Vertrek Mitterrand lost niets op f „Made in U.S.A. neem een bijbel voor uw rekening Doebtsek en Tsernik zouden willen aftreden Den Holder Gaullisme bevestigt monopoliepositie alles r>r> Kiesinger Twee Arabische saboteurs gedood wijst Sow jetrussische beschuldiging af Leidse dief aangehouden HOLS' VOEDEPS Misdadige Griekse actie bij München MET EEN ENKEL WOORD PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 7 OKTOB] ADVERTENTIE ">ne (Van onze correspondent Frank Onnen) PARIJS (GPD) Francois Mitterand, die als linkse tegen kandidaat van generaal De Gaulle, bij de laatste presidents verkiezingen nog tieneneenhalf miljoen stemmen op zijn naam wist te brengen, heeft gisteren bekend gemaakt zich binnen kort terug te zullen trekken als president van de „linkse fede ratie". Die federatie zelf staat nu trouwens ook op het punt in elkaar te storten, nadat ze. na de mei-revolutie, bij de kamer verkiezingen bijna de helft van haar parlementaire troepen had verloren. De „linkse federatie" werd enkele Jaren geleden door Francois Mitter rand. die toen als de voornaamste leider van de oppositie kon door gaan, opgericht. Mitterrand had toen de ambitie eerst alle groepen en partijen van het „linkse centrum" achter zich te verzamelen om daar na naar een akkoord voor een re geringsprogramma met de commu nisten te kunnen streven. Losse schroeven Die plannen zijn intussen vooral wel door twee fatale gebeurtenissen op bijzonder losse schroeven gesteld. De jongste verkiezingsnederlaag van de linkse oppositie was natuurlijk al de eerste zware tegenslag die Mit terrand te verwerken kreeg. De Russische inval in Tsjecho- Slowakije zou, voor de Franse com munisten, ondanks hun voorzichtig protest, een tweede onoverkomelijk obstakel worden voor een eenheids front met de overige linkse partijen van de federatie- Tenslotte trokken de radicalen, die in Frankrijk overi gens vrijwel niets meer in de poli tieke melk te brokkelen hebben, zich praktisch terug \üt diezelfde linkse federatie. Het magere restje prestige waar over de linkse leiders in Frankrijk vandaag nog te besohikken hebben, zal nu misschien nog kunnen wor den belegd in een nieuwe socialisti sche partü, die dan ook de politieke oluhs in zich op zou moeten nemen Maar Francois Mitterrand heeft gisteren duidelijk verklaard dat hij geen enkele leidende rol in die eventuele vernieuwde socialistische partij meer zal willen spelen. crisis liggen natuurlijk veel dieper. Na tien jaar gaullistisch bewind, hebben de linkse partijen nog altijd geen kans gezien hun interne tegenstellin gen te overbruggen, terwijl ze bij de mei-revolutie met hun steriele dis cussies de boot finaal hebben gemist. Het gaullisme is. parlementair ge sproken. sterker dan het ooit is ge weest en de tegenstellingen tussen links en rechts beginnen zich nu steeds duidelijker binnen dat gaullis tische kamp zelf te manifesteren. Met de verdwijning van de linkse federatie en het terugtrekken van haar voornaamste vaandeldrager Mitterrand, kan men nu dan ook zeg gen dat het gaullisme zijn monopo liepositie in de Franse binnenlandse politiek heeft bevestigd, doordat de officiële linkse oppositie nu vrijwel openlijk capituleert. Mollet (links) zal net als Mitterand wel spoedig verdwijnen... Voorbeeld Hij nodigde trouwens ook de an dere huidige fractieleiders uit, zijn voorbeeld te volgen, door de leidende posten aan jongere krachten over te laten. Een verzoek, dat vooral wel tot oud-premier Mollet gericht leek te zijn, die sedert bijna een kwart eeuw als secretaris-generaal de huidige so cialistische party de SFIO beheerst. Ook de oude rot Mollet zal daarom vermoedelijk spoedig van