In Tsjecho-Slowakije is grote zuivering op komst EMiSU Hoge spaarrente tot zelfs Duitse communisten willen Reimann terug Legering Rode leger definitief geregeld Russen kunnen doen wat zij willen Code nodig Patrouilles 6J7o voor u en... Doodsbenauwd Executies de bank waar ook zich thuis voelt Liever in Canada Jeugd verward Israël bouwt synagoge op plaats moskee Gevechten bij de gedemilitariseerde zone in Vietnam Weer een rituele moord in India Btonchïleften MET EEN ENKEL WOORD i si 0 0 0 0 BEZOEK PREMIER TSERNIK AAN RUSSISCHE HOOFDSTAD LEIDSE AGENDA HAAGSE PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 16 OKTOBER HILVERSUM (GPD) „In het Westen is het voorgesteld alsof de Tsjechoslowaken zich bij de situatie hebben neergelegd. Het is echter geen berusting, maar angst. Tsjecho-Slowakije is doodsbenauwd voor wat er nog kan gebeuren. De enige zeker heid die de Tsjechen hebben is dat de Russen kunnen doen wat zij willen. Het volk is kapot, verslagen, apathisch. In Tsjecho- Slowakije heerst de volslagen bezetting. Praag is weer een kale, stinkende, stoffige stad. De tintelende sfeer, die we er voor de inval aantroffen, is verdwenen". Dit is het relaas van intens ge schokte ooggetuigen: een in Nederland woonachtig Tsjechoslo- waaks-Nederlands echtpaar, dat dezeh dagen van een bezoek aan Praag terugkeerde. Nog kort voor de invasie waren zij er ook al geweest. Ze zfjn uit onge rustheid teruggegaan toen elk Ie- "vensteken van familie uitbleef. Re delijk contact van hieruit is onmo gelijk. „Als je schrijft moet je een code gebruiken bijvoorbeeld „ety mologisch woordenboek" als ik mijn broer bedoel omdat de post wordt geopend. Opbellen is ook een hache lijke zaak, want de telefoon is afge tapt." Hy vertelt van de reis: „Ik dacht, dat ik behoorlijk voorbereid was. Wat zou me kunnen gebeuren? Ik maakte me alleen zorgen over een eventuele schade-afwikkeling als ik tegen een Russische tank zou rijden. Maar nog geen twee dagen nadat we de Tsjechoslowaakse grens over wa ren, was ik serieus bang. Ik werd heel waakzaam. Ik keek voortdu rend in myn achteruitkykspiegel." Wat hy als kind nog niet zo diep gaand had ervaren, werd hem als volwassene in al zyn verschrikke- ïykheid duide'iyk: de bezetting. „Er heerst een massale ontreddering, een by na panische angst. Typerend is ook dat we maar twee andere Ne derlandse wagens en een enkele Oostenryker en Fransman hebben gezien, geen enkele Bulgaar of Pool. Acht weken geleden wemelde het van de buitenlanders. Het is een Kafka-achtige toestand. „Het pro ces" blykt niet voor niets in Tsjecho- Slowakye geschreven." Dat de tanks uit de centra van de grote steden zyn teruggetrokken, (ADVERTENTIE) biykt bitter weinig uit te maken. „We hebben in Praag drie Rus sische kampementen gezien, waar van twee pal in het centrum. In één ervan telden we 65 pantserwagens. Overdag rijden de Russen in min der opvallende wagens door de stad, 's nachts patrouilleren zy openlyk. in die pantserwagens, of met honden." In de grenskantoren doen de Tsjechoslowaken nog wel het werk. maar de Russen kyken over de schouders mee. Er lopen Russische soldaten rond, die bewa pend zyn alsof ze naar het front moeten. De bezetting heeft een van hieruit nauwelijks te omvatten persoonlijk leed veroorzaakt. „We ontmoetten een goede vriend van ons, werkelijk een groot geleerde. Hij kon geen zin nig woord meer uitbrengen Of de geschiedenis van de brief, in al zijn simpelheid tekenend voor de tragiek. „Een buurjongen van onze familie in Praag had een Bul gaars vriendinnetje van een jaar of 18. Toen de Russen het land binnen vielen was zij in Praag. De volgen de dag was ze verdwenen. In een achtergelaten briefje stond, dat zij haar vriend niet meer onder ogen durfde te komen. Haar