!en Bril: boksmentaliteit Amerikanen is anders Lie Ui or/) *,s paarden vatten kou Grote belangstelling van clubs voor de sporthal Sporttoto leen scheidsrechter maar jury? )erby UVS-LFC: uteressant gevecht U.V.S. - L.F.C. KRANTENBEZORGER Voetba Iprognoses Ceulemans leidt na vijf ronden PDAO 21 SEPTEMBER 1968 PAGINA 17 lilDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD BEN BRIL 'EN Deze competitiezon- III alle aandacht gericht op de ÜVSLFC. Onder normale digheden zou UVS dit duel als favoriet zyn begonnen htelyk," omdat plaatselijke Itijd iets grilligs houden lit keer liggen de zaken an- blauwwitten zijn de compe- it teleurstellend begonnen. maar in de tweede wed- wam tegen Unitas een knap en dat zal zeker een gunsti- •king hebben op het moreel kanaries. Daarbij komt dat niet in zijn sterkste op- aantreedt. Afgezien van Dé- wie UVS nog geen ge- vervanger heeft kunnen vin- tbreken zondag Balkhoven ;n Overmaas door de arbi- opgeschreven) en Leget leerd). Voorts is Van Din ten .-j spits gehaald en vervangen "•"Tran van Weerlee. De nu gefor- ploeg geeft weinig houvast, zacht te zeggen: UVS is op wel eens sterker geweest, dat alles betekent zeker nog LFC de derby gaat winnen, het gelijke kansen heeft. Het i interessante krachtmeting waarvoor een prognose nau- te geven is. lenburg kruist de degens met nu in Rotterdam. Het is een aardige zaak met de blauw- n. Zij spelen beter dan zij in n hebben gedaan, maar hun '■"TSantal is nog altijd nihil. Fortuna heeft tot dusver ogen van Roodenburg afge- mlsschien dat het zondag in ire uitwedstrijd tegen Neptu- as meezit. KOI Lugdunum gaat in 3A een moeilij ke zondag tegemoet tegen koploper ONA. Met een gelijkspel in Gouda mogen de kikkers al heel tevreden zijn. Het streekduel Spel. Lisse Tellingen zal zonder twijfel heel veel spanning geven. Beide clubs zijn in de competitie goed van start gegaan. Misschien dat de wat grote re routine van Lisse van doorslag gevende betekenis is. In de vierde klasse doet ASC het van de Leidse ploegen verreweg het best. Zondag komen de roodzwarten in Den Haag uit tegen het eveneens nog ongeslagen Westerkwartier. Een pittig duel, waaraan ASC hopelijk een gelijkspel overhoudt. In 4A speelt VTL tegen Concordia H. Ook hier zou een puntenverdeling geen l slecht resultaat zijn voor de Leide- naars. SJCDOCOS kan wellicht een kleine zege voor de bezoekers ople- I veren. Prognoses van de resterende j wedstrijden: SJZBMT 3, DOSR Rijpwetering 1, Nic. BoysAlphia 1, DSOWassenaar 3. Tonegido— VVSB 1, Floreant—Bodegraven 1, ESTOWaddinxveen 3. Met hem hebben honderdduizenden op televisie de strijd kunnen volgen tussen „Cassius Clay-discipel" Jim my Ellis, die na het schorsen van zijn leermeester de vacante wereld titel in de wacht sleepte, en de ex- wereldkampioen-miljonair Floyd Pat terson, die als 33-jarige nog eens een greep naar de macht deed. Een ge slaagde greep, meende het overgrote deel van de 25.000 toeschouwers die in het Rasundra-stadion getuige wa ren van het gevecht. En honderd duizenden televisiekijkers in Zweden, Duitsland, Nederland en andere Eu ropese landen die de reportage zagen, deelden die mening en waren stom verbaasd dat de Amerikaanse scheidsrechter na afloop Ellis tot winnaar van heit gevecht uitriep. „Een schandelijke beslissing". .Pat terson werd titel ontstolen". .Patter son door scheidsrechter verslagen", schreeuwde de verontwaardigde Euro pese pers. „Wij Europese