Prof. Kapitza ontving gouden KO-medaille Dr. B. de Groot lector voor stralengenetica DISCUSSIE OVER KERK EN VREDE Russisch fysicus in Leiden geëerd JREckl gehuldigd bij v.vMeerburg Dr. H. C. Hemker lector hart- en vaatziekten Diploma zwemmen Viswedstrijd Zijlwatering in In Leidse Vredesweek Levende theosofie N.K.O.V. viert gouden jubileum INTREDE DS. JOH. POORT Gelijkspel Warmond I Fietser gewond Statenloos meisje (18) in Leiden aangehouden Been gebroken op voetbalveld (AANDAG 23 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD WASSENAAR De Wassenaarse I Hengelsportvereniging: hield zaterdag j in de Zylwatering een algemene hen- gelwedstryd waaraan ondanks het j minder gunstige weer door bijna 140 personen werd deelgenomen. Er werd door diverse hengelaars goed gevan gen. Winnaar werd D. Steil van de Haagse Hengelaarsbond, die 1.28 me ter vis ving. Op de tweede plaats ein digde F. Zandbergen, eveneens uit Den Haag met 1.24 m. Derde werd J. Alblas uit Wassenaar met 0.94 m en vierde J. Meerbroek met 0.81 m. De groepsprtfzen werden als volgt gewonnen: 1. groep F. Zandbergen, 1.70 m; 2 groep Moorbroek 1.54 m; 3. groep Segaar 1.28 m 4. groep Veld man, 1.17 m. LEIDEN Bij K.B. is dr. B. de Groot, tot nu toe weten schappelijk hoofdambtenaar A bij het Instituut voor Radio- pathologie en Stralenbescher- ming te Leiden en gedeta cheerd bij de afdeling stralen genetica, benoemd tot gewoon lector in de stralengeentica aan de Leidse Universiteit. Dr. B. de Groot, die op 12 novem ber 1925 in Den Haag werd geboren, zag zich door de noodzaak tot onder duiken gedwongen zyn studie in de chemische technologie aan de h.ts. te Dordrecht na enige maanden af te breken. In 1945 liet hy zich aan de Rijksuniversiteit te Utrecht inschrij ven als student in de biologie. Na in 1949 het kandidaatsexamen te hebben afgelegd en vervolgens gedurende twee jaar zijn dienstplicht te hebben vervuld, slaagde dr. De Groot in 1954 cum laude voor het doctoraal exa men. In 1961 promoveerde hij in de faculteit der wiskunde en natuur wetenschappen op een kwamtitatief- j genetisch proefschrift, getiteld „Libi do and semen characteristics of bull twins with special regard to genoty- I pic and environmental variability'.' £IDEN „Er bestaat geen nationale wetenschap, slechts [internationale, die bijdraagt tot de welvaart, d.w.z. de so le en de culturele vooruitgang van de mensheid." Aldus urof. P. L. Kapitza, hoofd van het naar hem genoemde natuur- ïdige instituut in Moskou, die hedenochtend in het Kamer- gh Onnes Laboratorium de zesde gouden Kamerlingh Onnes daille van de Nederlandse Vereniging voor Koeltechniek ving. Prof. Kapitza is een van de meest vooraanstaande ici ter wereld, die meer dan veertig jaar belangrijke bijdra- i heeft geleverd tot de ontwikkeling van de natuurkunde zuivere en toegepaste wetenschap. Prof. Taconis (links) reikt de onderscheiding uit aan prof. Ka pitza. (Foto LD/Holvast) temperaturen, dus koeltechniek in de breedste zin van het woord. Prof. Kapitza gaf voorts enige voorbeelden van de ontwikkeling van de koeltechnieken in Rusland. DRIE PERIODEN tegenwoordigheid van onder de Russische ambassadeur in land, vorige winnaars van deze !H8 ingestelde onderscheiding, jenwoordigers van de minis te- van Onderwijs en Wetenschap en van Landbouw en van vele ersitaire instellingen vond de iking plaats In de collegezaal het natuurkundig laboratorium, ook de naamgever