Tsjechische arbeiders laten protest horen Parijs wil berechting van „beul van Oradour" Humphrey's dilemma: Vietnam dagelijks 'n goede portie vlees Ongerust over perscampagne SS-generaal nu welvarend industrieel in Düsseldorf Oorlogsmuseum slechts licht beschadigd Pleidooien uit het Westen voor Praag-Belgrado LUBKE LEGT EIND JUNI AMBT NEER MET EEN ENKEL WOORD Met een ©p toernee PAGINA S LEIDSCH DAGBLAD PRAAG, WENEN (GPD, AFP, AP) die onze steun hebben en zullen Tsjechoslowaakse arbeiders heb ben een krachtig protest laten horen tegen de Sowjetrussische druk op hun land. Dit geschiedde gisteren, juist op de dag, dat premier Tsern>k in Moskou arriveerde voor bespre kingen over de legering, resp. terug trekking van Sowjetrussische troe pen. In een motie van de georgani seerde arbeiders van de geweldige CKD-spoorwegfabrieken in Praag werd ongerustheid uitgesproken over de politieke ontwikkeling sinds de in vasie en de perscampagne in het Oostelijk blok tegen partijleider Doebtsek en andere populaire leiders. „Wij achten het onmogelijk het stilzwijgen te bewaren over de aan vallen op onze staats- en politieke vertegenwoordigers, die ons vertrou wen hebben gewonnen sinds januari", aldus de motie. „Wij protesteren met klem tegen deze aanvallen. Anders zou het kunnen gebeuren, dat wij op een kwade dag zouden vernemen, dat de kameraden (president) Swoboda, Doebtsek, Tsernik, Smrkowski (Ka mervoorzitter) en andere goede ka meraden in staats- en party functies, LONDEN (GPD) De brand in het Britse Oorlogsmuseum, een groot Victoriaans gebouw in zuid-Londen, is door twee brandbommen veroor zaakt, waarvan er één door een raam op de gelijkvloerse verdieping naar binnen is geworpen en de ander on der de koepel werd geplaatst, waar zich de bibliotheek bevindt. Een Lon- dens persbureau kreeg een telefoon tje van een van de daders, die zei de leider van een groep „studenten" te zijn, die publiciteit wilden geven aan een betoging tegen de oorlog in Viet nam op 27 oktober. Hoewel het er op een gegeven mo ment op leek, dat het gehele gebouw in vlammen zou opgaan, blijkt de schade mee te vallen. Historische do cumenten bleven gespaard, maar de bibliotheek en leeszaal liepen vrij ernstige schade op. Jaargangen van dag- en weekbl. uit de 1ste wereld oorlog en een kleine honderd boe ken werden beschadigd. Het schijnt niet nodig te zijn dat de door de hitte gebarsten koepel wordt gesloopt. Gelukkig bevinden zich de belang rijkste boekenverzamelingen in een niet door de brand getroffen deel van het gebouw. De onvervangbare collec tie films en de kunstverzameling wel ke meer dan 9.000 werken van beken de schilders en tekenaars omvat ont snapte aan de vlammen. Gedurende de oorlog heeft de Britse regering officiële oorlogskunstenaars in dienst gehad, onder wie Henry Moore, wiens beroemde schuilkeldertekeningen zich in het museum bevinden. De documentenzaal bleef eveneens gespaard. Hier bevindt zich het offi ciële document van de Duitse capi tulatie in 1945 en de in 1938 tussen Hitler en Chamberlain ondertekende verklaring over „vrede in onze tjjd". blijven houden, om de een of andere reden hun functies hebben opgege ven. Deze aanvallen van de pers en radio van de vijf landen, welke le gers naai- ons land hebben gestuurd, beschouwen wij als schendingen van het akkoord van Moskou. Wij vin den het eigenaardig, dat onze journa listen niet wordt toegestaan hierover te schrijven, maar dat de journalis ten van genoemde vijf landen, spe ciaal die van de Sowjet-Unie en Oost Duitsland, toegestaan wordt advies te geven aan onze premier en minis ter van Buitenlandse Zaken en als legaal en illegaal kunnen beoordelen wat zij doen". Emigranten Reeds