Dooperkenning tussen R.K. Kerk en Lutli. Kerk KW 81 vangt haringj onder Engelse kust Bouw sporthal begint de volgende maand DE I DUBBELE ZEGELS^HHl (BLUE BAND GESCHENKEN USFAARTNU DUBBEL SNEL jeugdig admin. medewerker(ster) BluelBand leraar bouwkunde magazijnemployé VOOR PAARDELAPPEN v.a. 3.48 JAAP BOLLE MEISJE Restaurant Bernsen Rotterdammers gearresteerd l< In Kativijkse uitbreidingsplan Cleijn-Duin Ir R.K. Technische Avondschool „Don Bosco' Handelsonderneming Impex-Leiden N.V. RATH DOODEHEEFYER N.V. verkoper of verkoopster Fa. Boer Jaeger Valkenburg Z.H. 2 FLINKE WERKKRACHTEN ondertrouw huwelijk geboorte overlijden verloving familie berichten PAGINA 10 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 SEPTEMBER 19J AMSTERDAM (ANP) De R.-K. Kerk en de Evangelisch- Lutherse Kerk in ons land erkennen beide de geldigheid van de doopbediening in de andere kerk. Tijdens een plechtige gemeen schappelijke vergadering van het episcopaat van de R.-K. Kerk en de synodale commissie der Evangelisch- Lutherse Kerk in het Maarten Lu- ther-huis in Amsterdam hebben kar dinaal Alfrink en de president der synode, drs. P. H. G. C. Kok gister middag de wederzijdse doopliturgieën ondertekend. De synode-praeses zei in zijn toe spraak, dat in het verkeer der ker ken de Ijstijd en onverdraagzaam heid verdreven schijnen te worden door een milder klimaat. „Juist in de doop mogen we zeggen, dat er nooit een ernstige discrepantie heeft be staan tussen beide kerken. Er is van een ernstig conflict nooit sprake ge weest. temeer daar Luther zelf zich geheel kon vinden in de oud-kerke lijke traditie op het punt van de kin derdoop", aldus drs. Kok. Kardinaal Alfrink, die de bijeen komst met de zegenbede sloot, zei in zijn toespraak „vandaag worden over de eeuwen heen handen van vriend schap gereikt tussen Maarten Lu thers volgelingen en de Nederlandse R.-K. Kerk van vandaag. De reserve Is definitief doorbroken. Van nu af aan is alleen nog onze verwantschap aan God". gevraagd voor de avonduren van 5.15 tot 8.15 uur. BREESTRAAT 157 LEIDEN De kardinaal releveerde, dat voor de derde maal binnen een betrekke lijk kort tijdsbestek in Nederland een bestaande christelijke verwantschap tussen een reformatorische kerk en de R.-K. Kerk door een wederzijdse dooperkenning op officiële wijze wordt erkend en bevestigd. De verwant schap tussen beide kerken openbaart zich het sterkst, aldus de kardinaal, in de betekenis die beide kerken Kerkelijk leven NED. HERV. KERK Beroepen te Monnickendam (toez.) J. G. N. Cupédo te Pijnacker; te Maasdijk (toez.): B. C. de Gelder te Wissenkerken; te Drachten (Zuid- Oost) en te Rhenen (toez.) J. van Ginkel te Ooesthem c.a. te Heusden; L. Emmerzaal te Rotterdam-Pernis. GEREF. KERKEN Bedankt voor Delfzijl (vac. P. Na- wijn); G. Oppedijk te Delft; voor Serooskerke: F. Spoelstra te Bleis- wijk. Beroepen te Hoogeveen (vac. C. van Zuilen): H. R. Juch te Capelle-Bie- zelinge. Kardinaal Alfrink (links) en drs. P. H. G. C. Kok tekenen de stukken. hechten aan de liturgie. „Het is dan ook niet toevallig, dat in onze weder zijdse dooperkenning zo sterk aan dacht geschonken wordt aan een liturgische gestalte waarin beider zijds de doop bediend wordt". Openbare school winnaar van korfbaltoernooi SASSENHEIM De korfbalvere niging TOP organiseerde zaterdag het traditionele schoolkorfbal- tofemooi. Zestien ploegen van de la gere scholen namen hieraan deel. In die afdeling van de vierde klassen werd de hervormde school winnaar, terwijl bij de vijfde klassen de open bare