In de Sinaï wacht Egypte de ondergang... UITSLAG PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN VS MOEILIJK VOORSPELBAAR SPANNINGEN TV HET MIDDEN OOSTEN (2) Grondverkopen in raad Waddinxveen Weduwe Tliorez contra Franse communisten HAAGSE AGE\IH 59.90 1948 IX FA01NA 1 LEIDSCH DAGBLAD DOOR HENK KOLB JERUZALEM (GPD) De commandant stond op een zand heuveltje met zijn rug naar het Suezkanaal. Voor hem de Sinaï- woestijn barre zandvlakte gedecoreerd met talloze in puin geschoten Egyptische auto's, tanks en kanonnen. Zelfs na een jaar hebben de Israëliërs deze voorraadkamer vol oorlogs materiaal nog niet leeg gehaald. De commandant sprak: „In de Arabische bedoelingen is door de oor log niets veranderd. Wij zijn het eni ge land met zo'n lot. Een Arabische overwinning betekent een oplossing, want dan zijn wij verdwenen, maar vyf Israëlische overwinningen vor men geen oplossing. Alle andere pro blemen zijn secondair". Dit is wat de Israëliërs zeggen over de vooruitzichten van een nieu we oorlog: „We zullen de volgende slag weer winnen, omdat wij géén al ternatief hebben. Hier, in dit land wordt tot de laatste man gevochten. In de toekomst zullen beide zijden een veel hogere prijs moeten betalen dan in de vorige oorlog. Wy willen echter geen nieuwe oorlog en wij heb ben geen nieuwe oorlog nodig. De enige manier om deze volgende fase te voorkomen, is te zorgen dat Is raël superieur blijft. Onze veiligheid hangt niet af van de terroristische wandaden. Die zijn hinderlijk, maar gemeten op het totaal ongevaarlijk. Het bestaan van Israël wordt bepaald dooi* geografische feiten, door bewa pening en door de mensen die wij ter beschikking hebben. Welnu, het menselijke argument is een beslissende factor. Op het gebied van de aantallen kunnen wij niet concurreren, want tenslotte zijn we maar met drie miljoen mensen. Dat verschil moet door kwaliteit worden overbrugd, door leiderschap, soepel heid, technische standaard en door het moreel. Wat de wapens aangaat: de Rus sen hebben de Arabieren herbewa pend in een betere staat dan voor de zesdaagse oorlog. Ook wij hebben op dat punt gedaan wat binnen onze economische mogelijkheden lag en in het algemeen kan gezegd worden dat onze positie ongeveer overeenkomt met wat zij was voor juni 1967. Een al te groot verschil vooral in de lucht tussen de Egyptische mogelijkheden en de onze zou gevaarlijk zijn. Daar om zijn we bly met de komst van de Phantoms uit Amerika. In geografische zin zyn wij nu heel wat beter af dan vroeger. Eerst waren de Egyptische vliegtuigen slechts op vijf minuten afstand van Tel Aviv en wij op een half uur van Cairo. Dat is nu omgekeerd. in de steek is gelaten, dan zijn wij dat en garanties van grote mogend heden, het zij met permissie gezegd, kunnen wij geenszins als waarborgen voor onze veiligheid, voor ons vreed zaam voortbestaan, beschouwen. Bo vendien, ook uit moreel oogpunt, is het beter dat wij alles zelf doen, zon der ons op anderen te verlaten". De volgende oorlog. Als die er komt, is het niet twijfelachtig dat de Sinaï wederom het voornaamste slag veld zal zijn. Er is nauwelijks een andere conclusie mogelijk, wanneer de feiten op een rijtje staan. Israël heeft géén offensieve bedoelingen en het zal het Suezkanaal niet voor lan gere duur overschrijden, omdat dit een al te kwetsbare positie oplevert. Het Israëlische leger beschikt over een zeer grote mobiliteit, mede dank zij de grote hoeveelheden voertuigen die werden buitgemaakt. Het kan die mobiliteit gebruiken dank zij een voortreffelijke commandovoering. Mobiliteit komt alleen tot haar recht waar ruimte is om van een grote snelheid te