W allace mil i oenen is de held kleine van luiden Biafra houdt zich nog steeds staande V eearts gewond door schoten dierenvriend Verkiezingscampagne maakt indruk van impulsieve improvisatie TVorgels piano's hl-fa installaties ntossei+ Bforrhi letten Havenarbeiders in V.S. moeten liet werk aan Geen biecht horen MET EEN ENKEL WOORD FEDERAAL OFFENSIEF TOT STAAN GEBRACHT? LUCHTREUS VOOR HET EERST IN BUITENLUCHT I 11 PAGINA 1 WOENSDAG 2 OKTOBER 19e r (Van onze correspondent mr. H. L. Leffelaar» WASHINGTON (GPD) Alarmerend in dit Amerikaan se verkiezingsjaar is de ont wikkeling, waarbij een steeds groter aantal politieagenten door het hele land zich achter de derde partij kandidaat voor het presidentschap, George Wallace, schaart. In New York is onlangs een groep agenten geschorst, omdat zij op hun uniform Wallace-speldjes droe gen. Wallace laat weinig gele genheden voorbijgaan om de politiemacht te prijzen, en de agenten tonen hun dankbaar heid door in groten getale te verschijnen om zijn auto te be geleiden, zijn hand te schud den en om zijn handtekening te vragen. Een ander opmerkelijk aspect van rijn campagne :s dat hij over ruime fondsen beschikt, afkomstig van een groep super-miljonairs in Texas, die een fortuin in de olie verdienen. On der hen is een van de rijkste zaken- figuren uit Amerika, H. L. Hunt, die. naar verluidt, een miljoen dollar per dag verdient met zijn oliebronnen. Ook zijn contacten aan het licht ge komen tussen de Wallace-campagne en de ultra-rechtste John Birch-So- ciety, die vooral in Texas bijzonder actief is. De organisatie van Wallace's ver kiezingscampagne maakt de indruk van impulsieve improvisatie. Hij be schikt nauwelijks over een staf, een. perssecretaris heeft hij alleen af en toe. maar hü heeft niettemin een hoofdkwartier in Montgomery, Ala bama. dat hem voor niets in bruik leen werd gegeven en dat groter is dan dat van Nixon en van Hum phrey. NEW York (Reuter) Een fede rale rechtbank heeft gisteren de on geveer 70.000 stakende havenarbei ders in de Verenigde Staten gelast het werk te hervatten hangende de pogingen om in het conflict met de werkgevers te bemiddelen. De uitspraak van de rechtbank is een direct gevolg van persoonlijk in grijpen van president Johnson, na dat deze een rapport van een com missie van onderzoek had ontvangen, waaruit bleek dat er weinig hoop be stond dat beide partijen door onder handelingen tot een oplossing zouden kunnen komen. Een woordvoerder van de bond van havenarbeiders, de Long-shoremen's Association, zei dat een order voor hervatten van het wek mogelijk pas vandaag zou worden gegeven. De «taking begon in de nacht van maandag op dinsdag om midder nacht nadat de besprekingen met de New York Shipping Association over een nieuwe arbeidsovereenkomst wa ren vastgelopen. Het land doortrekkend in èen rood wit-blauw geverfde oude wagen ver schijnt de ex-gouverneur nergens zonder zijn eigen kogelvrije katheder, waarboven alleen zijn hoofd zicht baar is. Dit spreekgestoelte ls niet groot, want Wallace zelf is ook niet lang van postuur. Waar h(j ook gaat, hij kan op goed gevulde zalen reke nen. Op vier bijeenkomsten in New Orléans trok hij 50.000 toehoorders. 