Jaarverslag E.M.S. Leids duo (17) reed in gestolen auto's rond .1 Moeilijkniet uitzichtloos Jongerenmis m )Sj Leiderdorp JUWELIER v.d. WATER Halve eeuw Ver. belangstellenden in „De Lakenhal" Heury Dunant op thuisreis Door glazen wand gestapt Promotie Leidse Universiteit Van huis weggelopen Samenwerking van handelshuizen Eén gewonde bij hevige autobotsing Schade aan objecten Acad. examens ÏÏJjoNDERDAG 10 OKTOBER IOT9 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 recht van terugkoop.; per 31 decem ber 1967 werden de onroerende goe deren f 16.921.000 lager getaxeerd. De „Groep" komt in haar rap port oa. tot <Je conclusie, dat zij heeft gepoogd de omstandigheden en achtergronden te schetsen, die geleid hebben tot de situatie, waarin de EM8 geleidelijk aan gekomen is. Die situatie achtte de groep wel uiterma te moeilijk, maar niet uitziobtloos. Wanneer aan een aantal voorwaar den voldaan kan worden, moet het mogelijk zijn de neerwaartse bewe- j bevredigend verloop. Door gunstige j ging tot staan te brengen en 'n nieu- pnoriteitsaan^elen is een oo te weersomstandigheden werd in 1967 we ontwikkeling in gang te zetten, tot statutenwijziging geplaatst op de saI(k) een hoger exploitatieresul- Mede gelet op het groter aantal con- acen a van e d vi taat bereikt. currenten op de onroerend goed De stijgende lonen en kosten zijn markt zal deze ontwikkeling langs vooral bij de loonintensieve Horeca- i een langzaam stijgende lij'n verlopen, bedrijven echter een onderwerp van maar wanneer men ziet naar de mo- DEN HAAG (ANP) Verschenen is het zeer uitvoerig jaar verslag van het E.M.S.-concern. De uit de heren dr. W. H. van den Berge, A. Jiskoot, W. A. de Jonge, mr. A. H. J. Nysing en dr. G. M. J. Veldkamp bestaande groep, die zich heeft beraden over de toekomst en structuur van het E.M.S.-concern, heeft haar werkzaamheden afgesloten en rapport uitgebracht, zo de len de commissarissen van de E.M.S. mee. Aftredenf 233 000 11966 verlles van 11.270.000» I De exploitaties, zowel van onroe- commissarissen? I rend goed als van Horecabedrijven. hadden in 1967 evenals in 1966 een Op voorstel van de houders van LEIDEN Het Conincks- fje aan de Oude Vest, dat in ?7 door Cecilia Conincks werd ^jticht, staat gedeeltelijk op pnd van het voormalige Ursu- loohooster. Aanvankelijk bestond imp hofje uit zes, later uit zeven misjes, waaraan in 1861 door een 'iaat van f 24.000 van de familie ijl Court van Krimpen nog vier lisjes werden toegevoegd. Het jje heeft een mooie ingang en eaffl zeer fraaie regentenkamer, torin o.m. regentenportretten >unjeen lijst van ontvangen liefde- Wen zijn opgehangen. (Foto LD/Holvast) >nlj naa f uu l aEIDEN De actiegroep geza- jongerenmisviering Leiden jdt zaterdagavond een jongeren- i in de noodkerk van de parochie Menswording" te Leiderdorp, g I thema van deze mis is „passivi- Celebrant is pater H. van Breu- ADVERTENTIE FRIESE STAART- EN STOELTJESKLOKKEN, ZAANSE- EN SCHIPPERTJESKLOKKEN, Diverse ANTIEKE STIJïjKLOKKEN, moderne SCHOORSTEEN- EN WANDKLOKKEN. In ruime keuze en de beste merken. Haarlemmerstraat 181 voc Altijd voordelig, 's Maandags gesloten.1 iag Vandaag is de slopershamer [zet in het laats overgebleven isje van het voormalige Pieter ïbertshof (Stationsweg). De 'ca twintig woningen in dit <f' moesten verdwijnen in ver- id met het wederopbouioplan 'den/Stationsweg-pleinwaar- reeds een deel is gerealiseerd, is de bedoeling, dat in af- hting van de definitieve be- nming van de grond, het ter- jn wordt geëgaliseerd en ge- Mikt