school de eerste plaats wist te bemachtigen. In de finale van de zes de klassen ontmoetten de teams van de openbare school en de hervorm de school elkaar, eindstand 00. De openbare school wist beter strafwor- pen te nemen, zodat deze school de wisselbeker kreeg. Vrijdagavond im 7 uur is er in het clubhuis een ken nismakingsavond met de vereniging TOP. In bedt pistool WOUBRUGGE De Rijkspolitie heeft zondagavond omstreeks acht uur twee Rotterdammers gearres teerd, van wie de een in het bezit was van een pistool. De politie was een speurtocht naar de mannen, resp. 51 en 44 jaar, begonnen na een tip, dat één van hen een pistool te koop had aangeboden. Naar een en ander wordt een onderzoek ingesteld. Het bestuur van de Stichting Kaitholiek Onderwijs in Noordwijk •heeft plannen voor de bouw van een nieuwe kleuterschool op het terrein, gelegen op de hoek Sint-Jeroensweg- Van de Mortelstraat.. De school krijgt drie speelwerklokalen. Zij dient ter vervanging van het thans in gebruik zijnde gebouw aan de St. Jeroensweg-ScheveningsestraaJt, dat niet aan de gestelde eisen voldoet. De tegenwoordige kleuterschool wordt door ongeveer 120 kleuters be zocht. (Van onze visserij redacteur) KATWIJK AAN ZEE Het opmerkelijke feit doet zich voor, dat de berichten over de haringvangsten in de Ierse Zee de laatste dagen melding ma ken van geringere vangsten. Daarentegen gaf de schipper van de KW 81 „Johanna Hen- drika" het bericht door, dat hij onder de Engelse kust haring had aangetroffen en een paar behoorlijke trekken had ge daan. In de noord werd minder gevangen dan de voorgaande dagen. Daarente gen konden de loggers en kotters op 54 graden noorderbreedte, die het weekeinde op zee waren gebleven, een mooie vangst aan schelvis van goede kwaliteit melden. Achtenzestig vaartuigen zorgden gisteren in IJmuiden voor een aan voer van 8.090 kisten vis, 4.400 kl. kistjes vis en 1.820 stuks stijve kabel jauwen. Er waren 480 kisten en 710 kl. kistjes schelvis, 780 kisten en 1.590 kl. kistjes wijting, 2.830 kisten gul en kabeljauw'. 340 kisten koolvis, 590 kisten en 1.100 kl. kistjes haring, 230 kisten en 1.000 kl. kistjes makreel, 1.690 kisten schol, 95 kisten tarbot, 35.000 kilo tong en 355 kisten diver sen. Voor de markt van vandaag bleven achttien loggers en kotters liggen. KATWIJK Waarschijnlijk reeds begin volgende maand zal worden begonnen met de bouw van een sporthal, waarvoor de gemeente raad dit voorjaar een krediet van f .1.099.000,- voteerde. De hal, een ontwerp van de gemeen telijke dienst van openbare werken, zal worden gebouwd door Peli- kaans Bouwbedrijf m Tilburg op een terrein dat is ingesloten door de Zeeweg, Koningin Julianalaan en de Stadhoudersdreef in het plan „Cleyn-Duin". Als alles vol gens plan verloopt, zal de hal om streeks mei in gebruik kunnen wor den genomen. De speelhal krijgt een hoofdveld van 20x40 meter, dat speciaal geschikt is voor zaalhandbal. Deze ruimte kan worden onderverdeeld in drie tennis (oefen) velden van 12 x 24 meter, vier volleybalvelden van 9x 18 meter, twee basketbalvelden van 14x16 meter of zes badmintonvel- den van 6x13 '^meter. Het complex omvat voorts vier rui me kleedlokalen van 28 m2, twee wasruimtes, een speciale kamer voor e.h.b.o. en massage en er zijn ook nog twee leiderskamers met douches. Bovendien komen er in de hal nog een kantine en een verga derzaal, elk van 300 m2. In de zaal kunnen eventueel vier bowlingba nen worden geplaatst. Dan zijn er ook nog ruimtes zoals keuken, gar derobe, toiletten, meter- en werk- kasten