8500 studenten juichten hem toe bij zijn bezoek aan de universiteit van Kentucky, en in Charlston, West- Virginia, kwamen meer belang stellenden voor hem op de been dan voor Robert Kennedy toen deze de stad bezocht. Overal is zijn ontvangst opvallend enthousiast. Even opvallend is het aantal ouderen dat zich in zijn ge hoor bevindt, vaak uitgedost met Wallace-hoeden, of met de vlag die het zuiden van Amerika voerde tij dens de burgeroorlog. Na afloop van zijn vaak emotionele toespraken, gaat meestal een emmer rond om geld op te halen voor zijn cam pagne. Daarin worden meestal biljet- ten van een dollar geponeerd, maar vaak ook persoonlijke cheques van honderd dollar of meer van mensen die het geld nauwelijks kunnen mis sen. De verkoop van verkiezings speldjes, strohoeden, affiches, bum perplakkers levert 7500 dollar per dag op. Conservatief Er bestaat geen twijfel aan: Geor ge Wallace vertegenwoordigt een ele ment van de Amerikaanse samenle ving. Dat element is, conservatief en anti-intellectueel. Terwijl de Republikeinse be noeming van Barry Goldwater in 1964 de campagne van Wallace voor het presidentschap de wind uit zei len nam. kozen de Republikeinen dit jaar Richard Nixon die. hoewel 'hij zeker niet beticht kan worden van linkse of liberale opvattingen, in elk geval minder rechts is dan Goldwa ter. Dit feit, gekoppeld aan de sinds 1964 toegenomen onlusten in de ste den. in de getto's en aan de univer siteiten. maakte de tijd ryp voor ie mand die de miljoenen conservatie ve „kleine luiden" een stem kon ge ven. En die stem werd George Corley Wallace. Wallace is hun held. „Er moeten elke maand eens wat aktetassen en attaché-koffertjes van de diploma ten in Washington in de Potomac gegooid worden", zegt Wallace. En zijn toehoorders juichen hem toe. „Wanneer een van die langharige nietsdoeners ooit voor mijn auto zou gaan liggen, dan zal dat de laatste auto zjjn waarvoor hij zich uitstrekt", dreigt Wallace. En de „kleine luiden" applaudiseren. Dit is de taal die zij verstaan en willen horen. Thurmonds macht Er zijn in de Amerikaanse politie ke geschiedenis meer pogingen on dernomen om met een derde par tij het presidentschap te veroveren, maar geen van die kandidaten is er ooit in geslaagd. In 1912 deed Theo dore Roosevelt, die president was ge weest van 1901 tot. 1909, opnieuw een gooi naar het hoogste ambt met zyn „buil moose"- partij (bull moose mannetjesolifant». Roosevelt, in te- van het conservatisme van de Repu- wordt verwacht dat Nixon van Thur- blikeinse party en wilde een progres- I mond gebruik zal maken om met siever element Introduceren. Hoewel hij 27 procent van het totale aantal stemmen behaalde, faalde hij. In 1948 splitsten z«?h twee partijen af van de Democraten en de Repu blikeinen. Strom Thurmond, toen de Democratische gouverneur van Zuid- Carolina, probeerde het met een zo genaamde States Right-partij. Hij kreeg 38 van de 270 stemmen van het kiescollege die nodig zijn om tot pre sident gekozen te worden. Strom Thurmond is sindsdien overgegaan naar de Republikeinse party en is nu senator. Op het partijcongres in Miami Beach was hij het d"«"? de af gevaardigden uit het zuiden ervan weerhield om zich achter gouverneur Ronald Reagan van Californië te scharen, zodat Richard Nixon hun stemmen kreeg. Wanneer George Wallace een nog grotere bedreiging voor Nixon wordt dan hij nu al is, Wallace te gaan praten. Voortijdig ADVERTENTIE «lle goede merken In één zaak Den Haag Zoutmanatr 53d Tel.070-333970 Ook in Middelburg Groningen Heerlen WASHINGTON <AP> De aarts bisschop van Washington, kardinaal O'Boyle, heeft disciplinaire maatrege len genomen tegen 39 geestelijken, die zich op het standpunt stellen dat echtparen soms het recht hebben ge bruik te