voor de jongste ont moedigende toespraak van premier Doebtsek was het aantal Tsjechen, dat voor de buitenlandse eonsultaten in Praag staat, opvallend toegeno men. De rijen worden nu steeds gro ter omdat, aldus de GPD-correspon dent in Wenen steeds meer Tsjechen Willen emigreren. Het zijn vooral de intellectuelen, die pessimistisch den ken over de toekomst van hun land. De meeste emigranten in spe wen sen het liefst eerst naar Oostenrijk te gaan om eerst daar te beslissen in welk land zij zich definitief willen vestigen. NEW YORK, WASHINGTON (AP, Reuter) Zowel de Britse minister van Buitenlandse Zaken Stewart als zijn Joegoslavische collega Nikezits hebben gisteren in de Algeme ne Vergadering van de V.N. gepleit voor terugtrekking van de troepen van het Warschau-pact uit T s j e- c h o-S 1 o w a k ij e, daar de invasie in strijd is met het Handvest. Moskou heeft niet het recht, aldus Stewart. voor zichzelf te bepalen wat de be langen van zekere staten zijn en bui ten zijn grondgebied een militaire actie te ondernemen. Er bestond geen bedreiging voor Tsjecho-Slowakije. Die is er nooit geweest behalve van haar bondgenoten uit het oosten. Tegelijkertijd heeft president Johnson uiting gegeven aan zijn be wondering voor het Joegoslavi- s c h e volk, aan de onafhankelijk heid waarvan hij grote waarde hecht. Dit staat in een bekendmaking na een onderhoud van de president met de Amerikaanse ambassadeur in Bel grado. die voor overleg in Washing ton vertoeft. Zwitserland gaf reeds duizend vluchtelingen verblij fsvergunmingen en werkgelegenheid. Aan deze Zwit serse actie is nu een einde gekomen. De beste kansen voor de Tsjechen liggen nu in de Verenigde Staten, Canada en Australië, maai- het duurt tenminste drie maanden voordat men daar een verblijfsvergunning krygt. Nog altyd passeren er per dag on geveer twintig Tsjechen de Oosten rijkse grens met een paspoort en een geldig visum. De autoriteiten in Praag maken geen moeilijkheden en de Russen bemoeien zich er niet mee. Tenslotte loopt het aantal niet in de honderdduizend, maar het totaal ligt by de tweeduizend. Hiervan hebben ongeveer achthonderd personen on derdak gevonden in een vluchtelin genkamp, de rest woont in Wenen bij familie, vrienden of in goedkope pen sions. Eten en drinken krijgen ze gratis. BONN (GPD) De Westduitse bondspresident Heinrich Lübke heeft gisteren, op de dag van zijn 74ste verjaardag, bekend gemaakt dat hij volgend jaar 30 juni zijn functie zal neerleggen, dat is nauwelijks drie maanden vóór de officiële termijn in september. President Lübke maakte zijn be sluit bekend tijdens een diner, dat hy de regeringsleden en een groot aantal andere officiële genodigden, onder wie de president van de bondsdag, had aangeboden. Lübke's voorstel om de verkiezingen van zijn opvolger in april te doen plaatsvin den werd algemeen als een onaan gename verrassing opgevat. Men had gehoopt op een vroegere datum. In d'e nu ingetreden situatie bestaat het gevaar van complicaties door de omstandigheid, dat de vergadering, die in West-Berlijn een nieuwe pre sident moet kiezen, in de verkie zingsstrijd voor de Bondsdag ver strikt zal raken. De Bondsdag wordt n.l. in september gekozen. Als kandidaten voor de opvolging circuleren op het ogenblik alleen nog de naanen van de sociaal-democraat Heinemann, op het ogenblik minis ter van Justitie, en van minister van Defensie Sohröder, die lid is van de christen-democratische partij BINNENLAND Weer lyk in water Voor de twee de maal binnen achtenveèrtig uur is vanochtend in het water van het Open Havenfront voor het Amster damse Centraal Station een lijk aan getroffen. Zaterdagmiddag werd het stoffelijk overschot van