Vlaams stokpaard won Albert's Corner De Echo der „De Hoop" nam barkas in IJmuiden aan boord Duinen" bestaat veertig jaar Dubbelkoor in Haydns „Die Jahreszeiten" Werkloosheid in Duin en Bollenstreek enigszins toegenomen Sassenheim.se ijsbaan nog dit jaar gereed WF ELEVISIE Evenveel Walen als Vlamingen in buitenlandse dienst waar het eten goed is en de rekening meevalt In Noordwijk aan Zees Wisselende haringvangsten in Ierse Zee Inwoner van Haarlemmermeer gearresteerd >oncerf m JONGE pERPACi 17 OKTOBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD (ADVERTENTIE) [USSEL (GPD) De Belgische minister van Buitenlandse Harmei heeft er voor gezorgd dat de Vlamingen één hun stokpaardjes voorlopig waarschijnlijk zelfs defini- - op stal kunnen zetten. Het gaat om het „taalevenwicht", men het noemt, in de hogere rangen op het ministerie buitenlandse zaken. jens de taalwet van 1963 kreeg Kindvoerder van het departe- vjjf jaar tijd om dit te bereiken, september was de termijn ver- d en nog geen week later heeft uister voor zijn collega's van binet de balans kunnen opma- lonclusie: voor de hogere pos- het evenwicht in orde; voor de is het by na bereikt, rmee is dan één van de ste- aanstoots van de Vlamingen weg naar numerieke gelijk- die zij ook als gelijkwaardig- schouwen van de baan. Het succes waarover zy verheugd lok al is hun eerste reactie na i tevredenheid geweest: en nu levenwicht in het leger. Een verlangen overigens waar de bevrediging ongetwijfeld zullen veroveren als bij Bui- ise Zaken. ar heeft de minister van Bui- dse Zaken dus gehad om orde n te stellen en te voldoen aan hoofverplichtingen welke de hem oplegt: etrekkingen in de buitenland- st worden op alle paden van archie in gelijke mate ver over de Nederlandse en de taalrol. (Dat laatste betekent: eu die zich hebben laten in- m met Nederlands als hoofd- over hen die dat zelfde voor ins hebben gedaan) llplomaten moeten voor een Kommissie het bewijs leveren een aan hun functie aange- 5 van de Nederlandse itten. aalexamen heeft voor de Wa- wat moeilijkheden opgele- r het „waarom" verschil- uurlij k de opvattangen. Vol- Vlamingen is er bij de Wa- onwil om enigszins behoor- derlands te spreken en te n. Zonder leedvermaak la- natuurlijk ook wel doorsche- dat er volgens hen voor het in Nederlands enige intelli iordt vereist men afleggen. Het zijn allemaal Pranstaligenvan de 32 slaagden er 21. 9 kwamen terug naar Brussel en het geval van één die beweert dat hij geen examen behoeft af te leg gen. omdat hij bepaalde universitai re diploma's bezit die hem daarvan vrij stellen, wordt nog onderzocht. En dan is er nog één die nu hard zit te blokken en die het examen over zal doen. Minister Harmei heeft ook een overzicht gegeven over de verdeling van Walen en Vlamingen over de verschillende posten. Daarbij zyn de Brusselaars tot de Walen gerekend voorzover ze zich tenminste hebben laten inschryven op de Franstalige rol. Er zijn 10 topfuncties: de am bassades in Parijs, Londen. Wash ington, Bonn en bij de NAVO wor den geleid door Franstaligen, die van Moskou, Den Haag, Rome (bij de Italiaanse regering), de Verenig de Naties en de Europese gemeen schappen door Nederlandstaligen. Dat is dus een verdeling van vijf te gen vijf. Dan zijn er nog 118 andere hoofden van buitenlandse posten die ook precies zijn verdeeld over 59 Franstaligen en een gelyk aantal Nederlandstaligen. Er zyn bovendien 151 posten variërend van raad tot secretaris, attaché of consul. Daar van worden er 66 door Nederlands- Harmei niets over de kosten taligen bezet en 85 door Franstali gen. In 1963 waren er van eerstge noemde categorie 60 en van de twee de 84. Wat de 111 man kanselarij- personeel betreft: in 1963 27 Neder landstaligen en 50 Franstaligen en thans 56 en 45. Over de kosten van de uitvoering van de taalwet op zijn ministerie