maken van geboortebeper king. De meeste priesters werd de be voegdheid ontzegd biecht te hoi^n of te preken. Zaak-Hartman opgelost Na meer dan vijf jaren, is in Assen een punt gezet achter de geruchtmakende kwestie-Hollandscheveld. Klaas Vice-president Humphrey probeert j Hartman, de m de buurtschap Vosse- in zyn aanvallen op Nixon deze ma- j belt (gemeente Dalen» wonende vrije ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvornn.95ct nipulaties door middel van senator Thurmond aan de kaak te stellen en hij beschuldigt Nioxn ervan zich I overgeleverd te hebben aan het stemblok van het zuiden. Die aanty- I ging is dan voortijdig, omdat er voor j Nixon tot nog toe geen directe nood zaak is geweest om van de diensten I van senator Thurmond gebruik te j maken en het met George Wallace op een akkoordje te gooien. Maar de gevaren ervan, mocht het zover ko- i men. liggen voor de hand. Want zo- wel Thurmond als Wallace zullen in dat geval een prijs bedingen en die prys kan. bijvoorbeeld. Nixons j garantie zijn dat hij bepaalde figu- i ren in zyn regering zal aanstellen die 1 naai- net genoegen van het duo zijn, of dat hij bepaalde dingen wel of niet zal doen. Het betekent in elk ge val vrijwel zeker, dat Nixon zich wei- boer heeft zijn op 6 maart 1963 het Landbouwschap in beslag geno- BINNENLAND Luchtvaartpostzegels Plesman en Damme, twee pioniers van grote Ne derlandse bedrijven, zijn gisteren op het nieuwe Schiphol van een derde pionier, Dellaert, postuum geëerd bij de uitgifte een eerste openbare ver koop van drie aan de luchtvaart ge- Hnor I wijde nieuwe postzegels. Zij dragen QÜU1 I „or, n.lrln WnlrlfPV. de beeltenis van oude Fokker-toestel len en daarachter de nieuwste straal- machmerAls domper op de hoog- Opgaande voor 17.000 gulden terug gekocht van het schap. In plaats van de op die grond (bijna 4 ha) staande j _JI onelnf Hol boerderij, die enkele uren nadat de familie Hartman er uit werd gezel, geheel afbrandde, krijgt de vrije boer j f 26.600— van het Lanbouwschap. vliegende vreugde deelde hoofddirec teur der posterijen A. G. de Vries mee. dat de minister geen toestemming heeft kunnen verlenen om op deze zegels een toeslag te leg gen ten bate van het Nationaal Luchtvaartfonds. Gewonden by treinbotsing Op het N.S.-emplacement is gisteren een postwagen tegen een personentrein gebotst. In de postwagen zaten twee nig gelegen zal laten liggen aan naar Utrecht was gedurende ruim Rijksweg onder invloed Gister- avond is een auto. beladen met krat jes biei-, op Ryksweg 2 rijdend in de richting Utrecht onder Ouderam- stei geslipt. De auto sloeg om, met I gevolg dat de rijksweg bezaaid lag perSonen, die aan hoofd en benen met gebroken bierflesjes. Het ver- werden gewond. Een van hen had keer in het spitsuur kwam hierdoor 1 een hersenschudding. Zij zyn naar hevig in het gedrang en er ontstond J het Sint Elisabeth-Gasthuis overge- een kettingbotsing, waarbij twee mensen niet al te ernstig werden ge wend. Rijksweg 2 van Amsterdam strakke doorvoering van de burger rechten van de neger. een uur niet berijdbaar, wat een grote stagnatie tot gevolg had. LAGOS/OEMOEAHIA (AP. AFP. Reuter) Uit de schaarse berichtgeving over de gevechten in Biafra valt op te maken, dat de strijd voor de federale troepen niet zo succesrijk verloopt als men in Lagos wel zou wensen en heeft aangekondigd. An derhalve week geleden zag het er nog naar uit, dat de Biafra- nen op korte termijn een beslissende nederlaag zouden