Rijkspolitie laat zich lang op wachten Moeder' van weeshuis geeft de dood toe van zestien kinderen Bij Rijn-Schelde geldt liet maritieme belang Premier Wilson kreeg toch vertrouwen TUC Caslavska dook onder „Links" zet de Franse communisten met de rug tegen de muur Bewusteloos ongetroffen v Openbaar Kunstbezit naar abonees Uitvaart van Ernest Claes Karl Rankl - 70 - overleden Politie haalt jongelui uit ivoonboot (lERDAG 1 SEPTEMBER 1968 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 18 «ragen van Leiderdorps raadslid -er klachten bij alarmering jEIDERDORP Het Lei- dorpse raadslid J. W. Boot ot. chr.) heeft aan het col- e van B. en W. enige vragen teld over de lange wachtty- Hi na alarmering van de ryks- nJjyn Inleiding op deze vragen 260breef de heer Boot, dat het aan- v" Gereformeerden «h in Leiderdorp verlenen aan ja hervormden a gastvrijheid DERDORP De kerkeraad al- kS(ene zaken van de gereformeer- ingerk in Leiderdorp heeft met al- B,ïfcne stemmen besloten gedurende pstauratie van de hervormde iigtekerk aan de Hoofdstraat met van oktober gastvrijheid te j 'djnen aan de hervormde gemeen- bi®or het houden van kerkdiensten. zullen op zondagochtend ^ojeze kerk twee diensten worden k. Juden, namelijk om 9 en 10.30 uur. tal na onderling overleg worden n%id gemaakt wanneer de her- dpde en de geref. dienst begint. 3rd! DEN In de afgelopen nacht, |treeks één uur, is een naar schat- tO-jarige jongeman in bewuste- toestand naast zijn bromfiets troffen bü de brugleuning van igelbrug bij het Utrechtse Veer. ^ernstige toestand is hy overge- tht naar het Acad. Zieken- f. Tot op dit moment is de iden- van de man nog niet vastge- pod. Eventuele getuigen wordt ver- o-flt zich in verbinding te stellen ^jde politie aan de Zonneveldstr. Hervormden en f'j gereformeerden SS houden wijkavond alilDERDORP Dr. J. M. Vlijm, eformeerd studenten predikant in i^jen, zal tydens een in de kapel Pert de Scheppingskerk op 19 okto- ^0I te houden gezamenlijke wyk- ^pd van hervormden en gerefor- iUJrden spreken over „Hoe geven d gestalte aan de catholiciteit van 3jU». Herziening van bestemmingsplan »„Westeinde" in nc ,'J Zoeterwoude B. en W. van Zoe- ■woude hebben de raad doen toe- in een plan tot partiële herzie- van het bestemmingsplan West- Deze herziening is slechts be- om formeel de realisering mo- dlijk te maken van enkele van het laJjerende plan Westeinde afwyken- bouwplannen. Op grond hiervan n de herziening van dit plan tot 35kaart beperkt blijven. nebe bijbehorende voorschriften be- 'en geen wijziging te ondergaan, .t geen andere bestemmin- worden gelegd dan reeds in het lende plan voorkomen. 'oorts delen B. en W. mee, dat het voor een ieder ter inzage heeft ;en van 21 mei 1968 gedurende maand. Bezwaren tegen de voor komen wijziging zijn niet in wacht. JU.' '.Burgerlijke stand Oegstgeest Geboren; Scarlet Jean- d Sharon, d v. H. L. van Echten en Sltee; Lizette Marcelle, d. v. A. jfeuwenhuizen en J. A. van Hooidonk. [jbndertrouwd: J. P. Haasnoot en O. ijorüraven. hfcetrouwd: C. Wester en L. H. A. Upse; M. M. van Leeuwen en E. Sau- J. Wassenaar en P. J. G. B. Philip- rt. P. C. Oele en G. J. A. Saarberg; rl de Graaf en A. Foudraine. mDverleden: M. F. E. P. Davids e. v. jfenbaas; A M Plemp van Duiveland; li P. Blok. JWarmoiut Geboren: Harald J. J- dberg; Constantla M. A. Versluljs; ~rid P. t Does; Cornells Koudljs; ilea C. J. Heemskerk; Richard A. P. nezijn; Sandra V. Heljl; A. Ver- Jasper G Teulings; Cornells van fcveren; Patricia A. M. van den neiGetrouwd: P. J. M. Schavemaker, 29 ,f.. en L. J A. Zwetsloot. 24 Jr.; F. Re dde1, 26 ir- en G- p- A- Broxterman, p Jr.; A. J. de Mooij. 24 Jr.. en W. Jchram, 29 jr.; E de Vos, 35 Jr.. en Ahrens. 28 jr.; G. C. Landman, 20 en j. p van Zijl. 21 jr.; J. H. Ver- wfcgaal. 