van het la- orium nog college heeft gege- voorzitter van de Vereniging Koeltechniek prof. dr. ing. L. sprak een welkomstwoord, aa prof. dr. C. J. Gorter, direc- van het K O. Laboratorium en litter van de beoordelingscom- e voor toekenning van de me- t, de toekenning aan prof. Ka- motiveerde. Hy heeft op tem- luurgebieden tussen vloeibare en vloeibaar helium veel byge- n tot zuiver wetenschappelijk trzoek en praktische toepassingen de koeltechniek, beide terreinen j nadrukkelijk in de beoordelings- ien voor toekenning van de me- e worden genoemd. Prof. Gorter anerde aan de eerste schreden Kapitza op natuurkundig terrein eningrad die hem direct reeds pelde tot een ingenieus en in- ief fysicus, aan zijn periode in ibridge tussen 1922 en het zwar- ar 1933 toen hy van een bezoek Rusland niet meer naar Enge- mocht terugkeren, en aan zijn ïd in Moskou sedert dien. Goddank niet alle vrachten! Prof. Kapitza stelde voorts, dat niet zoals dikwyis wordt beweerd de kernfysici de grootste bydrage tot de vooruitgang van de mensheid hebben geleverd, zolang het indrukwekkend ste bewys van hun kunnen is, dat thans vyfmaal zoveel atoombommen zyn geproduceerd dan nodig is om alle leven op aarde uit te roeien, en zolang ieder mens op aarde iedere dag dat hy leeft God dankbaar moet zyn dat deze nieuwe kennis nog niet alle „vruchten" heeft afgeworpen. Zeer belangryk achtte hy het, wan neer mettertyd gecontroleerde kern fusie de wereld van onuitputtelyke energiebronnen zou voorzien. Uitermate groot is echter op alle terreinen van vooruitgang de kennis van de vaste materie, die sterk ge stimuleerd werd en nog kan worden door het. gebruik van extreem lage LEIDEN In „Eigenzorg" werd gisteren een voordracht gehouden voor de Geünieerde Loge van Theo sofen onder de titel: „Levende theo sofie". Uiteengezet werd, dat theoso fie zo oud als de mensheid nog steeds een levende kracht en een bron van inspiratie voor duizenden is. De alles beheersende vraag is: „Van welke zyde moet het zo brood nodige zedelyke „reveil" komen?" Noch de wetenschap noch materialis tische ideologieën, noch de gangbare godsdiensten vermogen het te bren gen. De zedeleer doet in onze tyd vooral een beroep op de emotionele zyde van de menselijke natuur. Haar geesteiyke basis blyft vrywel geheel versluierd. Het enige, dat deze sluier kan opheffen en verbreken is bestu dering van de theosofie zoals deze in een voor het Westerse denken toe- gankelyke vorm is uiteengezet door mevrouw H. P. Blavatsky. De theosofie is te bevatten door de minst geletterden en zy spreekt tot het onbevooroordeelde gezonde ver stand van elk zuiver voelend mens, die zich de moeite geeft haar te be studeren en haar grote praktische betekenis als een werkhypothese te gebruiken. LEIDEN In het kader van de interkerkeiyke vredesweek werd gis teravond in de Vredeskerk een dis- cussie-byeenkomst gehouden. Deze avond, die georganiseerd was door „Kerk en Vrede" en de Pax Christi-groep van Leiden, stond onder leiding van professor Rasker. De in leiders waren ds. Lamping, kapelaan Van Breukelen en ds. van der Zwaan. Ds. Lamping gaf uiting aan zyn persoonlijke twyfel, veroorzaakt door o.a. de strijd in Biafra. waar twee christenleiders zo'n groot bloedbad aanrichten, door de ergernis over de weinigzeggende rede, die de Paus in Bogota gehouden heeft, door het op treden van de kandidaat-presidenten Nixon en Humphrey van Amerika, door de