het toneel der Franse binnenlandse politiek ver dwijnen. Wanneer de crisis in het linkse kamp in Frankrijk, slechts met een aflossing van de wacht kon worden opgelost of bijgelegd, dan zou het kwaad natuurlijk nog wel te over zien zijn- Maar de ooi-zaken van die TEL AVIV BEIROET <AFP RTR) Twee Arabische saboteurs, die het door Israël bezette gebied van Jor- danië waren binnengedrongen zijn 1 zaterdagavond tijdens een gevecht I met een Israëlische patrouille gedood. zo heeft een Israëlische militaire woordvoerder gisteren meegedeeld, j Dit was gebeurd ten zuiden van de heuvels van Golan, bij de Jordaan. Een derde Arabier wist te ontkomen. De Israëliërs leden geen verliezen, twee mannen deel uitmaakten van Een Syrische woordvoerder heeft in Damascus bekendgemaakt dat de een Syrische patrouille, die de weg was kwyt geraakt. Arabische guerrillastrijders hebben in de nacht van zaterdag op zon dag in het noordelijke dal van de Jordaan ongeveer achttien Israë lische soldaten gedood of gewond, zo werd gisteren in Beiroet, hoofdstad van Libanon, bekend gemaakt. De Arabieren leden zelf geen verliezen. Zij gebruikten bij hun aanvallen op onder meer een Israëlische observa tiepost raketten, machinegeweren en granaten, aldus het communiqué van het „Volksbevrijdingsleger van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie". Busongeluk Bij Sjirevan-Boj- tioerd ten oosten van de Perzische hoofdstad Teheran is een personen- I bus frontaal in botsing gekomen met een tankwagen. Er werden 22 men sen gedood en eveneens 22 gewond. moet worden gedaan. t O BONN (Reuter) Bondskanselier Kiesinger van West-Duitsland heeft gisteren op een bijeenkomst van christen-democraten in Ludwigsha- fen gezegd, dat zijn land met de Sowjet-Unie tot een akkoord zou moeten komen over de hereniging van Oost- en West-Duitsland. ..We moeten echter elke Russische poging om deze vreedzame inspanningen voor de hereniging van het Duitse volk als een agressieve wraakzuchti ge daad te belasteren met kracht verwerpen", aldus Kiesinger. Russi sche beschuldigingen, dat het. West- duitse streven naar verbetering van de betrekkingen met communistische landen bedoeld is als een poging tot ondermijning van het communisti sche blok. wees de bondskanselier met klem van de hand. De vrede in Euro pa is volgens hem het hoogste doel van zijn land. dat bereid is tot elke constructieve bijdrage „die niet de onvoorwaardelijke capitulatie van het Duitse volk" inhoudt. Het zou echter onverantwoordelijk zijn wan neer West-Duitsland zich niets gele gen liet liggen aan de versterking van zijn veiligheid gezien de twintig tot tweeëntwintig gevechtsklare divisies in Tsjecho-Slowakije en nogeens vijftien Sowjetrussische divisies langs de Pools-Oostduitse grens. Minister van Defensie Schröder zei zaterdag op een andere CDU-verga- dering, dat de defensiebegroting mis schien moet worden herzien als ge volg van de toegenomen militaire kracht van de Russen »n Tsjecho- Slowakije. Volgens Schröder zullen West-Duitsland en zyn NAVO-bond- genoten onderzoeken welke verande ring in het machtsevenwicht heeft plaats gevonden en wat daaraan LEIDERDORP LEIDEN De po litie in Maasland heeft vrijdagavond een 24-jarige stratenmaker uit Lei den gearresteerd, die op heterdaad werd betrapt by een poging tot dief stal. De Leidenaar bekende tevens een tiental dagen geleden een partij koffie ter waarde van ruim f 300. te hebben ontvreemd bij de Leider- dorpse felicitatiedienst „Felicitas". Ook gaf hij toe vorig jaar een po ging te hebben gedaan in te breken by Felicitas. Stort f 7,- op postgiro 44000 t.n.v. NBG, Amsterdam. Vermeld daarbij: bijbel voor Tanzania of Kenya of Uganda of Zambia of Java of Roemenië. Vertrek troepen voor 28 oktober Stadsgehoorzaal. Modeshow 2.3J, 5 en 9.15 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangel trum spr. dhr. J. Zijlstra 8 i Petrakerk NCVB afd. Noor houdelijke vergadering 8 uur n Stadsgehoorzaal (foyer): fc Ned. ver. van Huisvrouwen. nam. Rijksmuseum van Oudhetk W. B. Emery (Londen) over - tlons at Saqqara". 