23 jr.. en C. C. Klein. 28 Jr. Overleden: W. de Voe. 69 Jr. tal klachten van de burgerlijke be volking bij gebeurtenissen, waar bij de aanwezigheid van de politie vereist of gewenst is. met name over de lange wachttijden voordat een politieman aanwezig is, hand over hand toeneemt. „By een verkeersongeval op dinsdag 27 augustus bijvoorbeeld op het kruispunt Acacialaan- Persant Snoepweg, dus vlak in de buurt van het politiebureau, duurde het ruim 20 minuten alvorens een po litieman aanwezig was. Roept men telefonisch politiehulp in, dan krijgt men soms te horen, dat men daar een andere gemeente moet bellen etc.". De vragen luiden als volgt: 1. Is het college niet van mening, dat dit een ongewenste toestand is in een gemeente van onze grootte? 2. Vindt het college het juist, dat eigen politiemannen in een andere gemeente gehuisvest zün, waardoor klachten als boven omschreven in de hand worden gewerkt? 3. Is het college bereid om in over leg met bevoegde instanties maat regelen te bepleiten, die tot verbe tering van de huidige situatie kun nen leiden en de raad daarvan me dedeling te doen? Raad van Zoeterwoude komt bijeeu ZOETERWOUDE De gemeente raad van Zoeterwoude komt vrijdag 13 september, 's avonds acht uur, in openbare vergadering bijeen ter be handeling van de volgende agenda punten; voorstel van burgemeester en wethouders tot vaststelling van de partiële herziening 1968 van het be stemmingsplan Westeinde; alsvoren tot verdagen van de beslissing op het bestemmingsplan Zonnegaarde; als- voren tot het verlenen van een kre diet voor herstel van de kade aan de Uiterdijk; alsvoren tot het verlenen van een krediet voor aankoop van verkeersborden; alsvoren tot het ver lenen van een krediet i.v.m. de on derhoudskosten van de Kliko-vuilnis- auto; alsvoren tot verpachting van het jachtrecht; alsvoren tot verlen ging van de verzekering Fraude-RisJ- co-Onderlinge; alsvoren tot het slui ten van een kasgeldlening; alsvoren tot benoeming van de leden van de woonruimteadviescommissie; alsvo ren tot het verlenen van een subsidie aan de Chr. Gemengde Zangvereni ging „Zingt den Heere"; alsvoren tot het voeren van een procedure inza ke pachtontbinding; wijziging begro ting. Opstelling Warmunda I WARMOND De opstelling van Warmunda I voor de eerste competi tiewedstrijd uit tegen VTL aan de Boshuizerkade is als volgt: A. v. Kampen (doel), P. v. Putten, R. Cie- C. v. Westerop, H. Vergeer (ach ter); J. v. Grieken, Th. v. Rijn (mid den) H. Ritzen, J. Meskers, W. Mes kers, M. Schavemaker (voor)res. C. Moerkerk. Ds. J. Poort 22 sept. naar Boshnizerwijk LEIDEN Ds. J. Poort, thans nog wijkpredikant van de hervormde wijkgemeente „Kooiwijk", zal zondag 22 september zün Intrede doen als wükpredikant van de „Boshuizer- wük", waar hü beroepen was in de vacature van ds. H. Bouter. Ds. Poort zal worden bevestigd door de praeses van de Centrale Kerkeraad der Leldse Hervormde gemeente, ds. P. Kloek. Morgenavond geen Pliilippijnse dansgroep LEIDEN Naar wij vernemen gaat de voorstelling van de „Philip- ptfjnse dansgroep", welke morgen avond in de Stadsgehoorzaal zou plaatsvinden, wegens ziekte van en kele medewerkenden niet door. RIO DE JANEIRO (Reuter) De „moeder" van het Braziliaanse wees huis „Haven des lichts" in Rio de Janeiro, mevr. Edilsa Marques, heeft gisteren by het politieverhoor bekend, dat zestien van de weeskinderen, die aan haar zorg waren toevertrouwd, in de loop van de tyd zün overleden. Een dag tevoren gaf zü toe, dat kin deren waren gemarteld, doodgeran seld of misbruikt. De man, Barosa Marques, ver dween toen de politie vorige week een inval deed. Hij verscheen donder dag voor de televisie journalisten hadden hem gevonden om zich te gen de beschuldigingen te verdedigen en te zeggen dat „vüanden van hem valse