Arbeid buitenshuis middel om gehuwde vrouw te activeren Flats Noord-Hofland nvoldoende verwarmd Oegstgeest heeft nog geen sportcommissies ns'oighti' Drie jongens gewond Dij bromfietsbotsing Sporttoto Gouden paar in Voorschoten 2iconers richten zich tot oorschotense gemeenteraad Feest op de Hetiry Dunant 10 - diploma's Leidse inbrekers (16 en 18) gepakt Leidse Jongeren parlement Raad discussieerde langdurig ijeer thuis Inbraak bij fa. Pouw >A0 11 OKTOBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 H8CHOTEN De bewoners flats gelegen aan de Schram- [eppellaan en Dr. Kinsbergen- fioord-Hof land") hebben zich B schrijven tot de Voorscho- ^neenteraad gewend over een bezwaren verbonden aan de verwarming en de verhoog- ibele kosten van deze verwar de bewoners van de 87 flat- L voorzover tijdens de inza- van de handtekeningen aan- »en de brief ondertekend, is een brief van de cen- lUdirig van de gemeente waarin de bewoners een aanslag van f 37.20 per wo- opgelegd in verband met berekende variabele kosten verwarming. zijn vaun mening Roteerbare variabele kosten worden voldaan, doch dat gemaakt door la/te levering, [hantering van de centrale tapinstallatie en een foutie ve niet hoofdelijk mogen ingeslagen, te meer omdat [terugwerkende kracht zijn de bewoners op generlei wij- jen zijn te controleren, jde kosten, die zijn berekend I thans lopende seizoen heb- bewoners ook bezwaar, daar voldoende verwarming niet den gesproken. Volgens de de bewoners moet men veel- warmen door middel van b en elektrische kachels, ïers verzoeken de gemeente woningen te voorzien van de luurcon tract genoemde ver smeters om zodoende niet- rbare calculaties te voorko- 1 gesprek met de bewoners ■flats komt naar voren de hinctionering van de verwar- [tallatie. Tevens blijken er fcrwarmi ngsmeters aanwezig taardoor de zuinige stoker" jebetalen voor het gezin dat jming vol aanzet de de ra il heeft. Ook is de bewoners een specificatie ter hand ge- r de variabele verwarmings- ij hebben aan het einde van e stookseizoen zonder voor- n formeel gestelde brief ont liet vermelding van een ex- ilag over het afgelopen sei- f37.20 per woning. .1.0, De gemeente-secretaris, de heer A. Eveleens, deelde desgevraagd mee weinig concreets te kunnen zeggen, daar deze zaak thans tot de compe tentie van de gemeenteraad behoort. De gemeente heeft de brief van de Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN' Anna-Marie, d. v. F. Nagtegaal en E. E. N. de Roode; Juliette, d. v. J. C. NLeboer en K. N. Teske; Huberta Barbara Maria, d. v. A. Levarht en H. F. Devilee; Hendrik, z. v. H. Ribot en J. H. Buts; Patricia, d. v. L. W. Krancher en C. E. Bulham; Miranda d. v. G. J. P. Rodenburg en A. Zui- dema; Sophia Jacoba, d. v. J. Hoek en S P. Via ONDERTROUWD K C. M. Llmbach en E. M. Opdam; J. Kromhout en G. M. J. Otgaar; J. J. P. van der Post en J. M. Aniba; M. P. A. Ernoldus en V. Schröder; J. G. M. Raadschelders en J. G. J. Hogenboom; J. B van Berkel en H Crama; H J. Batelaan en J. A. Ju; J. W. Schouten en C. Schlagwein; J. C. Kromhout en L. Mooten; G. J. Kennis en E M. van der Veer; B. A. Slerat en M E. Pannekoek; A. La te rveer en C. H. Burgerhout; C. D. H. Prins en M. J. F. Bakker; C. Rob- bertsen en S. J. Hasselbach; N. J. Vreeswijk en M. C. Vuurpijl; D. Krult en H J. van den Burg; A. P. Lepe laar en E. C. J. Bavelaar; P. van Duuren en A. M. van Leeuwen; H. J. Gijsman en Y. Broksema; A. H. Guldemond en H. R. S. Stuart; J. A. Stadt en J J. M. Aniba; H. F Sl- monis en F F. A. Schoenmaker; F. A. Straver en H. Laterveer; C. J. Dls- telvelt en A. H. J. M. M Stouten; J J. Noordenneer en J. E. Kuyven- hoven GETROUWD J. P. M. van Kempen en C de Vos; H. B, Wallaart en E. J. van der Zeeuw; J. Finklenberg en H. M. Bar- ning; E. J. Groenewegen en J. M. C Kriek; E J. W. Lootens