Katwijk koopt voor sanering panden zeedorp Kaasoorlog laait op om de Duitse markt Wie van de twee is de volleerdste spaarster? B. en W. van Katwijk over parkeermeters en strandziekenauto r VERKOOP VAN BOUWGROND IN KATWIJKS CLEIJN DUIN 10.75-15.75 9.75-11.75 49.75-59.75 j KANTOORBEDIENDE (YRL.) fa. Jac. Arnoldus Zn. 4fulsho(f Interieurbouwers EEN ACCURATE TYPISTE-FACTURISTE PAGINA LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 24 SEPTEMBER 1968 KATWIJK De gemeenteraad krggt donderdagavond verschillende voorstellen te behandelen tot aan koop van gronden, al dan niet met opstallen. Zo doet zich de gelegen heid voor van mevrouw S. S. West geest-van Tol te verwerven een per ceel teelland, gelegen in het uitbrei dingsplan 't Heen. De grond is in het uitbreidingsplan bestemd voor bebou wing ten dienste van industriële doel einden. Overeenstemming is bereikt het onderhavige perceel teelland, ter grootte van 9407 m2, paehtvrü aan te kopen voor f 44.000, inclusief be- lastingschade. Van de erfgenamen van mevrouw D. Pluimgraaff-van Rijn kan wor den aangekocht t perceel grond met opstal Zuidstraat 48 voor f 16.500. Het pand is gelegen in urgentieplan VI (fase 3) van het te saneren dorpsdeel en dient tezijnertijd te wor den gesloopt in verband met de aan leg van de verbindingsweg tussen de Zuidstraat en het aan de Louwestraat geprojecteerde parkeerterrein. Met de heer K. Haasnoot is over eenstemming bereikt omtrent de aan koop van enige hem in eigendom toe behorende panden in te saneren dorpsgedeelten. Het betreft hier de percelen Oostpad 12a en Louwestraat 29, 31 en 33. De opstallen omvatten vier oude Woningen, waan'an het pand Louwestraat 31 reeds on bewoonbaar is verklaard. Als koopsom is een prijs van f 12.750 overeenge komen. De woning Oostpad 12a is bestemd om te worden gesloopt ter uitvoering van het bestemmingsplan Katwijk aan Zee en is gelegen in de 2e fase van uitvoering «urgentie VIII) van het saneringsplan. De woningen Louwestraat 29, 31 en 33 dienen ingevolge het wederopbouw- plan Katwijk aan Zee te worden ge- amoveerd en zijn gelegen in de 3e fase van uitvoering (urgentie VI) van het saneringsplan. Van mevrouw C. van Dyk-Marbus en de heer K. van Dijk kunnen wor den aangekocht de woningen Parle- vlietslop 16. 18 en 20. Deze zfjn ge legen in het bestemmingsplan Kat wijk aan Zee-centrum en dienen overeenkomstig dit plan te worden gesloopt. De eigenaren zijn bereid tot verkoop over te gaan voor de prijs van f 95.000, inclusief bedrijfsschade en verplaatsingskosten van het al daar gevestigde bedrijf van de heer K. van Dijk. Met de firma „Het Emaillehuis" is overeenstemming bereikt inzake het aangaan van een overeenkomst, waarbij te zijner tijd de panden Noordeinde 9, 11 en 11a aan de ge meente worden overgedragen. De aanleiding hiertoe is het feit dat ge noemde firma de wens te kennen heeft gegeven om haar in het pand Noordeinde 7 gevestigde bedrijf uit te breiden door middel van een ver bouwing van de hierboven genoemde percelen. Laatstgenoemd plan is evenwel in strijd met het bestem mingsplan .Katwijk aan Zee centrum", aangezien de onderhavige bebouwing dient te worden geamo- veerd in verband met de geprojec teerde verbinding Secretaris Varke- visserstraat-Dwarsstraat-Noordeinde- Sluisweg. Tot de voorgestelde trans actie wordt overgegaan om de firma toch in de gelegenheid te stellen haar bedrijf uit te breiden. Deze komt op het volgende neer. De firma verkoopt de panden voor de thans getaxeerde prijs van f 6500. waarbij de gemeente het recht heeft te bepalen op welk tijdstip de leve ring van het gekochte moet plaats vinden. Gedurende die tijd zal ver koopster de percelen nog kunnen blijven gebruiken en gerechtigd zijn deze te verbouwen. Eventuele veran deringen of uitbreidingen zullen evenwel op de koopsom geen invloed uitoefenen. Daarnaast zegt de ge meente aan de firma „Het Emaille huis" toe, dat te zijner tijd een doel matig vervangend bouwterrein zal worden toegewezen. In Brussel werd een vergadering gehouden van Euro pêche (afgevaar digden van de nationale redersver enigingen) en groothandelaren van vis aangesloten bij de CEP (Com merce Européen du Poissom)Van re derszijde waren vertegenwoordigers van Frankrijk, Duitsland, Nederland en België aanwezig en van de handel