geruchten over het weeshuis hadden verspreid". Volgens een van de bewonertjes Bijzondere kerkdiensten in Leiderdorp LEIDERDORP In verband met de Vredesweek zal op zondag 29 sep tember, 's morgens om half tien, een gezamenlijke dienst van de hervorm de gemeente en de gereformeerde kerk worden gehouden in de Schep pingskerk. In de dienst van de gereformeerde kerk, die op 29 oktober wordt ge houden. zal op verzoek van het Bu reau „Het Zuiden" een predikant uit Brabant of Limburg voorgaan. Hij zal onder meer wijzen op de moei- hjkheden, waarmee de gereformeer den en protestanten in het algemeen in het zuiden van ons land te kam pen hebben. Ds. J. van Drie zal die zondag in een van de kerken in hel zuiden voorgaan. Wijziging van verkeersborden in Zoeterwoude ZOETERWOUDE In verband met de inwerkingtreding van het nieuwe reglement verkeersregels en verkeerstekens is het noodzakelük, dat een aantal verkeersborden in deze gemeente dient te worden ge- wüzigd, c.q. aangevuld. Door de wnd. gemeente-architect zijn de hier aan verbonden kosten begroot od f6.137.50. De post onderhoud en aankoop van verkeersborden echter geeft nog slechts een bedrag aan van f 420.50, zodat nog een krediet van f5.800.— gevoteerd dient te worden. B. en W. stellen de raad voor een krediet tot genoemd bedrag be schikbaar te stellen. Fusie in Leitlse krachtsportwereld LEIDEN De LAC De Spartaan en LKV zullen voortaan samengaan in de vereniging „LKV De Spar taan". Daartoe is gisteravond beslo ten tijdens een vergadering met de leden van beide verenigingen op ini tiatief van de directeur van de Leid- se Sportstichting, de heer C. Philip- sen. Het bestuur werd als volgt sa mengesteld: G. Mieremet (voorzit ter), G. J. A. Rietbergen (2de voor zitter), VV. H. de Wit (secretaris), Th. Brand (penningmeester), W. J. v. d. Waals (2de secr. penn.). De fusiever gadering werd bijgewoond door de heer Van der Loos, secretaris van de Kon. Ned. Krachtsport Bond. Het trainingslokaal van de vereniging is gevestigd in de Alb. Schweitzerschool aan de Oude Vest. Wij willen geen greep naar de macht bij Wilton-Fijenoord- Bronswerk, maar we willen een poging doen om te komen tot een reële basis voor samenwerking op maritiem gebied en op de andere terreinen waarmede we reeds met Wilton samen gingen. Het is in het belang van de werkgelegenheid. Persoon lijke gevoelens spelen voor ons geen rol by iets wat van belang is voor het bedrijf en waarmede zoveel belangen van anderen zijn betrokken. Als het bod van Rijn-Schelde mislukt dan be hoeft er geen einde te komen aan de beoogde samenwerking op maritiem gebied, maar de zaak zal wel veel stroever lopen, zo dat de samenwerking moeilijker te realiseren zal zijn dan wan neer er één raad van bestuur is". In deze zin lieten de leden van de Raad van Bestuur van de Rijn Schelde groep, de heren J. W. Hup- kes en ir. K. van der Pols zich uit in een persconferentie, welke be legd was ter toelichting van het ver rassende tegenbod op de aandelen van Wilton-Fyenoord. Hoewel er een aanzienlük hoger bedrag per aan deel wordt geboden dan door de Verenigde Machinefabrieken, ziet het bestuur van RynSchelde de mogelü'kiheid dat het kapitaal ren dabel kan worden gemaakt. Door coördinatie en goed samenspel zijn belangrüke besparingen te bereiken. Het bod van RünSchelde staat open tot dinsdagavond half tien. Ui terlijk donderdagmorgen tien uur zal het resultaat bekend worden ge- Krediet voor bedwingen van kwel in kade in Zoeterwoude ZOETERWOUDE Onlangs Is door gemeentewerken een kwel ge constateerd in de kade langs de Uiterdijk. Na overleg met het Hoog heemraadschap van Rijnland en het polderbestuur is getracht deze kwek door de kade ter plaatse met klei af te dekken, te bedwingen. Dit heeft echter geen blyvend resultaat gehad. Na