leven was ka pot. Het ergste voor haar was, dat zij met deze afschuwelijke ervarin gen naar huis terugging, waar zij niets daarover zou kunnen of mo gen zeggen." De vrouw vertelt van een arts. die met zyn gezin en maar vijftien dol lar op zak naar het buitenland is gevlucht. Zyn familie durft niet naar diens huis te gaan om wat dan ook op te halen, doodsbenauwd te wor den gezien en aangeklaagd als hel pers van contra-revolutionairen. Het huis wordt waarschynlyk in beslag genomen om de door de bezetter aangerichte schade te beta'len. Die familie wordt geregeld door de geheime politie opgebeld, ogen- schynlijk zonder enige reden, of het moet een zenuwslopende actie zyn. Het verraad, de collaboratie, waarvan Tsjecho-Slowakye de eer ste dagen na de inval vrij is geweest, steekt nu de kop op. Met het vorde ren van de „normalisatie" krijgen de pro-Russen meer zelfvertrouwen. De potretten van Doebtsek, Swobo- da en Tsernik in de etalages zyn vandaag de dag nog de sterkste ban den met de onderdrukte liberalise ring. „Doebtsek heeft zijn populari teit goeddeels verspeeld. Een grote groep Tsjechoslowaken, vooral oude ren. heeft zich altijd al sceptisch op gesteld tegenover hem, gezien de er varingen in het verleden. Hij heeft een geweldig dreun nodig gehad om mens te worden. Voor Swoboda be staat nog steeds groot respect Hij heeft zich het onverzettelykst ge toond". En Hoesak. de Slo waakse partyleider?" Een collabora teur. die van het begin af aan een platte terminologie heeft gebruikt, die de Russen veel te gauw en te veel is tegemoetgekomen" Dat is helemaal de NMB. Meer rente, meer spaar- vormen (kies uit 6 moge lijkheden, waaronder nu ook 6%% spaarbrieven). En bovendien een service waar de NMB ook beslist niet zuinig mee is. Daar om is voor iedereen spa ren zo aantrekkelijk bij de NMB. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 260 vestigingen in Nederland Van verzet is onder deze omstan digheden geen sprake. „De enige vorm van passief verzet is dat som mige kranten naast het eigen (ge censureerde) nieuws zonder enig commentaar Tass-berichten afdruk ken, die belachelyk zjjn voor ieder een die met de toestand op de hoogte is". Het verzet van de eerste dagen is gepleegd door studenten en jonge ar beiders. „De ouderen hebben zich af- zydig gehouden". Ik laat het boekje zien, dat de Sowjetrussische ambassade in Den Haag ongevraagd heeft toegestuurd: „Over de gebeurtenissen in Tsjecho- Slowakye". By het bekyken van de foto's barst hy uit: „Ze hebben jon geren met het geweer in de rug ge dwongen met bloemen op de tanks te klimmen of met een Russische vlag te zwaaien". In Praag doet hardnek kig het verhaal de ronde, dat Rus sische soldaten, die sympathie met de Tsjechoslowaken toonden, zyn ge- executeer d. „Er zyn grote zuiveringen op komst. By radio en pers zijn al de nodige mensen vervangen. De Russi sche geheime politie stuurt agenten. Zij nemen hun gezinnen mee Hetgeen even tekenend voor de „ty- deiyke" bezetting is, als de onderko mens die de Russen in de bossen rond Praag graven. „Onder de liberalisering zyn nog veel teveel functionarissen uit de No- wotni-school gehandhaafd Een voorbeeld? De stalinistische directeur van een belangrijk instituut werd ontslagen. Dat wil zeggen, hy werd adjunct-directeur Zyn opvolger woonde honderden kilometers van Praag vandaan en had dus niets in te brengen". Bygaand artikel i6 de weer gave van een gesprek met een dezer dagen uit Praag in Ne derland teruggekeerd echtpaar. Zy is Tsjechoslowaakse, hy Ne derlander. zy zyn kort voor de Russische inval in Tsjecho-Slo wakye geweest en enige tyd diaarna nog eens gegaan, om dat rij zich ongerust maakten over haar familie, van wie zy maar niets hoorden. Zy zyn, met name door contacten