en E. P. M C. Touw; W. F. M. van Uden en J H. W. Smiet; A. E. Kllppel en M Kapaan; H. A. de Zwijger en J. B. Louwrier ;H. J. Verstraaten en E. G. Pijnnaken; H. J. in 's Veld en M. E. van Ravesteln; D. H. A Sprin ger en C. E. van Gemert; W. A. J. J. Kralt en H. M. Jonglr. C. Nleu- wenburg en A M. van der Werf; D I. N. Brandt en A. H van de MeiJ OVERLEDEN J. J. Zonderop, 78 Jr., man; G W. Fransen, 72 jr., man; J. Bliek, 72 jr. man; A. T. C. Geus, 2 Jr., dochter; J. Plokker, 69 Jr., e. v. M. de Vries; C. de la Rie 92 jr., wed v. P. W. Martij n flatbewoners in onderzoek. Dat de variabele kosten voor de verwar mingsinstallatie niet juist getaxeerd zijn bij de aanvang, komt meer voor. Een eerste taxatie is steeds moeilijk. De bewoners van de flats kunnen moeilijk wennen aan de snelheid waarmee „Noord-Hofland" bouwrijp gemaakt wordt. Het vele zand vervoer, waardoor de bouwstraten verzakt zijn en thans veelal onder water staan iso leren de eerste bewoners van de wijk Noord-Hofland" op hun eilandje van goede straten. Tijdens de natte da gen van vorige week, kon geen be woner het woonhuis droog bereiken. De Trompweg, nog bouwstraat, stond steeds onder water. De waterhuishou ding in Noord-Hofland is moeilijk en hoewel dag en nacht een zware pomp het overtollige water wegpompt, valt er meer hemelwater dlan deze pomp kan verwerken. LEIDEIN De „J. Henry Dunant" heeft gisteren de reis van Gennep naar Gorkum onder minder gunstige weersomstandigheden gemaakt. Dooi de regen was het uitzicht op de grote rivieren wat triest. De stemming aan boord liet echter niets te wensen over Via de boordradio werd met veel en thousiasme de derde ronde gespeeld van de Mexico-lotto, een gezellig spel voor alle opvarenden. In Gorkum kwam 's avonds de carnavalsvereni ging „De Gorrekers" aan boord van de „J. Henry Dunant". Carnavaller- tjes in de leeftijd van vier tot tien jaar gingen rond met fruitbakjes en de oudere leden van deze vereniging zorgden voor veel jolijt. De volgelin gen van Prins Olaf XI zongen en dansten zowel op het beneden- als op het bovendek. De scheepsarts, dokter Verbrugge, vertolkte de gevoelens van alle uit Leiden en omgeving afkom stige patiënten, toen zij de pretma kers dankte voor deze onvergetelijke avond. De dagsluiting werd ditmaal weer verzorgd door da*. Schoanheim. De „J. Henry Dunant" heeft van ochtend koers gezet naar Koudekerk. Onde auspiciën van de eldse EHBO-Brigade werd [dopen halfjaar aan de per- den en enkele omwonenden bejaardencentrum „Haag- cursus tot opleiding voor ieidsdiploma-EHBO gegeven, sus, geleid door dokter J. de een groot succes geworden, examen, dat vorige maand fenomen door dokter G. J. e, slaagden 21 van de 25 en. ploma kon worden uitgereikt J. t Hart, W. van liddt -Van Heiningen, S. Dero- d. Boor-Verstappen, E. de 1, D. v. d. Broek-Taverne. r-Kullich, I. Hoogervorst 1 sn, A. Raven sbergen - Boom Al eeuw. C. Kedde-Beekman, A. lift), Louis. J. Sinke. K. Schrö- Westedt. en de heren: J. V. van Deventer, C. v. d, l'W. Griethuizen. Op de Haagweg in Leiden LEIDEN Drie jongens raakten gistermiddag omstreeks kwart over twaalf gewond bij een frontale bromfietsbotsing op het fiets pad langs de Haagweg. De twee bromfietsen, die bij dit ongeluk waren betrokken, reden met grote snelheid op elkaar in. Eén van de bromfietsbestuurders, een 18-jarige inwoner van Leiderdorp, brak zijn linkerbovenbeen, zijn duo-passagier, een eveneens 18-jarige jon gen. kreeg een hersenschudding en een snijwond aan het achter hoofd. De andere bromfietsberijder, een 16-jarige Leidenaar, kneusde zijn linkerbeen, dat overigens op het moment van de aanrijding al in het gips zat LEIDEN De Leidse politie heeft twee jongens uit deze stad aange houden, die in de afgelopen drie maanden tenminste zes inbraken pleegden. Het zijn een 