Sterk aanvalsspel LFC UVS-aanval was krachteloos Dick Sira kan met het gips thuisblijven Matigeonvriendelijke wedstrijd Twee ZLC-ers uit het veld gestuurd Sam den Os mist op valreep strafschop Defensief zorgenkind Niets te verwijten UEFA BLIJFT BIJ BESLUIT Voetbal in Afd. Leiden Klap voor Roodenburg jjAANDAO 1« SEPTEMBER 1968 PAGINA 9 LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD (door René Vos) LEIDEN Dick Sira kan rustig in zijn stoel blijven zitten De rechtsback van LFC, die woensdag na een fors oefenpartijtje legen OVVO voor minstens zes weken met een knie in het gips png, had gedreigd zijn teamgenoten met dit bikkelharde spul jm de oren te komen slaan als zij wéér zouden verliezen. Sira ^hoefde zijn „belofte" niet na te komen, want tegen de ver pachtingen van alle experts in wonnen de in fraaie shirts ge- itoken kanaries Italiaanse snit met 32 van het vorige peek zo sterk gestarte Unitas. Het verschil in kwaliteit dat was er en werd keurig netjes vast gelegd in de score tussen het in de eerste klasse debuterende LFC inde routiné Unitas was voornamelijk te vinden in de opzet en de [fwerking van het aanvalsspel. Bij de geelzwarten was dat completer an bij de nogal systeemloos opererende Gorinchemmers. In het lijzonder Gluber en Dreef beiden snel speelden er een grote rol in. Linksbuiten Gubler had een aandeel in alle (drie) doelpunten, waarvan hij er zelf één voor zijn rekening nam. De beide andere wer den gescoord door .brains" Heymans en Dreef. Vooral de terugkeer tan de door de Spaanse zon gebruinde Dreef met zijn spelinzicht en rote inzet dat laatste was trouwens bij de gehele ploeg bijzonder oed wa6 een duidelijke versterking. aDe verdediging blijft echter bij LFC het zorgenkind. Wim Blom, de moeilijke taak had Dick Sira te vervangen, moest te dikwijls aar de noodrem grijpen om Unitas-linksbuiten Valk tot staan te 1 >rengen. terwijl andermaal het op één lijn opereren van de geel- iwarte defensie de ploeg noodlottig dreigde te worden. Want toen ia een prachtig openingsdoelpunt van Aat Heymans hij nam een AA Toorzet van Gubler ineens op de schoen en de bal ging er vlak langs ie paal in het buitenspelvalletje te laat dichtklapte, kreeg Van jgten vrije doortocht en werd het, in de tiende minuut, 11. Dit Gorinchemse tegendoelpunt deprimeerde de geelzwarte formatie dui- -e *4 iclijlc. maar een schitterende actie van de naar rechts afgezwenkte )reef hielp enkele minuten later al de kanaries over dit moeilijke Nulpunt heen. Precies op maat voor het hoofd van de als een duveltje [teen doosje opduikende Gubler lepelde hij de bal voor het Unitas- oei; 21. Ondanks het betere aanvalsspel van LFC, waaraan op het iteK Middenveld ook de hardwerkende „twee" v. d. Linden/v. d. Heyden lijn steentje bijdroeg en dat, kort voor rust, bijna tot een derde ten fioelpunt leidde een van de roodwitte achterspelers kon de bal nog laar juist van de lijn wegkoppen waren er op de rand van het eelzwarte doelgebied net iets teveel „Narrow escapes" om het •n kelemaal mooi te maken. Maar wat dat betreft hadden stopper Leo de Jong, die het overi- ens uitstekend deed, en zijn confrater aan de overkant, De Boom, ilkaar niets te verwijten. Ook de defensie van Unitas, die vooral voor 1st opvallend slecht uitverdedigde doelman Spies maakte boven- len