lijden. De val van Aba leek een voorbode van de naderende Biafraanse ondergang. Biafra houdt zich' echter nog steeds wending in de strijd. Uit enkele op staande. heeft zelfs met succes enkp- merkingen die het Biafraanse staats ie tegenaanvallen gelanceerd. Bij I hoofd luitenant-kolonel Ojoekwoe de één van die tegenaanvallen zouden 1 afgelopen dagen heeft gemaakt zou de Biafraanse strijdkrachten het l men echter kunnen afleiden dat het strategisch belangrijke Ikot Ekpenedankzij communistisch Chinese en hebben heroverd en op weg zijn naarFranse hulp is dat de Biafranen nu met succes terug te heeft zich net als dergebracht. De strtfd" om de nog Frankrijk pas in de laatste fase van maar kortgeleden door de federale de strijd in Biafra met het conflict Oejoe waar de Nigeriaanse regering in staat zyn ruim 250.000 vluchtelingen heeft on- slaan. China troepen veroverde landingsstrook bij Obilagoe ls in volle gang. Bij de bemoeid. Het is niet bekend of Ojoe kwoe pas toen hij geen enkele kans gevechten daar zouden de federale meer op kon om Chinese hulp heeft' troepen zware verliezen zyn toege bracht. Een andere Biafraanse actie gevraagd of al eerder. De strijd in Biafra weerspiegelt achteren aangevallen en tot staan ge bracht. Ogoeta is voor Biafra uiterst belangrijk omdat de stad de toegan gen beheerste tot landingsstroken in de streek van de dorpen Oeli en Ihia- la. de enige verbinding die de Ibo's nog resteert met de buitenwereld. Men kan alleen maar gissen naar genstelling tot Wallace, had genoeg de oorzaken van deze plotselinge die met succes is volvoerd wordt ge- merkwaardig genoeg niet de traditio- meld uit de omgeving van Ogoeta in neie oost-West tegenstellingen maar het westen van Biafra. Daar werd de wei de scheidslijn die op het ogen- vijftiende Nigeriaanse brigade van door-het Oosten en Westen loopt. Nigerië krygt hulp van de traditio nele grote mogendheden: aan de ene kant de Sowjet-Unie aan de andere kant de Verenigde Staten en Groot - Brittannië; Biafra van Frankrijk, opponent van de VS en Engeland in het Westelijk kamp en China oppo nent van de Sowjet-Unie. De hulp aan Nigerië wordt voornamelijk geïn spireerd door de gevestigde belangen. Het ls daarom niet merkwaardig van het Biafraanse staatshoofd lui tenant-kolonel Ojoekwoe, miljonair en miljonairszoon die zijn opvoeding in Engeland kreeg, de woorden van dank aan Mao Tse-toeng te horen, die men alleen van een geschoold communist zou verwachten. In een boodschap aan Mao noemde het Bia fraanse staatshoofd de strijd tegen Nigerië. de stryd tegen „de Anglo- Amerikaanse imperialistische kuipe rijen. die gesteund worden door het Sowjet-revisionisme". Tegenstelling In Lagos heeft men lange tyd ge loofd dat de naderende ondergang wel zou leiden tot tegenstellingen in 't vijandelijke kamp tussen hen die wil den vluchten en een regering ip bal lingschap vormen en hen die tot op j het laatste moment de stryd willen voortzetten. Het leek vorige week I even dat de Nigeriaanse regering ge lijk zou krijgen. Uit enkele Afri- I kaanse hoofdsteden kwamen geruch- I ten dat de Biafranen een regering in ballingschap wilden vormen. Ojoekwoe heeft echter het afgelopen weekeinde deze berichten de kop in gedrukt door op een bijeenkomst van dp voornaamste stamhoofden en ad viseurs nadrukkelijk te verklaren dat de Biafranen nooit zullen vluchten j en geen regering in ballingschap zul len vormen. EVERETT (DPA, Reuter» Maan dag is op het proef terrein van