18-jarige apo thekersbediende en een 16-jarige opperman. Het jeugdige tweetal is vanochtend voor de officier van Jus titie in Den Haag geleid. De knapen maakten tijdens hun nachtelijke strooptochten langs di verse scholen en kantines zowel geld als goederen buit. LEIDEJN Het Leids Jongeren - parlement, dat donderdagavond voor het eerst weer in dit seizoen bij eenkomt, zal dan een nota over Nieuw Guinea in behandeling nemen. De zittingen van het parlement wor den weer gehouden in de raadzaal van het stadhuis. In het nieuwe da gelijks bestuur hebben thans zitting de heren J. C. G. Wiebenga, voor zitter, H. v. d. Veen, secretaris (Plantsoen 93» n B. v. d. Kamp, penningmeester DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 8, van het afgelopen weekeinde zijn Eerste prijs: f 262.512. Zes deelne mers met dertien goed, pea- winnaar bruto: f 43.752. Tweede prijs:f 175.008 120 deelnemer met twaalf goed. prijs per kolom f 1.446. Derde prijs: f 262.512. 1435 deelnemers prijs per kolom f 180. Vierde prijs: f 175.008. 344 deelnemers met een juiste voor spelling van de eerste acht uitslagen prijs per kolom; f 505. OEGSTGEEST Wethou der M. v. d. Voet en de heer C. Kamsteeg waren afwezig tij dens de raadsvergadering, die gisteren onder voorzitterschap van burgemeester T. A. J. van Eysinga werd gehouden. Deze vergadering kenmerkte zich door breedsprakigheid, ein deloze stemmingen, terugne ming van voorstellen, die in een volgende vergadering af- j gedaan zullen moeten worden I en door politiek geharrewar tussen Pv.d.A. en V.V.D. Daar binnenkort de sporthal en het zwembad gereedkomen zullen commissies worden benoemd die naast de Sportraad B. en W. van ad vies moeten dienen. B. en W. ontwier pen een verordening inzake sport- aangelegenheden. De heer N. v. Wei zen (PC) stelde voor de voorzitter van de Sportraad te benoemen voor een termijn van 4 jaar. Dit voorstel werd door B. en W. overgenomen, doch om deze voorzitter te laten be noemen door de raad in plaats van door B. en W. zal nog nader worden bekeken. Ook over de bevoegdheden I en de juiste taak van de in te stel- 1 len commissies voor de veldsporten. i de binnensporten en sporthal en j gymnastieklokalen werd gediscussi eerd zonder tot een definitieve uit spraak te komen. Burgemeester jhr. T. A. J. van Etf- j singa wilde al hetgeen ter sprake was gebracht nog eens nauwkeurig bestu- deren ten einde daarvoor overeen stemming te krijgen in de volgende vergadering. Er kwam een reeks van voorstel len aan de orde over het al of niet plaatsen van monumenten op de lijst, die in de vorige vergadering werd be- sproken. Mevrouw M. E. Gouverneur i (KVP) hield nogmaals een pleidooi om het pand Rhijngeesterstraatweg 47. dat als jeugdhuis wordt gebruikt af te voeren. Haai- voorstel daar- omtrent werd aanvaard. Enkele wo ningen aan de Dorpstraat werden op vorstel vam ir. D. R. A. Stapel (WD) afgevoerd. Daarna ontstond een discussie over de boerderijen „Haaswijk" en de Mariahoeve. Deze laatste stond niet op de lijst, doch wordt er nu op voor stel van de heer J. P. Brouwer aan toe gevoegd. „Haaswijk" blijft op de Itfst. De PvdA wilde enkele panden afvoeren, doch dit kon geen genade vinden. Alleen de fractieleden van deze partij stemden voor. Niettemin werd de verordening in zijn geheel aanvaard. Onderwijs Kraamcentra LEIDEN De Leidse tech nische school Don Bosco heeft meegedaan aan een landelijke inzamelingsactie onder de school jeugd voor de ontwikkelingsge bieden in India en Brazilië. De Don Bosco-scholieren brachten N Om 8 uur vertrok gis- de boot van Solglytt uit m 10 uur kwam men in Lo- waar de douane aan boord te kijken of men smokkel- i boord had. ging men via de Waal rich- erdam. In IJsselmonde werd laatste nacht aangemeerd a Brienenoordbrug. liming aan boord was uitste- hele dag