heel wat fouten moest heel wat keren naar de noodrem grijpen en in het bijzonder na de hervatting geschiedde dat ver scheidene malen heel hardhandig. In de eerste minuten van deze tweede helft had Hans Dreef met een beheerste schuiver in de uiter ste hoek de pass kwam opnieuw van Gubler de stand op 3—1 gebracht. Van die riante en verrassende LFC-voorsprong knabbelde Unitas-linksbuiten Valk in de achtste minuut weer wat af. Doelman Van Leeuwen, wiens uitzicht belemmerd werd door een „woud" van benen, verkeek zich op de beslist niet onhoudbare inzet van de Gorinchemmer: 3—2. Het werd daarna een nogal rommelige ver toning. Unitas vocht op het door de regen steeds gladder wordende veld verwoed voor de gelijkmaker, speelde iets beter dan voor de rust, maar kwam toch sporadisch tot een gepolijste combinatie. De rood witte plannenmakers bleven steeds steken in soms adembenemend spannende taferelen voor Van Leeuwens veste, waar Leo de Jong, Henk Sira en de zeer ijverige De Wit toch altijd nog wel een oplos sing wisten te vinden. En tussen al dit machteloze Gorinchemse wapengekletter door bewezen de LFC'ers steeds opnieuw weer aan vallend over de beste papieren te beschikken. In de 34ste minuut bij voorbeeld belandde een schot van rechtsbuiten Peter van Laarhoven tegen de paal en kort daarop gaf een knappe inzet van Heymans doelman Spies de kans zijn beste redding van de middag te ver richten Een verdiende zege dus van de kanaries, die nu komende zondag met heel wat meer zelfvertrouwen de arena in de Kikkerpolder zul ten binnenstappen voor de eerste grote strijd tegen UVS Uit een voorzet van de niet op de foto zichtbare Dreef kopt Gubler (LFC) het tweede doel. punt langs Unitas-doelman Spies. (Foto L.D./Holvast) ZURICH (ANP) Bij monde van president Gustav Wiederkehr heeft de Europese voetbalfederatie (UEFA) zondag stelling genomen te gen de besluiten van de Bulgaarse, Oostduitse, Poolse en Hongaarse voetbalbonden hun ploegen terug te trekken uit de toernooien om de Eu ropese voetbalbekers de „UEFA", alldus de heer Wiederkehr, „zal zich door deze houding beslist niet laten beïnvloeden. Er is op 30 augustus eenstemmig besloten een nieuwe lo ting te verrichten en van die beslis sing wijken we niet meer af". door Ruud Paauw ROTTERDAM Overmaas heeft UVS in een wedstrijddie voor een groot deel gevuld was met grofheden en openlijke on- portiviteit de eerste nederlaag van het nog zo prille seizoen bezorgd. Eén doelpunt, op tamelijk fortuinlijke wijze gescoord, ichoof de winst in handen van de Rotterdammers, die er ge- tien de verhouding het meeste recht op konden doen gelden maar dan moet men wel even de ogen sluiten voor de venijnig heden die zij en passant in het spel vlochten. vu UVS gedroeg zich evenmin als een Khuchtere maagd, de blauwwitten Wrtoonden ook enkele handelingen die niet in het handboek voor fair komen. Maar wie het spel- brakter van de blauwwitten kent, leel op de techniek gebaseerd, [ffle weet dat zij er niet mee begin nen. UVS schuwt in eerste instantie [luwe acties, omdat het daarmee zich- telf heeft. Het spel van een Holl, een Logeman of een Teske kan immers onmogelijk opbloeien in een derge lijk klimaat. Overmaas dus de voornaamste boosdoener? Ongetwijfeld. Maar loheidsrechter Peeters helemaal uit Venlo gekomen om de vyande- in