wordt gemaakt als par ser gelegenheid. I (Foto LD/Holvast) LEIDEN Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Vere niging van belangstellenden in „De Lakenhal" wordt maandagavond 28 oktober in het muserun een feeste lijke bijeenkomst gehouden. De voor zitter van de jubilerende vereniging, de heer P. Herfst, zal deze avond een historisch overzicht geven, waarna de oud-directeur van „De Lakenhal", piof. J. N. van Wessem, spreekt over „Iets over vervalsingen". In de loop van deze bijeenkomst, welke muzikaal wordt omlijst door Marjolein Hennes viool». Eekje Hoender daal (cello», Veronica Stein- bach (fluit) en Ada van der Bent (klavier), zullen enige kunstwerken aan het gemeentebestuur worden aangeboden. In het kader van dit halve eeuw feest zal ook een tentoonstelling wor den ingericht van kunstvoorwerpen, die door of met steun van de vereni ging voor „De Lakenhal" werden ver worven. In de middaguren is er een bijeenkomst met de 25 prijswinnaars van de in de vakantie gehouden jeugdwedstrijd, waaraan ongeveer 500 Jongeren deelnamen- Het merendeel had de prijsvraag goed opgelost, zo dat er moest worden geloot. LEIDEN Al om zeven uur gis terochtend vertrok de „J. Henry Du nant" van Dordrecht naar Gennep Deze lange reis bood de uit Leiden en omgeving afkomstige patiënten een aaneenschakeling van natuur- schilderijen. In Gennep liet de plaat selijke afdeling van het Rode Kruis zich niet onbetuigd. Er werden Lim burgse vlaaien uitgedeeld, die door de meisjes van een huishoudschool waren gemaakt 's-Avonds kwamen de keizer en keizerin van het Sint Martinus Gilde alsmede de sohutters- koning op bezoek. Vendelzwaaiers traden bij deze gelegenheid met veel succes op. Ook verscheen het harmo niekorps ..Unitas et Fidelitas" ten toneele, dat enkele marsen liet horen. De dagsluiting werd verzorgd door de dt.ken van Gennep. De „J. Henry Dunant" is vandaag aan de thuisreis begonnen. LEIDEN Glazen wanden zijn niet altijd zichtbaar. Dat ondervond gistermiddag een 44-jarige Leidse leraar in het nieuwe MSG-gebouw. De leraar, die zich yia de hal naar de schooluitgang spoedde, liep daar bij pardoes door een glaswand. Hij liep als gevolg van deze misstap die pe vleeswonden aan zijn linkerbeen op. De E.H.D. bracht hem naar het Academisch Ziekenhuis. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit is gisteren de heer B. J. Hoff, wetenschappelijk medewerker bij de faculteit der Letteren (Algemene Taalwetenschap», tot doctor in de letteren gepromoveerd op een proef schrift, getiteld „The Carib Langua ge. Phonology, Morphonology, Mor phology. Texts and Word Index" Promotor was prof dr. E. M. Uhlen- beck. De promotie geschiedde cum laude. agenda van de op vrijdag 25 okto> ber te houden jaarvergadering van deze vennootschap. Indien de statu tenwijziging wordt aangenomen en j de reorganisatie dus gerealiseerd j kan worden, zullen de drie commis sarissen (R. ZwoLsman, P. Zwols- man. en J. A. H. Hart- manni en de meerderheid van de le den van de Raad van Bestuur hun mandaat ter beschikking stellen. Om de reorganisatie mogelijk te maken is tevens op voorstel van de houders van prioriteitsaandelen op de agenda geplaatst het voorstel j aan de leden van de Raad van Be stuur de heren drs. A. H. Langeraar en jhr. M. R. van Lennep ontslag te verlenen. Het jaarverslag is inmiddels reeds niet getekend door deze heren. Het zelfde geldt voor de balans en de verlies- en winstrekening. Het ver slag zegt hierover, dat de heren niet aanwezig waren op de vaststellings vergadering, drs. A. H. Langeraar wegens ziekte, jhr. M. R. van Len nep zonder motivering. De verlies- en winstrekening over 1967 sluit met een winstsaldo van voortdurende zorg. Het exploitatiesaldo van de Hore cabedrijven steeg in 1967 met f 1.259.912,- tot f3.900.480.