alleen Nederland en België. De hoofd schotel vormde de oprichting van een oommissie om een éénsluidende ad vies aan de EEG-autoriteiten voor te stellen en voorts om de afgevaardig den van de handel in de toekomst meer in deze gesprekken te betrek ken. KATWIJK Burgemeester en wethouders gaan uitvoerig in op vra gen d.»e de raadsleden tijdens de rondvraag van de laatste raadsver gadering op 3 september hebben ge steld. Ten aanzien van de strandzie- kenwagen waarover de heer M. F. Vertloes reeds eerder vragen stel de merkt het college op dat de wagen 26 juli niet volledig was inge richt. Die avond hebben enkele artsen in deze voorzieningen getroffen, maar dat was de korpschef niet be kend, zodat de wagen niet werd inge schakeld toen 27 juli iemand in zee onwel werd en later overleed. De heer H. J. M. van Elten (SGP) die vroeg om de fluoridering van het water opnieuw in de raad te behan delen. krijgt ten antwoord dat ook de Leidsche Duinwater Maatschappij met de nadelen van fluoridering be kend zijn. Aangenomen mag worden, aldus het college dat de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid de nadelen in overweging zal nemen bij het nemen van een beslissing in zake het verzoek van de L.DM. om tot fluoridering over te mogen gaan. Parkeermeters in de Bachstraat achten B. en W. zeker na aanleg van het parkeerterrein aan de noordelij ke zijde, verantwoord. Te zijner tijd zal er voor de realisering van dit plan een krediet worden gevraagd. Het college meent voorts dat soortge lijke maatregelen in de Dwarsstraat in feite zouden leiden tot een alge heel parkeerverbod in die straat. De aard van de bebouwing die weinig kort-parkeerders aantrekt, wettigt een dergelijke maatregen niet, aldus het college, in antwoord op vragen van de heer J. Bergman J. A.zn. Burgemeester en wethouders zijn van plan binnenkort een krediet te vragen voor de verbreding van het trottoir aan de voorzijde van het ge meentehuis. Tevens wil men een voetgangersoversteekplaats laten aanleggen ter hoogte van de Mar- nixschool en wel bij de Schaepman- straat. dit overeenkomstig het ver zoek van de heer M. A. de Vries (Vrije Lijst) LEEUWARDEN (GPD) De Frie se coöperatieve kaasindustrie, gro tendeels verenigd in de Frico (omzet 400 miljoen gulden per jaar)heeft de kaasprys in West-Duitsland verlaagd en op een peil gebracht, dat nog ver der ligt onder de prijs, die overeen komt met de EEG-richtprijs voor melk. Andere zuivelverkooporganisa- ties hebben deze prijsverlaging ge volgd. De prijsverlaging van de kaas heeft merkwaardigerwijze niet geleid tot een verlaging van de kaasnotering op de Leeuwarder zuivel beurs, die ge handhaafd werd op f 3.32 per kg tweeweekse Goudse. In kringen van de kaashandel verluidt, dat de Leeu warder notering een politieke note ring is geworden, die slechts de be doeling heeft de moeilijkhed'en in de Belgische kaasindustrie te camoufle ren. De Friese kaasfabrieken, die zich de „kaasmakers van Europa" noemen, staan op het standpunt, dat volgens het EEG-verdrag de produk- ten daar gemaakt moeten worden, waar dit het meest economisch is. Als gevolg van verschillende natio nale regelingen in de EEG-landen dreigden deze fabrieken in 'n ongun stiger positie te komen. Dit voorjaar namen ze het initiatief om tot een drastische beperking van de kaaspro- duktie te komen, teneinde de kaas markt schoon te houden. Andere fa brieken gingen echter de kaas maken die vroeger uit Friesland kwam. De Friese kaasindustrie wil de ver loren gegane positie heroveren en zü lijkt daarbij een goede uitgangsposi tie te hebben. Dagelijks worden hon derdduizenden kilo's melk uit andere provincies naar de Friese zuivelindu strie gebracht, die als gevolg van een efficiente organisatie de laatste ja ren in staat is gebleken een aan merkelijk hogere melkprijs aan de boeren te betalen dan elders het geval is. Deze melkprijs ligt ook aan merkelijk boven de EEG-richtprijs van de laatste jaren. Door de toaasfabrieken een volledig mogelijke bezetting te geven kan de Friese zuivelindustrie efficiënt blij ven draaien ook al ligt de waarde van de kaasmelk onder die van de melk, die verwerkt wordt tot poeder en boter, de particuliere kaashandel krijgt het als gevolg van de prijspoli tiek hard te verduren, (achter prijs politiek moet