goede banen te leiden 1 kan in dit verband de handen niet Scheel in onschuld wassen. Hij trad veel te lankmoedig op tegen een Lut- hart en een Rooymans, om er maar I oens twee te noemen. Bart Lardé: scheidsrechter was veel te goed- OCf tooedig. Hij ging van het standpunt Ut dat hier twee amateurelftallen »»n het werk waren die voor hun plezier speelden, die goed wilden voetballen. Je kon merken dat hij het bjji prettig wilde houden. Maar in een -6* wedstrijd als deze is dat er niet bij. Dan moet zo'n man de touwtjes strak I houden. Hij mag een heleboel niet °v«r zijn kant laten gaan. Daar is n iwn ontkomen aan". Het vreemde v« dat niet Luthart. niet Rooymans j h het boekje van de heer Peeters «en plaatsje kregen, maar de blauw- j| witter Thijs Balkhoven. De UVS-rechtsachter vergat zich kort voor rust in een persoonlijk duel •ven en trapte na. Dat viel niet goed >en[ ie praten, al werd Balkhoven dan getergd. Lardé die na rust de aan voerdersband van de opnieuw gebles- »eerde Jan Leget had overgenomen, ging na afloop naar de scheidsrech ter toe om een goed woordje voor clubgenoot te doen. Lardé: „Ik - j *1 tegen hem: „Moet dat nou door- gegeven worden van Balkhoven, hij heeft zich na rust toch voorbeeldig gedragen.". Hij zei toen: „Ik moet *el. want het gebeurde voor het ma ós tribun#» Iedereen zag het, daar kan ik niet meer om heen". Ik heb hem daarna verbaasd gevraagd of het wat had uitgemaakt als Balkhoven iets dergelijks aan de andere zijde had uitgehaald waar minder publiek stond. Toen zei hij: .Ach, dan kun je het nog eens bekij ken". Ongerust UVS heeft nu uit twee wedstrij den één punt. Dat is, kan men zeg gen, niet briljant, maar toch ook niet onrustbarend. Het is nog slechts het begin. Men kan ook, zoals Leo Holl, menen dat een wedstrijd tegen Over maas nooit gemakkelijk voor UVS is en dat dit verloren duel geen maat staf en ook geen basis mag zijn om nu al met enig pessimisme de toe komst tegemoet te zien. Het is alle maal waar. Maar als men zag hoe bijzonder matig de voorhoede speel de, zonder veel samenhang, zonder overtuiging, zonder raffinement dan zou een tikje ongerustheid on het blauwwitte kamp niet misstaan. Vier, vijf keer ls de UVS-aanval echt ge vaarlijk geweest tegen Overmaas. Niet meer. Van Dinten bleek evenals tegen CVV in de spits weinig macht te hebben. Hij liep in de eerste helft ook te vaak buitenspel - een teken dat hij kennelijk niet besefte wat er gaande was. Holl zocht het steeds meer in persoonlijke acties, wat te gen de bonkige Rotterdamse defensie wel mislukken moest. Daarna liet hij, blijkbaar gedemoraliseerd, een paar keer het hoofd diep hangen. De teruggetrokken Teske speelde lang niet slecht, maar vanuit zijn po sitie kon hij nauwelijks gevaarlijk zijn. Hij vormde te veel de schakel tussen middenlinie en aanval en hij was te weinig de gedegen buitenspe ler. Het systeem dat UVS vertoonde was een soort 42%3%. Voorin was te weinig mankracht om door te kunnen drukken. Bij weging zou de blauwwitte voorhoede misschien niet te licht, maar zeker wel veder licht zijn bevonden. Er zat, zo zei een wat bedrukte Jan Leget na afloop, weinig aiel in het Leidse spel. Ook hij vond het spel van Overmaas niet plezierig. .Maar wat wil je? Vorig seizoen heb. ben we met onze prestaties voortdu rend in de kijker