Jollenseizoen voor W1" ,lr"?kmi Plantsoenendienst Ongeluk in Katwijkse zwembad liep goed af r. Geertsema klaagt ^er openbreken weg i VOORSCHOTEN Boekhouder had kwart miljoen m zijn hezit hg geen lieuwe yondwet n 1971 Diamanten trouw in Oegstgeest ii: iden wacht fleurig jaar Donkers halve Leidenaar pleegt steunfraude Jeugdcentrum „De wijde vlucht" Leiden blijft voorlopig nog ,objectenstad KESSLER KIEST 22 SPELERS Duivensport „Keurig" echtpaar bekent twee jaar winkeldiefstal ONDERDAG 17 OKTOBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 LEIDEN Groot en bijzonder hartelijk was gistermiddag enkele uren die belangstelling, welke zich concentreerde rond de familie Don kers in de geheel gemoderniseerde drogisterij aan de Haarlemmerstraat. Een belangstelling, welke in het bij zonder gericht was op mevr. J. Don- I kers-Wolters, die voor vijftig jaar in het pand Haarlemmerstraat 228 de grondslag legde voor deze drogisterij, en haar zoon, de heer J. Donkers, huidige eigenaar, die in 1923 In het bedrijf werd opgenomen. Mevrouw Donkers, die de eerste tijd zelf „pio nierde". kreeg al spoedig de assisten tie van haar man, die inmiddels zijn drogistendiploma had behaald en onder wiens leiding de zaak tot gro te bloei kwam. Bij een uitbreiding van de firma Pieck moest de beer Donkers een .overstapje' nemen en vestigde hij zich aan de Haarlem merstraat 253. Ondanks de grote vlucht in het assortiment behoort het tot een traditie van de Donkers, zich j blijvend te specialiseren in kruiden, geneesmiddelen, chemicaliën en ver- plegingsartikelen. Nu al weer negen jaar heeft de heer J. Donkers de lei ding van de zaak stevig in handen, daarbij geassisteerd door zijn echtge note en een staf van personeel. Ter herinnering aan dit halve eeuwfeest is in de drogisterij een beeldje ge plaatst, voorstellende Hygeia, met op de sokkel 50 jaar. KATWIJK AAN ZEE In het Katwijkse sportfondsen- bad „De Miereweide" heeft zich gistermiddag een ongeval voorgedaan, dat dank zij het energieke optreden van de 15- jarige Wim Smit en het perso neel van het bad nog goed is afgelopen. De negenjarige Jan van Duyvenvoorde, die niet kon zwemmen, was in het die pe bad gegaan, raakte in pa niek en verdween onder het wateroppervlak. Wim Smit zag het jongetje onder water gaan en slaagde erin hem op het droge te brengen. Het personeel van het zwembad trof onder leiding van de bedrijfsleider direct alle nodige maatregelen om het knaapje dat al veel water had binnengekregen en bijna niet meer ademde weer bij te brengen. Er werd mond-op-mondbeademing toe gepast en door middel van de zuur stofkoffer werd zuurstof toegediend Na vijftien seconden ademde Jan weer. Met een inmiddels gewaarschuw de ziekenauto werd hij naar het Rotterdamsch Zeehospitium ge bracht. Daar verleende men medi sche hulp. Het jongetje werd enige uren in observatie gehouden maar kon 's avonds gelukkig weer naar huis terugkeren. De negenjarige Jan van Duyven voorde was met een even oud vriendje, dat reeds zijn B-diploma had gehaald, naar het zwembad ge gaan Hoewel hij niet kon zwemmen en voor de eerste maal in het bad was, sprong hy direct, toen hij via de trap de kleedcabines had verla ten, achter zijn vriendje het diepe bad in. Het was op dat moment erg druk in „De Miereweide", want vele kin deren maakten van de gelegenheid gebruik een deel van hun vrije middag in het zwembad door te brengen. Het personeel van het bad nad niet opgemerkt, dat Jan in de diepte verdween. Gelukkig merkte Wim Smit het jongetje wèl op. Waarschijnlijk