8 uur nam. Diamantplein 27: Bahal-p avond 8 uur nam. Stadhuis wachtkamer tru Zitting Bouwfonds Ned. Gem** v 8 uur nam. ,De detector" 7.30-9.30 uur naoeerl Den Burcht: Nesbic (studennori nisatle) Forumavond Nigeria/t Jsg' ADVERTENTIE Nieuwe Rijn 90 Tfn 2 0824 (01710) Voor hond en poes bU JANVOSSENSTEEG 75—77 PRAAG (AP, Reuter) De Tsje- choslowaakse minister van Defensie generaal Dzoer heeft zaterdag voor radio-Praag verklaard dat het groot ste deel van de troeoen van het War schau Pact voor de 28ste oktober wanneer het vijftigjarige bestaan van de Tsjechoslowaakse republiek wordt herdacht het land zullen heb ben verlaten. Dzoer zei op dit punt overeenstemming te hebben bereikt met de Russische minister van De fensie maarschalk Gretsjko. Volgens Dzoer is de terugtrekking cehter geen eenzijdige zaak. Waarnemers in Praag menen dat de Tsjechoslowaakse minister van Defensie met deze uitspraak doelde op de verwijdering van de Sowjet- Unie onwelgevallige figuren uit het partij- en regeringsapparaat en een strengere censuur. Doebtsek Het Engelse blad „Daily Express" maakt melding van geruchten uit Praag dat de partijleider Doebtsek en premier Tsernik hebben laten weten dat zij bereid zijn af te treden. Doeb tsek en Tsernik zouden door de Rus sen gedwongen zyn op zoveel punten af te wijken van de door hen voorge stane hervormingen dat heengaan de enige eerzame koers is. De Tsjecho slowaakse partijleider en premier zouden president Swoboda al hun ontslag aangeboden hebben. Volgens andere berichten uit de Tsjechoslowaakse hoofdstad zouden de Russen tijdens de afgelopen week gehouden besprekingen in Moskou gepoogd hebben om Doebtsek er toe te brengen af te treden of een sym bolische bevordering bijvoorbeeld tot erevoorzitter te accepteren. In het bezette Tsjecho-Slowakije zou men beducht zijn dat het eind van de liberalisering in zicht is. De bestuursorganen van de communisti sche partij zullen met ingang van vandaag een reeks vergaderingen houden ter bespreking van de ver plichtingen welke vorige week don derdag en vrijdag in Moskou aan Doebstek en Tsernik zyn opgelegd. Op het. ogenblik zou men de keuze hebben uit twee alternatieven: voortzetting van het beleid om te proberen het Moskou naar de zin te maken, hetgeen inhoudt genoegen te nemen met het semi-permanente karakter van de bezetting en daar naast te proberen zoveel mogelijk te redden van het liberaliseringspro gramma; I de voet dwars te zetten en de Russen dezelfde keus te laten welke zij na de invasie hadden een mili taire regering te vormen en zelf Tsjecho-Slowakye te besturen. Een aantal Tsjechoslowaakse lei ders zou van mening zijn dat het misschien beter zou zijn als het re giem Doebtsek zou aftreden in plaats van zyn populariteit te verliezen door zich als werktuig van het Rus- sich beleid te laten gebruiken. Dit zou de bron kunnen zyn van de on bevestigde berichten dat Doebtsek aangeboden heeft af te treden. MÜNCHEN (DPA) By na een week lang hebben nietsvermoedende reizigers op het spoorwegtraject Mün chenSalzburg in groot gevaar ver keerd. Zondag werd bekend, dat men enkele dagen geleden onder de spoor staven by Bemau, in Beieren, een pakket met springstof had ontdekt Het pakket was maandag al door een baanwachter