heeft minister Harmei nog niets ge zegd. Dat zal wel komen wanneer hij zijn begroting in de volksvertegen woordiging moet verdedigen. Het geeft echter wel te denken wanneer men leest dat er om het taaleven wicht te bereiken een zogeheten „tij delijk kader" werd gevormd. Daarin zijn 68 Franstaligen: 45 gezanten, 15 ambassaderaden en 8 leden van de kanselarij. Wat dat tijdelijk kader doet, is niet duidelijk. Men verwacht, zo heeft minister Harmei meege deeld, dat een aantal ambtenaren wel om zyn „terbeschikkingstelling" zal verzoeken. Van 20 weet men al dat zij het zullen doen. Anderen kun nen hun recht op pensioen doen gel den. Zo is dan een lange strijd, die de Vlamingen hebben gestreden voor gelijkgerechtigdheid in de buiten landse dienst, eindelijk voor hen met een overwinning geëindigd. Er blijft thans voor de waarnemer een grote vraag over: is de toestand, zoals die zich thans heeft geëvolueerd, een overgangstoestand? Met andere woorden: zal er een tijd kunnen ko men waarop het niet meer nodig zal Zijn dat de Belgische staatsburger, die zich in overheidsdienst wil bege ven, een keuze maakt tussen Neder lands- of Franstalig en zich gewoon als kandidaat meldt, omdat hij Belg is en beide talen van het land be heerst? Het lijkt bijna een wens droom waarvan de huidige genera tie de vervulling wel niet meer zal meemaken. ien iet ook zy19 Franstalige en landstalige diplomaten moes examen afleggen. Vlamingen slaagden en van de Walen. De anderen - en dat heeft wat kwaad de Franstaligen gezet oepen uit het buitenland en gesteld op het ministerie. Zij het xamen nog eens afleg - eventueel krijgen zij dan een post in het buitenland toege- 'ook nog een categorie amb- van de buitenlandse dienst 1938 hun carrière zijn be- Ook zij moesten een exa- (Van onze visserij redacteur) KATWIJK AAN ZEE/IJMUIDEN Het hospitaalkerkschip „De Hoop" meerde gisteren enige uren af in de haven van IJmui den. Dat kwam omdat de di recteur van de Vereniging Hos pitaalkerkschip „De Hoop", de heer P. Broeksma, aan de ka pitein W. F. Rog een nieuwe motorbarkas moest overhandi gen, die was aangekocht uit de opbrengst van de langspeel plaat „De kerk op zee". De plaat was, zoals het L.D reeds uitvoerig berichtte, tot stand geko men door de activiteiten van ds. H. Zethof, hervormd predikant in Koc- kengen. Er zijn van deze plaat reeds meer dan 5.000 exemplaren verkocht. De opbrengst is ongeveer een kwart ton. De heer Broeksma dankte ds Zethof hartelijk voor zyn activitei ten. Deze motorbarkas, die 1300 kg weegt, kan gemakkelijk met de winch in zee worden gebracht en weer aan boord worden genomen. Het is een zeewaardig scheepje, dat goed is af gesloten. De barkas zal dienst gaan doen voor het kerkbezoek, voor het bezoek van de geestelijke verzorger aan andere schepen, en voor de me dische en technische hulp, die „De Hoop" biedt aan de vissende vloot van alle nationaliteiten. Ds. Zethof was met een aantal ca- I techisanten bij de overdracht aan- wezig en voorts waren er nog verte genwoordigers van het Ministerie van Landbouw en Visserij en de medische en technische adviseur van de ver eniging, dr. Teljer uit Bilthoven en de heer Groeneveld uit Scheveningen. Nadat kapitein Rog en zyn man nen de boot hadden getest en weer aan boord hadden genomen voer „De Hoop naar de Scheurhaven tegen over Hoek van Holland. Een aantal genodigden maakte deze reis mee. De bemanning gaat nu van een week verlof genieten, waarna op 23 okto ber de nieuwe reis van drie weken begint. De „De Hoop" was gistermorgen IJmuiden binnengelopen, na een reis met vrijwel voortdurend slecht weer in de Ierse Zee en op de Noordzee. Op deze reis werd in zeventien ge vallen medische hulp geboden, en in belangrijk meer gevallen technische hulp, vooral op het gebied van de communicatiemiddelen aan boord van de vissersschepen, die