in in tellectuele en regeringskringen goed geïnformeerd. Voorwaarde voor publikatie was dat namen en andere persoonlijke gege vens achterwege bleven, om niet in moeilijkheden te komen. De autenticiteit is er niet min der om. Waarschynlyk gaat de man binnenkort opnieuw naar Praag. Met het overschrijden van de grens Is de angst niet van de Tsjechoslo waken geweken: ,jEr gebeuren rond Tsjechoslowaken in Nederland soms vreemde, onbehaaglijk stemmende dngen. Er zijn vluchtelingen die rich pas veilig zullen voelen als z(j van het Europese vasteland af zijn. „We kennen iemand die uit Zwitser land, dat beweert „vol" te zijn, naar Zweden kan. maar daar enorm te genop ziet, omdat het aan Polen grenst.Er is een opvallend groot aantal aanvragen voor een Cana dees visum. Ze willen niets minder dan een oceaan tussen hun bezette geboorteland en het nieuwe vader land". De achtergebleven Tsjechoslo waken ondergaan de reactie op de liberalisering. „De terugslag zal zo hevig zijn, dat er sprake zal zyn ran toestanden van ver vóór Nowotni", overigens een naam, die zelfs nu niet (meer) wordt gehoord. „Tydens de liberalisering zyn 35.000 politieke gevangenen vrijgela ten. Ineens doken mensen op, die ja ren geleden zyn opgepakt, soms al leen maar omdat ze in een kerkkoor hadden gezongen. Ongeloofiyk. maar echt waar". Er zullen weer celdeuren opengaan voor hen. Hy als man van de praktijk: „Stel je eens de frustratie van de kinde ren voör Ze hebben steeds geleerd dat Sowjêtrusland het mooiste land van de wereld is. Rusland ohhh". Nu vinden zé die Russen stom. Ze zien tanks door een vyver rijden. Waarom niet gewoon over de weg er om heen? De denkwereld van de kin deren is een chaos". Of ligt het ontzettende van de toe stand het duidelykst in haar woor den besloten als zij over haar groot vader vertelt, een man van in de 70. „Hy heeft in de tweede wereldoorlog met de Russen meegevochten tegen de DuitsersHy herkende ze niet meer". „De emotionele banden tussen Sowjet-Rusland en Tsjecho-Slowa kye moeten niet worden on derschat". En hij vult aan: „Het meest be angstigende van de situatie is wel de zelfverzekerdheid van de Russen, de arrogante zelfverzekerdheid dat zy de absolute waarheid verkondigen. Discussie is onmogelijk. Slechts goed ls, wat zy goed vinden". En zü kun nen doen wat zy willen.Tot ver In Duitsland bleef ik op mijn qui vi- ve Toen we de Nederlandse grens overgingen stuitten we toevallig op een colonne pantserwagens. Zij be gon te huilen". Waar het echtpaar woont is nogal wat militair verkeer. Elke jeep. tank herinnert aan het land bezijden de Moldau, dat nu een Russisch kam pement is. AMMAN (Reuter) Het .Jordaan se blad Al-Destour heeft de Israëli sche autoriteiten in het bezette Jor daanse gebied ten westen van de Jor- daan ervan beschuldigd, dat zij in Hebron begonnen zijn op het terrein van de Ibrahim-moskee een synago ge te bouwen. De Israëliërs hadden eerst de Ara bische bewoners van de stad geïnti mideerd. De betrokken moskee staat by de toegang tot de Machpelah-grot, waar volgens de overlevering de aartsva ders Abraham, Izaak en Jacob begra ven liggen. De moskee was oorspron- keiyk een kerk die de kruisvaarders in de twaalfde eeuw hadden gebouwd. Volgens het Jordaanse blad hebben de Israëliërs de oosteiyke toegangs poort tot de moskee afgebroken. BONN tOPD) De vroegere Westduitse communistenleider Max Reimann zal mogelijk uit Oost-Ber- lyn terugkeren om de leiding van de nieuwe DKP de Duitse com munistische partij op zich te ne men. Binnen deze pas opgerichte Duitse communistische partij hoort men althans stemmen, die om de terugkeer van Reimann vragen. Te- gelykertijd is er een discussie in de bondsrepubliek aan de gang of Rei mann by eventuele terugkeer gear resteerd zaJ warden. Al veertien jaar lang is er een bevel tot inhechtenis neming tegen Reimann van kracht. Hij wordt van Hoogverraad be schuldigd. De KPD werd in 1956 verboden. Een woordvoerder van het minis terie van Justitie in Bonn verklaar de echter het afgelopen weekeinde, dat bij terugkeer van Max Reimann waarschynlijk .helemaal niets" zou gebeuren. Het bevel tot inhechtenis neming bevindt zich op het ogen blik volgens de woordvoerder „in een zwevende toestand". Ook de naam van Reimann is al sinds enige tijd uit de opsporingsregisters ver dwenen. Bovendien is er een mogelykheid, dat de hoogste Westduitse instantie, dlie zich met 'het vervolgen van strafbare handelingen bezig houdt, een verzoek zal indienen bij het bandsgerechtshof in Karlsruhe om het arrestatiebevel op te heffen. Zy kan dit doen wanneer zy gelooft, dat de strafbare handeling de voorbereiding van een hoogverrader- lijke aotie verjaard zou zyn. Een woordvoerder van het ministerie van Justitie in Bonn meent, dat een der gelijk initiatief nog deze week zal worden genomen. Overigens is de vraag gewettigd, of Reimann vers uit het arbei ders- en boerenparadijs van Ulbricht geïmporteerd bereid zou zijn aan het hoofd van een partij te staan die zich solidair verklaart met de regels van de Westduitse grond wet SAIGON/MOSKOU (Reuter. AP) Zuiidvietnamese infanterie heeft gisteren in een gevecht langs de zuidelyke rand van de gedemilitari seerde zone in Vietnam dertig te genstanders gedood. Dit gevecht op 3 km ten noordoosten van de ge vechtsbasis Gio Linh by de kust, was de enige activiteit raai enige omvang van de strijdkrachten te velde. Aan Zuid Vietnamese zijde be droegen de verliezen één dode en twee gewonden. Vanochtend hebben B52-bommen werpers van de Amerikaanse lucht macht negen aanvallen uitgevoerd Daarbij waren vier op de stad Sn Dec in de Mekong-delta. 120 km ten zuidwesten van Saigon. Premier Kosigin van Sowjet-Rus land heeft gisteren een onderhoud gehad met Le Doc-tho, lid van het Politburo van de Noordvietnamese communistische party en adviseur van de Noordivietnamese onderhan- delingsdelegatie in Parijs. Tho is on derweg naar Hanoi. Hy heeft dit jaar al tweemaal eerder met Russi sche regeringsleden gesproken. NIEUW DELHI (AP) Opnieuw is in India een geval van rituele moord aan het licht gekomen, vier weken nadat in Oettar Pradesj een knaap van 12 jaar door een arbei der was gedood als „garantie" vooi het welslagen van de bouw van een dam. De gouverneur van Oettar Pradaaj, B. Gopala Reddi, heeft gis teren bekendgemaakt dat nu ook lu een westelijk district van de staat een jongen van eveneens 12 jaar het slachtoffer is geworden van rituel* moord. De dader heeft bekend. Premier Indira Gandhi heeft een strenge staaf geëist tegen de daders van deze „beestachtige en verschrik kelijke" moorden. ADVERTENTIE Hoestdrank in tabl<tvorm.95ct BINNENLAND Ambassadeur in Kongo Binnen kort is de benoeming te verwachten van de heer C. Th. R. van Baar da, ambassadeur in Kinsjasa, tevens tot ambassadeur in Kongo (Brazzaville) met standplaats Kinsjasa. Nieuwe Danlon-fabr>3k Minister mr. L. de Block van Economische Za ken heeft in Emmen het nieuwe fa brieksgebouw van N.V. Danlon-fa brieken officieel geopend. In één jaar verrees op de puinhopen van een van de grootste fabrieksbranden op het industrieterrein in Emmen het nieu we fabrieksgebouw, dat tot de groot ste kousenfabrieken van West-Europa mag worden gerekend met een pro- duktie van 180.000 paar per dag. Houwer verongelukt De 43-jarige houwer J. H. Ubachs, gehuwd en va der van een kind, is gisteren in het ondergronds bedrijf van de Oranje Nassau-myn 1 door vallend gesteen te getroffen en daarby op slag ge dood. Van Maasbrug gevallen Een 26- jarige Belgische arbeider