gelopen. Elke club is er op gebrand tegen ons een goed resultaat te halen. Een wedstrijd zo als deze zul je dit seizoen nog wel meer krijgen". Over links Als kijkspel bood de wedstrijd wei nig aantrekkelijks. UVS speelde zon der de verhinderde Koren, voor wie Kantebeen meedeed. Na de openings fase, waarin Logeman een fraaie kans liet liggen, dreef Overmaas de Leidenaars langzaam terug. De ge vaarlijkste Rotterdamse acties liepen over links waar Balkhoven er vaak niet in slaagde de gladde Freriks af te stoppen. Sloos verrichtte enkele uitstekende reddingen, maar zo zoet jes aan gingen de gastheren toch een lichte druk uitoefenen. Dat kon ook vrij gemakkelijk omdat de tegenzet ten die UVS poogde te doen vrijwel steeds in de door Overmaas opgestel de buitenspelval bleven steken. De stemming in het veld werd eerst ge spannen en vervolgens onvriendelijk. In de 38ste minuut viel de enige treffer van de wedstrijd. Een schot van de eens zo vermaarde Beer Kreyermaat vloog via een UVS-er langs de niet zo voordelig opgestelde Sloos, maar werd op de doellijn ge keerd door Lardé. Op het moment dat hij de bal wilde wegtrappen, snelde de Overmaas-blnnenspeler Rooymans toe. Lardé, die misschien beter had kunnen wegkoppen, schoot tegen hem op en via het lichaam van de Rotterdammer stuitte de bal in het doel. Lardé protesteerde nog wel omdat hij van oordeel was dat Rooy mans met te hoog geheven voet was Ingekomen, maar de arbiter deelde die mening niet. Kort voor rust werd het heel onplezierig voor UVS. Eerst sprong Balkhoven in de fout en daarna liep Leget een beenblessure op. Omzetting In de tweede helft trad de voor Le get Ingevallen Dissevelt in de spits op, met naast zich Holl en Logeman. Van Dinten opereerde op rechts tus sen voorhoede en middenlinie, Tes ke speelde nu helemaal in het mid den, evenals Kantebeen die voor zyn doen tamelijk schuchter optrad. Rooymans tastte in het eerste kwar teer met milde hand uit zijn oeuvre van onolrbare handelingen. Scheidsrechter Peeters floot wel veel, maar riep hem niet tot de or de. Dissevelt toonde aan de andere kant dat ook hij een en ander op zijn repertoire had. Het werd zo nu en dan heel onprettig. Holls enthousias me doofde nu snel. De UVS-voor hoede, die telkens over te weinig mankracht beschikte, kon het niet redden tegen de stugge Overmaas-de fensie. Na een minuut of dertig boor de Luthart op links eerst Dissevelt in de grond en wierp vervolgens Lardé omver. Daden waarvoor men toch wel een bestraffende vinger van de arbiter mag verwachten. Maar de heer Peeters deed het af met een vrije schop. Dat was alles. En zo bleef het 10. Zoals de zaken nu staan, dreigt de aanval van UVS een zorgenkind te worden. Dat is wel dui delijk. Misschien kan vice-voorzitter Nienhuis toch nog eens met Gerard Désar gaan praten LEIDEN In de eerste klasse van de Afd. Leiden beleefde ZLC een wel bijzonder zwarte dag. Ten eerste ver loren de Leidenaars van Foreholte met 50 en bovendien werden twee spelers van ZLC het veld uitgestuurd.' Een derde kreeg een officiële waar schuwing. Foreholte staat nu aan kop. ge volgd door Rouwkoop dat thuis met 1—0 van Alph. Boys won. Voorts versloeg St. Bernardus Stompwijkse Boys met 15, klopte SVLV UDO met 1—8 en speelde het pas gedegra deerde Altior weinig imponerend ge lijk (00) tegen