Jackie huwt self-made man Nixon bevreesd voor Wallace Onassis een arme jongen die multi-miljonair werd Kerkdeuren oj) slot O Huwelijk geeft kerkelijke moeilijkheden MET EEN ENKEL WOORD Binnen 15 tellen klaar: Ik gebruik mijn bril voor de helft. Weet Rinck een oplossing? PAGINA 2 LEIDSCD DAGBLAD VRIJDAG 18 OKTOBJ NEW YORK/ATHENE (AP) Het huwelijk tussen Onassis en mevrouw Kennedy is voor een ieder een volkomen ver rassing. De aankondiging kwam na jaren waarin de Verenigde Staten en de wereld niet moe werden te speculeren over wat de toekomst zou inhouden voor de aantrekkelijke weduwe van wijlen president Kennedy. Onassis, die 62 jaar is, scheidde Waar zij ook ging in de afgelo- in 1960, na eon huwelijk van 13 jaar, van Tina Livanos, de blonde doch ter van de Griekse multi-miljonair en scheepsmagnaat Stavros Livanos. Zij hadden twee kinderen. Tina Livanos is later hertrouwd met de Engelse markies van Blandford. Jacqueline Kennedy, die geboren ward in New York, en haar opvoe ding ontving in de Verenigde Staten en Europa, spreekt vloeiend Frans, Spaans en Italiaans. Zij is even goed thuis in de verste uithoeken van de wereld als zij het was in het Witte Huis. HAAGSE BIOSCOPP Apollo: „Mysterie in triplo". (Histoires exstraordinaires) 18 Jr. Asta..De detective" 18 Jr. Bijou: „Met de pil meer mans". Camera: ..De reis om de wereld in 80 dagen" a.l. Cineac: 9.350. 11.30, 1.30. zon. v a 11.30 uur: „De laatste paradij zen". 6.30. 9.15 uur .Peyton Place (dorp der zonde) 18 Jr. Citv: „Strijd om San Sebastian". 14 Jr. VRIJDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag se Comedle..Trommels en Trom- petten". Circustheater. 20.15 uur: Gemengde Zangvereniging „De Stem des Volks" o.l.v Cor Olthuis m.rnv. solisten en het Residentie-Orkest. DilLgentia, 20.15 uur: John Pennlnk. plano. Kurzaal 20.15 uur: S.A.T. (Socletè Alplnistica Tridentina) Mannenkoor uit de Dolemieten o.l.v. Antonio Pe dro tti. Otide Kerk 20.00 uur: Chr. Zang vereniging „Harpe Davids" o.l.v. L. W Boogert m.m.v. een koorselectie van het Kon. Conservatorhim voor Muziek en A Hanneke Blok Pavilloentheater. 20.15 uur: Toneel groep Studio: „Racket Baby". „Veilig in de kelder" en „The succesful life of three". - ZATERDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag se Comedie: „Veertig karaat". Circustheater. 20.00 uur: Oscar Pe tersen. Diligentla. 20.00 uur: Mannenkoor De Vereenlgde Zangers o.l.v. Nico Rin- gels. m.m.v. M.G.V Concordia 1839. Aken. Kurzaal, 20.15 uur: Het Concertge bouworkest o.l.v. Bernard Haltink m. m.v. Leonid Kogan. viool Poppentheater Guldo van Deth. 14 30 uur: „Koning Vip en de kast". Frank Kooman. 14.30 uur: „Het Brnndnetelelland": 20 15 uur: ..Ko ning Midas heeft ezelsoren" en „Mu zikaal Poppencabaret". Goede Vnjdagkerk. 20 30 uur: Wil lie Smits-van den Hoven: sopraan; Frieda van Engelenburg, alt: Hannie Barendrecht. fluit: Dries Munnik; cel lo en Jan van der Linden, orgel. ZONDAG Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag se Comedle: „Trommels en Trompet ten". 20 15 uur: Haagse Comedie: ..Ziehier, een vrij man". Circustheater. 14.00 uur: Het Har monie-orkest ..Gregorius" o.l.v Henk Hoogervorst; de Hadewych-Rei o.l.v Kees Bak: het Scaplno Ballet o.l.v. Hans Snoek, het Leids Madrigaal Koor en het Harmonie orkest ..Gre gorius" o.l.v Herman Strategier. 