een 41-jarige vrouw opgedregd, vanochtend dat van de 46-jarige classificeerder G. van de Vecht. Evenals bij de vrouw neemt de rijkspolitie te water aan, dat er sprake van een ongeluk is. De man moet enkele dagen in het water hebben gelegen. Weer loodsen aangehouden Op nieuw heeft de recherche van de rijkspolitie te water in Amsterdam twee arrestaties onder de IJmuiden- se loodsen (42 en 46 jaar) verricht. Hiermee is het aantal arestaties op gelopen tot 35. Allen worden verdacht van het aannemen van steekpennin gen. De rijkspolitie verwacht nog veertien dagen nodig te hebben om de IJmuidense loodsen af te werken. Daarna zal het onderzoek zich op hun Amsterdamse collega's richten. Nieuw veerschip Koningin Ju liana heeft gisteren in Hoek van Holland het naar haar genoemde passagiers- en autoveerschip van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland officieel in dienst gesteld. De feeste lijke gebeurtenis, waarvoor tiental len vlaggen waren uitgestoken, vol trok zich op het autodek, waar de PARIJS (GPD) De socialisti sche afgevaardigde en burgemeester van de stad Tulle, Jean Montalat, heeft in de Kamer de Franse rege ring opnieuw met klem bezworen in Bonn alles in het werk te willen j stellen opdat de vroegere S.S.-gene- I raai Lammerding nu eindelijk eens I zal worden berecht en gestraft. Ge neraal Lammerding is direct ver antwoordelijk voor een der afschu welijkste oorlogsmisdaden die de nazi's in de tweede wereldoorlog heb ben begaan: de uitroeiing van de 700 inwoners, mannen, vrouwen en kinderen van Oradour-sur-Glane, die in het kerkje van het dorp levend verbrandden. De<zelfde S.S.-divisie „Das Reich", waarover Lammerding het bevel voerde, had in juni 1944 toen de geallieerde troepen juist in Normandië waren geland, even eer der 99 gijzelaars tussen de 17 en de 50 jaar in de stad Tullc ver moord. Ze werden opgehangen aan een balkon van het stadhuis. Direct na de oorlog werd Lam merding voor zijn wandaden by ver stek door een rechtbank in Bor deaux ter dood veroordeeld. De S.S.- massamoordenaar had zich toen aan de circulatie kunnen onttrekken, tot in 1954 West-Duitsland zijn souve- reiniteit herkreeg en bij het ver drag van Parijs werd besloten dat Duitse x-echtbanken geen ooi-logsmis- dadigers meer zouden berechten die al eerder door geallieerde tribuna len waren gevonnist. Sedei'tdien is Lammerding niet al leen weer in de openbaarheid opge doken. maar behoort hij, als welva rend industrieel, tot de aanzienlijke burgers van de stad Düsseldoi-f! Zich koesterend in dat algeme ne aanzien van zijn stadgenoten, is de beul van Oradour, zoals zijn bij naam in Frankrijk luidt, nu ook nog een der bestuui-sleden van een vere niging van vroegere S.S.-ei-s. Lammerding is in Frankrijk on langs weer In de publieke belangstel ling of juister de publieke wal ging gekomen naar aanleiding van een publikatie die onthulde, dat hy persoonlijk de beide massamoorden had bevolen en bij de uitvoering ook zelf tegenwoordig was geweest. De Franse staatsseci-etaris van Buitenlandse Zaken, Lipkowski, heeft de burgemeester- afgevaardigde van de stad Tulle verzekerd dat de re gering zijn verontwaardiging ten vol le deelde. De Franse regeling zal in Bonn stappen ondernemen om te po gen het verzoek tot berechting en bestraffing van de beul van Oradour op een nieuwe juridische basis te ves tigen. Toen een Franse journalist zater dag bij de luxeuze villa van de mas samoordenaar in Düsseldorf zijn licht wilde opsteken, werd hem meegedeeld dat de generaal juist voor een za kenreis vertrokken was. Zijn zoon, die de Franse journalist te woord stond, verzekerde hem echter dat deze „oude zaak" zijn vader hele maal niet meer