FIFAX ,Ik zei nooit dat een ras boven een ander staat, dat zeg ik ook nu niet' Praag tekent vol tegenzin nieuw verdrag Wallace Geheimzinnige dood NAVO-man Lüdke Curtis Lemay Zelfmoord in paniek? Bonaparte Dorothé MET EEN ENKEL WOORD „Geen bedreiging van West-Berlijn" PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 OKTOBER Vraag: u hebt gezegd, dat u hoopt, dat een eervolle beëindiging van de oorlog in Vietnam door onderhande lingen kan worden bereikt. Welke voorwaarden zoucit u aanvaarden als een eervolle regeling? Antwoord: de integriteit van Zuad- Vietnam, de terugtrekking van de Noord Vietnamese strijdkrachten, dat de Vietcong de wapens neerlegt en dat er vrye verkiezingen worden ge houden. Ik zou het niet als een eer volle regeling beschouwen, als de Zuidvietnamezen een coalitierege ring zou worden opgedrongen, waar in de communisten vertegenwoor digd zouden zijn. Ik zou zeggen, dat. dit het einde van Zuid-Vietnam zou betekenen. Het zou communistisch worden. Als het volk van Zuid-Viet nam voor de communisten zou stem men zou dit iets anders zijn, maar ik geloof niet, dat het dit zal doen. Vraag: bent u van mening, dat de V.S. hun politiek van militaire inter ventie, zoals gevoerd in de Libanon, de Dominicaanse republiek en Viet nam moeten voortzetten? Antwoord: ik vind dat West- Europa, dat 250 miljoen inwoners heeft meer dan ons land een groter deel van de last behoorde te dragen, niet alleen wat mankracht maar ook wat ammunitie en geld aangaat. Dit geldt ook voor Japan, Thailand en de Philippijnen en alle overige landen in het Verre Oosten, die'belang hebben bij een vrij Azië. Vraag: een mogelijke haard van onrust is het Midden-Oosten, waai' de V.S. Israël hebben gesteund in zijn voortdurende confrontatie met de Arabische landen. Zoudt u deze politiek voortzetten? Antwoord: wat het Midden-Oosten aangaat zou ik graag willen zien, dat aan de conferentietafel stabiliteit en vrede tot stand zouden komen en dat er niet elke vijf jaar een oorlog zou uitbreken, zoals de laatste 15 jaar in het Midden-Oosten het geval is ge weest de Aarabische landen en Is raël moeten beiden geven en nemen en nagaan, of zij hun geschillen niet uit de weg kunnen ruimen aan de conferentietafel, maar er moet een militair evenwicht in het Midden- Oosten zijn. Vraag: bent u voor rassenver menging in de scholen of niet? Antwoord: rassenvermenging is geen vraagstuk in de verkiezings campagne voor het ambt van presi dent, omdat de president voor geen enkele staat van de unie een of an der schoolstelsel behoeft voor te staan, maar ik ben altijd eerlijk ge weest en heb verklaard wat naar mijn mening het beste stelsel voor Alabama was. Als president zou ik het zelfs voor Alabama niet verde digen. Ik zou alleen verdedigen, dat het volk van Alabama via de func tionarissen. die het heeft gekozen, moet beslissen, welk schoolsysteem het wenst. Vraag: u ontkent voortdurend, dat u een aanhanger van de rassenleer bent. Bent u overtuigd van de supre matie van de blanken? Antwoord: bedoelt u of ik geloof dat het ene ras boven het andere staat? Ik ben geen zoöloog of anthro-^ poloog of een ander soort „loog." Ik kan daarover dus geen uitspraak doen, maar ik heb nooit gezegd, dat enig ras boven een ander ras staat en dat zeg ik nu ook niet. ADVERTENTIE BONN (GPD) De onverwachte auto. waarmee hij zijn jachtgebied dood van schout-bij-nacht Hei-man j was binnengereden. Het jachtgeweer Lüdke in een bos by Trier houdt de lag achter hem, de kogel had het gemoederen in