werd er gezongen ag om 2 uur meerde de boot toomburgerweg in Leiden. I wordt in het klooster aan liastraat de broodmaaltijd Uttigd. ische diensten lorP dokter De Bruyne, 8, tel. 22208. Zuster van Bonifaciusstraat 15, tel. muien •elpen n ^otense test dokter Me issuer. L. lylaan 19, tel. 53865. hoten dokter v. d. Kooy, inincklaan, tel. 2527. e apotheek, Leideweg 2525. Wijkverpleegster: zuster fc. Curielaan 13. tel. 2052. Nond dokter Bots. Prof. 2, Voorhout, tel. 02532- pter Meijssen, Jacoba van e i i, Voorhout, tel. 02532- htf jwoude Bij ongevallen aan i Mk, tel. :1714-278. het record-bedrag van f 13.211,- bijeen. Het geld is in eerste in stantie bestemd voor de bouw van een technische school in In dia, het resterende bedrag gaat naar Brazilië. Twee jongens die het meeste geld bijeen hadden gezameld werden vanochtend tij dens een bijeenkomst in het schoolgebouw met een transistor radio verrast. De 15-jarige Theo Wanders uit Hazerswoude stond met een ingezameld bedrag van f 660 - boven aan de lijstonmid dellijk gevolgd door de 13-jarige Peter Langeslag uit Leimuiden met f 576,-. De beloningen loerden uitgereikt door Albert Dekkers die de landelijke actie op touw heeft gezet voor de Stichting Pa ter v. Lith (Onder steuning fonds voor Missionarissen) (Foto LD/Holvast) De subsidie voor de beide kraam centra werd verlaagd tot f 1.50 per verzorgingsdag doordat na de inwer- kingstreding van de Ziekenfondswet op 1 januari 1966 een aanmerkelijk gunstiger regeling was ontstaan. De heer N. v. Weizen betreurde het, dat de Kruisverenigingen niet direct na januari 1966 afstand hadden gedaan van de hogere subsidie, welke zij nog genoten in 1966 en 1967. Het voorstel tot extra subsidiever lening aan de Stichting Interkerke lijke Gezinsverzorging gaf aanleiding tot een langdurige discussie. Ir. D. Dorgelo (WD) had graag ge zien, dat er contact was opgeno men met de Prov. Commissie, ook ten aanzien van de bijdrage per dag door degenen, aan wie hulp wordt verleend. Wethouder J. J. Thorn verklaarde, dat hiervoor de tijd had ontbroken; er moest met spoed een regeling ko men in verband met de financiële nood van de Stichting. De heer J. P. Brouwer (Prot. Chr.) ging uitvoerig in op de kosten (f 45,- k f50,- per dag waarvan maar een gering be drag terugkomt. Sommigen vonden de bijdragen van de kerken te laag. De raad ging accoord met de ex tra subsidie voor 1968 en wilde zich niet binden voor 1969, dit in tegen stelling tot B. en W. die in 1970 een nieuw voorstel wilden doen. In elk geval zal getracht worden in het eer ste half jaar 1969 de eaialk nader te bezien. Begraafplaatsen Een moeilijke zaak bleek ook de bijdrage in de exploitatiekosten van de begraafplaatsen. Wel of geen tege moetkoming van een bedrag van f 100 per begraving. Wel of geen vaststelling van een vast bedrag. Is dit 'n aflopende bijdrage ja of neen? Veel discussies veel stemmingen. De Prot. Chr. fractie wilde dat na ver loop van 5 jaar de bijdrage zou op houden. Alle voorstellen, ook die van B. en W. werden verworpen en men zat dus voor een impasse. Resultaat is, dat deze aangelegenheid nog eens op de agenda terugkomt. Velen betreur den de wijze van behandeling. Uit spraak van drs. J. W. de Graaf; we rnakeen ons belachelijk. De voorzit ter maakte nog melding van een in gekomen brief van de Kerkvoorgdij der Herv. Gemeente inzake overleg. Dit kan nu nog plaats hebben. De nieuwe retributie- en precario- verordening werd vastgesteld. De VVD voelde niet veel v oor vrijstel ling aan de Woningbouwvereniging. De Stichting Medisch Psychologi sche Kinderkliniek in Leiden heeft 'n aanvraag ingediend om ingevolge de L.O.