Raad Wassenaar eens met bouw van garage Nauwe samenwerking tussen Leidse chr. partijen? Op vele terreinen Gemeente Oegstgeest leent 680.000,— Verpleegden Solglytt voorlopig onderdak BLOEMEN, FRUIT EN GROENTE Bezwaarschrift niet ontvankelijk DRIE DODEN BIJ BOTSING Excursie 't Nut C. Zoetemelk verlaat het W it-Gele Kruis PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD LEIDEN De besturen van de drie grote christelijke par tijen in Leiden gaan eind oktober begin november de datum moet nog vastgesteld worden met elkaar vergaderen. In een samenspraak zal onderzocht worden of op Leids gemeentelijk niveau christen-democratische samenwerking mogelijk is. In de gesprekkken. die men kan beschouwen als een plaatselijke voortzetting van het werk van de Groep van 18 op landelijk niveau, zullen belangrijke zaken aan de orde gesteld warden, zoals gemeenschap pelijke propaganda in de verkiezin gen. een gemeenschappelijke lijst, gecombineerde ledenvergaderingen en gemeenschappelijke fractieverga deringen. KVP-voorzitter mr Hansen deelde dit gisteravond mee tijdens de ver gadering van de afdeling Leiden. Indien de besturen van KVP, AR en CHU overeenstemming bereiken over een of meer punten dan zullen de ledenvergaderingen eerst een en ander moeten bekrachtigen voor men tot uitwerking kan overgaan. Verkeer Deze medeling werd gedaan in het huishoudelijk gedeelte van de verga- Filmavond „Triangel" WASSENAAR „Triangel", een oecumenische contactgroep van gere formeerden. hervormden en rooms- katholieken organiseert in het komen de seizoen elke derde dinsdagavond van de maand een filmavond. Op de eerste filmavond, morgen, zal de film „Afrekenen, heren" (Her- renpartie" worden vertoond. De film begint om 8 uur. Na de film zal er gele genheid gegeven worden tot een on derling gesprek over de film. Pastoor Van Spanje neemt afscheid WASSENAAR Zoals bekend, zal pastoor H. M. van Spanje van de pa rochie De goede Herder met ingang van 1 oktober met emeritaat gaan. Er zal gelegenheid gegeven worden afscheid van de pastoor te nemen tü- dens een receptie, die zaterdag 28 september van half 3 tot hal f5 in de gymnastiekzaal van de Pius X-school zal worden gehouden. Na de receptie, om 5 uur cele breert de pastoor een plechtige avondmis. Voor wie geen gelegen heid heeft op zaterdag afscheid te ne men, zal die gelegenheid ook nog be staan op zondag 29 september na de missen van 8.30 10 en 11.30 uur. Inmiddels is bekend geworden, dat pastoor Van Spanje zal worden opge volgd door pastoor G. J. B. de Wit. die nu pastoor is in Meije en Zegveld gemeente Boskoop). Pastoor De Wit werd geboren 25 november 1914 In Harlem en priester gewijd op 7 juni 1941. Hij was o.m. kapelaan in de parochie, die hü nu als pastoor zal gaan dienen, namelijk van 1942 tot 1945. dering, die vooraf ging aan een be spreking van je binnenlandse en bui tenlandse politiek en dan vooral be zien tegen de achtergrond van de re sultaten -van het congres, dat D'66 dezer dagen in Leiden hield. Doch voor dr W Schufjt. lid van de Tweede Kamer voor de KVP. en mr. H E A Driessen hun inleidingen hielden, werd eerst nog de jongere W A van Oosten in het bestuur ge kozen en werd er vrij langdurig ge discussieerd over plaatselijke aange legenheden. Burgerlijke Stand van Leiden GEBOREN Paul, z. v. J. G. Verveld en M. G. Franke; Rensina Sara, d. v. G. Broere en T Zuidewind; Catotje Cora, d. v. J. van