MMO. Foreholte nam tegen ZLC voor rust een 10 voorsprong door een doel punt van Cor Steyns en in de twee de helft maakte dezelfde speler er 20 van. Toen kreeg men de poppen aan het dansen. Eerst moest W. Sira het veld verlaten wegens opmerkin gen over de leiding en datzelfde lot was P. J. v. d. Reyden beschoren toen hy daarna een tegenstander te hard aanpakte. Dankzy een hattrick van Hans van Dijk liep Foreholte naar een 50 overwinning. Na afloop kreeg een der ZLC-spelers nog een officiële waarschuwing wegens bele diging van de scheidsrechter. Rouwkoop—Alph. Boys was een ste vige, maar sportief gespeelde wed- stryd. Het enige doelpunt in dit duel kwam pas zeven minuten voor tyd. De Rouwkoper Hoek brak snel over de vleugel door en uit zyn trekbal kon Van der Zwan hard inschieten. De zege van de thuisclub was stellig verdiend. Al in de eerste helft legde St. Ber nardus de basis voor de uiteindeiyke zege op Stompw. Boys. Wel kwamen de gastheren door Gerard Lelieveld al vlug aan een 10 voorsprong, maar daarmee was al het kruit van de Stompwykers verschoten. Pim van Wetten maakte spoedig geiyk, Rob Kramp gaf de Groenendykers de leiding en kort voor rust maakte Ted de Boer (2x) er 14 van. Na de pau ze deed St. Bernardus het wat kal mer aan, maar kon toch door Ted de Boer nog uitlopen tot 15. Altior en MMO kwamen niet tot scoren, hoewel beide ploegen kansen op een doelpunt kregen. Met het 00 resultaat zullen de gasten wel het meest tevreden zyn geweest. Altior wacht nog altyd op de eerste zege in de Afdeling. UDO en SVLV wogen in het veld goed tegen elkaar op, maar de Voor schotenaren wikkelden hun aanval len veel effectiever af. Vyf minu ten voor rust namen zy de leiding door George. In de tweede helft werd de voorsprong door doelpunten Van Zoetemelk en Stikvoort opgevoerd tot 03. Pas daarna scoorde Hogervorst voor de gastheren het verdiende te- genpunt. Stand: Foreholte 2—4 SVLV 2—2 Rouwkoop 2—3 UDO 2—2 Alph. Boys 2—2 Altior 2—1 St. Bern. 2—2 Stompw. B. 2—1 MMO 2-2 ZLC 2—1 (Van een onzer verslaggevers) PAPENDRECHT De klap kwam voor Roodenburg hard aan: de geschiedenis herhaalde zich opnieuw. Konden de beter spelende blauwzwarten verle den week tegen EBOH de ver diende winst niet grijpen (01). ook in Papendrecht liep het voor de Leidenaars droevig af. Zes minuten voor het einde werd een „kortsluiting" tussen doelman Keereweer en „aus- putzer" Pennenburg ex- DFC'er Ten Oever kreeg een niet te missen kans noodlot tig: 1—U. Die klap kwam het superieure Roodenburg niet meer te bo ven. Zelfs uit een strafschop kon Sam den Os op de valreep het stuk voor de Leidenaars niet meer redden. Papendrecht- doelman Cor Romeyn diende de blauwzwarten de „knock out" toe door fraai het schot van Den Os uit de hoek te stom pen. Romeyn later, na alle „schouderklopjes" dolgelukkig te hebben geïncasseerd: „Het was keepers-geluk. Ik gokte niet, maar toch: ik voelde waar de bal zou komen. Net als by al die andere schoten." Een ontroostbare Sam den Os nog triest hoofdschuddend: „Ik neem 'm by na altyd in die rechterhoek. Maar toen ik had geschoten, zag ik die keeper duiken. Toen wist ik het al: hy pakt 'm. Tsjonge, jonge In Papendrecht heeft Rooden burg twee alleszins verdiende winstpunten niet uit de sportie ve en aantrekkelyke stryd we ten te slepen. Zelfs