profiteren. Israël, lerend van Dayans ervaringen in Vietnam, heeft zich toegelegd op een nieuwe tactiek voor de oorlogvoering met helikopters, die het thans zelf kan bouwen. I nen gebruiken, waarvoor Nasser de Russen nog moet betalen. Wanneer de Egyptenaren echter I uit zijn op een confrontatie met de Israëlische strijdkrachten te land, dan zullen zij het Suezkanaal moe ten oversteken. Aangenomen dat zij daar wellicht in zullen slagen, wacht hen dan de onmetelijke zandvlakte, die Israël zo zorgvuldig gecamou fleerd heeft volgebouwd met verster kingen, met vliegvelden en met an dere voorzieningen, die het ten op- zichlte van het, op enkele elite-korp sen na, zwakke Egyptische leger in een doorslaggevend voordeel brengen. De Sinaï, met zijn barre hitte, is voor Israël de perfecte val om de Egyptenaren te slaan. Deze woestijn is zodoende een strategisch bezit van de eerste orde, omdat de Arabische hoofdmacht nog ailtyd de Egyptische is. Geen Russische adviseur kan aan die situatie veel veranderen. Zelfs al zou de Sowjet-Unie een raadgever posteren tot in de kleinste patrouil les dam nog zouden die niet in staat zijn deze armee te redden van een nieuwe ondergang. Vuurkracht De Russen hebben aan de Egypti sche kant vam het Suezkanaal al een artillerie-linie met indrukwekkende vuurkracht opgetrokken. Maar met alle vuurkracht is «telt een verouder de strijdwijze. Uiteraard begrij pen ook de Russen dat, want Tsje cho-Slowakije heeft aangetoond hoe zeer zy in staat zijn om juist van mobiliteit te profiteren. Het Egypti sche leger echter is niet in staat om beweeglijk te zijn. De commandovoe- ring is er te zwak voor en in allerlei I opzichten missen de commandanten er de kwaliteiten voor. De artillerie- opstelling meet dus voornamelijk die nen ter compensatie van militaire tekortkomingen. Het nuttig effect er van kan slechts betrekkelijk gering zijn. De Israëlische versterking langs het Suezkanaal kunnen de zwaarste j artillerie-beschieting verdragen en liggen diep ender het zand begraven. Vanzelfsprekend rekent Israël op zijn luchtmacht voorzover het aan de overkant ran het kanaal wil toeslaan en even vanzelfsprekend zal het daarvoor ook de lange afstandkanon- Woning- en winkelbouw in Groenswaard Evenwicht Theoretisch kun je zeggen dat er, alles bijeen genomen, een machts evenwicht bestaat, want we staan er niet slechter voor dan we gewend wa ren. Maar wij leven niet in een va cuum. Op de achtergrond van het ge beuren hier staat de internationale politiek. En als Joden hebben wij he laas moeten leren, dat wij ons niet op anderen kunnen verlaten. Als één land door de internationale politiek Om Tsjecho-Slowakije PARIJS (AFP) Mevrouw Tho- rez-Vermeersch, weduwe van de voormalige leider van de Franse communistische party. Maurice Tho- rez. heeft ontslag genomen als lid van het poltieke bureau en het cen trale comité van de Franse commu nistische partij. Het centrale comité heeft de redenen voor het ontslag, door mevrouw ThorezVermeersch aangevoerd, verworpen. Aan de stap van de weduwe van Thorez ligt een conflict in de boe zem van de party leiding ten grond slag. Een deel van de partijtop gaat namelijk niet akkoord met een ana lyse van de mei-opstand in Frank rijk en de snelle afkeuring door de party van de bezetting van Tsjecho- Slowakije. Partijtheoreticus Roger Garaudy die zich fel tegen de in vasie in Tsjecho-Slowakije heeft ge kant kwam hierdoor in conflict met mevrouw Thorez-Vermeersch. Het centrale comité heeft nu in dit verband Roger Garaudy berispt maar tevens nota genomen van het feit dat deze zich verplicht heeft z'cb voortaan te houden aan de principes die het leven binnen