Rhn en J. de Roode; Mich iel, z. v. W. Zuiderduin en M. H. Pansier; Ca- rollend. v. B. A. Wille en S. Nede- rend, Yvonne Margaretha, d. v. H. W. Helnrlchs en M. M. Mulder; Veronika Elizabeth Maria. d. v, J G. M. Verwer en P V. Halewijn; Max. z v. P. E. M. Dulvestijn en P. van Nieuwkoop; Irene Maria d. v. N. P. van Cassel en M. C. Lagerberg; Jacobus Johannes, z. v. J J. Heijmans en M. M. A. IJzer man; Danielle Christina, d. v. G. J. Vos en J. T. Mul; Geneviéve Maria, d v C M. W J. Pompe en M. E. M. Wakka; Diederlc Lodewijk Anton, z. v. M I. 't Hooft en G. M. E. van Lyn- den (Baronesse); Colin Graham, z. v, G H. Booth en K. Greenfield; Corine Nellne d. v. C. van der Bent en N. NUgh; Patricia Angelika Jacqueline, d. v. G. L. J Grondel en A. U. M. Roothmayer; Johan Carel. z. v. B. M. Goslings en M. A, Mees: Llnda Ma- rlëlle. d. v. W. M. T. Zllverentant en A Elzink: Caroline, d. v H. Bartels en A J. Esslnk; Lauderix Marinus. z.v. L M van der Linden en A. C van Nobelen; Monique, d. v. J. C. Luynen- burg en H. C Kroeze. Johannes, z. v. J F Breedeveld en J. S. C. Bonnet; Astrld d. v. M. W. Aafjes en G Sij- brlng: Robert René, z. v. L. Ouwehand en C I. van der Plas; Elisabeth, d v J Slera en A. Colpa; Karin Jacoba. d. v N. van Dooren en C. van den Oever; Sabine Alexandra, d v. A. C. Boer en A. P. van Pelt; Robbert Jo- hanne Bemardus. z. v. J. B. Terbrug- ge en J. J H. Warmond; Johanna Geertruda Cornelia, d. v. G J. J. Bak ker en G. A M. Ham; Richard, z. v. T. W. Pet en W. van Zeist; Dlna Ma ria, d. v. M. AnneezA en M. J. de Bruiin Ludorus. z. v. L. Campfens en M P. Kooien; Edwin. z. v. J. Bljlsma en S Breeuwsma. René Alexander, z v. J. van Ispelen en J M van de Vlekkert: Berllnda d. v J C. van Rossum en G R P Molenkamp; Anton Daniël, z. v F W G Leeman en L Knooo; Johannes Theodorus Maria z v T H M van Veen en A. M. van Brecht: Miriam Jantle. d v A Laneelaar en J Roest; Yvonne, d v P C Don ker en C Boekkooi GETROrwn M J M du Prte en G L H van Ravesteln: J C. D van der Vijver en J M SJardln; R. F K. Neef en H. Have; H. Q Conley en L. M. Huizlnga OVERLEDEN M. Jacobs. 78 Jr., man; J. M. Wlt- mans 79 jr.. vrouw; A. J. van de WiJ- gert. 66 jaar. man, H. Chevallier. 83 |r wed van A. A H. wynnobel: D. kershof. 53 Jr.. man; E. M C. van den Berg. 1 Jaar. dochter; A R R Swagers. 82 Jaar man; P. Schelllnger- hout 77 Jr.. man; A J. B Goosen. 12 lr.. zoon: P F. den Otter 64 Jr.. man: W Roos. 73 Jr.. man; J. M. Vendeloo 54 Jr. man: W Loos. 76 Jr.. wed van E J van Ruiten; M Verkoren. 57 Jr.. echtgenote van J Schipper. LEIDEN In samenwerking met de Volkstuinvereniging ..Ons Buiten" houdt de Leidse Amateurb'oemen-, planten- en fruitteeltclub ..Mater Sprenger" zaterdagmiddag ,n het clubgebouw van Ons Buiten" «nabij de Willem de Zwijgerlaan) een ten toonstelling van eigen kweek De voorzitter van het Algemeen Verbond van Volkstuinverenigingen, de heer P. Visser, zal 's middags om drie uur de expositie openen. LEIDEN Aan de Landbouw hogeschool in Wageningen is ge slaagd voor het examen tuin- en landschapsarchitectuur mevr. A. C. Gronemanv. d. Hoeven in Leiden; idem voor het. examen bodemkunde en besmettingsleer de heer A. de Sitter eveneens in Leiden. Raadsvergadering WARMOND De eerstvolgende raadsvergadering ls vastgesteld or woensdag 25 september a.s. In het vervolg zullen de raadsvergaderingen plaats vinden op de vierde woensdag