opgemerkt, doch deze had er geen verdere aandacht aan geschonken omdat hij in de veronder stelling verkeerde, dat het een weg geworpen lege doos was. Toen het pakket, er vrijdag nog lag, maakte de baanwachter er melding van. Een on derzoek wees uit dat het dynamiet en een tijdontsteking bevatte. Dank zy het feit dat het mechanisme niet ge werkt had. is een treinramp verme den. Het kantoor van DPA In München ontving een week geleden een ver moedelijk van Griekse ballingen af komstige brief, waarin het dreige ment stond, dat in de omgeving van Bernau een aanslag zou worden ge pleegd op een goederentrein met voor Griekenland bestemde personen auto's. Onlangs vernielde op het traject München-Salzburg de stroom beugel van een goederentrein de bovenlei ding toen de beugel verward raakte in spandoeken met Griekse vrijheids leuzen, die Griekse ballingen van een spoorbrug hadden neergelaten. Ook deze actie was door middel van een anonieme brief aangekondigd. (Onze nieuwe correspondent in Washingtonde voormali ge reisredacteur van de „Gro te Provinciale Dagbladen" (GPD), mr. H. L. Leffelaar. geeft in onderstaande schetsjes zijn eerste indruk ken van verschillende facet ten van het Amerikaanse le ven weer. Red. L.D.). In de kringen van onze bui tenlandse dienst geldt de stelre gel dat drie overzeese of inter nationale verhuizingen gelyk staan aan één brand. Nu onze inboedel is aangekomen, li/kt me die regel erg optimistisch. Afgezien van de verwrongen stukken ijzer en buizen die twee staande lampen bleken te zyn, een deerlijk gehavende paspop, gebroken kristal, borden, flesjes, en een oude chocoladeketel die ons pronkstuk was, blijkt een deel van onze spullen spoorloos de verhuismist te zyn ingegaan: schilderijen, onderdelen van een klerenkast, keukengerei, boeken. De Amerikaanse verhuizer mag niet in de havenloodsen komen om te kyken of er iets ia ach tergebleven. Dat is tegen het re glement van een of ander vak verbond. Er zijn veel onwijze verhalen in omloop over de re gels en voorschriften van Ame rikaanse vakbonden. De laatste aanwinst voor dat repertoire betreft de verhuizing van een Nederlandse collega die wat meubilair van New York naar Washington liet komen. Hoewel het niet zoveel was., kwamen er twee vrachtwagens aan te pas. Want de zending betrof losse meubels en gekratte meubels, en die mogen van de vakbond niet in dezelfde vrachtwa gen worden vervoerd P.S. na speurwerk van twee maanden heeft de Amerikaanse expeditiefirma de vermiste stuk ken opgespoord. Ze zyn, schreef men, „per abuis" niet naar Washington maar naar Algiers verscheept. Een employé stelde me gerust: dat kwam wel meer voor zei hij Rijbewijs Hoewel het Amerikaanse rij bewijs sins kort ook geldig is in Nederland en met wat admini stratieve rompslomp ingeruild kan worden voor het rose Ne derlandse document van rij vaardigheid, is dat omgekeerd niet zo. Op het departement van „motor vehicles" in Washington, gevestigd in het stadhuis dat er uit ziet als een wachtkamer der de klasse Nederlandse Spoorwe gen (voordat de N.S. de Neder landse samenleving terugbracht tot eerste en tweede klas», stelde ik me op de hoogte van de eisen voor Amerikaanse rijvaardig heid. Ik kreeg een foldertje mee met 82 vragen („Waarom is er een snelheidslimiet? (a> zodat meer auto's gebruik kunnen maken van de wegen, (b) om veilig verkeer te bevorderen bij bestaande condities, (c) zodat de politie makkelijker kan vast stellen wie de limiet overtreedt": één antwoord uitkiezen). De antwoorden werden ook in het pamfletje vermeld. Het „exa men" zou bestaan uit 20 vra gen (en alle 20 zouden uit de 82 van het foldertje worden geko zen). Ik besteedde