interesseerde. Het Franse publiek hoopt echter, dat de Westduitse regering over deze „oude zaak" even anders zal denken. Want Oradour blijft voor de Fran sen het afzichtelijke symbool van de gruwelijkste misdaden die de nazi's in de laatste oorlog hebben gepleegd. En wanneer het Frans- Duitse vriendschapsverdrag nog enige zin heeft, dan menen de Fi-ansen te mo- j gen verwachten dat de regering in j Bonn hun gevoelens met betrekking tot Oradour nu ook daadwei-kelijk zal I willen respecteren. ADVERTENTIE BOSTON (GPD) Zoals iedere politieke kandidaat, die da gelijks twee of meer toespraken houdt, herhaalt vice-president Hubert Horatio Humphrey (HHH) vaak dezelfde beelden, de zelfde anekdotes. In Erie voegde hij een nieuwe aan zijn reper toire toe. Het was een succes, de omstanders klapten en lach ten. Die avond dook de anekdote weer op in zijn toespraak in Scranton en de verslaggevers die Humphrey volgen kunnen er zeker van zijn, dat hetzelfde verhaal nog talloze keren gebruikt zal worden voordat het verdrongen wordt door een nieuwer. Het verhaal is ongeveer zo: Hum phrey wijst naar het ambtszegel dat voorop iedei-e katheder prykt, die door de vice-president gebruikt wordt. Hij zegt: „Dat zegel moet u eens goed bekyken, want het ver toont een paar belangrijke vei'sclul len met dat van de president. Het embleem van de president heeft een adelaar, die in zyn ene klauw een bos oiyftakken houdt en in de an dere een bundel pylen. De pijlen symboliseren onze paraatheid, onze nationale defensie. De olijftak ken vertegenwoordigen het verlan gen naar vrede en de adelaar kijkt naar die takken en niet naar de pyien". „En wat ziet u op het schild van de vice-president? Ook een adelaar, maar in zyn poot heeft hy geen bos olyftakken maar een enkel, mie zerig olyftwygje. Nu vraag ik u, wat kan iemand met één zo'n zielig twygje beginnen? Geef my een hele bos, maak mij president en dan zal ik u laten zien wat ik er mee doe! En nu wil u natuurlyk ook weten wat deze adelaar in zyn andere poot heeft. Geen bundel py len, zoals die van de president, maar één enkele pyl. Wat ik daar mee doe? Die bewaar ik voor Nixon!" Zonder Vietnam te noemen intx*o- duoeert Humhpi*ey op deze manier •en onderwerp, dat hem ln zyn campagne achtervolgt als een spook. Het woord Vietnam alleen al is vol doende om in leder gehoor gejoel, gefluit en boe-geroep te ontketenen. De vice-president brengt de oorlog slechts sporadisch ter sprake en dan vaak nog zijdelings. Hij suggereert dan dat hy als president verder wil en zal gaan dan Johnson om de oorlog tot een einde te brengen. Maar dit zyn niet de feiten, die zyn toehoorders willen horen en die Humphrey niet kan geven zon der de regering, waarvan hij zelf deel uitmaakt, te compromitteren. De laatste toespraak van de dag wordt gehouden in het gymnastiek lokaal van een kleine universiteit. Het lokaal ziet er met zyn bete gelde muien uit als een leeggelopen zwembad. Op het podium zit een bandje van zes jongens en één meis- op. In zyn vliegtuig maakt de vi ce-president een pi-aatje met de jour nalisten. ..Het is geen manier om je brood te verdienen", zegt hy. Zyn opge wektheid heeft iets kunstmatigs. „Wanneer de onderzoeken naar de openbare mening tegen 20 oktober niet aantonen, dat myn campagne een keerpunt heeft bereikt, dan ge loof ik dat het een vei*loi*en zaak is". Humprey heeft geen illussies. Maar wanneer ik hem vraag, na dat we geland zyn en hy onderaan de vliegtuigtrap alleen in zyn witte regenjas staat te wachten op ver- voei*. wat zyn indrukken zyn van de dag, zegt hy zonder aarzelen: „het was een goede dag". je. Ze spelen met veel verve Hum phrey's campagne-melodie, een pit tige deun, waai-voor