-wet de benodigde gelden be schikbaar te stellen voor de stich ting van 'n neutrale school voor ele mentair buitengewoon onderwijs aan zeer moeilijk opvoedbare kinderen op een terrein ten westen van de Rhijn geesterstraatweg. De aanvraag vol doet aan de eisen. Het staat nog geenszins vast, dat aan de nieuw te bouwen school een eigen gymnastiek lokaal kan worden toegewezen. Me vrouw drs. F. Munting (WD) zou gaarne zien dat dit toch kon gebeu ren en vroeg daarvoor bijzondere aandacht. Verschillende onderwijsvoorstellen werden aanvaard. Opnieuw voor een jaar werd benoemd de commissie van advies inzake de Woonruimtewet. Bij de rondvraag attendeerde me vrouw Munting nog eens op de bij herhaling geuite wens voor meer postvoorzieningen in Oegstgeest- Noord. Er loopt een aanvraag bij de directie, aldus de voorzitter. Er zal worden gerappeleerd. Mevrouw H. Prins klaagde over de slechte afvoer van het afval aan de achterzijde van de winkels aan de Iriislaan. Ze vroeg ook om plaatsing van banken in het plantsoen rondom het molentje aan de Lange Voort. Mevrouw Gouverneur maakte zich zorgen over het niet tijdig gereedko men van het zwembad. Wie draagt de kosten als door deze tij dover- schrijding de verhoogde omzetbelas ting na 1 januari moet worden be taald? Daar was niet met zekerheid een antwoord op te geven. Het zal worden nagegaan. LEIDERDORP Onbekenden hebben de afgelopen nacht ingebro ken bü de fa. Pouw aan de Van der Valk Boumanweg. Bij dit metaalver werkingsbedrijf werd apparatuur ge stolen voor een waarde van ongeveer f750. Men kwam binnen via een ka pot raam. Winkelcentrum Lange Voort scheel bezet D OEGSTGEEST Alle winkels in het winkelcentrum „Lange Voort" Zijn thans in bedrijf. Er was nog een pand vrij, maar daarin is thans het juweliersbedrijf van de heer en me vrouw Van den Eerden gevestigd. Voor de opening bestond gistermid dag zeer grote belangstelling. Verklaring van Raad Samenwerkende Kerken in Voorschoten VOORSCHOTEN De Raad van Samenwerkende Kerken Voorschoten geeft naar aanleiding van de irAktie Precedent" de volgende verklaring: „De Raad van Samenwerkende Ker ken in Voorschoten is betrokken bij de „Aktie Precedent". Hij acht elke stimulans tot mondiale betrokkenheid van belang. De raad betreurt t ech ter bijzonder, dat het uitgegeven boekje ,Het Witte huis-aan-huis-plan, een te éénzijdige voorlichting blijkt te geven over de politieke constella tie in de wereld. De raad verklaart derhalve, dat hij zich distancieert van de inhoud van genoemd boekje. VOORSCHOTEN Het 50-jarig huwelijksfeest van de heer M. J. den Hollander en mevrouw M. P. den Hollander-van Bohemen, Wijngaar denlaan 81 zal 24 oktober gevierd worden. Achter deze namen ver schuilen zich twee heel bekende Voorschotenaren: ome Tinus en tan te Marie, oom en tante niet verkre gen door geboorterecht, maar door onderscheiding van een groot deel van de Voorschotense burgerij. Het echtpaar Den Hollander-Bohe men geniet een goede gezondheid, heeft 15 kinderen (8 zonen en 7 doch ters), 25 kleinkinderen en 1 achter kleinkind. De gouden echtelieden heb ben een leven van hard werken ach ter de rug, maar thans nog steeds vreugde daarvan rondom hen. Het huis is thans zelfs aan de buitenzijde herkenbaar door een groot boeket bloemen en de huiskamer lijkt een kleine bloementuin. Hiervoor hebben niet alleen de kinderschare en de buurt gezorgd, maar ook de ontel baar vele vrienden en vriendinnen, die oom en tante even in het zonne tje en het bloemetje willen zetten. De heer Den Hollander is schipper geweest op een eigen vlet. Hij ver voerde vrachten zand, stenen of vee voeder. Laden en losseix gebeurde in de Molensloot aan de Molenlaan. j Wanneer er niet werd gevaren, waren er wel karweien op het land te vin den. Na de laatste oorlog was het af gelopen met varen en ging de bruide gom het tuindersvak in bij „Rust, en Vreugd" in Wassenaar. Hij bleef dat doen tot aan zijn persionering. Maar buiten zijn dagelijkse werk heeft