-. De onroerende goederen staan op de balans voor f 167.653.000 (v.j. f291.595.000). De onroerende goede ren zijn gewaardeerd op taxatiewaar de per ultimo 1967. De daling van de taxatiewaarde van de onroerende goederen van f291.595.000.- per 31 december 1966 tot f 167.653.000,- per 31 december 1967 vindt zijn verklaring in de vol gende omstandigheden: door het niet meeconsolideren van het Hotel Conti nental te Parijs per 31 december 1967 valt uit de taxatiewaarde een bedrag van f 42.514.000,- weg in 1967 werd voor een taxatiewaarde van f 50.657.000,- verkocht. Tevens werd voor f 13.850.000,- verkocht met het gelijkheden, die op ruimtelijk gebied nog te wachten staan, moet het voor een bedrijf als de EMS, mits goed geleid en een aantal fouten uit het verleden vermijdend, mogelijk zijn een passende plaats op de markt in te nemen. Nieuwe directie? Indien de statutenwijziging wordt aangenomen zal een voordracht ge daan worden voor de benoeming van een nieuwe directie en een nieuwe raad van out-side commissarissen en de prioriteit over te dragen aan een Stichting, waarvan het bestuur zal bestaan uit 7 leden, waarvan 2 te be noemen door de Zwolsman Groep N.V., 3 te benoemen door en uit de Raad van Commissarissen en twee out side leden. ADVERTENTIE LEIDEN Twee 17-jarige jongen6 uit Leiden zitten op het ogenblik in een cel van het politiebureau aan de Zonneveldstraat. De knapen, beiden bekenden van de politie, waren zon dag van huis weggelopen. Zij werden begin deze week in Teteringen aan gehouden. Het bleek dat het tweetal met een in Leiden gestolen auto naar Breda was gereden. De twee Leidenaars namen de benen toen zy na een zwerftocht door de stad een politie-agent bij de gestolen wagen zagen staan. Lopend en liftend ging 't daarna op 't nabijgelegen Teterin gen aan, waar de jongens opvielen door hun vreemde gedrag. De avon tuurlijke jongens zijn na hun aan houding in Teteringen overgebracht naar hun woonplaats. Hetzelfde tweetal werd drie weken geleden ook al op diefstal van een auto betrapt. Het jeugdige duo liep toen bij een snelheidscontrole in de val. Eén van de jongens, de hoofddader, wordt morgen voor de officier van justitie in Den Haag ge leid. LEIDSE SPAARBANK LEIDEN In de maand septem ber werd er bij de Leidse Spaar bank ingelegd f5.647.092,30 en te rugbetaald f5.344.839,01. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 509 en het aantal afbetaalde boekjes 378 Op 4784 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd f 202.008.bijgeschreven. Er werden 1100 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een ge zamenlijke inhoud van f 47.612,01. Het tegoed der 64.912 inleggers bedroeg aan het einde van de maand f 89.248.539,99. LEIDEN Dit zijn de wrak stukken van twee personen auto's die vanochtend omstreeks elf uur met grote snelheid tegen elkaar zijn gebotst op het kruis punt TelderskadeBoshuizer- laan. Eén van de wagens werd door de kracht van de botsing over een afstand van enkele me ters de wegberm ingeslingerd. De bestuurder van deze auto, een 22-jarige student uit Lei den, tseeg hoofdletsel. De be stuurster van de sportwagen (op de voorgrond), een 27-jarige in woonster van Sassenheim, liep bij dit ongeluk geen letsel op. De zwaar beschadigde