118e lustrum v. d. Gregorlusvereniging) Diligentla. 14.30 uur: Martha Arge- rich piano. Poppentheater Guldo van Deth. 14 30 uur: „Koning Vip en de kast". Frank Kooman. 14.30 uur ..De pantoffels van Koning Koukleum". MAANDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Neder landse Comedie. „Alles voor de tuin" DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieuw R'dams Toneel: „Romeo en Julia" Circustheater 20.15 uur: Nationale Bal'-ofc m.m.v. het Ned Begeleidings- oriccst o.l.v. Hans Vonk Diligentla. 20.15 uur- Symphonie Orkest (voorheen West Nederlands JSvmphonie Orkest) olv. Sam Swaap rp m.v. Fanla Chaplro, plano WOENSDAG Kon. Schouwburg. 20 15 uur: „To- ü'-elgroep Theater: „Hendrik IV" (dl. 1/. Circustheater. 20.00 uur: De Hof stad Operette: „De doohter van de mmboer-majoor" van Jacques Offen bach, m.m.v. het Hofstads Groot Ope retteorkest; Annie v. d. Dop, piano; de balletgroep Henny van Irsen; het Mannenkoor „Crescendo" en het trom petterkorps „Prins Bernhard" Alge hei- leiding: Tom v. d Waardt; Re gie André Buchrnhornen Kurzaal. 20 15 uur: Het Residentie Orkest o.l.v. Gianpie>-o Taverna m.m.v. Maurice Gendron. cello. Poppentheater Frank Kooman. 14 30 uur: ..De pantoffels van Koning Kou kleum". PONDERDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag- 1 se Comedle: „Veertig Karaat". Diligentia. 19.45 uur: Zangleerlin gen van Mevr. v. Wlchgeren-Kieft. Gemeentemuseum (Aula). 20.15 uur: Plet Honingh. klarinet m.m.v. Paul Niesslng. plano. pen jaaien, als er een mogelijke hu welijkskandidaat aan haar zijde was begonnen direct weer de geruchten. Het publiek kon moeilijk aannemen dat een jonge vrouw met haar ach tergrond en interessen, lang weduwe zou blijven. Romances Ir. het afgelopen jaar werd haar naam vaak genoemd met die van de Engelse lord Harleeh Deze was. als Sir David Orm by-Gore, Engels am bassadeur in Washington onder de regering-Kennedy. Hij was een goede vriend van de Kennedy's. De vrouw van Lord Harleeh kwam op 31 mei om het leven bij een auto-ongeluk j waardoor hij achterbleef met twea jvan mevrouw Kennedy en van zonen en drie dochters, den latei- doken geruchten op over c»n romance tuisen hem en Caroline. Onassis vrouw Kennedy, toen de 49-jarige j Lord Harleeh haar vergezelde op een Christina en zijn zoon Alexander reis door het Verre Oosten. „Wü zijn niet meer dan goede vrienden verklaarde Lord Harleeh herhaaldelijk, maar de geruchten hielden aan en verdwenen pas in de loop van dit jaar Archieffoto's van de kinderen I Onassis. VJ..n.r. John jr., zijn zus dochter Maria Cal las In de kennissenkring van de Ken nedy's was intussen Aristoteles Onassis verschenen, een fabelachtig rijke reder, wiens vriendschap met de operazangeres Maria Callas reeds vaak tot huwelijksgeruohten aanlei ding had gegeven. Terwijl Onassis met Maria Callas j in 1959 op de Middellandse Zee een j reis maakte, leed zijn huwelijk met I Tina schipbreuk. Zij kwam naar de Verenigde Staten en in Alabama I werd daarop in 1960 haar huwelijk met Onassis ontbonden. Onassis was reeds lang een goede vriend van de familie Kennedy, die vaak zijn gast was op het jacht Christina. Na de tragische moord op senator Robert F. Kennedy hebben Jacqueline en haar zwager, senator Edward Kennedy, enige tijd op het jacht doorgebracht. „Ari" Onassis. die door zijn vrienden „Ari" wordt