de Boeing-fabrieken bij Seatlle het prototype getoond van de reus achtige Boeing B-747. het Ameri- I kaanse antwoord op de Engels- Franse Concorde die enkele maan den geleden de „eerste stapjes" deed. Over twaalf maanden zullen de Boeing-fabrieken beginnen met de aflevering van de B-747's, waar van er al 158 besteld zijn en die 490 passagiers kunnen vervoeren. De prijs van de luchtreus bedraagt ongeveer twintig miljoen dollar. Het toestel is 70 meter lang. De staart is bijna twintig meter hoog, zo hoog als een huis van vijf ver- j Resultaat diepingen. De Boeing B-747 heeft een vliegbe- reik van 9.656 kilometer en een maximum-snelheid van 1.005 kilo meter per uur. 32 kilometer snel ler dan de Boeing 707, die 141 pas sagiers kan vervoeren. Naast successen op de slachtvel- den schynen de Biafranen ook aan het diplomatieke front resultaten te boeken. Tot voor kort hebben zij te vergeefs getracht om het wankele politieke evenwicht in de Nigeriaan se federatie te ondermijnen. Op het ogenblik wordt echter openlijk de naam van de enige burger in de fe derale Nigeriaanse regering, de mi nister van Financiën Awolowo, ge noemd als één van de Nigerianen die sterk voorstander zou zijn van een regeling van het conflict met Biafra op 'n manier die de Biafraanse wen sen zeer nabij komt. Awolowo is hoofd van de Joroeba-stam in West- Nigerië. Een regeling, zoals Biafra wenst, in de vorm van een confede ratie zou ook de Joroeba's uiterst welkom zijn omdat de regering in La gos in het verleden heeft aangetoond niet afkerig te zijn van een verde ling van het Jaroeba-gebied in de hoop daarmee de macht van mensen als Awolowo te beknotten. Voorlopig lijkt het echter niet waarschijnlijk dat een vreedzame oplossing voor het conflict tussen Ni gerië en Biafra zal worden gevonden. Dit ondervond de Britse minister van Gemenebestzaken Lord Shepherd die de afgelopen dagen getracht heeft in Lagos een Brits vredesplan aan vaard te krijgen. Een plan dat vol gens waarnemers in Lagos door de federale leider generaal Gowon zou zijn verworpen met de opmerking dat ieder vredesvoorstel onaanvaardbaar is geworden nadat Ojoekwoe had be kendgemaakt dat er tot het bittere einde gevochten zal worden. ADVERTENTIE Agfa Magneton geluidsband studio-zuiver bracht. Aangezien het emplacement buiten de lyn AmsterdamHaarlem ligt. had het treinverkeer geen ver traging. Hoe de botsing is ontstaan is niet bekend. BUITENLAND „Onzin" De Poolse minister van Buitenlandse Zaken. Rapacki, heeft Tiet Amerikaanse bericht, dat hij on der huisarrest zou zyn geplaatst, „onzin" genoemd. WOENSDAG Den Haag (Provinciehuis) Afscheids receptie gedeputeerde D. v. d. Kwaak. 4-5.30 uur nam. Staahuls (trouwkamer) Spreekuur so ciale raadsvrouw 4-6 uur nam. DONDERDAG Middelstegracht 3: (Evang. Chr. Ge meenschap Feest elijke bijeenkomst o.l.v. evang. Th. Dlkkes, 8 uur nam. Schouwburg: Cabaret Adam en Eva geeft een feest op het Leidse feest. 7.30 uur nam. VRIJDAG Levendaal 101 „Leython": Tienerso ciëteit Dierenbal mm.v. „The Minions". 7.30 uur nam. 7.30-10 uu* Oegstgeest (Rijnzlchtweg 27): Volle Evangelie-zending. Spr. dhr. Bulthuis. 8 uur nam. ZATERDAG Kon. Ned. Natuurhist. ver. Bezoek aan Boerhaavetentoonstelling ln Rijks museum voor de geschiedenis der na tuurwetenschappen. 1.30 uur nam. Levendaal 101 „Leython" Middenso ciëteit Animal Party m.m.v. The Jee Hays. 7.30 uur nam. ZONDAG Stadsgehoorzaal. Drie oktober brld- ge-drive. 