er een bor reluurtje aan en meldde me een dag of wat later voor het exa men. Toch nog wat zenuwachtig ging ik het lokaal binnen. Er stonden 35 schooibankjes en aan het hoofd van de klas stonden drie bureautjes met examinatoren 'twee negers, één blanke). Op het schoolbank je beantwoordde men de 20 vra- gein en zeven zogenaamde „at titude questions", om daarna het formulier bij een van de examinatoren in een bak te deponeren. Fouten maken bleek geen bezwaar, want je kon het formulier na het ingeleverd te hebben best nog even terugha len om correcties aan te bren gen (bijvoorbeeld na overleg met een vriend of familielid). Er hingen een stuk of 50 exa minandi rond (meest negers), wachtend op hun beurt om bij de examinator door een verre- kij'kertje wat cijfers en letters op te lezen voor de ogen test. De examinator had de ant woorden dan al nagekeken. Volgende stap: juffrouw ach ter een staalgaas-loket die ver moedelijk nakeek of je geen mlsdryven had gepleegd, ver keersovertredingen had begaan, of communist was. Vervolgens: ander lokaal met balie waar achter twee typistes met elek trische computer-ach tige schrijf machines (de een zag ik tot driemaal toe vier formuliertjes voor dezelfde persoon foutief invullen), die naam. adres etc. opnamen. Stap 4: loket waar achter juffrouw met hand. waarin drie dollar gedeponeerd moest worden. Stap 5: juffrouw metfototoestel voor rijbewijs- opname. Tenslotte: postbode met enveloppe waarin geplas tificeerd rijbewijs met aange hechte kleurenfoto van rijvaar- dige In Washington. Gat in dijk In de dyk by Stave- nisse op het eiland Tholen is in het weekeinde een gat van 300 meter ge slagen tot aan de voet van de dyk I ter hoogte van de Keetenstraat. Een 'schip met mijnsteen is inmiddels in i het gat geplaatst. De gehele nacht Ls de dijkwacht in touw geweest. Mede dankzij het rustige weer is er verder I niets ernstigs gebeurd. i Geen actie tegen colportage Vra- j gen, die het tweede-kamerlid Jonge- I ling (GPV) aan de regering heeft ge- j steld met het doel het kwaad van col- portagezwendel in te dammen, heb ben niets opgeleverd. De heer Jonge ling had de regering gevraagd een regeling te treffen, waardoor boeken clubs op hun contracten duidelijk moeten zetten voor welke verplichte betaling iemand zijn handtekening plaatst. De staatssecretarissen van Financiën en van Economische Zaken antwoorden hem thans, dat het pu bliek pas kan worden beschermd als te zijner tijd de regeling van de zegel belasting op contracten is herzien. BUITENLAND. Relletjes in Noord-Ierland In het. Noordierse Londonderry hebben zich zaterdag en zondag ongeregeld heden voorgedaan. Zaterdagavond vielen zeventig gewonden bij felle gevechten tussen deelnemers aan een verboden protestmars van rooms - katholieken, die in Noord-Ierland een minderheid vormen, en de poli- t'e. De mars was bedoeld om te pro testeren tegen discriminatie. De mi nister van Binnenlandse Zaken van Noord-Ierland heeft verklaard dat het verboden Ierse Republikeinse le ger een ondergrondse beweging die streeft naar vereniging van het protestantse Noord-Ierland met de r.k Ierse republiek en daarbij zo nodig geweld wil gebruiken de hand in de ongeregeldheden van dit weekeinde heeft gehad. Japanse generaal overleden Ex- generaal Hitosji Imamoera, die de landingsopera „ties in het voormalige Nederlands-Indië in het begin van de oorlog in de Stille Oceaan leid- BINNENLAND de. is op 82-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Hij werd des tijds door het Australische militair tribunaal wegens oorlogsmisdaden tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Vliegtuig gekaapt Een Mexi caans