West-Duitsland j hart doorboord en het lichaam weer steeds meer bezig. Was de schout- 1 door de borst verlaten. Deskundigen bij-nacht een spion? Sinds januari kunnen zich nauwelijks een houding van dit jaar oefende hij zijn functie voorstellen, waarin Lüdke zichzelf Vraag: generaal, u hebt in de steden, waar u met gouverneur Wal lace bent opgetreden, ervaren, dat u op lastige vragen moet rekenen Antwoord: o ja, dat had ik Ver wacht, maar ik was verwonderd over de hoeveelheid en over het feit, dat ze uitgaan van groepen, waarvan ik weet, dat ze communis tisch georiënteerd zijn. Vraag: hoe weet u dat, generaal? Antwoord: ik beschik over meer inlichtingen dan heel wat mensen. Het is waar, ik heb nu 3Vz jaar geen ADVERTENTIE KEIJZER TAPIJT NEW YORK De presi dentsverkiezingen in de Ver enigde Staten zijn dit jaar niet zoals gebruikelijk de zaak van twee kandidaten, een Republikein en een De mocraat: Nixon en Hum phrey. Voor het eerst sinds de tweede wereldoorlog is een derde kandidaat in het krijt getreden, die misschien geen echte kans heeft, maar die het beide anderen op het mo ment bijzonder moeilijk maakt. Over het fenomeen Wallace links op de foto) is de laatste tijd veel geschre ven. Het Amerikaanse pers bureau Associated Press laat hem en zijn „running mate" vice-president schapskandi- iaat) generaal Curtis Lemay rechtszelf aan het woord. moet enkele mensen opvoeden. Op een beleefde manier. Laat mij u een voorbeeld geven. Ik reed toen ik in Washington was gestationeerd, eens naar New York, en ik stopte bij een restaurant om een kop koffie en een sandwich te gebruiken Een wagen vol kleurlingen stopte ook. Zij kwa men binnen, gingen aan een tafel zit ten en één ven de vrouwen deed haar baby uitgereken d on de te fel in de eetzaal een schone luier aan. Wel, dat vond ik niet leuk en nie mand anders in de zaal vond het prettig, maar ik ben er zeker van, dat die vrouw naar haar eigen me ning een goede moeder was. die haar kind verzorgde en dat 't waarschijn lijk nooit bij haar is opgekomen, dat ze dat niet daar had moeten doen. Een beetje opvoeding zou dit waar- schijniyk in orde hebben gebracht. Dit soort dingen kan best in orde worden gebracht. zeer geheime inlichtingen ontvan- I gen, sinds ik ben afgetreden, maar ik herinner me veel uit die tyd 'en ook de namen van enkele van die organisaties. Eén van de dingen, die mij hebben verbaasd, was dat wij hier op democratische wijze te werk gaan en dat. die lieden probe ren daartussen te komen met metho den, die hen nog maar kort geleden wegens ordeverstoring in de gevan genis zouden hebben gebracht. Vraag: generaal, u hebt dat u een kern wanen ziet zoals elk ander wapen Antwoord: het is een wapen, een machtiger, jawel, dan de overige wapens. Vraag: en dat het waanzin zou zijn, de vijand van tevoren te vertellen of u van plan bent het te gebruiken of niet. Antwoord: wel, als je gaat pokeren met een stelletje gehaaide spelers en als je ze vertelt: „ik zet geen tien dollar in, als ik geen vier azen heb" of: „ik bluf nooit" of „ik probeer nooit een straat in te kopen" dan ga randeer ik u, dat u niet veel zult win nen met pokeren. Vraag: heb ik het bij het rechte eind, als ik zeg, dat er enkele s itua- ties zijn, waarin het denkbaar is, dat u kernwapens zoudt gebruiken, maar dat in Vietnam op het ogenblik zulk een situatie niet bestaat? Antwoord: ja, noch ergens anders, maar er is een positie, waarin men kernwapens zal gaan gebruiken. Waar zich die zal voordoen weet ik niet. Als u in een