vNAl bewees Mexico- yeen dienst ,Ik laat me opjagen niet Dudok van Heel wil nog een graant j e meepikken ISnelle 100 m (10.5) an Fred van Herpen landenwedstrijd in Parijs Hulme wint in Monza Weer verdienstelijke puntenverdeling voor Zuiderkwartier: 4-4 SPORTSCHOOL LUITEN 1 Fred van Herpen: pLeiV/se atletiektiteh Hajer deed van zich spreken Leidse korfbalclubs Onze lessen in judo, jiu jitsu, karate en damesgymnasfiek zijn weer hervat. Nationale zeilkampioenschappen rEM^ANDAG 9 SEPTEMBER 1968 PAGINA II BL; LEIDSCH DAGBLAD SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT - LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD - SPORT LEIDSCH DAGBLAD SPORT - LEIDSCH DAGBLAD ie tri was het| il ini *dnvjïederland heeft de laatste landenwedstrijd van het seizoen ?r oj|en Frankrijk en Zweden dan wel gewonnen, maar de KNAU optft de Mexicogangsters met deze laat geplande wedstrijd be- r- Aid geen dienst bewezen. Vooral voor de acht van de twaalf e& Bpes' e*nc* augus^us door het NOC voor een tien daags ïpudningskamp op Mexicohoogte naar Sankt Moritz waren ge- daajurd, verliep het optreden in het Parijse Stade Jean Bouin ljjurstellend. Uitslagen want ie ede tot achttal dat iin de Zwitserse rbra|ersportplaats onder leiding van rrfh Wil Westphal voornamelijk ;ht prkt heeft op het verbeteren van bodt conditie, arriveerde vrijdag in in dijs. waar gebleken is dat één dag is om weer over te schake- x het leven op zeeniveau. De 'P maakte een wat lome en dat kwam ook wel tot in de prestaties. Vooral op de waar Maria Gommers en IIja geen verweer hadden tegen igaise Maryvonne Dupereur. andere atletes, Ciska Jansen leke de Bruin, kregen in Parijs een teleurstelling te verwerken, hen viel namelijk de deur naar loo-stad, die nog steeds op een stond, definitief dicht. Ciska gen, die de laatste maanden ver- heeft gejaagd opi het totaal ruim 4700 punten op de vijfkamp II_l haar illusies zaterdag wel ver- ujuin. De Amsterdamse kwam uit- '"Heliik tot 4592 punten, een totaal ^.voor het NOC bepaald geen re- is om de aanvankelijke af wij- :ur°p«| te herzien. hoogpneke de Brum die zich dit sei- id. VoTheeft ontwikkeld tot een dis- brediferpster van niveau, kon in Pa lmet voldoen aan de eisen van /ïeter in de eerste drie pogingen i bovendien nog een worp over die door het NOC gesteld De Sliedrechtse, die even als weken geleden in Uden ook feg weer zegevierde haalde in i- beste worp de tweede 6 m. Van haai- andere drie po- ■^en lagen er nog drie boven de meter, hetgeen gezien de bij- volkomen windstilte weer geen "L,lhte prestatie is. ckeysi ■net bt ontmoeting tussen Frankrijk leder land is tot het laatste mo- bijzonder spannend geweest. Fran<?aises. die zich ten koste alles wilden wreken voor de ne- (73—53), die zij vorig jaar tus in Formies leden, hadden voortdurend de leiding. Pas in 100 m. estafette viel de be- Het. NedertSndse kwartet van den Berg, Mieke Sterk, Hennipman en Corrie Bakker de overwinning uiteindelijk te aan de weer volledig van blessure herstelde Corrie Bak. die daardoor haar plaats als ipster weer kon innemen. De Utrechtse verloor op het stuk wel veel van haar voor maar de sterke Sylviane Tel- die daarvóór de 100 en 200 m. gewonnen, kwam op de streep 0,1 sec. tekort. 