nog komen te staan: „van de afzetcoöperaties"). De handel neemt namelijk tegen de Leeuwarder notering de kaas over van de vrije fabrikanten en moet die op het ogenblik tegen verliesgevende prijzen exporteren. De kaasproduktie heeft de laatste tijd niettegenstaande de seizoenmatige daling van de melk- produktie de neiging, toe te nemen. Algemeen werd namelijk een stijging van de kaasprijs verwacht, zodat het verschil met boter en poeder ge ringer zou worden. De prijsverlaging op de Duitse markt is voor de fabrikanten een waarschuwing, dat de zaken in de ko mende maanden niet zo vlot zullen verlopen als verwacht werd. KATWIJK De raad krijgt don derdagavond enkele voorstellen te behandelen voor de verkoop van grond in het bestemmlngi%Ian „Cleijn Duin", bestemd voor de bouw van woningen. Er is overleg gepleegd met de plaatselijke aannemers om een aan tal van hen in de gelegenheid te stel len in aanmerking te komen voor het kopen van een zestal kavels, waarvan er twee bestemd zijn voor de bouw van acht eengezinswoningen op een onderverdieping en de overige vier kavels voor de bouw van zeven eengezinswoningen met daarachter bijgebouwen. De aanwijzing van de aannemers is geschied door loting, die als resultaat had de volgende aannemers één van de zes beschikbare kavels toegewezen kregen: fa. wed. P. van Duijvenbode. fa. Gebr. Ouwehand, K. Meyvogel, fa. W. Ouwehand en Zoon, J. A. de Best Gzn. en C. van Duijn. De koop sommen variëren van f 55.700 tot f 78.400 per kavel. Gelet op de vele verzoeken van par ticulieren om grond in Cleijn Duin te mogen kopen ten einde in de gele genheid te worden gesteld voor zelf- bewoning een woning te stichten, hebben burgemeester en wethouder in principe doen besluiten om ook in dit gebied een bouwplan tot ontwik keling te brengen, zoals is gebeurd in de Hoornespolder voor wat betreft de bouw van resp. 82 en 72 woningen. Zij menen dat de gronden, gelegen tussen de Provincialeweg en de Graaf Lodewijkdreef enerzijds, en tussen de aan de Stadhoudersdreef en de Johan Willem Frisodreef ge- projecteerde flatwoningen anderzijds, daarvoor een geschikte oplossing bie den. Op deze grond is een bouwplan ont worpen door het architectenbureau Verloop-Van der Mey, dat in totaal 62 woningen omvat in twee typen. Hiervan zullen er 50 over een garage beschikken. Alle woningen zullen wor den voorzien van een indivi duele centrale verwarmingsinstal latie. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de betreffende kavels te verkopen aan nader door het college aan te wijzen gegadigden. De prijzen variëren van f7750 tot i f 11.800 per kavel. Zeg, waarom spaar jij niet bij de AMRO Bank? Waarom zou ikl Nou, omdat ze bij de AMRO Bank voor iedereen de handigste en voordeligste spaarvorm zoeken. Wat bedoel je daarmee? Nou, bij de AMRO Bank zijn er meerdere spaarrekeningen. Er is een spaarrekening bijvoorbeeld waarvan je steeds geld kunt opnemen met 4 procent rente. Maar er is ook een spaarrekening waarop je je geld wat langer laat staan met 6 procent. ...Zesprocent? Ik krijg er vier. Zeker omdat ik maar een klein spaardertje ben. En ik dan? Bij de AMRO Bank doet de grootte van het bedrag er niets toe. En weet je wat zo fijn is, je hebt meteen een bank. Meteen een bank? Ja, want we sparen er niet alleen, we hebben er ook geld geleend toen ik een wasmachine wou hebben. 't Is reuze handig. Arnold heeft er een bankrekening. Even wat anders: zie jij Marja nog wel eens? Pullover met ingezette lange mouw, rits op schouder en fantasie-streep rondom. KwaliteitAcryl. I Maten 86-116. Kleuterbroekje in smal Tinneroy, rondom elastiek, met rechte pijp en 1 steekzak. Maten 92-116. LEIDEN KATWIJK RIJNSBURG - - V' Wegens uitbreiding van onze administratie vragen wü: GEVRAAGD wordt: typevaardigheid enige tijd ervanng spoedige indiensttreding GEBODEN wordt: afwisselend werk goed loon prettige sfeer. Sollicitaties bij Voorscho'en - Den Haag - Rijswijk - Leiden vraagt voor haar hoofdkantoor te Voorschoten - Rouw- kooplaan 1 hoek Veusrseweg MINNEBROERSGRACHT 9 j LEIDEN Sollicitaties te richten aan de afd. Personeelszaken POSTBUS 11 - VOORSCHOTEN met opgave van opleë UTR. JAADPAD 8 TELEFOON 21942 EN 215101 ding, leeftijd en verlangd salaris..

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6