Geslaagd retourtje maan Wellicht spoedig bemande vlucht Russische primeur Gevecht in Frankfurt bij uitreiking prijs aan president Senglior Wapensmokkel bij voedselvluchten Zweedse piloot AL FATAH EN DE PALESTIJNENI LONG WING HAAGSE AGENDA Salazars toestand „zeer kritiek" etdte G^cjendci MET EEN ENKEL WOORD Engelse schutter heelt zich nog niet overgegeven Israëliërs nemen terroristenleider gevangen PAGINA 1 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 23 SEPTEMBER MOSKOU (Tass, AP, Reu ter) De Russen hebben een belangrijk succes in de ruimte geboekt door het ruimteschip Sonde-V in de afgelopen week een vlucht om de maan te laten maken, naar de aarde te laten terugkeren en behouden te ber gen uit de Indische Oceaan. De Sonde werd zondag 15 septem ber gelanceerd, passeerde de maan woensdag op 19.500 km afstand, en landde zaterdag j.l. 18.08 uur Nederlandse tijd in de Indische Oceaan waar het spoedig door een Russisch ber gingsvaartuig werd opgepikt. Ook in westerse kringen van ruim tevaartdeskundigen wordt dit succes grandioos genoemd en veelal gezien als de generale repetitie van een der gelijke bemande vlucht om de maan, aangezien de Sonde van hetzelfde type ruimtevaartuig zou zyn als de Sojoez, die voor bemande vluchten is bestemd. Het Russische persbureau Tass deelde mede. dat de Sonde bij de te rugkeer in de aardse atmosfeer een snelheid had van ongeveer 11,2 km perseconde. Dat is de snelheid waarmee over het algemeen ruimte vaartuigen die binnen het planeten stelsel maar buiten banen om de aar de vliegen, naar de aarde kunnen te rugkeren, de zogenaamde tweede kos mische snelheid. Deze is veel groter dan de snelheid waarmee om de aar de cirkelende (al of niet bemande) ruimtevaartuigen terugkomen, name lijk ruim 7 km per seconde. Officieel is meegedeeld dat het ruimteschip werd afgeremd door de weerstand van de dampkring, ver sterkt door het gebruik van een para chute. Er is niet over remraketten ge sproken. De Sonde kwam neer onge veer 1000 km ten zuiden van Mauri tius. Tot dusver lieten de Russen hun ruimtevaartuigen steeds op land neerkomen, de Amerikanen op zee. De Russenu schijnen thans zoals al verwacht werd ook tot .veili ger» zeelandingen over te gaan. De Russen hebben niet meegedeeld, welke wetenschappelijke apparatuur zich in de Sonde bevond, maar ver moed wordt dat onder meer camera's aan boord waren die foto's van het maanoppervlak hebben gemaakt. De ze zouden, wanneer de films onbe schadigd geborgen zijn, veel detail- rijker zijn dan de eerdere Russische en Amerikaanse foto's die vanuit de ruimte naar de aarde werden geseind. Het belangrijkste van de Russische ruimteprimeur is, dat men er in is geslaagd een ruimtevaartuig met een snelheid van tegen de 41.500 km per uur in de atmosfeer terug te brengen j en te bergen. Dit opent ook de weg naar ruimtevluchten om de planeten en veilige berging van de waarne- i mingsappartuur Sir Bernard Lovell, directeur van i het Engelse observatorium Jodrell i Bank, die «ondanks Russische ont- kenmngen) uit experiment al vorige week woensdag voorspelde, noemde het succes grandioos en een bewijs dat de Russen een belangrijke stap voor liggen op de Amerikanen in de wedloop naar de eerste mens op de maan. Dit was ook het oordeel van sommige ruimtevaartdeskudigen van de Amerikaanse Nasa. De directeur van dit bureau James E. Webb noem de de vlucht van de Sonde „het meest volledige bewijs van beheersing van de ruimte, dat tot nu toe door enig land geleverd