45 tegen 45.1. balans sloeg door die overwin- door in het voordeel van Neder- 6563 punten. 200 meter: 1. Sylvianne Telliez (Fr.) 23,7 sec., 2. Truus Hennipman (Ned.) 24,1, 3. Nicole Montandon (Fr.) 24.2. 800 meter: 1. Maryvonne Dupu- reur (Fr.) 2.05,8, 2. Maria Gommers (Ned.) 2.06.7, 3. Ilja Keizer (Ned.) 2.08.5. Hoogspringen: 1. Gyslaine Bar na y (Fr.) 1.76 m., 2. Nicole Denise (Fr.) 1.74, 4. Mary van de Raadt (Ned.) 1.66. Kogelstoten: 1. Els van Noorduyn (Ned.) 16,16 m., 2. Maryvonne Ma- ney (Fr.) 14,02, 3. Claude Cuvelier (Fr.) 14.01. 100 meter: 1. Sylvianne Telliez I (Fr.) 11,5, 2. Truus Hennipman (Ned.) 11,9, 3. Wilma van den Berg (Ned.) 115. Discuswerpen: 1. Anneke de Brum (Ned.) 50,96 m., 2. Jet van der Gies- I 4 x 100 meter estafette: 1. Neder land 45,0 sec., 2. Frankrijk. Vijfkamp: 1. Marian Ackermans- Thomas (Ned.) 4677 pnt., 2. Ciska Jaiisen (Ned.) 4592 punten, 3. Mi- chele Bategny (Fr.) 4560. sen (Ned.) 48,62, 3. Viviane Freiwald (Zwe.) 48,58). 80 m. horden: 1. Josette Schoebel (Fr.) 11,0 sec., 2. Ullar Brit Wieslan- aer (Zw.) 11,1, 4. Hilly Gankema (Ned..) 11,2. LEIDEN Fred avn Herpen, leraar Duits en sinds vorig jaar uitko mend voor De Spartaan in Lisse, was het vorige week beu geworden. Echt beu! Niet wat hard lopen be treft, hetgeen hij in Leiden door vlijmscherpe tijden op 100 en 200 meter ondubbelzinnig bewees, maar door het gestoethaspel rondom de uitverkiezing voor Mexico. „Als je maar onder je nationaal record (46.9) komt, dan zit het wel goed" waren steeds de vage aanmoedigin gen van hogerhand geweest. Maar toen hij in een race tegen het hor loge op de tartanbaan in Zürich tot 46.8 kwam, en Rein v. d. Heuvel zich door zijn trekkersdicnst zelfs kon opwerken tot 46.7. kwam het NOC vertellen dat ze bij 46.5 de zaak nog eens zouden bezien „Dat opjutten op deze wijze door het NOC is fnuikend". Ik doe sport in de eerste plaats voor mijn plezier en ik heb er heel veel voor over. Maar me op een dergelijke manier laten opjagen, daar pas ik voor", zei zondag de 25-jarige leraar, die DEN Onbetwist het hoogte- it van 't zaterdag gehouden twee deel van de Leidse kampioen- .ppen vormde de beide sprintnum- i, waarop een geladen Fred van >n voor een magnifieke explosie le. De atleet van De Spartaan Lisse roffelde in 10.5 sec. de 100 onder zich weg, een egalisatie het op Wim Nota staande Leidse djBord. Vol vertrouwen door dit re- iclpètaat had hij daama slechts 21.4 nodig voor de 200 meter, waarmee :on het plaatselijk record van Frans n, i ker en Thom van Rooyen (21.8) cianzienlijk scherper stelde. s)9ïederlands pas onttroonde record- steéuder op de 400 metei voelde zich itst danig in vorm. dat hij daarna in ?en|n extra race over 400 meter iets té va ermoedig dacht aan een scherpe Eg d te komen. Nadat hij zich echter orï eds driemaal ten voDe had gegeven vocde korte sprint, was het niet ver- rai onderlijk dat de klokken voor hem (Ilechts" op 48.