in verband met de algemene slechte vangsten over een grote afstand verspreid vis ten. Voorts werd 80 ton gasolie en 70 ton drinkwater aan vissersschepen verstrekt. Zestien scheepjes zorgden gisteren In IJmuiden voor een aanvoer van slechts 1.395 kisten vis en 20 stuks stijve kabeljauwen. Er waren 130 kis ten schelvis, 310 kisten dichte wijting, 230 kisten gul, 250 kisten spanharing, 15 kisten makreel, 360 kisten schol, 3.000 kilo tong en 40 kisten diversen. Ook voor de donderdagmarkt moest men het zonder grote schepen doen, zodat er voor de handel niet veel keus was. In de Ierse wateren liepen de ha ringvangsten aan de zuidoost kant sterk uiteen. Zij varieerden van 0 tot 200 kantjes per dag. Zo ving de Ada VL 7 niets, terwijl op betrekkelijk korte afstand de Elisabeth VL 105 aan een dagvangst van 200 kantjes kwam. De laatste dagen bevonden zich ook nog wat schepen bij de Do- negalbaai, maar gezien de slechte uit komsten daar, zijn die nu ook naar de zuidoost kant gegaan. De spanvissers nabij de Silverpit hadden het door de harde wind niet druk met de vang sten. In de noord veranderde het beeld maar weinig. Op 60 graden noorder breedte werden trekken gemeld van 60 tot 80 manden hoops, voorname lijk koolvis. Tussen 56 en 57 graden noorderbreedte werden trekken ge daan van 40 tot 50 manden, waarbij schelvis de boventoon voerde. NOORDWIJK Op 26 oktober a.s. is het veertig jaar gele den, dat te Noordwijk aan Zee „De Echo der Duinen" werd op gericht. Dit populaire muziekgezelschap gaat het jubileum op zaterdag 9 november a.s. vieren met een mars door de bad plaats, waarna van half vijf tot zes uur in „De Rank" aan de Golfbaan een receptie zal worden gehouden. Daar bestaat voor ieder de gelegenheid om het bestuur met het jubileum te com plimenteren. Het spreekt vanzelf, dat ook de oud-leden daar bijzonder welkom zijn. Het waren de heren G. C. de Vries koninginnedagen, en dergelijke festi Chr. J. de Witt en W. Doomeveld, die 40 jaar plannen koesterden om te komen tot oprichting van een christelijk muziekgezelschap te Noordwijk aan Zee. Hun initiatief kreeg vorm toen op 26 oktober 1928 in de hervormde school aan de Huis Met 59 cm beeldbuis. Makkelijke bediening knoppen op progressief Malen bedieningspaneel, dat fraai contrasteert d de mat noteliouten kast. automatische functies, ïïruktoetsafstemming "ar eerste en tweede net. Hoed voor jarenlang etoringvrij kijken, wordt voor f 770,— ww eigendom. ter Duinstraat een vergadering werd belegd, gepresideerd door wijlen ds. F. G. Hospers, in die tijd hervormd predikant in hetzeedorp. Op deze bij eenkomst besloot men tot oprichting van een muziekgezelschap met de voor de badplaats zinvolle naam „De Echo der Duinen". Dat het korps in een behoefte voor lag, bleek uit het feit, dat het bij de oprichting reeds ongeveer 50 leden telde. Enthousiast gingen zij oefenen met het resultaat, dat op 30 april zeven maanden na de oprich ting, de „Echo" in het openbaar op trad met een concert op het Kerk plein in „De Buurt". Bekwame leiding Dit gebeurde onder leiding van de dirigent de heer H. van der Beid uit Leiderdorp, die bij de oprichting tot dirigent was benoemd. Zeer veel heeft „De Echo der Duinen" aan de ze voortreffelijke musicus te danken. Z'ijn bekwame leiding voerde het korps naar de klasse „Uitmuntend heid". Roemrucht in haar- annalen is een vooroorlogs concours te Hilver sum, waar „De Echo" met de direc- teursprijs en drie eerste prijzen een grandioos succes boekte. Daarom is het zo jammer, dat de heer Van der Veld in het begin van dit jaar zijn functie om gezondheids redenen moest neerleggen. Anders had de dirigent met zijn orkest mee- gejubileerd. Slechts zelden zal men grotere toewijding en trouw vinden als die van de heer Van der Veld aan „De Echo der Duinen". Zelfs #n de bezettingstijd, toen het korps