van iedere maand. Tot heden was zulks de vierde dinsdag van iedere maand. Succes voor „De Rijntamboers ZOETER WO UD E De drumband ..De Rijntamboers" heeft met succes deelgenomen aan een concours In Assendelft. In de tweede afdeling be haalde de band een tweede prys mei 186 V* punt voor de drumband en 22 punt voor de tamfooer-maitre.. Ondanks het slechte weer heeft de drumband zondag ook nog een rond gang gemaakt door Leiderdorp en Zoeterwoude Hoge Rijndijk. Lr bleken nogal wat grieven te leven ten aanzien van de verkeers situatie in Leiden. „Leiden ls een stad van verkeerslichten geworden". De vele opmerkingen zullen nader besproken worden met de heer De Wilde, die voor de KVP in de Leid- se gemeenteraad om. belast is met verkeersaangelegenheden. Over de jongste verhoging van het keurloon en de slachthuistarieven werd ook langdurig gepraat. De heer Ham. fi nancieel deskundige van de fractie, lichtte toe waarom de meerderheid van zijn fractie met het voorstel van B. en W. was meegegaan (bestrij ding van het tekort op het slacht huis), maar hü vermocht een aan tal aanwezige slagers niet te overtui gen. Een doom in hun oog is vooral het grote verschil in de tarieven, die voor de xportslachterij en de Leidse slagers gelden. Dr. Schuijt, pas gisteren uit Roe menië teruggekeerd van een parle mentair bezoek, stelde, dat bet con gres van D'66 slechts magere resul taten heeft opgeleverd ten aanzien van de buitenlandse politiek. De vrij negatieve motivering voor het Neder lands lidmaatschap van de NAVO bleef gehandhaafd ondanks de ge beurtenissen in Tsj echo-Slowakije. Mr. Schuijt zei de NAVO vooralsnog te beschouwen als een noodzakelijk kwaad en een noodzakelijk slot op de deur. dat voortdurend op zijn goe de werking gecontroleerd moet wor den. En wel zolang er niet een we reldomvattend en veiligheidsinstru ment is ontwikkeld. Het Nederland se buitenlandse beleid zal vooral daarop gericht moeten zijn. Roemenië noods met politie terreur, buiten de ontwikkelingen gehouden wordt Mr H. E. A. Driessen. penning meester van de kring Leiden van de KVP. stelde zich zeer kritisch op ten aanzien van de uitkomsten van 't con gres van D'66 op het gebied van bin nenlandse politiek. Ook tijdens dit congres heeft D'66 nog niet kunnen vertellen wat er moet gebeuren als er een conflict ontstaat tussen het parlement en de gekozen minister president; de gedachten over een verandering van het kiesstelsel ble ven dezelfde hoewel de bezwaren te gen bijv. het districtenstelsel al tien tallen jaren geleden duidelijk zijn aangetoond. Ook voor de heer Dries sen waren de congresresultaten po ver. De vrijage met de PPR. hoe po sitief voorgesteld, is op de keper be schouwd een zeer merkwaardige als men de democratische gezindheid van de voormannen (zonder electo rale uitspraak op kamerzetels blijven zitten) nog even in herinnering roept Na de inleidingen volgde tenslotte een levendige discussie met een aan tal leden van D'66. Ten aanzien van de al of niet er kenning van de DDR merkte hü op: „Ik ben niet tegen een feitelijke er kenning van de DDR. wel tegen een juridische, omdat we daarmee een Russische machtshandeling in strijd met het verdrag van Jalta met het recht gaan bezegelen". De gewenste ontspanning tussen Oost en West dienen we daarmee juist niet. Dr. Schuijt gaf tenslotte wat impressies van zijn Roemeense reis. „We heb ben hier de laatste