- sec. rond bleven 'arlaan hel Eindelijk records dus op deze titel- nadat vorige weelk niemand 'ij'st had kunnen presteren. Reeds na eerste nummers kon speaker Gijs bope nog twee records melden, Diny Beek (Bataven) knabbelde 0.1 sec. -eD van haar 80 m. horaen, waarvoor I 12.1 nodig had, terwijl haar club- snote Mia v. d Harg het op hetzelf- i nummer bij de meisjes deed in er !'8 (oud 13,- van Wijnande Taeke- ew to en Thea Koot) tie Verzamelaar Jan van Heek (Holland) kon het niet laten. Op vier nummers ,JJu was de oud-tienkamper van de partii en op alle vier haalde hij de titel binnen n.l. speer 63.74, ver 6.45, pols- hoog 3.40 en discus 39.86, Op het laatste nummer had hij verrassende concurrentie van Jan Holwerda (Holland) die 38.36 be reikte. Van de loopnummers trokken ver der de diverse 800 meter races de aandacht. Bij de heren een strijd tussen gelijkwaardige tegenstanders fraai gewonnen door Bas Rooyakkers (Spartaan) in 2.vóór Gé Mulders (Holland) in 2.00.4, terwijl bij de da mes Joke v. d. Stelt een zekere titel door een val verloren zag gaan. waardoor Annemarie Buissink en Wies van Britsum (beiden AV Lei den) met Gonnie Berger (Bataven) het op de finish met elkaar uitvoch ten, met eerstgenoemde als winna res. Hannie Huisman (AV Leiden' won bij de meisjes in 2.38.1. Verrassend waren voorts een aan tal prestaties geleverd door de jeugd. Zo sprintte Leo v. d. Meij (Holland) op de 100 meter naai- een prima 11.2 sec., het Sios-meisje Tiny Ammer- laan, uit Wassenaar won deze af stand bij de meisjes in 12.5! Karei van Eek (Holland' zag weliswaar zijn aanval op het Leidse record 300 meter jongens mislukken, maar met zyn 33,7 bleef hij er slechts 0,3 sec. boven. In goede stijl bracht Bram Kershof (Bataven) bij de 400 meter jongens A 52.1 op de klokken. Op vallend was de 1.50 m. die het Jonge meisje Mieke van Doorn (Spartaan» bij het hoogspringen meisjes B haalde, evenals de 6.22 ver van de B-Jongen Jeroen v. d. Boon (Hol land). VAN HERPEN de dag tevoren had afgezien van een reis naar Kassei voor een her nieuwde poging.,, Ik had werkelijk geen zin me weer vrij te maken van school, weer 2x7 uur in de trein, en wellicht weer geen tegenstand van formaat. Ik blijf liever eens thuis bij mijn vrouw en dochtertje Mijn tijd van 46.8 ligt er. volgens plan zou ik in deze weken mijn sprintsnelheid opstuwen om daarna in oktober op de 400 meter in topvorm te kunnen zijn. Maar ja, als het NOC mij niet vertrouwt, dan maar niet Deze beslissing over hem zelf vond Van Herpen niet zo erg als de re solute afwijzing van de 4x400 meter ploeg". Ook hier was ons steeds voorgehouden: Jongens, twee man onder de 47 en twee rond 48 dan is het oJc. Bij de eerste voordracht stonden we vóór ploe gen als Frankrijk en Italië op de 10de plaats, met 8 finalisten bete kent dat dus een goede kans om de eindstreep te halen, nietwaar? Enigszins terecht zei het NOC toen: maar nog geen twee man hebben zelfs de IA AF linnet gehaald. Enige weken later haalden Rein en ik die limiet duidelijk wel en toen zei het NOC - blijkbaar geschrokken - „die ander ploegen kunnen nog veel sneller worden"! „Maar dat kunnen wij toch ook" zegt een nog veront waardigde Van Herpen, op deze wijze kun je de helft van de tot nu toe aangewezen Mexico-gangers wel thuislaten. Niemand, noch de zwem bond noch het NOC. kan b.v. ga randeren dat de 4x200 heren vrije slag in de finale komt, om van som mige teamsporten, waarvan geen duidelijke cijfers over de uitzending kunnen beslissen, maar niet te spre ken! Je mag daar niet uit de toon vallen, logisch, maar dat doe je niet met een tij'i onder de 47.