"Regina toont modellen om zelf te maken Begrotingstekort van Wassenaar f317.000,- Grof vuil in geding ieiderdorpse N.V.v.H. heeft 105 leden Javaanse flora werd in Leiden voltooid Kostbare postzegels onder de hamer Citroën zegt „neen tegen De Gaulle Solglytt vandaag naar Die Lorelei Eerste paal Werkstuk van Rijksherbarium Raad van Zoeterivoude sloot lening .DINSDAG 8 OKTOBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 11 jgjDrie shows in de Leidse Stadsgehoorzaal PU LEIDEN Geef handige ifslirjouwen een lap stof en een sJegina-pa1roon, laat ze een joosje rustig alleen met een :entimeter, schaar en naaima chine en ze toveren na verloop >an tijd een goed zittend man- elkostuum of noem maar op rat voor kledingstuk dan ook evoorschijn. In de Leidse itadsgehoorzaal werd gisteren strVt bewijs hiervoor geleverd c ^oor vijf mannequins, die voor iet modeblad Regina op tour- door Nederland zijn. Zeventig modellen voor herfst en Inter in elke maat en voor elke aak hebben ze tijdens drie shows een 's middags en twee in de luren aan een groot aantal fc-nies uit Leiden en omgeving ge jond en ze oogstten daarmede eaien de reacties uit de zaal veel ïcces. Van ieder model kan namelijk een fctroon worden besteld, zodat men 6t zelf kan namaken. Natuurlijk is oor sommige creaties wel een ze- ére routrne en fantasie vereist. Set alleen op naaiteohnisch gebied, laar ook wat de keuze van garne- ..iig betreft. 1 We zagen bijvoorbeeld op het ge- led van de garnering een mantel- na Vksluiting van koperen tasknippen h de fom-niturennandel verkrijg- VL Kledingbeurs *er van de U.V.V. ^WASSENAAR De Unie van B rouwelijke Vrijwilligers In Wasse- ^ar organiseert op donderdag 10 ok- nvo^er a-s- een tweede kledingbeurs, «c keer in de bejaardensociëteit HE|et Oude Hoekje' aan bet Plein. I's Morgens van 9 tot 11 uur kan n 2^ iec*er in £°e<3e staat verkerende fleding zoals mantels, mantelpakken igtponnen, bloeses, rokken, truien, kin- «fkleding (van 4 tot 14 jaar) en '"Ofeuwe jongenspakken tot 18 jaar in- ftgieren. Ook rolschaatsen, kunst- ierJiaatsen, voetbalschoenen, hockey- pioenen, judo-pakken kunnen wor- ingeleverd. [Van half 12 tot half 5 zullen deze kelen door UW-medewerksters fcrden verkocht. Een paskamer en liegels zijn aanwezig. Tussen half 5 j half 6 moeten de niet verkochte ftikelen worden afgehaald en zal i de wel verkochte artikelen de rekening plaats hebben. UW behoudt zich het recht te ouderwetse of niet geheel "Wetteloze kleding te weigeren. Na re inlichtingen kunnen worden in- wonnen bij mevrouw Bikkers, tel. 1 BODEGRAVEN. 8 oktober Kaas- Aanvoer 49 partijen goudse Prijzen: le kwal. 4.08-4.15. 2e 4.00-4.07, extra kwal. 4.35. Han- 4 flauw. baar) et. van kope?en sluitingen, die per meter te koop ztfn. En wist u, dat u de knopen van een dubbele knoopsluiting iets dichter naar el kaar toe moet plaatsen als u een grote maat hebt. Dat maakt het silhouet wat slanker! Een heel leuk japonnetje van lichtbeige wollen stof, dat zelfs door beginnelingen vervaardigd kan wor den, had lange ooupenaden en langs die nation op een paar centimeter afstand sderstiksels. Geen voorslui ting en geen kraag, dus geen moei lijkheden met belegsels, vliseline enz. Eenvoudig' te verwerken en een leuk resultaat geeft het soepje; e vistram. een soort kunstleer. Vooral voor regen- en kinderkleding biedt het veel mogelijkheden. De naden behoeven bijvoorbeeld niet te wor den afgewerkt. Eén nadeel heeft dit materiaal voor de dames-naaisters: éénmaal gestikte naden kunnen niet meer worden veranderd, omdat an ders de gaatjes van het stiksel zichtbaar blijven. Ook aan wintersportkleding werd bijzondere aandacht geschonken