wederom advies te hebben in gewonnen van het Hoogheemraad schap van Rünland en het polderbe st uur, zyn B. en W tot de slotsom gekomen, dat alleen het slaan van een houten damwand van 4 m' aan de boezemzüde van de kade, alsmede aanbrengen van een kleikist van 25 m' onder de kruin van de dük, een afdoende maatregel is. De kos ten van deze werkzaamheden zyn door de wnd. gemeente-architect be groot op f3000. B. en W. stellen de raad dan ook voor een krediet tot bovengenoemd bedrag beschikbaar te stellen. HILVERSUM (GPD) In een slag om de laatste 3100 abonnees, die Openbaar Kunstbezit in de 12de Jaargang scheidt van de magische 100.000, heeft de Stichting een aan tal premieboeken ln de strijd ge bracht om dit „gat" te dichten. De aanbrengers van nieuwe abonnees voor de lopende jaargang kunnen voor sterk gereduceerde prijs een uitvoerige encyclopedie over de Europese kunststylen van antiek tot heden aanvragen. Opgaven van meerdere abonnees worden gehonoreerd met complete maakt. Dit is voor het sluiten van het bod dat door VivIF is uitgebracht. ,We mogen onhoffelijk zün geweest met het tüdstip waarop wij ons bod door tüdnood gedwongen uitbrachten maar het is fair play om het resul taat van het tegenbod bekend te ma ken eer de resultaten bekend zijn van het bod van VMF". aldus de heer Van der Pols, die erkende dat er sprake was geweest van een bü- zondere manoeuvre. BRUSSEL (ANP) De Belgische schrijver Ernest Claes, is. gisteren onder grote belangstelling ter aarde besteld op het kerkhof van de Abdü van Averbode, in zijn geboortestreek naby Diest. De plechtigheid werd geleid door zün enige zoon, Erik, in aanwezig heid van zün weduwe, de vroegere Nederlandse schrijfster Stefanie Claes-Vetter. met wie Ernest in 1912 ln het huwelük trad. De belangstelling was zo groot, dat er voor velen geen plaats was in de Abdykerk bü het opdragen van de requiemmis door de abt van de ab- d(). Mensen uit de streek, die zo'n gro te rol heeft gespeeld in de werken van de „Vader van De Witte", droe gen na de mis de lükkist naar de groeve. De vertegenwoordiger van de Bel gische minister van Nederlandse cul tuur 'kabinetchef Fleerackers, ver klaarde in zün toespraak; „Groter dan standbeelden en mooier dan blin kende medailles is de hulde, die hier door eenvoudige lieden van Brabant aan Ernest Claes wordt gebracht". Aan het graf werd voorts gespro ken door vertegenwoordigers van cul turele organisaties, w.o. Kon. Vlaam se Academie voor taal en letterkun de. waarvan Ernest Claes lid is ge weest. SALZBURG OOSTENRIJK (AP) De in Oostenrijk geboren compo nist en dirigent Karl Rankl is op 70- jarige leeftüd in Salzburg gestorven Rankl was muzikaal directeur van de Covent Garden Opera, diri gent van het Schotse Nationale Or kest en muzikaal directeur van de Australische opera. Hü schreef vüf symphonieën, een opera en liederen. jaargangen. De 100.000ste abonnee en zün aanbi'enger zal een k' \st- werk worden aangeboden. Eind no vember brengt Openbaar Kunstbe zit een nieuw premieboek met de olieverfschetsen van Rubens. Voor de eerste maal in haar 12-jarig be staan heeft nu ook Openbaar Kunst bezit het hoofd moeten buigen voor de zetduivel. In de tekst van de be spreking van een schilderü van Tie- polo heeft Openbaar Kunstbezit een MOSKOU (AFP) Nicolai Aki- hele regel moeten vervangen. De mow, een van de bekendste Rus- gedrukte correctie moeten de abon- j sische regisseurs, is op de leeftüd nees zelf aanbrengen. van 67 jaar overleden. Nicolai Akimow overleden van het weeshuis, de 10-jarige Ma- noel de meeste hebben geen ach ternaam moesten de kinderen la waai maken om te voorkomen dat de buren de kreten van hen die gemar teld werden, zouden horen. Toen de politie kwam zat Man oei zelf geke tend en overdekt met builen ln een donker