-, een 4x 400 in 3.07.- of een vorstelijk pun tental van bijna 7500 van Ed de Noorlander op de tienkamp". Hier gaat alles nog naar wens op de 800 meter dames: aan kop gaat Maria Gommers, gevolgd door Ilja Keizer. 400 meter: 1. Myrna van dei- Hoe ven (Ned.) 53,8 sec., 2. Colette Bes- son (Fr.) 54,1, 3. Karin Wallgren (Zw.) 54,3. Speerwerpen: 1. Hennie de Bruin (Ned.) 46,12 m., 2. Andrea Mal- sert (Fr.) 44,62, 3. Greet Versterre (Ned.) 41,96. Verspringen: 1. Odette Ducas (Fr.) 6.04 m., 2. Gunilla Cederstroem (Zwe.) 5.92, 3. Ciska Jansen (Ned.) 85.82. LUDWIGSHAFEN (ANP) Het Nederlands tennisteam heeft dit weekeinde in Ludwigshafen de ten nis-interland tegen West-Duitsland verloren met 512. Na de eerste dag was de stand 37. Jan Hajer, die op de eerste dag vrij kleurloos van Jur- gen Fassbender had verloren, deed zondag van zich spreken door een sprekende (6—2, 6—2) zege op Hans Joachim Ploetz, die acht dagen gele den Duits kampioen werd. Samen met Peter Scholtz won Hajer daama In het herendubbel in vier sets van Jung/Lurucz (16—14, 6—3, 4—6. 6—1). Van de dames won alleen Marijke Jansen éénmaal. De overige Neder landse overwinningen kwamen tot stand in de dubbelspelen. Hockey De wedstrijd tussen de militaire hockeyploegen van Neder land en België, zaterdagmiddag Den Haag gespeeld, heeft een 3—2 zege voor Nederland opgeleverd. De ruststand was 10 in het voordeel van Nederland. Dammen Voor de eerste ronde van het clubkampioenschap van Nederland is zaterdag slechts één wedstrijd gespeeld. Gezellig samen zijn verloor met 7—13 van Constant. De overige wedstrijden voor de ope ningsronde worden as. zaterdag ge- sepeld. AUTOSPORT MONZA (ANP) Wereldkampi oen Denis Hulme heeft zondag voor ruim 100.000 toeschouwers op het snelle circuit van Monza bij Milaan de grote prijs van Italië gewonnen. De Nieuw-Zeelander, die met een Maclaren-Ford reed. had voor de 391 kilometer 1 uur 40 min. 14.8 sec. no dig. Deze negende en laatste race in Europa tellend voor het kampioen schap was een waren slijtageslag. Van de twintig gestarte coureurs haalden er slechts zes de finish. John Surtees. winnaar van vorig jaar en snelste in de training, be hoorde tot de eerste uitvallers. In de negende van de 68 ronden raakte zyn Honda een beveiligingsrail waardoor de Brit werd uitgeschakeld. Chris Amon die op korte afstand volgde, kon een botsing voorkomen doch raakte eveneens van de baan. Voor Graham Hill, aanvoerder van de ranglijst om de titel, kwam een ron de later het einde. Hy verloor een wiel doch hield zijn Lotus-Ford in bedwang. De uitslag luidt: 1. Dennis Hulme (Nieuw-Zeeland) met Mclaren-Ford de 68 ronden in 1 uur 40 min. 14,8 sec. (gem. 234.022 km per uur), 2. Johnny Servoz-Ga- vin (Fr.) met Matra Ford 1.41.43,2, 3. Jacky Ickx (Belg.) met Ferrari 1.41.43.4. Op één ronde 4. Piers Courage (G.B.) met BRM). Stand in de competitie om het we reldkampioenschap 1. Graham Hill (Gb) 30 pnt. 