veel succes had men bijvoorbeeld met een fel geel pak met een bij passende sohoudercape en met de après-sl:i-pakken, effen wit, met een lang jasje van roze belanca met zwart bont om mouwen en hals. Voor jonge meisjes was er eea leuke mini-jurk met charlestonach- tige stroken; ook aan de Bermuda short, die er onder werd gedragen. Enig vcor een schoolfuif en prak tisch oo:c: je kan zitten zo je wilt, je benen in alle lengte- en breedte richtingen bewegen en .,'t blyft keu rig". Natuurlijk werd ook lange avond kleding getoond, maai' deze was naar onze mening wat aan de pom peuze kant. Met de bruid, die een zeer eenvoudige japon droeg met daaroverheen een cape. capuchon en sleep, alles uit een stuk, en van witte kant, kwam het einde van deze shows. Zij boden veel nieuws voor doe-het-ze!vers onder de da- mes. A. C. C B. I Een fraai roze après-skipak mét zioarfbont aan hals en mou wen. dat door Regina in de Leid se Stadsgehoorzaal werd getoond. 5? Citroën heeft gisteren nog eens nadrukkelijk „neen" ge zegd tegen president De Gaul le, die voor alles een Franse op lossing wil vinden voor de moeilijkheden, waarin de be faamde automobielfabriek zich bevindt. Citroën gaf gisteren namelijk een verklaring voor de pers uit, waar bij een „Franse oplossing" voor de toekomst van de maatschappij van de hand werd gewezen en waarin op gesteld. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Op vrijdagavond 18 oktober wordt een excursie gemaakt naar de Leidse Brood fabriek. Gisteravond ver- I gen er nog op, dat de politie een Aderde in het Dorpshuis de Ned. vraagbaak voor alles is, men kan er jereniging van Huisvrouwen, afd. altijd terecht, want zij weten de leiderdorp. In haar openingswoord adressen van bepaalde instanties voor de presidente, mevrouw Stam, datelk geval, eze afdeling, die in mei j.l. pas werd Na de pauze konden vragen worden Ingericht, nogsteeds groeit, en nu le^eds 105 leden telt. olÜMevrouw van Bruggen, inspectrice |m de districten Den Haag en Leiden an de Rijkspolitie, sprak over „kin- Biferpolit.ie en kinderbescherming" en "melde enige ernstige en trieste ge- •st&llen uit haar praktijk, uiteraard 2ipnder het noemen van de juiste na- Tien en plaatsen. en De politie gemeente en rijks ferkt reprensief en preventief. Een beciale kinderpolitie kent de R.P. -'41et, maar zij heeft wel zeer veel met Tpafgevallen van kinderen tot 18 jaar i maken. Tot 12 jaar worden ernstige ermaningen uitgedeeld, daarboven lorden er rappox-ten opgemaakt en lljjfetreft dit zeer ernstige gevallen dan feat het rapport naar de officier van Lhèstitie eix een duplicaat naar de redaad van kinderbescherming. taak als officier bij de R.P. tweeledig, aldus mevrouw Van n ïruggenjeugdzaken, met name dief- aaitallen en geestelijke of lichamelijke terwaai'lozing, en zedenzaken. Deze itsten beslaan een groot deel van werk. Deze gevallen zijn vaak grote ellende. Goed voorgelichte Inderen zullen niet zo met vreem- n meegaan, het zijn meestal de to- je^al onwetenden- el Hard was zij in haar oordeel over torkomende zedendelicten met min- b rjarigen door schoolhoofden en on- 'trwijzend personeel, van wie toch >rondersteld mag worden, dat zij be- hun taak als opvoeder hebben :ozen. Publicatie moet dan ook, haar mening, zeker geheimen, alle gevolgen van dien. Zij werkt ook zeer nauw samen iet artsen en maatschappelijk werk- ers, die echter gebonden zijn door iun beroeps-code. Dat is een moei- 'ikheid. Sommige gevallen komen 'h bij de politie terecht, maar dan de zaak in een verder stadium, foeilyk vindt zij het altijd weer als inderen bij de ouders vandaan ge laaid moeten worden. Altijd is dan 'et belang van het