heeft ook aan dit ongeval medegewerkt, dat de jongen, kort voor dat hij in het water ging flink had gegeten: zes sneden brood I en enige glazen melk. Bedrijfsleider Dik Timmermans is direct na het ongeval bij de ouders van Jan op I bezoek gegaan. De jongen mag nu, j als hij tenminste niet al te erg is geschrokken en weer het water in durft gaan, zwemles gaan nemen. Nogmaals willen wij er op attende ren. dat het bijzonder gevaarlijk is het diepe bad in te gaan als men niet of nog maar nauwelijks kan zwemmen. Voor het personeel van net bad is het uitermate moeilijk na te gaan wie bij het zich in het wa ter begeven de zwemkunst wel of niet meester is. Dat was in de be ginperiode niet zo moeilijk, omdat er toen nog maar weinig diploma- bezitters in Katwijk waren. Bedrijfsleider Dlck Timmermans betreurt voorvallen als deze en zal al het mogelijke doen om met zijn personeel de veiligheid van de zwem mers te waarborgen. Hij vraagt daarbij de medewerking van de ouders om hun kroost, dat niet kan zwemmen, te waarschuwen zich be slist niet in het diepe bad te be geven. Daardoor kan ook veel onheil worden voorkomen. zelf EIDEN Voor de afdeling A"Jj itsoenen van gemeen tewer- is weer een drukke tijd fifeferoken in de buiten- wei st Op verschillende plaat- de stad worden nieuwe ch (menplanten en boompjes m Bet. ieI °"51 mengde en gele chrysanten en rgroene planten worden ver over 86 bloembakken in de Aan de Lammenschansweg wor- 15 vierkante bakken met ge- de chrysanten geplaatst, aan t Blem de Zwijgerlaan 20 vier- (gemengd). bij het stadhuis 18 vierkante (.wintergroen i, aan het Sta tionsplein 13 zeskante bakken (groen), bij het Diaconessenhuis vijf vierkante bakken (heide), hij het Stationsplein nog eens 13 grote scha len met chrysanten en planten en twee schalen bij het Kennedy cen trum in Zuidwest. Voorts is de plantsoenendienst begonnen met de aanleg van een schoolsportveld met randbeplanting aan de Eymerspoellaan, dat over on geveer twee a drie jaar in gebruik kan worden genomen. Langs de eerder dit jaar in ge bruik genomen Oegstgeesterweg door de Kikkerpolder worden oa. 220 jon ge eikebomen geplant en wordt de tussenberm tussen rijweg en fietspad voorzien van heesterbeplanting. Ook AGEN AAN MINISTERS HAAG VOORSCHOTEN I Dl Mr. W. J. Geertsema, I van de Tweede Kamer voor de i klaagt er in vragen aan de listers van Economische Zaken van Binnenlandse Zaken over het drie maanden geleden ge ïnstrueerde gedeelte van de beweg in Voorschoten binnen - wederom zal worden opgebro- ten behoeve van een pijpleiding de Gasunie. om zyn ten tijde van de recon- j ictie niet direct deze buizen in gedeelte gelegd en wat zijn de J ra kosten tengevolge van het j dat dit niet is gebeurd, aldus Geertsema. i vraagt de heer Geertsema of j mogelijk zal zijn het bedoelde {dek weer geheel in de huidige, toestand te herstellen en ook jNNENHOF (GPD) Minister link van Binnenlandse Zaken t vanmorgen in de vaste tweede- commissie voor Binnenlandse meegedeeld, dat een algemene lening van de grondwet in 1971 iet ln zit. regering streeft voor dat jaar naar een herziening op onderde- minister verwierp het verwijt de socialist Van Thijn. dat de "ng verantwoordelijk is voor de Wstand van een half jaar, die de iscommissie Cals-Donner, welke de grondwetherziening moet ad- re|t op haar werkschema heeft slopenHij deelde mee. dat het "fit spoedig met een standpunt komen over het eerste interim- ®rt van de commissie, waaronder afschaffing van de opkomst- en de mogelijkheid van lijst- Ning is bepleit. de