kamertje. Gisteren legden twee zusjes, die vroeger in het tehuis hadden gezeten, een getuigenis af. Een van de meis jes, de 16-jarige Marinalva, droeg nog steeds de littekens van martelin gen. Zü zeiden, dat kinderen, die half dood van honger voedsel wegnamen, slaag kregen of dat hun mond werd volgestopt met oude lappen. De twee zusjes werden vüf jaar geleden door een commissaris van politie ge adopteerd nadat ze zes jaar ln het tehuis hadden doorgebracht. Niet duideüjk is waarom toen al niet de zaak aan het licht kwam. Mevr. Edilsa Barbosa heeft be weerd. dat drie gemaskerde mannen haar en haar man onder bedreiging van de dood hadden bevolen de kin deren te mishandelen. In een verwarde en onduidelüke verklaring tegenover de politie, en in tegenwoordigheid van journalisten en fotografen, zei zü te hebben ge dacht dat de gemaskerde mannen .plaatselüke politie-agenten" waren. Zü meende dat hun motief een poli tiek geschil met haar man was. Zü deed evenwel geen poging duidelük te maken waarom politieke geschil len de mannen zouden hebben be wogen haar de kinderen te laten martelen. AMSTERDAM (ANP) Na klach ten van omwonenden hebben politie mannen van het bureau Admiraal de Ruyterweg vanochtend vroeg 48 jon gelui. van wie ongeveer de helft meisjes, uit een woonschip in de Lünbaansgracht en een kelder aan de Boomstraat gehaald en overge bracht naar het bureau. Bü onder zoek werd zowel in de boot als in de kelder een kleine hoeveelheid has jiesj aangetroffen. Onder de jongelui, die rond de 21 jaar waren, bevonden zich 37 buiten landers, die zonder middelen van be staan bleken. Zü werden overgedra gen aan de vreemdelingendienst. Bü de Nederlanders waren vüf minderja rigen, wier opsporing was verzocht. Zü werden in handen van de kinder politie gesteld. NVV procedeert over werkloosheid van semi-prof UTRECHT (ANP) Het N.V.V. wil de beroepsiechter laten uitmaken of een werkloos geworden semi-prof voetballer al of niet recht heeft op een werkloosheidsuitkering. De proce dure wordt binnenkort via een van de bureaus voor arbeidsrecht van het NVV aan gespannen Zoals bekend zyn semi-profvoet- ballers verzekerd krachtens de sociale verzekeringswetten. In het voor het proefproces gekozen geval gaat het om een semi-prof uit de eerste divisie (het NW weigert zün naam bekend De Weense bonthandelaren hebben hun collectie 1968/1969 ge toond. Op de foto links een van de meest extravagante modellen, een jas gemaakt van tijgerbont. Rechts een sportieve jas van ge verfd konijn met een leren cein tuur. LONDEN (GPD) Eind goed, al goed: dit is de verzuchting, die pre mier Harold Wilson gisteren ver- moedelijk slaakte, toen hü vernam, dat Engelands vakbondsleiders hun jaarlükse congres In Blackpool had den besloten met een loyaliteitsver klaring aan zijn regering. Na de on ophoudelijke kritiek en de verwerping van talloze punten in Wilsons poli tiek. was deze verklaring van de TUC voor de Britse premier het enige lichtpunt van deze week in de Noord engelse badplaats. Minder plezierig was het voor hem, dat de loyaliteit niet eenstemmig werd gegeven en dat Frank Cou sins, de leider van de 1.5 miljoen le den tellende spoorwegvakbond, wei gerde de verklaring te steunen. Cousins, die eens deel uitmaakte van Wilsons regering, meende, dat het voor hem heel moeiUjk was loy aal te zün tegenover een regering, die geen enkele van haar regerings beloften heeft gehouden. „Ik ben uit de regering getreden, omdat deze de arbeiders in de steek laat, hoe kan ik dan nu zeggen dat ik vertrouwen in diezelfde regering heb"?, aldus Cou sins. Hü herinnerde de vakbondsleiders eraan, dat, tegen alle verkiezingsbe loften in, de Engelsen weer voor hun medicamenten moeten betalen, dat de leerplichtige leeftüd niet is Ver hoogd en dat de regering