genoemd, is een der j rijkste mannen van de wereld. Zijn vermogen wordt geschat op 500 mil- joen dollar. Hij bezit een vloot van 1 100 schepen. Hij spreekt vloeiend Engels, Frans Spaans. Italiaans en Turks, en legt per jaar op zijn zakenreizen meer dan 160.000 kilometer af. Onassis is als arme jongen begon- nen. Met 60 dollar emigreerde hij op zestienjarige leeftijd naar Argen tinië, waar hij in de tabakshandel ging. Aoht Jaar later was hij Grieks consul-generaal in Buenos Aire Tijdens de depressie in het begin van de jaren '30 kocht Onassis twee Canadese vrachtschepen tegen spotprijzen. Hij breidde zijn vloot geleidelijk uit en nu varen zijn sche pen. voornamelijk tankers, onder de vlag van een groot aantal landen. MIDDELBURG <ANP) De Am- bonezenkerk te Middelburg is door het commissariaat voor Ambonezen - zorg gesloten. Terwijl een paar poli tiemannen toezicht hielden, werd een nieuw slot op de kerkdeur aange bracht. waarvan alleen het commis sariaat voor Ambonezenzorg een sleu tel heeft. Tot deze maatregel is door het com missariaat besloten in overleg met de Middelburgse gemeentepolitie, de of ficier van justitie in Middelburg en de Middelburgse burgemeester. Aan leiding tot de sluiting van de kerk, die rijkseigendom is. was de onenig heid tussen de Molukse Evangelische Kerk te Middelburg en een groep ge zinnen onder leiding van een hulp predikant uit Souburg over het ge bruik van het kerkgebouw. De hulppredikant A. Temmar werd enige tijd geleden door de landelijke Molukse Kerk ontslagen. Hij heeft echter een groep van enkele gezinnen rond zich gevormd en eist ook ge bruik van het kerkgebouw, wat ech ter door de Molukse Kerk is gewei gerd. De groep van de hulppredikant heeft toen de Middelburgse politie in de kwestie gemengd. Om het gevaar van vechtpartijen bij en in de kerk by voorbaat uit te sluiten, is daarna besloten tot sluiting van het kerkge bouw, zolang de Molukse Evangeli sche Kerk en ds. Temmar het niet met elkaar over het gebruik van het gebouw eens zryn. Zolang de zaak niet is opgelost, zullen de Ambonezen in schoolgebouwen hun kerkdiensten kunnen houden. NEW YORK (GPD) Richard Nixon en zijn persoonlijke adviseurs zijn ernstig bezorgd over de aanhang die George Wallace, de presidentiële kandidaat van de Onafhankelijke Amerika-partij zich in de afgelopen weken verworven heeft. Hun onge rustheid is zo groot dat Nixon en kele dagen geleden een aantal promi nente Republikeinen naar zijn ver blijf in Key Biseayne ontbood om met hen overleg te plegen over een nieuwe anti-Wallace-strategie. Aan deze bijeenkomst is geen ruchtbaar heid gegeven, maar een informant, die de besprekingen bijwoonde, zei mij. dat de dreiging zo ernstig werd geacht dat een beslissende overwin ning van Nixon in november niet langer als zeker kan worden be schouwd. Op deze bijeenkomst werd er van uit gegaan dat de staten die tot het zogenaamde „diepe zuiden" behoren (Mississippi. Louisiana. Georgia, Ten nessee en Alabama) door George Wallace zullen worden veroverd. Ni- xons staf voorziet de mogelijkheid dat. ook de randstaten, die als het ware een overgangszone vormen tus sen het zuiden en het noorden (Ken tucky. Arkansas. Florida, Zuid- en Noord-Carolina, Virginia en Texas) in de handen kunnen vallen van Wallace. Deze groep vertegenwoordigt 137 stemmen in het