vaste commissie werd van- gepleit voor verlaging van de gerechtigde leeftijd tot 18 jaar. minister beloofde de wensen van socialist Pranssen en de liberaal ®el op dit punt onder de aan- van de staatscommissie te zul- brengen, Hij deelde mee dat de Wssie zich ook beraadt over een I van het processieverbod, "oor de heer Wiegel eveneens de Klacht vroeg. wil hjj weten of het niet mogelijk is deze pijpleiding onder de weg door te boren of te pulsen en zo ja, of de bewindslieden dan bereid zijn deze oplossing te bevorderen. LEIDEN Het ging slechts om f 25 maar de officier van Justitie bij de Haagse politierechter vond dat dit Ln feite weinig verschil maakt voor de strafbaarheid van een 21-jarige Jongeman uit Leiden, die valsheid in geschrifte pleegde en zodoende de dienst van Sociale Zaken voor ge noemd bedrag had opgelicht. Ver dachte had op het formulier ingevuld geen inkomsten in een bepaalde week te hebben gehad. Hij deed even wel aan colpertage en verdiende dus wel. „Daar heb ik beslist niet aan gedacht", hield de jongeman zich van de domme. „U bent toch niet achterlijk?" vroeg de rechter. „Ik heb nog nooit wat te maken gehad met Sociale Zaken. Ze gaven me een papiertje om te tekenen en dat deed ik", hield verdachte het heel simpel. „Ik heb juist ontslag ge nomen om geen steunfraude te ple gen". ,,Dus u begreep wel degelijk dat u bezig was fraude te plegen", aldus de rechter. De reclasseringsambtenaar zegt, dat het nu heel goed met me gaat", verstrekte verdachte zich een testi monium. In zijn werk is hij goed. schildert, maakt muziek, grafeert /en is arti stiek begaafd. „Maar dan moet u echt niet van dergelijke strafbare feiten plegen waarschuwde de officier van Justitie. „De steun wordt door alle belasting betalers opgebracht en het is onbe hoorlijk daarvan misbruik te ma ken". De eis luidde f 60 boete „Ik moet zelfs mijn kleren op afbe taling kopen omdat ik geen geld heb' klaagde verdachte, maar de rechter zag daarin geen reden van de eis af te wijken. Het bleef bij f 60 boete. LEIDEN In het pand Mor iaën- steeg 2 wordt een jeugdcentrum on dergebracht van de Leidse Chr. Reis- centrale „De wijde vlucht". Wethou der S. Sannes zal dit centrum op za terdag 26 oktober, 's middags om half I vier. openen, waarna er tot 4 uur een I receptie wordt gehouden. De Leidse Plantsoenendienst is druk in de weer om de stad een fleurig aanzien te geven. Vandaag werd de Churchilllaan onder handen genomen. (Foto LD/Holvast) tussen rijweg en fietspad van het nieuwe gedeelte Willem de Zwijger laan nabij het terrein van de in aanbouw zijnde veemarkt/sporthal worden heesters geplant. Om voor een zo fleurig mogelijk begin van 1969 te zorgen is de plant soenendienst ook al begonnen met het poten van bijna honderdduizend bloembollen in 140 bakken en in openbare perken en gazons. Voor wie wil weten wat er komend voorjaar voor zijn deur, in zijn straat en in zijn omgeving te ver wachten zal zijn, de volgende op somming: Boerhaavelaan 1500 narcissen; Ter- weepark 2000 hyacinten: Steenstraat 3000 narcissen: Gijselaarsbank 1000 narcissenBevrijdingsmonument 4000 narcissen: Vondellaan 2000 nar cissen. 1000 tulpen en 2000 hyacin ten: Zijlsingel 2000 narcissen; At- jebsttra&t 1500 tulpen; Rijnhof 1500 tulpen; Willem d>e Zwijgerlaan twee vakken met 7000 tulpen en twee vak ken met 3200 narcissen; Lorentz- kade bij Lammenschansweg 7000 tulpen en 5200 hyacinten; Burggra- venlaan 5000 tulpen; Kennedylaan 5000 tulpen: Herenstraat 9000 tul pen: Drie-oihiobermoniument 1200 hyacinten: Plantage 2500 tulpen: Churchilllaan 10.000 narcissen. Voorts worden in bakken nog eens 3200 narcissen. 