voor Pa- pendrecht-manager Hans van der Hoek na één seizoen Neptunus is de oud-Fejjenoor- der weer by de roodzwarten te ruggekeerd was de neder laag van Roodenburg een „ont goocheling." Van der Hoekt „Dit Roodenburg speelde knap voetbal. Beter dan wy, beter ook dan Neptunus, waar wy verleden week een punt moes ten afstaan (1—1). Vooral in de eerste helft vreesde ik het erg ste. In de rust heb ik ook tegen de jongens gezegd: als jullie één punt veroveren, ben lk best tevreden. Het zyn er twee ge worden. Maar vraag niet hoe en of het verdiend is Er waren in Papendrecht meer lovende woorden voor Roodenburg. Een Roodenburg, dat voor de ongeveer duizend toeschouwers op een verras send goed bespeelbaar veld in de stromende regen tegen het toch bepaald niet zwakke Pa pendrecht door de komst van Ten Oever (ex-DFC) en Van Haasteren (ex-Spartaan'20) In kracht toegenomen een byzonder goede indruk had ge maakt. Met fris, in hoog tempo uitgevoerd voetbal, Papen drecht by vlagen zelfs volledig had overspeeld. Maar ook een Roodenburg, dat evenals te gen EBOH aanvallend geen vuist kon maken. Dat niet door tastte op de ogenblikken, dat de winst voor het grypen lag. Trainer Pim van der Meenbt „Het zit nog teveel tegen. Zo als er werd gevoetbald ben ik net als verleden week dik te vreden. Het gaat leuk, er zit snelheid, vaart in het spel. De jongens zyn in beweging, er wordt gelopen. Soms met zes man aangevallen. Alleen: de afwerking. Dat is nog het zwak ke punt. We hebben geen grein tje geluk. Het zit niet mee. En dat tikkeltje geluk heb je nu eenmaal nodig. Dat gaan we van de week gewoon zoeken." Geluk. Papendrecht had het. Vooral doelman Cor Romeyn tot verleden week nog de tweede keus van trainer Han van der Zeeuw stond op goe de voet met vrouwe Fortuna. Cor Pennenburg: „Onvoorstel baar wat die keeper allemaal pakte. De gekste ballen. Het leek wel, alsof hy de bal aan een touwtje had Sam den Os zwoer na afloop „wraak": „Op Noord, als we Papendrecht straks thuis kry- gen, wordt het anders. Dan zal het gebeuren." Voorlopig is de in een groene trui gestoken Cor Romeyn een angstige herinnering voor de Roodenburgers. Steeds wanneer Den Os de dikwyis „gladde" combinaties van Roodenburg, meestal opgezet door „schakel- oentrum" Theo van Kampen SAM DEN OS ditmaal de tweede spitsspeler in plaats van de jeugdige Wim Rijsbergen, die naast de domi nerende aanvoerder Wim van Weerlee op het middenveld en achter zyn voorhoede een op vallende rol vertolkte doel treffend wilde afronden, was daar Romeyn, die redding bracht. Dikwyis ten koste van een hoekschop verhouding 146 (74) eenmaal met be hulp van de lat (in de 36ste mi nuut by een afstandsschot van De Klerk), maar toch alle suc ces van het veel sterkere Roo denburg in de weg stond. Roodenburg - bestuursnestor Daan Bonnet heeft de „droeve ontknoping" in de rust zien aankomen. Alle compliment jee en felicitaties-op-voorhand van de Papendrecht-bestuursleden wimpelde hy minzaam glim lachend af: „Het ls wel leuk, inderdaad. En er wordt goed gespeeld. We zyn wat sterker. Maar dat waren we verleden week ook en toch verloren we." Ook in de tweede helft heeft Roodenburg de stugge Papen- drechtse defensie niet uiteen weten te spelen. Verder dan een buitenspeltreffer van de nog niet geheel geacclimatiseerde Bert Jansen