nationale kiescollege Een aantal van 270 stemmen moet op een kandidaat worden uitgebracht om tot president te worden gekozen De staf van Nixon vreest nu. dat Nixon mèt het aantal stemmen dat op vice-president Hubert Humphrey zou worden uitgebracht, niet aan het magische getal van 270 zou kunnen toekomen, of dat hij zo'n kleine meer derheid zou krijgen dat hij ernstig belemmerd zou worden in de uitoefe ning van zijn presidentschap, omdat er dan geen sprake meer is van een werkelijk volksmandaat. Op de stafbespreking in Key Bis eayne werd besloten tot een nieuwe strategie over te gaan. die Wallace niet zal negeren, zoals tot nog toe het geval is geweest en die hem ook niet openlijk zal aanvallen zodat de kiezers die geneigd zijn op hem te stemmen niet m het harnas worden gejaagd, maar om op subtiele manier met. hem mee te praten. De opzet is dat deze kiezers op deze manier een keuze wordt geboden tussen Wallace en Nixon. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Oud dorp B. J. Zaal te IJsselmuiden Aangenomen naar Almkerk (toez.) L. Emmerzaal te Pernis GEREF. KERKEN Beroepen te IJmuiden P. C. van der Wel te Aalten Aangenomen naar Nieuweroord A. Hansen, kand. te Assen, die bedankte voor Engwierum. Nieuwe Pekela. Suawoude en voor Zwartsluis GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Berkum J. van Bent- hem te Ulrum te Sneek K. J. Kap- teyn te O verschild CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotterdam-West J. C. van Ravenswaay te Arnhem Bedankt voor Maarssen C. van der Weele te Huizen <N.-H.) voor Den Haag-West J. Westerink te Haam stede-Kerkwerve voor Veenendaal (Bethelkerk) Chr. Verhage te Den Haag-Centrum GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rotterdam-Zuidwijk G. Schipaanboord te Apeldoorn te Middelharnis A. Hcogerland te Wer kendam Bedankt voor Veenendaal en voor Rotterdam-Zuid Mijnsheerenpleinj J. C. Weststraite te Meliskerke ADVERTENTIE :den VOOR VADER. MOEDER EN KIND Stadhuis (Burgerzaal) Voort bijeenkomst over de Meren?.' uur nam. Chr. L.T.S. (Johan Waget» Musical „Thomas op vakantie nam. Levendaai 101 „Leython" tta teit (bingo-avond) en ouderen 7.30 uur nam. Zuiderkerk (bijzaal) N.C.Vs ling Centrum. Spr. ds. M y over „Hoe lezen wij de bijbtj tijd". 8 uur nam. Stationsweg 25 NederliJ bische kring Spr. dr. H J J over ..Was de cultuur van'isl danië van plm. 1000 vóór Chr 1 500 vóór Chr. Israëlitisch?" «,1 middag. Oude Vest 13 Evang chrlr, I „Ecclesia" 8 uur nam. Rijnzichtweg 27: Volle Evan gemeente afd. Oegstgeest t Van Twlllert 8 uur nam. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het, schip vermeld. Argen tinië: „Rio Primero" (24/10), Austra lië" ..Alameda" (21/10), Brazilië: „Algorab" (23/10), Canada: „Birim River" (23 10), Chili: „Archimedes" (22/10), Indonesië: ..Dortmund" (22/ 10), Kenya. Oeganda: „Tanga" (25/ 10), Ned. Antillen: „Neptunus" (22/ 10), Suriname: „Oranje Nassau" (23/ 10), Verenigde Staten van Amerika: „Atlantic Song" (24/10), Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Tugela- land" (25/10). Inlichtingen betref fende de verzendingsdata van post- paketten geven de postkantoren. ADVERTENTIE VATICAANSTAD (AP.) Jacqueline Kennedy zal auto matisch uit de rooms-katho- lieke kerk treden wanneer zij huwt met de gescheiden Griek se scheepsmagnaat Aristoteles Onassis. aldus