is gisteren by werkzaamheden aan de Maasbrug tussen Wessem en Maasbracht uitge gleden en üi de Maas gevallen. By deze val raakte hy bekneld tussen twee schepen en werd op slag gedood. Het slachtoffer, afkomstig uit Neer haren, wia® gehuwd. Parkeren in Utrecht Vandaag Ls in Utrecht een nieuwe parkeerexces- senverordening in werking getreden. Bovendien is de algemene politiever ordening uitgebreid met een aantal artikelen betreffende parkeren. Doel van de nieuwe verordening is de schaarse parkeerruimte in Utrecht zo doelmatig mogeiyk te 'laten ge bruiken door buitensporig gebruik te gen te gaan. BUITENLAND Ruilharlen stopten In Buenos Aires is gisteren de 59ste harttrans plantatie ter wereld verricht. Een 19- jarig meisje ontving het hart van een 38-jarige man. Het meisje overleed echter elf uur na de operatie. De 46-jarige onderwyzer Verne Martin die op 23 september in Hous ton (Texas) een nieuw hart kreeg, is gisteravond overleden zonder volle dig by bewustzyn te zyn gekomen. Arrestatie na brand In het poli tiebureau van Cheltenham is een jon geman opgesloten in verband met de brand in het ryksoorlogsmuseum in Londen. Verwacht wordt dat hy dn de loop van de dag naar Londen zal worden overgebracht. Supercontinent Twee geologen van de universiteit van Califomië hebben verklaard, dat zy na vier jaar onderzoek nieuwe bewyzen hebben, dat Zuid-Amerika. Afrika, het Zuid poolgebied, Australië, Madagascar en een deel van Indië in het begin onge veer 250 miljoen jaar geleden een groot supercontinent gevormd heb ben. Schoolstrijd in V.S. Meer dan 85 mensen zijn maandag in verscheide ne steden van de Verenigde Staten na boycot-acties en betogingen gear resteerd. De betogingen moesten kracht byzetten aan de eis van niet- blanke scholieren tot het aanstellen van meer niet-blanke leerkrachten. In Philadelphia alleen al werden meer dan 60 personen door de politie gearresteerd, nadat naar aanleiding van de bezetting van een middelbare school in de binnenstad door 300 ne ger-scholieren. een vechtparty was ontstaan tussen blanken en niet- blanken. Sabah in VN De Philippynen hebben opnieuw een beroep gedaan op Maleisië om de aanspraken van beide landen op de staat Sabah op het eiland Borneo, voor de Verenig de Naties te brengen. De minister van Buitenlandse Zaken van dePhilip pynen Ramos heeft hiertoe opge roepen in zyn politieke rede voor de algemene vergadering van de Ver enigde Naties. Ramos verklaarde punt voor punt de aanspraken van zyn regering op de rijke staat. Hij bracht een document ter tafel uit 1878. gete kend door de sultan van Soeloe, waarin de aanspraken van zy'n re gering worden gesteund. Weinig verrassing Het besluit van het Internationale Olympisch Comité, de Oostduitse sportlieden vanaf 1 november onder eigen vlag, en onder de benaming „Duitsland DDR" te laten optreden, heeft ln de Bondsrepubliek alleen met de be trekking tot de termyn van de be slissing verrassing gewekt. In Bonn had men ,er nog steeds op gerekend, dat de beslissing van het IOC pas na de Olympische Spelen van 1972 ly München zou vallen. Bevolking van de VS De bevol king van de Verenigde Staten is sinds de laatste volkstelling van 1960 met meer dan 21 miljoen zie len toegenomen tot 201.565.000 men sen op 1 september van dit Jaar. WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur CL g O. 1 3 s X nO> s Cl Amsterdam regenbui 13 8 De Bilt regenbul 15 7 0.3 Deelen half bew. 14 7 2 Eelde regenbul 14 5 5 Eindhoven licht bew. 15 6 Den Helder regenbui 14 12 3 Luchth. R'dam regenbui 14 10 1 Twerte zwaar bew. 13 6 2 Vlissingen regenbui 14 10 1 Zuid-Limburg onbewolkt 14 6 0 Aberdeen zwaar bew. 11 3 0 Barcelona motregen 23 17 0 Belgrado geh. bew. 24 11 0 Berlijn mist 16 5 0 Bordeaux mist 18 5 0 Brussel