ze door hem persoonlyk bedankt worden. Vier duizend mensen horen het verhaal van de oleftakken en applaudiseren. Onze correspondent in Washington, mr. H. Leffelaar, reisde een week lang met vice-presi dent Humphrey. Zijn eerste indrukken vond u al in de krant van vrijdag j.l. Hieronder volgt het tweede artikel over Humphrey. Deze week ver gezelde mr. Leffelaar Nixon. Zijn observaties van de Republikeinse presidentskandidaat publi ceren wü volgende week. Maar achterin de hoek van de ï'uimte staan px-o-Nixon-studenten met een bord „28.000 doden in Viet nam". Humphrey's laatste zin: „Ik vraag u vanavond voor een nieuwe dag van morgen. Ik vraag u niet om alle dagen van gisteren", is weer een duidelijke verwijzing naar zyn dilemma: hoe zich los te maken van het beleid van president John son. Wanneer de massa naar bul ten schuifelt, zegt een student: „nou, dat was dan weer 45 minu ten gepi-aat over niks". Op het vliegveld staan de straal vliegtuigen met opgewarmde moto ren al bnillend klaar. Binnen vyf minuten is iedei'een ingestapt en rollen ze achter elkaar de startbaan DINSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Natio nale Ballet m.m.v. liet Nederlands Be- geleldlngs Orkest o.l.v. André Presser. Dlligentia. 20.15 uur. Nederlands Kamerorkest o.l.v. Davld Zinman m. m.v. Martina Arroyo, sopraan. Paviljoentheater, 20.15 uur: To neelgroep Studio: „Racket Baby", „Vei lig ln de kelder" en „The süccesfull life of three". (Voorpremière). WOENSDAG Koninklijke Schouwburg. 20.15 uur: Zuidelijk Toneel Globe: „Wrraaak!". Dlligentia. 20.15 uur: Bunyan Webb guitaar. Kurzaal, 20.15 uur: Het Residentie- Orkest o.l.v. Bruno Maderna m.m.v. Theo Bruins, piano. Paviljoentheater, 20.15 uur: Toneel- froep Studio: „Racket Baby". „Veilig n de kelder" en „The succesfull life of three". wagen van de Koningin een lint dooiTeed. De nieuwe veerboot is een zuster schip van de St. George van de Britse Spooi'wegen. Beide schepen gaan de dienst tussen Hoek van Hol land en Harwich onderhouden. Oververhitte remmen Doordat de remmen van een wielstel blok keerden kwam gistenniddag in Maastricht een Franse tankwagen tot stilstand met een begin van bi-and. Deze tankwagen was geladen met enkele tienduizenden liters pro- paangas. De Maasti-ichtse brandweer slaagde erin een begin van brand te blussen. Jeugdbenden opgerold In Arn hem, waar de laatste tyd veel dief stallen hebben plaatsgehad, heeft de politie thans zeven jongelui in de leeftijd van 18 tot en met 21 jaar gearresteei-d. die deel uitmaakten van twee benden. Deze hebben samen 115 inbi-aken gepleegd, waarvan 25 buiten Arnhem. Zy bi-aken in in scholen, kerken en garages, zowel als in kantoi-en en bedi-yven en by par- ticulieren. Ook grote geldsbedragen vielen in hun handen waal-onder 3500 gulden in een kantoor, 1600 gul den in een woning en 1500 gulden in de Arnhemse Kunstacademie. In de Stadsschouwburg braken zy zelfs Vier keer in. Het geld zouden zy mede hebben gebruikt om hun hoge drankschulden te betalen. Het zevental is voor de officier van jus titie geleid. BUITENLAND Geen Rus naar Maan? De Sowjet-Unie heeft geen plannen om in de nabye toekomst een bemande vlucht naar de maan te maken, zo heeft dr. Leonid Sedov vandaag- ge zegd op het negentiende congres van de Internationale Federatie voor de Ruimtevaart in New York. Sedov staat aan het hoofd van de Sowjet russische delegatie. Washington rumoerig Negerjeugd is gisteravond vi-oeg in het noox-doos- ten van Washington in een concext- zaal aan het vechten geslagen. Het tumult sloeg naar de sti-aten over, waar de jongelui stenen gingen gooien naar winkels, bussen en au to's. Drie jongens werden gearres teerd wegens het