hij met zijn echtgenote 35 jaar lang de zorg gehad voor het natje en het droogje in de kantine van de 1 voetbalvereniging „Rouwkoop". Het echtpaar deed dit op een bijzondere j wijze en op een ereplaats hangt de oorkonde van de voetbalvereniging, geschonken bij zijn afscheid vorig jaar. Burgemeester L. de Kool had toen uitgerekend, dat de bruidegom 10.000 km. krijtlijn had getrokken en de bruid een veelvoud van kopjes koffie en thee had gezet. Maai- niet alleen op het voetbalveld ook kon men het echtpaar vroeger vinden op de Schenk tijdens de ijstijd met hun „zoopie", later op de ijs baan. Vroeger stonden ome Tinus en tante Marie ook met, een tentje op de paardenmarkt. Ook al is dat alles begonnen, omdat het moeilijk was alle kindermondjes goed te vullen, de wijze waarop het echtpaar klusjes deed, heeft hun familie gemaakt met de oom- en tante onderscheiding van vi-ijwel heel Voorschoten. Op 24 oktober is er 's-middags om 14,00 uur een H, Mis in de Moeder Godskerk en daarna van 16.00 tot 17.30 uur receptie in het Bondsge- bouw, Leidseweg 100. Foto L.D./Holvast OEGSTGEEST In het Ge meentecentrum in Oegstgeest is gisteravond op initiatief van de „Contactgroep werkende vrouwen Oegstgeest" een dis cussiebijeenkomst gehouden over het onderwerp „Invloed van het buitenshuis werken van de gehuwde vrouw op de gezinsrelatie". De belangstelling voor deze verga dering was bijzonder groot. Er waren ongeveer 75 aanwezigen, onder wie crècheleidsters en ambtenaren van het Gewestelijk Arbeidsbureau Lei den. Daardoor kreeg de discussie een practisch karakter. De leiding van deze avond berustte bü mej. drs. D. Merens, die als socio loge verbonden is aan de Leidse uni versiteit. Als forumleden traden op mevrouw H. F. Fortuin-Blits (arts), mej. drs. A. J. Scheltema (psycholo ge), drs, C. E. Vervoort (socioloog) en prof. dr. H. A. F. J. Misset, hoogle raar aan de Universiteit van Amster dam (econoom). Voordat de discussie begon, werd het onderwerp door de forumleden in het kort belicht. Mevrouw Fortuin raadde het werken door een moeder met kin deren beneden de vijf jaar in het al gemeen gesproken af. Arbeid bui tenshuis zag drs. Vervoort als een middel om de gehuwde vrouwen te activeren en, evenals prof. Misset, wees hy op de discriminatie, die er op de arbeidsmarkt op dit moment nog sterk heerst ten aanzien van de posi tie van de werkende vrouw. Fiscale maatregelen, zo werd be toogd, werken remmend, kinder crèches moeten moeizaam op particu lier initiatief worden gesticht en het bedrijfsleven is weinig soepel ten aanzien van part-time arbeid, mede op grond van de sociale wetgeving. Drs. Vei-voort achtte deze discrimi natie een uitvloeisel van het vroege conditioneren van jongens en meis jes op bepaalde functies in de maat schappij. De houding „jongens moe ten verder leren en meisjes moeten naar de huishoudschool", sluit voor de vrouw de ontwikkeling in een la ter stadium praktisch uit. Toch zal het enorm niveau-verhogend werken als vijftig procent van de bevolking zich verder zou ontwikkelen. Prof. Misset meende, dat voor deze ontwik keling twee generaties nodig zijn. De discussie spitste zich toe op con crete punten, zoals omscholingscur sussen en kindercrèches. Ook buiten landse ervaringen in Zweden en Amerika toonden aan, dat Neder land weinig actief is in het geven van indirecte steun aan die vrouwen, die willen werken. Mej. drs. Scheltema wees nog op de verschillende onderzoeken, die aan toonden, dat kinderen van werkende moeders, die hun kroost bijvoorbeeld 's ochtends in crèches brachten, geen schadeiyke gevolgen hiervan onder vonden. Zy achtte de problematiek van kinderen van niet werkende ge huwde vrouwen minstens even groot. Daar bestaat gevaar voor sleur, fixa tie etc.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9