licht bew. 15 7 0 Frankfort mist 16 3 0 Genève zwaar bew. 13 11 Grenoble zwaar bew. 17 9 0 Helsinki geh. bew. 4 -1 0.9 Innsbruck geh. bew. 16 10 1 Kopenhagen half bew. 14 7 2 Lissabon licht bew. 19 16 0 Locarno regen 21 14 6 Londen regen 15 9 0 Luxemburg mist 13 4 0 Madrid half bew. 21 10 0 Malaga zwaar bew. 24 16 0 Mallorca zwaar bew. 26 17 0 München regen 14 8 0 Nice geh. bew. 22 17 Oslo regen 6 5 1 Parijs mist 17 5 0 Rome mist 23 11 0 Stockholm zwaar bew. 5 0 0 Wenen mist 17 6 0.2 ZÜrlch geh. bew. 13 9 0 PRAAG (Reuter), AP) Tjecho- Slowakije en de Sowjet-Unie zijn het eens geworden over het stationeren van Russische troepen in Tsjecho- Slowakije en het grootste deel van het Rode leger zal binnen zeer kor te tijd worden teruggetrokken, heeft radio Praag gisteravond meegedeeld. Hoewel een verdrag nog niet is on dertekend. zijn beide partijen het eens over alle belangrijke punten. „De oplossing was niet gemakkelyk, maar er is een aanvaardbare gevon den". De troepen van de andere lan den van het Warschau Pact zullen geheel worden teruggeti-okken al leen Russische eenheden zullen „op tijdelijke basis" in het land blijven. Gemachtigd De Sowjet Unie was door de vier andere landen gemachtigd om te be slissen over het vertrek van de troe pen van de vier landen. In het tele- visieverslag werd hier aan toege voegd dat „de ondertekening van het verdrag binnenkort zal plaats vin den en dat de ratificatie door de grondwetteiyke autoriteiten van Tsjecho-Slowakye en van de Sowjet Unie praktisch een einde zal maken aan de abnormale situatie". „Er zullen tydeiyk kleinere Rus sische eenheden blijven op van te voren aangewezen plaatsen op ons grondgebied, zoals door de Russische zyde werd benadrukt, zal de aanwe zigheid van Russische eenheden op ons gebied geen politieke doeleinden hebben". De Sowjet Unie heeft premier Tsernik op de besprekingen in Mos kou de verzekering gegeven dat de Russische troepen, die in Tsjecho- Slowakye gelegerd zullen worden niet zullen worden gebruikt om te inter veniëren in de binnenlandse aange legenheden. De tekst van de over eenkomst zal worden gepubliceerd na Premier Tsernik moeilijke besprekingen. de ondertekening. In het verdrag zijn de wettelijke, economische en ande re aspecten van de legering geregeld. Schatting Volgens waarnemers in Tsjecho- Slowakye zou de Sowjet Unie 50.000 tot 100.000 man troepen in Tsjecho- Slowakye willen legeren. De schat tingen over het totale aantal van de Russische bezettingstroepen lopen uiteen van 275.000 tot 600.000 man. In de besprekingen in Moskou eer der deze maand hadden de Tsjecho slowaakse leiders ingestemd met een aantal maatregelen, die gericht wa ren op een gedeeltelyk herstel van een bewind naar Russisch voorbeeld in him land. Onder deze maatregelen was een versterking van de rol van de com munistische party, een versterking van de stryd tegen de anti-socialis tische krachten, een grotere perscen- suur en een versterking van het re geringsapparaat met aanhangers van Moskou. WOENSDAG Chr L.T.S. (Joh. Wagenaars Musical „Thomas op' vakantie" r nam. Camera-theater K. en O. Piu de maand „The Dutchman" 7 middag. Rijksherbarium (Schelpenkade Kon. Ned. Maatschappij voor Tuit, en Plantkunde. Spr. dr. J. Balls „Onze tuinplanten een wereld v* roen Bosch" 8 uur nam. DONDERDAG Stadhuis (raadzaal) Lelds Jom parlement. Behandeling nota" Nieuw Guinea. 8 uur nam. Kantine P.O. en L. (3e Blnne gracht). E. V. Philatellca. Ruil! 7.30 uur nam. VRIJDAG Chr. L.T.S, (Johan Wagenaa Musical „Thomas op vakantie" 7 nam. Levendaal 101 „Leython" tienen teit (bingo-avond) èn ouderen» 7.30 uur nam. Zuiderkerk (bijzaal) N.C.V.B ling Centrum. Spr. ds. M wil over „Hoe lezen wij de bij bei li tyd". 