niets zeggende resoluties over kernwapens in Uppsala. Kapelaan van Breukelen stelde de vraag: „Wat voor recht hebben de Kerken een week van vrede uit te schryven? Vrede is openheid naar buiten, bereidheid tot ontmoeten". Hy vroeg: „kerken, wat doen jullie zelf? Europa, wat doe je? De kerken houden zich met buitenkerkel. aan gelegenheden bezig, zoals de politiek een keiharde economische bescher ming naar binnen is. De gezagsdra gers, de kerkeraden, de kerkbesturen zyn er dan ook niet, nu wy moeten spreken over de nood van de wereld. Hiermee bezig zyn is echte oecume ne. Zy die nu niet aanwezig zyn, zou den zich geen Kerk meer mogen noe men. Wat er moet gebeuren ls, aan sporen om anderen te ontmoeten. Als wy dit allemaal doen, zou de bydra ge van de Kerk belangryk verande ren". Ds. van der Zwaan protesteerde te gen de voorgaande sprekers. Hy vroeg: „Geloven wy nog in de Heer, die het goede wil"? „wy moeten moeizaam meearbeiden met de Heer om het Ryk van de vrede te berei ken. De Heer moet het ulteindelyk deen. In de discussie werd gezegd dat het Oost-West probleem een politiek probleem is en een politieke oplos- Weer contact Kt m 1966 kreeg prof. Kapitza. i wetenscfappeiyke en construc- arbeid door prof Gorter in het werd geiesumeerd, weer gele- Kid naar het buitenland te rei en geleidoiyk vielen hem daar hoge onderscheidingen ten deel. Nederlandse bydrage tot deze i is de Kamerlingh Onnes Me- !e die de waardering vorm geeft bepaalde aspecten van het zeer |e arbeidsterrein van deze Rus- he geleerde, de stichter van het touse laboratorium waar hy as het hoofd van is en nauw sa- 'Kerker met andere vooraan- fldc geleerden, onder meer zyn ifigs overriden landgenoot Lan- medaille en de bybehorende 'Jnde werden vervolgens uitge- door prof dr. K W. Taconis. de tot 't laatst toe onzekere per uke tegenwoordigheid van prof. tza namens alle aanwezigen op prijs stelde. Vele relaties met Leiden k onderscheiden Russische ge- de herinnerde vervolgens in zyn 'oordtoespraak aan de vele emi- Nederlandse geleerden waar hij bevriend raakte in de eerste We van zyn tyd in Cambride. Ehrenfest Kamerlingh On- Lorentz, rCeesom en De Haas en toisterdamsi fysicus Zeeman. Zy een treffend voorbeeld geweest het Internationale karakter van 'etenschap die geen nationale ■"en kent en slechts als geheel hüdragen tot de menseiyke wel- |L De wetenschapsmensen heb- hui onderlinge contacten 'oorbeeld icgeven aan allen, die zijn ten dienste van de fcheid. ZOFTERWOUDE De plaatseiy- ke afdeling van de NKOV heeft in J een feestelijke byeenkomst het feit herdacht, dat een halve eeuw gele den de vereniging (onder de naam „De Hanze") werd opgericht. Na een woord van welkom bood voorzitter H. J. C. Paardekooper pastoor A. Lamot een bedrag van f 580 aan voor het orgelfonds. Pas toor Lamot, die zeer vereerd was met deze gift, zei, dat het feit, dat de ver eniging zo lang stand heeft weten te houden, een grote verbondenheid toont. Burgemeester J. A. Detmers sprak de hoop uit. dat de harmonie tussen gemeentebestuur en de jubi lerende vereniging nog lang zal biy- ven voortbestaan. Woorden van felicitaties werden verder gesproken door de heren W M van Heeswyk (namens het hoofdbestuur) J. B. v. d. Ploeg (KAB), Jac. Paardekooper en L. v. d. Geest (oud-bestuurslid). In deze byeenkomst werd meegedeeld, dat twee leden de zilveren bondsmedail- le zullen ontvangen. Het zyn de ne ren L. v. d. Geest en