is". (ADVERTENTIE) LISSABON (AP) De toestand van de Portupgese premier Salazar is zeer kritiek. Gisteren werd verwacht, dat spoedig een opvolger zal worden aangewezen. Tot nu toe heeft men daarmede gewacht uit respect voor de bejaarde staatsman. Zyn toe stand is intussen zo sterk achteruit gegaan. dat met de benoeming van een opvolger niet langer gewacht kan worden. Den Burcht Jacobazaal)Ledenver- gaüering ..De Natuurvriend" 8 uur nam Oegstgeest Gemeentecentrum V.V.D Spr. mr. J. G. Rietkerk over „De sociale bewogenheid van de V.V.D." 8 uur nam Stadhuis: Gemeenteraad. 7.30 uur nam BINNENLAND Twee doden Bij het afbreken van een schuur, die verbouwd gaat wor den tot garage zijn zaterdagmiddag in de dorpskern van Berkenwoude twee inwoners die daar aan het werk waren onder een instortende muur terecht gekomen. Zij waren op slag dood. Het zijn de 44-jarige J. Spek snijder en de 19-jarige- C. W. Mar kus. Meisje te paard verongelukt De 16-jarige Ineke Hendriks uit Bakel is zaterdagavond verongelukt door dat haar paard voor een vrachtauto sprong. Het meisje reed aan de rechterkant van de weg en het paard is waarschijnlijk geschrokken door de van achteren naderende vrachtauto. Het paard kwam bij de botsing ook om het leven. Karei Doorman De Argentijnse Marine heeft zoals gemeld de ..Karei Doorman" gekocht Naar ver luidt is voor dit Nederlands vliegdek- schip 18 miljoen gulden betaald. De „Karei Doorman" gaat de „Indepen- dencia", het enige vliegdekschip van Dit zijn de drie Amerikaanse ruimtevaarders, die de eerste be- mande vlucht met de Apollo- maancapsule zullen maken op 11 oktober. Een bemande Apollo- vlucht om de maan staat pas ver in het komende jaar op het pro gramma. Van lijiks naar rechts Walter M. Schirra. Donn F. Eise- le en R. Walter Cunningham met een model van de lanceerraket en de capsule. Schirra verklaarde, na deze vlucht niet voor een nieuwe ruimtevlucht te zullen trainen. Hij maakte vluchten met een eenmans Mercury '6 omwen telingen op 3 oktober 19621 en sa men met Stafford in de Gemini VI '16 omwentelingen op 15 de cember 1965i, waarbij hij het eerste ruimterendez-vous tot stand bracht met de Gemini VII. BONN GPD) Tijdens de uit reiking van de „vredesprijs van de Duitse boekhandel" in Frankfurt kwam het gisteren tot felle straatge vechten tussen op vernieling uit zijn de jongelui en de polit'e. De nr::s was dit jaar toegekend aan de presi dent van Senegal, de dicht°r Leopold Sadar Senghor. De oproerkraaiers probeerden eerst de toegang tot de Pauluskerk te ver sperren, met het doel de gasten en president Senghor by het binnentre den te hinderen. Na afloop probeer den zij Senghor de terugkeer naar zijn hotel onmogelijk te maken. Aan de ongeregeldheden namen naar schatting duizend oproerkraai rs d ?1 Zij waren door de SDS. de Socialis tische Duitse Studentenbond. tot het oproer aangezet. De overweging van de S.D.S. was, dat Senghor bij stu dentenonlusten in zijn land bevel ge geven zou hebben op de studenten te schieten. Hy wordt er daarom door de SJD.S. van beschuldigd een .stu dentenmoordenaar" te zijn. Het oproer was vakkundig in elkaar gezet en het was dan ook geen ver rassing. temidden van het rumoer, de Frans-Duitse studentenleider Cohn- Bendit aan te treffen, die door de po litie in de kraag werd gegrepen en gearresteerd. Minister van Buitenlandse Zaken. Brandt, die tijdens de plechtigheid van de prijsuitreiking het woord voerde, verklaarde, dat hij zich voor 't gedrag van „enige jeugdige landge noten