kind preventief. Kennismaking niet hulpprediker ZOETERWOUDE Hulpprediker E. Loerakker, hield zondag zijn eer ste kerkdienst als vervanger van ds- Doom, die, zoals bekend, zich voor een periode van een jaar en zes we ken beschikbaar heeft gesteld als re- serve-legea-pred ikan t De dienst kreeg een bijzonder fees telijk tintje door de medewerking van de fluitiste Adri Woltjer. Na afloop was er voor alle aanwezigen gele genheid tot het wisselen van een ..kennismakingshanddruk" met de heer en mevrouw Loerakker. Irene verzorgt avond WASSENAAR In het kader van de actie „Neem een Bijbel voor Uw nieuw werd gepleit voor een over eenkomst met de Italiaanse Fiatfa- brieken. Ook werd nog eens nadrukkelijk ontkend, dat Citroën in grote finan ciële moeilijkheden verkeert. Zij be oogt door de onderhandelingen met Fiat uitsluitend de Eui-opese automo bielindustrie uit te breiden. Citroën zegt verder: „De voorge- I stelde overeenkomst met Fiat is het LEIDEN De varende patiënten van het Leidse verpleeghuis „Solg lytt" zijn gisteren met de „Victoria Regia" in het Duitse stadje Brau- bach aangekomen. Zondagavond kon den de patiënten aan boord nog ge nieten van een groot vuurwerk, dat tegenover het schip werd afgestoken ter gelegenheid van het oogstfeest. De tocht kenmerkte zich gisteren door prachtig najaarsweer en veel mooie vergezichten. Zo zag men in Andernach de in 1554 gebouwde paar- denhijskraan. Ook trok menige burchtruïne de aandacht van de op varenden. De met wijnstokken over dekte berghellingen vormden een prachtig décor. Vandaag hoopte men door te varen naar „Die Lorelei". LEIDERDORP/LEIDEN Aan de Lijnbaan in Leiderdorp is gistermid dag de eerste paal geslagen voor het nieuwe bedrijf van v. d. Horst. Er zullen nog 193 palen van 13 meter lengte geheid worden, waarna, over WASSENAAR Burge meester en wethouders van Wassenaar hebben de gemeen teraad de begrotingen voor 1969 toegezonden, die in de ko mende weken eerst in „afde lingen" van de raad en daarna in een openbare raadsvergade ring zullen worden behandeld. In hun toelichting op de cijfers zeggen B. en W., dat de finan ciële positie van de gemeente goed is. Het geraamde begro tingstekort, dat ƒ317.000,- be draagt is, gezien in het licht van de rekeningsresultaten van de laatste jaren niet zo danig, dat er bijzondere maat regelen genomen moeten wor- 2 3 weken, de eerste steen gelegd j den om door belastingverho- kan worden. Het gebouw wordt 36 gjngen de e[gen inkomsten Qp te voeren. De begroting geeft een totaal aan uitgaven te zien van f 14,9 miljoen en een totaal aan inkomsten van f 14,6 miljoen. Doordat ten opzichte drie invallers telde. J. van Vuren, J. Vermeulen, J. van Doorn, N. Noort, A. Vermeulen en Th. van Wissen wonnen hun partyen, J. van Bemme- len en C. Stigter bereikten remise. Het tweede team speelde met 1010 gelijk tegen SS3, een bevredigend re sultaat omdat er maar 8 spelers wa ren opgekomen. Burgelij ke stand van Leiden GEBOREN Bernard Willem Anton, z. v. B. F. Tangelder en L. M. C, E. Schouten; Hendrika Johanna, d. v. E. J. W. Oom- kes en M. van Bemmel; Alida, d. v. C. de Vos en M. Beerenfenger; Irene Gerrie Johanna, d. v. R. W. H. J. Key- zer en G. J. Vrij; Pascal Maria, d. v. L. T M. Jongmans en C. J. van Stein; Michael Johannes Antonius. z. v. A. A. Edelaar en J. M. van der Kwartel; Arie Johannes, z. v. N. de Bes en H. S. de Hunst; Anna Heiltje Adriana, d. v. A. van der Bxirg en J. van Eg- mond; Ronny Gerardus Josephus. z. v. S. C. van Seggelen en M. A. Wortman; Linda Elisabeth, d. v. D. van der Kooij en M M. de Leeuw; Jolanda Maria Johanna, d. v. J. C. Plu en J. M. La- gennan; Gerardus Willem, z. v. C. G. Planken