vliegtuig dat gisteren werd gekaapt en met veertien passagiers naar Cuba moest vliegen, is gister avond geland op het internationale vliegveld in Merida, Mexico. Twee van de passagiers zijn op Cuba ge bleven. Ontkenning De secretaris van de Indonesische president, kolonel Soetikno. heeft ontkend dat de tweede vrouw van ex-president Soe- karno, Hart-ini, is gevangengezet of kort geleden is ondervraagd. De laatste keer dat zij is verhoord, zei hij is anderhalf jaar geleden, toen zy werd verdacht van het lidmaat schap van de verboden communis tische vrouwenorganisatie Gerwani. Salazar onveranderd De toestand van Antonio de Oliveira Salazar is onveranderd. Vier weken geleden werd hij opgenomen. In een commu niqué over de gewezen leider van Portugal wordt gezegd dat zyn pols ritmisch is gebleven en dat ook zyn bloeddruk niet is veranderd. Het hart functioneert normaal. Randolph Churchill begraven De as van Randolph Churchill is zondag begraven in Bladon, Oxfordshire, vlak bij het graf van zijn vader Sir Win ston Chirchül. Aan de teraardebe stelling ging een korte plechtigheid vooraf die werd bijgewoond door Ran dolphs zoon Winston en andere fami lieleden. Zestien doden in myn Bij het mijnongeluk bij Dortmund hebben in totaal zestien mijnwerkers het leven verloren. Ir. de nacht van zaterdag op zondag werd het laatste slachtoffer dat nog vermist werd dood aangetrof fen in de kolenmijn, waar vrijdag ze ventien arbeiders door een ontplof fing werden verrast. Twee van hen konden kort na het ongeluk worden bevrijd, maar zaterdag overleed een Ivan de twee. Ruilhart Een 54-jarige vrouw, Georgette Larson, heeft zaterdag in het ziekenhuis van de Stanford Uni versiteit in Palo Alto, Califomië, een ander hart gekregen. De naam van de donor is niet bekendgemaakt. De transplantatie werd verricht door dr. Norman Sumway, die nu vier nog levende patiënten met een ruilhart heeft. Een van hen. de postambte naar Leonard Drake, heeft echter longontsteking gekregen en zijn toe stand wordt kritiek genoemd. Studenten demonstreerden De Portugese politie heeft zaterdag met gummistokken een groep van 50 stu denten uiteengejaagd, die zich niet hielden aan een verbod om te de monstreren op de 58ste verjaardag van de revolutie die de monarchie omverwierp. De moeilijkheden be gonnen toen de studenten het Alto de Sao Joao-kerkhof verlieten waar kransen gelegd waren op de graven van republikeinse leiders. Zij verlie ten het kerkhof met borden waarop gevraagd werd om hei-stel van de openbare vrijheden, afschaffing van de censuur en om vrije verkiezingen Er zijn geen arrestaties gemeld. Kon. Schouwburg. 20.15 Toneelgroep Centrum: „De smoeshaan". DINSDAG Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel„De prijs". Dlllgentla, 20.15 uur: Cabaret Seth Gaaikema: „En ik. zei Seth". St. Jeroenkerk 20.00 uur: Het Utrecht Byzantijns Koor en het Don Bosco Jeugdkoor. WOENSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Neder landse Comedie: „Alles voor de tuin". Dlllgentla. 20.15 uur: Cabaret Seth Gaaikema: „En ik, zei Seth". Poppentheater: Guido van Deth, 14.30 uur: Jessie en de grijze koning"; Frank Kooman, 14.30 uur: „De kleine giraffe" DONDERDAG Kon Schouwburg. 20.15 uur: Haagse Comedie: „Trommels en Trompetten". Diligentla, 20.00 uur: Ver. van Ka mermuziek: Stradivarius Strijktrio 3Sg< WOENSDAG d€ Rijksherbarium Schelpenktfbei Kon. Ned. Natuurhist. ver. D. j vakantie-herinneringen 8 uuil c Stadhuis (trouwkamer) Spreel T clale raadsvrouw 4-6 uur nam. DONDERDAG Is Den Burcht Jacobazaal) J L tuurvriend" 8 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaalL afd Z. W. Disc.