boksscheidsrechters, hechten meer waarde aan de tech niek van het boksen dan Amerika nen". vertelde ons Ben Bril, die wij naar zijn mening vroegen. De 56-jari- ge heer Bril is al vanaf 1950 inter nationaal referee, heeft al zo'n slor dige dertig titelgevechten achter de rug, werd in Tokio beloond met een gouden plak als de beste scheidsrech ter van de Olympische Spelen en werd ook voor Mexico als een der eerste leiders in de ring gekozen. „wy letten meer op stijl, dekking, voetenwerk en alles wat de bokser nog meer aan vakmanschap inbrengt. By ons wordt een goed defensief bok sende man hoger aangeslagen dan in Amerika. Patterson had in Valans ogen als uitdager meer moeten aan vallen, niet voortdurend achteruit moeten boksen, dan was zijn over wicht meer tot uiting gekomen. Dat wil niet zeggen dat ik het eens was met de beslissing. Ik had liever een onbeslist uitgesproken, wat de titel toch in Ellis' handen gelaten zou hebben". out U heeft Alphen er tot nu toe van terecht gebracht, het middelde van 1—9 spreekt in acht boekdelen. Als de aan al ten lekkende defensie intussen irondig is gerepareerd dan zal it thuisduel tegen VUC onher- ï]k verloren gaan. ADVERTENTIE Zondag 2.30 uur O i iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin nckey-programma aotieklasse A: *ia Amersfoort; Hudito B. Kameleon Hurley: Rapid tien. 'tie klasse A: Zf HC '65 Noordwijk; Forescate Ni C; Siseo Souburgh; VCL tie klasse B: lebroek Adelborsten; Zuid- - Reigers; Teriers Hoorn. tie klasse: "1 terdam - HBS; FIT—BDHC. :he Be Fair; Laren Voor- 'tie klasse B: aien Alliance: Randwyck— Siseo HHYC; Ryswyk— klasse B: ®ebroek Noordwijk; Fores- flSl- Saxenburgers: Zuidwijck ws; HCL HDS. DEN HAAG (ANP) De cijfers van de sporttoto van het afgelopen weekeinde zijnprijzenbedrag f776.607, eerste prijs f232.982.10. Ze ven meldingen met 13 goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt bruto f 23.283 uitgekeerd. Tweede prijs f 155.321.40. Honderdvijfenvijftig mel dingen met 12 goed voorspelde uit slagen. Per kolom wordt ongeveer bruto f 1.000 uitgekeerd. Derde prijs f 232.982.10. Duizendzeshonderddrie meldingen met 11 goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt ongeveer bruto f 145 uitgekeerd. Extra prijs f 155.321.40. Tweehonderdeenenveer tig meldingen met de eerste acht uit slagen goed voorspeld. Per kolom wordt ongeveer bruto f 644 uitge keerd. ke ronde in een neutrale hoek de ba lans opmaakt van die ronde in zijn waardering verrekenen. De interna tionale boksbond stelt je voor zo'n be langrijk gevecht alleen maar aan als je er capabel voor bent. Vraagt men of zo'n scheidsrechter als eenling niet makkelijker te beïnvloeden is dan een meerkoppige jury. dan zeg ik alleen J maar dat een goede scheidsrechter niet te beïnvloeden is. Er zijn helaas maar zeer weinig goede scheidsrech- ters, dat geef ik toe. Maar Valan is daar toch wel een van. Anders was hij i niet uitverkoren. Dat hij andere j maatstaven aanlegt dan wij in Euro pa maakt hem nog niet tot een slecht scheidsrechter. Om na zo'n beslissing dan direkt te spreken van „titelroof" i en „ijzeren klauwen van de Maffia" i is ietwat geforceerd, lijkt me". Hoe komt mijn club uit? UVS P. v. Leeuwen, Rol, Lardé, Leget, Plezier, Koren, Kantebeen, Teske. Holl, Van Weerlee, Logeman. Roodenburg Keereweer, De Jon ge, Hennenburg, I. v. Weerlee, Klink- j hamer. Rosbergen, Van Kampen. De Kier. Den Os, J. v. Weerlee, Jansen LFC