en W. E. van Os; Leontine Catharine Maria, d. v. J. Naber en C. M. W. Looijestijn; Aagje Wilhelmlna Jacoba. d. v. J. van Egmond en A. W. resultaat van lange tijd geleden be- J™,"»" ^TxJioud s"ell»: d v. a. Wetselaar en S. Tichelaar; Richard, z. v. J. Devilee en M. C. Ma- theijsen; Jacobus, z. v. L. Kastelein van Aalst; Ronald, meter breed en 42 meter diep, het is de bedoeling dat het in augustus 1969 opgeleverd wordt. Onder de aanwezi gen waren behalve de heer H. v. d. Hcrst sr. en familie, de loco-burge meester C. Meerburg, de directeur gemeentewerken W. Buitendijk, de van terleden jaar de uit n r architect H Kronenburg en dei aan- Eestegen zljn dln de inkomsU,n is nemer de firma Jac. van Biet utt het beerotinestekort roor 1969 Leiden. f 94.000 hoger dan het vorige jaar. Het begrotingstekort kan gedekt wor den uit de zogenaamde saldi-reserve, dfc f 776.479.85 bedraagt. In een uitvoerige toelichting zetten burgemeester en wethouders uiteen op welke punten de begroting af wijkt van die van het vorige jaar. Een van de belangrijkste afwijkingen is ondanks het feit. dat het WDG-team dat de uitgaven ten behoeve van het -T van viirAr» .T 1 Nijverheidsonderwijs en de kosten W.D.G. zegevierde WASSENAAR Het Wassenaars Damgenootschap heeft met haar eer ste tiental in de tweede competitie wedstrijd een ruime 146 overwin ning behaald op DVN uit Noordwyk, gonnen onderhandelingen met het oog op het openen van vooruitzich ten voor 'n uitbreiding van de Euro- i cu u. m vau naibt, iwiiaiu. b. v. n. pese auto-industrie. Citroen is ervan Elshóut en A. van Iperen; Stefan, z v. D. Paauw en I. M. Schmucker; Michel Franciscus Leonardus Antonius, z v. A. Zonderop en C. F. W. M. Ver-* zuu; Stevendina Adriana Lamberta, d. v. P. Stevens en D. Drost; Jeanette. d. v. K. Dijkdrent en H. van der Plas; Margarete Wilhelmlna Johanna, d. v. J. van der Voord en M. A. V. van Muijen; Cornelis Bernard, z. v B. C. Barnlioorn en M. W. E. Houwaart: Sl- mone Esther, d. v. A Korenhof en W. I. van der Harst. overtuigd, dat alleen een overeen komst in het kader van de Europese gemeenschappelijke markt een op lossing kan brengen voor het pro bleem. Het proces, dat is begonnen, lijkt onstuitbaar. De Europese auto mobielindustrie zal er met of zonder Frankrijk mee voortgaan. Citroën wenst, dat het mèt Frankrijk ge beurt, Er kan geen sprake zijn van andere oplossingen, welke in geen ge val het probleem, waar het om draalt. Citroën herhaalde, dat Fiat of wel ke andere maatschappij niet de con trole zou krijgen. De produktiecijfers van Citroën, aldus het communiqué, zijn voor 1968 belangrijk hoger dan in 1967. Intussen bestudeert de Franse re gering nog steeds de fusie tussen de twee automaatschappijen. Zij zou deze week haar besluit bekend ma ken. Zoals bekend koestert zij grote bezwaren tegen het feit, dat een bui tenlandse maatschappij vaste voet zou krijgen in Citroën. Zy is voor stander van een samengaan met Re nault en Peaugot, maai- dit plan schijnt geen kans van slagen te heb ben. GETROUWD A. Tegelaar tn W. M Blote. C. Knij- nenburg en C. C. Verplancke; H. C. Metz en M. Donkersloot; F. X. van Zanten en C. H. M. Hulbers, C. A. Bink en C. W. van Veen; A. D. Perfors en M. M Heemskerk; D. G. Paats en H. B. Monteha; L. H. Siegenbeek van Heu- kelom en M. M. de Boer. OVERLEDEN J. Houtman, 66 Jr., echtg. v. A. Rij- nevëld; W- A. van den Hoogen, 56 jr.. man; L. Bruinenberg, 62 jr., e. v. J. Buisman; H. F. Schlupp, 53 jr.. e. v. E. Bokma: W. J. Kerkvliet, 65 jr.. e. v. W. E, J. Derksen; J. van der Valk, 72 jr., e. v; L. Elfering; F. C. W. Plan- jer. 81 jr., vr.; N. Selier, 68 jr., man; M. L Mussert, 87 jr., man; M. A. Ball, 49 Jr., e. v. P. A. van Eek van der Sluijs; T. Huijs, 58 Jr., wed. van P. Genemans, W. M. Mendriks, 51 jaar. man; G, L. Albers. 