en de activiteit van de partij beheersen. Op initiatief van de Franse partij zal er op 4 november een gedach- tenwisseling plaatsvinden tussen ver tegenwoordigers van de Franse en de Russische communistische partij. De Franse communisten die het optre den van de Russen in Tsjecho-Slo wakije hebben veroordeeld, willen een ..open gesprek om tot verster king van de eenheid van de inter nationale communistische beweging te komen". WADDINXVEEN - Inde donder- dagavond te houden raadsvergade ring zullen diverse voorstellen inzake grondverkoop aan de orde komen. De besprekingen met betrekking tot de bouw van een winkelgalerij met bo venwoningen aan de Beethovenlaan in Groenswaard zijn thans zover ge vorderd. dat B. en W. het gewenst achten nu reeds te komen met een voorstel tot verkoop van de hiervoor benodigde grond. De totale opper vlakte van het te verkopen terrein is 1830 ca. De prijs fe vastgesteld op f 300.000. De bouwer van het object is het bouwbedrijf P. Rehorst N.V. De juiste opdrachtgever ls nog niet be kend. Namens de Algemeene Frieeche Le vensverzekering Maatschappij NV in Leeuwarden is een verzoek ingediend tot verkoop aan haar van een perceel grond in Groenswaard voor de bouw van 64 galerij woningen. De raad wordt voorgesteld het ongeveer 2080 m2 grote perceel te verkopen voor f 352.000. De NV Bouwteam Waddinxveen is voornemens 40 eengezinswoningen en 8 garages te bouwen in het bestem- Pompidou voor de Fransen nog steeds no. 1 (Van onze correspondent) PARIJS (GPD) Ofschoon hij op het Elysée uit de gratie moet zijn gevallen, blijft ex-premier Pompi dou in de cxgen van het publiek toch de beste kansen maken ge neraal De Gaulle als president vac de republiek nog eens op te mogen volgen. Met 41 procent der stemmen laat hy, getuige een opiniepeiling die gisteren door het weekblad 1 "Ex presse werd gepubliceerd, zyn op volger. de huidige premier Couve de Mürville, met niet minder dan 26 punten achter zich. Niettemin gooien de twee andere kandidaten die aan het oordeel van het publiek werden onderwor pen. nog aanzienlijk hogere ogen Zowel de leider van de Gaullisti sche constructieven, oud-minister Giscard d*Estaine, die, ondanks zfjn vrij jeugdige leeftijd, allang een oogje op het Elysée had la ten vallen, als de linkse tegenkan didaat van generaal De Gaulle by de laatste presiaenteverkiezinger Mitterand haalde ieder maar 9 procent der stemmen. mingsplan Groenswaard II. De be nodigde grond, ongeveer 6815 ca. zal f 432.000 gaan koeten. Burgemeester en wethouders geven de raad voorts in overweging een per ceel grond, gelegen aan het Diederik van Scliagenplantsoen (grootte onge veer 900 m2> te verkopen aan de heer P. van Duyn. Werumeus Buninglaan 1. voor een bedrag van f 47.250. Voorgesteld wordt tevens een per ceel grond, gelegen op de hoek Noord- kade - Souburgh laanter grootte van ongeveer 585 m2, te verkopen aan de heer H. J. de Rooij, Prinses Irene- straat 1, voor een prij6 van f37.500. Door het vertrek van mevr. A. M. Feikema-Keijser en «ie heer A. van Borselen zyn twee vacatures in het college voor de verlening van bijstand ingevolge «ie Algemene Bijstandswet ontstaan. Het college van B. en W. doet de raad ter voorziening in de beide vacatures de navolgende aan beveling: vacature mevr. Feikema: 1. Mevr. E. M. Lemm-Kroese. Willem «ie Zwijger- laan 48, 2. Mevr. M. A. H. van Stijn- Lamping, Zuidkade 218. Vacature A. van Borselen: 1. L. Vleggeert, Prin ses Irenestraat 52, 2. M. Boere, Eiken laan 72. Zo leven de soldaten van de Joodse staat aan het Suezkam meters onder de grond, in benauwde gangen maanden achttn Het leger voert voor hen ijs aan per vrachtauto over een afstaniSe 250 kilometer en zij hébben eenmaal in de week een filmvoorsM in de openlucht. Verder: loeren naar de overkant, waar zo m dan een Egyptische soldaat door een kampement slentert. DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw R'dams Toneel: ..Romeo en Julia". Circustheater. 