v. Leeuwen. H. Sira, De Wit, De Jong, Blom, v. d. Linden, v. d. Heijden, Gubler. Heymans, Dreef, v. j Laarhoven. Lugdunum Pee ters, Schouten. Vermond, Oppelaar, B. de Roo, Re- i del, W. de Roo. C. de Cler, Collé, D. de Cler, Pijnakker. DOCOS G. Duobeldeman. Kan- bier, Van Zijp. Franken, Kop, Van Poiamen, Mank, Reizevoort, Krom, A. j Dubbeldeman, Vrisekoop. LEIDERDORP De nog pril le Leiderdorpse ruitervereniging Liethorp zit met een probleem. Het is een probleem dat al zo oud is als de sportwereld zelf: terreinmoeilijkheden Liethorp de oude naam van Leiderdorp, terp aan de Leithe is op een typische manier ge groeid. Toen vorig jaar het be drijf van Bloemendaal het hoofd in de schoot moest leggen, heb ben verscheidene Leiderdorpers contact gezocht met de eigenaar van de rijpaarden en ponies, de heer Blokland in Abcoude. Het resultaat was. dat ieder week einde een stoet jeugdige ruiters in auto's naar Abcoude reed om daar hun sport te beoefenen. Dat geschiedde in een (koude) buitenmanege met tentoverkap ping. Vorig najaar ging tijdens een onweersbul de hele zaak te gen de grond. Liethorp 5 ok tober 1967 officieel opgericht heeft toen voor de wintermaan den onderdak kunnen vinden in de manege van Leidschendam. Na een bespreking met B. en W van Leiderdorp is Liethorp met een binnenmanege „ingetekend" in het nieuwe sportpark „Bloe- mert". dat over een nog onbe kend aantal jaren zal worden aangelegd. „Wij zijn met onze vereniging eigenlijk te vroeg ge komen", vertelde voorzitter A. de Vries, „maar met een en thousiaste, sterk groeiende le- denschare kan je eenvoudig niet wachten.Tijdelijk heeft Lie thorp nu een stuk grond aan de Munnikenweg in gebruik gekre gen. De vereniging heeft daar een buitenmanege ingericht en een aangekochte directiekeet omgetoverd in een kantine. De paarden en ponies worden iede re zaterdag met een grote trai ler uit Abcoude aangevoerd en gaan 's avonds na zo'n 40 tot 50 lesuren terug naar huis. „We hebben ettelijke duizenden guldens in de vereniging geïn vesteerd", vervolgt de heer De Vries. „Maar de kans is groot dat we volgend jaar al weer van het terrein, dat we ten koste van veel geld rijgeschikt hebben ge maakt, moeten verdwijnen. En dan gaan wij, vrees ik, ons doell Ruitersport in de .mane ge" van Liethorp. (Foto LD; Holvast) de ruitersport binnen ieders be reik brengen, voorbijschieten omdat het dan een te kostbars zaak wordt „Nu we iedere zaterdag in Leiderdorp rijden groeit ons le dental gestaag. Sinds oktober is het al verdubbeld. Het is dan ook duidelijk dat we in een be hoefte voorzien, ook voor Leiden dat dertig procent van onze le den „levert",. Maar we kunnen onze vleugels niet uitslaan. De paarden moeten buiten blijven en vatten kou. Een stal bouwen heeft geen zin, want het terrein moet ontruimd worden. We heb ben echt niet te klagen over ge brek aan morele steun van B. en W. van Leiderdorp, maar daarmee komen we er natuurlijk niet. De oplossing voor Liethorp? „We hopen in deze op een nau we samenwerking tussen de ge meentebesturen van Leiderdorp en Lelden. Raadsel „Ik begrijp de beslissing van Va lan niet", vertelt de heer J. D. Krom (48) die in zijn twintigjarige scheids- rechters-carrière tot nu toe twee ti telgevechten kreeg te leiden, waaron der het dramatische gevecht tussen Jupp Elzen en de Italiaan Carlos Du- ranti, een strijd om de Europese mid- dengewidhttatel die de dood van de Duitse bokser tot gevolg had. „Het is