87 jr., wed. v. J. Commissaris; P. A. E. J. Gentls, 3 mnd. zn.; L. A. Diepenbach, 70 jr., man; M. Tiggelman, 76 jr., man; A. J. den Braver, 90 Jr.. wed. v. P. Vis van de bijzondere scholen voor MAVO niet meer via de gemeente kas lopen, terwijl de kosten van de sociale zorg verlaagd zijn als ge volg van het in werking treden van de Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten. Uit de specificaties blijkt dat er een duidelijke samenhang bestaat tussen stijging van de kapitaalslasten en de stijging van het begrotingstekort. Dit is naai' de mening van het col lege inherent aan het karakter van de gemeente, die zowel in structureel als in functioneel opzicht stabiel ge noemd kan worden. Investering Burgemeester en wethouders zijn er zich van bewust, dat meerdere za ken, die reeds eerder aan de orde zjjn geweest en in een investerings schema zijn opgenomen, om spoedi ge realisering vragen. De kapitaals- schaarste zal evenwel ook voor 1969 een belangrijke matiging opleggen op het stuk van het tot stand komen van nieuwe objecten! Het college zal al het mogelijke doen om in het ka der van de centrale financiering de nodige middelen te verkrijgen zodat ook in 1969 in ieder geval een deel van de bestaande plannen kan wor den verwezenlijkt. In de begrotingstoelichting geven burgemeester en wethouders een be schouwing over de mogelijkheden tot het uitbreiden van de eigen inkom sten. met andere woorden de plaat selijke belastingen. Het totaal van de eigen belastingen is voor 1969 ge raamd op f 1.570.000. Als de plaatse- lyke belastingdruk tot het Maximum zou worden opgevoerd, zou de op brengst van de verschillende heffin- LEIDEN Dezer dagen vei'schijnt het derde en laatste deel van de „Flora of Java". Voor de totstandko ming van dit standaardwerk heeft de Nedei'landse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelijk Ondei-zoek een aantal subsidies vei'leend, aanvanke lijk aan prof. dr. H. J. Lam en na diens emeritaat aan zijn opvolger prof. dr. E. G. G. J. van Steenis, hoogleraar in de bijzondere plant kunde aan de Leidse Universiteit en directeur van het Rijksherbarium al hier. Het eerste deel van de Flora of Ja va zag in 1963 het licht en het twee de deel in 1965. In een onderhoud vertelde dr. R. C. Bakhuizen van den Brink, weten schappelijk hoofdambtenaar aan het Na botsing uitgestapt en weer doorgereden LEIDEN Een 34-jarige kelner uit Leiden streek op 10 januari in het nachtelijk uur met zijn hand over de ogen. Zoiets is voor een autobestuurder een gevaarlijke han deling en dat moest de kelner ook ondervinden; hy reed tegen een ge parkeerde auto, die weer tegen een andere auto botste. Volgens ver dachte was hy na de botsing wel even uitgestapt maai' toen hy nie mand zag, weer doorgereden. Later bleek, dat de eigenaars van de auto's door de klap gewekt naar buiten waren gekomen. Op dat moment was de kelner reeds ver dwenen. De officier van justitie bij de Haagse politierechter eiste f 70 boe te voor de aanrijding en resp. f 150 boete voorwaardelijke intrekking van het rijbewijs gedurende zes maanden, voor het doorrijden. Het vonnis werd f 70 en f 120 boe te, plus de gevraagde voorwaarde lijke ontzegging. ZOETERIVOUDE De vroede va- De heer J. v. d- Ploeg (KVP) wilde vaardbaar resultaat te komen, deren van Zoeterwoude toonden tijdens de rondvraag nadere infor- De K.V.P.