heeft een theo loog van het Vaticaan gisteren verklaard. Volgens hem kan het paar niet trouwen in een rooms-ka tholieke kerk. maar wel in de Grieks orthodoxe kerk waartoe Onassis behoort. De Grieks- orthodoxe kerk staat haar lid maten toe te hertrouwen wan neer hun eerdere huwelijk met. verlof van de kerk ontbonden is. Als Onassis op Scorpios of elders op Grieks grondgebied trouwt, vereist de wet dat het huwelijk volgens de Griekse or thodoxe gebruiken wordt vol trokken. Als hij met mevrouw Kennedy in het huwelijk treedt buiten Griekenland en rtet voor de kerk. word* zijn huwe lijk door de Grieks-orthodoxe kerk niet erkend. BINNENLAND Aborterende arts niet ontzet Een 60-jarige huisarts is door de Haagse rechtbank ter zake van het Brandje op zolder De lieer A. J. Metgod, firmant van de plaatwer kerij de Forsta in de Amsterdamse Wenslauerstraat is gisteravond met I plegen van abortus en wegens over- I ernstige brandwonden naar het Wil- treding van de opiumwet veroordeeld 1 helminagasthuis overgebracht nadat tot een voorwaardelijke gevangenis- 2Ün kleding bij een brand op de zol- straf van 3 maanden en f 1000 boe- I der van het bedrijf had vlamgevat. te. De door de officier van justitie De brand ontstond toen de man, ter wijl hij rookte, tinner op zijn broek morste. Zijn medefirmant die hem te hulp kwam kreeg brandwonden aan de handen. De zolder brandde vrij wel geheel uit. Vier brandweerlieden raakten tijdens de blussing be dwelmd. bovendien nog geëiste ontzetting uit het beroep van geneeskundige voor de tijd van drie jaar, werd door de rechtbank niet opgelegd. Een 25- jange Schevertingse slager, die zijn zwangere vriendin naar de arts had gestuurd om haai- een abortus te doen ondergaan, werd wegens mede plichtigheid veroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenis straf en een boete van f 500. BUITENLAND Telefonische weerberichten Van 1 november af tot 1 april 1969 kun nen de speciale weerberichten voor de bouwvakken weer telefonisch be luisterd worden. In het afgelopen winterseizoen werd dit weerbericht 362.000 maal aangevraagd. Dit is ge middeld 2830 maal per dag. In het I de ministers coördineren, winterseizoen 1966/67 waren die aan tallen resp. 213.500 en 1.680 i Wereldbevolking De wereldbe- I volking is van midden-1966 tot mid- Fabrieksbrand Een felle uit- den-1967 met 65 miljoen mensen toe slaande brand heeft gisteravond het genomen tot 3.42 miljard, aldus de Wijziging in Brits kabinet Pre mier Wilson heeft enkele wijzigingen in zijn regering aangebracht. Twee nieuwe ministers zijn in het kabinet opgenomen: Judith Hart en Jack Diamond. Mevrouw Hart wordt be last met de problemen van de min derheden en de jongeren. Diamond zal de verschillende begrotingen van gebouwcomplex van de twijnery en spoelery van Robbesom N.V. in de Kapucijnenstraat in Tilburg in ruim een uur volledig verwoest. Aan ge bouwen. machines en voorraden is voor zeker een half miljoen gulden schade toegebracht. (ADVERTENTIE) vla-flip En nog door de melkman thuisbezorgd ook Verenigde Naties. In deze periode bedroeg de bevolkingstoename onge veer 180.000 zielen per dag of 1.9 pro cent per jaar. Wordt dit tempo ge handhaafd dan zal de wereldbevol king in het jaar 2006 verdubbeld zijn. Theodorakis in arrest De Griek- -1 se componist Theodorakis een der j communistische