tijd de situatie in Roemenië veel rooskleuriger voor gespiegeld gekregen dan zij in wer kelijkheid is", aldus dr. Schuijt, die stelde, dat hij met eigen ogen heeft kunnen constateren, dat Roemenië een puur stalinistisch land is. waar de politieke besluitvorming in vol maakte geheimhouding geschiedt, waar 't parlement alleen maar dient om met applaus besluiten te bekrach tigen en waar de bevolking, des- zijn buurman gekend in de plannen. WASSENAAR De gemeenteraad heeft zich gisteravond lange tijd be ziggehouden met een rekest van een bewoner van de Beukenhorstlaan. dr. H. H. Dingemans, die bezwaren maakt tegen het verlenen van een vergunning door B. en W. voor het bouwen van een dubbele garage in de tuin van zijn buurman mr. E. baron van Voorst tot Voorst. De raad bleek zeer gevoelig voen- de bezwaren van de adressant, wiens uitzicht door de bouw van de garage aanzienlijk wordt beperkt. Hij stelde, dat in dit geval geen juiste afweging van belangen heeft plaats gevonden. Tevoren was hij. noch door burge meester en wethouders, noch door Ter consolidatie van vlottende schuld Van 16 tot en met 21 september wordt in Wassenaar de jaarlijkse collecte voor de samenwerkende thuisfronten gehouden: het Katholiek Thuisfront en het Protestants Inter kerkelijk Thuisfront. Het doel is de geestelijke verzoirging van de militai ren. om. door instandhouding van de militaire tehuizen lectuurvoorziening, het zenden van kertpakketten enz. OEGSTGEEST De gisteravond gehouden vergadering van de ge meenteraad was op korte termijn belegd om een voorstel van B. en W. te behandelen tot het aangaan van een geldlening van f 680.000, waarvan een bedrag van f 400.000 moet dienen ter consolidatie van de vlottende schuld. Het restant wordt gebruikt voor de bouw van een loods voor gemeentewerken en tal van voorzieningen op het terrein van ge meentewerken. De Parijse schoenenontwer per Durer maakt voor zijn win- terontwerpen veel gebruik van een nieuw synthetisch materiaal guinza, dat er uitziet als leer en dezelfde soepelheid bezit. De hier afgebeelde mannequins dragen \laarzen van witt guinza, afslui tend met een band met gesp. Wethouder M. v. d. Voet van open bare werken toonde zich verheugd over deze lening. Hü was blü dat de noodzakelyke verbeteringen aan de dienst nu eindelyk kunnen worden aangebracht. De heer J. P. Brouwer (P.C.) wilde weten of de raad ver plicht was om deze gelden voor het nu genoemde doel te gebruiken, otf dat het mogelijk is het gehele be drag of een deel ervan te gebruiken voor sportzaken, zoals de aanleg van korfbalvelden Burgemeester jhr. T A. J. van Eysinga meende dat het in theorie wel mogelijk is een andere bestem ming aan de gelden te geven, maar hij vond het wel zeer ongebruikelijk. Hij meende bovendien dat het be schikbare bedrag te weinig zou zijn om veel voor de sport te kunnen doen. De raad had graag het gevraagde bedrag over voor het beleggen van een bijeenkomst ter begroeting van hen die zich in de loop van het jaar in de gemeente hebben gevestigd. Bij het slagen van een dergeiyke proef zou zo'n bijeenkomst jaarlijks kunnen worden gehouden. Na afloop van de vergadering was er gelegenheid te discussiëren over de gemeentelyke financiën aan de hand van door de heren A. A. Ver haar (gemeente-ontvanger en Jac. Vreeken «chef van de afd. finan ciën» op schrift gestelde beschouwin gen. terwyl toch duidelijk