20.15 uur: Nationale Ballet m.m.v. hét Ned. Begeleidinge orkest o.l.v. Hans Vonk. Dlligentia, 20.15 uur: Symphonie Orkeet (voorheen West Nederlands Symphonie Orkest) olv. Sam Swaap mm.v. Fanla Chaplro, plano. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: „To neelgroep Theater: „Hendrik IV" (dl. 1). Circustheater. 20.00 uur: De Hof stad Operette: „De dochter van de tamboer-majoor" van Jacques Offen bach. m.m.v. het Hofstads Groot Ope retteorkest; Annle v. d. Dop, plano; de balletgroep Henny van Irsen; het Mannenkoor „Crescendo" en het trom petterkorps „Prins Bernhard". Alge hele leiding: Tom v. d. Waardt; Re gie: André Buchrnhornen. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie Orkest o.l.v. Gianpiero Taverna m.m.v. Maurice Gendron, cello. Poppentheater: Frank Kooman, 14.30 uur: ..De pantoffels van Koning Kou kleum". DONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle: „Veertig Karaat". Dlligentia, 19.45 uur: Zangleerlin gen van Mevr. v. Wlchgeren-Kleft. Gemeentemuseum (Aula) 20.15 uur: Plet Honlngh, klarinet m.m.'v. Paul Nlessing. plano. ADVERTENTIE Foto's van de betogingen gis- pause ministerie van Defensie, teren in Japan. Op de bovenste waar zij met balken de toegangs foto trekken gewapende studen- hekken trachten te forceren (on- ten en arbeiders op naar het Ja- derste foto). (Door mr. H. L. Leffelaar) WASHINGTON (GPD) Er is meer dan één aanwijzing I dat Nixon's voorsprong op vice-president Humphrey in hun wedloop naar het Witte Huis veel kleiner is dan uit de officiële j opiniecijfers blijkt. Humphrey kan bovendien zijn bestaande achterstand in de resterende drie weken voor de verkiezingen inlopen. j Een herhaling van 1960. toen Ken- nedy met iets meer dan 100.000 stem men Nixon voor het presidentschap versloeg, moet dit jaar niet uitgeslo ten worden geacht. Dit zyn menin gen die hier steeds vaker worden gehoord. Een Republikeinse senator zei mij, dat hij in 25 jaar geen nationale verkiezing had meegemaakt met zo- I veel onzekere factoren en zoveel on- I grijpbare facetten. De belangrijkste van deze onzekerheden is natuurlijk de onberekenbare Wallace-factor, het I deelnemen van de oudi-gouver- neur van Alabama aan de presidentsverkiezingen, die ook de officiële nationale opiniepeilingen voor raadsels plaatst. Een particuliere analist van deze peilingsstatiestieken in Washing ton, Louis Bean, wijst erop dat de cijfers in de twaalf belangrijkste sta ten. die tezamen 253 van de 270 stemmen van het kiescollege verte genwoordigen die nodig zijn om tot president gekozen te worden. Hum phrey zelfs een voorsprong op Nixon geven van 2 punten. Deze 12 staten hebben sinds 1928, met uitzondering van één keer, nooit een grotere afwijking van meer dan één punt vertoond met de uiteindelijke uitslag De uitzondering was het jaar 1964 toen president Johnson in de verkie zing tegen Göldwater een grote meerderheid van stemmen behaalde, ook in de noordoostelijke staten die niet onder deze groep van 12 gere kend worden. In 1948 was de Democratische par ty ook gespleten en nam een derde kandidaat deel aan de presidentsver kiezingen. Dat was de toenmalige gouverneur van Zuid-Carolina, Strom Thurmond, die sindsdien Republikein werd en nu senator is. Thurmond be haalde 38 stemmen in het kiescolle ge. Datzelfde jaar deed nog een vier de kandidaat mee, de