en berging. Aan de kanten heeft de hal een hoogte van 7 me ter, de grootste speelhoogte is 10 meter. Tussen de Zeeweg en de sporthal komt een sportveld voor de havo- school. Een sporthal van deze grootte voor ziet in de behoefte van een plaats van ongeveer 50.000 zielen, een aantal dat Katwijk omstreeks 1990 zal hebben bereikt. (Foto L.D./Holvast. Verder stonden voor deze afslag ge, noteerd de Annie VL 34 met 55 kist^ en 332 kl. kistjes vis, de Elisabeth Vl 105 met 45 kisten en 220 kl. kistja vis en de Elly VL 73 met 80 kiste en 780 kl. kistjes vis. Visserij Indische in d( Ocea; Topfunctionarissen van de Voe sel- en Landbouworganisatie van 4 Verenigde Naties (FAO) hebben p$, teren aangedrongen op nieuwe metho. den om de enorme visserij-arealen in de Indische Oceaan produktief fa URI maken. De functionarissen spraken op d; iberj eerste bijeenkomst van de nieuw op. gerichte commissie voor de bevissinj van de Indische Oceaan. De commis- f®'® sie, waarvan 27 landen lid zijn, be. - hel( ers staat uit lid-staten van de organl sa tie, die visserij belangen in de In. dische Oceaan hebben De Nederlander Addeke Boerma directeur-generaal van de FAO, ze ftja) in de openingstoespraak voor de ver gadering, dat de commissie is inge steld om in internationaal verbam te onderzoeken, welke mogelijkhedf er voor bevissing zijn, om de produk tie te vergroten en om vast te stel len hoe de ter beschikking staandi visgebieden beheerd moeten worden Hij merkte op dat hoewel sommigi gedeelten van de Indische Oceaai Joeg intensief bevist worden, de totale op lis a brengst laag is in vergelijking mei j zi< andere zeeën. In I I Pelmachini H nog De N.V. Machinefabriek B. en S n i bedrijven-Van der Woert in Hengele itge is erin geslaagd na langdurig experi. menteren een machine te construeni voor het pellen van garnalen. Vrijdaj zal de machine officieel worden ge- demonstreerd. Groeiie duur Aan de Katwijkse haringafsk) werden vanmorgen ongeveer 11# j kantjes haring aangevoerd. Daaron der waren slechts twee kantjt groene, die verhandeld werden voo f 188.per kantje. De volle haring deed van f 80- tot f85.—, de steurharing van f69. tot f 72.— en de ijle haring f 55.—. De in span vissende KW 12 en KV! aal 38 kwamen maar liefst met 47S kantjes aan de afslag en de KW kwam van de Engelse kust met 270 kantjes. Üjl n De heer P. A. M. Heemskerk uil Noordwijk is aan de landbouwhoge» school van Wageningen geslaagd vod a het kandidaatsexamen lieven&mldfle^e lentechnologie. TE KOOP wegens om standigheden BMW 1800 Ti met schulfdak en radio. Kleur zilvergrijs. Bouw jaar eind 1964. Vraag prijs f4100. Te bevragen: Peter v. Anrooystraat 71, Leiden, telefoon 40323. at Bfi.lfOS.8K.S0 RECTIFICATIE HOGEWOERD 37 BOERHAAVELAAN 44 LEIDEI Gevraagd voor 3 lestijden per week. Sollicitaties p.o. aan de directeur Telefoon 0171051077 Grossier in automaterialen - Gereedschap RIJNSBURGERSINGEL 1B LEIDEN TELEFOON 22259 vraagt voor spoedige indiensttreding een in het bezit van ULO-diploma of gelijkwaar dige opleiding. Het werk zal bestaan uit de administratie en controle der voorraden en het verzorgen van de bestellingen. Wanneer U over goede referenties beschikt, is dat voor ons een aanbeveling. U kunt dagelijks solliciteren aan bovenstaand adres en vragen naar de heer H. VERMOND. SLEUTELTJES Woonruimte gevraagd B Te koop of te huur ge vraagd leeg winkelpand. Liefst met woning. Brieven bur. van dit blad no. 19161 k. BJong studentenechtpaar uit raël zoekt kamer(s), gemeu bileerd. m. kookgelegenheid en c.v. Liefst