was. dat hij door de bouw van deze garage ern stig in zyn belangen zou worden ge schaad. In een uitvoerig pre-advies hadden burgemeester en wethouders uiteen gezet, waarom zy, gebruik makend van de bevoegdheid daartoe, de be wuste vergunning hadden gegeven in afwyking van de ter plaatse gelden de bebouwingsvoorschriften. Mr. A. van Vuure (VVD) die het debat opende, stelde, dat de adres sant door het verlenen van de ver gunning aan zyn buurman ernstig in zün belangen is geschaad. Een ma kelaar heeft becyferd, dat door de bouw van de garage de waarde van het pand van de adressant met f 4000 fcot f 5000 is verminderd. Mr Van Vuure was het niet eens met de rede nering van het college, dat hier een „achterafscheiding" tussen de beide betrokken percelen in het geding zou zijn. Naar zün mening was er duide lijk sprake van een zij-afscheiding. HÜ merkte verder op, dat er een on voldoende afweging van belangen heeft plaats gehad. Mr. van Vuure's betoog mondde uit in het verzoek aan het college van burgemeester en wet houders de toezegging te doen. dat voortaan in dergelijke gevallen de ei genaren van belendende percelen in de gelegenheid zullen worden gesteld tot Inspraak. Aanpassing Ir. M. Elion (Prot. Chr.) wees «r op, dat in vele gevallen belangheb bende buren wel door het college in de gelegenheid worden gesteld hun standpunt kenbaar te maken. Wat de juridische kant van deze zaak be treft: de verordening, waarin de be bouwing van het onderhavige gebied is vastgesteld, dateert uit 1941. Ir. Elion pleitte voor een aanpassing van deze verouderde voorschriften aan deze tijd. Nadat nog enkele andere leden van de raad, de heren A. Lodder iBoerenp), mr. J. E. J. Hemmes (WD), A. J M. van der Klaauw (KVP) en L. G. Oosterling «groep Oosterling) hun mening hadden ken baar gemaakt, beantwoordde burge meester mr. W. J. Geertsema. bij af wezigheid van de wethouder van openbare werken, mr. N. W A. Brink, de gemaakte opmerkingen, voorgaande vergadering warentoe- Mr. Geertsema stelde, dat er in ge vallen als deze een duidelüke discre- I pantie is tussen de juridische en de feitelüke situatie. Burgemeester en wethouders hebben deze kwestie van uit de juridische gezichtshoek beke ken. Als de raad dat wenst, zal het college voortaan de feitelüke siuatie laten prevaleren. Wat de z.g. buren- verklaringen betreft, deze werden al- tüd verlangd in gevallen waarin het om bepalingen ging. die duidelijk be doeld waren ter bescherming van de belangen van buren. In dit geval be trof het de vry stelling van een bepa- ling, die meer in het algemeen be lang was opgesteld. 1 Burgemeester en wethouders zijn echter bereid in alle gevallen, waarin het vermoeden bestaat dat eigenaren of bewoners van belendende perce- I len in hun belangen worden getrof fen, burenverklaringen te verlangen. Men zal er echter rekening mee moe ten houden, dat dit in sommige ge scholen. Het Wassenaarse aandeel in de kosten van de aanleg bedraagt ruim f 900.000. Er werden over deze aangelegen heid enkele vragen gesteld, die door wethouder S. J. van den Bergh wer den beantwoord. Wassenaar zal voor alsnog water van Den Haag betrek ken en Den Haag is niet voorne mens tot fluoridering over te gaan. Zou in een later stadium in het ge val van calamiteiten van Leids water gebruik gemaakt moeten worden en zou dit van fluor zün voorzien, dan Ls het, nog altüd beter over gefluori deerd