voor mij ook een raadsel waarom men in Stookiholm de scheids rechter alleen heeft laten beslissen. Usance in Amerika is dat men voor zulke gevechten, waarbij tonnen op het spel staan, naast de scheidsrech ter twee Juryleden aanwijst, die ge drieën dan de uitslag bepalen. Toe vallig, omdat beide boksers uitermate sportief streden, was dit voor Valan geen moeilijke partij, kon hy makke lijk overzicht houden. Als de boel echter steeds uit de hand dreigt te lopen, dan is het heel moeilyk voor een referee om gescoorde punten te onthouden en moet hy volkomen af gaan op een totaalindruk, die mijns inziens wel eens aanvechtbaar kan zyn, omdat die veel subjectiever is dan de koelere berekening van jury leden. Voor my is Patterson de morele winnaar van het gevecht van zater dagavond en moet hem een revanche gegeven worden". „Ik ben niet zo geporteerd voor een Jury", zegt de heer Bril zeer zelfver zekerd. ,MUns inziens kan alleen een scheidsrechter, omdat hy het dichtst by de boksers staat werkelijk alles zien. Zo'n scheidsrechter wordt in de ring veel minder afgeleid dan juryle den, die buiten de ring van alle kan ten reacties horen van omzittenden. Bovendien ziet zo'n Jurylid van de wedstryd vanuit een vaste hoek, zal hy moeilyk een treffer kunnen waar nemen als een der boksers met zijn rug naar hem toestaat. De scheids rechter draait voortdurend zo om de boksers heen dat hy alle treffers kan zien. Zo'n scheidsrechter mag niets ontgaan, moet alles als hy na el- ADVERTENTIE) gevraagd. Leeftijd boven 15 jaar. Aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1 Leiden. LEIDEN Van de zijde van de sportverenigingen bestaat zeer veel belangstelling voor de bespeling van de eerste Leidse Sporthal, aldus heeft de heer G. Philipsen. directeur van de Sportstichting gisteren tydens een persbyeenkomst in de kantine van de nieuwe hal bekendgemaakt. Een overzicht van de reeds bespro ken uren zegt in dit opzicht al vol doende: zondag: handbal van 9-13.30 uur (no vember t/m februari) micro-korfbal 14.00-21.00 (dec. t/m febr.), maandag: tennis 16.30-18.45 (okt. t/m maart) volleybal 19.30-22.30 (okt. t/m t/m april), dinsdag: tennis 17.00-19.15 (okt. t/m maart) volleybal 19.30-22.30 (okt. t/m april) woensdag: tennis 17.00-19.15 «okt. t/m I maart) micro-korfbal 18.30-22.30 (okt. t/m april) donderdag: hockey 18.00-19.30 (okt. t/m febr.) volleybal 19.30-22.30 (okt. t/m april), vrydag: tennis 16.30-18.30 <okt t m maart) badminton 18.30-22.30 (okt. j t/m juli). I zaterdag invalidensport 10.00-12 00 (okt. t/m april) zaalhandbal 12.00- 15.30 (okt. t/m febr.) badminton 15.30 -18.30 (okt. t/m juni) basketbal 'savonds (okt. t/m maart). Overdag maken de scholen gebruik van de accommodatie. Wethouder Sannes, die de byeen- komst van gisteren leidde, wees er verder nog op dat de Sporthal aan de Boshuizerlaan voornameiyk be stemd zal zyn voor de kleinere bin nensporten «badminton exi.) en dat de wat grotere in de toekomst in de Veemarkthallen zullen worden on dergebracht. Van het type sporthal zoals in Lei den is gebouwd, zyn er nu drie in Nederland. De andere staan in Ede en Emmeloord. .Alles wat ons on plezierig en onwenseiyk voorkwam in de sporthallen in die plaatsen, heb ben wy hier veranderd", aldus ir. Vos, directeur van Gemeentewerken. De sporthal meet 28 by 43 meter, met tegen de muur aangeschoven te- lescopische tribunes (capaciteit 700 toeschouwers). De bouwtyd was pre cies zeven