straat loopt en ie mand begint u lastig te vallen, wan neer zult u dan uw vuisten gaan ge bruiken? Dat kan ik u niet zeggen en u mij waarschijnlijk ook niet, maar er zal een ogenblik komen, waarop u zich zult moeten verdedigen. Welk dat is, weet ik niet. Vraag: u heeft ongetwijfeld de op vattingen van gouverneur Wallace onderzocht over alles, waaromtrent hij zich heeft uitgesproken. Antwoord: Ja. Vraag: hij houdt vol, dat hij niet voor apartheid is. dat hij ervoor is. Russen nooit zo koel ontvangen niet meer uit. Hij was plaatsvervan gend leider van de afdeling logistiek van het NAVO-hoofdkwartier. Zijn vroegtijdige pensionering op 30 sep tember Lüdke was 57 jaar was het gevolg van een zenuwinstorting, die hij de afgelopen maanden door maakte. Vorige week 8 oktober lag hij met een kogel in zijn rug naast de (ADVERTENTIE) Tsjecho- gisteravond PRAAG (AP) Slowakije heeft met tegenzin een overeen komst met de Sowj et-Unie on dertekend, waarin de legering van Russische troepen op Tsjechoslowaaks grondgebied blok-landen zullen geheel verdwij nen. De Hongaarse premier Fock heeft gezegd dat de Russische bezettings troepen in Tsjecho-Slowakije zullen blijven, zelfs als het door Moskou verlangde normalisatieproces is vol tooid. In een rede voor de nationale wordt gelegaliseerd. De Russi- vergadering heeft Fock gezegd dat de vijf landen van het Warschau dat het volk ter plaatse in zijn eigen en een aantal Tsjeohoslowaakse mi' sche premier Kosigin en de Tsjechoslowaakse eerste minis ter Tsernik tekenden de over eenkomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken in Praag, in aanwezigheid van de Tsje choslowaakse president Swo- boda. In de overeenkomst staan voor waarden voor het tijdelijk verbli.il van Russische legers op het Tsjecho Slowaakse grondgebied. Het verdrag is het gevolg van voorwaarden die de Russen hebben gesteld aan het terugtrekken van het grootste deel van hun troepen die op 20 augustus Tsjecho-Slowakije zijn binnengerukt. Andere Russische voorwaarden zijn de beëindiging van het liberali- satieprograan en de terugkeer naar een orthodox communistische poli tiek op binnen- en buitenlands ge bied. Sfeer De sfeer binnen en buiten het ministerie van Buitenlandse Zaken was somber. Een diohte mist om hulde het paleis toen de Russische en Tsjechoslowaakse delegaties in zwarte auto's arriveerden voor de ondertekeningsplechtigheid, 's Mid dags was de Russische delegatie, die volgens Tass op uitnodiging van de Tsjeohoslowaakse regering kwam, op het vliegveld van Praag een koele ontvangst ten deel gevallen. Tsernik gemeenten en eigen staten beslist Antwoord: wel, ik geloof hem wat dat betreft. Vraag: veronderstel, dat het volk zou beslissen, dat iemand wegens zijn huidskleur niet de school zou kunnen bezoeken, die hij wenste? Antwoord: ik geloof niet, dat dit zal gebeuren. Ik geloof het werkelijk niet. Als de één of andere gemeen schap het zou doen, geloof ik dat de reactie van de rest van het land daartegen zodanig zou zijn, dat zij de kritiek niet zou kunnen verdragen. Ik geloof niet, dat iemand dat nog zal doen. Vraag: als u als vice-president en potentieel president zou zien, dat de een of andere gemeenschap het zou doen, zoudt u daar kritisch tegenover staan? Antwoord: ik zou denken, dat ik er kritiek op zou uitoefenen, ja. Maar ik ben van mening dat het juist is. dit door de plaatselijke auto riteiten te laten oplossen, omdat de omstandigheden van plaats tot plaats verschillen. Ik ben beslist tegen apartheid, maar van de