2. Jacky Ickx (Belg.) Ó27 pnt., 3. Jac kie Stewart <G.p.) 26 pnt., 4. De- nis Hulme (Nw. Zeel.) 24 pnt. nP twpprlp mm- I thee waren de bordjes verhangen. ue Lweeue cum de het beste van het spel. Theo Kriek en Mattie Baart hadden de achterstand vlot weggewerkt (22) en Flip van Mey- gaarden gaf V.O. caarop de leiding (23). Groen Geel slaagde er nog in gelijk te komen (33) doch onze bleven in het offensief LEIDEN petitiedag bracht voor Leiden weer enkele opmerkelijke uit slagen. Verrassend was zeker het resultaat van Zuiderkwar tier, dat tegen het sterke Het Zuiden opnieuw tot een draw i stadgenoten r r i ,1-1 ün TTünn i n kwam. Vicus Orientis herstelde zich van het slechte debuut van de vorige week en won nu de moeilijke uitwedstrijd tegen Groen Geel. Danaïden won opnieuw en staat in de 1ste klasse met Fortuna aan de kop. De derby FluksDe Algemene werd verrassend d.jor Fluks gewon nen: KNS deelde de punten met Ready. Crescendo lijkt ons zwakker toe dan het vorig seizoen en was kansloos tegen ODG. Noorderkwar tier en Madjoe verloren beide met gering verschil. Zuiderkwartier dankte het gelijke spel tegen Het Zuiden aan de voor treffelijke conditie en de goede men taliteit. Want er komt heel wat kij ken om tegen een gerenommeerde ploeg als Het Zuiden is, tot twee maal toe een achterstand van 2 pun ten weg te werken. Het Zuiden be gon zeer sterk. In de beginopstelling waren de Rotterdammers beslist ster ker en dit resulteerde in doelpunten van mej. C. de Wit en J. Krijgsman in de 5de en 11de minuut (02). In de tweede opstelling kwamen de geelblauwen goed op dreef. Frits van 't Riet kon na 17 minuten van af stand tegenscoren en benutte daar na een strafworp op de Juiste wijze (2—2). In de derde opstelling was het woord weer aan de gasten. Mej. de Knegt en Koch brachten de Rot terdammers met de rust op 24. Na de hervatting was de Rotterdamse beginaanval lang zo goed niet meer op dreef als in de eerste helft. De geelblauwen slaagden er in deze aan val goed te bedwingen en naar mate de strijd verstreek bleek de betere conditie van onze stadgenoten. Hen- ny Devilee had 10 minuten voor tijd van afstand succes en dezelfde spe ler zorgde luttele minuten voor het einde op dezelfde wijze voor de ver diende gelijkmaker (44). Vicus Orientis en Groen Geel speelden in de Wormer een goede wedstrijd, waarin de thuisclub aan vankelijk de beste papieren had. Al spoedig kwam de thuisclub op 10 en deze stand bleef tot vlak voor rust ongewijzigd. Toen had Groen Geel opnieuw succes (20). Na de ADVERTENTIE Nieuwe aanmeldingen: Telefoon 23728 - Pieterskerkgracht 9 DEN HAAG (GPD) Voor Duuk Dudok van Heel, de alles overheer sende Flying Juniorzeiler, zal het dit jaar voor het eerst een zware titel strijd worden. Tijdens het eerste weekeinde om de strijd om de natio nale zeiltitels. inzet 13 medailles, die tegelijk op het Sneker Meer, op de Westeinder Plas en het Dsselmeer vóór Medemblik van start is gegaan, stapte de 24-jarige Bussumer na één seizoen Draakzeilen bij schipper Jan Bier zaterdag voor het eerst in zijn Flevo. De oud-kampioen van '66, '65 en '63 wilde bij het schelden van de markt toch nog een graantje mee pikken. De