A. J. van Bem- melen, die beiden 50 jaar lid zyn. Woensdag wordt voor de ledpn een autorally georganiseerd, terwyl op deze dag 's avonds eer diner dansant op het programma staat. Rijdend lokaal voor kleuterschool WASSENAAR Morgenochtend om half 10 zullen de kleuters van de Caroline van Schaik kleuterschool het lijdeiyke lokaal in gebruik nemen, dat bij hun school nabij de Hofcampweg is geplaatst. Het is een z.g. rijdend schoollokaal, dat later naar elders kan worden verplaatst zonder afge broken te worden. Enige maanden geleden besloot de raad üi de behoefte aan meer ruim te op de openbare kleuterschool te voorzien door dit lokaal te plaatsen. Dank zy het lokaal is de wachtlyst die er voor de school bestond, wegge werkt en kunnen er weer nieuwe kleuters worden aangenomen. Te zyner tyd zal er in het noord- westeiyk deel van het gebied Zylwa- tering een nieuwe kleuterschool wor den gesticht. Het besluit daartoe is door de raad al genomen, maar het zal wel enige tyd vergen voordat het gerealiseerd wordt. Feestavond en sportdag van jubilerende Zoetenvoudse voetbalvereniging ZOETERWOUDE Dc voetbal vereniging „Meerburg" vierde haar veertigjarige bestaan zaterdag met een feestavond. Gememoreerd werd dat begin augustus wylen de heer G. Heemskerk en de huidige tweede pen ningmeester J. R. Eckl besprekingen voerden tot het oprichten van een voetbalvereniging aan de Hoge Rijn dijk. 24 september 1928 was de op richting een feit. De heer Eckl werd zaterdagavond in het zonnetje gezet voor het vele werk dat hy voor „Meerburg" heeft verricht. De heer P Biegstraten speldde de jubilaris de bondsspeld van de NKSB (waarvan hy voorzit ter is) op een overhandigde hem een oorkonde. Voorzitter H. Klein over handigde de heer Eckl een gouden dasspeld met de letter M van „Meer burg" De familie Vlasveld, by wie de heer Eckl woont, werd met bloe men verrast Bij deze huldiging waren o.m aan wezig loco-burgemeester P. van Hof wegen, de heer Th. v. d. Klugt en oud-voorzitter P. de Vrind. Hierna traden de artiesten met veel succes op. Zondag was er een sportdag op het Meerburg-terrein, die hoewel de regen soms wel spelbreker was. toch geslaagd kan worden genoemd. Al lereerst was er een h. mis opgedra gen door em. pastoor Kouwenhoven, die vele jaren geestelyk adviseur van de vereniging is geweest. Na een jeugdvoetbalwedstryd werden volley- balwedstryden gespeeld en waren er turndemonstraties. Het geheel werd muzikaal opgeluisterd door de „Ryn- tamboers". Meerburg I speelde hier na een vriendschappeiyk wedstrijd tegen Warmunda I, die door de gas ten met 4-2 werd gewonnen. J. Zand bergen en O. den Elzen scoorden de doelpunten voor de thuisclub. Na af loop bood Warmunda bloemen aan. Op de foto: De heer P. Biegstraten speldt de jubilerende heer J. R. Eckl de bondsspeld op. sing vraagt. Als christenen moeten wy de tegenstelling trachten te ver zoenen, dus de niet-christenen aan vaarden met him stelsel. De kerk ls verweten 100 jaar geleden niet con creet gesproken te hebben in de so ciale vraagstukken. Nu kan haar ver weten worden niet te spreken in po litieke vraagstukken." Prof. Rasker zei tot besluit dat wy er niet uitgekomen zyn, maar wel een beetje i n de problemen gekomen zyn. Hy pleitte voor coëxistentie; dit houdt in die dienst der verzoening en erkenning van eigen schuld. De belangstelling voor deze byeen komst was zeer groot en men werd verzocht deze stof verder te