en een zevental hoekschoppen kwam Rooden burg niet. Trainer Van der Meent: „Fy siek (Bert Jansen, Wim Rys- bergen ook) en conditioneel (Theo van Kampen) komen wa nog iets tekort. Theo moet nog wat afslanken. Dan wordt hy nog wat sneller." Naar mate de tyd verstreek behield Roodenburg weliswaar het veldoverwicht, maar raak te toch de greep op het spel kwyt. Papendrecht-manager Van der Hoek: „Toen het maar niet lukte, weenden die jongens onzeker. Toen verloor hun sped de overtuiging. Toen ook gingen zy fouten maken. En toch kre gen wy de kans". Zes minuten voor het eindsig naal van scheidsrechter Smoo renburg werd de Stryd in Pa pendrecht beslist. De blauw zwarte verdediging, die af en toe duidelyk aan „communica tie-stoornis" leed en de aanhang soms even de schrik om het hart deed slaan, sloeg „door" en van die „kortsluiting" maakten de Papendrechters dankbaar ge bruik. Pennenburg durfde de bal op de hielen gezeten door Van Geels, niet resoluut terug te spe len op Keereweer en dat werd Roodenburg fataal. Cor Pennen burg: „Ik raakte de bal wel, maar Mat kon 'm niet meer grypen. Keereweer: „Cor had de bal iets eerder moeten spe len. We kwamen nu te dicht by elkaar. Ik zag 'm niet goed meer. Echt weer een Rooden burg-doelpuntje. Voor de attente John ten Oe ver was het in ieder geval een koud kunstje om de bal in het verlaten doel te schieten: 10. Het slotoffensief van Rooden burg bleef zonder bekroning. De aangeslagen Leidse formatie werd door Papendrecht be kwaam van de op zyn minst ver diende geiykmaker afgehouden. Doelman Romeyn werd in de slotfase de held van de in het wit opererende roodzwarten. Na dat Van Haasberen de doorge broken Van Kampen ten val had gebracht Van Kampen: „Ik kon die bal niet meer raken, ik was uit balans. Toen nam ik maar een duik" stompte Ro meyn de toegekende strafschop van Den Os fraai uit de hoek. Isaac Weerlee later: „Het lijkt wél alsof wy op dit soort geintjes geabbonneerd zyn. Het zit by ons altyd tegen." Aanvoerder Koos van Weer lee: „We hadden het toch niet anders kunnen spelen? We heb ben er allemaal voor gevochten. Als we maar zo'n stukkie geluk hadden gehad. Zo'n stukkie". Daan Bonnet: „Zed ik het niet Net als verleden week Tweede klasse In de tweede klasse ls Leidse Boys de enige ploeg die nog zonder punt verlies is. De Boys wonnen gisteren met 5—3 van Unitas. LDWS haalde een belangryk punt weg uit de uit- wedstryd tegen Meerberg (1—1), VNL versloeg VVOA (1—2) en Oranje Groen boekte de eerste winst ten kos te van VNA (2—3). KRV tenslotte won by Wetering se Boys met 01. Stand: Leidse Boys 24 VNL 2—2 LDWS 2—3 Wet. Boys 2—2 Meerburg 23 Unitas 21 KRV 2—2 VNA 2—1 Or. Groen 2—2 WOA 2—0 Atletiek Groot Brittannië heeft zaterdag tydens wedstrijden in Portsmouth een nieuw wereldre cord gevestigd op de 4 x 110 yards dames. De ploeg bestaande uit Anita Neil, Mauren Tranter, Janet Simpson en Lilian Board maakte een tijd van 45 seconden. •^•Zwemmen Tijdens een trai ningsstage in Colorado Springs heeft de Amerikaanse damesploeg, be staande uit Kaye Hall (rugslag), Ca. thy Ball (schoolslag). Ellie Daniel (vlinderslag) en Sue Pedersen (vrye slag) het wereldrecord op de 4 x 100 meter wisselslag verbeterd. De vier meisjes maakten een tyd van 4 min, 28.1 sec.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 9