Mexico-trip met Bier was immers de mist ingegaan Groot zal ons land vertegenwoordigen maar Dudok van Heel wilde te over haast te werk gaan en probeerde Tom Schimmeren in de openingsrace bij een boei te torpederen. Dat kostte hem een dagzege en derhalve wel licht de titel, want Van Ravesteyn (1-1-8) of Schimmel- (2-3-2) kan de Bussumer top-4-1) het volgende weekeinde gemakkelijk troeven. Dit jaar strijden de Flying Juniors. O.K. Jollen, Sterns en Vauriens nog op het IJsselmeer. En de verrassing bij de F.J.'s was niet alleen de „re turn van Dudok van Heel" maar ook het zeilen van de Rotterdammer Van Ravesteyn, die met zijn Vlieg- op gerenommeerde namen als Schim- mer, Van Heel, Perry Lengton <6-5- 3), Martin Heineke (3-2-5) volledig aan zijn laars lapte en tweemaal grandioos tot winst kwam. Heinueke wachtte zichtbaar op meer wind, maar die kwam niet. Enorme wolkenvelden dreven zondag langs de baai van Medemblik, doch waagden zich niet boven het water. Met 'het wegtrekken van de watermassa's nam de wind evenwel sterk af. Al leen de zaterdag inspireerde, door het ideale zeilweer, tot voortreffelijke races. Toen legde Gerard van Dussel- dorp. na een succesvol seizoen in de Stern's de fundamenten voor zijn tl- telkandidatuur. Er volgde nog een tweetal klinkende zeges. Van Dussel- dorp zit dus op rozen. Tijdens de titelstrijd is het tradi tie dat er plotseling een vreemde vo gel in de klassebijt verschijnt. By de Vauriens manoeuvreerde Klaas Cal- denhoven altyd iets beneden niveau, maar op het IJsselmeer was de Blit se ze ilerndet te verslaan. Meyer (22), Jan Steenbergen en Tans (3- 20-5) deden zaterdag en zondagoch tend hun uiterste best, doch zy kon den Caldenhoven (1-1-1) niet onder de knie krygen. Hemelsbreed een vyftigtal kilome ters zuldeiyker werd op de Westein der duidelyk dat Wessel (1-1-1) by de Schakels, Sikkema (Randmeren) (1-1-1), Wim Guldemond (1-1-2) in de Sharpies en Cees van Tongeren (2-2-1) in de Olympia-jollen reeds nu al een vooraanstaande positie in nemen in de dringende groep titel- jagers. Aantekening verdient het, dat de ongekroonde Randmeerkoning Henk de Ruijter (2-2-1) sprakeloos toekeek toen Sikkema hem drie maal in ont reddering achter zyn spiegel liet va ren. en Hennie Brakel zorgde tenslotte voor de volle winst (34). Derby By FluksDe Algemene leek het er aanvankeiyk op dat de witblauwen met ruim verschil zouden winnen Na ruim 5 minuten had Wim van Vliet reeds 2 x voor De Algemene gescoord en toen in de volgende op stelling het door Ruud van Vliet 03 werd, leek er voor deze club geen vuiltje meer aan de lucht. Doch Fluks was niet aangeslagen. De rood- witten kwamen hierna pas goed op dreef. Co de Haas en Frans de Haas liepen de achterstand tot 23 in. doch toen Bart Lambooy kort voor rust opnieuw voor De Algemene scoorde (24) leek de witblauwe zege nogmaals zeer naby. De roodwitten kwamen na de thee opnieuw terug Jan Heinrichs buitte een fout bij de gasten goed uit (34) en Janneke Paauw zorgde vervolgens voor de ge- lykmaker (44). U:t een strafwerp gaf Oo de Haas Fluks de leiding (54). Ruud van Vliet kon daarna weer geiy'k maken '55), doch Fluk9 rook de zege en greep die