bespre ken in de komende winter in ge spreksgroepen en studiekringen. Dr. De Groot, die van 1947 tot 1949 en van 1951 tot 1961 werkzaam was by de in de loop van deze jaren tot 't Instituut voor Veeteeltkundig On derzoek „Schoonoord" te Zeist uitge groeide Werkgroep Endocrinologische Onderzoekingen te Utrecht, werd in 1961 benoemd tot wetenschappelyk hoofdambsnaar by het Instituut ifoor Radiopathologie en Stralenbescher- ming te Leiden met detachering by het Laboratorium voor Stralengeneti ca van de universiteit. Van de hand van dr. De Groot, die in 1961 het wetenschappelyk secreta riaat van de commissie van voorbe reiding van het Vierde Internationale Congres Voortplanting van Dieren verzorgde en van 1961 tot 1968 teza men met prof. dr H. J. Gloor de hoofdredactie voerde van „Genetica, Nederlands tydschrift voor erfelyk- heids- en afstammingsleer", zyn vele wetenschappelyke publikaties ver schenen. LEIDEN Bij K.B. is dr. H. C. Hemker, wetenschappe lijk hoofdambtenaar bij de af deling Inwendige Geneeskun de van het Academisch Zie kenhuis te Leiden, benoemd tot gewoon lector in de facul teit der geneeskunde van deze universiteit om onderwijs Xe geven in de biochemie der hart- en vaatziekten. Dr. H. C. Hemker. die in 1934 te Amsterdam werd geboren, studeerde geneeskunde aan de Universiteit van Amsterdam, waar hy in 1959 het arts examen aflegde. Daarna was hy als assistent verbonden aan het Physlo- logisch Chemisch Laboratorium te Amsterdam. Na in april 1962 by prof. dr. E. C. Slater te rijn gepromoveerd op het proefschrift „Het mechanisme van de werking van ontkoppelde feno len op de ademhalingsketen - fosfory- lering", werd dr. Hemker in hetzelf de jaar benoemd tot wetenschappe lyk ambtenaar eerste klasse by de afdeling inwendige geneeskunde van het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Daar verrichtte hy op de afdeling hemostase- en trombose - onderzoek studies op het gebied van de bioche mie van bloedstolling en trombose. Dr. Hemker, die in 1963 enige tyd voor wetenschappelyk onderzoek aan het Centre National de Transfusion Sanguine te Parys en de Blood Coa gulation Research Unit te Oxford verbleef, heeft veel gepubliceerd in binnen- en buitenlandse vaktyd- schriften. P.V. „Warmond' Actie Vredesweek LEIDEN Een twintigtal jonge ren uit Leiden en Oegstgeest heeft zaterdag in het centrum van de stad pamfletten uitgedeeld en met „sand- wich-borden" gelopen ter ondersteu ning van de zondag begonnen inter kerkeiyke vredesweek. LEIDEN Na te zijn bevestigd door ds. P. Kloek deed ds. Joh. Poort gisterochtend in een volle Bevrij dingskerk zyn intrede als predikant van de Hervormde Boshuizerwijkge- meente. Hij preekte naar aanleiding van 2 Cor. 1:24 - „Wij zijn medewer kers aan uw blydschap". De Heer geeft herders en leraars en vandaag word ik dus gepresen teerd, zo begon ds. Poort. De vraag WARMOND De postduivenver eniging „Warmond" hield gisteren haar laatste vlucht in dit seizoen vanaf St.