water te kunnen beschikken dan over in het geheel geen water. De kwestie van de fluoridering zou overigens door Wassenaar ter sprake gebracht kunnen worden in de nieu we gewestnaad Leiden. Aan de Wassenaarsohe Bouwver- eemging werd een garantie verleend voor een geldlening van f300 000 die zal worden gebruikt voor verbetering van een aantal woningen. Verschillende raadsleden spraken hun voldoening uit over het voorstel een krediet van f625.000 te voteren voor de reconstructie van de Deyler- weg en de Lus. Mr. J ,E. J. Hemmes vroeg hoe het nu ineens mogelijk was geweest f43.000 te bezuinigen op de begroting van dit werk. De heer D. Bloemendal! Informeerde of deze be zuiniging het wezen van de oorspron kelijke plannen niet aantast. Burgemeester Geertsema ant woordde, dat de bezuiniging bereikt kon worden door enkele vereenvou digingen. Zo zal büvoorbeeld het as- faltdek wat minder dik worden dan men aanvamkeiyk van plan was. Overigens betekende het indienen van dit voorstel niet, dat de benodig de gelden meteen beschikbaar zyn. Er zal getraoht worden van de hoge re autoriteiten vergunning los te krijgen voor een geldlening. De koninklijke familie bij l binnengaan van de Riddcrzt voor het ovenen van de zittii der Staten Generaal NIJVERDAL i GPD t Een pers neelsbusje van de N.V. Nyverdal t« Cate met negen inzittenden is gi teravond in een flauwe bocht vi een provinciale weg even buiten A melo vrywel rechtdoor gereden i aan de andere kant van een slool tegen een afgezaagde boomstam ge botst. Eén van de inzittenden, de 28-ja- rige J. Beernink, uit Geesteren. werd door de zijdeur naar buiten geslin gerd en kwam onder het busje te-|] recht. Hij is waarschijnlijk op slag gedood. Twee andere inzittenden, di 18-jarige G. Haarhuis en de 29-ja- rige B. Oude Nyeweme. beiden tui Langeveen. zün in de loop van de nacht overleden aan hun verwondin gen. Vier andere inzittenden moesten met ernstige verwondingen naar zie kenihuizen worden gebracht. De chauffeur van het busje en een ne gende inzittende werden licht ge wond. De mannen waren op weg na?r hun werk. Zij zouden om tien uur moeten beginnen. Volgens de poli tie heeft het busje zeker 90 km o' uur gereden. Er waren geen rem sporen. s.T,)< De Wassenaarse hengelsportver eniging organiseert zaterdag een al gemene h engelwedstrijd. waaraan door iedere belangstellende kan wor den deelgenomen. De wedstrijd wordt gehouden in een deel van de Zülwate ring en begint 's ochtends om 8 uur. WASSENAAR Het Nutsdepar- temenl heeft voor de komende we ken weer enkele excursies op het programma staan. Op donderdag 26 september wordt een zwerftocht over de Veiuwe gemaakt met bezoek aan de tuinen van paleLs Hel Loo. Woensdag 2 oktober wordt een dagtocht naar Brabant gehouden met een bezoek aan een bierbrou werij in 's-Hertogenbosch. Donderdag 10 oktober maakt het Nut een dagtocht naar het Gooi met een bezoek aan de tentoonstelling Herfstflora in het Singer Museum in Laren. Zaterdag 12 oktober wordt kj een avondtooht gemaakt naar De Doelen in Rotterdam, waar een con cert door het Rotterdams Philhar- manisch Orkest zal worden bijge woond. Op donderdag 17 oktober wordt een eerder gemaakte tocht naar het Sint Liobaklooster in mond-Binnen met een rondrit door^r Noord-Holland herhaald door diege nen. die de eerste keer moesten wor den teleurgesteld De serie Nutsavonden in het nieu we seizoen begint op