andere kant kan men vele dingen overdreven. Je nisters wachtten het toestel van Kosigin, Gretsjko en Gromiko op Hoewel de Tsjechen voor een ere wacht hadden gezorgd, was hun houding opmerkelijk koel. Tsernik schudde de Russen de hand en glimlachte flauwtjes, maar de mannen lieten de gebruikelijke ka meraadschappelijke omhelzing ach terwege. De erewacht riep neit in een spreekkoor „welkom", zoals bü de aankomst van hoge gasten ge bruikelijk is. Volgens diplomatieke waarnemers in Praag is een Russi sche leider sinds de Tweede Wereld oorlog nog nooit zo koel ontvangen De ministers en andere functiona rissen die op het vliegveld aanwezig waren, waren alleen gekomen omdat het protocol dat voorschrijft. Niet bekend Bijzonderheden over het gisteren getekende verdrag zijn nog niet be kend. Eerst moet net nog door d° parlementen worden geratificeerd Dat van Tsjecho-Slowakije kom' morgen bijeen. Na de ondertekening deelde Kosigin mee. dat het groot ste gedeelte van de Russische troe pen in de komende maanden aal worden teruggetrokken. De be zettingstroepen van de andere Oost- Pact overeen waren gekomen dat de Russische troepen in Tsjecho- Slowakije zouden worden gelegerd „tegen de bedreiging van imperia listische agressie". De Dorothé is de handigste theepot die er bestaat. U hoeft alleen maar kokend water op de thee te schenken en verder niets. Trekken en warmhouden doet de Dorothé zelf omdat-ie dubbel wandig is. Alleen de binnenkant blijft heet, de buitenkant hoog stens handwarm. Een theemuts, theebeurs of thee lichtje hebt u niet meer nodig. Dat is handig theezetten met 'n pot die een sieraad voor het oog is en die u overal kunt neerzetten. Dat mag ook wel, want als u 'm koopt (ƒ33,50) of krijgt (ƒ0,00) dan hebt u 'm vpor jaren. Breken kan bij niet en barsten evenmin. Er is 'n Dorothé voor 10 en voor 5 kopjes. U kunt kiezen: "n glanzend of mat verchroomde BINNENLAND Minimumloon hoger Minister Roolvink staat in beginsel positief tegenover een tijdelijke verhoging van het minimumloon per 1 januari 1969, in afwachting van de jaarlijkse herziening per 1 juli 1969 De be windsman deelt dit mede in ant- nwoord op vragen van de leden van de Tweede Kamer, drs. J. Boersma (ARP) en J. H. J Maenen (KVP). die daarom hadden gevraagd in ver band met de btw. BUITENLAND Poolse student veroordeeld Een rechtbank in Warschau heeft To- pclski, zoon van een oud-minister, tr-t anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens zijn aandeel in de studentenwoelingen van maart J.l Topolski was beschuldigd van „belediging van de Poolse natie". Indonesiërs terechtgesteld In S'ngapore zijn vanochtend twee Jon ge Indonesiërs opgehangen wegens het plegen van een bomaanslag in 1965, waarbij drie personen omkwa men. President Soeharto en de In donesische regering hebben vergeefs geprobeerd de vonnissen in levens lang te veranderen. Tsjombe niet naar Kongo De hoge commissaris van de VN voor de hulp aan vluchtelingen. Prins Sa- doeddin Aga Khan, heeft gisteren in Genève verklaard, dat die Algerijnse autoriteiten hem de verzekering heb ben gegeven oud-premier Tsjombe niet aan Kongo-Kinsjasa te zullen uitleveren. De voormalige Kongolese leider wordt in Algiers vastgehou den sinds hij vorig jaar met het vliegtuig waarmee hij een vlucht bo ven Spanje maakte, naar Algerije werd ontvoerd. Westduitse verkiezingen In West-Duitsland gaan zondag a s. 9,5 miljoen personen ruim een kwart van alle stemgerechtigden naar de stembus voor gemeenteraadsverkie zingen in de deelstaten