schaamde en er zijn veront schuldiging voor aanbood". De Israëlische ambassadeur in de bondsrepubliek, Nathan, werd op weg naar de Paulskerk door de jongelui uitgescholden en uitgefloten. Hij werd tenslotte gedwongen over een versperring te klimmen, om de kerk te bereiken. De demonstranten hadden, waar schijnlijk na de Parijse ervaringen, vakkundige barricades opgeworpen. De politie trad op met traangas, wa terkanonnen en gummiknuppels. Toen na afloop van de plechtigheid de oproerlingen naar de Frankfurter Buohmesse" trokken om daar de viaggen naar beneden te halen, werd bij een poging om dit te verhinderen een aantal politiemannen zodanig gewond, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden overgebracht. Als gevolg van de onrust besloot de leiding van de Buchmesse gister middag de beurs voor bezoekers te sluiten. Dit leverde weer het protest van een twintigtal uitgevers op. die hun stands inpakten en vertrokken. De vredesprijs van de Duitse boek handel werd aan de dichter/staats man Leopold Senghor verleend voor zijn streven naar „een broederlijk begrip tussen Afrika en Europa". Het optreden van de SDS bevestigt de indruk dat de radicale studenten- groep. nu zij noch over een behoor lijke leiding noch over een ideolo- g.sche basis meer beschikt, in razer nij geraakt op grond van de meest ridicule aanleidingen. STOCKHOLM (GPD) Berich ten in de Scandinavische pers gedu rende de afgelopen dagen hebben melding gemaakt van geslaagde po gingen tot het smokkelen van wa pens met behulp van de toestellen van de Scandinavische kerkelij ke hulporganisatie (Nordic Church Aid). De beschuldiging, waarvan enkele zijn geuit door ooggetuigen, zijn voornamelijk gericht aan het adres van de Zweedse piloot graaf Von Ro sen, die de organisatie op het eiland Sao Tomé in handen heeft, waarvan de illegale voedseltransporten naar Biafra dagelijks rond zes maal plaatsvinden. Een Zweeds journalist die zater dag vanuit Biafra terugkeerde naar Stockholm, verklaarde in een inter view voor de Zweedse televisie, dat de bemanningen van de Zweedse Transair-toestellen naar alle waar- Rassenincident Florida Bij een rassenincident aan het slot van een voetbalwedstrijd in Titusville. Flori da. zijn 20 personen, onder wie vier politieagenten, gewond geraakt. 12 personen zyn aangehouden. WELLINGTON (AP) John Ja mes, de boer die sinds woensdag de politie op een afstand weet te hou den van zijn boerderij waarin hij zich met zijn vrouw en vier kinderen verschanst heeft, toonde zich zatei- dag bereid zijn vrouw en kinderen te laten gaan. Maar Joyce, zijn vrouw, wilde hem niet alleen achterlaten. De familie zette zich daarop aan de maaltijd van eieren en spek, bonen, brood, boter, jam en cake die hen gebracht waren door een zwager van James Niets wijst erop dat James het plan heeft zich over te geven. Vol gens sommigen heeft hij wel duizend patronen in huis. Zijn schoonvader zegt dat hij ongeveer 30 patronen heeft. De politie hoopt dat de familie James er alsnog toe zal kunnen overhalen het verzet te staken. schijnlijkheid niet op de hoogte wa ren. Tijdens een vlucht, zo vertelde hij, waren enkele kisten met melk poeder gevallen en opengegaan. In plaats van melkpoeder was de bodem bezaaid met ammunitie en wapens bestemd voor Biafra. De uitlatingen van Von Rosen ge durende de laatste weken, o.a. dat men in Biafra evenzeer behoefte heeft aan wapens en ammunitie als aan voedsel, hebben het misnoegen van de Nordic Church Aid opgewekt, en een woordvoerder