11 uur voorm. Rlinlandslyceum (M.H. Tromplaan 1). Gem. voor oorspronkelijk christen dom afd. Oegstgeest. Spr. Evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste 0.15 uur, avond- Levendaal 101 „Leython". Ouderen- sociëteit Roary Siotles 7.30 uur nam Wassenaar (Rest. Bijhorst). Drive- In-dienst. 10.30 uur voorm. MAANDAG BIOSCOPEN Studio: „Met Jouw tanden ln mijn nek". 18 Jr. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.45. 7 en 9.15 uur. Ultimatum De Belgische olie maatschappij Petrofina S.A., heeft de Belgische regering gisteren een ulti matum gesteld waarmee zy wil pro beren een besluit af te dwingen in zake het plan van Esso, BP en Petro fina voor de aanleg van een pijplei ding van Rotterdam naar Antwer pen. De president van Petrofina, ba ron Wolters, verklaarde in Brussel dat zyn maatschappij de bouw van j een petrochemisch complex in het Franstalige deel van België „niet in overweging kan nemen" als de pijp leiding er niet komt. Kantoor Wallace beschoten Het centrale hoofdkwartier voor Los An geles van de onafhankelijke kandi daat voor het Amerikaanse presi dentschap George Wallace is gister ochtend vroeg doorzeefd met kogels. Trianon: „Bandolero", 14 Jr. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4. 7 en 9.15 uur. D;s: 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 11.80 uur nachtvoorstelling ..Lollipop 18 jr. Luxor: „Camelot", 14 Jr. Dag. 1 en uur. Lldo: „Wat niet weet wat niet deert", a l. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Camera: „Ik ben nleuwsglerlg-geel". 18 Jr. Vrijdag en zaterdag 11.30 uur nachtvoorstelllng ,X>r. Strangelove". TENTOONSTELLINGEN Galerie 't Dulvenhuys Expositie Montijn 1960-1968. Dinsdag t.e.m. zondag 2-9 uur n.m. (t.ejn. 17 okt.) Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg 11): Expositie Eykelenboom (t.ejn. 30 ok tober). Ryttsmuseum voor de geschied erna der Natuurwetenschappen Boerhaave- Er was niemand in het gebouw maai" I tentoonstelling ï.v.m 3de eeuwfeest ran zftn geboorte Werkd 10 uur voorm 4 uur nam.; zondags 1-4 uur nam (t/m I 1 december) Molen „De Valk' Molenmuseum da gelijks (behalve 's maandags) 10 uur voorm - 5 uur nam. 's zondags 1-5 uur nam 10—5 uur: sond. Rijksmuseum vaD Oudheden i Ra penburg 28)Werkd 10 uur voorm - 5 uur nam.; zond 1-5 uur nam HJjKsmuseun. voor VolkenEundei I Steensöraat 1): dag 10—5 u.: zon dag® 1—6 uur nam RUKsmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen? Dag 10-4 uur zond 1-4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: tentoonstelling „Vlva Mexico' Werk- dagep it uur voorm.5 uur nam.; zon eD teestdageD l5 uu» aam (t/m 1 december) Ned.-Legermuseum: Geopend maandag de ruiten sneuvelden en veel meubi lair werd bescnadigd. Ike loopt nog niet Mevrouw Dwight D. Eisenhower heeft gisteren verklaard, dat oud-president Eisen hower nog bij lange na niet zover is, dat hij in zyn ziekenhuiskamer rond loopt. Op de vraag of hy in bed zat, antwoordde zy" „Hy zit in de kus sens. Ze tillen hem van bed in een stoel". Vanden Boeynants wethouder De voormalige Belgische eerste mi nister Vanden Boeynants is in de gemeenteraad van Brussel tot wet houder van openbare werken geko zen. Vanden Boeynants vervulde deze functie ook voor hij in maart 1966 de regeringscoalitie van CVP en Li-1 tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6 u. beraden vormde, die begin van ditttam.: zon.