4000 hyacinten en 6000 tulpen gepoot Deze bakken blijven uiteraard in de stadskwekerij zolang de bollen nog niet beginnen uit te lopen. Eind oktober uitlevering LEEUWARDEN (GPD) De 26- jarige boekhouder nit Zwaagwest- einde. die op zondag 28 april van dit jaar, verdween met medeneming van een groot bedrag aan geld (meer dan een kwart miljoen) van zijn werkgever en later in Spanje werd gearresteerd, zal waarschijn lijk nog deze maand worden uitge leverd aan de Nederlandse justitie. De Spaanse autoriteiten hebben eindelijk gunstig beschikt op het verzoek om uitlevering. Het geld, dat hij by zich had, zal worden overgemaakt, aan de justitie in Leeu warden. Alleen al aan Nederlands geld bleek de man f 287.000.- bij zich te hebben, toen hij in een ho tel in Barcelona werd gearresteerd. Interpol was indertijd ingeschakeld, omdat het duidelijk was, dat de man naar het buitenland was ge gaan. in gezelschap van een Spaan se stripteasedanseres uit Amsterdam. De boekhouder, die werkzaam was bij het timmermans- en aannemers bedrijf W. J. van der Wal in zijn woonplaats, had zijn gezin in de steek gelaten. Hij had voorgegeven een vergadering in Brussel te moe ten bijwonen. Aanvankelijk werd het bedrag, dat hij zou hebben verduis terd, op f 25.000,- geschat, later op f 60.000.- en tenslotte op meer dan een ton. De voorvluchtige had van zijn boekhouding een chaos gemaakt ECHTPAAR J. L0S-B0S OEGSTGEEST Het echtpaar J. Los C. C. Bos-Bos. sinds 1950, wo nende Julianalaan 8, zal op dinsdag 29 oktober zestig jaar zijn getrouwd. Ter gelegenheid van dit diamanten huwelijksjubileum zal maandag 28 oktober, 's avonds van zeven tot ne gen uur, in hotel-restaurant ,,'t Kar- rewiel" in Leiden gelegenheid be staan het echtpaar Los met dit jubi leum te feliciteren. Na enkele jaren op de boerderij van zijn vader in Nieuwe Wetering werkzaam te zijn geweest, werd de bruidegom (thans 86) op 16-jarige leeftijd slagersknecht, achtereenvol gens in Sassenheim, Oegstgeest. Haarlem en Wassenaar. In 1908 begon de heer Los een sla gerij aan de De Kempemaerstr. (no. 1). waarin thans een zoon het sla- gerswerk uitoefent. De nog zeer vita le bruidegom heeft van zijn vak zijn hobby gemaakt en nog dagelijks kan men hem aantreffen in het slagers- bedrijf aan de De Kempenaerstraat. Behalve voor zijn zaak, waardoor de heer Los een grote bekendheid geniet in Oegstgeest. was hij ook ac tief op het christelijke vlak. Zo heeft hij deel uitgemaakt van de commis sie van toezicht van de Julianaschool (toen nog chr. school genoemd) aan de Endegeesterstraatweg el als no tabel heeft hij vele jaren de hervorm de gemeente van Oegstgeest gediend. De bruid (83) is afkomstig uit Was senaar. Het diamanten echtpaar heeft zeven kinderen (vier zoons en drie dochters)Er zijn voorts 29 kleinkinderen en 3 achterkleinkinde ren. en hij stelde daarmee de accoun tants. die deze aangelegenheid moes ten uitpluizen, voor allerlei proble men. Of het bedrag van f 287.000.