van deze hulp organisatie verklaarde, dat men de hulptransporten onmiddellijk zou stoppen indien smokkelen van wa pens zou worden geconstateerd. Gr. Von Rosen is sedert de tijd dat hij de luchtmacht in Ethiopië organi seerde, persoonlijk bevriend met Kei zer Haile Selassie en heeft de laatste tijd regelmatig bezoeken ge bracht aan Addis Abeba. Daar zou hij, naar nu wordt beweerd, gepro beerd hebben wapens te krijgen voor doorzending naar Biafra. Graaf Von Rosen vriend van Keizer Haile Selassie. Méér voetbal, méér show programma's, méér quizz es, méér Olympische spe len! U kunt nu de drie Duitse programma's ont- /angen met één van de re volutionaire Wing antennes +Teweant versterker.Laat- steïewea-ontwikkeling speciaal voor Kleef en Wesel: Long Wing. Alle inlichtingen, ook wat betreft de dichtstbijzijnde Tewea-lnstallateur: Tewea Postbus 4052, Amsterdam Tel. (020J-943211 (Door Albert Stol) AMMAN Die dinsdagnacht. 23 juli 1968, sloeg de Al Fatah weer toe. Gedekt door een achter de wolken verscholen maan stak een kleine groep gewapende mannen de Jar- moek-rivier over. Hun opdracht: dood en verwarring zaaien in Israël. In de vroege morgenuren keerden zij terug naar hun basis ergens in Sy rië of Jordanië. Enige uien latei viel hun eerste slachtoffer, de 27-jarige Saul Harakh van de Massada-kibboets. die op een kleine, in China vervaardigde mijn stapte. Hij bracht het er levend af maar zyn rechterbeen moest worden geamputeerd. Twintig minuten later arriveerde e-r .een IDF-convooi (Israëli Defence Forces) om de zaak te onderzoeken. De soldaten van de eerste jeep wa ren echter nog niet uitgestapt of een hevige ontploffing deed hen te gen de grond slaan. Midden in de citrusaanplant van de kibboets was de legercomm indowagen, die achter de jeep reed, op een ingegraven mijn gelopen. Onder de gekantelde wagen lagen één gedode Israëlische soldaat en twee gewonden. Op 29 maart van dit jaar werden vier leden van de Massada-kibboets op vrij wel dezelfde plaats gedood toen de truck waarin zy zaten eveneens op een mijn liep. Ook hier vonden de Israëlische troe pen weer datzelfde pamflet dat zy overal langs Israëls grenzen hadden gevonden bij plaatsen waar sabotage daden hadden plaatsgevonden. In Arabisch zowel als in Hebreeuws richt Al Fatah, de Nationale Beweging voor de Bevrijding van Palestina, zioh daarin tot de Israëlische bevol king: O. gy zionistische indringers, Al Asifa's (Al Asifa is de militaire tak van de Al Fatah, red. L.D.) militaire eenheden zyn hier langs geweest. Al Asifa blijft jullie altyd en over al vervolgen totdat zij jullie onrecht vaardig bestaan heeft vernietigd en dood en vernieling heeft gezaaid tot in de uithoeken van jullie bestaan. Al Asifa vertegenwoordigt de wil van het Palestijnse volk dat vastbe sloten is haar land te bevrijden. De dood is voor jullie, misdadige indrin gers, de overwinning is aan het dap pere Palestynse volk. Die volgende avond luisterden Ara bieren van Algiers tot Irak van Liba non tot zuid- Arabië zoals iedere avond van half acht tot half negen via hun transistorradio's naar „Saut Al Asifa" („De stem van de storm"), het radio station van de Al Fatah in Kari. Da gelijks zendt het station de commu- niqué's uit van haar strijdgroepen, drie kwartier in het Arabisch, een kwartier in het Hebreeuws. In de invaliditeit van Saul Harakh en de dood van een Israëlische mili tair ziet de Al Fatah een stapje in de richting van het doel; het bevrijden van Palestina, het vormen van een