maanden: op 9 februari werd de eerste paal geslgen en op 9 september beleefden de schoolkin deren er hun eerste gymnastiekles De hal heeft royale douche- en kleed- De nieuwe sporthal met een deel van de inschuifbare tribunes. (Foto LD /Holvast) ruimte, bezit een speciale verende houten vloer en heeft een economi sche indeling. De sporthal aan de Boshüizerlaan zal officieel worden geopend op dins dag 24 september (19.45 uur) door de voorzitter van de Ned. Sport Federa tie, jhr. mr. A. Feith. Op die avond zal er een jazz-ballet zyn oi.v. Marjolein Briër, een rol- stoelbasketbalwedstryd door leden van de Ned. Inv. Sportbond en een internationale basketbalwedstryd Ne- derland-België (stud.) Ook op woens dag tot en met zaterdag ztijn er in de hal grote sportdemonstraties. TARRAGONA (ANP) De Bel? Raymond Ceulemans 1b na de vijfde ronde van het toernooi om het Euro pese kampioenschap 71/2, dat in Tarragona wordt gehouden, nog on geslagen. De Belg won in de vierde ronde van de Oostenrijker Scherz, dl® eerder de Fransman Marty had ver slagen. In de vijfde ronde kwam Ceulemans tegen de Spanjaard Gal- vez tot 206 caramboles in zyn slot- serie, het hoogste aantal tot nu toe in het toernooi Onze landgenoot Soholte bezet de derde plaats. Gis termiddag verloor hy in drie beurten van de Frai gen zyn: Soholte Burgener Galvez Tomsich Martv Muller Ceulemans Scherz Scherz Tomsioh Muller Burgener Ceulemans Galvez Marty Soholte De stand na vyf ronden: 1. Ceulemans 10, gem. 28.30; 2. Marty 8. gem. 3.70. 3. Scholte 8, gem. 15.17, 4. Scherz 6, 5. Galvez 6, 6. Muller 2, 7. Burgener 0, 8. Tom- m Marty. De uitsl-a- 300 7 106 42.85 50 7 21 7.14 300 20 86 15.00 183 20 35 9.15 300 7 174 42.85 68 7 25 9.71 300 15 124 20.00 283 15 67 18.86 300 13 93 28.07 110 13 28 8.46 300 28 59 10.71 258 28 49 9.21 300 7 206 42.85 139 7 71 29.42 300 3 156 100.00 105 3 50 35.00 ADVERTENTIE) Agfa Magneton veitudshand studio-zuiver Wielrennen De achtste etappe van de Ronde van de Toekomst, een rit over 190 km van Verdun naar Vielsalm (Belg.) is gewonnen door de Belg Van Impe. De winnaar had ze ven seconden voorsprong op zyn ploegmakker Opdebeeok. De Frans man Boulard behoudt de leiderstrui. Voetbal Voor de Westduitse Bundesliga is gisteravond één wed stryd gespeeld. De uitslag luidt: Kic kers Offenbachm—1860 München 2-3. VoetbaJ In de eerste wedstryd van de openingsronde van het toer nooi om de Europese beker voor na tionale bekerhouders heeft Olympia- kos Pireus in Athene met 20 ge wonnen van Fram Reykjavik (IJs land) De ruststand was 10. Voetbal De Duitse Bundesliga- vereniging Hannover '96 is sterk ge ïnteresseerd in de 28-jarige Joego slaaf Cebinac, die door zyn huidige club, FC Nürnberg voorlopig is ge schorst, omdat hij woensdag kort voor de wedstryd FC Nürnberg Ajax het trainingskamp van zyn ploeg had verlaten. „Voor een drage lijk transferbedrag willen wy hem graag overnemen", aldus een bestuurslid van Hannover '96. UTRECHT (GPD) „Men moet de Amerikaanse boksmen taliteit kennen om een beslissing te begrijpen zoals scheidsrech ter Valan nam na het gevecht om de wereldtitel zwaargewicht tussen Ellis en Patterson. In Amerika heeft men grote waar dering voor een bok "r die de strijd maakt, de partij aandrijft, vooruit bokst. En dat was zaterdagavond in Stockholm zonder twijfel Jimmy Ellis", zegt internationale scheidsrechter Ben Bril uit Utrecht.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 17