8 uur nam. Stationsweg 25 Nederlands bische kring Spr. dr. H. J. ft, over „Was de cultuur van Tr& danië van plm. 1000 vóór Chr. tot 500 vóór Chr. Israëlitisch?" 8 uu middag. Oude Vest 13 Evang. chrlgtfe „Ecclesia" 8 uur nam. Rijnzichtweg 27: Volle Evanp; gemeente afd. Oegstgeest Sr Van Twlllert 8 uur nam. Oegstgeest (Groene Kerk) K concert Ph. Eumanuelkwartet nam. ZATERDAG Romanuszaal (achter Hartebr kerk) Jongerenmis 7.15 uur a Levendaal 101 „Leython" sociëteit (bingo-avond) 7.30 uur Ver. Oud-Lelden Bezoek Boert tentoonstelling 2 uur nam. Ant. Clubhuls P.V. „De Royal Cabaretavond 8 uur nam. Schouwburg L.J.A. Toneelgroep na met „De gestolen prins 2->; nam. Stadsgehoorzaal Concert Wed Wilskracht 8 uur nam. Breestraat 19: Opening w „Twentel" 3.30 uur nam. Levendaal 101 „Leython" oude cieteit „Aktie Precedent" (dhr Schumacher) 7.30 uur nam. Wassenaar (rest. Bijhorst) b -dienst 10.30 uur voorin. Rijnlandslyceum (M. H Tra 1) Gem. voor oorspronkeiyk chr dom. afd. Oegstgeest. Spr. Eva: v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. Zondagsschool 10.15 urn avondmaal 11.30 uur v.m. Oegstgeest (Willibrordgebouw) viering Ned, Kath. Kappersp&ti bond 6.30 uur nam. Ontmoetingscentrum St. Ant parochie. Afscheid pastoor N. J, mandeur 4 uur nam. MAANDAG Zomerzorg, Kynologenvér.' Filmavond rally Duinrell, jacht'h en hun werk etc. 8.15 uur nam. Rest. Van der Heijden Jaarna ring Centrale A. R. Kiesver. Spr D, Th. Kuiper over de radically de A JR. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Alexander liever lui moe", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Lldo: „De smokkelaars van 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uut dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Helicoptercommando' Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda? 4.45, 7 en 9.15 uur Vrijdag en dag 11.30 uur nachtvoorstelling gende der liefde", 18. Jr. Studio: „Met Jouw tanden U nek", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uu Camera: „The fox", 18 J 7 en 9.15 uur. Zondag l.Uv, en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdtj uur nachtvoorstelling „Mijn vijand". Trianon: „De oliemagnaat", »1 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.1i 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Duivenhuys O; Montijn 1960-1968. Dinsdag zondag 2-9 uur nm. (t.em. 11 Galerie Walenkamp Nieuws» Expositie Eykelenboom t.em tober) Rijksmuseum voor de gesct der Natuurwetenschappen Boe! tentoonstelling l.vjn. 3de eeuwft zfln geboorte Werkd. 10 uur w uur nam.: zondags 1-4 uur mb 1 december) Molen „De Valk' MoienmuMt gelijks (behalve maandags) voorm.- 5 uur nam. 's zondags nam De Lakenhal: Dag. 105 uur 16 uur. Rijksmuseum van Oudheid penburg 28): Werkd. 10 uur r 0 uur naai.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1): dag 10—6 W dage 1—6 uur nam Rijksmuseum voor de gesctl der uatuurwetensohappen: DU uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor tfolked Tentoonstelling „Vlva Mexico" dageD IC uur voorm.6 uur zon- en leestdagen 15 uur (t/m 1 december). Ned.-Legermuseum: Geopend B tot en met vrijdag 9 uur voorm. nam.: zon., en feestdagen 1-f Wassenaai (Kunstzaal Heuftl toonstelling Lenie Korpershoeki ry Borst (maandag t.e.m. zatfij uur voorm.-5 uur nam.) t.ejn. 1' ber. Avond- en nachtdienst der apoO Geopend voor spoedeisende apotheek D. C. Kok, Rape tel. 24807. Apotheek R. van Breest Sf burg te Leiderdorp en Apothee! schoten zijn de gehele week P WOENSDAG Koninkiyke Schouwburg, 20J! Zuidelijk Toneel Globe: „WrrM| Diligentia, 20.15 uur: Webb, guitaar. Kurzaal, 20.15 uur: Het Orkest o.l.v. Bruno Maderns Theo Bruins, piano. Paviljoentheater. 20.15 uur: oep Studio: „Racket Baby", de kelder" en „The success of three".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2