Hessen, Saar land en Baden-Württemberg. Door allerlei omstandigheden zullen de uitslagen slechts ten dele aanwijzin gen opleveren omtrent, de krachts verhouding tussen de grote landelij ke partijen en over de ontwikkeling van de rechtse NPD. Spaanse schrijver veroordeeld De Spaanse schrijver Careaga is tot een half jaar gevangenis en 1250 gulden boete veroordeeld wegens pu- blikatie in een links r. katholiek tijd schrift van een artikel, waarin hij pleitte voor de vorming van een po litieke oppositie in Spanje. Het is in Spanje verboden de beginselen van het bewind te kritiseren. Ambassadeur pakt geveltoerist De Syrische ambassadeur in Brazilië, Ja mal Sjaya, heeft kans gezien een bekende geveltoerist aan de politie over te leveren. De inbreker, bijge naamd „de Beer", was via een blik semafleider de op de zesde verdieping van een flatgebouw gelegen woning van de diplomaat binnengedrongen- De Syriër hoorde gestommel en was weldra in een gevecht gewikkeld. Toen de mannen al vechtend via het trappenhuis op de begane grond wa ren beland, kon de gelarmeerde poli tie de Beer aanhouden. Onlusten in Italië Duizenden arbeiders en landarbeiders hebben gisteren in de Italiaanse plaats Co- senza met stenen strijd geleverd met de oproerpolitie terwijl de politie antwoordde met traangas. Twintig mensen werden gewond- De arbeiders pi otesteerden tegen het feit dat de instantie die zich bezighoudt met het gebied van Calabrië niet snel genoeg werkt. De demonstranten probeerden enkele gebouwen van bedoelde in stantie te bezetten maar werden te ruggeslagen door de politie. Tijdens de onlusten werden veel auto's ver nield Luxemburg contra Moskou Vijf tig leden van het Luxemburgse par lement, dat 56 leden telt, hebben gisteren een motie aangenomen waar in de Russische invasie in Tsjecho- Slowakije veroordeeld wordt. De com munistische partij van Luxemburg heeft als enige in het westen de Rus sische invasie in Tsjeoho-Slowakije goedgekeurd. ADVERTENTIE I er stopt? ELKE DROGIST HEEFT HET! van het leven had kunnen beroven, althans naar de plaats van het ge weer en het ontzielde lichaam te oordelen. Maar nu is er een nieuwe factor in het spel gekomen. Een fotograaf uit de buurt van Bonn heeft aangif te gedaan van het feit, dat een klant een filmrolletje met militaire opna men bü hem ter ontwikkeling had Ingeleverd. De klant was volgens de fotohandelaar niemand anders dan schout-bij-nacht Lüdke, die toen juist van vakantie in één van de NAVO-landen was teruggekeerd. De theorie is nu, dat Lüdke een ander rolletje, namelijk met vakan tiefoto's had willen inleveren en zich vergiste. Toen hij zijn vergissing be merkte, raakte hij in paniek, reed naar het bos bij Trier en sloeg de hand aan zichzelf. Een andere ver sie van het verhaal is, dat Lüdke van plan was het rolletje nog aan zijn vroegere NAVO-afdeling te ge ven. Dan zou er geen reden voor zelfmoord zijn geweest. Maar Lüdke had op 1 juli van dit jaar alle stuk ken die hij uit hoofde van zijn ambt onder zich had, officieel teruggege ven. De justitie stelt nu een grondig on derzoek in en zwijgt verder in alle talen. Ook is niet bekend hoeveel personen bij het onderzoek betrokken zijn geraakt. Voor de liefhebbers van spionageverhalen biedt het geval van de schout-bij-nacht overigens genoeg stof tot overdenking. NEW YORK/BONN (Reuter. DPA) De Russische minister van Bui tenlandse Zaken, Gromiko, heeft onlangs zijn Amerikaanse collega Rusk de verzekering gegeven, dat er „binnen afzienbare tüd van Oost- europese