-Ghislain H, afstand 201 km. In het concours waren 72 vogels, gelost om 7.10 uur met een sterke zuid-westen wind. Aankomst eerste "wat ^comtd*e hier doen?" is prijsduif 936.14. laatste om 937.02 I hw™» in '«te al beantwoord. Ingaande op zyn tekst zei ds. Poort, dat in de hedendaagse literatuur en in de kunst blydschap vaak ver te zoeken is. In de hemel is echter wel blydschap opdat ook op aarde blyd schap zal heersen. De snel veranderende wereld wordt steeds onoverzichteiyker. Enerzyds welvaart, anderzyds vereenzaming, de angst van de mens een nummer te zyn. Ik geloof, dat er een nieuwe periode zal aanbreken, waarin het evangelie een bron van blijdschap wordt. Wij weten iets van dat geheim van de blydschap. van de ware ln- nerlyke blydschap. God geeft het leven zin en ruimte uur. De uitslagen luiden: J. de Dunne 1, 2, 4, 7: A. v. Ruitenburg 3, 9: A. v Leeuwen 6: A. v. d. Drift 5; J. C. de Koekoek 8: Mol en v. d. Zuiden 10. WARMOND Het eerste twaalftal van de chr. kolfbalclub „Warmond" is er niet in geslaagd te winnen van „Ons Eiland" uit Leiden. De uitslag werd 55 na een gelijkopgaande wed strijd. Het tweede twaalftal boekte een en wy mogen medewerkers zyn aan nederlaag tegen TOP n uit Sassen- uw blydschap, niet minder maar ook heim: 07 Verdere uitslagen: War- niet meer want God zelf is de bewer- mond pupillen A—Fluks pupillen C kei- van die blydschap. De preekstoe- 30 Warmond pupillen BMadjoe len zyn niet meer zo hoog; de domi- pupillen A 01. Burgerlijke Stand Leiden van GEBOREN Danielle Angèle. d. J. C. H. van ngele Delft en S. Doornik; Roland Elbert, z. v. E. van Delft en M. J van Dijk; Monique, z. v. J. J. M. Borst en J. Knetsch; Maria Nathalie, d. v. R. van Kogelenberg en P M. van Venetlën; Ilja Marlnka, d. v. H. Spoor en F. Daalhof; Irene Phllomena Adriënne. d v. J. F. F. van Willige en M. *1. A van der Erve: Angellque Franclna Jan tien. d. v. G. J. H. Knaapen en I. F. Ramada. GETROUWD J A. Eigeman en H. M. P. Olivier. OVERLEDEN A. H. Soeslnk. 70 Jr.. man: F M. M. St/raver, 24 jr., man; M. J. Lange- laar, 1 dag. dochter; M. L. Passchler. 72 jr.. wed. van W, van Veen; S. Kik kert. 72 jr., echtgenote van W. Bodrij: M. Dofferhoff. 79 jr.. man; A. A Brouwer. 70 Jr.. wed. van C J Cap- teln, H. de Vos. 73 Jr.. man; J Bors- boom, 76 Jr.. man; E. MarUt. 19 Jr., man. nee mag niet meer domineren, zich niet beperken tot een preek op zon dag. wy mogen samen leven en wande len in deze wereld, waarin een tekort aan ware blydschap is. Ik ben geko men om mee te werken aan uw biyd- sohap, zo besloot ds. Poort zyn preek, en u mag medewerkers zyn van myn blydschap ter ere van God. Het Hervormd kerkkoor onder lei ding van de heer H. Beenhakker ver leende medewerking aan deze oa. door burgemeester Van der Willigen bygewoonde dienst. LEIDEN Op de Hooigracht ter hoogte van de Ir. Driessenstr. bots ten zaterdagnacht een fietser en een door een 21-jarige Leidenaar bestuur de personenauto tegen elkaar. De fietser, een 48-jarige inwoner uit deze stad kreeg een rechterschouderfrac tuur en een hoofdwond. De E.H.D. bracht hem naar het St.-Elisabeth- ziekenhuis. LEIDEN Een 18-jarig statenloos meisje uit het Beierse Neu-Ulm is zaterdagavond in Leiden aangehou den. Het meisje was geivlucht uit een opvoedingsinrichting in Würz- burg en in Nederland aan de zwier gegaan. Via Interpol was om haar opsporing verzocht. Het meisje lrip in de armen van de Heilige Her mandad, toen zy een café verliet. Zy zal vermoedelyk morgen over de grens worden gezet. LEIDEN Een 25-jarige Rooden- burg-speler uit Leiden brak gister ochtend op het UVS-terrein zijn rechteronderbeen, toen hy tydens de wedstryd tegen een andere voetballer liep. De gewonde voetballer is door de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Gevonden voorwerpen in Leiden LEIDEN In de maand augustus zyn de volgende voorwerpen gevon den: damesportemonnee, litermaat, regenjas, aktetas, sleutels, dames- polshorloge. herenpolshorloge, kin der portemonnee, herenparaplu, rie ten mandtas, bankbiljetten, fototoes tel. zonnebril, vulpen, ringetje, jon gensjack, muntbüjetten, boodschap pentas, krukken, damesarmband, ka no, portfeuille, gouden munt, mond stuk van een geyser, regenjas, luoht- bed. damesparaplu, kettinkje met medaillon, damesschoudertas, da» mesbril, herenbril, handdoek, bad- bnoek, autestep, japon, sjaal hoed, rieten mandje, deegspuit, badlaken, blouse, broek, wandelwagentje, hand schoenen, leger tas, hondenriem met penning, bromfietsverzekeringsplaat- je. kindervest. kindertruitje, ver. grootglas. gymschoenen, bakkerskle- ding. Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwstraat 8 in gang poort, op woensdagen tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. LEIDEN In het zwembad ,,De Vliet" werden zaterdag zwemexa- mens afgenomen voor de diploma's, A. en B. waarby alle 80 door het badpersoneel opgeleide kandidaten slaagden. Dit waren Diploma A meisjes: Marga Strij- bos, Johanna Saaltink, Anita Ravens- bergen, Xenia Kwee, Angelica Oei, Heika Downer, Hanneke Gieske, Margot Duwël, Astrid Duwël. Sonja Rysbergen, Astrid Kuivenhoven. Lia Hendriks, Désirée Stolker, Inez van der Pol, Loanne Son, Anja Mol, Mar lies Greve. Tineke van der Zalm. Marian Versluys, Annemarie van Niekerk, Yvonne van der Veer, Els- beth Barnard, Ingeborg Dutour- Geerling. Diploma A jongens: Christiaan Kuiper, Hans Drukker, Jaap De- waard, Michel Visser, Frits Schulte, Wouter Langeveld, Ben Richter, Lex Kwee, Peter Tennissen, Theo Miere- met, Jan-Willen Downer, Gé van Strien, Wybe Visser. Egbert-Jan Vis ser, Maarten Hulsman, Lucas de Clerq, Ronald Kamerling, Wim Deve- ling, Maarten Cramer, Remco Buis, Paul de Wit, Jaap Richter, Guus van Buuren, Dik Mol, Harry Mos. Ruud Greve, Jaap Brokaar, Eric van Strien, Hans Kronemeyer, Dolf Krol. Niek Verhoeff, Ron van Meeteren, Wilbert Schermervorst, Paul The- pass, René Kallenberg, Oscar Nie zen, Roeland Hulsman, Jeroen van Schayik, Herman Mennens. Robert Weeda. Ludger Hurts. Diploma B meisjes: Anja Leyte, Martine de Clercq, Lucia Radder, Pry na Vlasveld, Repke Hoek, Dina Weeda, Hester de Mooy. Diploma B: Jongens: Aloysius Gieske, Chis- tiaan Kuiper, Rob Hoek, Johan Grooters, Jan Dexel, Ron Philips. Kees- Jan van Leeuwen, Jacky van Leeuwen, Chris Winkel. Eerder vorige week zwommen le den van de zwem- en polovereniging „De Zyl" in het Zweilandbad om di ploma's. Het diploma A werd behaald door jongens: M. Canisius, K. Kromhout, J. Lammers, R. Nieuwenburg, A. v. Alewyk, R. Feenstra, H. Landwaard, J. K. Winters, J. v. d. Wiel, F. Mollext A. Rysdam, D. v. d. Vyver, W. Klerks, P. Sprünken, J. Heemskerk. meisjes: A. v. Hamersveld, C. Ver- lind, L. Goeman. R. T. Mark, L. Hoo- wout, D. Rysdam. M. de Winter, G. Knynenburg, M. v. Joolingen, H. Huisman, H. Ouwersloot, J. Hoog straten. heren: P. Hartevelt, W. H. Pieterse, J. M. v. d. Nouland. dames: J. E. v. d. Geer- Mourits, Ch. v. Schooten. Het diploma B: jongens: A. An- neeze, R. Hoogwout, J. Kok, E. Ligt- voet, P. Jonkman, L. Sepers, R. Lam mers. M. ten Hooven. W. Janse, G. Tegelaar, A. Kuisen. C. Sprünken. meisjes: C. Visch, I. Oskam. P. Ca nisius, L. Ossewaarde. Y. van Dam, A. M. Hoogervorst, E. Riemens. N. Veerman. A. Trap S. Sprünken, A. M. Welling, S. v. Loon.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13