zelfs een wetgeving tegen de vakbonden heeft Ingevoerd. Cousins vond de steun van enkele andere vakbondsleiders, maar van de 9 miljoen stemmen gingen er toch büna 7 miljoen naar de resolutie. Een overwinning voor Wilson na een moeilüke week. te maken).wiens contract op 1 juli niet werd verlengd. Hü kreeg ook geen contract bü een andere club. Hü vroek werkloosheidsuitkering aan bij de bedrüfsverzekering gezondheid, geestelüke en maatschappelüke be langen. De bedrüfsvereniging wees het verzoek evenwel af, omdat de semi-prof naast het voetballen nog een andere dienstbetrekking had. Hü zou derhalve niet werkloos zün. Aangezien voor de voetbaldienstbe trekking niets anders in de plaats is gekomen, is de afwüzing van het ver zoek volgens het NVV wat al te licht vaardig genomen PARIJS (GPD) De „linkse fe deratie", waarin de socialisten en de radicalen verenigd zijn, heeft onder leiding van haar voorzitter Mitter rand gisteren van de communistische party geëist duidelijker kleur te be kennen met betrekking tot het Tsje chische drama. Zoals men zich herinnert had de Franse communistische partü bü de Sowjetrussische inval in Tsjec- cho-Slowaküe zich voor het eerst in de geschiedenis van Moskou gedistan tieerd door die militaire invasie na- drukkelük af te keuren. Maar enkele dagen later bleek de leer dan toch weer sterker dan de natuur te zün, doordat de Franse communisten het Russische dictaat in Praag een „rede- lük akkoord" noemden, waarop voor hen dus weinig viel af te dingen. Die tweeslachtigheid is door de linkse fe deratie gisteren krachtig aan de kaak gesteld. De federatie gaat in die veroordeling zelfs zo ver dat de Fran se communisten nu voor de keus wor den gesteld Moskou af te vallen of wel verder af te zien van elke kans in Frankrük nog ooit tot een links een heidsfront te komen. Weigering van die keus zou voor de communisten dus inhouden, dat ze opnieuw in een politiek getto worden gedreven. PRAAG (AP) Vera Craslavska, de Tsjechische wereldkampioene tur nen en één van de grootste favorie ten voor een gouden Olympische me daille, heeft in een vraaggesprek in het vakbondsblad Prace verklaard, dat de Russische inval in haar land- tot gevolg had dat zü moest onder duiken. Haar training voor de Olym pische Spelen werd gestagneerd. „Alles moet nu spoedig weer nor maal worden", zo zei ze tot een ver slaggever. „Onder de huidige om standigheden kun je niet goed leven. Daar kunnen je zenuwen niet te gen". Vera Oaslawska was één van de ondertekenaars van het „ma nifest van de 2000 woorden", dat werd opgesteld door liberale commu nisten en niet-communisten. De Rus sen hebben hun verbolging over dat document al herhaaldelük laten bly- ken. De wereldkampioene was met an dere Tsjechische turnsters aan het trainen in de stad Sumperk toen de Russische troepen binnentrokken. „We schrokken. Niemand dacht meer aan trainen. Er liepen geruchten dat tegen allen die het manifest hadden ondertekend maatregelen zouden worden genomen. Men raadde my aan het land te verlaten, maar lk was niet zó bang. Ik dook onder bü mensen wier naam ik niet wil noe men". Gevraagd naar haar algemene reactie op de gebeurtenissen in haar land zei de wereldkampioene: „We hebben gehuild en we waren niet in staat de feiten te begrijpen maar daarin stonden we niet alleen". Tot slot vroeg men haar wat zü ln deze toestand van de Olympische Spelen daoht. Caslavska: „We zullen vergeleken bü de anderen gehandi capt zün. Die kunnen zich onge stoord voorbereiden. Het heeft weinig zin er over te praten. De wereld zal het misschien begrüpen. Ik zal alles doen om mün rivales te laten zien wat gymnastiek hier in Tsjecho-Slo- waküe betekent". Haar meest drin gende verzoek is nu „met rust gela ten te worden".

Leidsch Dagblad | 1968 | | pagina 13