leiders in Grieken- land, zou wegens zijn verzet tegen de regering met zijn gezin naar het dorp Zatoena zijn overgebracht, waar hij onder toezicht staat van twee gendar- j mes. I Maatregelen tegen overvallen De directeuren van de grote banken uit Nederland. België, Engeland en West-Duitsland zijn gisteren in gehei me vergadering in Brussel bijeenge weest om maatregelen te bespreken tegen de vloed van bankovervallen. Lichte verbetering Een medisch bulletin van gisteravond verklaarde, dat in de toestand van oud-premier Antonio Salazar van Portugal een lichte verbetering is gekomen. Zijn algemene toestand blijft echter kri- tiek. Ik heb 'n bril alleen nodig bij het lezen. Natuurlijk levert Rinck brillen met glazen met een neutrale bovenkant en een onderkant voor dichtbij kijken. Maar die wil ik niet. Wèl een originele leesbril, een leesRinck. Zie pagina 27 Oegstgeest (Groene Kerk) k ZATERDAG Romanuszaal (achter Hart») kerk) Jongerenmis 7.15 uur Levendaal 101 „Leython" sociëteit (bingo-avond) 7.30 iq Ver. Oud-Leiden Bezoek Boe tentoonstelling 2 uur nam. Ant. Clubhuis P.V. „De Rm. Cabaretavond 8 uur nam. Schouwburg L.J.A. Toneelgn, na met „De gestolen prins* nam. Stadsgehoorzaal Conoert W» i Wilskracht 8 uur nam. 1 Breestraat 19: Opening, „Twentel" 3.30 uur nam. ZONDAG Levendaal 101 „Leython" ouo cleteit „Aktie Precedent" (dhr Schumacher) 7.30 uur nam. Wassenaar (rest. Bijhorst) j -dienst 10.30 uur voorm. Rijnlandslyceum (M. K 1Gem. voor oorspronkelijk cl afd. Oegstgeest. Spr. Er d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6; Kerk Christus van de heiligen der dagen. Zondagsschool 10.15 ui avondmaal 11.30 uur v.m. Oegstgeest (Wlllibrordgebou* viering Ned. Kath. Kapperspii bond 6.30 uur nam. Ontmoetingscentrum St. Ai parochie. Afscheid pastoor N. J mandeur 4 uur nam. Oude Rijn 3 Pinkstergem hl Meijer 2 uur nam. Schouwburg Abonnementsv# ling. Toneelgroep Theater met denaarsavond" 8 uur nam. Zomerzorg, Kynologenver. „Ri Filmavond rally Duinrell, Jachl en hun werk etc. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heijden jaam ring Centrale A. R. Kiesver Sb D, Th. Kuiper over de radical! de A.R. 8 uur nam. DINSDAG Ars Aemula (Pieterskerkend K en O. Filmclub 16 „Peter 8 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoon Toneelgroep Theater met naarsavond" 8 uur nam. Stadhuis Wachtkamer trom Zitting Bouwfonds Ned Gem nam. Chr. de Bourbonhof Elektron „De Detector" 7.30-9.30 uur l Stadsgehoorzaal (Kleine zaal) avond Ned. Reis Ver. 8 uur n WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer) Spreekt ciale raadsvrouw 4-6 uur nam. Ant. Clubhuls Toneelavond Fryslan. Opv. van „Sa mar i uur nam. BIOSCOPEN' Luvor: „Het wonder van dt_ 18 jr. Dag. 2.30. 7 en 9 15 m dag 2 30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Wild op liefde" chen). 18 Jr Dag. 2.30. 7 en Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 u Camera: „Spel met de zonde', Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrildag terdag 11.30 uur nachtvoorstelll liefde van een blondje". 18 Jr. Lido: ,X>e reis om de 80 dagen", a.l. Dag. 2.30 en Trianon; „De laatste trein tanga", 18 Jr. Dag. 2.30. 7 uur. Rex: „Bemin Je naaste", 18 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en 11.30 uur nachtvoorstelling Kong, het achtste wereldwoW jr. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nieuwst! Expositie Eykelenboom (t.ejn tober). Rijksmuseum voor de «4- der Natuurwetenschappen Bos tentoonstelling ï.vjn 3de eeuwft zijn geboorte Werkd 10 uur Ambassade bestormd Indone sische studenten hebben gisteren, in Djakarta uit protest tegen de te rechtstelling van twee Indonesische saboteurs in Singapore de ambassa degebouwen van dat land geplunderd. Het leger bezette de gebouwen nadat ongeveer driehonderd studenten alle ruiten hadden ingegooid en de dos siers op straat hadden gesmeten. Het personeel is naar een hotel overge bracht. Bij de aankomst in Djakarta van de stoffelijke overschotten van de saboteurs demonstreerden tien duizend personen op het vliegveld. Onbruikbaar water De burge meesters van elf kleme gemeenten op de rechter maasoever bij Luik hebben de waarschuwing ontvangen, dat het drinkwater van hun gemeen ten verontreinigd is en ongeschikt voor menselijk gebruik. De bevol king is gewaarschuwd het water zelfs niet gekookt te gebruiken. Circa 300 afgevaardigden af komstig uit 90 landen worden op 23 oktober op de visserijconferentie in Bremen verwacht. Deze 5-daagse conferentie gaat uit van de FAO. de wereld- voedselorganisatie van de Ver enigde Naties. De burgemeester van de stad Bremen en andere autoritei ten zullen de gasten ontvangen in het oude raadhuis van deze stad. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur a 6 4> s «J 3 a £2 i s 8 a-I Amsterdam zwaar bew. 13 5 4 De Bilt mist 14 5 7 Deelen mist 13 5 3 Eelde licht bew. 12 5 6 Eindhoven mist 15 8 1 Oen Helder zwaar bew. 13 11 10 Twente mist 13 5 13 Vlissingen half bew. 15 10 0.5 Zuid-Limburg zwaar bew 14 7 0 Luchth. R'dam mist 15 6 0 Aberdeen zwaar bew. 11 0 0 Athene onbewolkt 25 16 0 Barcelona licht bew. 21 14 0 Belgrado half bew. 6 0 Berlijn zwaar bew. 13 7 10 Bordeaux half bew. 18 9 0 Brussel zwaar bew. 14 7 0 Frankfort geh. bew. 15 7 0 Genëve mist 15 2 0 Grenoble licht bew 17 5 0 Helsinki regen 5 5 11 Innsbruck mist 16 1 0 Kopenhagen regenbul 10 5 3 Lissabon geh. bew. 24 18 0 I-ocarno mist 18 4 0 Londen geh. bew. 15 8 0 Luxemburg -mist 13 4 0 Madrid onbewolkt 25 8 0 Malaga licht bew. 24 18 0 Mallorca onbewolkt 23 11 0 Mttnchen mist 14 4 0 Nice onbewolkt 22 13 0 Oslo licht bew. 7 3 2 Parijs half bew. 16 6 0 Rome licht bew 23 11 0 Stockholm zwaar bew. 9 1 0 Wenen zwaar bew 17 5 0 Zürich mist 14 4 0 Molen „De Valk' Moienmiufi ge UI ka (behalve 's maandags) voorm.- 5 uur nam. 's zondaó nam Rijksmuseum van Oudbeöf penning 28): Werkd 10 uur" 5 uur nam.: zoDd 1-5 uur nam RljEsmuseun. voor VoIXtt (Steenstraat 1); dag 10-fi u: dags 1 5 uur nam RUksmuseum voor de der natuurwetenschappen' DU uur zond 1-4 uur Rijksmuseum vooi v'olïeü tentoonstelling „Vlva Mexico dagen lt uur voorm.5 uui I zon en leestdagen 15 uü' t/m 1 december) Ned.-Legermuseum. Geopena i co: en met vrijdag 9 uur voorm nam.; zon.- eb feestdagen 1-6 Q- Avond- en nachtdienst der ap®* Geopend voor spoedeisend lenApotheek Reijst, Steenstra^ tel 20136. Apotheek R. van Breest SmaljJ burg te Leiderdorp en Apothfd schoten zijn de gehele week P De Oegstgeestse Apotheek M dag 20 oktober gesloten van 8 tot 24 uur. WEEKEINÜEDIENST HUISARTSEN Zaterdagmorgen tot 10 uur ge men de eigen hulsarts. datf zondagnacht 24 uur de dort"""^ 22222 TP I

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2