van de straat verdween, maar niettemin doorrepeteerde, maakte hjj week op week de reis van Leiderdorp naar Noordwjjk op een fiets met een ver duisterde lamp en massieve banden. Daardoor kwam het dat op de bevrij dingsdag de instrumenten niet uit de kamferkist behoefden te worden ge haald. Het voorbeeld van hun dirigent heeft de muzikanten geïnspireerd. Doorgereden na ongeval De gedachten gaan uit in de richting D van een Uniformfonds, waaruit kan worden gezorgd, dat de muzikanten i van nu en straks steeds keurig ge- j kleed op straat zullen verschijnen. I In het comité van aanbeveling heb- I ben zitting genomen burgemeester J. N. Bonnike, dr. H. Kruyt, ds. D. Keu- ning, een der kapelaans van de r.k.- J parochie „Maria ter Zee", ds. C. Warner, mevr. Van Gilse-Van Gel- dermalsen, de heer J. de Raad. de viteiten, bij jubilea, kampioenschap pen, in het badseizoen, bij kerkelij ke plechtigheden en hoogtijdagen, altijd was De Echo van de partij. Geen wonder, dat het korps onafschei delijk met het zeedorp en de bad plaats is verbonden. J de heer W. J. Kruyer, onder vermei Grote populairiteit geniet de uit de i ding „Uniformfonds Echo der Dui leden gevormde boerenkapel „De nen". Duinkneuters". Vele jaren stond de kapel onder de uitstekende leiding van Thomas van de Schaepedel. Te genwoordig staat zij onder directie van Windepa. Prettige herinneringen bewaart „De Echo" aan de bloemenfeesten uit de na-oorlogse jaren, toen op het Kerkplein een enorme bas in een bloemmozaïek werd gelegd. Bij dit jubileum denkt het korps met dankbaarheid aan de stille werk sters van het damescomité dat door haar dubbeltjes-actie het muziekge zelschap krachtig heeft gesteund om het instrumentarium op peil te houden. HAARLEMMERMEER (ANP) De politie van Haarlemmermeer heeft een 42-jarige vertegenwoordi- heer en mevr. Heineken en de heer j 8rer uit ^eze gemeente aangehouden, J. van den Haak Pzn. d,e ervan wordt verdacht te zijn door Het jubileum-comité rekent er op, *erede" nadat hy bij een verkeerson- dat de gehele Noordwijkse burgerij j £eva' betrokken was geweest, achter de jubileumakt'ie zal staan. Bij dit ongeval, dat in de nacht van Giften kunnen worden overgemaakt vrydag op zaterdag jl. op rijksweg 4- op gironummer 358.219 ten name van j a in Leidschendam is gebeurd, kwam een motorrijder om het leven. De vertegenwoordiger is ingesloten wordt vrydag voorgeleid. LISSE Volgens de maandelijk- j se telling van het aantal ingeschre- ven werkzoekenden bij het Geweste- lijk Arbeidsbureau Lisse, omvattende l de gemeenten Hillegom, Lisse, Sas- senheim. Voorhout, Noordwijk en I Noordwykerhout, is de werkloosheid In dit gebied momenteel lets in stij gende lijn. Dit is hoofdzakelijk het gevolg van het feit, dat de jeugdigen vrijwel al lemaal aan werk konden worden ge holpen. Vorige maand stonden nog 43 jeugdigen als werkzoekenden inge schreven, terwijl aan het einde van de maand september nog slechts 6 jeugdigen werkloos waren. De ver mindering van de werkloosheid on der de jeugd mag een verblijdend verschijnsel genoemd worden. Jubilarissen Als „De Echo" straks gaat jubile ren, zijn er vier korpsleden, die 40 jaar lid van het muziekgezelschap zijn en dus mee jubileren. Het betreft de heren Th. Admiraal, W. de Bruin, Alb. Plug en J. Vlie land. De heer Plug zal dan evenzoveel jaren de verenigingskas hebben-be heerd, terwijl de heer Th. Admiraal al ongeveer 35 jaar secretaris is. Der gelijke veteranen zijn steunpilaren van het muziekkorps zijn geworden. Talloze malen is „De Echo der Dui nen" in deze 40 jaar opgetreden. Op Uitbreiding Het is thans uitgebreid met een drumband en een aantal charmante majorettes. De nu ongeveer 60 leden tellende „Echo" is sinds kort in een fraai uniform gestoken. Met de wijn rode tuniek en gryze pantalon komen de muzikanten in topvorm voor de dag. De