Arabisch-Palestyns democratisch land en het herstel van de Arabische rechten. Dit probeert men te bereiken door het verzwakken van Israëls eco nomie door het Israëlische leger in constante oorlogsparaatheid te hou den. het ondermijnen van het ver trouwen in de stabiliteit, toeristen te weerhouden Israël te bezoeken en op den duur het zelfvertrouwen van Israël aan te tasten. In de opleidingskampen voor de commando's zingen de recruten hun strijdliederen. De Arabische com mando's voelen zich vrijheidsstrij ders, voor de Israëliërs zijn het moordenaars en infiltranten waar mee men zo snel mogelijk moet af rekenen. Het Midden-Oosten wordt verdeeld door een gordijn, het „iden- titeitsgordijn" omdat beide partijen pas in de twintigste eeuw zijn be gonnen aan het ontwikkelen van hun identiteit als staten en dat juist deze ontwikkeling één van de meest brandende wereldproblemen van het ogenblik heeft geschapen. Aan beide zijden van dit gordijn j vroeg ik: „Waarom moordenaars terroristen, gangsters of vryheids- 1 strijders en verzetsmensen?" David Rivlin, officiële woordvoer der van het ministerie van Buiten landse Zaken in Israël: „Wij spre ker. van „terroristen" of „saboteurs" en niet van „partizanen" of „vrij heidsstrijders" Het gaat bij deze mensen om het bedrijven van mis daden, waai-voor geen zichzelf res pecterend leeer zich zou lenen, om het in koelen bloede vermoorden van vrouwen en kinderei.. van niet- militairen en weerloze burgers". (Wordt vervolgd). de Argentijnse marine vervangen. De „Karei Doorman" en de „Indepen- dencia" zijn zusterschepen. Beide schepen werden in Engeland ge bouwd. Gas ontsnapt Doordat een reac tor defect was geraakt, is gistermid dag kort na half één het explosieve butadieengas vrijgekomen bij Dow Chemical aan de Oude Maasweg in E,uropoort in Rotterdam. Daar uiter aard het gevaar voor een ontploffing niet denkbeeldig was, heeft de politie de weg afgezet. Op de plaats waar het gas was ontsnapt, werd stikstof gespoten bij het butadieengas, dat zwaarder is dan lucht en al naar be neden was gekomen. Toen was het gevaar spoedig geweken en kon de afzetting, die twee uur heeft geduurd, worden opgeheven. Schade door „schoffies" Drie straat jochies uit Amsterdam-Zuid. twee van 10 en een van 7 jaar oud. hebben gistermiddag grote schade aangericht in de coca-cola fabriek op het industrieterrein bij de Utrechtse brug over de Amstel. Nadat zij een ruit hadden ingeslagen en op deze wijze naar binnen waren gedrongen, hebben zij met de in het gebouw ge parkeerd staande personenauto's, vrachtwagen en vorkheftruck rond gereden. Daarbij werd grote schade aangericht, zowel aan de voertuigen als aan de opgeslagen kratten coca cola en andere frisdranken. Ned. journalisten De vereni gingsraad van de Nederlandse Ver eniging van Journalisten heeft in zijn vergadering, die zaterdag in Hil versum werd gehouden de ontwerp- cao voor dagbladjournalisten aan vaard. De verenigingsraad sprak bij deze aanvaarding zijn ernstige te leurstelling uit over de naar zijn oor deel bepaald onvoldoende wachtgeld regeling voor journalisten, die ten gevolge van structuurwijzigingen bij dagbladen worden ontslagen. Als op volger van de aftredende voorzitter, de heer H. de Ru uit Zoetermeer, koos de verenigingsraad de heer J. J. van Raalte uit Rotterdam tot voor zitter. BUITENLAND RhodesiëEngeland Premier Smith van Rhodesië heeft gisteren in Salisbury besprekingen gevoerd met de Britse bijzondere gezant Bot- tomley die vrijdag in Rhodesië