voormalige vi ce-president Henry Wallace, die zijn eigen progressieve partij had ge vormd. Wallace «geen familie van George Wallace) kreeg ruim één miljoen stemmen die voor het me rendeel anders naar de Democraten zouden zijn gegaan. Ondanks deze formidabele handicap kreeg presi dent Truman 491pet. van het totale aantal uitgebrachte stemmen. Tegen stander Thomas Dewey kreeg 45 pet. Wat deze parallel met 1948 vooral duidelijk maakt, is dat wanneer één van de twee grote partijen te lijden heeft van één of meer afgesplitste groepen, de indruk snel wordt ge wekt «lat de ongehavende andere par tij er veel sterker voorstaat. Diezelf de indruk bestaat dit jaar weer. Om dat Hubert Humphrey te kampen heeft met de onwillige volgelingen van senator McCarthy en met George Wallace, ontstaat het beeld van een krachtige, onverdeelde Republikeinse partij. Truman's jaar heeft bewezen dat dit niet betekent dat de tegenpartij dan ook wint. DINSDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. 8pr. dhr. G R. Klumper, 8 uur nam. Vre-deskerk OntvangathalAfscheids receptie zuster Nel Urbanus en Ca- trien Smallegange (Dlaconessenhuls) 7-9 uur nam. Ars Aemula (Pieterskerkgracht 9): K en O. Filmclub 16 „Peter en Pavla" 8 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoorstelling Toneelgroep Theater met „Moorde naarsavond" 8 uur nam. Diamantplein 27 Bahai-gespreksavond 8 uur nam. Stadhuis (Wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 uur nam. Chr. de Bourbonhof Elektronlcaclub „De Detector" 7.30-9.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Film avond Ned. Reis Ver. 8 uur nam. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekuur so ciale raadsvrouw 4-6 uur nam. Ant. Clubhuis Toneelavond Selsklp Fryslan. Opv. van „Sa mar even" 8 uur nam. Noordwij k aan Zee (Palace-hotel) Leldsche Ver. van Industrleelen contactbijeenkomst met Lel«ise Univer siteit. 8 uur nam. Steenschuur 6 Leldsche Ver. van Postzegelverzamelaars 8 uur nam. DONDERDAG Staalwijk (Herenstraat): Leidse Tuiniers- en Bioemistenver. Door Een dracht Verbonden. Spr. dhr. J. H. Smit over „Hoe gebruiken wij onze bloem bollen". 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal): Dag der VN. Spr. Ir. C. Staf over „Hulp aan ont wikkelingslanden en het wereldvoed- seivraagstuk", 8 uur nam. Stadsgehoorzaal koffiekamer) Lunchbijeenkomst Ned. MIJ. voor Nij verheid en Handel. Spr. mr. F. M. A. Srhokking over „De zorg voor de kwa liteit van het water", 12.30 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Spr. mevr. Bos- man-Jelgersma over „vrijetijdsbeste ding van de hulsvrouw", 2.30 uur nm. Stadsgehoorzaal: K en O. (Meester- serie). Residentie-orkest o.l.v. Jan Krenz, 8 uur nam. Oegstgeest: Gemeentecentrum (Lljt- weg). Interk. Gezinscommissie. Spre kers de heer P. C. Wolfskeel over „Ruimte In de theologie", mevr. C. P. Heering-Moorman. „Is er nog rviimte voor de kerk? en dr. G. Mojet. „Ruim te ln het seksuele leven. 8 uur nam. WEERRAPPORTEN Van bedenmorgen 7 uur a a E s 1 X 22 s t 8 i Amsterdam mist 15 5 0 De Bilt mist 15 5 0 Deelen mist 16 5 0 Eelde mist 15 4 0 Eindhoven weerlicht 16 5 0 Den Helder onbewolkt 16 8 0 Twente mist 15 5 0 Luchth. R'dam mist 16 6 0 Vlissingen zwaar bew. 14 10 0 Zuid-Limburg weerlicht 17 7 0 Aberdeen half bew. 17 7 0 Athene zwaar bew. 11 13 9 Barcelona mist 22 14 0 Belgrado mist 11 -3 0 Eerlijn mist 15 5 0 Bordeaux mist 24 12 0 Brussel onweer 16 9 2 Frankfort mist 13 -1 0 Genéve mist 14 5 0 Grenoble licht bew. 18 6 0 Helsinki zwaar bew. 7 3 0.4 Innsbruck mist 15 -2 0 Kopenhagen zwaar bew. 15 9 0 L'ssabon onbewolkt 27 19 0 Locarno onbewolkt 15 2 0 Londen mist 20 6 0 