vrüdagavond 4 oktober in het Jeroenhuis in de Warmond Tijdens de gisteren gehouden vergadering van het Wit- Gele Kruis nam de heer C. Zoete melk. die sinds 1952 de penningen van de vereniging heeft beheerd, af- *chei vallen vertragend zal werken Voorzitter A A. Willemsen memo- De raad toonde zich tevredenge- reerde de vele verdiensten van de 1 9teld door deze toezegging. In het on- scheidende penningmeester en dee)- derhavige geval kan de eenmaal ge- De postduivenvereniging „War mond" hield een wedvlucht voor jonge en oude duiven vanaf Soignier. afstand 185 km. In conocurs 148 dui- ven. gelost om 10 uur. Aankomstmet het optreden van hel eerste prijsdutf 12.31.20 uur, laatste J ZoMar Cabaret, prijsduif 12.50.00 uur De uitsla? HENGELSPORT was: Mol v. Zuiden 1, 2 en 6; J. den Dunne 2. 4 en 7; A. v. d. Drift s! hengelsportvereniging DVYfit en 8; J. Coisen 9 en 10. hield dit weekeinde haai* tweede wedstrijd in de Vliet. De uitslag In de bekercompetitie van de was: 1. I Bonarius. 2 W. Teske jr, NTTB heeft het seniorenteam var. 3 R. Molenaar, 4. L. J. v Giezen. Effect '54 uit Zoeterwoude met 100 5 j Phillippo. 6. A. Minke. 7. \V. van Steeds Hoger'TSBG gewonnen. Harte-velt, 8 H. Neuteboom. 9 J. De junioren bereikten eenzelfde uit- j Flippo, 10. C. v. d. Berg. 11. S. Ha- slag tegen Steeds Vooruit B. merling jr. In Carmelitessenhuis de mee dat he<t bestuur heeft besloten hem tot erelid van de vereniging te benoemen. Voorts overhandigde hü de heer Zoetemelk een boekenbon. Nadat de penningmeester een dankwoord had gesproken lichtte hü voor de laatste keer de financiële si tuatie van de kruisvereniging toe. Er is een batig saldo van f 1.489.93 en het kaptitaal van de vereniging bedraagt thans f 12.097.33. Vervolgend werd de heer C. A. Neefjes tt penningmees ter gekozen. De overige aftredende bestuursleden werden herkozen. geven bouwvergunning niet meer worden ingetrokken. Het adres van dr. Dingemans werd voor kennisge ving aangenomen. Waterleiding De raad ging akkoord met de voor stellen van burgemeester en wethou ders inzake het deelnemen van Was senaar in de aanleg van een Inter communale watertransportleiding tussen Den Haag en Leiden met LEIDEN De verpleegden van het tehuis Solglytt aan het Plant soen, dat zoals gisteren gemeld zaterdagmiddag door een korte uil- slaande brand voor een groot deel werd verwoest, krijgen zo spoedig mogelijk onderdak in „St. Jozef Ma- gella", een deel van het voormalige Carmiletessenhuis aan de Oude Vest naast de Leidse Schouwburg. Op dit moment verblijven de 75 verpleegden, onder wie vele bejaar- Voorts zullen ook de brandweervoor zieningen. de verwarming, de gaslei dingen en het sanitair grondig ge* controleerd worden voor men tot een verhuizing overgaat Hoewel de brandschade aan Sol glytt precies zal bedragen, is nog met geen mogehjkheid te zeggen. Vast staat wel. dat deze aanzienlyk ho ger uitvalt dan de 20.000 gulden waarover in eerste instantie werd gesproken Vast staat ook, dat hel verpleeghuis aan het Plantsoen op- den. nog in de Albert Schweitzer school aan de Ceaciliastraat. Reeds nieuw zal worden opgebouwd en das is men begonnen met het schoonma- natuurlijk volgens de eisen, die in ken en inrichten van het toekom- deze tyd aan zo'n tehuis mogen takkingen naar Wassenaar en Voor- I stige verblijf aan de Oude Vest. worden gesteld.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 6