-er C. J. van Leeuwen rekening" zal de Chr. sportvereniging gisteravond niet zoveel belangstelling matie over de zogenaamde grofvuil- 1 wees erop, dat nu Zoeterwoude zich „Irene" vrydag 11 oktober a.s. om voor de spoedeisende vergadering, die ophaaldienst. Een advertentie van steeds meer uitbreidt het wenselijk is half 8 in het Dorpscentrum een door B. en W. was uitgeschreven. Van het gemeentebestuur deze is niet zogenaamde burgeravonden met de avond organiseren met een zeer ge- de elf raadsleden waren er maar ze- in het L.D. geplaatst had onder nieuwe inwoners te houden. Ook vond varieerd programma. ven aanwezig. Maarook bur- de inwoners verwarring veroorzaakt, hy de bestaande gids van Zoeter- Er zullen enkele gymnastieknum- gemeester J. A. Detmers bezette de Waar moet men heen met ijzer en woude verre van volledig, mers worden uitgevoerd en judode- j voorzitterszetel in de raadszaal niet andere niet-brandbare artikelen, monstraties worden gegeven, terwijl wethouder P. van Hofwegen leid- r J zich zal laten horen. Na de pauze treden de zang- en muziekgroep Western Reunion en de. vocal group The Revells op. Er is een tombola met aantrekkelijke prij zen en de opbrengst is bestemd voor de hiervoor genoemde actie, die zich tot doel stelt bybels aan te schaffen voor jongeren in Afrikaanse landen. VOORSCHOTEN De in Voor schoten gehouden huis-aan-huiscol- lecte voor de Chr. vereniging tot ver pleging van langdurige zieken „Het Zonnehuis" heeft f 1829.03 opge- secretaris H. A. Friebel zat eveneen niet achter de bestuurstafel. Het enige voorstel, dat behelsde het aangaan van een vaste geldle ning van f 200 000 bij de N.V. Bank voor de Nederlandse Gemeenten in Den Haag voor consolidatie en vlot tende schulden, ontlokte alleen de heer P. de Jong (KVP) een vraag. Hij vroeg of de voorwaarden wel re delijk waren en kreeg van wethouder W. Sies (financiën) het antwoord, dat de gemeente met deze lening zeer gunstig uitkomt. Het voorstel werd andere niet-brandbare want die worden niet meegenomen? Loco-burgemeester P. van Hofwe gen: Wij zullen na deze vergadering in de commissie van openbare wer ken deze materie bespreken. Ook was de heer Van der Ploeg niet tevreden over het openbaar ver voer. Hy wilde weten hoe de situatie thans is en of het college van plan is er iets aan te doen in verband met de komende wintermaanden. Kan er geen overleg voor verbete ring worden gepleegd met de Citosa en is het eventueel niet mogelijk de N.Z.H. in te schakelen, vroeg hy. Loco-burgemeester P. van Hofwegen tot ppti Ook de heer P. de Jong (KVP ging nogmaals in or de grofvuilophaal- dienst. Vandaag, zei hij, zou langs de Hoge Ryndijk het grofvuil worden opgehaald, maar tot zijn verwonde ring had hy bij zijn gang naar het gemeentehuis om de raadsvergade ring bij te wonen nog vele pak et- ten zien liggen. Voorts verzocht hy een lichtpunt aan te brengen in het laantje De Goede Herder. Nadat loco-burgemeester P. van Hofwegen had medegedeeld, dat aan zyn opmerkingen over het grofvuil en het verzoek om een lichtpunt aan dacht zal worden geschonken, werd Rijksherbarium dat het initiatief voor de samenstelling van een Flo ra van Java destijds genomen werd door dr. C. A. Backer, die topn als florist voor Java aan het herbarium van Bogor verbonden was. Deze gaf tussen 1940 en 1961 in het Neder lands een beknopte flora van Java uit Zyn werk is later officieel over genomen door het Rijksherbarium in Leiden, waar men onder leiding van prof. Lam, is begonnen te werken aan de uitgave van een grote flora van Java, welke met het oog op ons beperkt taalgebied in het Engels zou worden uitgegeven. De vervaardiging van deze grote flora werd natuur lijk allereerst toevertrouwd aan dr. Backer zelf en aan zijn voornaamste medewerker dr. Bakhuizen van den Brink, die daartoe een aanstelling