aan kwam. Er zijn geen bijzonderheden bekendgemaakt maar in Londen en Salisbury doen geruchten de ronde dat een nieuwe poging wordt gedaan om tot onderhandelingen te komen over het conflict met Engeland se dert Rhodesië in 1965 eenzijdig de onafhankelijkheid uitriep. Zeiler omgekomen Het jachtje van de eenzame zeezeiler en schrijver William Willis (75». die op 11 mei uit Long Island (New York) vertrok voor een derde poging om de Atlan tische Oceaan over te steken, is door een Russische treiler in het noorden van de Atlantische Oceaan leeg aan getroffen. De mast van het drie en eenhalve meter lange vaartuigje was gebroken en het verkeerde in zinken de toestand. In het dagboek waren cp 11 juli voor het laatst aanteke ningen gemaakt. Overstromingen in Zwitserland tij overstromingen in Zwitserland zijn vier personen om het leven ge komen. Verscheidene wegen zijn ge blokkeerd en spoorlijnen ondergelo pen. De inwoners van verscheidene dorpen staan klaar om geëvacueerd te worden. Gisteravond scheen het ergste voorbij te zijn. De schade loopt in de miljoenen guldens, olee yen yen yen yen yen yen Treinramp bij Djakarta Onge veer vijftig Indonesiërs zijn om het leven gekomen en meer dan 100 wer den gewand, toen twee overvolle per sonentreinen, met jongelui zelfs han gende aan de rijtuigen, zaterdag op 56 km ten zuiden van Djakarta met grote snelheid frontaal op elkaar in reden. Men vreest, dat wel 80 per sonen om het leven zijn gekomen. TEL AVIV'AMMAN 'AFP. AP) 'n Israëlische patrouille heeft na een kort gevecht ter. zuiden van de Dode Zee de leider van de Arabische terro ristische groep „Nationaal Front", Abdel Jaber, gevangen genomen, zo deelde een woordvoerder in Tel Aviv gisteren mee. Het gevecht vond plaats bij het dorp Neoth Hakihar. Een terrorist werd gpdood. een an dere ontsnapte Jaber leidde volgens de Israëlische woordvoerder verschei dene aanslagen in Te' Aviv en Je ruzalem. Twintig leden van zyn groep waren al gearresteerd. Koning Hoessein van Jordanië is gisteren vertrokken voor een snel be zoek aan Saoedi-Arabië, Egypte en Lybië alvorens naar Londen door te vliegen voor een operatie. De koning wordt vergezeV door zijn broer Prins Mohammed, premier Talhoeni en de chef van de generale staf Amer Cha- masj. Schouwburg. Eerste a bonnemenu. voorstelling. Centrum met „Slachtvee van Boris Vian 8 uur nam. Hooglandse Kerkgracht 4 Voorlieg tingsavond L.JA. 8 uur nam. Rest. De Doelen: Leldse Amatem. fotografenver. 8 uur nam. Rest. v. d. Heijden. Ver. voor ft. cultatleve Crematie. 8 uur am. DINSDAG 27: Bahal-gespreb l. Stadhuis (wachtkamer trouwzea;. Zitting Bouwfonds Ned. Gemeente 7-8 uur nam. Ch. de Boarbonhof. Elektronica, club „De detector" 7.30-9.30 uur naa Stadsgehoorzaal: Mode-show Faam". 8 uur nam BoshuizerlaanOfficiële openln Sporthal 7.45 uur nam. 1 Schouwburg: Eerste abonnement* voorstelling. Centrum met „Slaehtvelc van Boris Vian 8 uur nam Zijlsingel 2: Volle Evangel ie-zendlii spr dhr. J. Zeegers 8 uur nam. WOENSDAG Stadsgehoorzaal (Foyer) Voorliet, lnesavond kankerbestrijding 8 uur r#, niadag. DONDERDAG Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zendlq jjei iHlmvArlriTiIno' .TauoH nn Hr 1 fffi Gebouw Staalwijk Dahlia-avond Leid. se Tuiniers- en bloemistenver. „Dou,lul Eendracht Verbonden" 8 uur nam. BIOSCOPEN IJdo: „De hel van Macao". 18 j: Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2J& ooei 4.45, 7 en 9.15 uur. L, Studio: „De bruid gaat ln het zwaif 18 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zot- dag. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Camera: „Ik ben nieuwsgierig get'.- 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondi,, 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Vrijdag o J zaterdag 11.30 uur nachtvoorst el 1 Inge "el „Het avontuur". 18 Jr. n Luxor: „De Samoerai". 18 Jr. Di 2.30. 7 en 9.15 u. Zondag 2.30. 41 7 en 9.15 uur. Trianon„Raad eens wie er konKn eten" 14 jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 um Zondag. 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex:_„De kanonnen van Navaron»' 197( 14 Jr. Dag. 2 en 8 uur. Zondag 2, 5, el 8 uur. Vrijdag en zaterdag nachtvoa W stellingen „This grazy sexy world", 1 gut Astra -theaterVuL. donderdag tot en met maandag (8 uuir „Zo gaat dat ln Texas". Zondagmiddi D (2.3C uur) „Tarzan trekt naar Indla')ljj\ TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp (Nleuwsteeg li) Ion: Expositie Eykelenboom (t.e.m. 3" tober). Galerie Van der Vlist. Expositie RudL'ü Polder (t.e.m. 26 sept.). 816 Trappenhuis Academie Schilderij» en' tentoonstelling Henk van der Vet. (t,(!öe m. 26 september). «la Rijksmuseum voor de geschieden r r der Natuurwetenschappen Boerhaaw ,]e tentoonstelling l.v,m 3de eeuwfeeet n hl. zijn geboorte Werkd 10 uur voorn IU' uur nam.: zondags 1-4 uur nam (t/| lao! 1 december) Molen „De Valk' Moiemnueeum frljni gelijks (behalve *6 maandags) 10 u voorm.- 5 uur nam. 's zondags 1-5 nam Lakenhal: Tentoonstelling „Nei Leldse fotografen" Geopend werkd. uur voorm.- 5 uur nam zond 1-5 nam (tot 22 sept.) Rijksmuseum vaD Oudheden (L penburg 28): Werkd 10 uur voorm 5 uur nam.: zond 1-5 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat l): dag 10—6 uj '•«oi> dage 1-6 uur nam RUksmu8eum voor de gerehledenü Ier natuurwetenschappen: Dag 104»x Rijksmuseum voor Volkenkunde art Tentoonstelling „Vlva Mexico" Werk- dageD IC uur voorm.5 uur nam;./ zon eD leestdageD l5 uu» aam (t/m 1 december) Ned.-Legermuseum; Geopend tnaandi aa tot en met vrijdag 9 uur voorm. 6aa nam.: zon.- eD feestdageD 1-5 uur nia^ AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN. Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Van Driesum, Mare 110. tel 20406. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele wed geopend. Zaterdagmorgen tot 10 uur raadple ge men de eigen huisarts, daarna tol zondagnacht 24 uur de dokterstelefoot 22222. MAANDAG Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Nieu» Rotterdams Toneel: „De prijs". WEERRAPPORTEN VaD hedenmorgen 7 uur a S S a s a> (8 8 3 B Amsterdam onweer 16 12 De Bilt regen 17 12 Deelen regen 17 12 Fielden regenbui 16 10 Eindhoven regenbui 18 12 Den Helder onweer 16 12 Twente zwaar bew. 17 12 Vlissingen regen 17 13 penburg onweer 17 12 Zuid-Limburg regenbui 16 11 Aberdeen geh. bew. 15 7 Athene zwaar bew. 25 22 Barcelona zwaar bew. 29 18 Belgrado licht bew. 23 8 Berlijn regenbui 16 12 Bordeaux motregen 21 15 Brussel regenbui 15 11 Frankfort zwaar bew. 18 12 Genève zwaar bew. 18 8 Grenoble onbewolkt 19 8 Helsinki mist 12 8 Innsbruck licht bew. 18 4 Kopenhagen mist 14 10 Lissabon motregen 29 21 Locarno onbewolkt 23 9 Londen half bew. 18 12 Luxemburg regen 13 Madrid zwaar bew. 27 18 Malag half bew. 34 24 Mallorca licht bew. 31 22 München licht bew. 15 10 Nice zwaar bew 28 15 Oslo licht bew. 15 6 Parijs regen 18 11 Rome zwaar bew. 28 20 Stockholm zwaar bew. 16 9 Wenen half bew. 19 12 Zürich regenbui 17 10

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 2