Luxemburg geh. bew. 14 4 0 Madrid onbewolkt 25 8 0 Malaea geh. bew. 16 0 Mallorca onbewolkt 25 8 0 Munchen mist 13 -3 0 Nice onbewolkt 20 11 0 Oslo zwaar bew. 15 8 0 Parijs geh. bew. 17 6 0 Rome onbewolkt 20 6 0 Stockholm 7,waar bew. 14 6 0 Wenen licht bew. 11 -2 0 Zürich mint. 1 a n i VRIJDAG Boshuis (Z.W.) Rullclub voor meiaars 7-9.30 uur nam. Lutherse^ kerk concert tg.v. SU 0/ rig bestaan kerkgebouw 8 uur 's Duyvenhuys (Rapenburg 94) 1 toonstelling Joa-n Slbecas 8.30 n' middag. Oegstgeest (Langevoort 4-.. Vrienden van het lied. Huisconcert sabeth Cooymana (alt) en Sas Bi (piano). Oegstgeest (Rijnaichtweg 27) 1,1 Evangelie-gem. Spr. ds. Van Tul f' 8 uur nam. Oude Vest 13 Evang. Ohrtsteqém Ecclesia 8 uur nam. De Ruif (Jan Vossensteeg) EjcpAj/ borduursels van Moriaeusteeg 2 Opening Jeugi m trum .De wijde vlucht" 3.30 uur Ver. Oud-Lelden Excursie nur Gravensteen. 10.30 uur voorm. Petruskerk Lammenschansweg) J gerenmis. Celebrant kapelaan Van mond over „Discriminatie en zelf) tlek". m.m.v. zangkoor en Slum- Jazzband. 7 uur nam. Gerecht 10 Soefi-beweging Unit le eredienst. Spr. mei. H. Klaaasen „De Herder". 11 uur voorm. Ons Centrum (Hoolgrt. 84) Hum.#6 bond Bezinningsbijeenkomst Spr. J. Cohen 10.15 uur nam. Rijnlandslyceum (M. H. Trompi 149 1) Gem. voor oorspronkelijk chrW dom afd. Oegstgeest Spr. evang. N.t Brugge 7.30 uur nam. Md Steenschuur 6 Kerk van Jezus a tus van de heiligen der laatste Zondagsschool 10.15 uur voorm., maal 11.30 uur voorm. Wassenaar (rest. Bijhorst) Drift dienst 10.30 uur voorm. 1™ BIOSCOPEN Luxor: „Het wonder van de Wllftei 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. I dag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio: „Wild op liefde" chen), 18 Jr Dag. 2.30. 7 en 9.15:^ Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur, Camera: „Spel met de zonde", II Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag I 4,45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag en terdag 11.30 uur nachtvoorstelllflj! liefde van een blondje", 18 jr. Lldo: .De reis om de wereld 80 dagen", a.l. Dag. 2.30 en 8 Trianon: „De laatste trein uit tanga", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en uur. Rex: „Bemin Je naaste", 18 Jr, I 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30,1 7 en 9,15 uur. Vrijdag en zattf 11.30 uur nachtvoorstelling Kong. het achtste wereldwonder' Jr. TENTOONSTELLINGEN Wassenaar (Kunstzaal Heuff) M ODS rellen en etsen H E. Roodenburg, terie Melndert Zaalberg. Maandag:' Cnl zaterdag 10 tot 5 uur nam., dl» avond bovendien van 8-10 uur tufl e. m. 13 november) Expositie Eykelenboom t.e.m. tober). Rijksmuseum voor de geecö» der Natuurwetenschappen Boerin tentoonstelling l.vjn. 3de eeuwfee»!1 ziln geboorte Werkd 10 uur WJ uur nam zondags 1-4 uur aa® 1 december). Molen „De Valk' Moienmuae»; geiybs (behalve maandag» voorm.- 5 uur nam 's zondag» lJI nam Rijksmuseum van Oudheden d penburg 28): Werkd 10 uur wo® 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam Voikenl®! 0—6 u- 1* Rijksmuseum voor (Steenstraat 1): dag 10 dags 1 6 uur nam Rilksmuseum voor de geecöldj der natuurwetenschappen' uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor volHenri' Tentoonstelling ..Viva Mexico 9t dageD lt uur voorm.6 uur 0 zon- en teestdageD l6 UU' O*8 <t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend ©"j tot eD met. vrijdag 9 uur voorm 'L nam.: zon.- eD feestdageD 1-5 uffl" Avond- en nachtdienst der apotb^ Geopend voor spoedeisende (f len: Apotheek Reijst. Steenstraat ot ter 20136. Apotheek R. van Breest SmallW'^ burg te Lelderdom en Anotheek

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2