- en feestdagen 1-5 uur aam. jaar ten val kwam over VlaamsI Waalse meningsverschillen. Het langst aan de macht Gene- raai Francisco Franco, 75 jaar oud, j is gisteren zijn 33-ste iaar als staats- I hoofd van Spanje begonnen. Hij is nu het langst aan de macht van alle i Europese leiders. In 1936 werd Fran co benoemd tot hoofd van de natio nalistische regering tijdens een bij eenkomst in Burgos. Wassenaar (Kunstzaal Heuff): Ten toonstelling Lenie Korpershoek en Cor- ry Borst (maandag t.e.m. zaterdag 10 uur voorm.-5 uur nam.) t.e.m. 16 okto ber. AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: (ook op 3 oktober!): Centraal Apo theek, Breestraat 74, tel. 20552. Apo theek R. van Breest Smallenburg t» Leiderdorp ls de gehele week geopend. WEEKEINDEDIENST DER HUISARTSEN Zaterdagmorgen tot 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna tot zondagnacht 24 uur de dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN ROME (GPD) In Napels heeft zich een drama afgespeeld met een voor Italianen wel zeer uitzonderlij ke achtergrond. De Italianen staan In het algemeen niet bekend als gro te dierenvrienden, maar er zijn uit zonderingen. Een dusdanige uitzondering is een eerst nauwkeurig na te gaan of er werkelijk zieke honden aanwezig wa ren in het betrokken asiel. Er was echter niets aan te doen. De honden van De Blasi moesten worden afgemaakt, hetgeen ge schiedde. Daarmee was het drama allerminst ten einde. Gisteren wer- zekere De Blasi. die in een dieren- den op de betrokken veearts "enkele schoten gelost. Hij moest ln uiterst zorgwekkende toestand in het zie kenhuis worden opgenomen en me dici vrezen voor zyn leven. De Blasi werd verdacht van de aanslag. De politie deed een inval in zijn woning en vond een grote hoeveelheid springstof. De man be kende niet alleen de aanslag op „zijn vijand," maai ook dat hij van plan was de zetel van de vereniging voor dierenbescherming en het honden hok. waar zyn geliefde dieren wa ren gedood, op te blazen. De Blasi is thans in preventieve hechtenis. asiel dat hy had opgericht. 307 straathonden verzorgde. Jarenlang is dat goed gegaan, totdat er in de stad Napels een paar gevallen van hondsdolheid werden vastgesteld. De veear tsenij kundige dienst meende dat de bron van die ziekte gezocht moest worden in het asiel van De Blasi en er kwam een order uit dat al zijn honden moesten worden af gemaakt. Beroep Van alle kanten werd een beroep gedaan op de Napolitaanse overheid om de dieren te sparen en althans Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Einalioven Den Helder Luchth. Rdar Twente Vlisslngen Zu.d-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Belgrado Berlijn Bordeaux Brussel frankfort Genève Grenoble Helsinki Innsbruck Lissabon Locarno Londe Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Miinchen Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürlch denniorgeD 7 uur a a 2 S 3 s s JP3 3« X t s regen 13 12 9 regen 14 12 7 regen 14 11 9 motregen 14 10 2 regen 13 13 8 regen 14 14 3 m regen 13 13 12 motregen 14 10 5 regen 16 14 6 motregen 14 12 8 zwaar bew. 14 i zwaar bew. 13 17 8 licht bew. 23 13 O onbewolkt 17 5 2 motregen 13 9 2 mist 13 6 3 regen 15 13 8 geh. bew. 13 11 3 mist 16 5 0 zwaar bew. L8 11 0 regen 9 5 0 regen 13 5 0.3 onbewolkt 30 17 0 half bew. 22 7 O zwaar bew. 17 13 O regen 13 10 1 onbewolkt 26 8 O onbewolkt 26 16 0 onbewolkt 24 12 0 motregen 9 8 37 zwaar bew. 23 13 O zwaar bew. 13 5 0 geh. bew. 16 13 0 half bew. 25 10 0 zwaar bew. 13 10 9 regen 16 9 0§ zwaar bew. 13 11 0

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2