aan het Rijksherbarium had gekre gen. Het door dr. Backer verzamelde materiaal werd daarbij gecomplemen teerd en zo nodig aangepast aan nieuwe bewerkingen, gelijk dit ook met de nomenclatuur het geval was. Na de dood van dr. Backer in 1963 is a eel twee en aeel drie van de „Flora of Java" geheel onder leiding van dr. Bakhuizen van den Brink tot stand Leiderdorp kreeg nieuwe vuilnisauto LEIDERDORP Gisteren is in Leiderdorp de nieuwe vuilniswagen in gebruik genomen, een Colectoma- tic. Deze vermaalt bet huisvuil ty- dens het ophalen, hetgeen naar men verwacht, een enorme tijdsbesparing op gaat leveren. Een bel gaat de bevolking waar schuwen, als de vuilnisauto in de straat komt. zodat men afval dat niet in de emmer kan, bijv. tuinafval, dan buiten kan brengen, echter niet eerder om straatvervuiling te voor komen, hetgeen per huis-aan-huis circulaire bekend is gemaakt. Vragen aan B. enW. van Voorschoten over geluidswagen VOORSCHOTEN Het gemeente raadslid D. Scheps (Boerenpartij) heeft aan het college van burgemees ter en wethouders van de gemeente Voorschoten de volgende vragen ge steld. 1. Is het het college van B. en W. be kend, dat zich op vrydag 4 oktober 1968 een geluidswagen door de ge meente Voorschoten begaf, die de burgerij op luide toon aanspoorde tot deelname aan een politieke bijeen komst van de zogeheten „Actiegroep Precedent" ter plaatse? 2. Indien het bovenstaande beves tigend beantwoord wordt, kan het college meedelen of betrokkenen voor het gebruik van deze geluidswagen toestemming gevraagd en verkregen hadden en zo ja, zal in de toekomst generlei opwekking tot het bezoeken van politieke bijeenkomsten door mid del van geluidswagens op de openba re weg te Voorschoten aan enige be lemmering onderhevig zyn? 3. Kunnen B. en W. met name be vestigen of ter plaatse werkzame po litieke party en zich desgewenst vrije lijk van een geluidswagen kunnen bedienen voor 't publiekelijk de aan dacht vestigen op eigen activiteiten? 4. Indien echter het bovenbedoelde gebruik van een geluidswagen op 4 oktober voornoemd in het geheel zon der hun voorkennis of toestemming geschiedde zien B. en W. aanleiding gen f 2.469.000 kunnen bedragen, dat) is f 945.000 meer dan thans. Over de resultaten van de nutsbe drijven zeggen burgemeester en wet houders dat de begroting van het gasbedrijf een enorme verhoging van het gasverbruik te zien geeft, name lijk in 1969 86% meer dan in 1968. De aan de gemeente uit te keren winst. v. h .gasbedrijf is op f 100.000 geraamd tegen f 50.000 het vorige jaar. In de begroting van het waterbe drijf is nog geen rekeni ng gehou den met een verhoging van de ta rieven die het gevolg zal zijn van het betrekken van Haags water. Het ba tig resultaat van het elektriciteitsbe drijf is voor 1969 op f 50.000 geraamd, dat is de helft van het voor 1968 ge raamde bedrag. De oorzaak hiervan is, dat de tarieven niet synchroon lopen met de kostenstijging. WASSENAAR/DEN HAAG (ANP) De postzegelverzameling van de heer H. Kohn uit Wassenaar wordt op 21 en 22 oktober geveild ten kan tore van de handelaar J. L. van Die ten m Den Haag. De collectie heeft een waarde van naar schatting een half miljoen gulden. Zij is de groot ste verzameling van uitsluitend on gebruikte Nederland-zegels. Op de internationale tentoonstelling Am- philex werd ze vorig jaar bekroond met een gouden medaille. De verzameling bevat postzegels van Nederland vanaf de eerste ze gels, die in 1852 werden uitgegeven, tot de emissies van 1892, alsmede de in dezelfde tijd in de toenmalige ko loniën uitgegeven postzegels. Naar de veilinghouder meedeelt zyn de drie topnummers: een post- fris blokstuk van