in Leiden. Wie helpt? Brieven bur. van dit blad onder no. 3421 k. B Woonruimte gevraagd, 1 2 kamers met kookgelegenheid vanaf dec. '68 t/m. Juli '69. Liefst omgeving Leiden. J. L. Dijkstra, Utrechtse Veer t/o. 33 A, w/b. Pachanga. B Ruime kanier gezocht voor rustig student van vrijdagmid dag tot maandagmorgen af wezig. Huur f 95 p. mnd. Per 1 okt. of iets later. Brieven bur. v. d. blad no. 8983 k. B Meisje zoekt kamer, liefst met kookgelegenheid. Brieven met prijsopgave bur. van dit blad onder no. 3704 k. B Te huur gevr. kamer met verwarming, voor student. Pomonalaan 9. Den Haag. Tel. 070 - 680931. Na 18 uur. B Kamer te huur, c. v., bal kon. warm en koud water. Ge stoffeerd. Baljuwstraat 12, Leiderdorp. B Aangeb. kleine kamer voor meisje of dame met huiselijk verkeer, gebruik van douche en keuken. Te betrekken 1 oktober. Te bevragen vrijdag avond na 6 uur en zaterdag, v. Dam, Damlaan 28, Lelden. B Aangeb. grote kanier met slaapkamer en volledig pen- sinon, voor heer. Tel. 24815. B 4-kamerflat, Splinterlaan, Leiderdorp, prachtig uitzicht, met 2 balkons en douche, cen trale verwarming. Goed on derhouden. Koopprijs f 38.000 k.k. Inl. 23264, Lammen- schansweg 73, Leiden. B Aangeb. zit-slaapkamer met keukentje, per 1 okt., voor Jonge werkende vrouw, bij Jong echtpaar zonder kinde ren. Telef. 01710 - 21388. B Aangeboden grote gemeub. kamer met balkon voor be jaarde heer. Omg. Zoeterwoud- se Singel. Brieven bur. van dit blad onder no. 89857 k. B Te huur in Oegstgeest voor 1 2 dames, ruime zitk. en slaapk., vrije keuken en w.c. ir. bur. v. d. blad no. 89850 k B Ruime 4-kamerflat aan Bevrijdingsplein. Leiden. ZW. Koopprijs i 35.000 k.k. Goed onderhouden. Winkelcentra aanwezig. Inl. tel. 23264 of Lammenschansweg 73. B Kleine zit-slaapkamer te huur voor heer. Tel. 24041. B Te koop aangeb. betoncas- co. 2 sl.kamers, 1 grote kamer keukentje, toilet en douche ruimte. telef., balkon, veel bergruimte, incl. stoff., geiser en haard Geen ligplaats. Tel. 01710 - 30567. B Kamer aangeboden voor heer of dame, b.b.h.h. met huiselijk verkeer in Noordwijk. (Voor 't hele Jaar). Telefoon aanwezig. Brieven bur. van dit blad onder no. 89836 k. Woningrail B Aangeboden 3-kamerflat. achter winkelcentrum. Vijf Meiplein, ruilen voor Iets gro ter. Brieven bur. v. d. blad onder no. 3660 k. B Aangeboden 4-kamerflat. Gelegen in rustige buurt Z.W. Gevraagd heel huis met tuin Br. bur. v. d. blad no. 89622 k B Woningruil. Groot huis be vattende 9 kamers, 3 keukens, badkamer, 2 w.c.'s, grote tuin met achteringang. Zeer ge schikt voor kamerverhuur. Vraagt heel huls met tuin en 6 kamers. Brieven bur. van dit blad onder no. 3627 k. Diverse goederen en diensten gevraagd B Gevr. ijzeren roeiboot, In z. g. st. Tel. 01714 - 765. B Te koop gevraagd tegen billijke prijs voor leerling pia no-accordeon. Tevens 4-sp. bandrecorder gevraagd. Brie ven bur. v. d. blad no. 3684 k. B Gevr. voor inyn vader te gen billijke prijs, ruime vis- boot. m. of z. aanhangmotor. Br. bur. v. d. blad no. 3685 k B Gezocht kleinste Nobel pe troleumkachel. De Sltterlaan 37. B Te koop, door omstandig heden Jonge Boxer, reu, 7 mnd., erg lief. J. Brugman, Marnlxstraat 47, Leiden. Diversen y lste hypotheken tot 125.000 duur 30 Jaar. Vervroegde af lossing, boetevrlj toegestaan. Vliet Krediet, Bakkersteeg 6, Leiden. Tel. 01710-31144 Mi IJ de Kaiserstraat). B 2de hypotheken. Eerste blijft van kracht Vliet Krediet, Bakkersteeg 6, ^eiden. Telef. 