zijde geen dreiging voor West-Berlijn zal komen". Volgens de New York Times, die dit gisteren meldde, heeft de Sowjetrussische minister dit te verstaan gegeven in een gesprek met Rusk op 6 oktober. Het blad had in „verantwoordelüke Europese kringen" in Washington vernomen dat Gromiko had gezegd, dat zijn regering erkent dat de V.S., Engeland en Frankrijk hun rechte» in West-Berlün als een zaak van „staatsbelang" beschouwen. Bondskanselier Kiesinger heefi gisteren tijdens het debat over de buitenlandse politiek in de Bonds dag verklaard, dat West-Duitslanci en zijn bondgenoten him beleid ten aanzien van Oost-Europa aan een nader onderzoek moeten onderwer pen in het licht vam de veel ver kondigde Russisahe doctrine dat communistische landen hun sociaal stelsel voor altijd moeten behouden en dat Rusland tegenover deze lan den het recht van interventie heeft. Kiesinger sprak met klem de bewe ring van de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Gromiko, tegen, dat West-Duitsland uit zou zijn op „herverdeling" van Europa. Volgens de bondskanselier is de Russische doctrine over Oost-Euro pa niet nieuw, maar wordt zij de laatste tijd in niet mis te verstane termen verkondigd. Zij komt erop neer, dat Moskou ook elke vreedzame toenaderingspoging tussen Oost West als „contra-revolutionair agressief verstoren van de vrede" kan aanmerken. WEERRAPPORTEN VaD hedenmorgen 7 uur a Sé M3 rt 3 u 01 3 k 8 8 tl Amsterdam half bew. 13 6 2 De Bilt licht bew. 14 8 3 Dtelen licht bew 13 7 2 Eelde regenbul 13 6 7 Eindhoven zwaar bew. 13 7 0.4 Den Helder zwaar bew. 13 10 1 Twente zwaar bew. 13 7 5 Vlissingen regenbui 14 9 1 Zuid-Limburg licht bew. 13 7 1 Luchth. R'dam zw. bew. 14 10 0.5 Aberdeen onbewolkt 11 3 0 Athene onbewolkt 23 16 4 Barcelona licht bew. 21 13 0 Berlijn zwaar bew. 15 8 0.2 Bordeaux mist 17 5 0 Brussel zwaar bew. 13 7 2 Frankfort licht bew. 14 7 0 Genève onbewolkt 16 2 0 Grenoble onbewolkt 15 2 0 Helsinki geh. bew. 2 -0 4 Innsbruck geh. bew. 11 7 3 Kopenhagen zwaar bew 11 6 1 Lissabon mist 27 15 0 Locarno onewolkt 17 4 0 Londen zwaar bew. 13 9 0 Luxemburg zwaar bew. 12 7 0.1 Madrid onbewolkt 24 4 0 Malaga geh. bew. M allorca onbewolkt 22 10 3 München zwaar bew. 10 6 1 Nice onbewolkt 22 14 0 Oslo regen 8 5 13 Parijs onbewolkt 16 5 0.1 Rome zwaar bew. 22 14 1 Stockholm zwaar bew. 9 6 11 Zurich mist 14 5 0 DONDERDAG Stadhuis (raadzaal) Leids Jongen parlement,. Behandeling nota c Nieuw Guinea. 8 uur nam. Kantine P C, en L. (3e Binnen^ gracht). E. V. Phllatelica. Ruliaj. 7.30 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal) Voorlichte bijeenkomst over de Merenwijk uur nam. Chr. L.T.S. (Johan Wagenaarla Musical „Thomas op vakantie" 73a nam. Levendaai 101 „Leython" tienen» telt (bingo-avond) èn ouderensocle 7.30 uur nam. Zuiderkerk (bijzaal) N.C.V.B. y, ling Centrum. Spr. ds. M. wilsjj over „Hoe lezen wij de bijbel in tijd". 8 uur nam. Stationsweg 25 Nederlands, bische kring Spr dr. H. J. Frap over „Was de cultuur van Trarif danië van plm. 1000 vóór Chr. tot t 500 vóór Chr. Israëlitisch?" 