negen exemplaren van zegels van vijf cent uit 1852 en twee postfrisse blokstukken van acht en tien stuks van de 15-cents-zegel. Verwacht wordt, dat elk van deze nummers tussen de f 15.000 en f 20.000 opbrengt. De collectie is thans terug in Ne derland. De handelaar-veilinghouder exposeerde haar de afgelopen weken in Londen, Zürich en Bazel. Ook uit België, Duitsland en Italië is reeds belangstelling gemeld. Burgelijke stand Wassenaar Geboren: Johannes G., s. v. J. G. Stegeman en J. K. Geervliet. Ondertrouwd: A. J. P. Tulleken en T. Koop mans; R. J. Bonten (Den Haag) en M. H. A. Carls; W A A. van der Kooy en G. M. P. Juurllnk (Muiden); J. H. Lugt (Rotterdam) en C. C. Westbroek; D. L Nemethl (Den alag) en J. W. E. Ouwerkerk; A. M. Meulenberg (Amsterdam) en J J M. van Eeden; G, J. W. van Altens en A. C de Hoog; W. B. F. D. M J. Ey- senck en M. A. T. M. van der Kleij. Getrouwd: M. IJ. L. van Berckel en W. Blerens de Haan; G. P. A Meer burg en E. C. R. Polrier; A J. Kross© en P. M. J. Noordoven; H J van Haastrecht en A. A. van der Peet; P A. von Schreiber en B. I. C. Rueb; W E. Sanders en C. J. M. Knijnenburg; R. van den Berg en E. M. M. van Leeu wen. Overleden: H. M. H. Reufel, 87 Jr.t H. C. P. de Bruijn, 77 Jr.; Wed. H E. Mlchlels van Verduljnen- Joch ems. 86 jr.. W. J. D. Bleiji. 50 jr.. M. van der Zanden 18 Jr.; M. J. P. van der - dè Zoete, 66 Jr.; H. van Rijn, Hoorn- 59 Jr. Leiderdorp Geboren; Miranda, d. v. D van Drlel en A. Scheurwater; Marcus J., z. v. B. J. Goddijn en W. B. Roling; Hulbert. z. v H G van der Maas en A. E. Gressie; Astrid J. E„ d. v. G. Kroon en R. M. Oosterveen; Iet- se A., z. v. W. van Zwieten en I. A. van der Melj; Lara, d. v. J, J. Beentjes en E, J. M. van Haren; Maria C„ d v. J. Lemstra en M. C. van Hensbergên Vera M., d. v. J. P. van der Kamp en M. H. Zwaan. Ondertrouwd: R. Baaima, 21 Jr., en E. Smit, 22 jr.; J. E. A. van der Kaaij. 22 jr.. en C. M. F. Kiel. 20 jr F. Grlms, 28 Jr.. en E Dompeling, 25 Jr A. H. Meerburg. 22 jr.. en M A Wer- necke, 22 Jr. Getrouwd: G. Wassenburg, 22 Jr.. en W. D. Wèrnecke; J. G. M. Volwater, 27 jr., en H S J. M. Moum, 24 Jr.. D. P. Mesman, 24 jr.. Boskoop en M M. J. nes, 21 Jr.; A. J. Rodenburg, 22 jr.. Rijnsburg, en A. E. Versteeg, 21 jr. Voorschoten Geboren: Irma J. M„ d. v. A. J. W van Brecht en J. G. M. van Brecht; Richard Fz. v. K F. van Scha ik en E. M. Bernard; Leonardus T. P., z. v. L. P van Paas- sen en A. M. Koot: Norbert P A z, v. B. van Es en C. M. T. de Vries; Robert A-. z. v. F. Bakker en M. E. Sharp: Willem A.. z. v M Bol en J, C van Gorsel; Barbara A M.. d v. J O M. Croon en I. A. Lampè; Jan W z v. W. F H. Asslnk en T G. A. Zoons; Jelena, d. v. L. J. Marda en C. Vo- gelesang: Adrianus G C.. z v P L. Roodakker en G Hijneman; Boude- wijn z. v. B. I. C. Kemner en H. C. M. Stylaart. Ondertrouwd: N. J. van der Meer M. Meegdes; Anthonle Nicalst i de Man. Leiden. rl: A. Tegelaar en L. Mid delkoop; D. Heckman. Grootebroek en J Luijnenburg; F. en A en Johanna cl Getrouwd: :oop; I Luynenburg: F. L. van der Burg en A. M. B. van der Valk; P. P M. T. Hermans. Lelden en M. van den Heuvel; G. F de Reus en P. Douwes. Overleden: J. W. Eggink. 79 Jr.; D. Leugerlng. 80 Jr.: W. Schrofer. 70 Jr. Oegstgeest Geboren: Monique, d. v. J. J M. Borst en J. Knetsch: René Phllfp, z. v. A. ZulJderduijn en J Pee reboom. Ondertrouwd: T. W, J. van der Drift en W. M. J. Rotteveel; G. H Bilk- man en G. M. Vletter. Getrouwd: J. J. M. Vervoort en W. N. Kars; G. W Melnesz en M. J L. van 't Hoff; A. Verhaar en M. Brands; L. Rademaker en J. A T. Bos Overleden: J. K. van Tol w v H. VOC

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11