01710-31144 (bii de Kaiser straat). B Alle financieringen. Vliet Krediet. Bakkersteeg 6, Leiden. Tel. 01710-31144 (bij de Kaiserstraat). B Alle verzekeringen. Vraagt vrijblijvend advies. Vliet Kre diet Bakkersteeg 6 Lelden. Tel. 01710-31144 (b(J de Kaiserstraat). B Middenstandsdiploma. Wilt u hiervoor slagen? U bent daar zeker van. als u studeert bij Akkerman. Sept. start on ze l-jarlge opleiding. Tevens een speciale repetitiecursus v. gezakten. Handelsoplelding Akkerman. Witte Singel 57 a, Lelden, tel 34057. B Reclame Permanent. Dins dag, woensdag, donderdag per manent (Term O-Perm) Com pleet f 13.60 Salon ..Rlta' Willem Klooslaan 15. tel. 24683 B lste en 2de hypotheekren te vanaf 6% pet 6-10 jaar. Met of zonder aflossing. Boete- vrije aflossing 10 pet. p. J. mo gelijk. Bureau P. Heynen. Ho- gewoerd 124. Lelden, tel 20098 B H.H. zakenlieden, doe wat veel van uw collega's voor U reeds gedaan hebben en sluit u aan bij een van onze clubs „Bodyrebuilding". Aangep. con ditietraining voor de zaken man van nu. Inl. tel. 42598 of 34972. Sportschool de Vries. B Nette vrouw zoekt kennis making met een goede nette man. 5060 jaar. Bewoont een mooi huis op goede stand. Br. bur. v. d. blad no. 3643 k. B Vriendin. Meisje zoekt leu ke en vlotte vriendin, leeftijd 19 jaar, om de weekeinden sa men gezellig door te bren gen. Brieven bur. van dit blad onder no. 3646 k. B Verloren een gouden hor loge met gouden ketting (ge dachtenis) vanaf Vrouwen- steeg. Haarlemmerstr. door kamp. Oude Vest. Tegen be loning terug te bezorgen: W. F. L. v. d. Berg, Lijsbet- steeg 4, Leiden. B Vrijgezel, 36 jaar, wil gaar ne kennismaken met eenvou dig meisje of weduwvrouw, een of twee kinderen geen be zwaar. Doel huwelijk. Mag ook van buiten zijn. Brieven bur. van dit blad no. 3625 k. B Verantwoord boksen by er kende boksvereniging D T.S., o.l.v. gediplomeerd Bonds- leraar N.B.B. ex-bokser D. Snik training 3 x per week. geven u conditie (zelfverdediging, wedstrijdboksen). Inl.: Oos- terstraat 52. Tel. 01710 - 43034 B Voor lessen en bijlessen Duits. Telef, 50193, Oegstgeest. In ons handelsfiliaal aan de HOOIGRACHT 50 TE LEIDEN vragen wij een (leeftijd circa 20 t.m. 25 jaar). De taak bestaat uit het gereedmaken van bestel lingen. Het is een vaste baan met afwisselend werk en goede arbeidsvoorwaarden. Indien u belangstelling heeft, bel dan op voor het maken van een afspraak voor een sollicitatiegesprek. U kunt 's avonds na 19.00 uur het telefoonnummer 25760 bellen, waarbij u de gewenste inlichtingen kunt ontvangen. Voor onze exclusieve herenmodezaak in het nieuwe winkel centrum Lange Voort te OEGSTGEEST, vragen wij voor direct vakkundig Telefonische afspraak onder no. 51658, na 19 uur telefoon 53254. THEOD. VELDHOVEN, exclusieve herenmode confectie Winkelcentrum Lange Voort, Oegstgeest. FINEER- EN HOUTIMPORT vraagt voor spoedige indiensttreding onverschillig welke leeftijd. Werkzaamheden; lossen, laden en stapelen in de loodsen. Gunstige voorwaarden. AanmeldenValkenburgseweg 102, na 18.00 uur no. 106. Telefoon: 01710—20625. 'n HOES over uw is 'n GARAGE bij uw Ook voor scooters FRITS DE GOEI TeL 20607 - JanvossensU SPOED I 1 orgenist/zangef voor gerenommeerde b Beat en populair. Insta event, aanwezig. Telefoon 01718577 zijn gebeurtenissen 1 het noodzakelijk mat kennisgevingen aan familie, vrienden d bekenden te verzend' Schakelt u, om zekert' te bebbeD dat u 0160" vergeet het LEIDSCH DAGBLAi in. Met zijn ruim abonnees is bet vei de meest gelezen coofl In Lelden en omstrd en dus het aangeffd advertentie-medium i*

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 10