uit dat land geëist. De leden, onder wie de Britse filo soof Bertrand Russell en de Franse schrijver Jean-Paul Sartre, vergelij ken in hun verklaring, die ter ge legenheid van de 50ste verjaardag van de Tsjechoslowaakse onafhan kelijkheid Ls uitgegeven, de toestand in dat land met die in Vietnam „De een «Hanoi) vecht tegen het wereld-imperialisme. de ander (Praag) voor volledige ontwikkeling van de echte socialistische democra tische vervulling" Het tribunaal heeft in mei vorig jaar in Stock holm de V.S. beschuldigd van wreedheden in Vietnam. De V.S maken zich daar schuldig aan agres sie met medeplichtigheid van Aus tralië, Nieuw-Zeeland en Zuid Ko rea. stond in de verkaring die toen werd uitgegeven. MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Toneel groep Centrum met „De Smoeshaan" van Plautus. Dlllgentia, 20.15 uur: Joseph Schus ter speelt cellowerken van romantici. DINSDAG Kon. Schouwburg. 20.16 uur: Neder landse Comedie mét Haagse première „De Revisor" van Gogol. Diligentia. 20.00 uur: Voor serie B der Ver. voor Kamermuziek speelt het Quartetto Itallano. Kursaal, 20.00 uur: Jeugd concert te geven door het Residentie-Orkest o.l.v. Hanplero Taverna. WOENSDAG Diligentia, 14.15 uur: Toneelgroep Arena met „Ploeft". Frank Kooman. 14.30 uur: Poppen theater voor de Jeugd met ..Sophonfj- nus. het wijze konyn Guldo van Deth. 14.30 uur: Poppen theater voor de Jeugd met ..De gouden hand". Dlllgentia. 20.15 uur: De Turkse cem- baliste Ayse Ekst. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie orkest o.l.v. Gianpiero Taverna. DONDERDAG Frank Kooman, 14.30 uur: Poppen theater voor de Jeugd met „Manus. de vogelverschrikker". Circustheater, 20.00 uur: De Neder landse Operastichting met première van Al ban Bergs „Wozzeck". Diligentia. 20.15 uur: Het Nederlands WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 nur Amsterdam De Bilt Deelen Lelde Eindhoven Pen Helder Luchth. R'dam weerlicht Twer.te licht bew Vllssingen regenbul Zuid-Limburg zwaar bew. licht bew. licht bew. geh. bew. regen licht bew. licht bew. Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Frankfort Genéve Grenoble Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Miinchen Nice Oslo Parijs Rome Wenen Zurich onbewolkt zwaar bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. regen regen regen zwaar bew. zwaar bew. mist mist licht bew. geh. bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. regen licht bew. half bew. half bew. zwaar bew. a V 2 3 ÖD3 3 a £2 2 1 s s 14 10 9 15 12 4 15 11 9 14 11 5 17 12 7 14 12 5 16 12 8 15 11 7 15 12 7 17 12 4 13 7 0.5 14 0.2 22 14 0 16 5 0 11 5 0 8 15 0.3 13 3 2 12 6 3 18 11 0.2 -1 -3 12 14 2 0 10 8 0 22 16 0 16 6 0 16 10 8 13 11 6 25 7 0 22 13 0 23 12 0 14 4 0 20 14 0.4 2 1 15 16 11 7 20 7 0 13 7 0 9 6 0.3 Rynlandslyceum (M. H. Tromp la 1) Gem. voor oorspronkelijk chrlsti dom. afd. Oegstgeest. Spr. evang N d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6 Kerk van Jezus Chr tus van de heiligen der laatste dag zondagsschool 10.15 uur voorm,, avon maal 11.30 uur voorin. BIOSCOPEN Studio: ,.Le week-end", 18 Jr. Di 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 9.15 uur. Trianon: „Peyton Place", 18 Jr. D gelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 ut Lldo: „Er kan nog meer by", i Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Mijn vriend de duivel", Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelli) „Les Abysses", 18 Jaar. Luxor: „Het wonder van de liefde 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Sla een kruis en sterf", 14 Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2) 4.45, 7 en 9.16 uur. Vrijdag en zate dag 11.30 nachtvoorstelling „Verbodi stadswijken". 18 Jr. TENTOONSTELLINGEN Lutherse kerk Schilderijententoo: stelling „Drie generaties" 7-9 uur rui (t.e.m. 30 oktober). Wassenaar (Kunstzaal Heuff) Aqm rellen en etsen H, E. Roodenburg, po: terie Melndert Zaalberg. Maandag t.t'. zaterdag 10 tot 5 uur nam., dlnsds( avond bovendien van 8-10 ttur na e, m. 13 november). Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg II Expositie Eykelenboom (t.em 30 d tober). Rijksmuseum voor de gescniedti der Natuurwetenschappen Boerhu' tentoonstelling l.vjn 3de eeuwfeest zijn geboorte Werkd 10 uur voorin uur nam.; zondags 1-4 uur nnm it 1 december) Molen ..De Valk' Moienmuseum geiyks (behalve 's maandags) 10 voorm.- 5 uur nam. 'e zondags 1-6 rinm De Lakenhal: Dag. 10—6 uur; cod 1—6 uur Ryksmuseum van Oudheden penourg 28): Werkd 10 uur voorm 6 uur nain.: zond 1-6 uur nam HIJ Earn useun. voor Voikeakun* (Steenstraat 1); dag 10—6 u.: dags 1—6 urn nam RUksmuseum voor de gescnieded der natuurwetenschappen: Dag lW uur zond 1-4 uur Ryksmuseum voor voikenkunfl Ten toonstelling „VI va Mexico Wert' dagen lt uur voorm.6 uur n&A zon eD leestdagen l6 uu« nam «t/ro 1 december) Ned.-LegermuseumGeopena mni,n/M tot en met vrijdag 9 uur voorm - I' nam.: zon.- en reestdagen 1-6 uur oiS Avond- en nacbtddienst der apothekd Geopend voor spoedeisende gevalle Apotheek Herdingh en Blanken. Hoe1" woerd 171, tel. 20502. en Apothed Zuid-West Brahmsln. 20. tel. 21522 De zaterdag-, zondag- en nact)1' dienst van apotheek R. van Bre^ Smallenburg te Leiderdorp wordt waa-' genomen door apotheek Herdlngb Blanken De dienst van Apotheek VoorscW- ten wordt op zondag 27 oktober w5 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 u# waargenomen door Apotheek Zuid* West,

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2