dames dragen bij de tuniek een witte rok. Op dit correct geklede korps kan de badplaats trots zijn. In de tegenwoordige dirigent, de heer W. Schoone uit Den Haag, lid van de K.M.K., heeft „De Echo" een be kwaam en waardig opvolger van de heer Van der Veld gevonden. Het bestuur bestaat thans uit de heren W. J. Kruyer, voorzitter; Th. Admiraal, secretaris, Alb. Plug, pen ningmeester, W. de Bruin, C. Duijn- dam, W. Hazenoot, J. Hazenoot, B, Timan en G. Wesseling. Samen met de heer Schoone zal dit bestuur alles op alles zetten om waai' te maken, dat „het leven by 40 begint", ook voor „De Echo der Duinen". Er Is een jubileum-comité ge vormd, dat zich tot de burgerij zal richten om aan de jubilerende Echo een passend geschenk aan te bieden. KATWIJK AAN DEN RIJN Het Katwijk-Rijnse koor „Cantate Deo bestaat 25 jaar. Eergisteren vierde „Zingt den Heer" van Zoeterwoude het 50-jarig bestaan. Die twee koren samen, met nog toegevoegd het katholieke koor „Santa Lucia" van Zoeterwoude, hebben zichzelf en elkaar wederkerig een uitvoering van de „Jahreszeiten" ten geschenke gegeven. Want koorlid geweest te zijn en nooit Haydns „Jahreszeiten" te heb ben gezongen, geldt als een mislukt koorleven. Wat een heerlijke schepping is dat I leider een willig apparaat een ge- van die 73-jarige van rond 1800: zeischap waarin menig voortreffe- lustig, zonnig, stralend, mild nog in j lyke instrumentalist zetelt, de tegenspoed, en overal zo soepel zijn oembaal aanwezig: de in deze materie. Woensdag 23 oktober komt ds. Ven erna uit Zwyndrecht een tijdrede houden op uitnodiging van de afd. Abbenes van de Staatkundig Geref. Partij in gebouw Contact" aan de LtèSerdfjk. Aanvang 7.30 uur. Doordat veel Jeugdigen geplaatst konden worden, is het aantal ge vraagde arbeidskrachten in de man nelijke sector gedaald van 78 in au gustus tot 34 in september. De waar nemend directeur van het geweste lijk arbeidsbureau Lisse, de heer Ab- benhuis, verwacht deze maand een stijging van het aanbod arbeids krachten, doordat de afvloeiing in de horeca-sector zich nog voortzet. Uit de horeca-sector staan 69 werkzoe kenden ingeschreven voorts: 7 bouw vakken, 9 metaal- en 2 losse arbei ders. In de vrouwelijke sector viel een forse stijging waar te nemen, óók als gevolg van een sterke afvloeiing uit de horeca-sector, namelijk van 41 werkzoekenden in augustus tot 108 eind september. Opmerkelijk is, dat bij het stijgen van het aanbod vrou welijke arbeidskrachten, óók een stij ging viel waar te nemen van de vraag om vrouwelijke arbeidskrach ten, hetgeen zyn oorzaak vindt in een tekort aan krachten in de vrou welijke sector voor de bloembollen- bedrijven, zowel aan produktie- als aan kantoorpersoneel. Het aanbod van arbeidskrachten uit de handels- en kantoorsector past j weinig aan op de vraag naar bepaal- I de arbeidskrachten. Het aanbod be- I staat grotendeels uit jeugd- en kleu terleidsters, tandarts- en dokters- I assistenten. Vrijdagavond zal de studiever eniging van de geref. gemeen te „Mlandate Deï" in Lisse een ver gadering an de kerkzaal hou den, waarin de heren L. Walhout en P. G. Segers zullen spreken over „Het Onderwijs". glijdend. Zo maar uit de ganzeveer gevloeid Of misschien niet? De grijsaard zei er zelf van: „De vier Jaargetijden hebben me geen goed gedaan, ze hebben me uitge put" Die vier kantates. van lente tot winter, doen de koorzanger aan als één groot volkslied. De volkstoon zdt er veelvoudig in en ongetwijfeld zyn deunen van darpskapellen uit Jo sephs jeugd komen bovensdhuimen. Vader Haydn, die karrewielen repa- Koor en orkest yomden in de akoestiek van de Herv. Kerk (die vrijwel vol was) een goede bondge noot. Koren zijn eigenlijk meest te groot voor de arkest-koor-verhou ding, die Ha.ydm zich destijds voor gesteld heeft, ten gevolge waarvan menig orkestraal detail in het g-rote