tenslotte door een doelpunt van Frans de Haas (6—5). Aardig HSVDanaïden was een aardige Wedstrijd met sterke verdedigingen aan beide zyden. Vermoedelijk ten gevolge van een te lichte bal wer den bovendien de scoringskansen, die er toch wel waren, om zeep gebracht Pas na een half uur schoot Gerard Nap van verre in (0-1)waarop HSV door J. de Pater direct daarop ook de korf vond. Tenslotte kon De Danaïden door Wim Brugman nog voor de rust de leiding nemen (12) In de tweede helft hetzelfde spel- beeld, waarbij de score tot 5 minu ten voor tyd ongewyzigd bleef. Toen haalden onze stadgenoten door een tweede treffer van Wim Brugman de zege naar zich toe. Doelpunten KNS en Ready hadden minder moeite met scoren. Hoewel de Ha genaars vrywel de gehele wedstrijd de leiding hadden, eindigde deze ontmoeting tenslotte in een punten verdeling van 7—7. Na de openings treffer aan Haagse zyde maakte Loek v. d. Zeeuw met een doorloopbal ge lijk. Ready liep daarna tot 1—4, uit, doch door doelpunten van Hans Kluts en Marrie Zierikzee was er by de rust weer alles mogelijk (34). Na de hervatting had KNS aanvan kelijk de beste kansen. Wim Brakel en Hans Kluts zorgden voor een kleine voorsprong (54), dooh daar na kwamen de groenwitte Hagenaars weer aan bod en liepen uit tot 57. Marry Zierikzee gaf de Leidenaars weer nieuwe moed (67) en middels een door Wim Brakel goed genomen strafworp werd de eindstand een draw (77). Zwakker Crescendo was zoals het giste ren speelde beslist zwakker dan het vorige seizoen. De ploeg telde echter twee dame^reserves, die op onvoldoende wijze werden vervangen. ODO was beslist de betere ploeg en kwam in de beginopstelling verdiend op 0—2. Het werd 03, voordat Lent Kok een tegenpunt liet aantekenen (1—3), doch met de rust was de Leidse achterstand reeds tot 15 uit gegroeid. Ton Ouwerkerk maakte vlalk na de hervatting er nog 25 van, doch ODO bleef In de meer derheid en liep tot 28 uit. Door doelpunten van Frans Cornelisse en Joke Schouten liep de thuisclub nog tot 48 In, doch de gasten hadden toch nog het laatste woord. Eind stand 49. Weinig Oranje NassauNoorderkwartier was een aardige ontmoeting, die wei nig krachtsverschil te zien gaf. Ger- da Nieuwenburg nam spoedig de ope ningstreffer voor haar rekening. De thuisclub kwam vlot terug en leddde by de rust met 31. Ed Molloy en Marian Nieuwenburg slaagden er in weer geiyk te maken (3—0). Via 4—3 werd het door Gerda Nieuwenburg 44. De Vlaardingers liepen daarna tot 64 uit. Ed Molloy maakte er nog 6—5 van, doch de gelijkmaker zat er niet meer in. Moeilijk Madjoe had in Blauw Wit '51 een moeilyke tegenstander. Het pleit voor de Rijnsburgse club dat zy tot 18 mi nuten voor tyd de schaal in even wicht kon houden. Voor de rust eer» gelyk opgaande stryd met wisselende kansen. De eerste helft werd met een 32 voorsprong voor Madjoe af gesloten. Tot 55 ging de strijd vol komen geiyk op. doch in de slotfase trok de Dordtse club de volle winst naar zich toe door tot 5—7 uit te lopen. Wiljan Schoneveld (2 x), Ja cob Heemskerk, Jan Mul en Maar ten v. d. Plas brachten de doelpun ten van Madjoe op hun naam.

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 11