-avond over IT teitsmedla 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Con Amor van Requiem van Verdi 8 ujZlf Schouwburg K. en O. Toa d( Theater met „Eindeloze liefd# nam. BIOSCOPEN fdb STUDIO: „Met Jouw tanden? P nek". 18 jaar. Dag. 2,30. 7 en Zondag 2,30, 4.45. 7 en 9.15 TRIANON: „Oliemagnaat". WC Dag. 2,30, 7 en 9.15 uur. Zona 4.30, 7 en 9.15 uur. to REX: „De legende van genen ge ter". 14 jaar. Dag. 2.30, 7 en 9nd. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9,15 uur en zaterdag 11.30 uur nacht**3 Ung „Raspoetin", 18 Jaar. >jte LUXOR: „Nudistenparadijs ,ijs Dag. 2,30, 7 en 9.15 uur. Zon<ii,a 4,45. 7 en 9.15 uur. K* LIDO: „De dagen van het l' 14 Jaar. «"s Dag. 2,30. 7 en 9.15 uur. Zond 4.45. 7 en 9.15 uur. t< CAMERA: „The Fox", 18 Jaar ei Dag. 2,30, 7 en 9.15 uur. Zondjell 4.45. 7 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur. voorstelling „Dr. Strangelove",int TENTOONSTELLINGEN^ Galerie 't Dulvenhuvs Bh Montijn 1960-1968. Dinsdag y; zondag 2-9 uur n.m. (t.em. j^n Galerie Walenkamp (Nleuwstkrf Expositie Eykelenboom (t.e.m. tober). z< Rijksmuseum voor de gesc£° der Natuurwetenschappen Bo« l tentoonstelling l.vm 3de eeuwt v zyn geboorte Werkd 10 uur uur nam.: zondags 1-4 uur na01 1 december) fli< MoleD „De Valk" Molenmuwjel geiyks (behalve 'e maandags) voorna.- 5 uur nam. 'e zondags nam d De Lakenhal: Dag. 10—6 uuig- '-6 uu,. -? Rijksmuseum van Oudheü»„ penburg 28): Werkd. 10 uur vf 5 uur nam.: zond 1-5 uur nam Rijksmuseum voor Volkenu (SteensGraat 1): dag 10—6 ujai dags 1—5 uur nam Rijksmuseum voor de gefdd der natuurwetenschappen: Daje uur. zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Vólkern, ren toonstelling „Vlva Mexico dageD IC uur voorna.6 uur f j zon- en teestdageD 15 uur et 't/m 1 december) d Ned.-Legermuseum: Geopend nje tot en met vrijdag 9 uur voorm nam.; zon.- eD feestdagen 1-5 u™ Wassenaar (Kunsteaal Heuffjn toonstelling Lenie Korpershoek ry Borst (maandag t.em. zateij uur voorm.-5 uur nam.) t.em. I1 h"' le AVOND- EN NACHTDIENST: APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gt Doeza Apotheek Doezastraat L lefoon 21313. fc Apotheek R. van Breest SiP burg te Leiderdorp en de Oegslgl Apotheek zijn de gehele week WEEKEINDEDIENST DEW HUISARTSEN K Zaterdagmorgen tot 10 uur rr ge men de eigen hulsarts, daai)i zondagnacht 24 uur de doktersttr I 22222 Ontslagen graanfactorij Dfl trale Graanfactorij in RotterdaJJ werkorgaan van graanfactoij, graanexporteurs in de Rotted] haven, heeft aan 33 personeel ontslag aangezegd. De centrale11 in totaal 160 werknemers in n Het ontslag is een gevolg va* andere werkwijzen en opvatf over de controle by ontvangst^1 granen en de toenemende concÉ tie van andere Europese havet dus de Centrale. 'I WEERRAPPORTEK VaD hedenmorgen 7 unr o. «1 1 weer X a 8 Amsterdam half bew. 16 De Bilt licht bew. 18 Deelen mist 17 Eelde regenbul 18 11 1 Eindhoven zwaar bew. 17 Den Helder zwaar bew. 17 1 Twente zwaar bew. 17 1 Vllssingen zwaar bew. 17 1 Luchth.R'dam half bew. 18 1 Zuid-Limburg half bew. 16 1 Athene onbewolkt 23 I Parcelona zwaar bew. 24 1 Belgrado onbewolkt 19 Berlijn regenbul 15 1 Bordeaux mist 20 1 Brussel regen 16 1 Frankfort zwaar bew. 18 1 Genève mist 17 Grenoble zwaar bew. 21 1 Helsinki licht bew. 4 Innsbruck mist Kopenhagen zwaar bew. 9 Lissabon half bew. 29 1 Locarno mist 26 Londen zwaar bew. 19 1 I.uxemburg zwaar bew. 16 1 Madrid half bew. 29 1! Malaga licht bew. 24 1 Mallorca zwaar bew. 26 15 München zwaar bew. 19 11 Nice licht bew. 22 14 Oslo onbewolkt 7 •1 Parijs geh. bew. 19 10 Rome onbewolkt 25 10 Stockholm onbewolkt 5 -I Wenen mist 16 Zürich geh. bew. 16 5

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2