wagens moesten worden weggesleept. (Foto LD./Holvast) Geluidsinstallatie voor dienst- verleningscentrum OEGSTGEEST Het dienstver leningscentrum voor de bejaarden, gehuisvest in het gemeentecentrum aan de Lijtweg, is sinds kort een ge luidsinstallatie rijk in de conversa tiezaal. De installatie, bekostigd uit giften en donaties, zal vrijdagmid dag om dre uur door burgemeester jhr. T. A. J. van Eysnga officieel worden overgedragen aan het be stuur van het dienstverleningscen trum. AMSTERDAM (ANP) De Raad van Bestuur en de Raad van Commisarissen van de Cura^aoeohe handelmaatschappij n.v. te Amster dam en directie en raad van com missarissen van de n.v. Zuid-Afri- kaansch Handelshuis te Amsterdam delen mede, dat z|j overeenstem ming hebben bereikt, om tot een volledige samenwerking te komen. Beide vennootschappen zijn. ac tief op het terrein van handel en industrie. Het arbeidsterrein van de Curacaosche Handel - Maatschap pij ligt grotendeels in Centraal- en Zuid-Amerika. De activiteiten van de N.V. Zuid-Afrikaansch Handelshuis liggen voornamelijk in Oost- en West-Afrika. De besturen van beide vennootschappen zijn ervan overtuigd, dat het samengaan goede moge lijkheden biedt voor de verdere ont wikkeling van activiteiten op het ge bied waarop zij in hoofdzaak werk zaam zijn. De beoogde samenwer king zal voorts de mogelijkheden voor het gezamenlijk personeel gunstig beïnvloeden. De resultaten van beide vennoot schappen liggen tot nu toe iets bo ven het niveau van de overeenkom stige periode van 1967. Verwacht wordt, dat over 1968, door de Cu racaosche Handel-Maatschappij N.V. een dividend kan worden voorge steld, overeenkomstig dat van 1967. LEIDEN Enkele 'objecten' die de komende weken in Leiden op en langs de openbare weg worden ten toongesteld, zijn nu al het doelwit ge bleken van baldadige jeugd. Zo is bijvoorbeeld schade toege bracht aan twee staalconstructies, die nog maar net in het Van der Wcrf- park waren geplaatst. Deze twee ob jecten' zouden een waarde vertegen woordigen van f 15-000.Voorts zijn gisteren enkele kunstvoorwerpen om ver gewaaid. Menige automobilist, komen de uit de richting Den Haag, komt bij de Churchilllaan voor een ver- keerspuzzel te staan. Met de ver- keersomleiding „doorgaand ver keer centrum" heeft hij geen moeite, maar voert zijn weg naar het Noordeinde of Witte Singel, met aangrenzende straten, dan ontdekt hij een taalkundig curio sum: „Haagweg gestremd", ter aanduiding van het feit dat de brug bij de spoorwegovergang in de Haagweg is afgesloten. Niet de Haagweg, doch het verkeer is ge stremd. De Haagweg is geblok keerd (afgesloten)De thans op het bord aangegeven aanduiding is een duidelijk geval van „conta- I minatie", het door elkaar halen \van twee uitdrukkingen, waar- Idoor een verkeerd geheel ontstaat. LEIDEN Aan de Leidse Univer siteit zijn geslaagd voor het semi- artsexamen: mej. J. F. van Nieuw - kerk 's-GravenzandetR. J. E. A. Höppener (Leiden), J. P. G. M.Maus. sen Schaesbergartsexamen: mevr. H M. Duparcv. d. d. Hal (Leiden), mej. Th. E. M. M. Jongenelen (Voor burg), H. Groeiuvellt (Rotterdam), R J. Kroon (Voorburg), H. B. Reth- meijer (Lelden); doctoraal Genees kunde tweede gedeelte: mej. A. M. Brubakk (Noorwegen», mej. J. G. van Woerkom (Bodegraven), M. P. E. Arnoldus (Heemstede), C. M. A. Bruijninckx (Alphen a/d. Rijn), P. van Kogelenberg (Voorburg). P. C. M. Rosekrans (Den Haag), M, Ver- hage (Rijnsburg), H. E. van Zanten (Haarlem).

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 3