8 uur middag. Oude Vest 13 Evang. christent ..Ecclesia" 8 uur nam. Rijnzlchtweg 27: Volle Evangeiu gemeente afd. Oegstgeest Van Twlllert 8 uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30-10 nam. Oegstgeest (Groene Kerk) K, et concert Ph Eumanuelkwartet 8 nam. ZATERDAG Romanuszaal (achter Hartebru "J kerk) Jongerenmis 7.15 uur nart n," Levendaai 101 „Leython" mldtl/K sociëteit (bingo-avond) 7.30 uur t >n Ver. Oud-Leiden Bezoek BoerhJloi tentoonstelling 2 uur nam. Ant. Clubhuls P.V. „De RoyaliJL; Cabaretavond 8 uur nam. Schouwburg L.J.A. Toneelgroep!',, na met „De gestolen prins" 2.30*' nam. Stadsgehoorzaal Concert Werhr lil Wilskracht 8 uur nam. Breestraat 19: Opening socls „Twentel" 3.30 uur nam. Levendaal 101 „Leython" oudere: P cietelt „Aktie Precedent" (dhr P Schumacher) 7.30 uur nam. Rijnlandslyceum (M. H. Tron4eii 1) Gem. voor oorspronkelijk chrls dom. afd. Oegstgeest. Spr. Evans en v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van :4kn Christus van de heiligen der las dagen. Zondagsschool 10.15 uur 11 avondmaal 11.30 uur v.m. Oegstgeest (Willibrordgebouw) Ji fo viering Ned Kath. Kapperspatn» <j bond 6.30 uur nam. Ontmoetingscentrum St. Antotlm parochie. Afscheid pastoor N. J, 0 mandeur 4 uur nam. Oude Rijn 3 Plnkstergem. Spr. Meijer 2 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoorsi ling. Toneelgroep Theater met u» denaarsavond" 8 uur nam. Zomerzorg, Kynologenver. „RljnlJL Filmavond rally Duinrell, Jachtho: m en hun werk etc. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heijden JaarvergJ^ ring Centrale A. R. Kiesver. Spr D. Th. Kuiper over de radicaliteit de A.R. 8 uur nam. Ars Aemula (Pieterskerkgracht K.enO. Filmclub 16 „Peter en Pc' 8 uur nam. Schouwburg Abonnementsvoorstó BC Toneelgroep Theater met naarsavond" 8 uur nam. Diamantplein 27 Bahal-gesprekia4m 8 uur nam. Stadhuis (Wachtkamer trouws 1 Zitting Bouwfonds Ned. Gem. 7-8 nam. Chr. de Bourbonhof Elektronica iev „De Detector" 7.30-9.30 uur nan »e BIOSCOPEN Luxor: „Alexander liever lol moe", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lldo: „De smokkelaars van 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Helicoptercommando", 1! Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45. 7 en 9.15 uur Vrijdag en a dag 11.30 uur nachtvoorstelllng gende der liefde", 18 Jr. Studio: „Met Jouw tanden nek", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „The fox", 18 Jr. Dag 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, li en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag uur nachtvoorstelling „Mijn vijand" Trianon: „De oliemagnaat", a.l! 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.16, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys Exp? Montyn 1960-1968. Dinsdag zondag 2-9 uur n.m (t.em. 11 Expositie Eykelenboom (t.e.n tober). Rijksmuseum voor de geecD# der Natuurwetenschappen Boefti tentoonstelling 1 v m 3de eeuwfek zIId geboorte Werkd 10 uur w® uur nam.: zondags 1-4 uur nan) 1 december) Molen ..De Valk' Moienmusatu gelijks (behalve 's maandags) voorm - 5 uur nam 's zondags I" nnm Rijksmuseum van Oudheüe» penburg 28): Werkd 10 uur W® 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor VolkenP (Steenstraat 1). dag 10—6 Ui" dag® 1 6 uur nam Rijksmuseum voor de gef,cD# li'gj iet1 Rijksmuseum voor volkecPf 1 en toonstelling ..Viva Mexico' dagen IC uur voorm.5 uur zod eD leestdageD 15 uti' t/m 1 december) Neü.-Legermuseum. Geopend os tot eD met vrijdag 0 uur voorn» nam.: zon., en feestdageD 1-6 oitf1 Wassenaai (Kunstzaal Heufty toonstelling Lenle Korpershoek ei ry Borst (maandag t.e.m zaterdi uur voorm.-5 uur nam.) t.ejn l(i!l ber Avond- en nachtdienst der apot* Geopend voor spoedeisende apotheek D C. Kok. Rapen»® tel 24807 Apotheek R. van Breest Sn» burg te Leiderdorp en Apotheek' schoten zyn de gehele week gW ï]d KAMERBREED ~£hkalotv TAPIJT POSTBUS 39 - HILVERSUM

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2