plundex-en van een schoenenwinkel. Drie politiemannen werden gewond. De politie gebuxikte tenslotte traangas om de gx-oepen uiteen te dry ven. Liechtenstein „beschoten" Zwit serse militairen hebben gisteren per ongeluk vyf mortiex-granaten op het vorstendom Liechtenstein doen neer dalen. Het vox-stendom heeft echter tot dusver geen stappen gedaan om zyn politiemacht van 25 man te mo biliseren. ,'jVlaar wy zullen natuurlyk protesteren, zy het gematigd, d het kennelyk een ongeluk was", al dus de woordvoex-der van de Liech tensteinse politie. VoorzorgsmaatregelOm dat een zigeunerin hem had voor speld, dat zijn vrouw hein ,,nog in oktober met een ander bedriegen" zou, heeft een Siciliaanse boer in de nacht van zaterdag op zondag zyn vrouw vex-moord. Vyfmaal stak hy haar, terwyl zy sliep, met een mes in de borst. De dader, dê 34-jarige Cri- safulli uit Fiume-Fx-eddo (provincie Catanië), is wegens moord gearx-es- teerd. Schadevergoeding Aan een Ame rikaans meisje vaxi 13 jaar, dat ver lamd werd door het eten van verf- schilfers die in haar bedje vielen toen zy kleuter was, is door het hooggerechtshof van Brooklyn een schadevergoeding toegekend van 250.000 dollar, die moet worden be taald door de directie van het flat gebouw waax- zy met haar ouders woonde. Aan de moeder is 5000 dollar schadevergoeding toegekend. Het werd hun te machtig Zie kenbroeders met reukzout doen dienst in een bioscoop te Chatham (Engeland) waar de Zweedse sek suele voox-lichtingsfilm „Helga" wordt gedx-aaid. Negen mensen vielen gis teravond flauw tydens de laatste scène de geboorte van een baby en moesten eerste hulp in de foyer krygen. „Vier van hen waren jonge, mannen even in de twintig", zei di recteur Williams. ADVERTENTIE Agfa Magneton geluidsband studio-zuiver WEERRAPPORTEN Van hedenmorgen 7 uur a s i cop 8 a WOJ (-1 1 1 s a a J- Amsterdam regenbui 14 7 1 De Bilt zwaar bew. 16 6 2 Deelen mist 6 0.3 Eelde half bew. 15 5 0.3 Eindhoven licht bew. 17 6 0 Den Helder half bew 14 11 8 Luchth. R'dam regenbul 15 10 2 i wexxte regenbui 16 6 0 Vii6singen half bew. 15 10 0.4 Zuid-Limburg onbewolkt 15 7 0 Aberdeen half bew. 13 1 0 Athene onbewolkt 25 15 0 Barcelona mist 22 17 0 Berlijn mist 16 7 0.3 Bordeaux licht bew. 21 12 3 Brussel half bew. 6 0 Frankfort mist 14 9 3 Genève motregen 24 13 1 Grenoble geh. bew. 24 12 Helsinki geh. bew. 10 2 2 Innsbruck geh. bew. 22 11 2 Kopenhagen licht bew. 14 9 0.1 Lissabon licht bew. 13 0 Locarno mist 16 10 0 Londen mist 16 6 0 Luxemburg geh. bew. 12 7 4 Madrid half bew. 26 7 0 Malaga onbewolkt 25 14 0 Mallorca half bew. 26 11 0 Miinchen regen 17 11 10 Nice half bew. 22 15 0 Oslo onbewolkt 15 5 0 Parijs mist 13 6 3 Rome mist 23 13 0 Stockholm zwaar bew 12 3 6 Wenen regenbui 24 12 3 Zürlch zwaar bew. 22 13 15 Stadhuis (wachtkamer trour Zitting Bouwfonds Ned. Gem, nam. Ch. de Bourbonhof Elektron!- „De detector" 7.30-9.30 uur Stadsgehoorzaal Residentle-oft l.v. Bruno Maderna 8 uur nat list Theo Bruins, piano. Zijlsingel 2 Volle Evangelie.^ spr dhr. J. P. H. Zijlstra 8 uu; l'a< WOENSDAG kO' Chr. L.T.S. (Joh. Wagens pe) Musical „Thomas op vakantie"" nam. Noordeinde 50 Receptie 50-]art staan R. K. Vakschool voor mei 5 uur nam. Camera-theater K. en O, Püj de maand „The Dutchman" 7 middag. Rij ksherbarlum Schelpenkads Kon, Ned. Maatschappij voor Tui en Plantkunde. Spr. dr. J. Balii „Onze tuinplanten een wereld n mi roen Bosch" 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer) Spreekir; ciale raadsvrouw 4-6 urn- nam, DONDERDAG Stadsgehoorzaal Feestavond 7.30 uur nam. Stadhuis (raadzaal) Leids Jojj roe parlement. Behandeling r.nt?P Nieuw Guinea. 