- alleen van zijn werkgever afkomstig was, zalt nog niet uit te maken. De Justitie kan zich wellicht pas een ooi-deel hierover vormen, als de.man is verhoord. Hij beweert, dat poli tieke vrienden hem geld hadden meegegeven voor belegging in Span je. Mogelijk door. deze („politieke") uitlating is hij langer in Spanje in arrest gehouden, dan anders het ge val zou zijn geweest. De boekhouder had ook te kennen gegeven, dat hij niet naar Nederland terug wilde gaan, maar deze wens blijft uiter aard onvervuld. LEIDEN De kunstvoor werpen in de Leidse binnen stad wekken op het ogeziblik wat minder agressiviteit op dan tot voor kort het geval is geweest. Het Leidse publiek lijkt nu dus wat gezoend te raken aan de veelsoortige en -kleurige objecten, die sinds enkele weken het stadsbeeld verlevendigen. Er zijn al thans de laatste dagen bij de politie geen meldingen meer binnengekomen van ernstige vernielingen of van vermis sing van kunstwerken. Zoals bekend zijn diverse objecten verwijderd of verplaatst naar veiliger oorden. De organisa toren hebben echter nog geen aanleiding gezien om de tentoonstelling, die veel stof tot discussie biedt, af te bre ken. Een grote emaille plaat die onlangs door onbekenden van de gevel van het oude postkantoor aan de Bree- straat werd gerukt, is giste ren opgespoord. Het object lag op de kegelbaan van de sociëteit ..Minerva" Op de foto een van de ver nielde kunstwerken op de binnenplaats van de brand weerkazerne. (Foto LD/Holvast) I Wanneer de haringtreilers hun vangst hebben gelost en de be manning heeft genoten van het „thuis-zijn"is al spoedig het ogenblik weer aangebrokendat I de nieuwe reis gaat beginnen. On- I ze vissers zijn over het algemeen maar heel weinig in hun gezin. I Het werk brengt dat mee. Thuis zijn ze eraan gewend, want het is I al tientallen jaren zo: van ge- slacht op geslacht. En als dan het I verlof erop zit, stoomt men weer naar de visgronden, veraf (de I Ierse waterenen wat dichterbij (in de noord). Wanneer men een- HAARLEM (GPD) Bondscoach Kessler heeft 22 spelers opgegeven aan de FIFA voor de interland die j Nederland op 27 oktober in Sofia speelt tegen Bulgarije. De 22 kandi daten zijn de doelverdedigersVan Beveren, Van Zoghei en Bals. De achterspelers: Suurbier, Israel, Eykenbroek. Laseroms, Van Duy- venbode, Rijnders (NEC) en Vos (ADO). De middenveldspelers: I Groot. Muller. Jansen en Veenstra (FC Twenthe). De voorspelers: I Pahlplatz, Moulijn Cruijff. KUjnjan. Rensenbrink, Van Hanegem en Van der Kuylen. maal de havenhoofden van IJ- muiden is gepasseerd, worden de motoren op „volle kracht vooruit" gezet. De vissersmannen willen zo spoedig mogelijk op de visgronden zijn om jacht te maken op haring en andere vissoorten. Hoe groter de buit men bij iedere trek bin nen haalt, hoe eerder men thuis is. Maardie goede vangst hebben ze niet in eigen hand! (Foto LD/J. v. Duijn, Katwijk a. Zee) LEIDERDORP Het kampioen schap generaal van de Leiderdorpse postduivenvereniging De Rijnklievers werd met 2221.26 pnt. veroverd door de gebr. Kok. A. G. Holland: eindigde op de tweede plaats. De gebr. Kok waren zeer succesvol. Zü werden kampioen vitesse, midvoor, fond. ou de duiven, navluchten. A. G. Holland werd kampioen jonge duiven. DEN HAAG (GPD) Een Haagse PTT-ambtenaar heeft bekend dat hij samen met zijn echtgenote de afge lopen twee jaar voor duizenden gul dens aan levensmiddelen, textiel en kleine luxe heeft gestolen. Man en vrouw spaarden om een eigen huis te kunnen kopen. In verschillende zaken in Den Haag zochten zij uit wat ze no dig hadden, maar verlieten de win kel zonder aan de kassa te betalen. Zaterdag liepen ze tegen de lamp. De politie haalde daarop maandag en gisteren enkele vrachtwagens vol ge- j stolen goederen uit hun huis. In be slag genomen zijn een voorraad deli catessen in blik, zestig flessen drank, huishoudtextiel, kostuums, grammo foonplaten. levensmiddelen, auto- poetsmiddelen en auto-accessoires.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9