geheel onderging. Een met gelijke ranke klankkraoht duetberen van koor en orkest, als bijv. bedoeld bij de Cavatine, moest uitblijven. Maa: een duet als van de bassolist met de Bestuur IJsclub blij met aanleg reerde, en moeder (ADVERTENTIE) klare taal GENEVER in de handige kneepfles f10,50 per liter Hay dn hielden er zelf zoiets op na. De boerezoon Joseph werd om zyn muzikaliteit Wiener Sangerknabe. Was eenanaal de stemmutatie e-, dan stond je echter keihard brode loos op de keien. Bij brokjes en beetjes was het, dat Joseph alles bij eenscharredde wat een componist zou nodig hebben. In zijn Jahreszei ten, na een lang- leveai in dienst van een autoritaire aristocraat, ver schijnt dan weer een boerenzoon. Waarschijnlijk is het dat al die eeuwig door gezongen heerlijkheden eveneens met brokjes en beetjes bijeen zijn gescharreld. En geworden tot een feest! Bas Siereveld heeft de proef met kinderen fagot in de vrolijke „Ackermann" (later vlot-pikant overgenomen door de picoolo) kon natuurlijk geheel en al aan de uitgangsgedachte voldoen. Deze bas was Joep Langenihof, die in de recitatieven niet overal spre kend genoeg optrad en daar de schone zang niet kon loslaten; in de aria's voldeed hij in positieve zin. De stem van de tenor Alfred Lu- kassen won nog, sinds zijn Lukas- Passionen in Noordwijk, aan draag kracht en markering-; de sfeerteke ning zou winnen door meer nuance en door rijker schakering van de klankkraoht. Sfeertekenen is de sopraan Janny Godthelp toever trouwd, haar gevoelspalet schept dat: mag het bescheidener zijn, haar zijn drie koren in één gewaagd en fraaie stemmiddelen worden teeh- alles volbracht met een duidelijk nlsch goed en door haar toonwel- gunstig verloop. Alles leek natuurlijk j vend vermogen ook aantrekkelijk ge en moeiteloos op te klinken. In het bruikt. Voor de continuo's bij de re- ,Gewestelyk Orkest" vond de koor- j citatieven was Pijn van Eijk met SASSENHEIM De in het Kooi- plan nieuw te realiseren landijsbaan, het plan dat kortgeleden door de ge meenteraad werd goedgekeurd, stond centraal in de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Sassenlieim se IJsclub. De baan zal na een aan tal geslaagde proeven nog dit jaar verwezenlijkt kunnen worden. De baan gaat in totaal f50.000.- kosten. Hiervan neemt de gemeente de helft (25.000 gulden) voor haar .rekening. Het resterende bedrag moet van de IJsclub komen. „Het is een reeël aanbod", stelde ijsclubvoorztt- ter Bum-man. „Wy zijn er het ge meentebestuur dankbaar voor. En gaat dit plan niet door, dan duurt 't nog jaren voordat er weer een nieuw plan op tafel komt". De financiering van de zijde van de ijsclub is op papier rond. Er wordt f 5.000 - uit de kas direct betaald en de overige f 20.000.- wordt uitgezet in schuldbekentenissen (100 x f100,- en 40 x f250,-) dip in 10 jaar zullen worden afgelost. De vergadering ging met dit voorstel van het bestuur ak koord. De vei-eniging staat er overigens financieel goed voor. Het afgelopen jaar werd (ondanks „slechts" 2 schaatsdagen) afgesloten met een ba tig saldo van f8.450,-; er blyft dus ook na aftrek van de f5000.- geld in kas voor andere activiteiten. Te meer ook, omdat de hum-kosten voor een nieuwe ijsbaan (mede door de gedeeltelijke zelffinanciering) niet méér dan f300,- zullen bedragen. De verlichting van de baan zal pas vol gend jaar aan de orde komen. Ge tracht zal worden de oude verlich ting te gebruiken. De landijsbaan, die 15.000 m2 groot wordt en een plastic dijk krijgt, zal overigens ook buiten het seizoen wor den gebruikt. De Jeugdrecreatie zal er in de zomermaanden een aantal activiteiten op ontplooien, terwijl het terrein in de verdere toekomst ook als schoolsportveld in aanmerking komt. Het terrein ligt op de hoek Sassenheimei-v aart/ Rij ksweg.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11