8 uur nam. Kantine P.C. en L. (3e BI ruif gracht). E.V. Philatelica. Rut, IPf 7.30 uur nam. VRIJDAG sel et Chr. L.T.S. Johan Wagenas mi Musical „Thomas op vakantie' nam. Levendaal 101 „Leython" tienei teit (bingo-avond) en ouderen», fed 7.30 uur nam. Ly Zuiderkerk (bijzaal) N.C.V.B Koo ling Centrum. Spr. ds. M. W[ over „Hoe lezen wij de bijbel li enB tyd". 8 uur nam, ini Stationsweg 25 Nederland; prga bische kring Spr. dr. H. J. Fn st over „Was de cultuur van Tm danië van plm, 1000 vóór Chr. W,cn 500 vóór Chr. Israëlitisch?" 8 ucenl middag. 8n9 Oude Vest 13 Evang. chrlsti jnil „Ecclesia" 8 uur nam. Rljnzichtweg 27: Volle Evang» gemeente afd. Oegstgeeot Sjt Van Twillert 8 uur nam. Konlngskerk Rullolub 7.30-lo|eta nam. Oegstgeest (Groene Kerk) K. efcan concert Ph. Eumanuelkwartet I aJ1( nam. ZATERDAG Romanuszaal (achter Hartebr e kerk) Jongerenmis 7.15 uur u est Levendaal 101 „Leython" mSDlle sociëteit (bingo-avond) 7.30 uur Ver. Oud-Leiden Bezoek Boert 00[ tentoonstelling 2 uur nam. Schouwburg L.J.A. Toneelgroep na met „De gestolen prins" ov nam. Stadsgehoorzaal Concert Wert Wilskracht 8 uur nam. Breestraat 19: Opening eaéton „Twentel" 3.30 uur nam. ZONDAG Levendaal 101 „Leython" ouderfce cteteit „Aktie Precedent" (dhr, Schumacher) 7.30 uur nam. Wassenaar (rest. Bijhorst) Dri -dienst 10.30 uur voonn. Rijnlandslyceum (M. H. TrafJ" 1) Gem. voor oorspronkelijk chr. ,r' dom. afd. Oegstgeest. Spr. Evaifl t v. d. Brugge 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. Zondagsschool 10.15 uuj avondmaal 11.30 uur vm. Me st iml Oegstgeest (Willibrordgebomr) viering Ned. Kath. Kapperspaöian> bond 6.30 uur nam. Ontmoetingscentrum St. Ant(fe_'1 parochie. Afscheid pastoor N. J, mandeur 4 uur nam. MAANDAG Zomerzorg. Kynologenver. „Rljifieüi Filmavond rally Duinrell, Jachtto en hun werk etc. 8.15 uur nam, Rest, Van der Heijden Jaarve; ring Centrale A. R. Kiesver. Spr, D, Th. Kuiper over de radicalitf" de A.R. 8 uur nam. BIOSCOPEN Luxor: „Alexander liever moe", a.l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uw Lido: „De smokkelaars van 14 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Helicoptfercommando", Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 4.45, 7 en 9.15 uur Vrijdag eni dag 11.30 uur nachtvoorstelling gende der liefde", 18 jr. Studio: „Met Jouw tanden in nek", 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uw Camera: „The fox", 18 Jr. Dag, en 9.15 \xur. Zondag 2.30, „M«n en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag ique uur nachtvoorstelling vyand". Trianon: „De oliemagnaat", ai|}j£ 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 7 en 9.15 uur. Wassenaar Astra-theater derdag t.e.m. maandag (8 uur) price". Zondagmiddag (2.30 uur) wraak van Robin Hood". TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Duivenhuys Ei Montijn 1960-1968. Dinsdag zondag 2-9 uur n.m. (t.em. 11 Sc: Galerie Walenkamp Nieuwste» Expositie Eykelenboom (t.ejn. tober). Ryksmuseum voor de geadjjft' j der Natuurwetenschappen Boert erpi; tentoonstelling l.v jn. 3de eeuwfwle Ja zijn geboorte Werkd. 10 uur «W J, uur nam.; zondags 1-4 uur naa 1 december) Molen „De Valk" MolenmuseC geiyks (behalve *6 maandags) 1' voorm.- 5 uur nam. 's zondag» 1- nam A De Lakenhal: Dag. 106 uur; 15 uur Rijksmuseum van Oudheden pen burg 28): Werkd. 10 uur vtf 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor VoikeüP (Steenstraat 1); dag 10—6 u.i dags 1-6 uur nam Rllksmuseum voor de gescW» der natuurwetenschappen! DM uur zond 1-4 uur Ryksmuseum voor volkenP Tentoonstel ling „Vlva Mexico" dagen IC uur voorm.6 uur zon- en teestdagen 1—5 uur (t/m 1 december) Kie Pij Jc -1 kan F LE tidet *recl owe] veel •leek

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2